Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Néztem én is ping tesztet:

--- bix.hu ping statistics ---
10 packets transmitted, 9 packets received, 10% packet loss
round-trip min/avg/max = 27.073/32.120/40.751 ms

--- www.google.com ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 6.571/11.138/23.470 ms

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55652) BBali3 válasza kabelmania27 (#55650) üzenetére


BBali3
csendes tag

oké ez jól hangzik megpróbálom holnap, köszi!

(#55653) Bertalanfi


Bertalanfi
csendes tag

Szervusztok, a kérdésem az volna, hogy van-e valaki aki Samsung UE40F6500 + media card párost használ. Ilyen tv-nk van de tudtommal ez nem kompatibilis a kártyával. Holnap kellene az egyéni Upc-s ajánlatot elfogadnom de nem tudom be merjem-e vállalni... jó volna egy távirányítóval kevesebb. Eddig nem volt tv előfizetésem.

Köszönöm!

(#55654) pjen válasza Bertalanfi (#55653) üzenetére


pjen
félisten

Ha ki tudsz harcolni egy cisco boxot annak a távja viszi a Tv-t is.A jövő boxa nem tudom tudja e?

(#55655) csabi63 válasza Bertalanfi (#55653) üzenetére


csabi63
senior tag

Márpedig kompatibilis.

(#55656) justflash válasza Bertalanfi (#55653) üzenetére


justflash
tag

Nem hivatalos listában hasonlóra szűrve:

A D6500 széria régebbi és viszi, illetve az F6320-is ami kevesebbet tud mint a tiéd.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#55657) Bertalanfi


Bertalanfi
csendes tag

Köszönöm!!! Ez esetben füllentek egy olyan típust amelyet az ő oldalukon kompatibilisként hoz a kereső. 😉 Így nem lesz akadékoskodás... Van esetleg valami amire figyeljek? Router típus stb... jelenleg csak net és telefon csomagom van. Nem is tudom kell-e bármit is cserélni? Vagy csak a smart card jön postán?

(#55658) #32828416


#32828416
törölt tag

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni. Az a problémám hogy dc++-t szeretném használni és soulseek-et (mindkettőt évek óta használom, csak azóta vannak problémák mióta átváltottunk UPC modem-es netre), telepítem minden beállítást megcsinálok, dc++-nál mindegy mit állítok a kapcsolati beállításnál és hiába sikerül a hubokhoz kapcsolódni a keresőbe bármit beírok nem dob ki semmit és ezt írja ki alul: Magnet registry kulcs létrehozási hiba vagy pedig ezt hogy passzív módban vagyok. Soulseek-nél pedig nem tudom senkinek a megosztását megnézni, ott pedig ezt írja: A connection could not be successfully formed to the user. If this is happening to you a lot, Check here to make sure that your port is open. A check here-re rákattintok és ez a weblap jön be: http://tools.slsknet.org/porttest.php?port=2235
Felhívtam a szolgáltatót és ott azt mondják hogy ezt az ip címet ami nekem van senki más nem használja csak én és időnként változik. Nincs senkivel megosztva a netem, nem használok routert, modemem van ilyen típus: ubee evw3226. Kaspersky vírusirtót használok, eredeti, lehet hogy talán az blokkolja ezeket a progikat nem tudom.
Valaki tudna nekem segíteni?

(#55659) 4Grider válasza #32828416 (#55658) üzenetére


4Grider
nagyúr

1., Nálam alap, hogy a szolgáltató gagyi gateway-ét nem használom saját routerként. Ez a vacak uborka összefossa magát egy kis torrenttől. Tehát saját (normális) router a szolgáltatói eszköz pedig modem/bridge üzemmódban.
2., Az sem kizárt, hogy a gagyi szolgáltatói eszközön a port-forward sem működik rendesen.
3., Az sem kizárt, hogy ipv6 címed van, azon nem is fog működni a port-forward.
4., A vírusirtók nem blokkolnak programokat, azt a tűzfal/IDP/IS programok szoktak.

(#55660) csabi63 válasza Bertalanfi (#55657) üzenetére


csabi63
senior tag

A tévéd kezeli a CI+ kártyát, benne van a gyári leírásában. A UPC meg azt ad, szóval nem kell füllentened.

