Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) kabelmania27 válasza Sera26 (#7600) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Állítsd a kimenő titkosítást eröltetve-re.

(#7602) Sera26 válasza kabelmania27 (#7601) üzenetére


Sera26
aktív tag

Ezt hol, minél találom? :F

[ Szerkesztve ]

(#7603) pjen válasza Sera26 (#7600) üzenetére


pjen
félisten

szia,nem állítottál be véletlen,leltöltési határt?Egyébként nekem a begin test stabilan 25 mega,mégsem jött még semmi 3 megánál gyorsabban(mondjuk nekem elég)Egyébként lehet valamit szerelnek a rendszeren azért irtam kérdezd meg a szomszédot nála milyen.

[ Szerkesztve ]

(#7604) kabelmania27 válasza Sera26 (#7602) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

beállítások/BitTorent/protokol titkosítás/ kimenő

(#7605) havri1 válasza pjen (#7603) üzenetére


havri1
félisten

Nem kötekedni akarok, de a 3 megabyte/sec letöltés az majdnem 25mbit/secnek felel meg, tehát hozza..(3,125mbyte lenne a 25mbit)
Nem csak félreérted?

[ Szerkesztve ]

havri

(#7606) Sera26 válasza pjen (#7603) üzenetére


Sera26
aktív tag

Nem, a beállításokat átnéztem, nem nyúltam hozzá. Tuti valamit bütykölnek szerintem, majd kiderül.
Mindegy, holnapig várok, ha nem változik, beszólok nekik.

kabelmania27:

Megtaláltam, köszönöm. Egyelőre nem hozott eredményt, de annyira nem életbevágó most.
Holnapig várok, változik-e.

Köszi mindenkinek!

(#7607) kabelmania27 válasza Sera26 (#7606) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van router, nézd meg ha a modemmel összekötöd nem javul e.

(#7608) pjen válasza havri1 (#7605) üzenetére


pjen
félisten

Bocs,persz a 8as osztó. :R :R :R :R :W :W :W :W :W

(#7609) Mici80 válasza MR!! (#7567) üzenetére


Mici80
tag

A régit valószínűleg le kell adni, mert az nem a te tulajdonod. Annak cserébe adják ki az újat!
A kép amit linkeltél az alsó cucc a HD mediabox, azt nem hiszem, hogy cserélik...

---

(#7610) TeeJay válasza kabelmania27 (#7598) üzenetére


TeeJay
félisten

ember látod hogy 40dB felett van neki mind a 8 DS csatorna, hova akarod még fentebb tornászni?
itt már a hálózaton fog függeni mennyi lesz a sebessége és nem a koax kábelek elosztók limitálják :W
túlságosan komolyan veszed ezt a dB értékeket meg elosztókat :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7611) kabelmania27 válasza TeeJay (#7610) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem azt írtam, hogy cserélje ki hanem hogy húzza meg az F csatlakozókat.

(#7612) TeeJay


TeeJay
félisten

de könyörgöm 43dB SNR-nél hova húzza meg még jobban?
érteném az érvedet ha nem lenne neki net mert 10dB az érték...
de így is hibátlan vonala van, ha ráhúzza semmivel sem lesz gyorsabb :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7613) kabelmania27 válasza TeeJay (#7612) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem lesz gyorsabb, de így megszünteti az esetleges kontakthibát.

(#7614) MR!! válasza TeeJay (#7583) üzenetére


MR!!
aktív tag

Nekünk is rögzítős box volt , de lecseréltük simára. Inkább azt a plusz 1.000 forintot arra költöttük, hogy HD box legyen ha már kifizetjük a "Digital" bronz csomagot. Mivel a régi boxon nem volt HDMI csak Scart kimenet. (ez a nép szivatása: fizess a HD adásokért de ne tudd kihasználni... )

Mondjuk én így se nagyon használom ki még ezt a 30 as netet se , max 1-2 film havonta torrentről
lejön kb 3-3,4 megával pár perc alatt.

