Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) AtaWrc válasza petakpa1 (#55147) üzenetére


AtaWrc
tag

Switchen is megy a visszanézés funkció, ne kell közvetlenül a a HGW-ra kötni.
Ezt sem szokták reklámozni.

Nálam a felállás:
HGW- Asus router- Switch- Fosbox

[ Szerkesztve ]

(#55152) mikung válasza petakpa1 (#55150) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha nem sikerül a box regisztrációja az előfizetésedhez amire rendelted az az ő saruk, ilyenkor mivel nincsen hozzárendelve a felhasználó (te) a dobozhoz, nem vagy jogosult a visszanézésre se semmilyen interaktív featurere, viszont mivel a boboz regisztrálatlan, nem kap a központtól lock infókat így kvázi "demo" üzemmódban többnyire minden fizetős csomagot (pl. HBO, Cinemax, ...) is kikódol. Ezt a "hibát" te nem tudod előidézni, az ügyintézőnek kell elchesnie vagy a regisztrációt vagy már a raktárból a kivételezési lapot (ugyebár ha a raktárban van a box, nem lehet ügyfélhez hozzárendelni) amire nincs ráhatásod.

Rokonnak a raktárasra sikerült ráfutnia ... egymás után vagy 4x, a szerelők/üfsz meg tojtak a visszanézésre, mivel az "csak többletszolgáltatás/ajándék". Mondjuk jobb feature mint a fríí HBO, de egyéne válogatja. :)

(#55153) bazsika89 válasza cigam (#55144) üzenetére


bazsika89
tag

Nem gondolnám, hogy még a felhasználónak kellene költségbe vernie magát azért, mert a szolgáltató egy olyan eszközt biztosít számára ami nem alkalmas azokra a funkciókra amikre ki van találva. A legszomorúbb, hogy ez köztudott, kb csak a UPC vezetősége nem ismeri el, vagy nem érdekli őket. :W Nem hiába szinte sehol nem ajánlják, ha csak nem ragaszkodik hozzá az ember.

Mediacard még butább, de már elgondolkoztam rajta, hogy ha nem sikerül szerezni olyan boxot ami normális akkor inkább átváltok arra...

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#55154) blakey válasza bazsika89 (#55153) üzenetére


blakey
titán

A mediacard annyira "buta" amennyire "okos" a tv.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55155) mlinus


mlinus
őstag

na, azért a upc most sincs a helyzet magaslatán. Mondjuk annyira még nem durva a helyzet mint amikor thomson meg ubee modemet akartak adni 500 mbit mellé, de már közelítünk.

Hitronról már 1 hónapja eltűnt a bridge kapcsoló. Kértem UPC-től Connect Box-ot mivel pont meghosszabbítottam az 500mbites szerződésemet. Erre azt mondják nem lehet, mert a hitron gyakorlatilag ugyanaz mint a connect box. Mondom nem ugyanaz, mert hiányzik a bridge kapcsoló egy ideje. Erre átállították központról bridge módba (úgy egyébként hogy nem is kértem, egyszercsak újdaindult a modem) és persze én már manuálisan nem tudtam vissszakapcsolni router módba, pedig nagyon kellett volna a wifi. Felhívtam őket újra, hogy csinálják vissza. Nem sikerült. Felhívtam őket mégegyszer, ekkor már sikerült router módba visszaállítaniuk központilag, és azt mondták hogy biztos hogy ott lesz a bridge kapcsoló is mire újra felépül a modem. Hát nem így lett - továbbra sincs kapcsoló.

Persze mindeközben 20-30 perceket kellet várni a telefonon és még engem néztek hülyének "biztos ott van a kapcsoló uram, csak nem jó helyen nézi..."

Na mindegy, csak leírtam :) Most írok nekik facebook-on, kicsit ráuntam a telefonálgatásra.

