Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) ratracer válasza HartgeH3-2.8 (#55500) üzenetére


ratracer
csendes tag

Itt is változatlan. Amíg az alközpontban nem javítják ki, addig sajnos nem lesz jobb. Aki nálunk volt szerelő a patak menti címeket járta.

(#55502) pkaresz válasza KuZo (#55499) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Nálam megjavult.
Gondolom egy szerver leállt, vagy egyéb..
Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#55503) cocka válasza ArthurShelby (#55484) üzenetére


cocka
veterán

Nálam csak fél évig 500-as a net, ha letelt tudok kérni EPC3212 cisco-t?

Már bocs, de ha még sikerülne is EPC3212-t szerezned, akkor sem tudnád vele kihasználni az 500-as netet, mivel a névleges letöltési sebessége max. 440 megabit. Ez ugye szokás szerint felezendő és akkor kb. megkapod a gyakorlati maxot ami kb. 220-240 körül lehet. Azaz még épp kihasználható vele a 240-es net. 500-ashoz biztosan nem elég.

(#55504) Gubek-Einste válasza cocka (#55503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak prómoba kapja az 500-as net.
Azt kérdezi, hogy ha majd visszaáll a rendes sebesség, gondolom 240, akkor kaphat-e Cisco-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55505) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#55484) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cisco-t már nem adnak vissza, mindenki HGW-t kap, örüljél, hogy legalább CB-d van, arra kevesebb a panasz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55506) HartgeH3-2.8 válasza ratracer (#55501) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Detto :K

Össze kéne írni, ezt a környéket és úgy leadni jelentésbe, de nincs hozzá idegrendszerem.
Tegnap ismét beadtam a hibajelentést. Mint végfelhasználó ennyit lehet tenni.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#55507) ratracer válasza HartgeH3-2.8 (#55506) üzenetére


ratracer
csendes tag

Én is most hívtam őket újra. Visszahívást ígértek, utánanéznek.

Közben vissza is hívtak. Továbbítják háttérosztálynak, mert úgy érzi (jogosan), hogy ehhez kevés lesz a helyszíni technikus.

Jelenleg a UPC saját ftp-je is ilyen:

A vicc az egészben, hogy a MyUPC profilban ők már lezártnak tekintették a dolgot... Aki tudja, jelezze a hibát, hátha jobban tudják szükíteni területre a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#55508) #54715584 válasza ratracer (#55507) üzenetére


#54715584
törölt tag

Más klienst próbáltál? TC nem tud több szálas feltöltést és egyébként is elég lassú valamiért. Ha előzőleg sem volt gyorsabb, próbálnék másik ftp klienst.

(#55509) ratracer válasza #54715584 (#55508) üzenetére


ratracer
csendes tag

Igen, FileZillával ugyanez a szitu. Csütörtök előtt maxom ment minden. FB timeline görgetéskor "elfogy" (ami nem biztos, hogy baj :) )

(#55510) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok! olvastam az UPC-s tesztet az új modem/router-ükről. hogyan igényelhetem meg én is ezt az új eszközt? illetve ez mennyibe kerülne?

a másik, hogy a TV-mhez is már egy elég régi eszköz van, itt is tudok újat igényelni? az árra itt is kíváncsi lennék. köszönöm!

(#55511) KuZo válasza pkaresz (#55502) üzenetére


KuZo
tag

Szuper! Nálunk nem. Továbbra sem lehet UPC-UPC összeköttetést létrehozni a NAS-al. Ha más szolgáltatótól vagy 4G-ről közelítjük meg, akkor simán megy...agyam eldobom. :(

(#55512) scream


scream
veterán

Hali!

Jelenleg van egy 2 éves (még 1 év van hátra) hűséges 120-as internetcsomagom a UPC-nél és egy olyan kérdésem volna, hogy lehet-e kérni 'sima' modemet? Amiben nincsen WiFi, stb, csak egy sima, egyszerű modem?

Mivel úgy sem tudja kiszolgálni még a Connect Box sem az igényeimet, így egy másik router lesz rákötve a modemre, így annak nem kell a WiFi.

Van valami mód rá, hogy "butább" eszközt lehessen igényelni vagy cseréltetni? Ha igen, akkor ennek mi a menete illetve ez költséggel jár-e?

(#55513) vg válasza ArthurShelby (#55484) üzenetére


vg
addikt

Próbálj meg venni használtan, van jófogáson is pár cisco modem. Vagy működik upc alatt, vagy nem. Én is ott vettem pár hónapja, működik remekül, pedig csak a 3925-t cseréltem le. :K

(#55514) Abel


Abel
tag

Az ÁFA csökkentéssel ti hogy álltok?
Nálunk elég érdekesen oldották meg: drágább lett mint eddig.
Céges előfizetésről van szó.

Előtte:
FP Business 500: 10000,- Ft +27% ÁFA=12700,- Ft
bus tel 300_mob_opc: 1990,- Ft+27% ÁFA=2527,3 Ft
Összesen: 15227,- Ft

Utána:
FP Business 500: 10000,- Ft +18% ÁFA=11800,- Ft
bus tel 300_mob_opc: 2990,- Ft+27% ÁFA=3797,3 Ft
Összesen: 15597,- Ft

Szóval a telefon díját megdobták egy ezressel (+áfa).
Vagy valamit rosszul értek?

