Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95401) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hajdúszoboszlón központi hiba van, teljes kiesés: Internet, TV, Telefon.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#95402) anglergab válasza balage06 (#95400) üzenetére


anglergab
addikt

A static DHCP nem egyenlő statikus IP-vel.
Vagy static DHCP és ahhoz DHCP kell.
Vagy statikus IP és ahhoz a DHCP pool-on kívül kell allokálni.
Persze működhet másképp is, de akkor lehetnek hibák.

(#95403) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#91171) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Most nézem, hogy átnevezték a csomagomat:

Vodafone Home Mix 6-ra:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#95404) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#95401) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Megcsinálták.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#95405) Scoobyte


Scoobyte
csendes tag

Sziasztok!

Most kötötték be a gigabites netet (500-ról váltottam), hoztak új routert is (TG3442DE). Minden szép lenne de nekem van saját Unifi routerem, switchem, access pontjaim szóval nincs szükségem a routerük ezen funkciójára azaz BRIDGE módba szeretném tenni. Most jön a hidegzuhany: NINCS ILYEN LEHETŐSÉG a menűben (szakértő módba sem) és az ügyfélszolgálat szerint se lehet megoldani. Se DMZ....

Van kamerarendszerem, riasztó, NAS, video streamelés, VPN meg mittudomén mi amiket el kellene tudjak érni kintről! Valakinek van használható megoldása? Köszii!

(#95406) ztsoft válasza ztsoft (#93060) üzenetére


ztsoft
őstag

Megint változott a számomra elérhető csomag ára, kedvezőbb lett, mint az előbbi (amire válaszoltam).

Eddig ez a legolcsóbb, igaz, nincs benne vezetékes telefon.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#95407) kabelmania27 válasza Scoobyte (#95405) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elállási jogra hivatkozva visszakéred az 500-as csomagot és modemcserét is kérsz, amit azzal indokoljál, hogy bridge módban szeretnéd használni a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#95408) Scoobyte válasza kabelmania27 (#95407) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Ja, csak sokkal olcsóbb most a gigabites mint a korábbi 500Mbit... valamint kellene a gigabit is. Dupla port forward esetleg?

(#95409) viktorhu válasza Scoobyte (#95408) üzenetére


viktorhu
veterán

DMZ-be teheted a saját routeredet.

(#95410) Scoobyte válasza viktorhu (#95409) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

"Se DMZ...."

(#95412) Scoobyte válasza #72445440 (#95411) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Hajlok rá hogy kipróbáljam de nem ennyire egyszerű a sztori....

Egy Unifi USG routerem van hozzá 24 portos Unifi swich és két Unifi Access point.... ha kiveszem a router elég sokmindent bukok + újra kell konfigurálnom mindent kismillió eszközhöz fix IP-vel.

Valóban irreális elvárás lenne 2020-ban hogy a szolgáltatói router működjön csak modemként? Nem hiszem? DMZ? Azt se hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#95413) petakpa1 válasza Scoobyte (#95412) üzenetére


petakpa1
őstag

Az nem lehet megoldás, hogy
1) szolgáltatói eszközt patch kábellel összekötöd csak a saját routereddel;
2) szolgáltatói eszközön fixálod, hogy mindig fixen ugyanazt a belső ip címet ossza ki saját routerednek;
3) szolgáltatói eszközön beállítod, hogy az összes wan portot (tehát a teljes tartományt 0-től 65535-ig) forwardolja a fixált belső ip cím felé;
Javaslom ezt úgy, hogy nem láttam még ilyen Arris eszközt fogalmam sincs, be lehet-e ezt így állítani, szóval ez csak egy ötlet...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#95414) Woodcutt3R válasza anglergab (#95379) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Köszi, ezeket mar lehet igenyelni?
Jelenleg CB-m van 500 Mbit nettel, nincs vele gond, de hatha jobb lesz ping.
A free wifi direkt nem aktiv, kivezetik a termeket? Gondolom ha cserelnek es nem aktiv free wifi van akkor mashol se tudom hasznalni, ugye?
Thx

(#95415) KergeK@csa válasza mlinus (#95390) üzenetére


KergeK@csa
tag

Hogy lehet megnézni, hogy vajon az én modemem melyik chipset-es? (leszámítva a szétbontását ;) ) Puma 6/7?

