Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) kabelmania27 válasza troland26 (#6949) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Adási magas, a többi érték elfogadható.

(#6952) Intruder2k5 válasza troland26 (#6949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk érdekesen állítják be a modemeket, azt meg kell hagyni! Nálad 4 előre, és 4 vissza irányú csati van használatban, nálam meg 8 előre, és 2 vissza! A jelszintek hasonlóak nálam is...

(#6953) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#6952) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kíváncsi leszek be tudják e állítani 40körülire az adási szintet. Előfordult másik topicba, hogy valakinek osztó nélkül volt 48az adási.

[ Szerkesztve ]

(#6954) troland26 válasza kabelmania27 (#6951) üzenetére


troland26
őstag

Igazából kezd elegem lenni ...egész héten szarakodott a dolog . Azt gondoltam , hogy lehet nálam van a hiba , de a mai eset szerint nem így van . Mert az , hogy fél óráig semmi nincs aztán varázsütésre megjavul ez csak szolgáltató hiba lehet .

Intruder2k5 Vácrátót ? vagy Váchartyán ? :)

(#6955) kabelmania27 válasza troland26 (#6954) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A padláson lévő hármas splitter mindhárom kimenete egyforma csillapítású vagy egyik ág -3,5 másik kettő -7,5? Ha jól emlékszem írtad korábban hogy UPC-s szerelő átalakította a kábelezést.

[ Szerkesztve ]

(#6956) troland26 válasza kabelmania27 (#6955) üzenetére


troland26
őstag

Bevallom férfiasan , hogy elfelejtettem , kb 4 hónapja nem jártam a padláson . de holnap majd meglesem . Van ennek jelentősége ? Ha a nappaliban kockás vagy sistereg a digitális jel akkor a másik szobában az analóg is sz@rakszik ill a net is akadozik . "Globális" a probléma szerintem...

(#6957) kabelmania27 válasza troland26 (#6956) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Annyi jelentősége van hogy ha minimalizálva van a modem irányában a csillapítás akkor kisebb lesz az adási szint így elkerülheted hogy 50feletti adási miatt szakadjon a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#6958) Intruder2k5 válasza troland26 (#6956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár tudom, én könnyen beszélek, mert nálam még működik minden, de bízzunk a 19.-ében, hátha az megoldja a gondokat! Persze Te addig csesztesd őket, mert ha egyszer fizetsz, akkor szolgáltassanak is!

(#6959) troland26 válasza kabelmania27 (#6957) üzenetére


troland26
őstag

Ahm oks ezt nem tudtam . Holnap megnézem az osztót... :)

Intruder2k5 Na ja , tuti , hogy nem hagyom őket amíg nem lesz jó a dolog .. :)

(#6960) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#6958) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért működik még, mert csak egy kettes splitter van a modem előtt és még 50alatt van az adási.

[ Szerkesztve ]

(#6961) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#6960) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudod érdekes módon az adásit nekem jól bebetonozták! Azt figyeltem meg, hogy nem változik úgy, ahogy azt kellene neki a vételivel együtt, a hőmérséklet függvényében! Nálam mostanában, mióta így elcseszték, mindig 48-48,5 közt van, függetlenül attól, hogy a vételi -3 vagy -8, és az SNR 32, vagy 36!

(#6962) troland26


troland26
őstag

Heh :DDD ..most hív az UPC , hogy a hibabejelentésem után megvizsgálták a dolgot és egy váratlan központi hiba miatt volt szolgáltatás kiesés , de ezt sikeresen elhárították és most már biztosan jó lesz a szolgáltatás. Az eszem megáll ...az ügyfélszolis meg amikor hívtam őket azt mondta , hogy nincs központi hiba ...

(#6963) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#6961) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen ez érdekes, nálam amióta nincsenek fagyok változik napközbe is 42-42,5-43-43,5, ismerősöknél is változik.