(#55156) canniball válasza bazsika89 (#55153) üzenetére


canniball
nagyúr

Mitől lenne a mediacard butább? Azt írtátok hogy a Horizon box is tulajdonképpen csak tévézésre használható, azt a mediacard is tudja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55157) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Connect boxom van, semmi gond vele, végre megy a Mac cím blokkolás időpontra korlátozva, szépen küldi a telefonra is 5ghz-en a wifit.
Viszont nem találok megoldást illetve nem értem a dolgot: a beállított wifi engedélyezése a gyerekek telefonjára 16-18h-ig, viszont az egész elcsuszott mostanra már 45 percet, tehát 16.45-től 18.45-ig van net.
Ez kezdödött pár perc csúszással ami mostanra mád elérte a 45 percet, szinte naponta tolódik kijjebb az idő.
A Connect boxon nem találok rendszeridőt, ezért beállítani sem tudom.
Erre esetleg tudtok valami megoldást?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#55158) pjen válasza canniball (#55156) üzenetére


pjen
félisten

Mert a boxal legalább egy csatornát fel lehet venni.Amit nézel. :((

(#55159) canniball válasza pjen (#55158) üzenetére


canniball
nagyúr

A mediacarddal is lehet, ha olyan TV-d van...és ha szükséged van eme rendkívül hasznos tulajdonságra. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55160) bazsika89 válasza canniball (#55156) üzenetére


bazsika89
tag

blakey:

Itt a válasz.

Illetve pl a cisco box-al még más csatornát is tudsz rögzíteni mint amit nézel. Ezt amúgy nem is értem, rögzítheted amit nézel, hihetetlen okos és hasznos tulajdonság. :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#55161) shev7 válasza cigam (#55120) üzenetére


shev7
veterán

Ez az "OK -» Böngészés a kedvencek között" opcio nekem nincsen.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#55162) canniball válasza bazsika89 (#55160) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem értem a rádiót miért az el nem érhető szolgáltatások között sorolják, kipróbáltam és mediacarddal is szól a rádió. :F

"Illetve pl a cisco box-al..."
Az ok, de eddig a Horizon boxról volt szó...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55163) pjen válasza canniball (#55159) üzenetére


pjen
félisten

A Tv vel feltudok venni a kártya nélkül is,ha olyan a Tv.A kártyának a felvételhez semmi köze.

(#55164) canniball válasza pjen (#55163) üzenetére


canniball
nagyúr

De mi értelme lenne (kártya nélkül) felvenni, ha visszanézni nem tudod? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55165) bazsika89 válasza canniball (#55162) üzenetére


bazsika89
tag

Igen a horizonról volt szó, ettől akarok megszabadulni, úgyhogy még keresés alatt van a cisco box. 29-es körzetben van is, de hát az "más világ"

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#55166) shev7 válasza shev7 (#55161) üzenetére


shev7
veterán

Na megvan, koszi!

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#55167) pjen válasza canniball (#55164) üzenetére


pjen
félisten

Vannak kódolatlan csatornák,vagy másik szolgáltató.A UPC nek pont ez volt az egyik előnye a DIGI-vel szemben.Ha ez elvesz és DIGI-nél jobb a kép és olcsóbb szerintem sokan gondolkodóba esnek.

(#55168) MadMancs válasza bazsika89 (#55165) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem értem ezt a dolgot. Akkor horizon box Pesti feature lett. Apám ma volt upc nél mert felvenni akar. Adtak neki egy original Cisco-t. A régi szürke analóg pace boxot holnap be kell vinnie. Illetve mint írtam nekem is dcr7111 et adtak 3. boxnak. 2 box van náluk: Cisco HD DVR 8684 és Pace HD DCR7111 Egyedül Compal HGW amivel nem tudnak szolgálni, Csak Technicolor-t kapnak.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#55169) Gubek-Einste válasza MadMancs (#55168) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hol mi van éppen raktáron.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55170) bazsika89 válasza MadMancs (#55168) üzenetére


bazsika89
tag

Már gondolkodtam azon is, hogy szépen haza megyek a vidéki városkámba, viszem a boxot és ott kicserélem... :D

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#55171) mikk2000 válasza Miska0330 (#55141) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz az infót, mondjuk ez egy többszintes családi ház amiről szó van/lesz, szóval ide egy szerintem bikább router kellene.