Persze ilyenkor kell pár napra eljönnöm otthonról, se plex, se nas, de még bevpn-ezni se tudok... Úgyhogy pénteken visszatérek, addig is kösz a dhcp-s tippeket!

Btw, ennél az új modemnél rusnyábbat az utóbbi két évtizedben az oroszokon kívül más nem gyártott...

(#95416) anglergab válasza KergeK@csa (#95415) üzenetére


anglergab
addikt

ED3.0: Puma 6
ED3.0 + D3.1: Puma 7

(#95417) anglergab válasza Scoobyte (#95412) üzenetére


anglergab
addikt

Ha kötelező a router funkció a szolgáltatói eszközben, és a saját eszközben is kell router, akkor dupla NAT kell.
Ha a saját eszközben nem kell router funkció, akkor az lehet bridge/switch módban.
Azaz nem kell kivenni az L3-as switchet (saját routert), elég az L3-at (azaz a route-olást) kikapcsolni.
Az egy jó kérdés, hogy a saját router router jellegű funkcióit a szolgáltatói eszköz beépített routere mennyire tudja átvenni/helyettesíteni.
Viszont egy managelhető switch csinálhat továbbra is bizonyos funkciókat, amiket korábban routerként csinált. Pl. kikapcsolod a szolgáltatói eszköz összes router jellegű funkcióját (DHCP szerver, tűzfal, stb.) és a managelhető swich-ben bekapcsolod/nem kapcsolod ki.

[ Szerkesztve ]

(#95420) anglergab válasza #72445440 (#95418) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, biztos vannak korlátozások a port forward esetében. Pl. broadcast címre nem lehet, tiltott portok, range-ek stb.
Ha pedig a DMZ nem elérhető, valószínűleg az ugyanazt implementáló port forward sem működik.
Ha működik egyáltalán rajta a port forward.

[ Szerkesztve ]

(#95421) merqree


merqree
őstag

Ha lemondom az előfizetést, és a hiba május 24 óta nincs kijavítva, akkor megkapom a kötbért egy összegben?

(#95422) Scoobyte válasza petakpa1 (#95413) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

A szolgáltatói router alapból 192.168.0.2-255-ig oszt IP-t, a unifi routerem a 192.168.0.57-t kapta. Viszont a unifi rendszeremben a saját routerem a 192.168.1.1 és minden utána levő eszköz már 192.168.1.xxx IP-t kapott. Elérem ezen a IP-n is és a 192.168.0.57-n is, viszont a szolgáltatói router nem enged port forwardot a 192.168.0.xxx tartományon kívül azaz a 192.168.1.1-re (saját routerem) sem.

Mindez úgy hogy semmit se csináltam csak a korábbi konfigban kicserélték a routert a gigabitesre, az előző bridge módban volt.

[ Szerkesztve ]

(#95423) Beniii06 válasza GoodSpeed (#95403) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha jól emlélszem, korábban az ügyfélmegtartós/speciális kedvezményes(Digi-s) csomagokat hívták mix-nek. Lehet most ezt hozták vissza.

Szerk.: Jó lenne tudni visszahozták-e a többi csomagot is, gondolok itt net500+tv premium+alap telefon 5600-ért. Mix valami volt annak is a neve.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#95424) Beniii06 válasza merqree (#95421) üzenetére


Beniii06
őstag

ÁSZF-et olvasd át. Szerintem,ha nem tudják levonni a következő számlából(jóváírni), akkor az általad megadott bankszámlára el kellene, hogy utalják vagy kifizetni másképp, esetleg kp-ban, legalábbis másik szolgáltatónál ezt olvastam ÁSZF-ben, mikor érdekelt voltam a témában. Mielőtt bármit csinálsz, alaposan olvass/kérdezz utána(ÁSZF, tel ügyfsz), nehogy elbukd az összeget!

