Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Intruder2k5 válasza Ernest. (#6200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#6202) kabelmania27 válasza Ernest. (#6200) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Intruder2k5 által linkelt hivatkozással.
Milyen osztóval van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#6203) Ernest. válasza kabelmania27 (#6202) üzenetére


Ernest.
tag

Erre gondoltatok?
Receive Power Level 12.3 dBmV
Transmit Power Level 38.2 dBmV

Az elosztót sajnos nem tudom megmondani, mert nem én vettem, csak bérlő vagyok a lakásban. Szerintem legalapabb praktikeres T elosztó, vagy nem is tudom, h h hívják. Ebből 3 is van a lakásba a TV-k közötti elosztás miatt, de a modem az elsőre van rádugva.

Ha a torrent, skype, meg társai jól mennek, akkor attól még fennállhat ez a probléma?

Na és ami még fontos, hogy az infrastruktúra nem változott, és 3 héttel ezelőttig jól ment minden.

[ Szerkesztve ]

(#6204) Intruder2k5 válasza Ernest. (#6203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem próbáltál még esetleg beállítani custom DNS szervert? Az elmúlt időkben többeknek volt problémájuk különféle Google szolgáltatások elérésével, amit aztán a Google DNS szerverének használata megoldott! Persze - szerintem - a stream leállás egy kicsit más, de egy próbát megér...

8.8.8.8
8.8.4.4

(#6205) Ernest. válasza Intruder2k5 (#6204) üzenetére


Ernest.
tag

Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, h ez segített :)

Távoli asztallal beléptem, és betöltöttem 4 videót, különböző hosszúságúak, és a rövideket instant betöltötte, a hosszúak (1óra+) meg még tölti, de nem állt le. Egy lejátszási listát is beállítottam, és már a 3. számnál jár, amit szintén rég nem láttam. Miközben írom ezt a hozzászólást, még mindig nem akadt meg semmi.

Köszönöm szépen a segítséget. Királyok vagytok ;) Tuti ha a UPC ügyfélszolgálatot hívom, nem oldódott volna meg egyhamar. ;)

(#6206) Intruder2k5 válasza Ernest. (#6205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reméljük tartós lesz a változás, szívesen! :)

A Google-ből meg simán kinézem, hogy ezek a dolgok nem véletlenek... Tényleg már annyi ilyen panasz volt, gmail, youtube, picasa, meg tudom is én még mikre...

(#6207) Ablakos


Ablakos
őstag

Olvasgattam korábbi hsz-kben, hogy nincs MAC szűrés. Kábelnetes modemnek (Cisco EPC3208) lehetséges olyan tulajdonsága, hogy nem engedi egymás után többször változtatni a hozzákapcsolódó router MAC címét? Az eredetivel azonnal konnectál, egy másik mac-vel nem.

(#6208) kabelmania27 válasza Ernest. (#6203) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így nézd meg a jelszintet http://192.168.100.1/_aslvl.asp felhasználó admin jelszó W2402, ok utána ugyanezeket írd be acces level maxérték, ok, majd 192.168.100.1 majd signal és log fül
Ilyen vagy ilyen az osztó?
Jó ha az első osztóra van kötve a modem.

[ Szerkesztve ]

(#6209) Ernest. válasza kabelmania27 (#6208) üzenetére


Ernest.
tag

Az elosztó inkább az első, legalábbis minőségre, legfeljebb nem ua. a márka, de ha hazaértem lefényképezem. (most távoli asztallal nyomom)

A logban első ránézésre van pár Critical.

(#6210) kabelmania27 válasza Ernest. (#6209) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Frekiváltás történik ilyenkor. Ha UPC-s technikus hozta az osztó lehet PCT típusú.

