Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) kabelmania27 válasza AtHoS (#6350) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így már jobb. Nincs csillapító a modemnél?

(#6352) AtHoS válasza kabelmania27 (#6351) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A modemre rácsavart csatlakozó koax felőli végén ez olvasható körben: PCT-DRS-6

Ez van csak a koax végén a modemnél

read-only mode on the forum

(#6353) kabelmania27 válasza AtHoS (#6352) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor ilyen a csatlakozó. Wifis vagy nemwifis a modem?

[ Szerkesztve ]

(#6354) blakey válasza kabelmania27 (#6353) üzenetére


blakey
titán

Tudtommal a 3212 nem wifis.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6355) AtHoS válasza kabelmania27 (#6353) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jaja, ilyen a csati és nem wifis a modem

read-only mode on the forum

(#6356) kabelmania27 válasza AtHoS (#6355) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jófajta kompressziós PCT csatlakozó, gondolom padláson is ilyen van, ezzel nem lesz gond, 3x vagy újabban már 4x koaxot használnak bekötéskor. Jelszint rendben van. Adási 50alatt van, SNR tökéletes, vételi is elfogadható, másnál is előfordul 0bejövő erősség, nem wifis cisco jófajta modem negatív jelszinttel is elfog menni, de ha másnál tévénél gondot okoz a környéken az alacsony jelszint nyáron állítanak majd az erősítőn. Sebesség és a ping rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#6357) csaknehairok válasza kabelmania27 (#6356) üzenetére


csaknehairok
csendes tag

Hűha!Nem semmi,amiket tudsz írni.1:4x koax!Ilyet nem hasznal a upc.2:állítanak az erősítőn.Egy ember miatt nem valószinű,hogy egy egész vonal elállítódását vállalja ,ugyanis egy erősítő állítása miatt a vonalon a mögötte lévőket is meg kell nézni,ami nem kis idő,mint például a zajbetörések megtalálása,amúgy meg a mínuszos bejövő senkit nem érdekel -10-ig,mert a visszirány
a sokkal fontosabb

[ Szerkesztve ]

(#6358) AtHoS válasza kabelmania27 (#6356) üzenetére


AtHoS
nagyúr

UPC-s speedtest 17ms 62/4.9-t mutat, szóval szerintem rendben van

read-only mode on the forum

(#6359) kabelmania27 válasza AtHoS (#6358) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem is rendben van, osztást kivetted rendben van a jelszint:) Tesztfájlnál milyen sebességet ír ki?
csaknehairok: UPC-s szerelő mondta hogy 4x árnyékolású koaxot használnak.

[ Szerkesztve ]

(#6360) csaknehairok válasza kabelmania27 (#6359) üzenetére


csaknehairok
csendes tag

Nem kell nekik mindent elhinni.

(#6361) AtHoS válasza kabelmania27 (#6359) üzenetére


AtHoS
nagyúr

7500 kilobyte magassága a letöltési sebesség TC-vel

cfosspeed közben 8M-et ír és 16ms-os ping-et

read-only mode on the forum

(#6362) kabelmania27 válasza AtHoS (#6361) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

speedtest.net mennyit ír ki?

(#6363) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Állandóan elmegy az internet érdekes módon. Skypeon fenn vagyok meg hallgatom a rádiót online az szépen megy. Viszont bármi mást néznék a böngészőben az nem tölt be.

Miért van ez???

Üdv: Csabee.

(#6364) kabelmania27 válasza Csabee. (#6363) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a modem jelszint?

(#6365) Csabee. válasza kabelmania27 (#6364) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azzal nincs gond, mondom a dns el van valami.

Üdv: Csabee.

(#6366) Criton válasza Csabee. (#6363) üzenetére


Criton
veterán

Nekem most ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#6367) club1 válasza Csabee. (#6365) üzenetére


club1
veterán

Miért nem állítod át a dns szervert valami másra? (Egyből kiderül azzal van-e a gond...)

(#6368) AtHoS válasza kabelmania27 (#6362) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ugyanazt, mint a UPC-s speedtest. Egymás után néztem mindkettőt

A tesztfájlt persze nem ugyanakkor kezdtem letölteni, hanem este, mikor hazaértem.

read-only mode on the forum

(#6369) Csabee. válasza club1 (#6367) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Most állítottam és tesztelem..

