Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) kabelmania27 válasza kiskacsa11 (#55900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha légkábeles övezetből írsz akkor előfordulhat ingadozás igaz kisebb mértékű, indítsd újra többször a modemet, vedd ki a csillapítót és nézd meg úgy nem javul-e, ha úgy is rendszeresen kiesik több feltöltési csatorna akkor lehet zajbetörés van a környéken vagy csak állítani kell az erősítőn ezért célszerű bejelenteni a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#55902) kabelmania27 válasza kiskacsa11 (#55900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel az osztó régi tipusú ezért lehet az is okozhatja a problémát, vagy ha társasból írsz lehet valakinél van régi tv ami túl nagy zajt küld vissza, több oka is lehet.
Ettől független elfogadhatók az értékek, tavasszal/nyáron lehet 50felett lesz az adási akkor ha kiveszed a csillapítót hárommal kevesebb lesz, 51,9-es értékig tud a modem négy csatornán adni.

[ Szerkesztve ]

(#55903) pungora96 válasza kabelmania27 (#55899) üzenetére


pungora96
tag

Bekapcsoltam a bridge módot de csak kis mértékben javult a helyzet. Mostmár "csak" 3-400-ra ugrál fel a ping.(de lehet csak épp ennél a próbánál) A szomszéd megengedte, hogy nála is kipróbáljam, mert neki is ugyanilyen modeme van, nála is tapasztalható a loss és a nagy ping. A wifree ki van kapcsolva.
Biztos nem vírusos a gépem mert most lett pár napja újratelepítve és a probléma december közepétől kezdődött(amikor cserélték a modemet, de nem voltam otthon, a család többi tagja meg nem érzékelte a problémát, mert ők csak a wifit használják).

A lefelé és felfelé irányuló kapcsolat:
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=574N_vtelen.png
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=689N_vtelen2.png

[ Szerkesztve ]

(#55904) kiskacsa11 válasza kabelmania27 (#55902) üzenetére


kiskacsa11
csendes tag

Ok, egyelőre figyelem, milyen gyakran szakad.
Társas, most jut eszembe, szomszédot még nem is kérdeztem nála hogy megy...
Mondjuk társasa válogatja, 9. kerben 1 év alatt volt ennyi szakadás mint itt a 10. kerben 1-2 hét alatt, nemrég költöztem át ide, ó, gondoltam frissen kötött fasza stabil UPC lesz mint amott :(
Ha feljebb megy, akkor majd kipróbálom csillapító nélkül, új osztóval.

Köszi

[ Szerkesztve ]

"Szörnyen sietnek, hogy eljussanak életük egyik unalmas pontjából... a nagy semmibe."

(#55905) kabelmania27 válasza pungora96 (#55903) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mindkét link a letöltési értékeket mutatja, szükség volna a felfelé értékekre is.
Lefelé értékek rendben vannak.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
kiskacsa11: Ha a feltöltési erősség elérte az 50-et vedd ki különben akadni fog.

[ Szerkesztve ]

(#55906) pungora96 válasza kabelmania27 (#55905) üzenetére


pungora96
tag

A szomszédét küldtem el :D
Saját:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/201701/519N_vtelen.png
http://www.kepfeltoltes.eu/images/201701/626N_vtelen2.png

Van egy pct-it1w-08, utána meg van egy splitter amit találtam, de olyan csillapítót amit te mondtál olyat nem. Azt hol kéne keresni?

Meg lehet fontos dolog, hogy van olyan digitális tv csatorna (az újak pl humor+) nem jönnek be, mert nem elég erős a jel.

[ Szerkesztve ]

(#55907) kabelmania27 válasza pungora96 (#55906) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem találtál csillapítót akkor nincs, két osztó esetén általában nincs.
Mivel -5ös az egyik ds érték ezért nézd meg hogy a pct-it1w-08 osztó out kimenetén van-e a splitter és mi ennek a splitternek a tipusa/hányfelé oszt és van-e üres kimenet, mert ha van akkor érdemes lenne cserélni.
Ellenőrizd hogy jól vannak-e bekötve az osztók tehát az elsőnél in-be legyen a bejövő kábel, és a másodikban is az in-be érkezzen a kábel az elsőből.

