Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63542) #19482368 válasza MK VII (#63541) üzenetére


#19482368
törölt tag

Bocs, rossz a gondolkodás.
Persze ebben egyet értek, nincs feltörhetetlen eszköz, és védelem. De lehet csökkenteni a támadásokat..
Nem rólam van, szó. Én 90%-ban megoldottam, nem tökéletes, de igyekeztem a maximumot kihozni, vannak még nyitott kérdések. De idővel rájövök. A Lényeg! Ahogy velem, úgy mással is megtörténhet. Lásd fentebb. Mi észrevettük, de vajon más is? Nem csak adatvédelemről van szó. Mi van ha lerámolja a Bank számládat anyagi károd jelentkezik. Válasz Igen. Mi van ha SSD használsz és rajtad keresztül torrentezik, az SSD nem bírja a torentett, és idő előtt tönkre megy. És csak pislogsz, miért ment tönkre, anyagi kár jelentkezett? Válasz igen. Mi van akkor, ha bányászatra használja a géped erőforrásait? Idő előtt tönkre mehet az eszköz? A válasz igen. Ő neki meg gyarapodik a .... Anyagi károd jelentkezik. Igen. Tehát nem csak adatvédelemről szól a történet, hanem anyagi károk is jelentkezhetnek.Mi van akkor ha rajtad keresztül, vagy a te gépedet felhasználva bűncselekmény történik? És pl megjelenik a hatóság. Kellemetlen helyzetbe kerülsz? A válasz igen. Szóval nem olyan egyszerű ez. Sokkal több problémát vett fel, mint ahogy azt sokan bele gondolnánk. De ami igencsak elgondolkoztat, hogy nem akartok globálisan gondolkozni, sokkal inkább saját magatokra vonjátok le a következtetéseket. És én központúan szemlélitek. Holott ha benne lennél a körben, hirtelen átértékelődnének a gondolkozásotok. Az egy dolog, hogy vannak gazemberek, a probléma az, hogy hiába veszed észre, egyedül vagy a probléma megoldásában. És csak tüneti kezelések vannak. Ennek több oka is van, részben lakossági szinten kevesen használnak olyan eszközt, eszközöket ahol releváns képet kap arról mi is történik. Így a probléma valós felderítése is elmarad. Max újra telepíti a gépét, reseteli a hálózati eszközt. De valóban megoldja a problémát? Hiszen egyszer már át ment azon a védelmen, akkor miért ne tudna még egyszer.
És itt vannak véleményem szerint a nem megfelelő gondolkodás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.