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#95425) gduck válasza Scoobyte (#95422) üzenetére


gduck
addikt

Nem lehet minden forgalmat a routeredre (192.168.0.57) forwaldolni a Vodás routerben? A létező port forwardok meg ott vannak a régi routeredben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#95426) woodworm válasza Scoobyte (#95422) üzenetére


woodworm
veterán

Miért nem a 192.168.0.57-re irányítod a portokat?

[ Szerkesztve ]

(#95427) vargalex válasza Scoobyte (#95422) üzenetére


vargalex
félisten

A szolgáltatói eszköz nem tud róla, hogy mögötte egy másik hálózat van (lényegében számára nincs is, hiszen ott van egy NAT), ergo nem is forward-olhat másik tartományra, mint a számára ismert.

Alex

(#95428) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Hm. Voda halozaton lehet sajat modemet hasznalni, engedik? Ha igen, van valakinek tapasztalata koegyszeru, bridge modot ismero, gigabites modemmel?

(#95429) Scoobyte válasza gduck (#95425) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Hogy én mekkora marha vagyok... :))
persze hogy a saját routerem Voda által adott IP-jére kell mindent forwardolnom. Úgy néz ki működik... amolyan monyák DMZ ha jól gondolom :DD

KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

(#95430) Scoobyte válasza woodworm (#95426) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Köszi MINDENKINEK! :C

Amúgy egy fos ez a router... se DMZ, se konfiguráció mentése, se bridge mód...

[ Szerkesztve ]

(#95431) KergeK@csa válasza Scoobyte (#95429) üzenetére


KergeK@csa
tag

1-tol 65ezerig allitottad be, vagy hogyan? :)
Mi a verzioszama a firmware-nek, illetve automatan kapta a routered az ip-t, tehat nem allitottal statikust?
(ugyanezzel kuszkodok, de barmilyen port-forward csak totalis netnelkuliseget eredmenyez nalam. :( )

(#95432) inf3rno válasza KergeK@csa (#95428) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem lehet, a többségnek pont ez okozza a gondot, hogy fos a modem. Én most vettem régi UPCs modemet vateráról, talán működésre tudom bírni, ha egyáltalán megjön valaha is, és nem csak a pénzt teszik el. :D Ja bocs, lehet, hogy te a UPC merge előtti Vodára gondoltál vagy ilyesmi. Nem tudom ott mik a szabályok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#95434) Scoobyte válasza KergeK@csa (#95431) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Nekem a 192.168.0.57-et adta magától , ezt betettetm DHCP reservationba a jövőre nézve.
Igen, 1-65535 TCP/UDP portot forwardolom a fenti IP-re. Kész.

Szolgáltatás neve LAN IP-cím Protokoll LAN port (tartomány) WAN port (tartomány)
ALL 192.168.0.57 TCP/UDP 1-655351-65535

(#95435) gregory91


gregory91
senior tag

Ez most komoly??!
Ki akarják vezetni a wifree-t?Az új eszközzel nincs elégedettség.Remélem nem akarják erőltetni az ip-tv-t a a dvb-c helyett? Nyugtassatok meg...
Olvasom a kommenteket,és remélem rosszul látom...

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#95436) inf3rno válasza gregory91 (#95435) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyugi mindig lehet rosszabb. A következő az lesz, hogy már csak 30 megabites sávszélességet fognak engedni, mert a vírus miatt mindenki a neten lóg. :D

Buliban hasznos! =]

(#95437) tomp


tomp
félisten


Mi a furcsa? :DDD

(#95438) cof válasza tomp (#95437) üzenetére


cof
veterán

A 150-500, de bugos az oldaluk eléggé, nem csodálkozom.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95439) lm83


lm83
őstag

Tegnap lejárt a hűségem, gondoltam az ehavi számlán megnézem, hátha rajt van mennyit kell majd fizetnem.
Mert ez elég erős az előző levél alján:
Az Ön jelenlegi határozott idejű szerződéséhez hasonló szolgáltatási tartalommal bíró határozott időtartamú előfizetői szerződési ajánlatunk az alábbi: TV Premium: 7 673 Ft/hó; Nonstop S díjcsomag: 1 490 Ft/hó; Internet 500: 8 000 Ft/hó.
A mostani 6799 helyett :Y
Persze azt írja még nem tudom megnézni a számlát 1-2 mire elkészült, pedig a dátum 12. ...