miszter

(#7615) marxcie


marxcie
csendes tag

Sziasztok. Tudom ez inkább technikai fórum, de hátha... Az a kérdésem, hogy van egy UPC előfizetésem, fél év hűségidővel, de sajnos el kellett költöznünk új helyre, ahol nem lehet UPC-t létesíteni. Ugye most megy a para a hűségidővel, egyelőre másnak sajnos nem tudtam elpasszolni a csomagot. Most olvastam egy olyan megoldást, ami, talán tudna működni, hogy nagyobb, hűségidő nélküli csomagra váltok (elvileg csomagot váltani felfele lehet) és utána lemondom. Ezzel van e valakinek tapasztalata, hűségidős csomagról határozatlanra váltani enged e a Cég?
Más kérdés, ugye kijöttek felmérték nem lehet behozni pont. Sajnos pont nem voltam itthon, nem is szóltak hogy jönnek. Előző helyen pl. úgy volt, T kijött közölték itt oszlopot kell állítani, mert másik oszlopról nem tudják áthúzni a kábelt mert az területsértés blabla. UPC kijött, átdobták a kábelt és kész, működött. Namármost, éppen lopom a Wifit (persze nyitott) ami UPC-s, lekérdeztem az IP-t. Szóval valahol nem messze muszáj hogy legyen. Szerintetek nem tudnék találni valami szerelő arcot, akivel meg lehetne beszélni hozza már át a kábelt valahogy?

Felvarrom.hu - menő bringás cuccok

(#7616) Intruder2k5 válasza marxcie (#7615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ez így nem fog menni - bár nem tudom, csak gondolom - mert akkor mindenki így bújna ki a hűség alól... Tuti ki van az találva jogilag, hogy ebből nem fogsz tudni kimászni amíg le nem telik a hűségidő!

(#7617) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, az UPC-nek van olyan szolgáltatása, hogy garanciát vállalnak arra, hogy sosem megy el a net? illetve, hogy sosem szakad meg egy pillanatra sem? és ez árban mennyivel több, mint a sima 120-as net?

(#7618) Gubek-Einste válasza SLYM (#7617) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyet ne is keres, egyetlen szolgáltató sem garantál semennyiért ilyet. Üzleti előfizetésnél szokás nagyobb rendelkezésre állást biztosítani de ott sem lesz 100%-os. Vannak a szolgáltatótól független kiesési lehetőségek, pl.: kábel átvágás, vihar kár, eszköz tönkre menetel, amire nem lehet felkészülni így bármikor előfordulhat olyan helyzet amikor is nincsen szolgáltatás valami miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7619) SLYM válasza Gubek-Einste (#7618) üzenetére


SLYM
veterán

nem hiszem, hogy naponta vágnak át kábeleket, meg naponta van vihar, hogy ennyiszer kelljen elmennie a netnek, a régi fibernetem az nagyon stabil volt. nincs egy olyan csomag, ami mondjuk 5x annyiba kerül, mint a mostani, de betonstabil? megtaláltam ezeket az üzleti csomagokat, nem erről szólnak igazából amiről érdeklődtem

[ Szerkesztve ]

(#7620) havri1 válasza SLYM (#7619) üzenetére


havri1
félisten

Minden szerződésnek van egy éves rendelkezésre állási ideje. Egyik sem 100%-os.

havri

(#7621) club1 válasza SLYM (#7619) üzenetére


club1
veterán

A kábelnet szolgáltatás fizikailag nem lehet 100%-os rendelkezésre állású. A központi infrastruktúrában ez ugyan megoldható lenne, de a jelelosztásnál az optikai végpontok és erősítők szünetmentes tápellátását nem tudják megoldani, mivel azok többnyire az utcán oszlopokon vannak, és közvetlenül ott kapják a tápfeszültséget a helyi áramszolgáltatótól. Azaz ott erősen függ a rendelkezésre állás a helyi áramszolgáltatótól.
A legnagyobb rendelkezésre állással a bérelt vonalak, azoktól némileg kisebbel az adsl, optika, majd a mikrohullám rendelkezik. Utóbbi viszont a rálátás/távolság függvényében időjárásfüggő is lehet, azaz a kábelnet alá is mehet.

