Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) lazioko válasza Clever0 (#55350) üzenetére


lazioko
csendes tag

Egy Géniusz vagy! :C :R

Ez bevált úgy b nagyon szépen köszönöm a segítséget! :))

Legyen szép a napod ! :DD :R

(#55352) Klown válasza lazioko (#55348) üzenetére


Klown
aktív tag

Csak tipp: nekem a 2010-es Samu LCD-nél csak "Hálózat" keresésimódban találta meg majdnem az összes csatornát. Csak az alsó frekvenciákon lévő (>200 MHz) csatornákat nem találta meg, ahol nem 6875, hanem 6000ks/s a szimbólumsebesség. Azokat manuális kereséssel adtam hozzá. (1xxxxx KHz, 6000ks/s, QAM256) Mondjuk nem UPC-m van, de nem hiszem, hogy ez itt ez számít...

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#55353) Clever0 válasza Klown (#55352) üzenetére


Clever0
senior tag

Biztos vagy a 6875 ks/s értékben? Az UPC 6900-at és 6000-et használ.

(#55354) Klown válasza Clever0 (#55353) üzenetére


Klown
aktív tag

Nálam nem UPC van (HWR), tehát értelemszerűen azt kell oda írni, ami a UPC-nél használatos. Az eljárás ettől függetlenül ugyanaz kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#55355) Clever0 válasza Klown (#55354) üzenetére


Clever0
senior tag

Bocsánat, a "nem"-et valamiért "nekem"-nek értettem. :W
Ebből is látszik, hogy nem vagyok géniusz. :N

[ Szerkesztve ]

(#55356) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Wi-Free szolgáltatás XP-s gépen is működik? Egy régebbi laptopról lenne szó, szerintem még mini-pci-os 802.11a/b/g-s a kártya tán. Tapasztalat?

Köszi

(#55357) khorvat válasza (Bundás) (#55356) üzenetére


khorvat
senior tag

Necces, nekem annál újabb wifi kártyákkal is volt olyan tapasztalatom, hogy nem ment vele a UPC-Wi-Free.
Itt a próba cseresznye lesz a döntő, de ne fűzz hozzá sok reményt, hogy jó lesz!

(#55358) lazioko válasza Klown (#55352) üzenetére


lazioko
csendes tag

Nagyon szépen köszi a tippet neked is :)
Nagy segítség volt ez is számomra :) :DD :R

(#55360) petakpa1 válasza (Bundás) (#55356) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem működött, de mókolni kellett kicsit a beállításokkal...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#55361) pjen válasza (Bundás) (#55356) üzenetére


pjen
félisten

Ha a sima routeren van net a Free-t is kéne látni.

(#55362) Handball94


Handball94
aktív tag

(#55363) khorvat válasza Handball94 (#55362) üzenetére


khorvat
senior tag

:C
Ha nem jön az internet ÁFA csökkentés és nem lenne amúgy is alacsony csomagáram egyedi ajánlattal, kicsit nekem is lett volna kedvem jobban megforgatni őket. Direkt kivártak amíg csökken az ÁFA és vele együtt bevezették a +370Ft-ot így sokaknak fel se tűnik, hogy mi történt kb ugyanannyit fizetnek mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#55364) headhunter


headhunter
addikt

Connect Box (Compal CH7465LG-LC), modemen mennyi a max, Wi-Fi sebesség 5GHz-en?

Sikerült valakinek, 867Mbps-el csatlakozni (kapcsolódni) Wi-Fi-n, és mekkora volt az átviteli sebesség? (? MByte/sec)

Zidoo X6 Pro, 433Mbps-el kapcsolódik (CB-től 50cm távolság.)
Sony Bravia KDL-43W80C, 270-300Mbps-el csatlakozik. (CB-től 6 méter távolság, másik szoba, közte 38cm-es fal.)

USB Wi-Fi Adaptert akarok vásárolni, 600Mbps és 1200Mbps-es között "vacillálok". (300-1000Ft az eltérés)

[link]

[link]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Találtam pár oldalt, de nem tudom mennyire hitelesek az információk...

