Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96601) modi


modi
tag

Azt azért továbbra sem értem, hogy miért van az hogy a 3 legnagyobb szolgáltató közül 2- nél még mindig nem HD az összes HBO és Cinemax csatornák.
Mível olcsóbb le konvertálni SD-re? Gondolom mível már csak HD-ban tolják az adást nem kér magasabb árat az HBO.
Mind DVB-C mind OTT szolgáltatás keretében SD-k.
a 4 betüs és a Voda hasonló áron elérhetők a csomagok míg a 3. - nál drágább, de ott is csak egy HD elérhető.
A mi pénzünk nem ér annyit?
Nálunk a Digi (még koax de már kiépitve, hamarosan indul az optika is) és a Telekom is optika.
Lejár a hűség, az HBO miatt nincs kizárva, hogy váltás lesz. De akkor a mobil csomagjaink is viszem..

Ideje lenne az Analógot kinyirni mind ahogy a Telekom tette, és Digi optikán gondolom nincs analóg.
Tartogatjuk az Analógot mert, hogy nehogy elmenjenek azon előfizetők aki azt használják, így még a digitális előfizető megy el, mert nem kapja a jobb minőséget a pénzéért.

[ Szerkesztve ]

(#96602) MadMancs válasza modi (#96601) üzenetére


MadMancs
veterán

Diginél nagyonis van analóg (FTTB-n). Sőt ha nem kérsz box vagy mediacardot akkor a szerződés szerint is analóg az előfizetés. Csak ott ugye van hely bőven mert koaxon csak TV megy.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96603) modi válasza MadMancs (#96602) üzenetére


modi
tag

Azt Tudom.
De FTTH-n gondolom nincs.

(#96605) kabelmania27 válasza #72445440 (#96604) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

FTTB területen a tévének koax kábelt vezetnek a lakásba.
modi: FTTH-n is vannak analóg adások, Telekomnál nincs dvb-c, iptv szolgáltatás van, koaxon még vannak kódolatlan dvb-c csatornák, de csak iptvre lehet előfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#96606) modi válasza kabelmania27 (#96605) üzenetére


modi
tag

Köszönöm :)

(#96607) tomp


tomp
félisten

Na most már random módon jönnek a "technikusok"? Hív az egyik, hogy jönne. Minek? 7. technikusként jönne ki. Elmondtam neki a dolgot, hogy ne a lakásba jöjjön be. Háát pedig lakásba kell jönnie. Eleve nem vagyok otthon. Majd keresni fognak...

(#96608) kabelmania27 válasza modi (#96606) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előbb-utóbb csökkenteni fogják az analógot, van olyan terület ahol hamarosan megszűnik az analóg szolgáltatás.

(#96609) peter303 válasza bostone (#96540) üzenetére


peter303
tag

"A horizon boxhoz tartozó power adapter beadta a kulcsot"

Nekem ket Cisco taviranyito is behalt, bementem az uzletukbe ahol azonnal ujra csereltek. Szerintem ez a legjobb/gyorsabb megoldas.

(#96610) pogi1


pogi1
tag

Valószínűleg azoknak a hozzászólóknak van igaza akik azt mondják hogy nemsokára már csak a Voda box lesz elérhető.Másfél hete mikor a szerelő cserélte a CB-t és a Ciscó boxot a média box kábelét és a távirányítóját a CB betápját hagyta itt azzal hogy ezek nem kellenek.

(#96611) anglergab válasza pogi1 (#96610) üzenetére


anglergab
addikt

Korábban volt róla szó, hogy egységesen új CB/Arris modem, Vodafone TV box lesz valószínűleg. Meg persze az analóg TV, mediacard.

(#96612) pogi1 válasza anglergab (#96611) üzenetére


pogi1
tag

:K

(#96613) viktorhu válasza Csabex (#96532) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kapnak belsős infókat az ügyfelesek. Lehet, hogy lesz valami a wifree helyett (maga a wifree biztosan nem tud maradni, mert nem a Vodafone szolgáltatása), de hogy mi lesz a jövőben, azt lehet, hogy még a vezetőség sem tudja.