(#7622) mlinus válasza SLYM (#7619) üzenetére


mlinus
őstag

ha sokszor megy el a net, jelentsd hibára.

(#7623) kabelmania27 válasza SLYM (#7617) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a 192.168.100.1 címen a modem jelszintjét. Milyen osztóval van elosztva a koax? Van csillapító?

(#7624) pjen válasza marxcie (#7615) üzenetére


pjen
félisten

Csak 1 5let,lehet müködés képtelen.Műholdas upc tv. :,,+mobil upc net-re átiratni a hűséget? :F

(#7625) Gubek-Einste válasza pjen (#7624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Műholdas az egy másik cég ezért ez nem működne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7626) havri1 válasza marxcie (#7615) üzenetére


havri1
félisten

És mennyi hűség van még? Mennyi lenne amit most ki kellene fizetni? Mennyi a jelenlegi havidíj?
Meg kellene próbálni minimalizálni a havidíjat, és azt fizetni, ameddig nem jár le a hűség.

[ Szerkesztve ]

havri

(#7627) marxcie válasza havri1 (#7626) üzenetére


marxcie
csendes tag

7 hónap van még, 5 telt el (ápr végéig, decemberben lett kötve). Havi 11, 50es net tv telefon médiabox dvdr. Gondolom ha lejjebb váltom annak is vannak költségei, még utána nézek hátha azzal jobban járok, de egyelőre kb úgy tűnik valakinek el kellene passzolni, de eddig nem sikerült sajnos.
Előző helyről sajnos muszáj volt eljönni, penészedett az egész lakás. Beköltöztünk az I. kerbe, nem is gondoltam volna hogy oda nem lehet átvinni. A UPC keresője kiadja a mellette lévő házat (10/a), a miénket nem (10/b). Mondom wifi jelet fogok ami UPC-s, de kijöttek megnézték és állítólag itt utcát kellene feltúrni meg minden. Gyász.

Felvarrom.hu - menő bringás cuccok

(#7628) havri1 válasza marxcie (#7627) üzenetére


havri1
félisten

És mennyi lenne a kötbér?
Egyébként, (T-nél) ilyen esetben, ha vinnéd, de nem lehet, mert a szolgáltató oda nem tudja vinni/kiépíteni, akkor lehet kérni levélben , hogy tekintsenek el a kötbértől, hiszen rajtad kívülálló okok miatt szűnne meg a szolgáltatás.
Általában elengedik. UPC is nagy cég..

[ Szerkesztve ]

havri

(#7629) kabelmania27 válasza marxcie (#7627) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A vevő nem akarja átvenni?

(#7630) havri1 válasza kabelmania27 (#7629) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem albérlet.

havri

(#7631) marxcie válasza havri1 (#7628) üzenetére


marxcie
csendes tag

Kifizetni köv 7 hónap: 77. Lemondani és kifizetni az 5 hónapot teljes áron + bekötés: 95. Nem engedik el, T ilyen igen, de UPC-nek külön ki van emelve ASZF-ben hogy ha olyan helyre költözök ahol nem tudnak szolgáltatni, akkor sajnálják és így jártam.

Albi igen. Most főbérlők újítják fel a házat ahol laktunk, nem tudom ott laknak e. Szóval feldobtam nekik is, de ha csak szigetelik az egészet akkor nyilván nekik felesleges oda. Megszíttam na...

Felvarrom.hu - menő bringás cuccok

(#7632) havri1 válasza marxcie (#7631) üzenetére


havri1
félisten

Egy próbát mindenképp megér szerintem.

havri

(#7633) SLYM válasza kabelmania27 (#7623) üzenetére


SLYM
veterán

beléptem ide, kijöttek valami cuccok, de ez nekem kínai. mit másoljak be innét?

koax elosztó az ilyen: bal alsó kép valami -3.5 DB még van alulra a 2 oldalra írva, középre meg TWC-1000-2 WN

csillapítót nem tudom, hogy micsoda

[ Szerkesztve ]

(#7634) kabelmania27 válasza SLYM (#7633) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az jófajta kettes splitter, csillapító így néz ki, lehet hogy nálad nincs. Húzd meg az F csatlakozókat az osztónál a modemnél és ha van toldás akkor ott is. Milyen modem van nálad?

