Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95703) Livius válasza #72445440 (#95702) üzenetére


Livius
őstag

A boxot megkaphatja, max azon is csak a DVB-C vétel jön, és a sok bugos extra feature etherneten.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#95704) Livius válasza viktorhu (#95688) üzenetére


Livius
őstag

Én eddig úgy látom, hogy amikor nagyon kínos a probléma, jobb a telefonos hibabejelentés. Ha írásban van bejelentve, akkor túl sok idejük van válaszolni, és annyi idő alatt kijogászkodnak meg találnak valami lepattintós dumát.

Telefonban valami egyszerű választ kell adniuk, és rövid az idő egy kamuzós válasz kigondolólására, tehát szerintem is, ha telefonon jelentette volna be a hibát, akkor már sokkal hamarabb borult volna a bili, és mehetne akár az MNHH panasz bejelentés vagy csomag visszalépés ha a Voda jófej és felajánlja, és ha még korrekt is az eddigi kötbér fizetés a bekötés óta eltelt időre is elindult volna már.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#95705) picsirti válasza feketedini (#95693) üzenetére


picsirti
tag

Üdv. Nálam is ez a(z egyik) probléma. A kijövő technikus szerint a bejövő jel rossz, zajos. Szintezni kellene a bejövő jelet, amire 08.06. óta nem nagyon hajlandóak. :((( Viszont szeretnek kötbért fizetni. :DD

(#95706) tomp válasza picsirti (#95705) üzenetére


tomp
félisten

Nem nagyon akarnak hibát javítani...
Én hétfőn küldtem el nekik a 7. hibajelentést írásban amire 48órán belül kellett volna reagálniuk de azóta sem történt semmi...

(#95707) LouiS22 válasza tomp (#95706) üzenetére


LouiS22
veterán

Tévedsz. Bármilyen emailedre 30 napjuk van válaszolni. Tökmindegy, hogy mennyit küldtél nekik. És nyugodt lehetsz :be is fogják tartani.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95708) picsirti válasza tomp (#95706) üzenetére


picsirti
tag

Hát nem akarnak, az tuti. Azért hetente 1x rájuk csörgök, hogy a kötbér az ketyeg... Azért nem foglalkoznak vele, mert nálunk majdnem mindenki átment a digihez. A 15 lakásból csak 3-an vagyunk vodások.

(#95709) LouiS22 válasza picsirti (#95708) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért nem foglalkoznak tomppal, mert ha a végén ki is kell köhögniük a kötbért még az is aprópénz lesz ahhoz képest, mint amit el kellett volna költeni egy fejlesztésre/hibajavításra. Egy igen vastag tétel minden multi költségvetésében a bírság/egyéb ilyen kifizetés (értsd: panaszos ügyfél).

Kettő: ha szopatni akarják, akkor nem ismerik el a követelés jogosságát, azaz a kedves ügyfél forduljon bírósághoz. Azt pedig addig a percig, amíg meg nem nyeri a pert, neki kell finanszíroznia.

Egyedül akkor foglalkoznának vele érdemben, ha találna egy olyan tévécsatornát/újságot/újságírót, aki azt mondja, hogy hú, ez sztori. Akkor viszonylag gyorsan rendeződne az ügy. De ez szvsz senki ingerküszöbét nem fogja megütni sem.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95710) tomp válasza LouiS22 (#95707) üzenetére


tomp
félisten

Nem emailt küldtem hanem Hibajelentést az oldalukon! Az nem egyenlő az ügyfélszolgálati email címmel!
Köszönjük megkeresésedet! Ügyintézőnk a lehető leghamarabb, de legkésőbb 48 órán belül felveszi veled a kapcsolatot telefonon vagy e-mailben.

(#95711) Kenderice válasza #72445440 (#95701) üzenetére


Kenderice
senior tag

Tehát akkor koaxon jön a net is és dvb-c a káneltévé.
Köszönöm.