(#96614) rocket


rocket
nagyúr

Sziasztok , Wi-Free mukodik valakinel ?
Pentek delutan ota nem tud csatlakozni, eloszor azt hittem megint kikapcsoltak maguktol (~10 alkalommal volt mar ilyen) , megneztem a Vodafone profilban azt irja bekapcsolva, a jelszo valtozatlan, de tovabbra se kapcsolodik egyetlen keszulekrol se amivel mukodott korabban.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#96615) dond


dond
csendes tag

Nálam működik (Bp. XI.ker), viszont wi-free-vel kapcsolatban kérdeznék, egy régi Win7-es allinone pc-t sehogy sem tudunk rácsatlakoztatni, ugyanakkor/ugyanott android telefonnal oké a dolog. Csak több éves leírást/videót találtam a témában, azokat végigpróbáltuk (meg sima csatlakozást is) mint Win10-el de nem megy, van valami "újabb csel" win7-es csatlakoztatásnál? Köszi!

(#96617) anglergab válasza rocket (#96614) üzenetére


anglergab
addikt

Olvass vissza kicsit, sokat beszéltünk róla most.
Gondok vannak a Wi-Free központi rendszerben valószínűleg.
Konkrétan leírtam, hogy mi a gond.

(#96618) cocka


cocka
veterán

Melyik volt a vodaboxot leszámítva a legkisebb és legkönnyebb médiabox eddig? Pace HD-nál volt kisebb?

(#96619) peter303 válasza pogi1 (#96610) üzenetére


peter303
tag

"Ciscó boxot a média box kábelét és a távirányítóját hagyta itt azzal hogy ezek nem kellenek"

Ez inkabb arra mutat hogy a hasznalt Cisco box ujra hasznositast abba hagyjak. Nagyon sok penzbe kerulne a tomeges/minden box csereje semmi jo ervet nem latok mellette.

(#96620) anglergab válasza cocka (#96618) üzenetére


anglergab
addikt

Horizon box.
A modem nélküliek a kisebbek.

(#96621) peter303 válasza peter303 (#96619) üzenetére


peter303
tag

Mondjuk egyaltalan nem zold ceg hozza allas az elektronikai szemetuket az ugyfellel lakossagi kukaztatni...

[ Szerkesztve ]

(#96622) cof válasza peter303 (#96619) üzenetére


cof
veterán

Biztos lehetsz benne, hogy nem a Cisco BOX-ot hagyták nála csak hiányzik egy vessző.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96623) golya87


golya87
őstag

Volt itt korábban róla szó, de akkor nem lett tiszta. Ha csak mediacard-ot kérek, akkor lesz EPG-m? Felvétel, visszatekerés nem lesz, az tiszta.

(#96624) Beniii06 válasza golya87 (#96623) üzenetére


Beniii06
őstag

24 óra EPG lesz elvileg, a felvételt, ha a tv kezeli megoldható saját külső hdd-re, onnan visszatudod nézni ugxanazon a tv-n.

"Got any other secret weapons?"

(#96625) #75501312 válasza peter303 (#96621) üzenetére


#75501312
törölt tag

Dobozt nem hagynak ott, de nálam is otthagyták a kábelét meg a távirányítót.
Viszont ezt a kört már lefutottuk párszor itt.
Sajnos nem cserélnek új Ciscóra már nagyon régóta. Akinek cseréltek is tavaly még, az nagyon szerencsés volt valamiért.
A névváltás előtt is már csak a Horiborzalmat adták nekem is.

(#96626) peter303 válasza cof (#96622) üzenetére


peter303
tag

Hat akkor ez tenyleg egy fontos vesszo lett volna :((

(#96627) golya87 válasza Beniii06 (#96624) üzenetére


golya87
őstag

Ezeket így élhető peremfeltételeknek érzem.
Köszönöm a segítséget!

(#96628) bencegabor18


bencegabor18
csendes tag

Üdv srácok

Lenne pár kérdésem de sehol nem találok rájuk választ!
TV szolgáltatás választás előtt állok
Lehetőségek Flip - Vodafone tv - T-Home
Az lenne az első számú kérdésem hogy ti melyiket javasolnátok (17.ker)? A második ha kapok hozzájuk tv boxot azt nekem kötelező használnom? Vagy ha rá dugom a tvre direkt a kábelt akkor nem lesz TV adásom? Nem igazán szeretem a boxokat viszont ahová költöztem ott nincs DIGI sajnos...
Köszi a válaszokat! Üdv Gábor

(#96629) pjen válasza bencegabor18 (#96628) üzenetére


pjen
félisten

Ha van a Tv d en CI + kártya fogadó akkor Voda kártyával,vodánál van 26 szabadon fogható DVB C csati+analóg.Egyébként box.

(#96630) cof válasza bencegabor18 (#96628) üzenetére


cof
veterán

Itt a Vodánál nem sok szabadon fogható csatorna van kódolatlanul, kb. 25 db. De elég egy CI kártya is ha nem akarsz BOX-ot.

