Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Intruder2k5 válasza TeeJay (#7650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem csak kettő van, de volt idő - szintén 50/5 csomaggal - amikor csak egy ment!

(#7652) Criton válasza TeeJay (#7650) üzenetére


Criton
veterán

fura hogy csak 3 upstream-ed van mert 4-nek kellene lennie
mindig is 3 volt, nem kell 4 ezt itt többen is írták.

(#7653) Gubek-Einste válasza TeeJay (#7650) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 120/10 elmegy 4/1 csatornával is, elsőnek osztogatott Motorola-k ilyenek voltak és ment a teljes sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7654) kabelmania27 válasza Criton (#7649) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jók az értékek, nem lesz gond. Lehet kicsit fog még csökkenni nyáron de negatív szintig talán nem fog leesni. Társasházban annyit nem szokott ingadozni, légkábeles családi házas övezetben jobban változik, pl télen 15 volt a max, most 8.4 a vételi.
Intruder2k5: Ismerősnél volt amikor egy-kettő adási ment, általában mind a négy frekin van adás.

[ Szerkesztve ]

(#7655) TeeJay


TeeJay
félisten

oké hogy elmegy mert a DOCSIS 3 8/4 csatornát fog össze amin nettó 50/27 megabit küldhető
csak ugye 10megabites feltöltésnél nem mindegy hogy 27-ből kapod meg vagy 4x27 azaz 108-ból.
persze ahol kevesen nyomják ott nem gáz de ahol sűrűn vannak előfizetők és van pár torrentes ott biza gyorsan elfogy ez. a letöltés kevésbé mert ott úgysem tudod mindig csutkán hajtani mert tele a vinyó hamar :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7656) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#7654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet általában igen, de nálam még sosem volt négy vissza irány aktív! Jelenleg kettő megy, már jó ideje, de volt idő amikor csak egy ment!

(#7657) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

kb 2 hete felhívtam ügyfélszolgálatot hogy beköthető e nálunk net, tv, illetve telefon, azt mondták 3-4 nap és visszahívnak, kivizsgálják a dolgot. pénteken hívtak vissza, és mondta a csávó hogy igen, beköthető. mondtam hogy király, akkor had menjen. azt mondta hogy akkor beadja a kérelmet upc-nél vagy valami ilyesmi.

van valami tapasztalat azzal kapcsolatban, hogy innentől kezdve mennyi idő múlva lesz bekötve? már nem bírom a retkes thome netet...

(#7658) Slyer válasza Slyer (#7657) üzenetére


Slyer
senior tag

már nem tudtam szerkeszteni, bocsi

Budapesten, Újpesten lakom.

(#7659) Intruder2k5 válasza Slyer (#7657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez igen változó lehet területenként is, és attól függően, hogy per-pillanat mennyi munkájuk van a szerelőknek, beleértve az új előfizetők bekötését, és a hibaelhárítást is! Vagyis szinte megmondhatatlan... Általában 30 napos határidővel szokták vállalni a szolgáltatók a bekötést! Mondjuk ilyen üzletkötőn keresztül nem tudom mennyivel hosszabbodik ez meg, én inkább személyesen intéztem volna ügyfélszolgálaton, vagy akár telefonon, vagy neten is!

(#7660) Slyer válasza Intruder2k5 (#7659) üzenetére


Slyer
senior tag

Szia!

Hát ügyfélszolgálaton kérdeztem hogy beköthető e, mondta a csajszi hogy elindítja a kivizsgálást, és rá kb egy hétre hívott az embereke hogy beköthető, és intézkedik upc-nél. csak közben siettem, és nem tudtam feltenne 1-2 kérdést, mint például ezt :D köszönöm a választ azért :)

egyébként trio m-et fogok köttetni. mi a vélemény az 50-es netról és a hd mediaboxról? jól szuperál minden?