(#95712) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Digitális tv kártyát használok ès egy csomó adásnál azt írja ki, hogy kódolt csatorna. A másik tv-n mèdia box van, ott nincs ilyen gond. Más tapasztalt ilyet? Esetleg van rá megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#95713) LouiS22 válasza amdboy (#95712) üzenetére


LouiS22
veterán

Felhívod az ügyfélszolgálatot és kérsz egy frissítést?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95714) amdboy válasza LouiS22 (#95713) üzenetére


amdboy
senior tag

Szombat este? :U

(#95715) #75501312 válasza amdboy (#95714) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ha dobsz előtte 3 pálinkát hamarabb felveszik. :DDD

(#95716) amdboy válasza #75501312 (#95715) üzenetére


amdboy
senior tag

lassan az lesz :C

(#95717) LouiS22 válasza amdboy (#95714) üzenetére


LouiS22
veterán

0-24 a helpdesk ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95718) hodostamas válasza amdboy (#95712) üzenetére


hodostamas
addikt

Nem kapcsolódott be kell a szülői felügyelet? Nekem pár napja magától bekapcsolt.

(#95719) gregory91 válasza amdboy (#95712) üzenetére


gregory91
senior tag

Vedd ki a mediacard-ot és a kártyát aztán csúsztasd vissza őket helyesen.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#95720) Alex889 válasza kabelmania27 (#95694) üzenetére


Alex889
csendes tag

Nekem is rendszeres problémám, hogy eltűnik a hang aztán megáll a lejátszás műsor visszanézés közben. Megnéznéd hogy ezek az értékek indokolják e ezt?


Előre is köszi.

(#95721) anglergab válasza Alex889 (#95720) üzenetére


anglergab
addikt

A jelszintek jók, ez szoftveres bug lehet (kliens vagy szerver oldalon).

[ Szerkesztve ]

(#95722) kabelmania27 válasza Alex889 (#95720) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak.
Ha megnézed milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni kb milyen a bejövő jelerősség.

(#95723) Alex889 válasza kabelmania27 (#95722) üzenetére


Alex889
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat, délután felmászom a padlásra, de arra emlékszem, hogy van berakva csillapító. Vegyem ki szerintetek?

(#95724) amdboy válasza hodostamas (#95718) üzenetére


amdboy
senior tag

Nem

(#95725) amdboy válasza gregory91 (#95719) üzenetére


amdboy
senior tag

Megvolt, nem segített

(#95726) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok!
Wi-free nek mennyi most a hivatalos max sebessége? Én úgy tudtam 10/2. Most meglepődve tapasztaltam hogy azért kicsit több. Sajnos nálam megint összezuhantak jelszintek ( -9 ill 54 8/2 csatornával). :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95727) cof válasza MadMancs (#95726) üzenetére


cof
veterán

Hivatalosan 10/1. Én sosem mértem többet, akárhol jártam. Másnál volt 50 letöltés is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95728) busman


busman
addikt

Másnak is döglött minden? Állítólag központi hiba.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#95729) anglergab válasza MadMancs (#95726) üzenetére


anglergab
addikt

A Wi-Free Service Flow-ja a CB modemben 50 Mbps le- és 5 Mbps feltöltés. Azaz 5x 10 Mbps le 1 Mbps fel egy modemen egyszerre. Úgy tűnik, ha egy eszköz csatlakozik, az is kihasználhatja a teljes sávszélességet, ha a szegmensben van elég szabad kapacitás. A Wi-Free prioritása lehet a legkisebb, azaz az kap utoljára sávszélességet a szegmensben.
Az 50 Mbps nem lassítja az 537.6 Mbps-es 500-as csomagot, azon felül megy. Mint az IP-s telefon és TV streamek.
A gyakorlatban 45 Mbps lehet a max., a wifi overheadje miatt. De ez már nagyon ideális eset. Inkább alig 20-30 Mbps, ha jó a jel.
Valószínűleg van egy max. sebesség, amit a Wi-Free használhat összesen egy szegmensben. Lehet, hogy ez 50 Mbps/szegmens.