[ Szerkesztve ]

(#55908) pungora96 válasza kabelmania27 (#55907) üzenetére


pungora96
tag

flomatik 1000-2w az elosztó típusa és jól vannak bekötve, nincs üres kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#55909) kabelmania27 válasza pungora96 (#55908) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ez egy kettes splitter, ha jól értem ebben van a modem és egy tévé, a tap way out kimenetén van a splitter és egy tévé tap kimeneten. Előbb kimaradt hogy a modem mögött is lehet csillapító, de valószínűleg nincs.
Melyik osztóban van kötve az a tv/box ahol hiányoznak a csatornák?

[ Szerkesztve ]

(#55910) pungora96 válasza kabelmania27 (#55909) üzenetére


pungora96
tag

A digitális tv csak a földszinten van bekötve, itt az emeleten van egy tap, utána egy kettes elosztó. Ezen van a modem és analóg tv.

(#55911) kabelmania27 válasza pungora96 (#55910) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor azt a tap osztót kellene cserélni kettes splitterre, vagy ha egymás mellett van a két osztó akkor belehet kötni egy hármast.
Megpróbálhatod ideiglenesen, hogy bejövőre kötöd a kettes splittert, egyik kimenet a földszint, másik kimenet a tap way, aminek az out kimenetére teszed a modemet és a tap kimenetére teszed az analóg tévét, ha szemcsések lesznek az uhf adások kicseréled a tap wayt kettes/hármas splitterre.
UPC használ olyan hármas aminek egyik kimenete kisebb csillapítású arra szokták kötni a modemet.
Szomszédnál jobbak a ds értékek.

[ Szerkesztve ]

(#55912) pungora96 válasza kabelmania27 (#55911) üzenetére


pungora96
tag

A földszintről van felfelé kiépítve a kábelezés, de nem tudom most megnézni hogy mi hogy van mert bent van a szekrény mögött.

De az az érdekes, hogy a szomszédéval is ez van, ugyanilyen hibákat tapasztalni.(Átvittem a laptopom és úgy próbáltam, ugyanolyan modeme van mint nekünk.)

[ Szerkesztve ]

(#55913) kabelmania27 válasza pungora96 (#55912) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jah bocs, úgy értettem hogy felülről megy lefelé.
Valamikor majd nézd meg, mert ha bejelented a hibát a technikus lehet cserélni fogja az osztókat.
Ha nála is ez a probléma akkor a környéken lehet gond van az erősítővel vagy beázás van, be kell jelenteni a problémát, lehet valahol zajbetörés van a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#55914) pungora96 válasza kabelmania27 (#55913) üzenetére


pungora96
tag

Csak az a fura, hogy azóta van amióta az új modem is megvan (december közepe). De mondjuk akkor kezdődtek a nagy hidekek...

(#55915) kabelmania27 válasza pungora96 (#55914) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hidegben javulni szoktak az értékek főleg légkábeles bekötésnél, téli jelszintnél elméletben akkor akadhat a net ha túl magas a ds, ami a 15feletti értéket jelent a gyakorlatban, modemtipustól függően.
Nálad nagyobb különbség van a ds értékek között mint szomszédnál, ezért lehet segítene az osztócsere, de az is lehet hogy ez nem jelszint probléma okozza, szomszédnál erősebb ds értékeknél is ugyanez a jelenség van. Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók modemnél és az osztóknál/toldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#55916) handrash


handrash
őstag

80 éves szellemileg nem túl friss anyósom októberben telefonos megkeresésre 1 év hűséggel díjcsomagot váltott vezetékes telefonjára valami felzősre. Sajnos a héten meg is halt. :((
Szerintetek van esélye a kötbér nélküli felmondásnak, ha bemutatom a halotti bizonyítványt?