A szobás albérletet ne is említsd, némelyik tulaj gyakorlatilag elmebeteg. Ezzel nem lenne gond, csak ne fogná ki az ember őket :D

(#55172) cigam válasza bazsika89 (#55153) üzenetére


cigam
félisten

Igazad van. Nem is értem mit képzelnek. Simán beleférne ebbe az összegbe a kedvenc márkád tv-je/projektora, a tapétához illő színben.
Kukkants rá a szerződésre, vagy a havi számládra, hogy miért fizetsz. A box-al tudod nézni az előfizetett csatornákat, amiért fizettél? Igen. Minden más csak maszlag, megfoghatatlan palifogó marketing szolgáltatás. Ugye szó volt arról is, hogy majd összel a Horizon box kap software frissítést, és elérhetővé válik a fizetős videótéka. Később a netflix-et is beígérték. Telt múlt az idő, és nem történt semmi. A marketing elég sokat elvisel.

Vagy ott van a myprime. A Castle sorozat 4. évadának 1. epizódja hiányzott. A bejelentés után visszahívtak telefonon, hogy nézzem meg megint biztos nincs ott? Hetek teltek el, mire megtalálták, hogy ja, tényleg. + az 5. évadot angolul tették be, mert csak. a 6. megint szinkronos. Pedig a myprime fizetős ill. van ahol a csomag része, de ott sem garantálják, hogy minden videónak magyar szinkronja van.

---

Több hozzászólásban is olvastam "érvként" felhozni az azt nézem amit felveszek témát. Most tényleg el kell magyarázni, hogy mire jó a felvétel funkció? Az fel sem merül, hogy te éppen máshol vagy, mikor leadják a kedvenc műsorod, és azért kell felvenni? Nem mellesleg, ha nekem valamiért érdekes, akkor miért ne venném fel azt amit nézek?
Értem én hogy te egyszerre 3 műsort néznél és vennél fel még másik 4et mellé, de akkor miért nem veszel magadnak egy olyan eszközt ami tudja? Ja hogy az pénzbe kerül, és akkor már nem is olyan fontos?
Volt idő, amikor olyan box kaptál, de volt olyan idő is, mikor még csak egy tucat analóg adást lehetett nézni. Elmúlt! Lehet merengeni azon, hogy régen minden jobb volt, de felesleges. A jelenből/jövő(box)ból ;] kell kihozni a maximumot.
Csak kíváncsiságképpen: Más szolgáltatóknál az a jellemző hogy alapból egy tripla tuneres box-ot adnak? Ha jól tudom a Digi nem ad boxot, vagy ha bérelsz, az is 1 tuneres, a Telekom, és az Invitel ipbox-ot ad.

---
tomp
Ja, hogy ti ezt már próbáltátok... Ezt nem tudtam/lemaradtam róla.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55173) net91 válasza cigam (#55172) üzenetére


net91
senior tag

Ha jól fizetnek én is beszállnék védeni a Horizon boxot meg a UPC-t. :K

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#55174) bazsika89 válasza cigam (#55172) üzenetére


bazsika89
tag

Nem gondoltam, hogy magyarázkodnom kell valami olyan miatt, ami szerintem jogos elvárás.

Fizet az ember X ezer forintot, úgy dönt, hogy legyen, bővíti a szolgáltatást, magyarán még több pénz fizet. Azért engedtessék már meg, hogy ha még több pénzt fizetek akkor ne egy darab sz@rral szúrják ki a szemem. Ahogy látod, nem én vagyok egyedül. Ez nem csak itt a fórumon van, hanem mindenhol, nem hiába fogyott el szinte az összes, ismétlem ÖSSZES pesti nagyobb kirendeltségnél a régebbi típusú box. Ennek az oka az, hogy mindenki visszavitte. Kb azokon az ügyintézőkön kívül akiknek rossz kedve van, vagy nem vagy neki szimpatikus mindenki megpróbál lebeszélni róla, mert nem jó választás. Lehet Te elfogadod úgy ahogy van, én viszont szeretném a pénzemért megkapni a legjobb szolgáltatást. Nem, nem plusz elvárásaim vannak, mindösszesen az elérhető dolgokat szeretném úgy használni, hogy ne zavarjon.