[ Szerkesztve ]

(#95730) MadMancs válasza anglergab (#95729) üzenetére


MadMancs
veterán

Köszi

anglergab: Köszi a részletes leírást.
Most biztos van szabad sávszél mert az egész utcában lehalt net és telefon. Tv megy.
Részleges szolgáltatás, csak feltöltés. Többnyire nincs net, ha van is Time outol minden. Telefon süket. Viszont Wi-Free hibátlan. :F

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95731) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, milyen gyakran szokta a Vodafone frissíteni a TV-kínálatot? Szeretnék rendelni, de olyan siralmas a felhozatal, hogy még az az 1-2 értelmesebb darab is, ami kínálatban van, jelenleg nem elérhető. :W

(#95732) jozsef8 válasza HellGreg (#95731) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Szia, 1 hónapja rendeltem 1 samsung tv-t a kért időpontban kiszállították. 1,5 hónapja kb naponta nézem a kínálatot, nem sokat változott, az olcsóbb kategóriában jött pár TCL TV. Ha lett volna akkor valószínüleg OLED-et veszek.

[ Szerkesztve ]

(#95733) anglergab válasza MadMancs (#95730) üzenetére


anglergab
addikt

Ez érdekes. Ezek a szolgáltatások részben megosztott, részben független sávszélességeket használnak.
A DVB-C elég jól elkülönül, mert nem IP a koax szakaszon.

(#95734) HellGreg válasza jozsef8 (#95732) üzenetére


HellGreg
őstag

Olyan szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy 1 cm híján nem fér el az 55"-os, így 50-es kell, de abból csak gagyik vannak, raktáron pedig szinte semmi. :(

(#95735) MadMancs válasza anglergab (#95733) üzenetére


MadMancs
veterán

De csavarjunk még egyet. MAC és jelerősség alapján úgy tűnik saját CB hez csatlakozok Wi-Free. Felette 1el saját privát wifi, legfelül nyomtatóm.
1270 azt mondta egyébként tudnak hibáról, javitás folyamatban. De a lényeg hogy x jelerősségen CB hanyattvágja magát privát net és telefon terén, mig Wi-Free köszöni jól van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95736) anglergab válasza MadMancs (#95735) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, ez a saját Wi-Free-d. Akkor a jelszintjeid viszont jók, más lesz a hiba oka. A Wi-Free ugyanazon a 15-24 db csatornán megy, mint a "rendes" net. Máshogy van szétválasztva, eltérő virtuális áramkörben mennek (Service Flow), de ugyanazokon a frekvenciákon.

[ Szerkesztve ]

(#95737) MadMancs válasza anglergab (#95736) üzenetére


MadMancs
veterán

Lefelé -8 -9 x8 felfé 54 x2
Mondta is nő hogy van valami gond, már rajta vannak a dolgon. Azt lehet 1 idejüleg CB is megmakkant. Elvileg jön sms ha összekapták magukat. Egyebként pont reggel néztem rá hogy milyen szépen müködik már másfél hónapja. -5 -7 x16 volt a le és 41 - 46 x6 a fel. Kár volt megdicsérni magamban. :D
Közben mondjuk visszaváltottam mobilnetre. Wifi ChromeCast miatt kellett volna, de rájöttem hiába lóg tv és teló is Wi-Free n attól még nem látják egymást. Ez nondjuk logikus csak előbb cselekedtem mint gondolkodtam. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95738) petne


petne
őstag

Sziasztok!

Sajnálatos módon a Cisco felvevős stb megadta magát, bekapcsoláskor a led felvillan és kész. Hétfőn jönnek ki.
Aggódom, hogy mire tudják cserélni, ilyen valószínűleg már nincsen nekik. A Horizont nem szeretném, akkor marad a Vodafone tv.
Van valakinek tapasztalata?