(#7661) nyaki01


nyaki01
tag

Üdv!
Valaki megtudná esetleg mondani, hogy egy Cisco EPC3208 modem esetén hogyan lehet a WEB-es felületén keresztül resetelni? Egyáltalán hogyan lehet fellépni rá?
Köszi

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#7662) kabelmania27 válasza nyaki01 (#7661) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelszintet tudod megnézni ezen a címen 192.168.100.1

(#7663) nyaki01 válasza kabelmania27 (#7662) üzenetére


nyaki01
tag

Hja, ez megy csípőből, csak a reset nem frankó, mert fel kell mászni a padlásra és ezt nem kultiválom, ezért kellene az, hogy hogyan tudnám újraindítani a modemet számítógépemről.
Köszi

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#7664) Intruder2k5 válasza nyaki01 (#7663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint sehogy! Ha nincsen internet - avagy nem online a modem - akkor egy jóval bővebb menüje van, esetleg ott talán megoldható, erre most nem emlékszem pontosan, de online állapotban sajnos csak ez az egylapos diag oldal elérhető!

(#7665) TeeJay válasza nyaki01 (#7663) üzenetére


TeeJay
félisten

kösd be kapcsolós elosztóra
vagy biztosítékra, és akkor nem kell felmásznod tudod máshonnan is áramtalanítani.
mondjuk én esetleges hibajavítás fényében elvből nem tenném a telefon és a PC-től távolra a modemet, főleg még ha router is van. nálam alap felállás van, ahol van a PC meg a router ott a modem is ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7666) helkis válasza helkis (#7242) üzenetére


helkis
addikt

felvittem a modemet az emeletre, most így alakulnak az értékek, jobb lett vagy rosszabb? :F

előre is köszi!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7667) Gubek-Einste válasza helkis (#7666) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rosszabb lett, főleg a visszirány emelkedés a gond, már korábban is magas volt de most még magasabb ami miatt később még szakadások lehetnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7668) kabelmania27 válasza helkis (#7666) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval vagy osztókkal van elosztva a koax kábel.

(#7669) helkis válasza kabelmania27 (#7668) üzenetére


helkis
addikt

az emeleten is el van osztva a kábel, mivel van egy TV fent is, itt eddig egy 2way 3.5dB-es osztó volt (fentről be, egy a TV-be, egy kanóc meg lefelé a másik TV-hez+modemhet ott megint volt egy 2-es osztó), ma kaptam kölcsön egy 4-es osztót, ez már 6.5dB-es, levettem a 2-est és feltettem a 4-est, ill. felhoztam a modemet bízva abban, hogy a rövidebb kábellel majd jobb lesz a jel, de akkor a nagyobb csillapítással meg még rontottam is a dolgon.. :F igazából az emeleten egy 3-as osztó is elég lenne, abból találtam 3.5dB-est, ha egy olyat beszereznék, akkor javulna minden igaz?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7670) kabelmania27 válasza helkis (#7669) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, létezik olyan hármas osztó amelynek egyik ága 3,5ös másik kettő 7, pl ez jó lenne, 3,5 menne a földszinti kettes splitter felé, a két 7dB kimenet pedig a két tévé felé, javulna a jelszint kb olyan lenne mint ekkor.

[ Szerkesztve ]

(#7671) helkis válasza kabelmania27 (#7670) üzenetére


helkis
addikt

a koax kábelek egyébként régiek, be vannak fűzve a falba, csak csatit cseréltek rajtuk amikor bekötötték, lenne értelme újat (milyet?) húzni bele? (később lenne nagyobb net is..)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7672) kabelmania27 válasza helkis (#7671) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kilehet húzni anélkül hogy beleszakadna és rászánod magad akkor 3x árnyékolásút, létezik 4x (UPC új bekötéseknél használ) is, de elég a 3x.

[ Szerkesztve ]

(#7673) Slyer


Slyer
senior tag

sziasztok!

3db hd mediaboxot szeretnék rendelni a trio M csomaghoz. Az oldalon csak az van feltüntetve, hogy az első 2 hónapban ingyenes. Gondolom itt csak 1db-ról van szó ami free. a másik kettőért fizetni kell már az első hónaptól ugye? A 2. és 3. mediaboxnak is 1000ft a havidíja?