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#55917) #54715584 válasza handrash (#55916) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha jól tudom pont ez kell hozzá.

(#55918) khorvat válasza handrash (#55916) üzenetére


khorvat
senior tag

Elhalálozás esetén szerződés felbontható mindenféle szankció, kötbér és egyéb költség nélkül!

(#55919) handrash válasza khorvat (#55918) üzenetére


handrash
őstag

Köszi!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#55920) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ma ismét szakadt a netem + a DKTV is nézhetetlenül kockás volt, 1221-t hívtam, holnap 8-12 között jön valaki.
Jelenlegi ilyenek a jelszintek:

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 2.0 dBmV 41.9 dB
Channel 2: 3.0 dBmV 43.1 dB
Channel 3: 3.8 dBmV 43.2 dB
Channel 4: 4.1 dBmV 43.2 dB
Channel 5: 3.9 dBmV 43.2 dB
Channel 6: 4.7 dBmV 43.7 dB
Channel 7: 5.3 dBmV 44.2 dB
Channel 8: 5.8 dBmV 43.9 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 57.0 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Remélem nem lesz a Cisco cserélve, ha mégis akkor ragaszkodok a CB-hez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55921) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#55920) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy legalább próbáld meg a szerelővel lebeszélni, hogy hagyja ott a CISCO-t, majd Te leadod pár nap múlva az ügyfélszolgálaton, ha a cserével megoldódik a probléma.

(#55922) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#55920) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pedig a ds irány jónak tűnik.
Összes muxfreki rossz vagy csak az alsók/felsők?
Lehet zajos a visszirány, vagy az egyik csatlakozás beázott.

[ Szerkesztve ]

(#55923) pungora96 válasza kabelmania27 (#55915) üzenetére


pungora96
tag

A csatlakozókkal semmi gond, lehet hogy igazad van és helyi a probléma, mert most néhány csatorna kockásodik, akad. (meg ugye vannak amik egyáltalán nem jönnek be).

(#55924) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#55922) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cisco nem írja ki a freki adatokat így nem tudom.
Már több mint két hete vannak gondok, volt bejelentve is de központi hiba miatt törölve lett a kiszállás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55925) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#55924) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet valamelyik hálózati eszközzel lesz gond.
pungora96: 1221-en jelentsd be a tévéproblémát.

[ Szerkesztve ]

(#55926) Gubbba


Gubbba
tag

Sziasztok!

Adott egy mediacarddal felszerelt nem túl régi Samsung tv. A probléma, hogy két frekvencia csatornái valamiért rendetlenkednek. A 120Mhz kicsit kockásodik, a 314 pedig egyáltalán be sem jön. Előbbinél a jelerősség 60-70% körül ingadozik, utóbbinál stabilan 0%. Ennek mi lehet az oka? Kábelt, csatlakozót, próbálgattam, cserélgettem, de ennél többet nem tudtam kihozni belőle. Van egy elosztó is, azt nem próbáltam cserélni/kiiktatni. Egyáltalán mi okozhatja, hogy bizonyos frekvenciákkal van csak gond, a többi szépen jön?

(#55927) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#55920) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reggel nyolc után már itt is volt a technikus (ezek szerint nálam kezdett), korábbról már megismert amikor is egyből a pincébe küldtem az elosztó szekrényhez :D
Méricskélt egy kicsit majd állított az erősítőn, a HGW-t újra kellett fent indítani mert automatikusan állt vissza az erősítő állítgatás után. Elsőnek nehezen állt be, 57-es vissziránnyal szinkronizált be, újabb újra indítás után már ez lett az eredmény:

