Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Latency válasza #93966848 (#6643) üzenetére


Latency
senior tag

Nyilván csak egyszer írják jóvá az 1500 Ft-ot, nem számlánként, az egy picit ráfizetéses lenne :D

(#6652) kabelmania27 válasza #93966848 (#6649) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Emiatt nem kell aggódni, UPC-s kábel végére kerül az F csatlakozó összetoldják a lakásba menő koaxxal és már jó is. Az említett osztó kettes splitter?

[ Szerkesztve ]

(#6653) #93966848 válasza kabelmania27 (#6652) üzenetére


#93966848
törölt tag

2 utas, 1 be, 2 kimenet.Akkor simán kérhetem szereld magadban?
Igen, a lakásban 2es splitter van :K

[ Szerkesztve ]

(#6654) kabelmania27 válasza #93966848 (#6653) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérheted, a technikus a UPC-s dobozba visszaköti a kábelt, remélhetőleg észreveszi az elvágott szakaszt de ha mégsem akkor sincs gond, jel nélkül nem fogsz maradni, ha csak a váltás után fogod lemondani a Digit. Milyen típusú a kettes splitter?

[ Szerkesztve ]

(#6655) csaknehairok válasza kabelmania27 (#6654) üzenetére


csaknehairok
csendes tag

Ha szereld magadat kér,akkor csak az erősítőnél fogja bekötni a műszerész(mert ilyenkor nem technikus megy ki),és nme fogja megnézni,hogy az ajtajánál az x+1-dik emeleten mi a helyzet,nem megy fel oda.Másik probléma az,hogy a digis csatik sokszor gagyin vannak rányomva azzal a hatszögletű nyomóval,és akkor már könnyen problémákat okozhat a boxnak éa a netnek,az analógnak nem számít annyira.Tehát én nem garasoskodva azon az 1300 ft-on és nem játszva a szerelőzsenit,technikusi kiszállást kérnék.Ja és ha nem megy a szereld magad,akkor ugyanúgy kiszállnak,és pengetheted az 1300-at,csak kicsit több idődbe került.és később lesz szolgáltatásod,és majd idegeskedésedbe irkálsz be ide,hogy mi lehet a baj,ahol majd kábelmánia megoldja a lényeget...............

(#6656) kabelmania27 válasza csaknehairok (#6655) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, hogy nincs lehetősége hétköznap otthon maradni és várni a technikust, ezért írtam hogy ha nem mondja le a Digit nem lesz jel nélkül. Kifelejtettem a hsz-ból, hogy a helyébe nem saját beüzemeléssel kérném.

[ Szerkesztve ]

(#6657) #93966848 válasza kabelmania27 (#6654) üzenetére


#93966848
törölt tag

PCT-1000-2W-RH

(#6658) kabelmania27 válasza #93966848 (#6657) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az jófajta splitter, maradhat:)

[ Szerkesztve ]

(#6659) #93966848 válasza kabelmania27 (#6658) üzenetére


#93966848
törölt tag

:K

(#6660) kabelmania27 válasza #93966848 (#6659) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha csak médiacardot kérsz, a másik tévén az analóg bronze csomag adóit fogod tudni nézni.
Majd számolj be légy szíves a fejleményekről.

(#6661) #93966848 válasza kabelmania27 (#6660) üzenetére


#93966848
törölt tag

De ugye ha gold-ot kérek akkor a másik szobában lehet fogni SD-ben a gold-ot?!

(#6662) Gubek-Einste válasza #93966848 (#6661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Digital Gold mellé analóg Silver jár.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6663) kabelmania27 válasza #93966848 (#6661) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt írtad a másik szobában crt tévé van, ebből arra következtetek nincs benne dvb-c Ci+ tuner, így a digitális sd adásokat akkor fogod tudni nézni ha kérsz sd boxot, különben csak az analóg adásokat fogod tudni nézni. Splitternél húzd meg az F csatlakozókat. Milyen jelszintet ír ki a tévé?

[ Szerkesztve ]

(#6664) #93966848 válasza Gubek-Einste (#6662) üzenetére


#93966848
törölt tag

Az is jó :)
Nem látok olyat, hogy silver..

