Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95101) balage25


balage25
senior tag

Csepel

(#95102) anglergab válasza vargalex (#95097) üzenetére


anglergab
addikt

Viszont akkor felmerül, ha egy mobilon megy a Vodafone TV / Horizon Go app, annak a forgalma is a TV Service Flow-ba kerül?
Ez megmagyarázza, hogy sokszor/legtöbbször a TV nem csökkentette az internetes sebességet.
Max. 2 db Vodafone mediaboxot adnak, a Service Flow-ja pedig 30 Mbps.
10 Mbps lehet egy eszközre, és egy streamelő telefon lehet a 3., innen jöhet a 30 Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#95103) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Van még itt valaki, akit nem tettek vissza dvb-c-re? Mert én még mindig itt-n vagyok. Lehet, hogy azért, mert itt elérhető az 1gigás csomag és a rendszer bírja?

(#95104) anglergab válasza NoOne1976 (#95103) üzenetére


anglergab
addikt

Van, akit az új szoftverrel áttesznek DVB-C-re, mást nem.
Nem lehet tudni a logikát.

[ Szerkesztve ]

(#95105) anglergab válasza NoOne1976 (#95103) üzenetére


anglergab
addikt

Valószínűleg az számíthat, hogy a szegmensedben hány db Vodafone mediabox van, mennyire szokott torlódni a szegmensed, milyenek az SNR/MER értékek, átlagos terhelés, hányan vannak a szegmensben, hány csatorna van, hány MHz-es a szegmens, hány 150/300/500 Mbps-es előfizető van a szegmensben stb.

[ Szerkesztve ]

(#95106) modi válasza anglergab (#95104) üzenetére


modi
tag

Nálunk elvileg a Upc mellett elérhető a Telekom optikai hálózata.
Kérhetném azon a szolgáltatást?

(#95107) anglergab válasza modi (#95106) üzenetére


anglergab
addikt

Nem, ez csak ott lehetséges, ahol nincs UPC hálózat és a Vodafone a Telekom hálózaton szolgáltat.
Ha van UPC hálózat, azon (és csak azon) lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

(#95108) viktorhu válasza modi (#95106) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem. Miért fizetnének a telekomnak, ha ott a saját madzag? Esetleg a vodafone tévét el tudod intézni telekom internet mellé, de a vodás netet nem fogod telekomos kábelen kapni.

(#95109) modi


modi
tag

Szeptember 15-TŐL érvényes volt Upc ÁSZF

"ÁSZF 1. számú Csatornakiosztás melléklet - az egyes csatornák szerepeltetésének vállalt időpontjának lejárata miatt
a digitális csatornakiosztás csatornasorrendje módosításra kerül az alábbiak szerint: az STV2 műsorcsatorna a 43-as
csatornahelyről a 38-asra, az STV2 HD műsorcsatorna a 44-es csatornahelyről a 39-esre, a Mozi+ műsorcsatorna a 70-
es csatornahelyről a 43-asra, a Mozi+ HD műsorcsatorna a 71-es csatornahelyről a 44 – esre, a Izaura TV műsorcsatorna
a 63-as csatornahelyről a 58 – asra, a PRIME műsorcsatorna a 76-os csatornahelyről a 63 – asra, a TV2 Comedy
műsorcsatorna a 78-as csatornahelyről a 76 – osra, a Lichi műsorcsatorna a 256-os csatornahelyről a 253 – asra, a
Zenebutik műsorcsatorna a 360-as csatornahelyről a 354 – esre, a Sláger TV műsorcsatorna a 59-es csatornahelyről a
79 – esre, a Life TV műsorcsatorna a 79-es csatornahelyről a 59 – esre kerül. A 2020.09.15-től hatályos
csatornakiosztásban szereplő csatornák kínálatban történő szerepeltetésének vállalt időpontját 2020.09.30. napjában
határozzuk meg."

(#95110) anglergab válasza viktorhu (#95108) üzenetére


anglergab
addikt

A technológia ebbe az irányba tart, hogy leválik a szolgáltatás az infrastruktúrától, pl. akár mobilneten "kábel TV" szolgáltatás (OTT IPTV), vagy kábelneten "mobiltelefon" szolgáltatás (VoWiFi).
Azaz tetszőleges infrastruktúrán tetszőleges szolgáltatás. Ez az IP-nek köszönhető, mint legkisebb közös többszörös, egységes alapot/hordozót ad.

[ Szerkesztve ]

(#95111) viktorhu válasza anglergab (#95110) üzenetére


viktorhu
veterán

De attól még nem fognak internetet adni a konkurencia hálózatán, ha a saját hálózatuk is ott van.