Üdv: Csabee.

(#6370) [CS]Blade2 válasza upc on-line (#6311) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Érdeklődni szeretnék,
bátyám ma módosított szerződést személyesen az egyik irodájukban (lemondás, aztán ajánlottak kedvezőbb árat 1 év hűséggel), és azt mondták neki, hogy nem lehet semmit megváltoztatni a gépen, mert tavaly nem fogadtuk el az "új szerződéses alakot" (ami szórólapon volt, ráutaló magatartással). Ott elfogadta ezt, hogy be tudják vinni a változtatásokat.
Kérdésem, hogy most ezt az "új szerződéses alak" él írásban? Tehát nem ráutaló magatartással jött létre, igaz?

(#6371) club1 válasza [CS]Blade2 (#6370) üzenetére


club1
veterán

Látom nem igazán érted ennek az egésznek a lényegét...
Bátyád új szerződést kötött, de ez ezek szerint az már csak az új - ráutalásos magatartást tartalmazó - formában megy. Azaz írásban kötött természetesen szerződést, de az új formára, ami azt jelenti, hogy innentől kezdve figyelmesen el kell olvasnotok a számlákat, mert ha nem veszitek észre rajta a változásokat, akkor annak befizetésével ráutaltatok arra, hogy elfogadtátok a változtatásokat.
Azaz a UPC ezek szerint azért egy-két év alatt csak megoldja, hogy mindenki a számláinak rendezésével automatikusan elfogadja az újabb szerződéses feltételeket. Gondolom ennek érdekében aktívabban fogják keresni a lejárt hűségszerződéssel bíró ügyfeleiket, hogy ne túl sokáig húzódjon a dolog.

(#6372) Intruder2k5 válasza club1 (#6371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem tudom, bár nem vagyok jogász, de mintha a belhé idején lett volna szó arról is, hogy valami hamarosan bekövetkező jogszabályváltozás miatt a jövőben minden szerződést csak olyan formában lehet majd módosítani, ahogy azt megkötötték! Azaz ha telefonon szerződsz, akkor sajnos az ügyfélszolgálati irodában nem fognak tudni segíteni neked semmilyen módosítás ügyében, és ez fordítva is igaz!

(#6373) club1 válasza Intruder2k5 (#6372) üzenetére


club1
veterán

Ez így nekem ekég nagy hüleségnek tűnik... Pl. bank/folyószámlaszerződést ált. csak személyesen lehet kötni, de akkor ezek szerint nem rendelhetsz majd a folyószámlád mellé egyéb szolgáltatásokat az internetbankban vagy a telebankban?

(#6374) Intruder2k5 válasza club1 (#6373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát passz... Nem vagyok jogász! :)

Lehet csak a távközlési szolgáltatókra vonatkozik!

[ Szerkesztve ]

(#6375) Csabee. válasza Csabee. (#6369) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A dns megoldotta a problémát úgytűnik!

Üdv: Csabee.

(#6376) [CS]Blade2 válasza club1 (#6371) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Amit nem értek, hogy az új forma csak ráutalásosan jöhet létre, vagy az új forma, hogy a ráutalásost később csak ráutalással, a papírost csak írásban, stb. Bátyám bent az irodájukban kötötte meg a szerződést, de ez így volt a régi formánál is, és mail-ben küldtek pár pdf-et akkor is, meg most is.

De ha jól látom, a most létrejött szerződést is még jelezhetem jan 31.-ig, hogy nem kérek ráutalóst. [link] Van hozzá nyomtatvány: [link]

A visszaigazoló pdf-ben pedig van pár táblázat a tv-ről és a telefonról, majd ez jön:

"Műszaki felmérés várható időpontja:
Tájékoztatjuk, hogy amennyiben Ön a Szolgáltató műszaki felmérés eredményétől függően indított Szolgáltatást -
ha Ön a kiépített Előfizetői Hozzáférési Pontot és/vagy Szolgáltató által a Szolgáltatás igénybevételéhez biztosított
eszközt átveszi - mint szerződéskötésre vonatkozó ajánlattételt követően a Szolgáltatást igénybe veszi, ráutaló
magatartással létrejön az Előfizetői Szerződés, mely esetben Önnek attól 8 napos elállási jogot biztosítunk. Az
Előfizetői Szerződés létrejöttének napja a Szolgáltatás beüzemelésének/eszköz átvételének napja."