Persze meg lehet közelíteni másik oldalról is. Miért is fizetek? A garantált sávszélességért, valóban azért, hogy menjen a TV, sőt én barbár még telefonszolgáltatást is vettem. Elfogadhatom, hogy néha szétesik a kép, hogy olyan lassú eszközt adnak amitől falra mászok, hiszen végül is minden működik. Nem úgy ahogy elképzeltem, vagy éppen NAGY BETŰKKEL meghirdették. A kis betűs rész be van tartva, örüljek mint majom a farkának. Igaz, ha ezt így mindenki elfogadná, nagy ívben letojna mindenkit a szolgáltató, hiszen ha a "parasztnak" minden jó, akkor miért fejlesszünk...

Más szolgáltatónál nem tudom, hogy működik, DIGI-vel soha nem volt bajom, de az nem is box-on keresztül jött.. Hidd el, ha tehetném eszem ágában nem lenne majdnem dupla pénzt fizetni kevesebb szolgáltatásért mint amit más ad.

Tényleg nem értem, hogy miért probléma, ha egy olyan eszközhöz ragaszkodik az ember ami jól működik és minél előbb meg akar szabadulni attól ami nem. A fogyasztói társadalom nem köteles elfogadni minden sz@rt amit leakarnak tolni a torkán. Persze azt a UPC is jól tudja, hogy sok helyen egyeduralkodók, vagy éppen a konkurencia drágább, így majdhogynem azt csinálhat amit akar.

Elfogadom a Te véleményed is, nincs azzal probléma, de én attól függetlenül próbálom megoldani a saját problémáim.

net91:

Gonosz ;]

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#55175) tomp válasza net91 (#55173) üzenetére


tomp
félisten

Védelmi miniszternek jó lenne. :DDD
Sajnos hiába sok rá a panasz még a dolgozóktól is ha szerinte tökéletes a box akkor tökéletes. Mi várunk el túl sokat. Hát igen. Ha régebben többet tudott a box akkor nehogy már a fejlesztés miatt legalább annyit tudjon az új is...

(#55176) cigam válasza tomp (#55175) üzenetére


cigam
félisten

Hol írtam, hogy tökéletes?

Eddig A box-ot adtak az előfizetéshez, mostantól meg B-t. Mit tudsz _érdemben_ tenni ellene?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55177) shev7 válasza cigam (#55176) üzenetére


shev7
veterán

Panaszkodni, hogy felfogjak, hogy az elofizetok nem boldogok? Vagy mindenki kussoljon, attol biztos jobb lesz minden...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#55178) cigam válasza shev7 (#55177) üzenetére


cigam
félisten

Jó, de miért itt panaszkodsz?
Természetesen leírhatod ide is ami a szívedet nyomja, de minek? Egyrészt nem hivatalos UPC fórum, másrészt meg lennék lepve, ha akár csak egy UPC alkalmazottnak a feladatkörében az szerepelne, hogy a jövőbeni fejlesztésekhez információt gyűjteni az ügyfelektől.
Én szinte minden problémámról küldök hibajelentést a UPC-nek. Tippem szerint nem csak én, de nincs foganatja.

Amíg tömegesen nem mondják fel az előfizetést a horizon box-ra hivatkozva, szinte biztos nem lépnek egyet vissza. De talán még akkor sem.

No és hogy ez mekkora probléma: Szervezz egy tüntetést a UPC székház elé, hogy kéred vissza a 3 tuneres box-ot. Kíváncsi lennék hányan vennének részt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55179) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Azt RTL Spike miért angol a Horizon Go-ba? :F TV-n tökéletes!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#55180) shev7 válasza cigam (#55178) üzenetére


shev7
veterán

Es te miert "veded" oket. Termeszetesen leirhatod a velemenyed, de minek?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#55181) pjen válasza Faterkam (#55179) üzenetére


pjen
félisten

Nekem magyar,most néztem.