[ Szerkesztve ]

(#6665) #93966848 válasza kabelmania27 (#6663) üzenetére


#93966848
törölt tag

100% minden.Tehát akkor az analgot lehet majd fogni sd box nélkül is.Az jó.Nem akarok fizetni azért is :)

(#6666) kabelmania27 válasza #93966848 (#6665) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én sem fizetnék a helyedben, analóg bronze csomagban is vannak jó csatornák pl comedy:D

(#6667) #93966848 válasza kabelmania27 (#6666) üzenetére


#93966848
törölt tag

Tehát akkor analóg bronze lenne a másik szobában?
Vagyis ezek

[ Szerkesztve ]

(#6668) kabelmania27 válasza #93966848 (#6667) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, itt tudod megnézni, hogy milyen adók vannak bent az adott település bronze csomagjában.

(#6669) TeeJay


TeeJay
félisten

mondjuk én LCD-Plazma TV esetén már nem is kérnék SetTopBox-ot...
mediacard és csókolom, annyira idegesítő a DVR-es SD Box ami nálunk van hogy hihetetlen
egy az hogy kegyetlen hangos hajnalok hajnalán mindig újraindul frissíti magát ergo hajnalban is felpörög
a másik meg hogy nem tud valami energiatakarékos állapotba menni mert úgyis tekeri a vinyót
így muszáj vagyok áramtalanítani mindig ha nincs rá szükség
meg sem merem mérni fogyasztásmérővel mennyi áramot zabálhat
nem is értem az Eu hogy engedhet ilyen cuccokat több millió ügyfeles szolgáltatóknak :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6670) #93966848 válasza TeeJay (#6669) üzenetére


#93966848
törölt tag

LG LD750es tv-m van, elvileg támogatja a CI+t(hivatalos lista szerint nem, de külföldi oldalon olvastam, hogy igen)
Viszont ha kártyát kérek akkor ugrik a kis szobába az analóg csomag nem?

(#6671) TeeJay válasza #93966848 (#6670) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy tudom a kártya az az STB-t váltja ki tehát ha előfizetsz digitális x csomagra de nem beltérivel hanem kártyával kéred attól még lesz analóg TV-d ugyanúgy szerintem ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6672) Gubek-Einste válasza #93966848 (#6670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen független az analóg vétel és a Mediacard használata, akkor is lesz analóg csatornák ha kérsz box és akkor is ha nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6673) blakey válasza TeeJay (#6669) üzenetére


blakey
titán

A thomson stb valóban hangos főleg az elmúlt fél évben, sokáig teljesen lekapcsolt, a cisco rögzítős gyakorlatilag hangtalan 20 cm-ről lehet hallani valamit de az is olyan, mint egy működő laptop ugyanis 2,5-ös vinyó van benne, kikapcsolás után pár perccel indul újra alig hallható és csak 20 cm-ről. Nem zavaró, ezt most hétvégén teszteltem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6674) #93966848


#93966848
törölt tag

Köszi a válaszokat, akkor egyértelmű, hogy kártya lesz :C Még annyi, hogy az stb nagyon szépen feljavítja a képet, remélem kártyánál is, mert anno mikor váltottam stb-s UPC-ről Digire majdnem elhánytam magam a silány képminőségtől.Az a kérdésem, hogy akkor az analóg bronze csomag lenne analógon, vagy a digitális?Mert valamelyikben ott van az RTL 2.

(#6675) club1 válasza #93966848 (#6674) üzenetére


club1
veterán

Digitális bronze alatt analóg bronze fut. Ha digitálisan nézed, akkor a digitális csatornakínálat áll rendelkezésedre, ha analógon, akkor pedig az analóg.
Kártya esetében a tv-ben lévő tunertől (is) függ a képminőség. A digitális tunerek nem javítanak képminőséget, ők csak kicsomagolják azt a csomagot, amit kapnak.

(#6676) #93966848 válasza club1 (#6675) üzenetére


#93966848
törölt tag

Mert anno az stb szépen feljavította a képet :) Amúgy digital gold csomagom lenne :)

(#6677) Gubek-Einste válasza #93966848 (#6676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Digital Gold mell analóg Silver jár.
A Digital Bronz-ban van az RTL2, így a Digital Gold-ban is lesz.