[ Szerkesztve ]

(#6964) Gubek-Einste válasza troland26 (#6962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ügyfeles csak azt tudja mondani amiről info-t kap, ha nem kap/kapott info-t központi hibáról akkor nem is tudja azt mondani, hogy van központi hiba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6965) troland26 válasza Gubek-Einste (#6964) üzenetére


troland26
őstag

Ahm és 2 óra múlva a hibabejelentésre reagálva hirtelen honnan derül ki , hogy mégis központi hiba volt ? Nem nagyon vágom , hogy az ügyfélszolis miért nem látja , ha valami probléma van nálam . A Rubicomos időben amikor valami technika problémám volt az ügyfélszolgálatos gyakorlatilag minden információval rendelkezett . Látta a modemem összes értékét azt , hogy van vagy volt -e valamilyen ingadozás a szolgáltatásomnál . Azt gondoltam az UPC egy komolyabb cég ..vagy csak nekem nagyon az elvárásaim

(#6966) Intruder2k5 válasza troland26 (#6965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már megszokhattad, hogy itt botok ülnek az ügyfélszolgálaton, akik csak annyit tudnak mondani, hogy "kiküldöm a technikust, és ezennel a hibaelhárítást megkezdtük"! Amúgy meg némelyik olyan sötét az egészhez, hogy a negro világítana a szájába! Valaki írta itt, hogy az SNR-re, vagy az Upstream Power Level-re, már nem is tudom, azt mondta az egyik, hogy náluk olyan nincs is!

(#6967) tibi815


tibi815
csendes tag

Sziasztok!!
Segítséget szeretnék kérni digital gold csomag mediacard hd előfizetés lg lm 3400 tv minden csatornát megtalál de soknál azt írja nincs jel mi lehet a gond??

(#6968) Zirowe válasza Intruder2k5 (#6966) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk én ma végre írtam ügyfélszolgálatnak mailt, csatoltam printscreeneket a logokról és az adás értékéről, rá kb két órával hívtak, mondta, hogy ki kell deríteni, hogy a lakásban van a probléma, vagy kijjebb, és holnap jön a technikus. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6969) kabelmania27 válasza tibi815 (#6967) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a modem jelszint? A működő csatornákon ( pl kódólatlan m2-ön) milyen a jelszint?

(#6970) Intruder2k5 válasza Zirowe (#6968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legalább van valami előrelépés... Kíváncsi leszek, hogy mire jutnak majd!

(#6971) tibi815 válasza kabelmania27 (#6969) üzenetére


tibi815
csendes tag

Pár csatorna jön hd tsrtalmak csak a tv2 jön de már bejelentettem holnap jön a technikus mert valami hálozati hiba van a modem jelszint mint szokott vételi és snr jo az adási ultra magas 53.5 és 53.8Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 6.1 dBmV 42.9 dB
Channel 2: 5.6 dBmV 42.6 dB
Channel 3: 6.4 dBmV 42.9 dB
Channel 4: 7.5 dBmV 43.2 dB
Channel 5: 8.3 dBmV 43.0 dB
Channel 6: 7.8 dBmV 43.2 dB
Channel 7: 6.2 dBmV 42.6 dB
Channel 8: 5.5 dBmV 42.4 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 53.8 dBmV
Channel 2: 53.5 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

De a netemmel semmi gond ping kitünö le-fel töltés is tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#6972) gabszi985


gabszi985
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég hoztam haza egy Mediacardot upc-től. A tv-m nem szerepel a kompatibilis listájukban viszont mindent tud ami kell hozzá. Már a telepítés végénél járok ahol a tv-m azt írja "A beállítások most véglegesednek, ez eltarthat néhány percig" ez megy kb 1órája valami megoldás esetleg?
Köszi előre is.

(#6973) Zirowe válasza Zirowe (#6968) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na, volt a szerelő, kicserélte az első splittert, és azt mondta, hogy most már elfogadható értékei vannak a modemnek és jónak kellene lennie.
+mondta, hogy furcsa, hogy egy kicsit ráz a kábel, amit én is észrevettem korábban, de azt hittem ez normális.

Itt egy kép a mostani értékekről, és ürítettem a logot, de az előző hibaüzenetek továbbra is vannak, mindjárt ráküldök egy torrentet.