(#95112) cof válasza NoOne1976 (#95103) üzenetére


cof
veterán

Aha. Majd te is sorra kerülsz. A angelgarb-nak ne higgy, ilyen meg olyan SNR/MNR meg ilyen olyan értékek, hogy elbírja a hálózat, bla-bla... Előbb utóbb mindenki sorra kerül. :))

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95113) anglergab válasza cof (#95112) üzenetére


anglergab
addikt

Mi a forrás?

(#95115) anglergab válasza #72445440 (#95114) üzenetére


anglergab
addikt

A mediabox a Huawei routeren keresztül csatlakozzon a kábelmodemhez, ne legyen más eszköz a Huawei routeren. A router NAT-oljon, azaz legyen dupla NAT. Mérj párat (Speedtest app vagy CLI) így miközben a mérő PC vezetékkel közvetlenül a kábelmodemhez csatlakozik és a mediabox ki van kapcsolva, más ne csatlakozzon a saját routeren és PC-n kívül a kábelmodemhez.
Majd ugyanez, annyi különbséggel hogy menjen közben folyamatosan a Műsorvisszanéző.
Mindkét esetben többször mérj, hátha kirajzolódik egy trend az ingadozó mérésekben.
Éjfél után lenne az optimális mérni ezeket, akkor gyorsabb a hálózat / kisebb a sebesség ingadozás.

[ Szerkesztve ]

(#95116) kezo0 válasza modi (#95109) üzenetére


kezo0
addikt

Vajon csak racionálisabb (?) sorszámozást akarnak, vagy ez valaminek (új csatornák érkezésének?) készíti elő a terepet?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95117) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Egyébként nagyon érdekes lett nálam a csatorna kiosztás így, hogy kivették az sd streameket, ahol van hd. Ugyanis a listában ott vannak, és mivel kedvenceket nem tudok csinálni, így ugrálhatom át a fekete képernyőket.

Ha már kivették, nem volna egyszerűbb törölni a listából is? Azt már csak halkan jegyzem meg, hogyha nekem is dvb-c járna (csak még szerencsés vagyok), akkor meg nem nyújtják a kellő szolgáltatást, hiszen csatornakiosztás szerint az sd is járna.

[ Szerkesztve ]

(#95118) cof válasza anglergab (#95113) üzenetére


cof
veterán

ish4d0w

Te most csak egy burokban vagy (ahh, az mekkora jó sorozat volt), de ez csak a te világod. Ez a jövő? Lehet, csak nem holnap. Most a pénz beszél, user b@szik. Majd egyszer biztos eljön az OTT ideje. De én nem látom azt, hogy ez lenne a fő irányvonal. Talán majd jövőre...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95119) cof válasza kezo0 (#95116) üzenetére


cof
veterán

Trash mindegyik... Kivezetést várom.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95120) cof válasza NoOne1976 (#95117) üzenetére


cof
veterán

Elindult a takarítás. A streameket lelőtték, majd eltűnnek a maradványok is előbb-utóbb.

De ez têged már ne zavarjon, előbb jössz DVB-C-re. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95121) szabogabor10 válasza kezo0 (#95116) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én kitartok amellett, hogy nem nagyon lesz új HD csati DVB-n. Inkább megnyitják az OTT-t bizonyos ügyfeleknek. De ez nyilván csak elmélet.

NoOne1976: ez azért van, mert a DVB-s listát kapjuk, viszont egyelőre a csatikat IP alapon. Elég faszul van megoldva.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95122) szabogabor10 válasza cof (#95120) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem lőhetik le a HD stream-eket, mivel ezek vannak a Voda TV appban is, az meg mindenkinek járni fog továbbra is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95123) cof válasza szabogabor10 (#95122) üzenetére


cof
veterán

Jó estét! SD-ről van szó. Ui. Te sem úszod meg.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95124) szabogabor10 válasza cof (#95123) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meglátjuk. Én soha nem mondtam semmit itt biztosra, kérlek, te se tedd. Még rosszindulatból se. Kicsit ezt érzem most nálad. Nem igazán értem az okát.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95125) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Április egytől vagyok UPC Voda előfizető.
Akárhányszor megnézem az aktuális csatornakiosztást ( ritkán fordult elő eddig ) mindig azt veszem észre, hogy kevesebb.
Passz hogy mit vettek ki, de megint eltűnt 5-6 csatorna.
Ez így szokott menni?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95126) kezo0 válasza embe (#95125) üzenetére