#6673 blakey A Cisco box-ban 320 GB-os 3,5" WD Blue vinyó van, legalábbis az enyémben az van.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6678) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!
Lenne egy technikai kérdésem. Jelenleg van Upc műholdas előfizetésem 2db sima Humax (Upc) beltérivel és van pluszban egy digis beltérim is ami egy 4 csatlakozós fejre van rákötve (3db van használva). Most mind a három beltéri működik rendesen és van rajtuk digis és upc-s adás. Megrendeltem a Super Pack csomagot 3db beltérivel (1db Philips Dvr+ 2db humax hd fox). Most jönne a bibi! Nem szeretnék új fejet venni, mert ugye a philips-hez 2db csatlakozás kell a fejhez plusz még ott lenne a 2db humax hd és a digis sima humax.
Tehát az úgy szerintetek működne hogy a fej csatlakozóira menne a philips (2db csati), humax hd (1-1db csati) és a digis beltérinek az egyik humax hd fox koax kimeneteléről adnék jelet? Tehát a beltéri kimenetelét (humax hd fox) kötném össze a sima digis beltérivel.
Szerintetek ez így működne, vagy minden képpen kell új fejet vennem és egy új kábelt behúznom?
Válaszaitokat előre is köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#6679) kabelmania27 válasza sepsi0 (#6678) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Működhet, de ha az első beltéri horizontális/vertikális adásra van kapcsolva a másodikon is csak a horizontálisakat/vertikálisakat fogod látni. Cseréld ki a fejet pl ilyenre.
Jimanszky: Van analógba RTL2, de nincs benne a kiosztásban.

[ Szerkesztve ]

(#6680) Gubek-Einste válasza sepsi0 (#6678) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rossz helyre írtál mert az a kábeles téma, a műholdas ITT van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6681) sepsi0 válasza kabelmania27 (#6679) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Akkor próbáljam meg és ha nem jó akkor fejcsere? Ezt akartam elkerülni. Amúgy pont ez a fej van fent csak 4-es ben.
Köszönöm a válaszod!! :R

(#6682) sepsi0 válasza Gubek-Einste (#6680) üzenetére


sepsi0
őstag

Bocs! Nem néztem körül. Rendben!

(#6683) blakey válasza Gubek-Einste (#6677) üzenetére


blakey
titán

Én nem szedtem szét, de laptop csendességű, lehet, hogy 3,5-ös, a thomson nagyon hangos volt, ez meg csendes. Bbontás nélkül nézni honnan lehet tudni milyen van benne?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6684) kabelmania27 válasza sepsi0 (#6682) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond, azért válaszoltam mert ismerős a probléma tányéros Digi kétkártyás hundai beltérinél is össze volt fűzve a két vevőegység ezért a vertikális adások nem jöttek be, twin fejjel már jött minden.

(#6685) sepsi0 válasza kabelmania27 (#6684) üzenetére


sepsi0
őstag

Bocs, ha jól értem ha ilyen fej van mint amit linkeltél, csak négyesben akkor működhet a dolog? Vagy csak félreértelek! Az az igazság ha hazamegyek kipróbálom ezt úgy hogy összekötöm a digis és upc-s beltérit úgy ahogy leírtam, csak az a bajom, hogy nem tudom hd fox megy-e ha így müködik. Azért köszönöm hogy válaszoltok, még ha nem is jó helyen kérdezek!
Üdv!

Látom félreértettelek! Kettes fejjel volt jó neked! Bocs az off-ért!

[ Szerkesztve ]

(#6686) #93966848


#93966848
törölt tag

Hát ha nem lesz jó a képminőség, becserélem stb-re, engem anno sem zavart a hangja :) Még mindig Philips a fekete?Az jóféle volt, szép is :B

(#6687) blakey válasza #93966848 (#6686) üzenetére


blakey
titán

Tudtommal már nem adnak philipset, cisco van, a képe rendben van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6688) club1 válasza #93966848 (#6686) üzenetére


club1
veterán

Nekem LD465-ös LG-m van, a képe tökéletes kártyával. Kezdetben kockásodott, de kihívtam a szerelőt és 2000 Ft-ért átkábeleztettem/kicseréltettem az osztókat. A tv-nken ajánlott a hd opció.
Digitális gold alatt akkor lesz nálad analóg silver, ha van a körzetetekben. De a lényeg, hogy goldhoz leszedik a szűrőt, így az összes (nálatok elérhető) analóg csatorna jön mellé.

(#6689) #93966848 válasza club1 (#6688) üzenetére


#93966848
törölt tag

Szuper, köszi :C Most akkor a köcsög digisek miatt, mert elvágták a vezetéket fizethetek 1300Ft kábelezési díjat, fasza -.-

(#6690) kabelmania27 válasza #93966848 (#6689) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem lesz gond az analóg képminőséggel:) Jobban jársz ha technikus rak a kábelvégére jóminőségű csatlakozót, mint ha csavarosat tennél fel.

