Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) mikung válasza tomp (#55296) üzenetére


mikung
aktív tag

Passz, erre is véletlenül akadtam rá. Gondolom nem sokan kapják szét mert vagy 10x -es árat ver rájuk a UPC. :))

Ha valaki elég elszánt, moddolhatná vízhűtéssel vagy egyenesen nitróval. :DDD

(#55302) gduck válasza tomp (#55296) üzenetére


gduck
addikt

A hűtőborda és a tuner :) Mindkettő tűzforró :(

(#55303) kabelmania27 válasza Théodore (#55300) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ez a modem ilyen értékekkel tökéletesen működik, rendben vannak az értékek nem zajos a jel, ha router nélkül stabil a netkapcsolat akkor routerrel lesz a gond, indítsd újra esetleg nézd meg újabb fw-vel, router problémával kapcsolatban a router gondok topikban segítséget fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#55304) tomp válasza mikung (#55301) üzenetére


tomp
félisten

Közben találtam egy holland féle 8485-ös boxot.
kép
videó
Jól látható, hogy a merevlemez kábelei a dupla tunernél van elvezetve és mégsem olvad el a melegtől...
Érdekes, hogy procin nincs rajta a hűtőborda pedig van neki. Egy jó nagy fekete. Ahhoz képest, hogy itt fűt a belső táp+proci+tuner+vinyó+egyéb fontos lapkák elviselhető a hő. Nem hiába olyan a box fedele mint a szita. Kell is. Oké nyáron nekem már akadozott a tuner benne. Gondolom az öregedés+meleg megteszi a hatását.

gduck
Mi lenne ha hozzá érne egy kábel a tunerhez? :)

(#55305) M.A.Z. válasza Bazsa74 (#55285) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Nekem is ezt csinálta múlt héten. Nyomtam egy gyári visszaállítást, azóta jó.

(#55306) kezo0 válasza tomp (#55304) üzenetére


kezo0
addikt

Nálunk 8685-ösök vannak, az biztosan nem így néz ki, hiszen a te képeden elöl van a kártyanyílás meg egy USB-aljzat is, a magyar boxokon meg ezek a készülék hátulján vannak. (És nálunk tudtommal nem Samsung a beépített HDD, bár ez az elrendezés szempontjából mindegy.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#55307) ArthurShelby válasza mikk2000 (#55297) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Saját router van, vagy upc-s connectbox?
Milyen wifi kártya van a laptopban(n, ac...)? Milyen lan kártya van benne (tudja e a gigabitet)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55308) tomp válasza kezo0 (#55306) üzenetére


tomp
félisten

Tudtommal a kettő típus között csak apró eltérések vannak. Pl a miénken nincs koax out csak bemenet és gyorsabb a proci. Ezen felül ez kifejezetten inkább csak szolgáltatóknak "épített" box.
Nálunk WD és Seagate vinyókkal vannak szerelve. WD vinyóval sűrűbben előjön a standby állapotban bekapcsolva maradó vinyó bug. Nálam WD-s van és olykor tapasztalom a hibát. De ez már így marad. 2015 végén volt az utolsó Fw frissítés. Azóta csak OpenTV frissítés jött.

(#55309) kezo0 válasza tomp (#55308) üzenetére


kezo0
addikt

Hát az megítélés kérdése, hogy mi számít apró eltérésnek. Az egyiken van koax out, a másikon nincs, az egyiken elöl van a kártyanyílás és az USB-aljzat, a másikon hátul (mindezek miatt másnak kell lennie a belső elrendezésüknek is), más a processzoruk és más merevlemezek vannak bennük. Nekem ez már bőven nem apró eltérés, de ezen nem veszünk össze. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#55310) mikk2000 válasza ArthurShelby (#55307) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, nincs saját router. Asztali gépről van szó, benne tplink wifi kártyával, de tök mindegy mert az a sebesség már jó lenne. A lan kártya alaplapi és nem tudja a gigabitet, de a 100Mb (megabit) bőven elégnek kéne lennie mondjuk egy 80BMb-hez, nem pedig 25-höz, röhej hogy kisebb a lan sebesség mint wifin...