(#55515) khorvat válasza Abel (#55514) üzenetére


khorvat
senior tag

Telefonnál külön kellene választaniuk a hang és az adat részt és az adatot is 18%-al számolni.
Ha van hűségetek az 1000Ft emelés elég fura, ha nincs akkor is panaszkodni kellene a számlázási osztálynál.

(#55516) Abel válasza khorvat (#55515) üzenetére


Abel
tag

A telefon csak dísznek van, soha nem használtuk, de így olcsóbb volt, mintha csak netet rendeltünk volna.
Mindenesetre rákérdezek a számlázási osztálynál, máskor is számláztak már ki hülyeséget.

(#55518) pkaresz válasza KuZo (#55511) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Ugyan ez a jelenség volt nálunk is.
Szerintem nálatok is rendbe jön nemsokára.
De belső hálózaton eléred! Számítógépről..

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#55519) #54715584 válasza Abel (#55514) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam 11770 volt a csomag. 1 hónapig volt a +370 forinttal több összeg. És most kaptam meg az új számlát 11844 forintról. Nem céges.

[ Szerkesztve ]

(#55520) Breeze válasza #54715584 (#55519) üzenetére


Breeze
aktív tag

Én is felhívtam őket, nekem is feltűnt, hogy drágább lett a havidíj.Egyből kérdeztem,hogy meddig van hűségem :C

(#55521) blakey válasza Abel (#55514) üzenetére


blakey
titán

Nálam olcsóbb lett az előfizu kb. 350 Ft-tal, ha jól emlékszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55522) #54715584 válasza Breeze (#55520) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az elektronikus számla végén volt tájékoztató és egy link is egy kalkulátorral, ahová ha beírtad a netért fizetett összeget, kiszámolta mennyivel lesz kevesebb. Így csak 1 hónapig mérgelődtem a +370 miatt. :)

(#55523) Gubek-Einste válasza SLYM (#55510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

sziasztok! olvastam az UPC-s tesztet az új modem/router-ükről. hogyan igényelhetem meg én is ezt az új eszközt? illetve ez mennyibe kerülne?
Alapból eszköz csere díj ellenében kérhető, ha technikussal kéred a beüzemelést akkor még a kiszállási díj is hozzá jön.
Milyen net csomagod van mert hosszabbítás esetén bizonyos esetekben kérheted ingyen is.

a másik, hogy a TV-mhez is már egy elég régi eszköz van, itt is tudok újat igényelni? az árra itt is kíváncsi lennék. köszönöm!
Itt is ugyan az a helyzet mint a CB esetén.
Milyen eszköz van most nálad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55524) Gubek-Einste válasza scream (#55512) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet csak modemet kérni, már mindenki HGW-t kap.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55525) JayZ


JayZ
tag

Sziasztok!

Most kaptunk beltéri egységet, TV bekötve meg net, de nincs hang valamiért a tv-n..költöztünk, szal nem is volt eddig rádugva a tv-re, szanaszét volt minden.
Mi lehet a baj? Hangot nyomogattam rá gazdagon, beltérin meg tv-n is. HDMI-vel van kötve.

(#55526) scream válasza Gubek-Einste (#55524) üzenetére


scream
veterán

Értem.

Jelenleg egy TC7200 van, erre lehet kérni cserét? Ha igen, akkor érdemes, illetve mire érdemes? :F

(#55527) Ku'leth


Ku'leth
tag

Yeah, ping 300-400 ms, dl 16-40 Mbps, ul 2-3 Mbps között ugrál, telefonos hibabejelentő már fél órája zenél, a MyUPC meg ...

XIV. ker, 120/10, Compal modem modem üzemmódban.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#55528) Gubek-Einste válasza scream (#55526) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt csak ConnectBox-ra lehet/érdemes cserélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55529) sz.j válasza Abel (#55514) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam is hasonló a helyzet, az áfa csökkentéssel nem hogy csökkent volna hanem nőt a számlánk ...

Az alábbi cikk szerint lehet, hogy ez általános jelenség:
"A UPC máris lenyúlja a netes áfacsökkentés árát"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55530) vargalex válasza Ku'leth (#55527) üzenetére


vargalex
félisten

Olvasom itt a XIV. kerületiek problémáját. Nálam minden rendben és múlt héten is az volt. Természetesen szintén XIV. kerület.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#55531) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ennek a Cisco 2203 modemnek mennyi az "üzemi hőmérséklete"? Elég melegnek tűnik, legalább 50C°-os, az adapterrel együtt.