(#55661) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Eljött az az idő, hogy a második TV-hez is szükség van egy digitális vevőegységre anyóséknál.
Csuklóból mondtam, hogy megoldható, + box kb 1e ft, és nézhető. Most nézegetem, és látom van mediacard is...Ez hogy is működik? Biz isten nem vágom. Hogy jön össze ez a KOAX-al?
Utánanézek a TV típusának, mert látom (#55653) Bertalanfi is hasonlót tervez.
Ha sikerülne is ezt összehozni, akkor nem kellene plusz box, hanem 1 távirányító, és digitális bemenetként nézheti az összes adást? Gyanítom HD kivételével. (Most látom, van HD card is, de az már 1550/hó)
Amennyiben mégis BOX kell, akkor a Horizon mellé (az a BOX van most), mit adnak? Nem lenne LAN-on használva, kizárólag KOAX-on ez is. :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#55662) Klown válasza havri1 (#55661) üzenetére


Klown
aktív tag

Egyszerű. Koaxon bemegy a digitális kábeltévé a készülékbe. Viszont a nagyrésze kódolt. A kikódoláshoz szükséges egy CA modul + kártya, amit bedugsz a tévébe. Ha ez megvan, akkor kikódolja a kódolt csatornákat. (Ugyanígy működik a MindigTV Extra is, annyi különbséggel, hogy ott több készüléktípuson - jellemzően a régebbi tévéken is - elérhető a szolgáltatás, mivel nem kell CI+ csak sima CI támogatás.)

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#55663) cigam válasza 4Grider (#55659) üzenetére


cigam
félisten

1. Nem fossa össze magát.
2. Működik rendesen.

Nálam hónapok óta 7/24-ben megy a ubee-n keresztül a torrent, de semmi baja nincs.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55664) sirarcheer válasza havri1 (#55661) üzenetére


sirarcheer
senior tag

CI+ kártyának annyi hátránya van hogy a dekódolás miatt nagyon lassabb a csatorna váltás, főleg HD csatornánál. Nagyon idegesítő tud lenni, én 1 hónapig bírtam és visszacseréltem a boxot.

PSN: sirarcheer

(#55665) 4Grider válasza sirarcheer (#55664) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meg az is a hátránya, hogy csesznek normális és rendszeresen frissített EPG/műsorújságot mögé tenni. Max. egy napra van előre program, de nem egy csatornán késő délután/kora este jelenik csak meg az éjfél utáni műsor, így pl. elég nehéz a tv-n felvételt beállítani.
Ennek ellenére számomra is felejtős a box, nem égetem magam egy gagyi szolgáltatói távirányítóval.

(#55666) sirarcheer válasza 4Grider (#55665) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Szerencsére nekem is csak a TV távírányító van, TV+Horzion boxra.

PSN: sirarcheer

(#55667) havri1 válasza Klown (#55662) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Kipróbáltam itthon. Digitális jelre rákeresve (KOAX hátul be van dugva UPC).
64%-nál jár, eddig 161 rádió és tv csatornát talált. Tehát ezeket fogja kábelen keresztül digitálisan. És ezeket fogja dekódolni a kártya. Gyanítom ingyenes adások nem jelennek meg így, hiszen zárt rendszeren kapom a jelet.

Jó lenne ezt kipróbálni, hogy mennyire hatékony, mert simán elég lehet anyóséknak. Elsődleges box helyett is lehetne ilyet kérni?

havri

(#55668) canniball válasza havri1 (#55667) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze hogy lehet, nálam is csak kártya van.
Nem tudom mire gondolsz "zárt rendszer" alatt, de a digitális adások egy része kódolatlan, azokat kártya nélkül is lehet nézni (ha van TV előfizetés).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55669) havri1 válasza canniball (#55668) üzenetére


havri1
félisten

Azt értem, hogy a jelet azt a UPC kábelhálózatán kapom, nem sima antennával.
Nálam csak telefon van, elvileg van tv szűrő, de gyakorlatban csak félig szűr, mert analóg módon 16 vagy 18 csatorna megjelenik, igaz olyan rossz minőségben, hogy nézhetetlen. Most digitálisan keresem. Teszt jelleggel, nekem más szolgáltatónál van előfizetésem.

havri

(#55670) havri1 válasza havri1 (#55669) üzenetére


havri1
félisten

Nos, megvan a végeredmény. Kb azok az adások, amik analógon elérhetőek, azok digitálisan is foghatóak ebben a formában. Többinél kéri a Cf kártyát, ami normális.
Ez a sebesség és minőség megfelelő lenne anyósoméknak is, ha a tv tudná a CF kártyát fogadni. A típus még nem pontos, de Samsung 5xxx ez biztos.

havri

(#55671) pjen válasza havri1 (#55670) üzenetére


pjen
félisten

Kérjél kártyát egy olyan Tv re ami benne van a listában,ha nem jó 8 napon belül vissza viheted.