(#95440) sziszi-fuszi válasza gregory91 (#95435) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A wifree nyugodtan mehet a lecsóba, semmire nem jó, csak az elektroszmog növelésére! És arra, hogy pl. egy lakótelepen ne lehessen normálisan wifit használni, mert annyi a free wifi, amire semmi szükség, csak foglalják a csatornákat!

Mi alá kell írás?

(#95441) Scoobyte válasza gregory91 (#95435) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Ja nincs Wi-Free menüpont sem a gigabites routerben és a hálozatok közt sem látom hogy látná a telóm... IP TV? Na neeeeee. Emiatt nem váltok Telekom 1000/1000-re egyelőre mert ott csak IPTV van beltérivel (nincs CI+ kártya).

(#95442) cof válasza lm83 (#95439) üzenetére


cof
veterán

Olyan 7200 körül. Ezzel nem kell foglalkozni amit írnak, csak listaárak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95443) woodworm válasza lm83 (#95439) üzenetére


woodworm
veterán

Marad minden a régiben, ez csak összehasonlítás, hogy jelenleg mennyiért lehet ugyanazt megkötni.

(#95444) gregory91 válasza sziszi-fuszi (#95440) üzenetére


gregory91
senior tag

Ja,csak ha az ember nem tartózkodik otthon és/vagy nem akar mobilnetre költeni (ami olykor lassú is tud lenni és konkrétan teljesíti az általában kiírt 0mbps garantált sebességet),akkor meg a szükség az nagy úr...
A lakótelepeken amúgy is a szomszédok zavarják a "légkört"(wifree ide vagy oda), de ha messzebb van az ember az otthonától legalább az "egyikőjükre" tudott csatlakozni,de ennek az esélye is minimálissá válik hamarosan...

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#95445) gregory91 válasza Scoobyte (#95441) üzenetére


gregory91
senior tag

Na várjunk:Neked koax-ról jön a neted?
Szerencsére nem akarnak ip tv-t koaxra,de ne is legyen...

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#95446) Scoobyte válasza gregory91 (#95445) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Igen, koaxról... nincs vele gond, hacsak nem az hogy az UP sebesség max 50Mbit... viszont van CI kártya és két tévé megy beltéri nélkül.

(#95447) anglergab válasza sziszi-fuszi (#95440) üzenetére


anglergab
addikt

Ha nincs forgalom rajta, nem foglal sávszélességet.
Pár bittel többet broadcastol a modem.

(#95448) tomp válasza cof (#95438) üzenetére


tomp
félisten

Na ja. Hihetetlen, hogy ennyire nagy káosz van még mindig...
Habár látva a hiba"elhárítást" valahogy nem csodálkozom...
Most csak azért jó a DVB-C mert visszaesett a modem adási jelszintje 46-ra ami pont a határ. Vízválasztó. Itt már/még jó a DVB-C.

(#95449) viktorhu válasza sziszi-fuszi (#95440) üzenetére


viktorhu
veterán

A többség amúgy is a szolgáltató eszközét használja wifire, akkor meg nincs plusz jel a wifree miatt, max ha tényleg rácsatlakozik valaki.

(#95450) anglergab válasza gregory91 (#95445) üzenetére


anglergab
addikt

Mi a forrás?
Nemrég volt róla szó, hogy DOCSIS-on is mehet OTT IPTV adott számú OTT módú Vodafone TV mediabox-szal, a többi Vodafone TV mediabox pedig DVB-C-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.