(#55311) Bazsa74 válasza M.A.Z. (#55305) üzenetére


Bazsa74
tag

Azon már túl vagyok, és frissítést is kerestem. Na majd a szervizesek majd kitalálják.

Off

(#55312) mikk2000 válasza ArthurShelby (#55307) üzenetére


mikk2000
őstag

Beléptem a Connect Box beállítási felületére, és a csatlakoztatott eszközöknél ott is van a gépemnél hogy Ethernet1 és 100Mbps... amúgy a beállításoknál LAN-ra semmit nem látok amit lehetne állítani.

(#55313) ArthurShelby válasza mikk2000 (#55312) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Próbáld meg másik kábellel, másik géppel, hátha.
Wifin jónak tűnik, de kábelen ez így elég fura.
Próbáld ki, hátha a Connectbox másik ethernet portja jobb esetleg.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55314) Tejcsi4


Tejcsi4
csendes tag

Sziasztok!

Telepítettem egy NAS-t az otthonomba. Utolsó lépésként szeretném a UPC ubee típusú kábelmodememen beállítani a port továbbítást annak érdekében, hogy elérjem távolról is a NAS-t. Ennek rém egyszerű módja lenne (már amennyiben működik is), egy probléma azonban akadt. Nincs meg a menüpont. A kérdésem az, hogy hogyan lehet elővarázsolni az UBEE modem ezirányú beállításait?

A választ köszönöm!

Szép napot!

(#55315) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Jelenleg egy TECHNICOLOR TC7200 modemet használok.
Ha jól tudom nem tudja egyszerre a 2.4 illetve 5 Ghz -es sávot egyszerre kezelni.
Van arra lehetőség, hogy a UPC -től olyan modemet kérjek ami egyszerre képes 2.4 illetve 5 Ghz -en sugározni?

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#55316) Intruder2k5 válasza pvt.peter (#55315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen jól tudod, a TC7200 nem szimultán dual band eszköz. Kérhetsz Connect Box-ot, az képes mindkét sávon egyszerre adni a netet, ám a csere nem díjtalan, a netcsomagodtól függően, azt hiszem 5-8000Ft, de üfsz tudja megmondani pontosan.

(#55317) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ubee.
Próbálom átrakni brdige módba, visszaáll router módba.
Ennek mi az oka?

(#55318) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

A meglévő internet előfizetésemet szeretném átruházni 3. személyre. Ez mekkora költséggel jár? Valamint ugyanúgy fizetheti tovább a kedvezményes díjat a hűségidő végéig?

Köszönöm

(#55319) pvt.peter válasza Intruder2k5 (#55316) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszönöm szépen.
Utánakérdezek :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#55320) Uthenger válasza Hoorus (#55318) üzenetére


Uthenger
aktív tag

[link]

Van-e díja az adatmódosításnak?
A szolgáltatás más személyre történő átruházása esetén a névátírás díjköteles, melynek aktuális mértékét a mindenkor érvényes ÁSZF mellékletében, "átírási díj" megnevezés alatt találja meg. Kivételt képez, ha számhordozással együtt kéri az előfizető, ebben az esetben az átírás ingyenes. Ha az átírással egyidejűleg a szolgáltatás igénybevételének címe is változik, az ÁSZF-ben "áthelyezési díj" megnevezéssel találja meg a vonatkozó árakat.

díj:
Ászf
151. oldal

.1 A kábelmodemes internet-szolgáltatás egyszeri díjai
Nettó Áfa Bruttó
Áthelyezési díj 4 000 Ft 1 080 Ft 5 080 Ft

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#55321) kabelmania27 válasza szabi__memo (#55317) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet ipv6-os módban van, hívd fel a 1221-et és kérd vissza az ipv4-et.