(#6691) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#6690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát én ebben sosem érzékeltem semmi különbséget, de a modem jelszintje sem változott semmit attól, hogy itt járt a technikus, és kicserélte roppantósra az F csatlakozót! Illetőleg a hibát sem oldotta meg egyszer sem, amiért kihívtam őket, mert a hiba sosem nálam volt, ők meg csak itt cserélgették a modem F csatiját, aztán kezüket széttárva tovább álltak, hogy akkor ezzel most nem tudnak mit tenni, meg nem rájuk tartozik, meg külső hálózat, és sok-sok egyéb kifogás! Amit némelyik technikus csinál, azt egy betanított munkás 10x jobban meg tudná csinálni!

(#6692) #93966848


#93966848
törölt tag

Megrendeltem a digital goldot mediacard HD-val, Köszi mindenkinek.Jövőhét kedden jönnek szerelni(kábet megcsinálni, nem mertem saját beüzemelést kérni)Majd írok a fejleményekről :R

(#6693) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#6691) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél a modem alatt a technikus feltekerte a felesleges koaxot, de a leágazó outjára rakott egy 10cm-s kábelt apa dugóval amit összetoldott a bolti tv-videó kábellel (kivette az aljzatot, tapra kötötte a modemet ezért télen 48az adási nyáron 56).

[ Szerkesztve ]

(#6694) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#6693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már vártam ezt az ismerősnél, havernál dolgot... :)

Különben ki beszélt itt bolti TV-Video kábelről? Az előbb még F csatlakozóról volt szó ha nem tévedek!

(#6695) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#6694) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Technikusról szóló mondatodra reagáltam, hogy megcsinálhatta volna rendesebben. Amikor mondta ismerős hogy pár adó tiszta pár pl m1 nem már gyanakodtam kábelhibára kicseréltük 3x-ra azóta minden kristálytiszta.

[ Szerkesztve ]

(#6696) Gubek-Einste válasza blakey (#6683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az alján keresztül lehet látni mert lukacsos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6697) Robi_73


Robi_73
őstag

Hétfőn debütált a UPC kínálatában az RTL KLUB HD csatorna. (6-os csatorna) Egy érdekes Index cikk a HD csatornákkal kapcsolatban. [link]

Robi73

(#6698) TeeJay válasza Intruder2k5 (#6691) üzenetére


TeeJay
félisten

az összes árnyékolt kábel meg roppantós F csatlakozó egymagában semmit sem jelent
egy nívós SAT boltban vettem a fali 3-as osztómat és ott egy több éve a témában jártas szerelő aki amúgy szintén hálózatépítő mondta hogy a csavarozható F csatlakozó sem rosszabb semmivel csak tudni kell szépen feltekerni a kábel végére. a kábelekben sincs olyan nagy különbség hogy 1-2-3x árnyékolt meg hogy full réz a belső vagy acél réz bevonattal. azon az 5-10méteren semmi sem lényeg a föld alatt meg UPC-nek virsli vastagságú megy, na ott tényleg "ipari" minőségű csatlakozók meg kábelek vannak.

én mikor megvettem a 3-as osztót gyártott nekem roppantós F csatlakozóval a másik LCD TV-hez egy pár méteres kábelt meg vettem egy tekerős F csatit a falból kijövő koax-ra amit feltekertem itthon és arra ment a 3-as osztó
mai napig semmi baja, 1-2dB-el lett jobb az érték mert most már közvetlenül a főkábelen van az osztó eddig meg a szomszéd szobában a fali ajlzatból volt továbbosztva és ott semmi féle árnyékolást nem kapott
1-2dB semmit sem jelent azon a pár méteren ahol a lakás kábele van és nem UPC fekete komolyabb kábele.

odahaza Eger melletti községben az utcán lévő totemtől nekem a lakásban lévő modemig nem hazudok van vagy 60méter kábel mert nem légvonalban húzták a föld alatt hanem legnagyobb kerülővel... a szomszédnak ugyanez kb. 20méterből kijött és amikor nála néztem az adatokat egy lepkefingnyi különbség ha volt dB-ben ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6699) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy beköttettem a 25-ös UPC Fiber-t, ami ugye most 3 hónapig 50, de nem kapom azt a sebességet. Be kell szólni nekik, vagy tudok én is valamit csinálni?

Köszi előre is :R

(#6700) Intruder2k5 válasza lama_lamm (#6699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szép is lenne, ha az előfizető tudná állítgatni a sebességet... Természetesen jelezned kell, de ha nem akarsz másfél órát telefonálgatni, és zenét hallgatni, akkor megteheted ITT is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.