Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95451) anglergab válasza viktorhu (#95449) üzenetére


anglergab
addikt

Így van. Ha tele a "levegő" Wi-Free-vel, az nem foglal sávszélességet, nem okoz interferenciát. Csak akkor, ha használják is.

[ Szerkesztve ]

(#95452) anglergab válasza gregory91 (#95435) üzenetére


anglergab
addikt

Nincs Wi-Free az új modemeken sajnos.
Az OTT alapú IPTV pedig a jövő, de még valószínűleg sokáig lesz DVB-C mellette.

(#95453) GoodSpeed válasza Beniii06 (#95423) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

:R

Igen, ez bevett szokás, a hazai ISP-knél, a Telekomnál meg speciális kedvezmény alatt fut.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#95454) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hmm nah vajon jó fos lesz a gigás net vagy nagyon fos? :DDD :DDD :DDD UPC láda az emeletemen

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#95455) sziszi-fuszi válasza viktorhu (#95449) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A többség nem a szolgáltató eszközét használja. Nem tudom honnan van ilyen adatod. Tényleg van ilyen jellegű statisztika a birtokodban? Hidd el a felesleges csatornahasználat miatt nem lehet sok sok helyen használni a wifit. Felesleges háztömbben akár 150 wifree. Az elképzelés jó lett volna, csak nem lett úgy megvalósítva ahogy kellett volna. Mátrix rendszerben. Figyelve, hogy mennyi és milyen frekvenciát használnak. Kevés, vagy mininális legyen az átfedés stb. stb. Igazából semmiféle managelés nem volt, csak annyi, hogy be, avagy ki. Sok helyen már az 5 GHz-es sáv is tele van szemetelve, mert "szabad" akkor is sugározva, amikor arra semmi szükség nincs! Menj el Újpalotára, vagy Békásmegyerre és mérjél. Meglátod miről beszélek. De még a belvárosban sétálva is néhol egymást zavarva vannak a szabadon használhatóak. A közvetlen szomszédok is sokszor ezért nem tudják már használni a 2,4-es sávot.

Mi alá kell írás?

(#95456) sziszi-fuszi válasza anglergab (#95451) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ugyan magyarázd már el nekem, hogy ha nem foglal rádiófrekvenciát, akkor hogy a fenébe tudsz róla? Mert az internetből valóban nem foglal sávszélességet, csak ha forgalom van rajta. De a rádiófrekvenciákat muszáj használnia! Akár már azzal, hogy "hirdeti" magát. És fel meg lekapcsolja az internetet olyan eszközökön, ahol ez engedélyezve van. Márpedig sokaknál be van kapcsolva, ha kell, ha nem. (Gondolok itt elsősorban telefonokra.)

Mi alá kell írás?

(#95457) viktorhu válasza sziszi-fuszi (#95455) üzenetére


viktorhu
veterán

Semmilyen frekvenciát nem használnak. Szoftveresen van elkülönítve a saját wifitől, azonos wifi két ssid-val.

Szerk: az 5 GHz nem megy messzire, simán kikerülöd másik sávon azt az egy-kettőt, ami esetleg tényleg zavarhat. Két-három fal elveszi az erejét.

Szerk2: sokan még az ssid-t sem változtatják meg, az marad, amit beállít a szolgáltató. Ha a szolgáltató ad wifis routert, amíg működik, azt fogják használni az emberek, senki nem a saját pénze ellensége. Nyilván akinek komolyabb dolgok kellenek, az vesz saját routert, de a többség nem foglalkozik ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

(#95458) anglergab válasza sziszi-fuszi (#95455) üzenetére


anglergab
addikt

Neked honnan van olyan adatod, hogy "a többség nem a szolgáltató eszközét használja"?

A modemek pedig figyelik egymást ("Smart wifi") és kapcsolgatják a csatornáikat 1-6-11 között (a Wi-Free-t is természetesen, hiszen az azonos a wifiével), hogy minimális legyen az átfedés. Persze mindig lesz ütközés, de próbálják optimalizálni a helyzetet.
Wifin sajnos nincs elég nem átfedő csatorna, elkerülhetetlen az ütközés. De ha 2 modem nagyon közel van, akkor átkapcsolnak. Ha jön egy harmadik modem, akkor már fel van használva az összes nem átfedő csatorna. Azaz ha jön egy negyedik közeli modem, máris nem tökéletes a helyzet.
De igazából rengeteg átfedhet, ha nem maximális a forgalom rajtuk. Ez azért viszonylag ritkán van. Addig meg megoldják hogy ne legyen ütközés, persze a teljesítmény árán.