(#55322) Hoorus válasza Uthenger (#55320) üzenetére


Hoorus
őstag

Nagyon köszönöm :R

Vicces, hogy pont Tőled kaptam meg a választ :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55323) szabi__memo válasza kabelmania27 (#55321) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Meg tudom nézni hogy abban van-e, vagy hivjam fel őket úgy, hogy lehet nem is abban van???

(#55324) kabelmania27 válasza szabi__memo (#55323) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a modem oldalán látsz ipv6-os menüpontot akkor abban van, de az is jó ha azt mondod a heldesk ügyintézőnek, hogy nem tudod bridge módba tenni a modemet.

(#55325) szabi__memo válasza kabelmania27 (#55324) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Internetkapcsolat állapota

IPv6-cím: .....

szóval abban lehet.

Van valami hátránya ha áttetetem ipv4-be?

Amúgy bridge módban elesek valamilyen funkciótól, van valami hátránya? Wifi kell, egy pc lóg rajta vezetéken, más egyéb nincs de jó kell a portnyitás hogy kintről elérjem a pc-t.

[ Szerkesztve ]

(#55326) Gubek-Einste válasza Tejcsi4 (#55314) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IPv6-os módban vagy és ezért nincsen port forward, 1221-n kérd vissza az IPv4-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55327) Gubek-Einste válasza szabi__memo (#55325) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bridged módban minden kliens eszköz publikus IP címet fog kapni, egyszerre max 3 eszköz lehet aktív.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55328) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Volt már valaki hasonló helyzetben?
Keresztanyámnak (90 éves, egyedül élt) karácsonykor volt egy agyvérzése, aminek következtében fekvő beteg lett és nem tudja magát ellátni, 2 hónapig még kórházban lesz és utána valami otthonba kerül.
Ha bemegyek az ügyfélszolgálatra, milyen papírt vigyek hogy meg tudjam szüntetni a kábeltv előfizetését? Vagy ha csak szüneteltetni lehet az is jó, bár az orvos azt mondta hogy ebből az állapotban már nem fog kijönni.
Nem szívesen fizetném feleslegesen.
Ha valakinek van tapasztalata idősotthonokkal dobjon egy privátot pls :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55329) szabi__memo válasza Gubek-Einste (#55327) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor a vezetékesen kívül max 2 eszköz lóghat csak a wifin vagy ez a 3 csak a vezetékes portokra igaz? :F

[ Szerkesztve ]

(#55330) kabelmania27 válasza szabi__memo (#55325) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A négyes módnak gyakorlatban nincs hátránya, bizonyos oldalak a hatos módban akadnak.
Bridge mód hátrányát Gubek-Einste leírta, előnye hogy a modem router funkciója kikapcsol, így pl portforward probléma esetén meg lehet nézni, hogy hgw-vel van-e gond.

(#55331) Gubek-Einste válasza Met (#55328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha még van rajta hűség akkor méltányosságból kérd a kötbér mentes felmondást, ha nincsen hűség akkor egyszerűen fel lehet mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55332) szabi__memo válasza Gubek-Einste (#55327) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ugye ebben nincsebek benne a wifis eszközök?

(#55333) Gubek-Einste válasza szabi__memo (#55332) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Benne vannak ha megy a wifi is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55334) szabi__memo válasza Gubek-Einste (#55333) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:W

(#55335) Tejcsi4 válasza Gubek-Einste (#55326) üzenetére


Tejcsi4
csendes tag

Rendben, köszönöm. Intézkedem.

Amúgy megbízható a port forward?

(#55336) mikk2000 válasza ArthurShelby (#55313) üzenetére


mikk2000
őstag

Meglett mi volt a gond, a tökéletlenek rövidre zártak két portot egy kábellel. Most már jó a LAN sebesség.

(#55337) Gubek-Einste válasza Tejcsi4 (#55335) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt hogyan érted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55338) Demolator


Demolator
tag

Sziasztok kb 2-3 órája nincs internetkapcsolatom. Veszprém, van valakinek hasonló tapasztalata?
(mobilnetről írok...)