(#7635) Criton


Criton
veterán

Ilyenek most az értékeim, ha bejön a nagy meleg, akkor lehet rosszabb, vagy ez így tökéletes?

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 6.9 dBmV 37.2 dB
Channel 2: 7.0 dBmV 37.5 dB
Channel 3: 7.1 dBmV 37.1 dB
Channel 4: 7.2 dBmV 37.2 dB
Channel 5: 6.7 dBmV 37.5 dB
Channel 6: 6.6 dBmV 37.8 dB
Channel 7: 6.9 dBmV 37.5 dB
Channel 8: 7.0 dBmV 37.8 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 46.7 dBmV
Channel 2: 47.7 dBmV
Channel 3: 46.9 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#7636) kabelmania27 válasza Criton (#7635) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem lesz gond nyáron.

(#7637) SLYM válasza kabelmania27 (#7634) üzenetére


SLYM
veterán

van ilyen is. modem Cisco EPC3212

bemásolom én is amit Criton, hátha mond ez valamit

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 10.4 dBmV 40.8 dB
Channel 2: 10.8 dBmV 41.4 dB
Channel 3: 10.8 dBmV 41.3 dB
Channel 4: 10.7 dBmV 41.3 dB
Channel 5: 10.4 dBmV 40.9 dB
Channel 6: 10.2 dBmV 40.6 dB
Channel 7: 10.1 dBmV 40.4 dB
Channel 8: 10.0 dBmV 40.3 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 43.0 dBmV
Channel 2: 42.4 dBmV
Channel 3: 42.9 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#7638) Gubek-Einste válasza SLYM (#7637) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak nálad is a jelszintek, jó erős a jel.

Én is megmutatom a magamét:

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -1.3 dBmV 39.0 dB
Channel 2: -3.6 dBmV 37.3 dB
Channel 3: -3.9 dBmV 37.3 dB
Channel 4: -3.1 dBmV 37.6 dB
Channel 5: -2.0 dBmV 38.2 dB
Channel 6: -2.0 dBmV 38.6 dB
Channel 7: -2.0 dBmV 38.5 dB
Channel 8: -1.9 dBmV 38.9 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 51.0 dBmV
Channel 2: 50.9 dBmV
Channel 3: 50.9 dBmV
Channel 4: 50.9 dBmV

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7639) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#7638) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálad sem ártana némi korrekció a UPC részéről... :)

Nálam épp tegnap voltak, kb 5-tel feljebb húzták, így már nem akad a digit tv! A Rubi topikba betettem az eredményt...

(#7640) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#7639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Láttam, hogy volt némi javulás nálatok.

Nálam tavaly március óta ilyen jelszintek amikor is egy területi hiba javítás történt, előtte sokkal jobbak voltak. Tavaly novemberben egy HWSW fórumos hozzászólásom után kijött egy "szerelő" de olyan sötét volt mint afrikai a bányában és emiatt nem is csinált semmi értékelhetőt sem, maradt minden ahogy volt, csak 2 régi csatlakozót cserélt ki de annak semmi haszna nem volt. Csak a modem előtt lévő hármas osztóval volt elfoglalva pedig a tévével is volt akkor gond, a történteket EKKOR meg is osztottam.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7641) TeeJay