(#7674) Gubek-Einste válasza Slyer (#7673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Több tévékészülék

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7675) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ha úgy mondom le a szolgáltatást(analóg kábeltv, és 25/1,5 net), hogy beviszem a modemet az ügyfélszolgálatra, akkor utána kijönnek még szerelők? Koaxot, elosztót szétszedni, oszlopról lekötni, ilyesmi. Ja, családi ház... :)

Köszi a választ!

(#7676) kabelmania27 válasza dodopek (#7675) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oszlopról fogják lekötni a kábelt, maradnak az osztók kábelek. Ha találkozol a szerelőkkel és megkéred őket lekapcsolják az oszlopról a légkábelt és odaadhatod nekik az osztókat (jobb mint ha kidobnád a kukába) és a beltéri kábeleket is ha szeretnél ezektől megszabadulni. Azt is megteheted, hogy leveszed a házról a légkábelt keresztülszúrsz egy papírt, amelyre ráírod kérem vigyék el (van ahol otthagyták), és mellé teheted összecsomagolva a beltéri kábeleket osztókat is. Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#7677) dodopek válasza kabelmania27 (#7676) üzenetére


dodopek
addikt

Megtartani szeretném őket. :)De ezek szerint emiatt már nem muszáj itthon lennem, ugye? Engem az sem érdekel, ha lekötik kinn a lekötnivalót, elvágják, ahol épp még elérik, és mennek isten hírével...

(#7678) kabelmania27 válasza dodopek (#7677) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem fogják elvágni, szembelévő ház is ki van kötve 3-4éve (váltás digire), pedig mondta a szerelőnek a tulajdonos, hogy vegye le, erre mondta a szerelő hogy nem veszi le, mert sokszor pár hónap múlva újra előfizetnek. Nem kell otthon lenned. Megkérdezhetem miért mondod le?

[ Szerkesztve ]

(#7679) dodopek válasza kabelmania27 (#7678) üzenetére


dodopek
addikt

Hát, bár el tudnám magyarázni. Lényeg, hogy anyagi okai vannak, de rajtam kívülálló okok miatt.Nekem vérzik minden byte-om miatta... :(

(#7680) kabelmania27 válasza dodopek (#7679) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remélem rendeződni fognak a dolgok és modem jelszint képpel fogsz majd jelentkezni hamarosan.

(#7681) dodopek válasza kabelmania27 (#7680) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm.

MOD: Mindjárt csinálok egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#7682) kabelmania27 válasza dodopek (#7681) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gondolom webstar modemed van, http://192.168.100.1/_aslvl.asp felhasználó név admin jelszó W2402 ok, utána ugyan ezeket írd be acces level max érték, ok , kiírja set succes, utána 192.168.100.1 signal fül
Milyen osztóval van elosztva a koax? Eltörölték a 10Megabites csomagnál a korlátot, azt is csinálhatod hogy lemondod vagy visszarakod a a tévét, a netet visszamondod legkisebbre. Lezárt csomag az analóg silver, ha legközelebb újra szeretnéd kötni digital gold előfizetéssel fogod tudni nézni az összes analóg adást. Ha nincs hűség lehet szüneteltetni is.

[ Szerkesztve ]

(#7683) dodopek válasza dodopek (#7681) üzenetére


dodopek
addikt

Íme: Atomstabil szolgáltatás, soha egy szavam sem lehetett.Ex Fibernet, családi ház, Kerepes

(#7684) kabelmania27 válasza dodopek (#7683) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, rendben vannak az értékek. Signal menüpontot megtudnád nézni? Érdekelne melyik frekik vannak használatban. Tratec tris-210e osztóval van elosztva a koax vagy ki lett már cserélve? Ez már lezárt tv csomag, ha újra előfizetsz digitál gold csomaggal fogod tudni látni az összes analógot.