(#55672) havri1 válasza pjen (#55671) üzenetére


havri1
félisten

A mostani BOX-ban nem ilyen kártya van? Vagy ezekben már nincs?

havri

(#55673) canniball válasza havri1 (#55672) üzenetére


canniball
nagyúr

Amit kártyaként emlegetünk (a UPC pedig mediacardként) az tulajdonképpen egy modul és egy kártya párosa; utóbbi van a boxban de előbbi nélkül semmire nem mész vele.
Nem CF, hanem CI+. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55674) havri1 válasza canniball (#55673) üzenetére


havri1
félisten

Ja értem, köszi.
Nem tudom honnan jött a CF, valamivel keverem :R

havri

(#55675) cstibi73 válasza sirarcheer (#55666) üzenetére


cstibi73
tag

Horizon box-ot hogyan tudod tv távirányítóval kezelni?

(#55676) djculture


djculture
félisten

Látom az UPC szopatja az előfizetőit áfa ügyben: [link]

(#55677) 4Grider válasza djculture (#55676) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen csak azokat, akiknek nincs már hűségük. De azokat folyamatosan...

(#55678) havri1


havri1
félisten

Ha csak telefon (alap) és Digital Gold kellene 1 tvre, mi a legjobb opció UPC-nél?
Most csak ezt az 5450 Ftos csomagot szeretné megköttetni velem az ügyintéző, de netre nincs szükség.
Nem lehet kicsikarni belőlük csak a tvre kedvezőbb árat?

havri

(#55679) canniball válasza djculture (#55676) üzenetére


canniball
nagyúr

Vótmá! Akkor leírtam, hogy akinek nincs hűsége az IJ, ÁFA-csökkentés ide vagy oda bármikor joga van a szolgáltatónak emelni. Nekem is megtették nem egyszer, pedig akkor nem volt áfázás; kötöttem hűséget most nem volt ilyen gond, ennyi a történet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55680) scream


scream
veterán

Hali!

UPC Wi-Free-t hogyan lehet letiltani teljesen? Azt szeretném elérni, hogy a UPC-s routen ne legyen aktív a Wi-Free.

MyUPC-n ki van kapcsolva az opció (tehát jelenleg inaktív), de mégis van a készüléken Wi-Free. :F

(#55681) canniball válasza scream (#55680) üzenetére


canniball
nagyúr

Hívd a 1221-t!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55682) #32828416 válasza 4Grider (#55659) üzenetére


#32828416
törölt tag

Ezek a hálózati paramétereim:
[link]
Az lenne a legegyszerűbb megoldás ha vennék egy routert és azt használnám vagy van esetleg olyan lehetőség is hogy csak valamit át kell állítanom?

[ Szerkesztve ]

(#55683) donmackó válasza cstibi73 (#55675) üzenetére


donmackó
őstag

Tanítható távirányító? Másképp nem valószínű.

Release the cable hounds!

(#55684) sirarcheer válasza cstibi73 (#55675) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Samsung tv-hez adtak egy kütyüt aminek egyik vége jack dugo, a másik része egy IR adó vevő.
Ez van a Horizon előtt, és így a tv távval lehet a boxot vezérelni.

PSN: sirarcheer

(#55685) #32828416 válasza 4Grider (#55659) üzenetére


#32828416
törölt tag

vagy esetleg z a megoldás működhet?
[link]

(#55686) capaszaju


capaszaju
tag

Sziasztok!

Mai napon cseréltek nálam wifis modemet a upc-sek (álló, fehér szinü connect box, remélem igy egyértelmü)

Probléma pedig, hogy az egyik laptop 25/10 Mbps-nél nem tud nagyobb sebességet wifin. (eddig ennek a dupláját tudta kb). Lenovo G770-ről van szó és Win7. Kábellel 90 Mbps körül van.

Próbáltam másik laptoppal is és egy Lg g3-al, ott megfelelően gyors. 120-as a net egyébként.

Ötletek? :) Köszi!

(#55687) Gubek-Einste válasza capaszaju (#55686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide menj át inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55688) donmackó


donmackó
őstag

Másnál is össze van keveredve az angol és a magyar hang a Cartoon Network-ön? Már tegnap is ilyen volt, de a gyerekeket csak most kezdte zavarni.

Release the cable hounds!