A reklám helye

(#55339) jety91 válasza Demolator (#55338) üzenetére


jety91
őstag

Nalam okes itt vpben. Jelentsd be.

(#55340) Demolator válasza jety91 (#55339) üzenetére


Demolator
tag

közbe bejelentettem és közölték hogy központi hiba van valamit mókeroltak az utcának egy félreeső szakaszán kb 1 órája van ujra net...

A reklám helye

(#55341) lazioko


lazioko
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocsánat de nem olvastam végig az összes kommentet, és lehet hogy többen is megkérdezhették már, de most én is segítséget szeretnék kérni tőletek! :R
Vettem egy Samsung KU6455-ös tv-t amiben UPC ci+ os kártyát használnék, de az automata keresés utána csak 5 db digitális adást talál meg a többit nem + ugye a 27 analóg.
Gold előfizetés van + a bővített HD csomag.
Ország választásnál nem lehet benne Magyarországot választani ez nem tudom mennyire fontos esetleg.
Van valami manuális megoldás amivel rá lehet keresni a digitális csatornákra?
Milyen paramétereket kellene megadnom hozzá és hol? :U
Helyileg Gyömrőn tartózkodom aminek a település kódja: 43125.
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv.:
Laci

(#55342) Gubek-Einste válasza lazioko (#55341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kártya nélkül próbáld meg a keresést.
Ha nincsen Magyarország akkor nézd végig a többi lehetőséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55343) lazioko válasza Gubek-Einste (#55342) üzenetére


lazioko
csendes tag

Szia!

Köszi a tippet megfogadom! :R
Az megoldás lehet ha találtam a körzetemre vonatkozó UPC csatorna frekvencia táblázatot és azokra a frekikre rá engedek egy manuális keresést ? :U

[ Szerkesztve ]

(#55344) Gubek-Einste válasza lazioko (#55343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megcsinálhatod azt is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55345) lazioko válasza Gubek-Einste (#55344) üzenetére


lazioko
csendes tag

Még egy lehetséges h bugyuta kérdés de:
Csak a frekiket kell változtatni vagy a jelsebességet ás a modulációt is ?

(#55346) 4Grider válasza lazioko (#55345) üzenetére


4Grider
nagyúr

Symbol rate / Jelsebesség: 6.9 MS/s vagy 6900 kS/s
Moduláció: QAM 64 vagy 64

Az összes részlet itt:
http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/374

[ Szerkesztve ]

(#55347) Clever0 válasza 4Grider (#55346) üzenetére


Clever0
senior tag

Pontosítok: A linkelt kép szerinti 346 MHz esetén a QAM 64, az összes többinél 256, legalább is nálunk így van. Az esetleges helyi tévék is 64 QAM és 6000 KS/s paraméterrel adnak.

(#55348) lazioko


lazioko
csendes tag

Hát eddig sajnos nem jártam sikerrel. Digitális adónak megtalálja a HBO 1,2,3-t valami williams tv és van egy Code download elnevezésű kártyával és kártya nélkül is. És ennyi :/

(#55349) Clever0 válasza lazioko (#55348) üzenetére


Clever0
senior tag

Nézd meg ezt a táblázatot: Gyömrő
Az összes frekit egyenként írd be 256 QAM-el! A 346-oson van a 3 HBO, azok jönnek 64 QAM-el.

(#55350) Clever0


Clever0
senior tag

Ha automatikus hangolást választasz, akkor elég a legkisebb frekit (nálad 112 Mhz) beírni 256 QAM-el, a többin végiglépked, utána külön lekeresni a 346 MHz-et 64 QAM-el. Amennyire én tapasztaltam, a település kód megadásának nincs jelentősége. Ha nem akarod, hogy a tv minden bekapcsoláskor újrarendezze a csatornákat, akkor szolgáltatónak se add meg az UPC-t!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.