[ Szerkesztve ]

(#7685) dodopek válasza kabelmania27 (#7684) üzenetére


dodopek
addikt

Teleste DSS2 elosztóval van kettédobva a koax.

Sajnos nem költségcsökkentés miatt kell lemondanom a szolgáltatást. Más dolgok játszanak közre, amit nem szeretnék részletezni. :U A kb 5000 forint havidíj nekem tökéletesen megfelelő volt...

Sajnos nem tudtam belépni az admin felületre. A saját felhasználónevemmel próbáltam, és a W2402 jelszóval.

(#7686) kabelmania27 válasza dodopek (#7685) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az jófajta kettes splitter. admin felhasználónévvel és W2402 jelszóval próbálj belépni.

[ Szerkesztve ]

(#7687) dodopek válasza kabelmania27 (#7686) üzenetére


dodopek
addikt

Köszi, így már sikerült.

(#7688) kabelmania27 válasza dodopek (#7687) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én köszönöm, rendben vannak az értékek, nekem is jó lenne 5ezerét a csomag, Invitelnél 8ezer ez a 6/1 családi tv és a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#7689) ntrbot


ntrbot
csendes tag

Nah visszajött 2hétig csak 1 csatorna volt visszirányba most három és ezelőtt az az egy is 54,5dBmV volt. A lefelé az kb mennyi között jó? havernak 2 utcányira 2-3között mozog pluszba nekem meg hát :DD
( ez a kép délutáni szóval most már ment feljebb pozitív értékek felé a downstream )

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#7690) Intruder2k5 válasza ntrbot (#7689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mínusz 8-ig jó az előre irány! Persze esetenként működik rosszabb értékekkel is, de -8 a UPC által meghatározott minimum! Legalábbis a nem régen nálam járó szerelő szerint...

[ Szerkesztve ]

(#7691) ntrbot válasza Intruder2k5 (#7690) üzenetére


ntrbot
csendes tag

csak nem éri el még ha lesz 40fok is :DD

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#7692) Puro


Puro
aktív tag

Valaki tud mondani olyan boltot Budapesten, ahol tudok venni egy helyen PCT-1000-3W splittert és RG6 koaxot? A net most egy ősrégi fekete nem tudom milyen koaxal van leágaztatva és már romlik a jelszint a meleg miatt igencsak erősen.

[ Szerkesztve ]

(#7693) blakey válasza Puro (#7692) üzenetére


blakey
titán

Nem kell feltétlenül PCT, bármely antenna boltban vehetsz jófajta elosztót és kábelt, pl.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7694) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Másnál is lenullázódott az adatforgalmi táblázat?
Nálam nemcsak a tárgy hónapi, hanem a havi összesítés és a napi összesítés is 0.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7695) blakey válasza Gubek-Einste (#7694) üzenetére


blakey
titán

Nem nullázódott le.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7696) TeeJay válasza Puro (#7692) üzenetére


TeeJay
félisten

én itt vettem 3-as elosztót, mégpedig az internetes verziót ahol van egy ág aminek jóval kisebb a csillapítása
megérte, tökéletesen működik azóta is
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7697) Jim74 válasza Gubek-Einste (#7694) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem sem nullázódott le.
Lehet, hogy Nálad is csak átfordult a mérő :DDD

(#7698) Gubek-Einste válasza Jim74 (#7697) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közben már megjavult, kiderült, hogy a UPC-nél volt egy kis hiba és amiatt nem volt látható egy ideig a forgalom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7699) kabelmania27 válasza Puro (#7692) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezt vedd meg 3,5 modembe másik kettő tv/box

(#7700) TeeJay válasza kabelmania27 (#7699) üzenetére


TeeJay
félisten

momentán pont olyan osztót ajánlottál neki ami nem visszirányos...
pár hozzászólással lentebb én linkeltem a sötétkék előlapos internetes 3-as osztót
ez az
ezt kell venni UPC net és TV osztáshoz [link]
;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.