Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) Miska0330 válasza Klown (#55699) üzenetére


Miska0330
tag

Én azonnal a 4. -re aláírnám a hűséget. Elég jó áron van. :R

(#55702) Gubek-Einste válasza Miska0330 (#55701) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is befizetnék rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55703) Klown válasza Miska0330 (#55701) üzenetére


Klown
aktív tag

Én is, hidd el... :U Ehelyett itt szívunk a T-vel és a HWR-rel...

Bosszant még, hogy itt Budapesten egy többszáz lakásos panel lakótelepen se UPC, se DIGI. :U

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#55704) Gubek-Einste válasza Klown (#55703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Merre laksz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55705) #54715584 válasza Klown (#55699) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem a 4. opció van M vezetékessel + HD + DVR: kicsivel több, mint duplájáért :Y

[ Szerkesztve ]

(#55706) Klown válasza Gubek-Einste (#55704) üzenetére


Klown
aktív tag

Bp. XVI., Centenáriumi ltp.

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#55707) Miska0330 válasza Klown (#55703) üzenetére


Miska0330
tag

Tudom milyen érzés. Szüleimnél a 60/6 Mbit -es net 7080 Ft,
A Tv az 6186 Ft ami a UPC -nél a Gold -nak felel meg.
És ott nincs műsor visszanézés meg HD csomag meg Wi-Free, meg Horizon Go.

Helyi kábeltv szolgáltató illetve van még az Invitel rézdrótos internete meg IPTV -je. Na azt hagyjuk. 2 éve dolgozom itt Budapesten. Nekem ez kánaán ami itt van a UPC -nél ennyi pénzért. Én ezért nem panaszkodom soha a UPC -re mert tudom milyen az mikor csak egy kis szolgáltató érhető el a lakóhelyeden. Vidéken drága az élet.

Emlékszem kb 10 éve mikor jártam fel nyáron Budapestre a keresztszüleimhez 1 hétre. Mindig azzal voltam el, hogy itt milyen gyors az internet. :D A régi szép idők.

[ Szerkesztve ]

(#55708) Latency válasza #54715584 (#55705) üzenetére


Latency
senior tag

Nekem pontosan a 4-ik van 7086 Ft-ért.

(#55709) Miska0330


Miska0330
tag

Közben fent van már a hír, hogy jönnek Gyulára is. Érdekes mert egész Gyulán elérhető a Telekom coax.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/egy-harmadik-szolgaltato-erositi-a-versenyt-gyulan-705037/

(#55710) pjen válasza Miska0330 (#55709) üzenetére


pjen
félisten

Nem jelent semmit,nálunk vill.oszlopon félméteren belül ott van:UPC,DIGI és a T. Is.

(#55711) Klown válasza Miska0330 (#55707) üzenetére


Klown
aktív tag

Ne is mondd! Így lettünk elsőkből utolsók. Régebben itt egy TvNetWork nevű cég szolgáltatott, ami egy magyar tulajdonú innovatív kis cég volt. 2002-2003 körül már 4 mbps körül szakítottam a neten, amikor még a 384 kbps-es ADSL is nagy szó volt. Azóta a TvNetWork-öt felvásárolta a DIGI. Mi meg itt maradtunk hoppon, mint mostoha gyerek, lemondott erről a területről a DIGI, mivel koax-os, így nem vette át. Utána jött a kálvária. Minden évben más cég szolgáltatott. (Sztár TV -> TvNetWork -> PR-Telecom -> HWR-Telecom) Az egyik volt TvNetWork-ös vezető gründölte össze ezt a HWR-Telecom nevű mosodát, ill. hasonló nevű társait. (LRT-COM, LRT-KTV, Drávanet. Érdemes a honlapokra ránézni! :DDD Ugyanaz a sablon, csak az árak vannak átírva. Tehát minél messzebb van a terület a fővárostól, annál drágább minden...) Hiába van DS3-as a hálózat, a leggyorsabb net is 120 mbps, az is ca. 8000-ért. Egy darabig reménykedtem, hogy a UPC majd felvásárolja, mert illene a portfólióba, s csak az uplink-et kellene kicserélni, s napok alatt elindulhatna, de erről már kezdek letenni. Végülis van gyors net itt is a T-től, nekem is Netmánia 1000 van optikán, de nem tehetek róla, de nagyon viszketek a magentától, nem egy szimpatikus társaság! Ha tehetném az elsők közt dobbantanék tőlük...