TeeJay
félisten

az nem jelszint hanem SNR tehát jel/zaj tartalék :)
nem kell betojni szerintem 30dB-en is mennie kell a netnek
én valami ilyesmire emlékszem, hogy ezt mondta a UPC-s szerelő mikor voltak kint nálunk azzal az LCD-s mérőműszerrel. akinek meg túl nagy a jele annak le is szabályozzák mert másokat zavarna ugye a közös koax gerincen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7642) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#7640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát jahh... Mondjuk ez a tegnapi emberke is először azon volt kiakadva, hogy sok osztóm van a box előtt! Mondom ez való igaz, mert így lehet kiépíteni, de az sem kérdés, hogy már a modemben sincs meg a upc által definiált minimum, a -8dBmV, pedig az csak egy kettes osztó után van, meg aztán magyarázza már el, hogy miért kell nálunk mindig a minimum, vagy az alatti értéken járnia a hálózatnak, még máshol meg szétveti a modemet az snr?! Na ezzel aztán már nem vitatkozott, hanem mondta, hogy akkor megnézi az erősítőt! A szomszéd előtti oszlopon nem tudott állítani rajta, mert az már maxon volt, így elment a node-hoz, és ott húzott fel ~5dBmV-t! Gondolom ennek más is örült, mert ez így a fél falura hatással volt, és vannak körzetek, ahol még az enyémnél is rosszabb jelszintek voltak mindig is! Szerintem ott már nem is ment a digit tv! Amúgy én is kissé meglepődtem a dolgon, mert ez már a sokadik hibabejelentésem, és nálam is mindig úgy végződött a dolog, hogy a kint járó tech emberke megállapította, hogy a hiba a külső hálózatban van, és aztán széttárta a kezeit, hogy ő azzal most nem tud mit kezdeni, és elment! És ez így volt minden egyes alkalommal, változást maximum az időjárás okozott, de nem a sötét technikus! Tényleg ez volt az első, aki érdemben utánajárt, és valóban tett is valamit!

(#7643) descence


descence
tag

Megértem azt, amire 201-ban nem számítottam volna. Jött egy kis vihar, elment a net. :W

Kezd nagyon sok lenni ennek a társaságnak a rovásán...

(#7644) kabelmania27 válasza SLYM (#7637) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, húzd meg az F csatlakozókat a modemnél, osztónál, toldásnál.
descence: Lehet a nod vagy az egyik erősítő nem kap áramot.

(#7645) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ezekkel az értékekkel nem lesz gond, ha jön a meleg? Az SNR-t kicsit alacsonynak találom. Mondjuk nincs gond semmivel, csak hát az ördög nem alszik...

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 9.8 dBmV 34.2 dB
Channel 2: 9.6 dBmV 34.0 dB
Channel 3: 9.6 dBmV 34.3 dB
Channel 4: 10.1 dBmV 33.8 dB
Channel 5: 10.9 dBmV 35.4 dB
Channel 6: 10.7 dBmV 35.1 dB
Channel 7: 10.6 dBmV 34.6 dB
Channel 8: 10.8 dBmV 34.6 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 49.0 dBmV
Channel 2: 46.9 dBmV
Channel 3: 46.9 dBmV
Channel 4: 47.4 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#7646) kabelmania27 válasza Jim74 (#7645) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

30felett elfogadható az SNR, inkább az adásival lesz gond ha 55ig felmegy, de nem feltétlen fog megszakadni, lehet kevesebb frekin fog adni. Ha szakadást tapasztalsz jelentsd be, remélhetőleg állítani fognak a visszirányon.

[ Szerkesztve ]

(#7647) Jim74 válasza kabelmania27 (#7646) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Jól emlékszem, hogy osztó beiktatásával az alacsony adási szintet lehet emelni? Tehát az én esetemben nem nagyon tudok mit csinálni.

(#7648) kabelmania27 válasza Jim74 (#7647) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ha csökkented a vételit, nő az adási.

[ Szerkesztve ]

(#7649) Criton válasza Jim74 (#7645) üzenetére


Criton
veterán

Majdnem hasonlóak az értékek nálam is.

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 6.3 dBmV 36.8 dB
Channel 2: 6.4 dBmV 36.6 dB
Channel 3: 6.4 dBmV 37.0 dB
Channel 4: 6.6 dBmV 35.9 dB
Channel 5: 6.1 dBmV 36.9 dB
Channel 6: 6.0 dBmV 36.8 dB
Channel 7: 6.3 dBmV 37.1 dB
Channel 8: 6.5 dBmV 36.1 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 46.2 dBmV
Channel 2: 47.2 dBmV
Channel 3: 45.9 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#7650) TeeJay válasza Criton (#7649) üzenetére


TeeJay
félisten

fura hogy csak 3 upstream-ed van mert 4-nek kellene lennie
nem kell aggódni az értékek miatt jó az ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.