(#6211) Intruder2k5 válasza Ablakos (#6207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Modem és router is 220-ból kihúz!
2. Vár néhány percet...
3. Modem visszadug, és megvár amíg online lesz!
4. Router visszadug
5. Enjoy! :)

(#6212) Ernest. válasza kabelmania27 (#6210) üzenetére


Ernest.
tag

Olyan amilyet utoljára linkeltél. Ebbe jön bele a lépcsőházból. Ebből megy a modembe és két szobába a TV-be, aztán még az egyik szobából el van osztva a 3. szobára, de az nincs bekötve. Ez gyengítheti a jelerősséget, vagy miért kérded?

(#6213) kabelmania27 válasza Ernest. (#6212) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kösz a képet. Ez jófajta splitter:) Jelszint számítás szempontjából kérdeztem
Jónak tűnik a kábelezés.
-3,5-be van kötve a modem?
Második szobában is pct típusú osztó van?
A második szobában ha ki lenne iktatva az osztó, az osztó csillapításával ( osztó fajtájától függ) erősebb jelet kapna a tévé, modem vételi jelszintjére (tökéletesek az értékek) nincs hatással.

[ Szerkesztve ]

(#6214) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#6213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem középen van, a visszirányszűrő után...

(#6215) Ernest. válasza kabelmania27 (#6213) üzenetére


Ernest.
tag

Nem, a középső a modem.

Amúgy mióta itthon vagyok végig nyomtam youtubeot, meg más streames oldalakat, és azok is mentek, szóval úgy tűnik, h a google DNS megoldotta a problémát, csak neme ez marhára nem világos, h hogyan. Mármint nem látom az összefüggést. Még ha csak a youtube halt volna be, de más oldalak is. Mindenesetre bódottág :)

(#6216) kabelmania27 válasza Ernest. (#6215) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Középsőbe nem lehet visszirányszűrő után (ezhpf típusú ha jól látom) a modem nem találna us frekit.
-3,5be szokták kötni a modemet két tévé esetén, ha több osztásra van előfordul hogy a -3,5ös ág van tovább osztva

[ Szerkesztve ]

(#6217) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#6216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ez talál! Ez egy jó modem! :)

(#6218) Ernest. válasza kabelmania27 (#6216) üzenetére


Ernest.
tag

Basszus felháborodva odamentem, h az imént néztem meg, ne már :D És igazad van. A 3.5-ösbe van..

(#6219) kabelmania27 válasza Ernest. (#6218) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a középsőbe lenne nem lenne net, power, us led világítana, us villogna.
Jól van bekötve, UPC szerelő mondta, hogy ennél az osztónál -3,5be kell a modemet kötni, jó az adási szint.
Ilyen modem van nálam, jelszint hasonló, adási 42.
Ez az osztó két kettes osztó egy házba építve.

[ Szerkesztve ]

(#6220) Ernest. válasza kabelmania27 (#6219) üzenetére


Ernest.
tag

Értem. Király :D Ma is sok mindennel okosabb lettem. Szégyenlem, h nemrég végzett mérnökinfós létemre szinte semmit sem tudok ebből a témakörből..

[ Szerkesztve ]

(#6221) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Több éve UPC előfizető vagyok, eddig semmi problémám nem volt a szolgáltatással, de az utóbbi időben egy idegesítő probléma lépett fel:

böngészés közben, az egyes tartalmak megnyitásánál (képek, linkek új oldalon) 10-ből 7 esetben nem tölt be a kívánt tartalom, csak pörög a töltés. Ekkor csak F5 segít, vagy a link újbóli megkeresése és megnyitása.

Lehet csak én képzelem be, de mintha azóta jelentkezett volna, mióta telefon is van a csomagban (készülék nincs bekötve, csak az előfizetés a csomag miatt). 25Mbit-es net, TP-Link WR841ND routerrel, 1 gép használja. Másoknál is jelentkezett hasonló dolog?

(#6222) Ernest. válasza jorden06 (#6221) üzenetére


Ernest.
tag

Szia.