Azt veszem ki, hogy 8 napig vagy 31.-éig még kérhetem, hogy ne ráutalóval jöjjön létre.

Egyébként ne vállaltuk volna be, pont a dec.i számlán levő ráutalásos áremelés miatt akartuk lemondani, mert 4,5K lett volna most szombattól a tv. Amikor belementünk, hogy akkor legyen újra hűség, alacsonyabb árral, az után jött be ez a dolog, hogy nem lehet semmit megváltoztatni. (az elöbbi tegnap volt, az utóbbi ma, mert tegnap sz*r volt a gépük.)

(#6377) drugbaron1


drugbaron1
tag

Lenne egy gyors kérdésem, meg lehet valahogy nézni az EPC3208 modemben, hogy az egyes csatornák melyik frekvenciára vannak rá állva?

(#6378) Intruder2k5 válasza drugbaron1 (#6377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem lehet...

(#6379) Intruder2k5 válasza drugbaron1 (#6377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként az említett modemnek is van bővebb menüje...

De, hogy azokat miként lehet elérni, arra még nem jöttem rá! Azt tudom, hogy boot-olás alatt, amíg nem online a modem, addig elérhetőek, de később már eltűnik, a blank/blank belépési adatokkal nem jönnek elő, mást pedig nem találtam hozzá! De igazából azt sem tudom, hogy normál működés közben ez valóban nem elérhető, vagy csak a blank/blank login valami alacsonyabb jogosultsági szintű belépés, és ezért nem jelenik meg! Minden esetre, ha utóbbi áll fent, akkor jól titkolják az adatokat!

Linkek...

Status
Voice
Log OFF
DOCSIS WAN
DOCSIS Signal
DOCSIS Status
Channels Selection
DOCSIS Log

(#6380) drugbaron1 válasza Intruder2k5 (#6378) üzenetére


drugbaron1
tag

hm.. hát elég szomorú! tiszta vicc ez a UPC docsis 3.0 átállás, lemerem fogadni hogy ki sincs használva a frekvencia tartománya 862 Mhz felett, mivel biztos, hogy a docsis 2.0 után nem cserélték le minden egyes társasházban a régi elosztókat/jelszint szabályzókat...
Kicsit taglalom, hogy mire is gondolok, hátha tud valaki ezekre a felmerülő kérdésekre válaszolni.
A docsis 2.0 DS freki 88Mhz és 860Mhz között van az US freki a 5Mhz és 42Mhz között van.
A docsis 3.0 DS freki 108Mhz és 1.002Ghz között van az US freki a 5Mhz és 85Mhz között van.
Na már most, hiába van a lakáson belül 5-1000Mhz-es eszközök (elágazók stb), ha a társasházban/tömbházban a jelszint szabályzok és az elosztok még mindig csak 5-862Mhz-esek, így nem sok értelme van. Gondolom hogy ezek az eszközök azért átengedik a magasabb frekvenciájú jeleket is nem?? csak mivel nem nagyobb frekvenciatartományra lettek optimalizálva akkor így biztos nagyobb lesz az SNR illetve kisebb :) nem? ez csak egy felvetés, vaki megtudja ezt erősíteni illetve cáfolni? és ha már itt tartunk akkor a miértek is érdekelnének!

Megjegyzem, hogy nem vagyok nagyon ezekkel tisztában, csak mint egy laikus kérdem!

(#6381) drugbaron1 válasza Intruder2k5 (#6379) üzenetére


drugbaron1
tag

Köszi a segítséget, majd utána járok én is, mert érdekelne a dolog az előző hozzászólásom miatt is!