kezo0
addikt

Régebben nem így ment.
Egyébként a számlalevélen mindig előre jelzik a csatornakínálat változásait.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95127) cof válasza szabogabor10 (#95124) üzenetére


cof
veterán

Nem dehogy. Én tomp-ot is átdobnám IP-re minden szívbaj nélkül ha rajtam múlna. Csak anglergab-nál érzem ezt a csakazOTT lelkesedést. Pedig az olvasottak alapján nem arra megyünk. Aki exUPC az bizony DVB-C-n sz0p, ha nem ma holnap.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95128) anglergab válasza cof (#95123) üzenetére


anglergab
addikt

Nem tudjuk biztosan hogy mi a terv.
Nem ismerjük a hálózat, szegmensek kapacitását, betápjait sem.
Ez alapján azt sem mondhatjuk, hogy mindenki OTT lesz és azt sem hogy DVB-C-s.
Kezdetben OTT volt, majd sok végpontot állítanak át DVB-C-re, eddig ezt látni. Bármi lehet ebből.

[ Szerkesztve ]

(#95129) embe válasza kezo0 (#95126) üzenetére


embe
nagyúr

Ez nagyon jó.....lehet egyszer elfogynak majd a csatornák? :F
És erről nem szokás értesíteni az előfizetőt?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95130) gduck válasza cof (#95127) üzenetére


gduck
addikt

"Aki exUPC az bizony DVB-C-n sz0p,"

Miért is sz0p? Nálam pl. minden rendben van vele. Az, hogy tomp-nál éppen úgy billen a jelszint, hogy a Internettel nincs gond, csak DVB-C-vel az csak a szerencse kérdése. Ugyanezzel az erővel a Net is lehetne szar neki és a DBV-C meg tökéletes. Akkor meg az OTT-t szapulná :D Egy rossz hálózati szakasz miatt, ne általánosítsunk már! :R

Az lehet, hogy az OTT-n a kódolás miatt szebb a kép, de attól még a DVB-C nem sz0pás! ;)

Szerk:
(#95132) szabogabor10 : na ja, onnan nézve viszont van benne valami, bár azért a képminőség nem annyira rossz. Amíg analóg van, addig szerintem nem lesz több HD csati DVB-C-n.

[ Szerkesztve ]

(#95131) kezo0 válasza embe (#95129) üzenetére


kezo0
addikt

De igen, ahogy írtam, a számlalevélen minden változást előre közölni szoktak, hiszen a csatornakínálat számodra előnytelen megváltozása miatt bármikor felmondhatod a szerződést.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95132) szabogabor10 válasza gduck (#95130) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mindenki szop, mert gyengébb a képminőség, és kevesebb HD csati van. Ez önmagában nagy szopás.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95133) kezo0 válasza szabogabor10 (#95132) üzenetére


kezo0
addikt

Van viszont DD hang. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95134) szabogabor10 válasza kezo0 (#95133) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nagy szégyen, hogy IP-n képtelenek összehozni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95135) embe válasza kezo0 (#95131) üzenetére


embe
nagyúr

Na ez az átka az elektronikus számlának. Nem olvasom, csak belépek a fiókomba és fizetek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95136) anglergab válasza szabogabor10 (#95132) üzenetére


anglergab
addikt

Ezért kellene csak IP / OTT, az mindent tud amit a DVB-C és még többet is. De most egymással versenyeznek az erőforrásokért/frekvenciáért. Így egyik sem lesz tökéletes. Ez nem optimális helyzet.

A TV-kbe pedig lehetne DVB-I és akkor mediabox / app nélkül is lehetne IP-n TV-zni. Lásd VoLTE, ahhoz sem kell app és IP-n megy a hang.
Addig is, amíg alap lesz a DVB-I, lehetne TV-s app.

Az IP hordozó a technológia következő lépcsőfoka: analóg, digitális, IP, ez egyértelmű. A minőség pedig elsősorban nem a hordozón múlik, hanem a payload-on, azaz a kodeken és a bitrátán, illetve általánosan a kódoláson és a sávszélességen. Igen, az analóg kép elméletben lehet jobb mint az IP (ha több a sávszélessége és elavult a kodek), de ez ugye a gyakorlatban jelenleg kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#95137) tomp válasza kezo0 (#95133) üzenetére


tomp
félisten

Amit IP-n is adni kellene mert jelenleg szerződést szegnek...