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 6.9 dBmV 42.2 dB
Channel 2: 7.9 dBmV 43.0 dB
Channel 3: 8.7 dBmV 43.2 dB
Channel 4: 9.2 dBmV 43.8 dB
Channel 5: 9.0 dBmV 43.9 dB
Channel 6: 9.4 dBmV 43.9 dB
Channel 7: 9.5 dBmV 44.4 dB
Channel 8: 10.2 dBmV 43.6 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 45.0 dBmV
Channel 2: 45.2 dBmV
Channel 3: 45.2 dBmV
Channel 4: 45.7 dBmV

Tegnap éjszakára (pontosabban ma hajnalra) a visszirány lement 49-re, egy újra indítás után meg volt mind a négy visszirány csatorna.

A technikus írta külső hálózatiaknak, hogy meg kellene nézni a környéket mert a node elég rosszak az értékek mostanság de hogy abból mikor lesz valami azt nem lehet tudni.
TC-t modemet hozott fel de mondtam neki, hogy csak CB-re csere lehetséges de végül is maradt a jó öreg Cisco.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55928) kabelmania27 válasza Gubbba (#55926) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen típusú osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Ha megnézed a modem jelszint értékeket meglehet mondani hogy rendben van-e a bejövő jelerősség.
Gubek-Einste: Javultak az értékek, környéken valahol zajosodik a hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#55929) Ablakos


Ablakos
őstag

A szolgáltatás (UPC szerződés) felmondásának van valamilyen megelőző határideje? (2017.03.02 a hűség lejárat napja)

(#55930) Gubbba válasza kabelmania27 (#55928) üzenetére


Gubbba
tag

Az elosztó egy sima 2 way 5-1000Mhz splitter, és van még az elosztóra tekerve egy HPF55VUT típusú szűrő. Utóbbit próbáltam kiiktatni, de látszólag se jobb, se rosszabb nem lett nélküle. A bejövő jellel szerintem nincs baj, mert van két másik TV is a házban, az egyik box-szal, a másik szintén mediacarddal és azokon minden rendben.

(#55931) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok,
jelenelg egy Cisco HD DVR Mediaboxot használok, ebbe van bedugva a lakásba bejövő koax. A box, az LCD tv-vel HDMI - van összekötve, így korlátokkal , de lehet rajta pl Youtube vidókat nézni. A TV-be nincs ethernet kábel dugva.

Új TV vásárlását tervezem, aminek szeretném kihasználni az okos TV funkcióit is, tehát csatlakoztatnék bele ethernet vezetéket.
A kérdéseim:
- ad a UPC egy médiakonvertert, aminek van ethernet kimenete is? (mert ahol a tv van ott csak koax van végződtetve) vagy adnak pl egy másik routert amit össze tudok kötni a TV vel?
- elég gagyi és lassú a mostani box menüje, most már csak Horizon box okat ad az UPC, ha ez esetleg tönkremegy?
- van más, "kultúrált" módja ennek? (TV be ethernet kábel?)
köszi

(#55932) pjen válasza nyesix (#55931) üzenetére


pjen
félisten

Ha elő fizetsz netet ad a UPC WIFI-s modemet amelyen van ethernet kimenet is.Ha okos Tv-t veszel olyant vegyél amibe gyárilag van WIFI,nem kell utp kábel a modemtól a Tv ig.

(#55933) kabelmania27 válasza Gubbba (#55930) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztó rendben van, hpf egy visszirányszűrő nem gond ha bent van.
Milyen típusú a többi osztó?

(#55934) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#55927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Komoly az a 44,4-es SNR! :)

(#55935) pjen válasza Gubek-Einste (#55927) üzenetére


pjen
félisten

Szia,Re laksz az uszodánál igaz.Már hetek óta nem mentek az interactíve funkcíók a madárdombon,most megint műxik.Lehet jót tett a szerelőd.