(#55182) Faterkam válasza pjen (#55181) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezt nem értem, telón, tabon, Pc-n mindenhol angol, de a reklám magyar, ha megy a film, átvált rögtön angolra. Ezt átállítani sem lehet sehol :/ TV-n persze tökéletes!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#55183) Faterkam válasza Faterkam (#55182) üzenetére


Faterkam
addikt

Pontosítok, az esti film volt angol, a Gyilkos elmék, a mostani már magyar... De tegnap is ez volt, az esti film angol...

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#55184) mikung válasza cigam (#55178) üzenetére


mikung
aktív tag

"No és hogy ez mekkora probléma: Szervezz egy tüntetést a UPC székház elé, hogy kéred vissza a 3 tuneres box-ot. Kíváncsi lennék hányan vennének részt."

Azt biztosan tudjuk hogy amíg ki nem ég a házad, te nem ... de lehet hogy még azután sem. :))

A képlet egyszerű. Sz@rt adtak, minden fórumon jelezni kell a hibákat. Ha csak az ügyfélszolgálaton reklamálsz, statisztikai adat leszel, ha fb, fórum, cikk alatt, ... az már "kicsit" kínosabb a vízfejeknek akik kitalálták hogy teljes erővel nyomják ezt a kukaszökevényt.

Amúgy nekem ugyan nem volt 3 tuneres boxom (felvétel opcióm sem), de kimennék tüntetni és anyázni ezerrel, hisz ha leesik nekik hogy ez így vállalhatatlan, visszajöhet a Pace HD is ami szintén nem volt egy világmegváltó, de nem váltotta ki a fűtőtestet és normálisabb reakcióideje volt.

Szóval mikor is lesz a UPC székház előtti össznépi qvaanyázás ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#55185) MadMancs válasza mikung (#55184) üzenetére


MadMancs
veterán

Pace HD val mi a baj? Kép/hang van, műsor visszanéző ( jó minőségben) van, videótár van, my prime van, youtube van, deezer van. Mást nem használok Ezeket mind hibátlanul tudja, másra meg nem kell egy alapjában DVB-C dekóder. :)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#55186) cigam válasza mikung (#55184) üzenetére


cigam
félisten

Azért nem lenne ott senki, mert az előfizetők töredékét érdekli a 3 tuner. A többségnek lövése nincs mit jelent ez, nem hogy tüntessen, vagy háborogjon érte.
A fix csatornalistát is elfogadják, pedig szerintem az nagyobb szívatás. (pláne úgy hogy a Philips TV-men állandóan visszarendezi a csatornalistát (vagy inkább összekeveri, mert sose az első kereséskor felált csatornasorrend jön vissza)). Ezért is maradtam a box mellett. Az RTL/TV2 csoport különadóját is úgy nyelték le mint kacsa a nokedlit. Egy picit háborogtak az emberek itt ott, és nem történt semmi. Ma már el is lett felejtve, csak fizetünk mint a katonatiszt. Ezekhez képest ez a box mizéria alig érint pár embert.

Te pl. miért nem használsz kártyát ha a box meleg és lassú? Nem azért mert több pozitívuma van?
---
Kimaxoltok 1-2 paramétert ami valamiért nem tetszik, de ennek ellenére nap mint nap használjátok, pedig lenne alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55187) mikung válasza MadMancs (#55185) üzenetére


mikung
aktív tag

Tulajdonképpen igazad van, az eddigi kínálatból (UPC SD, UPC Horizon, ... PR-Telecom Amiko, ...) az a legjobb. :D Én ezer évente nézem, akkor is max az élő adást vagy most már a 7 napos visszanézős mókát, a többire ott a droidos cumó. Ha menne S905 -ön a Horizon GO, csökkentett havidíj mellett (doboz bérleti költsége, amit gondolom beépítettek az árba) felőlem megtarthatnák maguknak a dobozkát/kártyát. :U

(#55188) mikung válasza cigam (#55186) üzenetére


mikung
aktív tag

Mint mondtam, a 3 tuner per pillanat engem se hoz lázba, de tudod ha most hagyod a fenébe hogy te úgyse nézed holott kifizetted, a következő lépéssel már nyugodtan lépnek a te töködre is amit viszont a 3 tuneresek fognak magasról letojni.