Azt mondja, hogy a bejártnál nagyon jó az érték, 79, de a hosszú, modemig vezető kábel túl sokat csillapít.
Megjegyzem, azt még ők telepítették, nem is tudom hány éve (még a havi 20gigás korlát volt akkoriban).
De állítólag most már jónak kéne lennie.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6974) pjen válasza Zirowe (#6973) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Az,hogy ráz a kábel a upc eph problémája,amit lelkesen tagadnak(náluk tökéletes a földelés)ki kell sirni egy izolátort,egy csomó probléma egyből megoldódik.

(#6975) Intruder2k5 válasza Zirowe (#6973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A rázás ellen földhurok leválasztór használunk! Okos szerelő ennyit nem tud? A jelszintek tényleg sokkal jobbak lettek most!

[ Szerkesztve ]

(#6976) pjen válasza Intruder2k5 (#6975) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen,így hívják leánykori néven az izolátort. :DD :DD :DD :DD

(#6977) Zirowe válasza Intruder2k5 (#6975) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azt próbálta magyarázni, hogy a tv-ből jön, ami nem lehetséges, mert az összes tv-ben le vannak tiltva az erősítési opciók+3ból 2nél nem is egyből a tv-be megy az antenna, hanem egy ilyenbe, a harmadik, amelyiken nincs, az pedig amelyik az első külön elágazáson van.

És ez a földhurok leválasztó segítene a jelszinten és a rázáson (őszintén szólva engem nem zavar a rázás, ha nem befolyásolja az eszközök működését)?
Ez a modem utáni első tv-be kéne, hogy menjen?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6978) Intruder2k5 válasza pjen (#6976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

...és még galvanikus leválasztónak is többek közt!

(#6979) kabelmania27 válasza Zirowe (#6977) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A jelszinted javult, kb 7a bejövő erősség, 48as adási két kettes splitter után elfogadható. Tévé elé kösd a leválasztót, a modem nem szereti. [link][link] Ismerősnél is ráz, osztócserénél vettem észre, úgy oldottam meg hogy zsebkendővel fogtam meg az F csatlakozót. Az első leválasztót az antennadugó és a tévé közé teheted, a másodiknál kell egy rövid kábelt csinálni (vagy F toldó helyére berakni ha van) F csatlakozóval a végeken.

[ Szerkesztve ]

(#6980) Intruder2k5 válasza Zirowe (#6977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a modemek annyira nem szeretik ezeket, mivel megszakítja a koaxot, bár meg lehet próbálni az elé betenni, hogy az egész háló védve legyen! Ha nem jó, maximum tovább rakod... A jelszinten semmiképpen sem fog tovább javítani, nem is ezt a célt szolgálja, ez csak az ellen véd, hogy ne rázzon a kábel!

[ Szerkesztve ]

(#6981) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Rendben, köszönöm ismét a segítséget. :R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6982) pjen válasza Intruder2k5 (#6978) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen igazad van,csak én igy szoktam meg.

(#6983) gabszi985


gabszi985
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég hoztam haza egy Mediacardot upc-től. A tv-m nem szerepel a kompatibilis listájukban viszont mindent tud ami kell hozzá. Már a telepítés végénél járok ahol a tv-m azt írja "A beállítások most véglegesednek, ez eltarthat néhány percig" ez megy kb 1órája valami megoldás esetleg?
Köszi előre is.

(#6984) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#6980) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Miután tratec tris-210e kettes splitterre cseréltem csökkent a ping és a sebességingadozások megszűntek, sőt kicsit több lett a letöltési sebességem. A két kereskedelmi adó hangja (NICAM) szakadt korábban, a csere után ez is megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#6985) Intruder2k5 válasza gabszi985 (#6983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Windows-os TV? Próbáld meg reboot-olni! :)

Nem volt komoly, nincs ilyenem, úgyhogy ne hallgass rám!

(#6986) gabszi985 válasza Intruder2k5 (#6985) üzenetére


gabszi985
csendes tag

Nem windowsos. Most elindítottam ujra hagyom hagy csinálja, ha reggelig nem lesz jó akkor hanyagolom.
Nekem csak ez a mediabox sz@rság nem kellene, nincs másik megoldás?
Apóséknál upc telefon+tv van és nekik nincs mediabox hanem egy modemről megy minden.
Ha telefont is rendelek akkor modemet adnak, vagy már az is a múlté?