A DIGI meg jól itthagyta szarban a területet, így abban se nagyon bízhatok, hogy ők vennék át, mert akkor már rég megtehették volna, mikor a TvNetWork-öt felvásárolták, ahogy a Sibrik Miklós út környékén, meg a Pók utcai ltp.-en történt. Ott már régóta kánaán van, itt meg córesz...

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#55712) Mythunderboy


Mythunderboy
csendes tag

Köszönöm a segítséget Gubek-Einste és Cigam :) valóban fix ip volt beállítva ezt levettem és most működik. :R :C

Spacesynth 4 ever!

(#55713) ArthurShelby válasza Klown (#55699) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt hol találtad, én nem találtam a fb oldalukon?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55714) 4Grider válasza ArthurShelby (#55713) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek a kompetitív csomagok csak újonnan kiépített Digi ftth területeken elérhetőek, ahol a Digi 4000 Ft körül adja az összes tv csatornát és a 100-as netet. Valós versenytárs nélküli területeken esélytelen ilyenekhez jutni.

(#55715) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltatók összehasonlitgatása ITT történik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55716) ArthurShelby válasza 4Grider (#55714) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egyszer egy fb csoportban egy srác tovább adásra hirdette trio L díjcsomagját 5000ft-ért, mert elköltözött, ahol nem volt upc. Sajnos lekéstem akkor, azóta hajtok az ilyenekre.
Nekünk új előfizetőknek csak a normál honlapon lévő áron hirdették 12500-ért (később lejjebb ment az ár 11300-ra mi ennyiért szerződtünk, majd lejjebb ment még kicsit az internet áfa miatt), versenytárs a T-com rézdróttal (20mbit a max net), szóval nem kaptunk semmilyen kedvezményt. A szomszéd, aki már 2 éve előfizető (és lejárt a hűség) neki 8000-ért ajánlották ugyanezt (annyi, hogy nincs 500-as net félévig).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55717) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#55716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a lemondást választod akkor kaphatsz kedvezményes ajánlatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55718) 4Grider válasza ArthurShelby (#55716) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sokszor leírták itt, hogy lejárt hűség esetén a felmondással való fenyegetőzés jó árú csomagot szül. De alapból egy befektetési társaságnál nem szokás költségek + 5-10% áron adni a szolgáltatásokat.

(#55719) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#55717) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Még egyelőre van másfélévem hátra a hűségből. De várom már azt a pillanatot, amikor nekem ajánlkoznak, és fényesítik a nemsebbik felemet. Van pár dolog, amit beolvasnék, és így talán majd el is jut meghallgató fülekhez.

Viszont csomagot módosítani lehet hűségidőn belül is, ezért kaptam fel a fejem, hogy hátha.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55720) headhunter válasza pjen (#55710) üzenetére


headhunter
addikt

Lőhetnél egy fotót, hogyan néz ki a három szolgáltató kábelezése, közel egymáshoz!

Ettől még azért "messze" vannak? [link] :Y

(#55721) Gubek-Einste válasza headhunter (#55720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ettől még azért "messze" vannak? [link] :Y
Jó is lenne ha ilyen verseny helyzet volna minálunk is, csak sajnos mindenhol ragaszkodnak a föld kábelezéshez, ami jelentősen drágítja a beruházást, annak ellenére is, hogy törvénytelen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55722) Clever0 válasza Gubek-Einste (#55721) üzenetére


Clever0
senior tag

Miért törvénytelen a földkábel? Szerintem jobb, hogy nem látszik.

(#55723) pjen válasza headhunter (#55720) üzenetére


pjen
félisten

Semmi extra.A pózna tetején megy a vastag villany drót.A alatta kb fél méterre kb 10cm közökkel a három kábel.

(#55724) Gubek-Einste válasza Clever0 (#55722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a földkábel törvénytelen, hanem az, hogy előírják kötelezőre, a légkábelezés tiltása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55725) pjen válasza Gubek-Einste (#55724) üzenetére


pjen
félisten

Én kertes övezetben lakom 17.kerület.Itt minden légkábeles.Egyébként nincs olyan nagy gubanc.A T. nem fejleszt semmit,nem is használja szinte senki.Az utca nagy része UPC-s,mert az volt előbb,és pár Digis.Én is megpróbáltam a Digit,de UPC nek van pár olyan szolgáltatása ami a diginél nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#55726) Clever0 válasza Gubek-Einste (#55724) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha az önkormányzat írja elő, ahhoz lehet, hogy joga van, különben biztosan már megtámadták volna ezt a szolgáltatók.