[ Szerkesztve ]

(#95459) sziszi-fuszi válasza viktorhu (#95457) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ugyan mutasd már meg nekem lécci azt a dokumentációt vagy implementációs leírást ahol ez megtalálható! Köszi!

Mi alá kell írás?

(#95460) anglergab válasza sziszi-fuszi (#95459) üzenetére


anglergab
addikt

Igaza van a kollégának, szoftveresen van elkülönítve (virtuális interfész).
A Wi-Free, ha nincs használva, konkrétan nem jelent semmit, nem terheli a "levegőt".

[ Szerkesztve ]

(#95461) vargalex válasza sziszi-fuszi (#95455) üzenetére


vargalex
félisten

Abban én is egészen biztos vagyok, hogy a felhasználók nagy többsége routernek es AP-nak is a szolgáltató eszközét használja. Egész pontos adatot erről nyilván csak az UOC adhat. De nyugodtan nézz meg egy wifree-vel is telített környéket, meg fogod találni ugyan azon a frekvencián a nem wifree-s, ugyan ahhoz az AP-hoz tartozó (azt hiszem, hogy a BSSID utolsó hexa értéke változik) SSID-t is. Azaz lényegében az esetek többségében nem jár plusz "szennyezéssel".

Alex

(#95462) sziszi-fuszi válasza anglergab (#95458) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ahogy ti leírjátok a működést abból az következik, hogy nem lehet beállítani FIX csatornát, mert akkor nem működne a dolog. De nem így van! Hiszen beállíthatsz fix csatornát.

Mi alá kell írás?

(#95463) sziszi-fuszi válasza vargalex (#95461) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Pont azt írtam, hogy azzal van a probléma, hogy nincs az egész semmilyen módon managelve, csak "automatán" műkszik. Ebből adódnak a problémák!
Szerk: Az én információim szerint a Telekom épp ezért függesztette fel a saját megoldását.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#95464) anglergab válasza sziszi-fuszi (#95462) üzenetére


anglergab
addikt

Beállíthatsz, de a legtöbben ezzel nem foglalkoznak.
Ahogyan a többség nagyon nagy valószínűséggel nem használ saját routert, úgy fix wifi csatornát sem.

(#95465) vargalex válasza sziszi-fuszi (#95459) üzenetére


vargalex
félisten

Nem kell ide dokumentáció. A HGW-ben 2 rádiós interface van. Egy 2,4 és egy 5 GHz-es. Egy rádiós egyéb nem tud 2 frekvencián sugározni...

Alex

(#95466) anglergab válasza sziszi-fuszi (#95463) üzenetére


anglergab
addikt

A multi SSID egy szoftveres képesség. A "rendes" wifi és a Wi-Free azonos, a legtöbbször automata csatornán van. Egymást nem zavarják természetesen, pár bittel többet broadcastol a modem a Wi-Free miatt, de ez nem okoz semmilyen teljesítmény csökkenést. A lefedettségük, erősségük is pontosan azonos (rendes wifi vs. Wi-Free), mert azonos wifi jel (nincs 2 db külön wifi jel, csak úgy tűnik).

[ Szerkesztve ]

(#95467) vargalex válasza sziszi-fuszi (#95462) üzenetére


vargalex
félisten

Ha valaki fix csatornát állít be, azt éppen azért teszi, hogy a legkevésbé zavart csatornát használhassa (azaz valamilyen szinten ez is hozzá). Tehát pont jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#95468) vargalex válasza sziszi-fuszi (#95463) üzenetére


vargalex
félisten

Mit kellene/lehetne manage-elni rajta?

Ez a wifree olyan, mint egy otthoni guest wifi. Rádiós tulajdonságokat nem tudsz rajta módosítani, hiszen azt az elsődleges SSID már meghatározza. Az authentikáció módja, MAC blokkolás lehet más.