Olvasd el az utolsó pár hozzászólást. Nekem is ugyan olyan netem, routerem van mint neked, és hasonló problémáim voltak. A google DNS szerverre áttérés megoldotta. ;) Ez alapján csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#6223) Gubek-Einste válasza jorden06 (#6221) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előfordul néha, állíts be valamilyen public DNS-t, lista az elérhetőekről, én Google + OpenDNS-t használok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6224) kabelmania27 válasza jorden06 (#6221) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a modem jelszint? Milyen osztó van a modem előtt?

(#6225) monosz válasza jorden06 (#6221) üzenetére


monosz
őstag

Pingelj meg egy weboldalt,ha 20ms alatt van a ping érték,valszeg semmi gond nincs a nettel,valszeg egy Op rendszer telepítés megoldja. (nincs köze a voip-hoz.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#6226) Teaway válasza blakey (#6191) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs itthon csokid??

(#6227) jorden06 válasza Ernest. (#6222) üzenetére


jorden06
senior tag

A DNS szervert az oprendszeren, vagy a routeren érdemes beállítani?

A szűrő egy random UPC-s által betett darab, a ping pedig kivétel nékül 26ms fölött van minden tesztnél...

(#6228) Ernest. válasza jorden06 (#6227) üzenetére


Ernest.
tag

Ha van routered, akkor a routeren.

Itt állítottam be:

De nem értem, h a statusban meg miért van más?

[ Szerkesztve ]

(#6229) jorden06 válasza Ernest. (#6228) üzenetére


jorden06
senior tag

Ez érdekes, én itt állítottam be. Mi a különbség?

És ez található a statusban is.

[ Szerkesztve ]

(#6230) blakey válasza Ernest. (#6228) üzenetére


blakey
titán

Mert nem jó helyen állítottad be. A Network alatt kéne beállítani, ha jól emlékszem méf a routeres időkből. :D

(#6229) jorden06
A Network rész alatt a "központi" DNS szervert tudod beállítani a DHCP alatt pedig a belső hálózat DNS-ét állítod. Szerintem a tiéd a jobb megoldás.

(#6231) jorden06
192.168.100.1

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6231) jorden06 válasza kabelmania27 (#6224) üzenetére


jorden06
senior tag

Modem jelszintet honnan lehet egyébként ellenőrizni?

blakey: a ping 26-ról 20-ra csökkent, egyelőre a töltési "kékhalál" sem jött elő, de kb 10 perce lőttem csak be, szóval nyugtával a napot...

[ Szerkesztve ]

(#6232) monosz válasza jorden06 (#6231) üzenetére


monosz
őstag

192.168.100.1

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#6233) Ernest. válasza blakey (#6230) üzenetére


Ernest.
tag

Ezt nevezem epic failnak :D Meg sem merek szólalni többet :D Valamitől mégis helyrejött a netem ami 3 hete rossz volt :D

(#6234) jorden06 válasza Ernest. (#6233) üzenetére


jorden06
senior tag

lehet csak placebo ez a Google DNS :DDD

monosz: This feature has not been enabled in your cable modem. Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.

Főoldalról:

[ Szerkesztve ]

(#6235) kabelmania27 válasza Ernest. (#6220) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne szégyeld nincs benne a tananyagban. Ellenőrizd az F csatlakozókat, modemnél és az osztónál is.
jorden06:Így tudod megnézni.
Milyen osztó van a modem előtt?

[ Szerkesztve ]

(#6236) jorden06 válasza kabelmania27 (#6235) üzenetére


jorden06
senior tag

Az elosztó az első fajta, a leírt módszer viszont nem csinál semmit (bejön az oldal, viszont a user és pw beírása után This feature is not enabled üzi).

(#6237) kabelmania27 válasza jorden06 (#6236) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a modemet, és próbáld meg utána, lehet 0-ra van állítva az acces level.
Az általam linkelt képen lévő 2way splitter típusú osztó van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#6238) jorden06 válasza kabelmania27 (#6237) üzenetére


jorden06
senior tag

ok, megvan. signal:

splitterből 2way van. állítólag egyébként 5 méterre van tőlem a DSLAM, nem tudom ez látszódik e a jelértékekből.