(#95739) MadMancs válasza petne (#95738) üzenetére


MadMancs
veterán

Elméletileg van nekik cisco új és felujitott is. Kb 1-2 hónapja is irta valaki hogy cisco-t ciscora cseréltek. Ha ragaszkodsz hozzá szerintem ne hagyd magad ha mást akarnak adni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95740) tomp


tomp
félisten


Gondoltam nem kell idáig menni... :O

(#95741) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

sziasztok a következő a gondom:
Adott egy "régi fajta" még Thomson DVR egység (felvevős).
Távirányító lett cseréltetve ma rajta (ez már a 3. amit "elfogyasztana").
A gond, hogy ez a távirányító a Samsung tévét egyből kezelte, de egyáltalán nem akarja vezérelni a médiaboxot.. telefonon próbáltam hívni a UPC (vodafone) ügyfélszolgálatát, kb. fél óra után kapcsolt valakit (egy borzalmas minőségű vonalon, hatalmas alapzaj, igen halk hang).. de érdemileg NEM TUDOT segíteni senki :U ... abban maradtunk hívjam hétköznap.. de ilyen rossz minőségű vonalatat nem akarok hívni mégegyszer ha nem muszáj (nagyon nem).

Hogy tudnám összepárosítani a cserélt távirányítót a Thomson DVR egységgel? (most csak az előlapon levő pár gombbal vezérlehető a mediabox.. már ami funkció rajta keresztül elérhető).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#95742) ^Boss


^Boss
őstag

Sziasztok!

ezer eve upc elofizeto vagyok, jelenleg egy mar nem huseges “telefonon kialkudott” csomagom van. (Legnagyobb tv, 500as net, hbo, stb).
kerdeseim:
- van e meg ugyfelmegtarto alkudozas telefonon? Most kotottek be az utcaba a t optikat.
- ha igen, mik a tapasztalatok a vodafone-os uj idokbol?
- a mediaboxom meg regi cisco, ami tudott felvenni. Az uj vodafone-os box mit tud?
- van egy mediacard-os tv-m is, nem igazan lattam, hogy ezert most is meg kulon dijat szamitanak-e fel...? (Egyaltalan nem lattam a voda oldalan 2. 3. tv-rol infot...)elore is nagyon koszi a valaszokat! :R

(#95743) MadMancs válasza DraXoN (#95741) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem emlékszem már Thomsonnak milyen távirányítója van (vagy 15 éve találkoztam utoljára vele) de nem univerzális mint cisco/pace/horizonnak és csak át kellene váltani mert tv valamiért az alapértelmezett?

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95744) peter303 válasza ^Boss (#95742) üzenetére


peter303
tag

"regi cisco, ami tudott felvenni. Az uj vodafone-os box mit tud?"

A Voda box nem video magno mint a Cisco nincs is benne winyo. Csak az R-el megjelolt musort lehet felvenni a felhobe. 90 orat lehet igy felvenni. Egy felvett musort 90 nap utan automatikusan torol.

(#95745) ^Boss válasza peter303 (#95744) üzenetére


^Boss
őstag

Es egyebkent ez meg az a borzalmas, melegedos upc box, ami a cisco-k utan jott, vagy egyeb dolgokban mar elviselheto?

(#95746) anglergab válasza peter303 (#95744) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, IP-s streamnél már nem lehet kimenteni a felvételt adathordozóra.

(#95747) DraXoN válasza MadMancs (#95743) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ugyan az a "szögletes a végein lecsapott" univerzális mint általában.

De nem a TV az ami működik épp, hanem a UPC felirat "villog" rajta gombnyomásra.
A TV részre állítva rendesen vezérli is a TV-t.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#95748) peter303 válasza ^Boss (#95745) üzenetére


peter303
tag

Sajat Voda box ami meglepoen kicsi es keveset is fogyaszt. Kicsi konnyu kevesebb gombos taviranyito. A forumra irtam kb nyolc dolgot hogy nekem mennyivel tud tobbett/jobban. De ez szubjektiv persze mint mindig...

(#95749) LouiS22 válasza tomp (#95740) üzenetére


LouiS22
veterán

Én azt hittem ez már hetekkel ezelőtt megvolt...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95750) ^Boss válasza ^Boss (#95742) üzenetére


^Boss
őstag

Meg egy kerdes: lehet-e mar tudni, hogy bridge mode-ot kap-e majd az Arris MGW?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.