(#6987) Mici80


Mici80
tag

Sziasztok!
Én meg vagyok elégedve a UPC internetjével, 25 megás csomagot rendeltem meg. 3 az 1-ben címszó alatt. TV, Internet, telefon. Azt hiszem 6000 Ft az alapdíja, így egyben.
Egyetlen egy valami nem tetszik, hogy a vezetékes telefonról ha bármit hívok (ki. hálón belül, mert az ugye ingyenes) minden nagyon drága. Ezt az egyet nem ajánlom senkinek.
Inkább kössön csak TV-re, meg Internetre és külön valami más szolgáltatónál érdemes telefont!

üdv mindenkinek! :R

---

(#6990) pjen válasza Mici80 (#6987) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem is ilyen van,6ft./perc hálózaton kívül a vezetékes,szereintem ez nem olyan rettenetes.

(#6992) [CS]Blade2 válasza pjen (#6990) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Hol van ez a 6Ft-os csomag?
Úgy tudom, hogy 12,5 Ft a vezetékes, és 65Ft a mobil. Ami nekem van, fix180, ott meg a 180. perc után 45Ft a vezetékes, és 65Ft a mobil.

(#6993) pjen válasza [CS]Blade2 (#6992) üzenetére


pjen
félisten

Szia,én most kötöttem ujra két év hűség után,de ahol monopol a upc ugyanúgy mint a többi szolgáltató ott drágább(sajnos).Ha van másik szolg.is az utcában és el akarsz menni mindegyik szolg hajlamos egyedi árat adni.

(#6994) pjen válasza [CS]Blade2 (#6992) üzenetére


pjen
félisten

Ja és 2év hűség,lehet ez is számít. :F

(#6995) tylerddd


tylerddd
veterán

A UPC Direct előfizetéshez kapott alap beltérit szeretném lecserélni valami komolyabb cuccra. HD képes legyen, ugye értelem szerűen HDMi kimenettel és a felvételi lehetőséget sem vetném meg. Média lejátszás, netes csatlakozás nem lényeg. Esetleg van itt valami topik, ahol feldobhatnám a kérdést?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6996) Gubek-Einste válasza tylerddd (#6995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a kábeles szolgáltatás témája, a műholdas ITT van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6997) Mici80 válasza pjen (#6993) üzenetére


Mici80
tag

Szió!

Én még új belépő voltam, tehát most kezdtem a 2 éves hűségemet, decemberben.
Én még gondolom ezért nem tudtam ezt a 6 Ft-os opciót választani.

üdv.M

---

(#6998) Mici80 válasza tylerddd (#6995) üzenetére


Mici80
tag

Helo!

Az előfizetésedet kell módosítani, ha HD-ra fizetsz elő. Akkor a sima médiabox helyett adnak egy u.n. HD médiaboxot ami már képes HD felbontást adni és van HDMI kimenet a TV felé.

üdv.M

---

(#6999) Mici80 válasza [CS]Blade2 (#6992) üzenetére


Mici80
tag

Helo!

Az volt a gáz nállam, hogy a bronze csomagot kötöttem. A mobillal van inkább gondom mert néha akad, hogy csak vezetékesről kell hívnom valakit mobilon. A bronze csomagban nem számít ha csúcsidőn kívül vagyok mert 65 Ft ugyan úgy a mobilos percdíj.
Azt sajnálom, hogy az ügyintéző a Sugárban eléggé megdumált erre a csomagra, a kábeltévé is bronze csomag és akkor valahogy nem figyeltem, hogy a mobil mindegyik időközben ugyan annyi.
Sajnálom mert most 2 évig nem tudok semmit se módosítani a hűségnyilatkozat miatt! :(

üdv.M

---

(#7000) troland26 válasza Mici80 (#6999) üzenetére


troland26
őstag

Szerintem fölfelé válthatsz ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.