Alex

(#95469) anglergab válasza vargalex (#95467) üzenetére


anglergab
addikt

Kivéve ha elfelejti frissíteni vagy köztes csatornát állít be (azaz nem 1, 6,11-ből választ), ami nem optimális. Valószínűleg az automata megoldás összességében jobb.

[ Szerkesztve ]

(#95470) sziszi-fuszi válasza anglergab (#95466) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem teljesítményről beszéltem, hanem rádioszmogról. Olvasd el, légy szíves, az eredeti hozzászólásom! Senki nem állította, hogy teljesítménycsökkenés lesz. Bár még az is lehet, ha 500 Mbit-es hállózatot épp fullra kihajtok, valamiféle torrenttel, a család meg még mást is használ, és nincs saját router, az bizony megfekteti a szolgáltatói rouert hardveresen is! Hangsúlyozom: elméletileg! A gyakorlatban ez elhanyagolható eséllyel fordulhat elő.

Mi alá kell írás?

(#95471) vargalex válasza anglergab (#95469) üzenetére


vargalex
félisten

Köztes csatorna is lehet optimális, ha a szomszéd is éppen köztes csatornát állított be...

Alex

(#95472) anglergab válasza vargalex (#95471) üzenetére


anglergab
addikt

Ok, de valószínűleg lesznek automata wifis modemek (a többség ilyen lehet), amik 1-6-11 között kapcsolnak.

(#95473) lm83 válasza cof (#95442) üzenetére


lm83
őstag

Hát az jó mert, 7300 körül írja az oldalon.
Igaz múltkor egy hónapja 7000 körül akartak hosszabbítani/emelni.
Aztán mondtam még kivárok, mert már bejött a telekom is, egyből 6300ért ajánlották ugyanazt :C
De most még várok kicsit, hogy javul e a helyzet, mert nem valami jó mostanában a net, állandóan megáll fél-1 percekre.
Meg olyan, hogy rtl hd nem is tudom mikor volt utoljára, pláne ha még a kép sem esett szét...

(#95474) anglergab válasza sziszi-fuszi (#95470) üzenetére


anglergab
addikt

Nem okoz plusz rádioszmogot sem.
Csak abban az esetben, ha saját wifi routert használ bridge módban az előfizető.

A többség nagy valószínűséggel a default SSID-t, jelszót, automata csatorna beállítást használ természetesen a szolgáltatói modemen.
Ez esetben a nem használt Wi-Free (ami szintén default) konkrétan a broadcast jelben pár máshogy fordított bitet jelent. Azaz sem plusz idő, sem plusz frekvencia nem kell neki ha nem használják.

A Wi-Free kliens technikailag olyan, mintha a "rendes" wifiden lenne, csak teljesen elszeparálva minden szempontból, lásd vendég wifi.

[ Szerkesztve ]

(#95475) viktorhu válasza anglergab (#95474) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem hiába hasonlítjuk a vendégwifihez, a többség arról sem tudja, hogy az nem külön wifi.

A telekom egyébként azért hagyta abba a saját megoldását, mert megszűnt az együttműködése a Fonnal, amelyik az infrastruktúrát biztosította hozzá, vagyis az nem saját szolgáltatás volt, hanem a Fon rendszerét használták.

Tulajdonképpen ugyanezért szűnik majd meg a wifree is, mert a Vodának is meg fog szűnni az együttműködése a szolgáltatóval (Liberty).

(#95476) woodworm válasza viktorhu (#95475) üzenetére


woodworm
veterán

A vodafone-nak van hasonló saját szolgáltatása a németeknél Homespot néven.

(#95477) RudiLicenc válasza GoodSpeed (#95403) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

A miénk Vodafone Home Gold 5 lett. Eddig Vodafone Home 500 Premium volt :D

Üdv!

(#95478) anglergab válasza woodworm (#95476) üzenetére


anglergab
addikt

Az nem az átbrandelt Unitymedia WifiSpot, ami szintén a Liberty Global Wi-Free infrastruktúráját használja?