(#55936) Gubbba válasza kabelmania27 (#55933) üzenetére


Gubbba
tag

Ezt sajnos nem tudom most megmondani, mert egy ideig nem leszek ott, ahol a probléma van. Mindenesetre akkor nem úgy tűnik, hogy valami nagyon bagatell, triviális dologról lenne szó. Egyelőre köszönöm a segítséget, ha lesz plusz információm, majd kérdezek még.

(#55937) #41133696 válasza #41133696 (#55889) üzenetére


#41133696
törölt tag

Természetesen a CB kábelmodem módban van, én vagyok otthon, UPC Wi-Free viszont csatlakozva :)

(#55938) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
ma beszerelték hozzánk a Digitális Tv-t.
Mediacard-os megoldással.
kérdésem az lenen hogy miért van az hogy ami az egyik tévén magyar az a másikon angol nyelven van ? :F
illetve ebben nincs benne az elektronikus műsorújság ?
válaszokat előre is köszönöm :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#55939) user12 válasza Cry0 (#55938) üzenetére


user12
őstag

Szia

A hang nyelvét a TV menüjében tudod átállítani.
A szolgáltató EPG-je valóban nem elérhető, helyette a TV saját műsorújságát tudod használni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#55940) pjen válasza Cry0 (#55938) üzenetére


pjen
félisten

Amelyiken nem jó a nyelv próbáld másik országon.Általában a fin,dán jó szokott lenni.

(#55941) Gubek-Einste válasza Ablakos (#55929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

8 nap a felmondási idő amit még ki kell fizetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55942) Gubek-Einste válasza nyesix (#55931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- ad a UPC egy médiakonvertert, aminek van ethernet kimenete is? (mert ahol a tv van ott csak koax van végződtetve) vagy adnak pl egy másik routert amit össze tudok kötni a TV vel?
Nem, nincsen ilyen lehetőség.

- elég gagyi és lassú a mostani box menüje, most már csak Horizon box okat ad az UPC, ha ez esetleg tönkremegy?
Hivatalosan igen de ki lehet sírni még a régieket is ha ügyes vagy.

- van más, "kultúrált" módja ennek? (TV be ethernet kábel?)
Ha nem tudod megoldani az UTP kábel húzását akkor vannak alternatív megoldások is amit neked kell megoldanod, részletesebben ITT folytassad a témát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55943) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#55934) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tablet-et kábellel dugta össze az erősítővel és még a műszer is rá volt kötve így végezte a beállítást, elég profi munka volt :R

#55935 pjen
Igen, az 56-ban. Csak nálunk a pincében piszkálta az erősített tudtommal de leadta külső hálózati karbantartásra is mert a node-on elég rosszak az értékek néha, mutatta az elmúlt pár hét méréseit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55944) pjen válasza Gubek-Einste (#55943) üzenetére


pjen
félisten

Hála neked,eddig mindíg azt mondták:központi hiba,dolgoznak rajta.

(#55945) pjen válasza pjen (#55944) üzenetére


pjen
félisten

Elkiabáltam.Bejön az interaktív kezdőlapja,de nem fut.Délután még ment. :((

(#55946) Turtlelboy


Turtlelboy
csendes tag

Létezik, hogy tegnapról mára az UPC kivette az analóg csatornák közül a HírTv-t? (még egy Viasat3 került a helyére)

Turtleboy

(#55947) pjen válasza Turtlelboy (#55946) üzenetére


pjen
félisten

Igen.

(#55948) blakey válasza Turtlelboy (#55946) üzenetére


blakey
titán

[link]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55949) Gubek-Einste válasza Turtlelboy (#55946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 2017. február 5-től hatályos ÁSZF változás közleménye

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55950) tomp


tomp
félisten

Azért nem semmi milyen lázadás van a fb oldalukon...
Semmi extra nem történt. Csökkentik az analógot, ennyi. Digitálisban ott van. nem védem egyik oldalt se, az összes hír csatorna alapértelmezetten nincs a kedvencek között. Se az agymosó csenel se a többi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.