(#55727) Gubek-Einste válasza Clever0 (#55726) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az önkormányzatnak sincsen ilyen joga, az egyik fórumtárs pont emiatt fordult a felettes szervhez és azok kötelezték is az önkormányzatot a jogsértés befejezésére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55728) Thomas16


Thomas16
tag

A Chromeban már sehogy nem lehet engedélyezni a Silverlightot?
Az összefoglalóban leírt módszerrel nem sikerül.
Miután beütöm a chrome://flags/#enable-npapi parancsot, ott már nem látom az NPAPI engedélyezés sort.

(#55729) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Kozármisleny-ben lakom (Pécs melletti kisváros), 1-2 utcában jelen van a UPC kábelen, honnan tudhatnám meg, hogy tervezik-e behálózni az egész várost? Invitel van retro minőséggel meg a Telekom DSL-lel...
Köszi!

(#55730) Intruder2k5 válasza zzola (#55729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem telefonon hiába hívod őket, az ügyfelesnek erről lövése sem lesz, aki meg illetékes, oda biztosan nem fognak bekapcsolni téged telefonon. Talán a legjobb az lenne, ha facebook-on rákérdezel, esetleg a webes űrlapon írsz nekik, így megvan a lehetőségük, hogy továbbítsák a kérdésed annak, aki érdemben tud is erre válaszolni. Ettől persze még lehet, hogy kapsz vissza egy sablon választ és kész.

(#55731) zzola válasza Intruder2k5 (#55730) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! FB-on én is gondolkodtam...

(#55732) Gubek-Einste válasza Thomas16 (#55728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Módosítottam arra, hogy a támogatás végleg megszűnt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55733) headhunter válasza pjen (#55723) üzenetére


headhunter
addikt

Ezek szerint akkor még ide is beférne a kettő közé a DIGI kábele... :U (Invitel, UPC)

[link]

(#55734) _Karesz_


_Karesz_
tag

Sziasztok!

Furcsa dolog történt ma. Délután írt az asszony, hogy se internet, se kábelTV nincs itthon. Mire hazaértem melóból, még mindig nem javult meg. A lépcsőházban találkoztam a fölöttünk lakóval, azt mondta, hogy nála nincs semmi baj, 5 perce kapcsolta ki a TV-t. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, az úriember mondta, hogy látja, hogy a modemem nem kapcsolódik, dél körül szakadt meg a kapcsolat, vasárnap délutánra tudja küldeni a szerelőt. Központi hiba nincs, technikus nem volt kint a lépcsőházban, nem csináltak semmit, ami miatt ez lehetne. Bent a lakásban én kábeleztem mindent, tudtam, hogy rendben van, de a biztonság kedvéért rákötöttem közvetlen a bejövő koaxra a TV-t és ugyanúgy nem volt jel, illetve a splittereket is kimértem. Arra tippeltem, hogy kint valaki belenyúlt a villanyóra szekrénybe. Két koax kábel jön a szekrényből bejárati ajtónkhoz, az egyiken jött eddig a szolgáltatás, a másikon semmi. Végső elkeseredésemben átkötöttem az eddig üresre és láss csodát, megjavult minden. A szekrényben a kötődoboz le van csavarozva a négy sarkán, viszont egy levágott plomba van a tetejére dobva. Felhívtam megint az ügyfélszolgálatot, a hölgy állítása szerint tőlük senki nem nyúlt hozzá, viszont azt nem tudta megmondani, hogy szokták-e plombálni a dobozt. Esetleg valaki nem tudja?

(#55735) Gubek-Einste válasza _Karesz_ (#55734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt simán be lehet jelenteni rongálásra, ebben az esetben az első adandó alkalommal kiszoktak jönni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55736) pjen válasza headhunter (#55733) üzenetére


pjen
félisten

Simán,hasonló nálunk is csak a hálózat nem szabadvezeték,hanem egy vastag kábel.Az a kérdés a digi megtud e egyezni a helyi művekkel,egyéb hatalmasságokkal.