(#55689) blakey válasza donmackó (#55688) üzenetére


blakey
titán

Igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55690) Mythunderboy


Mythunderboy
csendes tag

Sziasztok! Lecseréltem a modememet Connect Box-ra.( 500mb/s) Telefon OK. Wifi OK. de az asztali gépemen kábelről valamiért nem megy a net. :F Azt írja offline van...pedig kipróbáltam egy laptopon azon simán működik....tény hogy öreg gőzgép már az asztali gép de lehetséges, hogy nem felel meg a rendszerkövetelménynek?? vagy ilyesmi? Gigabytos hálókártya van benne... és még Ikszpé van rajta...van valami ötlet? :F Köszönöm. Thunderboy

Spacesynth 4 ever!

(#55691) cigam válasza Mythunderboy (#55690) üzenetére


cigam
félisten

Hálózati beállításokban fix ip van, vagy dhcp?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55692) Mythunderboy válasza cigam (#55691) üzenetére


Mythunderboy
csendes tag

Hááát....Ez jó kérdés...ezt fejből nem tudom és most nem vagyok a gép mellett...mi lehet az összefüggés szerinted?...az előző modem az ment...nem állítottam el semmit...

Spacesynth 4 ever!

(#55693) Gubek-Einste válasza Mythunderboy (#55692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az, hogy ha fix IP van beállítva akkor a két eszköznek más az ilyen beállítása és emiatt nem működik az újjal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55694) Mythunderboy válasza Gubek-Einste (#55693) üzenetére


Mythunderboy
csendes tag

Segítenél , hogy mi a teendőm fix vagy dhcp beállítás esetén? :U

Spacesynth 4 ever!

(#55695) ArthurShelby válasza Mythunderboy (#55694) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valaki írta már itt, hogy 1-2 ethernet portja hibás volt. Hátha neked is gyári hibás. Próbáld ki másikba dugni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55696) cigam válasza Mythunderboy (#55694) üzenetére


cigam
félisten

Ha fix, állítsd át dhcp-re. Ha dhcp-n van, nyisd meg a tulajdonságit, és nézd meg milyen ip cimet, netmask-ot, és átjárót kapott.

legelek
Azt írta, hogy laptoppal kipróbálta a kábelt, azon működött.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55697) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Meglévő előfizetésemhez rendeltem egy Connect Box-ot, de saját beüzemeléssel. A teszt alatti hozzászólásokban írták nekem, hogy az összekötés utáni beüzemeléskor, és most idézek:

"Arra ezért készülj fel, hogy a modemregisztráció nem magától fog menni, 99%, hogy hívnod kell az ügyfélszolgálatot telepítés közben."

Van ezzel tapasztalatotok? Tényleg ennyire valószínű, hogy 1221 tárcsázása lesz a story vége? Egyelőre úgy vagyok vele, valamiért nem tudnám épp aktiválni, akkor a régi UBEE-t addig vissza kötöm ideiglenesen, és viszlát, csak jó lenne tisztában lenni a várható dolgokkal.

Másik kérdés:
Meglévő csomagom, ami 120-as netet tartalmaz, 5000-ért adták oda a Connect Box-ot (nem örülök, de ez van), viszont azt az infót kaptam az ügyfélkapcsolati kirendeltségen, hogy nem lehetséges a személyes átvétel, csak a kiküldés van mint opció, ha saját magam szeretném beállítani. Ez ténylegesen így van? Már nem lehet ügyfélponti átvételt kezdeményezni?

[ Szerkesztve ]

(#55698) YAS-dude válasza czanga (#55697) üzenetére


YAS-dude
őstag

Jelentkezem az 1%-ommal, ment a modemregisztráció, igaz nem teljesen automatikusan, hanem bekérte az előzőleg emailben elküldött user/passt.

(#55699) Klown válasza Armahun (#55401) üzenetére


Klown
aktív tag

Facebook hírfolyamon jön a spam... Tudnának ezek, ha akarnak... (Nem csak 12.000-ért van Trio XL) Csak az a bosszantó, hogy rohadtul nem érhető el a szolgáltatásuk nálam a XVI. kerületben. :U

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#55700) Miska0330


Miska0330
tag

Szia!

Igen 30 napon belül hozza a futár az új Connect Box -ot. A regisztráció nekem sem ment automatikusan. De megnyugodhatsz könnyen fog menni. Nekem 5 perc alatt megvolt. Azóta nagyon jól működik. Nem bántam meg hogy akkor lecseréltem az Ubee -t a Connect Box-ra. Főleg, hogy lejárt a hűségem 1 hónapja és akkor kértem 500 Mbit -es csomagot. Az ügyintéző azonnal aktiválta a csomagot, így nem kellett a modem cserére sem várni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.