[ Szerkesztve ]

(#95479) szabogabor10 válasza anglergab (#95478) üzenetére


szabogabor10
veterán

A Homespot a Kabel Deutschland-tól jött, amit még a Unity előtt vettek meg.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95480) MadMancs válasza GoodSpeed (#95403) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem ezek random nevek. Nézd pl nálunk mi a név és a valós csomag. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95481) GoodSpeed válasza MadMancs (#95480) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nekem is volt olyan, hogy meg volt kavarodva. Aztán beállt, és azért volt az az anomália is, mert speciális kedvezményem van.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#95482) gduck válasza RudiLicenc (#95477) üzenetére


gduck
addikt

Nekem Vodafone Home Extra Comfort. :D

Honnan jönnek ezek a megnevezések?

(#95483) kabelmania27 válasza AsakuraDave (#95454) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a környéken rendben van a hálózat nem lesz gond a netkapcsolattal.

(#95484) pjen válasza gduck (#95482) üzenetére


pjen
félisten

Nekem VODAFONE HOME FIBER 240+DIGITAL BRONZE.De csak pár napja.Tv prémium+500 as net és telefon.Szép hosszú név.

(#95485) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Nálam Vodafone Home Premium az elnevezés. (premium, 500, s)

(#95486) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Csak én nem látom át a myupc felülelet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#95487) Toth_Jani válasza ArthurShelby (#95486) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Most éppen belekavarodtak valamibe, nekem is csak 150-es netet ír az 500 helyett.
Persze lehet hogy ez már modernizáció és a pillanatnyilag elérhető sebességet írja. :D

(#95488) NoOne1976 válasza ArthurShelby (#95486) üzenetére


NoOne1976
őstag

Még szerencse, hogy ennyi idejük volt a felkészülésre. Mi történt volna, ha nem vesz igénybe ilyen hosszú időt a felvásárlás jóváhagyása.

(#95489) ArthurShelby válasza Toth_Jani (#95487) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem ez még lehet az a csomag, amit anno először (2016) kötöttem a upc-vel (home fiber 240 és digital bronz). Ezek szerint ez lehet lényeges infó nekik :F

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#95491) pogi1 válasza AsakuraDave (#95454) üzenetére


pogi1
tag

Szia!Mikor kötik?

(#95492) Gubu0101 válasza NoOne1976 (#95485) üzenetére


Gubu0101
veterán

Detto ugyan ez nekem is.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95493) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Amúgy van még 8 hónap a hűségemből,mi alapján lehet kiszámolni a kötbért?Maradék hónapokkal beszorzom a havi díjat?

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95494) AsakuraDave válasza pogi1 (#95491) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ma estét mondtak de még nem jelentkeztek...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#95496) viktorhu válasza Gubu0101 (#95493) üzenetére


viktorhu
veterán

A már felhasznált kedvezményt szokták kiszámlázni ilyenkor (szóval nem a hátra lévő hanem a már eltelt hónapokkal kell számolni). Listaár mínusz kedvezményes ár. Ha új bekötés volt, akkor ehhez jön a bekötési díj. Ha nem kaptál egyedi árat, akkor ez nem lesz túl nagy összeg.

Ha készülék is volt, akkor a készülékkedvezmény jön hozzá.

(#95497) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

A II. kerületbe 2 napja nincs netünk, de legalább már TV van. Nincs itt valami bennfentes? Hiába jelentgetjük be, valami fejegység gondra hivatkoznak. Időt nem tudnak még saccolni sem, mikor tudják megoldani. :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#95498) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam keresni megoldást vtv app pc platformra hátha mivel a vodás ugyintezo azt mondta lehetséges. Közben ezt találtam:

"A Horizon Go nyár végén megszünik..." május 14. cikk. [link]

Tehát szeptember 1től senkinek sincs pc stream.

Remelheti az ember hogy addigra a VTV menni fog PCs felületen.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#95499) LouiS22 válasza Faterkam (#95497) üzenetére


LouiS22
veterán

Van élő hibajegyed? Ha igen, akkor holnaptól ketyeg nekik a kötbér. Tudom, ez nem vigasztal jelenleg.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95500) szabogabor10 válasza LouiS22 (#95499) üzenetére


szabogabor10
veterán

Valahogy azt látom, hogy egyelőre jobban megéri nekik kötbért fizetni jó pár embernek, mint normálisan megcsinálni a hálózatot...
A UPC felvásárlása mintapéldája annak, hogyan nem szabad egy nagy cégnek egy másik nagy céget felvásárolni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.