(#6382) drugbaron1 válasza Intruder2k5 (#6379) üzenetére


drugbaron1
tag

Köszi sikerült kipróbálni, rátettem egy 20 db-s csillapítót és voálá... kedvemre tudtam mászkálni benne :)
Köszi még egyszer!
De hát nem lehet sokat variálni benne... csak a kezdő frekit lehet megadni és az is csak a modem szinkronizálásáért felel. Ugyanakkor feltudott csatlakozni egy DS csatornára ez jó jel, vagyis kell majd egy kisebb csillapítású csillapító hogy mind a 8 aktív legyen ,de ne tudjon US csatlakozni, mert akkor nem érem el a menüt... és pár modem újraindítás és megmutatkozik hogy fog e 862 Mhz feletti csatornákra csatlakozni!
Sajnos le kell teszteljem mert nem válaszolt senki se a fentebbi kérdéseimre és furdal a kíváncsiság!

És végül még egyszer köszi!

(#6383) helkis


helkis
addikt

üdv all!

remélem van egy bennfentes, aki elmondja mit nem értek. van egy upc előfizetésem, korábban 1év hűség volt rá, ami már lejárt, azóta ugye határozatlan szerződésem van (elvileg), idéntől kb 600huffal emeltek a semmire, minden ugyanaz, de ok, 2013 van emeljünk..
gondoltam ennyiért már talán van jobb csomag is hűséges szerződésért. benéztem a upc webshopba, és látom hogy ugyanaz a csomag ami nekem van olcsóbb, de kikerült belőle a DVR ami azért nem rossz +2k/hó de még így is olcsóbb lenne, ok megrendelem, de amint bejelentkezek jön Bazsó és mondja az arcomba, hogy csak nagyobbat köthetnék a mostani helyett (drágábbért term.), a mostanit pl nem köthetem újra, olcsóbbért.. :F

tisztára mintha hűségben lennék, miért nem vonatkoznak rám az új akciók? :F

arról már nem is álmodom, hogy egységes lenne a tarifájuk mindenkire nézve, mert azért az is pofátlanság, hogy ahol van konkurencia ott fele áron mennek a csomagok.. :F

GVH vagy fogyivédelem?

előre is köszi!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6384) ntrbot válasza helkis (#6383) üzenetére


ntrbot
csendes tag

Hello!
Webshop felhasználási feltételeknél ezt írják szerintem ezért nem lehet kisebbre.
"Az online felületen nincs lehetőség a már megkötött Előfizetői Szerződés alapján nyújtott Szolgáltatás lemondására vagy annál kisebb csomagra való áttérésre."

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#6385) ntrbot


ntrbot
csendes tag

Nekem olyan problémám lenne, hogy időhiányában neten akartam megrendelni és kiírta a webshop hogy ezen a házszámon nem lehet. : D A poén az egészben az, hogy a szembelévő házban meg kb a 2/3 utcában UPC van. Írtam nekik, de szerintem nem jó helyen. Majd kiderül. :) Csak van szolgáltatásuk nálunk, ha a szomszéd is 50megás nettel ékeskedik náluk ..

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#6386) drugbaron1 válasza ntrbot (#6384) üzenetére


drugbaron1
tag

Hát ez az, és ha bemész a UPC valamelyik "ügyfél" (birka) "fogadóba", akkor meg még drágábbért módosíthatsz, de csak feljebb! De szép is az élet, megnyúznak mint a birkát... :) Tudom mert én is most emeltettem sávszélt, igaz még se híre se hamva Csütörtök óta.... majd jelentkezik a farkas birka fejésre... :DD

(#6387) Latency válasza ntrbot (#6385) üzenetére


Latency
senior tag

Én sem tudtam megrendelni, mert hibát írt ki a webshop a cím megadás után. Felhívtam őket telefonon és elsőre ott is azt mondták, hogy ebben a lépcsőházban nincs. Erre mondtam nekik,hogy de itt már volt korábban UPC előfizetés, amire nagy nehezen csak sikerült kideríteniük, hogy mégis csak szolgáltatnak itt. Sőt ez után nem sokkal vettem észre, hogy a UPC doboza itt van az ajtóm mellett 3 méterre. :D

(#6388) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#6376) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Most jött mail:
"Tájékoztatjuk, hogy a Szolgáltatást, mely iránt Érdeklődött, és mely igénybevételének feltételeivel kapcsolatos tájékoztatást a korábbi levelünkben megküldtük, 2013.01.25. napon bekapcsoltuk Önnél.
Amennyiben a Szolgáltatást igénybe veszi, a Szolgáltatás indításának napjára vonatkozó hatállyal, ráutaló magatartással létrejön az Előfizetői Szerződés. Ez a nap a díjfizetési kötelezettség kezdőnapja. Tájékoztatjuk, hogy a korábbi levelünkben részletezett tartalmú elállási jogára nyitva álló 8 napos határidő a Szolgáltatás beüzemelésének/indításának napján kezdődik."