(#55532) Gubek-Einste válasza pinnacle (#55531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kellene, hogy ennyire meleg legyen.
Miért van nálad még ilyen régi eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55533) blakey


blakey
titán

Szerintem az 50 fok átlagos, nem nevezném túl melegnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55534) pinnacle válasza Gubek-Einste (#55532) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Gubek-Einste, blakey! Édesanyámnál van. Csak TV-t, telefont használ. Próbáltam rábeszélni internetre, de nem kell neki. Akkor inkább cseréltessem, ki, vagy jó lesz ez? Nekem az volt a furcsa, hogy a TV sem ment, mégis ilyen meleg.

[ Szerkesztve ]

(#55535) blakey válasza pinnacle (#55534) üzenetére


blakey
titán

A NAS-ban lévő 2 HDD 41-42 fokos úgy, hogy megy a ventilátor, a CPU talán 45-46 fokos, tehát ha nem tudod pontosan megmérni, hogy hány fokos a modem illetve hibátlanul üzemel akkor ne foglalkozz vele, a lényeg, hogy ne legyen forró, az már baj, ha rajta tudod tartani a kezedet akkor nincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55536) pinnacle válasza blakey (#55535) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#55537) SLYM válasza Gubek-Einste (#55523) üzenetére


SLYM
veterán

valami kialkudott csomagunk van. 10-et fizetünk minden TV csatornáért, meg valami +26 HD, plusz a 120-as net. ilyen cucc van a Tv-hez: [link] (nem pont ezt fényképeztem itt, de remélem itt is játszik

[ Szerkesztve ]

(#55538) hesszan válasza sz.j (#55529) üzenetére


hesszan
aktív tag

hello
határozatlan idejű szerződésem van már jópár éve csak netre, akciós ártól többet listaártól jelentősen kevesebbet fizetek. megjött az első áfacsökkentett számla ami mínusz párszáz forint, juhéé de rögtön ennek a végében van hogy az eddigi kedvezményes ár megszűnik, de mivel díjazzák a hűségem (LOL) ezért továbbra is a listaártól alacsonyabb áron vehetem igénybe. párszáz forint plusz kövszámlától.
december február különbsége -10 ft, szóval legalább nem emelkedett.

Sungdurung

(#55539) #41133696 válasza Ku'leth (#55527) üzenetére


#41133696
törölt tag

A MyUPC nálam is ilyen, már éjjel sem tudtam belépni.

(#55540) fazizo válasza Ku'leth (#55527) üzenetére


fazizo
csendes tag

Nálam is ugyan ez van.A ping is 300-400 ms néha megjavul aztán megint ratyi.Egy hete kb.
Szintén XIV. ker.

(#55541) HartgeH3-2.8 válasza fazizo (#55540) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Szintén patak menti vonal?
Szerk: Ugyan ez, fél napig jó, utána random este (pont amikor kellene) és szerverre mennék random ránézek és 280-300. Aztán következő pillanatban megint 25-30, Undorító. Így online szervereken dolgozni, játszani esélytelen. 240-es Fiberrel 400-as ping , gratulálok. Már nem is nézem. Innentől nem érdekel, Viszont a számla kiegyenlítésekor, majd én is elfelejtek "ellenszolgáltatni". :(((

Akinél ok: Örülj neki, de attól nálam/nálunk még szar és nem érzem magam jobban tőle, hogy neked minden csodás :W

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#55542) Elektrosokk válasza HartgeH3-2.8 (#55541) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szintén , patakmenti. Nincs net. Most kéne újrakötni a hűséget. .

mire leírtam visszajött... de elég rapszódikus. egyébként ugyanitt digivel nagyon stabil volt minden, viszont nekünk fontos az HBO GO.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#55543) mikung válasza HartgeH3-2.8 (#55541) üzenetére


mikung
aktív tag

Szintén. Rákospatak mellett a Cordia magasságában.

Alultervezett lenne Zugló vagy csak sok 500 -as netet adtak ki ? :U

(#55544) canniball válasza sz.j (#55529) üzenetére


canniball
nagyúr

A cikkben szereplő történetre egyszerű a magyarázat: akinek nincs hűsége annak időnként emelik az árat, ez eddig is így volt, csökkentéstől függetlenül. Aki nem akar ilyet az vállaljon hűséget.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55545) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#55542) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Hoppá, már van a Diginél is HBO pakk és go!

láma kérdés. van egy UPC mobilunk is extra számmal és hűség nélkül. tudja valaki hogy ez a szám elhordozható ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#55546) 4Grider válasza Elektrosokk (#55545) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden telefonszámnak hordozhatónak kell lennie.

(#55547) Elektrosokk válasza 4Grider (#55546) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi :R , akkor asszem intünk egy jó nagy viszlátot a UPC-nek. sokkal korrektebbek a digi árai, kicsit meg is lepődtem...

a korlátlan mobilnetet sajnálni fogom, de ez van. ;]

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#55548) 4Grider válasza Elektrosokk (#55547) üzenetére


4Grider
nagyúr

Diginél még nem indult el a mobiltelefon-szolgáltatás...

(#55549) Elektrosokk válasza 4Grider (#55548) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a mobil a vodához megy... a net meg a tv a digihez.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#55550) Gubek-Einste válasza pinnacle (#55534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak telefon megy róla akkor nem érdekes, ahhoz bármelyik jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.