(#55737) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Hamarosan lejár a UPC-re a hűségnyilatkozat ( internet / TV ) és már előre felkészülnék, ha a hosszabbítással kapcsolatban felhívnak telefonon.

- CISCO 8685DVB
Ahogy olvasgattam, nem érdemes lecserélni.
- UBEE EVW3226
Connect box mennyivel jobb?

Esetleg valami tipp? Alkudozásba mennyire szoktak benne lenni? :)

:R

[ Szerkesztve ]

(#55738) _Karesz_ válasza Gubek-Einste (#55735) üzenetére


_Karesz_
tag

Mikor visszahívtam, mondtam, hogy valaki hozzányúlt, elmagyaráztam a hölgynek, csak szerintem nem értette meg rendesen, hogy én mit kötöttem most át, mindenesetre abban maradtunk, hogy kijön a technikus vasárnap és megnézi, hogy mi történt.

(#55739) Gubek-Einste válasza Fancy-boy (#55737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet alkudni de annyira nagy kedvezményre nem érdemes számítani.
Maradjon a Cisco box.
Valószínűleg tévé-internet-telefon hármassal jobban fogsz járni mintha csak kettő lenne.
CB előnye, hogy több csatornát használ és szimultán dual band így ha ingyen cserélik akkor érdemes belemenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55740) Fancy-boy válasza Gubek-Einste (#55739) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi a gyors választ.

Igazából ilyesmire gondoltam, hogy ingyen HBO, ingyen CB csere stb...

"Valószínűleg tévé-internet-telefon hármassal jobban fogsz járni mintha csak kettő lenne."

Igen, ezt már 2 éve is mondták, de telefon az van rendes vonalas, szóval marad a kettő. :D

[ Szerkesztve ]

(#55741) blakey válasza Fancy-boy (#55740) üzenetére


blakey
titán

de telefon az van rendes vonalas, szóval marad a kettő. :D
Miért, a UPC-s is rendes vonalas. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55742) Fancy-boy válasza blakey (#55741) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Miért, a UPC-s is rendes vonalas."

A rendes alatt azt értem, amihez nem kell modem.

(#55743) Gubek-Einste válasza Fancy-boy (#55742) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokaknak van úgy telefonja, hogy nem használja, készülék sincsen a HGW-re dugva, csak a kedvezményesebb ár miatt van az előfizetése.
Hiba bejelentésre még jól jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55744) donmackó válasza Gubek-Einste (#55743) üzenetére


donmackó
őstag

Igen, főleg ha minden elmegy, és mobilról fél óra mire kapcsolnak egy ügyintézőt. ;] Nekünk is van vonalas, de nincs rákötve semmi. Azt sem tudom hogy működik-e rendesen. :)

Release the cable hounds!

(#55745) Fancy-boy válasza Gubek-Einste (#55743) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm az információt. Majd az ajánlatuktól függően eldöntöm.

(#55746) pjen válasza Gubek-Einste (#55743) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is UPC- vonalas van,de a T-s akkor is működik ha nincs villany.Akár kis ledes lámpát is rá lehet kötni.

(#55747) blakey válasza Fancy-boy (#55742) üzenetére


blakey
titán

Mivel az internet miatt úgyis lesz modem iígy semmivel sem lesz több eszközöd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55748) cigam válasza blakey (#55747) üzenetére


cigam
félisten

A kábelezés attól még okozhat gondot. (modemtől a telefonkészülékig) Ezt én egy vezetéknélküli szettel hidaltam át.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55749) Csontikka válasza kabelmania27 (#55624) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,
sajnos igazad lett és visszatért a hiba, ezért szeretnék ismét egy kis segítséget kérni:
Ma este megint elkezdett szakadozni,
feltérképeztem a lakást és találtam egy nyavalyás elosztót.

Ez van ráírva:
TVC-IT1W-08
5-1000Mhz-120dB RFI
TAP-08dB

Az egyik felén:
IN-bejövő jel
OUT-TV fele megy
a másik oldalon
középen a kábel modem

ezek a jelenlegi értékek.

Esetleg + elosztó segíthet, vagy így is sok ami van?

köszönettel,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#55750) Gubek-Einste válasza Csontikka (#55749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már így is sok, a feltöltés éppen hogy csak megy, 50 alá kellene vinni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.