T-nél meg IPTV van, ott mindenképpen kell egy BOX.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96631) bencegabor18


bencegabor18
csendes tag

Ez a CI kártya mennyivel rosszabb egy boxnál?
Ilyet még sose láttam/használtam

Ha Boxot adnak akkor lehetséges más boxot használni vagy jobb az amit tőlük kapok...flipnél milyen ez a 4G-s hibrid wifi?
Hallottatok róla valamit?

(#96632) cof válasza bencegabor18 (#96631) üzenetére


cof
veterán

Kártyával nincs videótár, meg műsorvisszanéző. Lényegében ugyanaz mint egy DigiTV csak a lineáris adás nézhető. EPG kártyával csak 1 napos.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96633) pjen válasza bencegabor18 (#96631) üzenetére


pjen
félisten

Box csak az lehet amit ök adnak.

(#96634) Winne


Winne
nagyúr

Fórumtársak. Biztos volt már kérdés, de mi változott technikailag az internetben, mióta átvette a UPC-s ügyfeleket a Vodafone? Azt hittem eddigre már megszűnik ez a sokhiba ill. szolgáltatás gyengélkedés, de a régen mindig full sávszélen működő internetem mostanában sokszor a 30%-án teljesít csak. :F

Kezd elfogyni a türelmem, nagy állományokat mozgatok.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#96635) MadMancs válasza #75501312 (#96625) üzenetére


MadMancs
veterán

1-2 hete és pár hónapja is cseréltek itteni beszámoló alapján ciscot ciscora

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96636) MadMancs válasza Winne (#96634) üzenetére


MadMancs
veterán

Az ég világon semmi. Sőt netet még mindig Liberty adja. Technikai oldalon még nem vette át voda.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96637) Winne válasza MadMancs (#96636) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor meg mi történhetett? :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#96638) pjen válasza Winne (#96637) üzenetére


pjen
félisten

Bármi,tegyél panaszt.

(#96640) anglergab válasza #72445440 (#96639) üzenetére


anglergab
addikt

Én is tapasztalom, éjjel megvan a max. sebesség.
Valamiért nagyobb lett a sebesség szórása/ingadozása, főleg éjjel vs. nappal között.

(#96641) inf3rno válasza #72445440 (#96639) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de UPC időkben megvolt a sávszél is, és nem szakadozott úgy, mint most, vagy legalábbis nem napi szinten, hanem max havi 1x. Lehet kevesebb pénzt adnak a karbantartásra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#96642) #75501312 válasza inf3rno (#96641) üzenetére


#75501312
törölt tag

És mint ahogy már sokszor leírtuk ezt is: akkor még nem volt korona és nem lógott mindenki otthon a neten.
Ráadásul sokan nem otthonról dolgoznak, így amikor este hazaérnek az még plusz terhelés.
Ha nem Voda lenne, hanem még UPC, ugyanez lenne, főleg, hogy technikailag még semmi nem változott.

(#96643) inf3rno válasza #75501312 (#96642) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ez már jobban magyarázza, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#96646) inf3rno válasza #72445440 (#96645) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt mivel mérted?

Buliban hasznos! =]

(#96648) peter303 válasza #75501312 (#96625) üzenetére


peter303
tag

"Sajnos nem cserélnek új Ciscóra már nagyon régóta"

Mas fajta boxrol nem lehet mar Cisco-ra cserelni az valoszinu, de nem regen irtak hogy az elromlott Cisco helyett siman kerhetett es kapott uj Ciscot. Azt meg az anyu meg egy baratom miatt tudom hogy az ujra szerzodesuk keszulek csere mentes volt maradt a Cisco box (csak sporoltak mert mar nem kell 1000 ft felvetel dijat fizetniuk) Szoval akinek Cisco boxa van az marad meg jo darabig, ha nem ker kulon ujabb fajtat.

Az otthon maradas miatt plusz sok uj ugyfel is megjelenhetett.

[ Szerkesztve ]

(#96649) vargalex válasza #72445440 (#96645) üzenetére


vargalex
félisten

A hibára futott méréseket (pl. éppen nem volt net) megismétli a doboz, azok nem jelennek meg a statisztikában...

Alex

(#96650) kabelmania27 válasza Winne (#96634) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?
ish4d0w: Milyenek a modem jelszint értékek?
bencegabor18: Médiacard esetén saját csatornasorrendet is betudsz állítani. 1270-en vagy ügyfélszolgálati irodában rendeled meg hamarabb bekötik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.