[link], [link], [link], [link]

(#55365) o.gaby válasza headhunter (#55364) üzenetére


o.gaby
tag

Nekem az előző fw verziónál a gépem 1300-al a telom 866-al csatlakozott. Az új verzióval 700 körül tudnak csak csatlakozni. Szerintem vmit elcsesztek, de nem jutottam velük előrébb mert nem értették meg a problémát.

(#55366) o.gaby


o.gaby
tag

Szerintetek ezt mi okozhatta? Ezt mind ma produkálta, és net se volt, de ami fura, hogy 2 napja nem indult újra a info menü szerint.
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#55367) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

mai napon kaptam egy Compal CH7465LG típusú modemet és sehogy sem sikerül beüzemelni. Most a régi modemet használom amit majd le kéne adnom. Összeszerelés után elvileg ő regisztrálja magát, kijön egy upc első regisztrációs oldal a böngészőben, ahol azt mondja, hogy frissítsek 1 perc múlva és nézzem meg, hogy működik-e.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baja?

Üdv,
z

(#55368) o.gaby válasza zapikanka (#55367) üzenetére


o.gaby
tag

A pcreg.upc.hu oldalon lépj be és regisztráld. Ha így se megy hívd a 1221-et.

(#55369) donmackó válasza zapikanka (#55367) üzenetére


donmackó
őstag

Töröld a böngészőben az előzményeket/gyorsítótárat/sütiket és bejön a reg.oldal.

Release the cable hounds!

(#55370) Levi123 válasza zapikanka (#55367) üzenetére


Levi123
senior tag

Modem cserebere után próbáld ezzel az oldallal (http://prov.chello.hu), itt működik a második modem. Valami olyasmit ír ki, hogy elérte a maximális eszközök számát és ott lecserélheted ha jól emlékszem..

Levi

(#55371) mikk2000


mikk2000
őstag

Tököm tele van az UPC-vel de tényleg. Ügye lanon rossz volt a sebesség egy újonnan beszerelt connect box-al, kiderült hogy rövidre zártak két lan portot, hogy azt kihúztam a sebesség jó lett. Utána meg egy nap múlva nem mentek az oldalak, az ügyfélszolgálat szerint azért mert IPV6 módra volt állítva a modem. Mondjuk nem értem, ha így az oldalak nem mennek, akkor miért úgy állítják be alapból? Saját magukat akarják szívatni, vagy az előfizetőket?

(#55372) Levi123 válasza mikk2000 (#55371) üzenetére


Levi123
senior tag

Egyébként ezt én sem értem, minek van benne az IPV6 ha azt mindig kérni kell, hogy állítsák át. :)

Levi

(#55373) Gubek-Einste válasza Levi123 (#55372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kevés az IPv4 cím.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55374) Latency válasza headhunter (#55364) üzenetére


Latency
senior tag

Nekem a tabletem (Google Pixel C) 867-el csatlakozik, a telefonom (HTC M8) csak 433-al. Attól is függ a linksebesség, hogy hány antennája van a készüléknek, egy antennával nem fog menni a 867.

(#55375) petakpa1


petakpa1
őstag

Hogyan lehet elérni UPC-nél, hogy új IP címet kapjak?

Azt próbáltam, hogy megváltoztattam egy karaktert a modemhez közvetlenül kapcsolódó eszköz (router) MAC címében, és pcreg.upc.hu oldalon újraregisztráltam a modemet és az ahhoz kapcsolódó eszköz MAC címét, de sajnos ezt követően is ugyanazt az ip címet kaptam vissza:(

Bármi ötlet?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#55376) Intruder2k5 válasza petakpa1 (#55375) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Modemet használsz vagy HGW-t? Ha HGW akkor bridge módban van?

(#55377) headhunter válasza Latency (#55374) üzenetére


headhunter
addikt

(#55374) Latency, (#55365) o.gaby

:R

Ezek szerint nem írtak valótlant a cikkekben...