Ennyi volt az elvi része. A lényeg hogy a UPC Horizon HD "Jövőbox" minden téren visszalépés. Ha működne - mármint nem színezné el maga alatt a fa bútort, pöccre reagálna, ... - akkor simán lehetne alternatíva a nem felvevős és/vagy kocaTVzőknek mint én.

Eddig az egyetlen pozitívum az lenne hogy UTP -n kéri a netet és koax nélkül a visszanézővel kb. IPTV-style is használható. Viszont visszajátszásról nem lehet felvenni, de volt hogy a DVB-C -ről felvett műsort felvette, majd nem volt hajlandó elindítani. Winyót lehúzva a fájl ott volt, a fájl bazi nagy volt, ... tehát felvette, de gondolom utólag visszavonhatták a felvétel engedélyét és kuka. A csatornalistát és az aktuális állapotot sem menti el, áramtalanítás előtt várni kell fél-1 órát míg megjegyez mindent.

A hörcsögadó miatt én a számla kézhezvételét követően felhívtam őket és tudtak adni jobb ajánlatot (net 120>240, tv goldon, havidíj 7k alatt), majd ugyanezt a rokonsággal is eljátszva, egyiküknél gold csomaggal sikerült 5k alá kúsznom. Nem, nem egyszerre, más-más ügyintézővel, egyenként. Mivel nekem még 14-15 hónapom volt hátra a hűségből és addig fizettem 8k felett, eléggé rápacsáltak az emeléses levelükkel. Ha benyelték volna csak azt bukják, így viszont ... .

A visszanéző miatt kértem kártya helyett boxot, illetve amiatt is mert a kártyával folyton jöhetett a szokásos indok hogy biztosan a tv, húzdkidugdbe ... dekikapcsolva ... de töröld meg ... de .... dobozka az övék. Ha az maga alá tojik, az 100% -ban az ő bajuk, nincs kifogás hogy biztosan inkompatibilis, nincs a listában a tv, rossz a foglalat, rossz a sw verzió rossz a ... . :C

Lenne alternatíva (nekem pl. a Pace HD vagy az S905 -ön futó Horizon GO), de nem hozzáférhető (feljebb is írták hogy a régi box elfogyott, a Horizon GO meg nem támogatott TV boxokon és droidos TV -ken). Szóval hun van alternatíva ? :U

[ Szerkesztve ]

(#55189) shev7 válasza mikung (#55188) üzenetére


shev7
veterán

A horizon go-ra nekem az az alternativa, hogy van egy androidos stick dugva a tv-be es azon nezem. Amint meglesz az uj tv ami tudja a CI+ -t, viszem is vissza es cserelem kartyara. Addig meg marad a szajtepes. Mondjuk tegnap elott sikerult az ugyfelszolgalaton egy havi tv elofizetesi dij visszateritest kisirnom magamnak.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#55191) pjen válasza Faterkam (#55183) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ez tényleg érdekes,most néztem;ugyanaz a műsor a Tv-n magyar,a Go-n angol.Lehet igy oldják meg a választható nyelvet.
Más.Én a Go-t egy kijelző hibás laposról nézem win10 alatt,HDMI kimenetről.Hogyan tudnám megoldani,hogy megjegyezze a bejelentkezést,ne keljen mindíg begépelni.Droidon megy,de win alatt nem találom.
Ezt most nem tudom mért lett dupla. :W

[ Szerkesztve ]

(#55192) Faterkam válasza pjen (#55191) üzenetére


Faterkam
addikt

Böngészőből nálam is állandóan be kell jelentkezni, droid megjegyzi itt is!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#55193) vargalex válasza cigam (#55186) üzenetére


vargalex
félisten

Előre bocsátom, hogy nincs Horizon boxom és nem is szeretnék, sőt rögzítős boxom sincs. A szívás szerintem ott van, hogy ha valaki kéri a felvétel opciót, akkor is ezt a boxot adják külső HDD-vel, ha jól tudom. Márpedig, ő akkor is csak azt tudja felvenni, amit néz (vagy nem néz semmit), míg a Cisco boxxal rendelkező akár egy másik csatornát is. Ugyan azért a pénzért...
Az már csak hab a tortán, hogy az UPC oldalán a felvétel opció leírásánál a Miért jó? fülön is ez a szöveg szerepel:

"Két adón is izgalmas műsor megy? Egyszerre? A felvétel opció lehetővé teszi, hogy míg az egyiket nézi, a másikat rögzítse."