(#6239) Intruder2k5 válasza Ernest. (#6233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem is ezek a DNS-ek az elsődlegesek...

(#6240) kabelmania27 válasza jorden06 (#6238) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jók az értékek.
Modem F csatlakozóján nincs csillapító?

(#6241) Criton


Criton
veterán

Nekem most ilyenek az értékek, a múltkori óta semmi változás, vagy is de! Most egy ideje nincs bajom mióta a csillapítót a modem elé raktam, nincs csomagvesztés, gyorsan betölti az oldalakat stb... :)

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 8.2 dBmV 38.6 dB
Channel 2: 8.3 dBmV 38.2 dB
Channel 3: 8.1 dBmV 38.5 dB
Channel 4: 8.4 dBmV 38.2 dB
Channel 5: 7.8 dBmV 38.9 dB
Channel 6: 7.9 dBmV 38.6 dB
Channel 7: 8.1 dBmV 38.8 dB
Channel 8: 8.3 dBmV 38.7 dB

Power Level:
Channel 1: 47.7 dBmV
Channel 2: 46.9 dBmV
Channel 3: 46.7 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#6242) king.mp


king.mp
aktív tag

Azt lehet tudni, hogy a csatornák miért vannak össze-vissza ? (digitális)

Semmi sincs ott, ahol eddig volt ...

(#6243) Gubek-Einste válasza king.mp (#6242) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Új, tematikus csatornakiosztás lépett életbe tegnaptól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6244) jorden06 válasza kabelmania27 (#6240) üzenetére


jorden06
senior tag

De van, nem lenne szükséges? Amikor bekötötték méregettek valamit, majd felrakták, hogy talán szükség lesz rá.

(#6245) king.mp válasza Gubek-Einste (#6243) üzenetére


king.mp
aktív tag

Köszönöm.

(#6246) blakey válasza jorden06 (#6244) üzenetére


blakey
titán

Kipróbálhatod nélküle is, de nem véletlenül tették rá. Nálam is van, nélküle nem akart csatlakozni, van akinél nélküle működik jól. Próbáld ki, ha jobb, akkor nálad nem szükséges a csillapító.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6247) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#6243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Ezt sem tudtam! Na majd haza megyek rá is nézek! Mondjuk sokat nem nézem a digitális adásokat...

(#6248) Intruder2k5 válasza blakey (#6246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet nem véletlenül tették rá, de az is lehet, hogy az azóta eltelt idő alatt változott valami, akár a külső hálózatban is, ami miatt most teljesen más jelszintek vannak, mint a bekötéskor...

(#6249) kabelmania27 válasza jorden06 (#6244) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hány dB-s?

(#6250) blakey


blakey
titán

Van itthon egy pár splitter, TAP, toldó, stb. :) Elkezdtem gondolkodni.
Jelenlegi felállás: bejövő jel egy 3-as splitterbe (3X-5,8dB) ebből 1 a modembe (-6dB csillapítással), 1 a tv-be a 3. pedig egy TAP (-6dB) segítségével további másik 2 tv-be, ez így működik, semmi gond, felmerült bennem 3 csatlakozási lehetőség:
1. a jelenlegi
2. bejövő jel egy 2-es splitterbe, 1-ik csatija toldóval egy másik splitterbe aminek egyik vége a modem másik a tv ill. az 1. csati másik vége egy TAP-be (-6dB) és onnan 2 tv-be
3. bejövő jel egy TAP-be (-6dB), TAP csatija toldóval egy splitterbe aminek egyik vége a modem másik a tv ill. az 1. csati másik vége egy TAP-be (-6dB) és onnan 2 tv-be

Kérdés melyik a jobb ill. miért esetleg van-e jobb megoldás? :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.