(#95138) MadMancs


MadMancs
veterán

Reggelt.
Mostmár kezd fura lenni. Vodánál tényleg lajhárok dolgoznak a webshop részlegen? Július 25 leadott és júli 27 visszaigazolt készülék rendelés sehol, ügyfélszolgálat csak azt hajtogatja hogy türelem, folyamatban majd egyszer érkezik, de hogy mikor azt nem tudja. Dilettáns egy banda... :W

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95139) janeszgol


janeszgol
félisten

Megnéztem a TV kínálatot. Végre. Normális árú csomagok (TV+net 7290ft meg 7790 ft, 115 csatorna, illetve sorban 160mbit, illetve 300 mbit), ráadásul a TV kínálat is bőséges (LG, TCL, Samsung a kiszemelt márka, de elsősorban inkább az LG és a TCL).
Most csak vezetékes netem van havi 3500-ért, de szerintem kérek majd TV előfizetést is. Most úgy érzem érdemes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#95140) kabelmania27 válasza sznandi77 (#95075) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyenek a modem jelszint értékek. Ha megírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#95141) kabelmania27 válasza balage25 (#95093) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jók a modemértékek.
Van bekötve csillapító vagy direktbe megy a modembe a koax?

(#95142) RBJ


RBJ
addikt

500 Mb ide vagy oda sebesség teszten 130 fölé sose megyen.
Akkor mi értelme a csomagnak. 300 ról váltottam fel 500 ra mert 10e fizettem net és tv ért.
Igy lett 7e kb.
De már lassan hardveres gondra gyanakszok de az meg lehetetlen lenne.
Ez a garantált minimum és kész. ? :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#95143) ΞΔGLΞ válasza embe (#95135) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez elektronikus számlán lfsz sincs ezekről a megszüntetésekről, csak szólok. Le lehet kérni, ami vagy 5 napba telik nekik, mire letölthető lesz PDF-ben.

(#95144) MadMancs


MadMancs
veterán

Ismét sziasztok.

Ilyenkor mi a nyűgje? Egyszer csak azt vettem észte net nuku, wifi hálók eltűntek, majf nézem cb ez fogad. Kb 20 perce diszkózik, néha pirosan (vodásodik :DDD). 1270 persze elerhetetlen. Restart volt többször, ugyanez. :F:R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95145) base-soft


base-soft
lelkes újonc

Sziasztok!

Nálam nem rég kötötték az 1 gigás netet. A szakik hozzászólásia alapján az a sejtésem , hogy ezen technikai paraméterekkel ez sosem lesz 1 gigás net.
Meg tudnátok ezt erősíteni?

(#95146) balage25 válasza base-soft (#95145) üzenetére


balage25
senior tag

Nem állt össze a d3.1, pedig ezzel a jelszinttel és snr értékekkel bőven jó lenne. Sőt most nézem, hogy a 24 csatorna sincs meg.
Lehet benne hagytak egy szűrőt a szerelő szakik.
Így nincsenek meg a felső csatornák.

Mere laksz?

[ Szerkesztve ]

(#95147) Livius válasza base-soft (#95145) üzenetére


Livius
őstag

Mennyi a sebesség amúgy LAN kábelen? Szerintem ezzel, hogy 24 csatorna sincs a letöltésben, meg ED3.1-es sincs, kezdheted is a hibajegyet. Ha meg azzal jönnek, hogy ennyi a max, akkor meg ha nagyon kitartó vagy elmehetsz az NMHH-ig is, mert itt láthatóan egy olyan csomagot értékesítettek neked direkt, aminél tudták azt is hogy a hálózat képtelen a kínált sebességre de jó kis pénzt fogsz nekik hozni havidíjban.

A leglényegesebb hogy ha bejelented a hibát, és jön az infó hogy javításra került, de mégse látod a sebességben meg a csatornákban a többet, akkor mindig a régi hibajeget nyittasd újra, különben nem tudsz normálisan a sok-sok hét után a kötbérre reklamálni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#95148) anglergab válasza base-soft (#95145) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, ez max. 500 Mbps-es netet vihet át.

(#95149) viktorhu válasza Livius (#95147) üzenetére


viktorhu
veterán

Azt nem értem, hogy ezt hogy volt képes a szerelő otthagyni? Nálam is a telekomos amikor elkészült, és megmutattam neki, hogy milyen magas a feltöltés, akkor láthatóan megijedt és kb. elszaladt, de mivel működik a netem, nem foglalkoztam vele. De hogy fel sem épül az ED3.1, és készre jelenti, az nagyon érdekes.

(#95150) base-soft válasza balage25 (#95146) üzenetére


base-soft
lelkes újonc

Szikszón lakom. Eddig 120 Mbs-es csomagom volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.