Alex

(#55194) Faterkam válasza shev7 (#55189) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem feltétel a CI+, nálunk sima CI-n is megy a médiakártya! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#55195) vargalex válasza Faterkam (#55194) üzenetére


vargalex
félisten

CI-n nem megy a kártya, CI+ kell hozzá. Ha nálad mégis megy, akkor hibás a TV-d specifikációja.

Alex

(#55196) pjen válasza Faterkam (#55192) üzenetére


pjen
félisten

Tudsz felvenni esetleg win alatt?

(#55197) quby


quby
őstag

Üdv mindenkinek!

Hamarosan költözök, és sajnálattal kell elfogadjam hogy az új helyen nem elérhető a DIGI kábeles szolgáltatása, így marad a UPC. (t-kom-ról hallani sem akarok)

Felmerült bennem pár kérdés, amiből az utolsó 2-300 hsz végigolvasása után meg is találtam a választ néhányra, de vannak még kérdések:
1. Ha jól értem a modemek(mindegyik?) használhatóak bridge módban, így használhatok saját routert amit teljes mértékben uralok? (igaz/hamis)
2. A wi-free szolgáltatás csak szolgáltatói wifis router birtoklása esetén elérhető? Gondolom ez esetben nincs bridge mód.
3. Van -e bármilyen korlátozás (nem használható port/protokol) pl, fog-e menni a vpn, tudok-e voip szolgáltatást használni?
4. Ipv4 esetén kapok-e rendes public IP-t vagy bedobnak valami NAT-olt pool-ba?
5. Van-e Ipv6, és ha van akkor használható-e bridge módban, vagy csak a saját router módú kütyüjükkel

Van itt valaki aki saját boxot használ? Esetleg kodi-t? A DIGI-ben az volt a jó hogy nem adott ugyan boxot (amit bérelni lehetett az is egy fos volt) de legalább olcsó volt és én azt csináltam amit akarok. Nem kellett kártya stb....
A legjobb számomra ugyanez lenne (majd én konfigolok routert), a tv-hez is megoldom a boxot, csak ha jól olvasom több tuneres megoldáshoz több kártya is kell? Kártyát csak modullal adnak vagy anélkül is?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#55198) Gubek-Einste válasza quby (#55197) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Igaz

2; Lehet bridged módban is a szolgáltatói eszköz, úgy is működik a Wi-Free.

3; Nincsen ilyen korlátozás, a 25-ös és 53-as port alapból tiltva van de MyUPC-ben feloldható.

4; Publikus IP címet kapsz.

5; Nincsen bridged módban IPv6, IPv6 módban nincsen bridged mód.

Csak modul+kártya lehetőség van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55199) 4Grider válasza quby (#55197) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kb. 20 olyan digitális csatorna van a UPC-nél, ami ugyanúgy kódolatlan, mint a Digi-nél a többség.
A lekódolt csatornák csak előfizetői kártyával és UPC boxal (vagy box helyett UPC médiakártyával) nézhetőek. Minden egyes tunerhez kell egy-egy UPC eszköz, a második-harmadik eszközért már keményen fizetni kell, főleg ha HD adásokat is akarsz velük nézni.

(#55200) quby válasza 4Grider (#55199) üzenetére


quby
őstag

(#55198) Gubek-Einste, (#55199) 4Grider :R Köszönöm.

Még ez az alkudozás érdekel. Ez csak régi előfizetőkre igaz, vagy ujaknál is? Márminthogy ügyintézővel alkudoztok az árakban....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.