Így már biztos, hogy ráutalóra játszanak, szóval úgy néz ki tavaly hibába nem kértük, az első módosítással mindenki rászív. Márpedig amit letelik a hűség, elkezdik feltolni az árat, amit ráutaló-val lehet elfogadni, ha nem akarod, akkor jelezheted írásban, hogy a régi forma maradjon, de akkor listaárra tesznek, vagy módosítasz, amit ezek szerint megint csak ráutalóval lehet.

(#6389) hesszan válasza [CS]Blade2 (#6388) üzenetére


hesszan
aktív tag

Szia,

Szerintem nem.
két külön dolgot ajánlanak a számlán: (nekem)
- új havidíj, amit írásban kell visszaigazolni, különben váltanak ÁSZF-re
- ha nem igazolsz vissza írásban, DE a számlát befizeted, akkor automatikusan elfogadod, hogy átváltanak, ÉS új szerződéses formára váltanak a rátutalóra.

Én visszajeleztem írásban (email) h kérem az új havidíjat (hűség nélkül, inkább mint ászf dijasan), de a ráutalót nem. Még várom válaszukat.

Sungdurung

(#6390) helkis válasza ntrbot (#6384) üzenetére


helkis
addikt

köszi, ez elkerülte a figyelmemet!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6391) upc on-line válasza helkis (#6390) üzenetére


upc on-line
tag

Szia helkis,

ntrbot megjegyzésén túl, szeretnénk még pontosabban tájékoztatni, ehhez viszont szükségünk lenne az ügyfélszámodra is, amit elküldhetsz nekünk elérhetőségeiddel együtt a upconline@upc.hu címünkre.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#6392) upc on-line válasza ntrbot (#6385) üzenetére


upc on-line
tag

Sajnos előfordulhat olyan, hogy a környékeden szinte mindenkinél van UPC és éppen nálad nem lehet bekötni, mert például műemlékvédelem alatt áll az adott épület. De biztosat mi is csak akkor tudunk mondani, ha a pontos címedet, illetve elérhetőségeidet elküldöd a upconline@upc.hu email címre.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#6393) helkis válasza upc on-line (#6391) üzenetére


helkis
addikt

thanx, hamarosan küldöm! :R

szerk: ez hivatalos mailcím, vagy csak te látod?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6394) HofiZoli válasza upc on-line (#6392) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Kb 2 napja írtam egy privit, lehet tudni valamit?

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#6395) Gubek-Einste válasza helkis (#6393) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Központi, hivatalos de csak akkor lehet ráírni ha mondják, hogy tedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6396) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#6395) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért, mi van ha írok rá úgy, hogy nem kértek meg rá? Ilyen mail címről se hallottam még... :)

(#6397) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#6396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kapsz választ.
HWSW fórumán írták, hogy csak a kérésre küldöttekre válaszolnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6398) helkis válasza Gubek-Einste (#6395) üzenetére


helkis
addikt

köszi, mivel nem találtam meg a upc oldalán a mailcímet, rákeresve mindegyik találat valamilyen fórumba mutat, ezért barátságos, de tegezős stílusban írtam, nem hivatalos forma szerint.. csak nem veszik zokon.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6399) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#6397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham!

Hát ezt mindig is érdekes dolognak tartottam, hogy egy ISP-vel nem lehet email-ben felvenni a kapcsolatot! Szerintem nem sok ilyen van...

(#6400) ntrbot válasza upc on-line (#6392) üzenetére


ntrbot
csendes tag

Akkor írok emailt mert igazából nem lehet az az ok mert 89-es építésű ház . :D Meg 3 éve volt rubicom is bekötve ezért nem értettük de akkor marad az email.

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.