A modem-router kombó egyébként egészen ütős hardverrel rendelkezik. A dobozon 4 darab, gigabites Ethernet csatlakozó található hátul, a Wi-Fi pedig n-es és ac-s szabványt is támogat. Jó hír, hogy a 2,4 GHz-es tartományban 2x2, az 5 GHz-es tartományban pedig 3x3-as átvitelre képes az eszköz, ennek mind a sebességre, mind a hatótávra pozitív hatása van. Ugyan a UPC a maximális átviteli sebességet nem reklámozza, a felhasznált Celeno márkájú Wi-Fi chipset elméleti maximuma 1,3 gigabit (80 megahertzes sávokat és mindhárom antennát használva).

Bandbreedte 300 Mbps 2,4 GHz + 1300 Mbps 5 GHz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobozon belül lehet a 3db antenna?

1200Mbps-es felé hajlok, igaz ott nincs antenna, de 2 vagy 4-5 dBi között nem nagy az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#55378) MadMancs válasza headhunter (#55364) üzenetére


MadMancs
veterán

Attól függ. Usb port vagy az eszköz amihez csatlakoztatod az USB 2.0 vagy 3.0? Mert USB 2.0 nál port miatt 480mbps lesz a plafon így is úgy is akármennyivel kapcsolódik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#55379) mikk2000 válasza Gubek-Einste (#55373) üzenetére


mikk2000
őstag

Szinte semelyik oldal nem ment IPV6-al, szóval...

(#55380) petakpa1 válasza Intruder2k5 (#55376) üzenetére


petakpa1
őstag

Ubee HGW eszköz, Bridge módban. Külön router van mögötte.

Időközben megoldódott, mert elmentünk pár órára itthonról, és az alatt kihúztam a HGW tápegységét. Most dugtam vissza, és már más ip címem van szerencsére:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#55381) headhunter válasza MadMancs (#55378) üzenetére


headhunter
addikt

Jelenleg USB 2.0, de Ryzen fejlesztés a látóhatáron...(USB 3.0)

(#55382) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
Tegnap óta UPC Horizon HD médiaboxom van (KAON KCF-SA900PCO)

Ha bekapcsolom a médiaboxot nem kéne automatikusan átkapcsolnia a tévémnek (samsung ue40eh6030) arra a HDMI bemenetre amelyikre rádugtam a boxot?

[ Szerkesztve ]

S23

(#55383) tomp válasza alex devil (#55382) üzenetére


tomp
félisten

Tudtommal csak HDMI-CEC esetén kapcsol át a tv. Samsung tv támogatja(Anynet+) de a box nem.
(Minden gyártó máshogyan nevezi a CEC szabványt. Nálam Sony-n BraviaSync névvel fut.)

(#55384) alex devil válasza tomp (#55383) üzenetére


alex devil
senior tag

köszi :R

S23

(#55385) jety91 válasza tomp (#55383) üzenetére


jety91
őstag

cisco box sem tudja a cec szabvanyt igaz? Az van itthon, de nem remlik hogy belehetne ezt allitani a menujeben. (tv-nk ismeri biztosan, csak azert kerdezem)

[ Szerkesztve ]

(#55386) tomp válasza jety91 (#55385) üzenetére


tomp
félisten

Egyik box se tudja.
a régi szép idők amikor a pana vhs magnó átkapcsolta a pana crt tv-t ha elindítottam a kazettát... :DDD

(#55387) gduck válasza tomp (#55386) üzenetére


gduck
addikt

Milyen jó volt az a SCART csatlakozó :D

(#55388) jety91 válasza tomp (#55386) üzenetére


jety91
őstag

Hat igen, regen minden jobb volt :D

(#55389) kezo0 válasza Zitronensaft (#55011) üzenetére


kezo0
addikt

Na, tegnap már odáig jutott az egyik Cisco boxon a bootloop, hogy egész nap végtelenítve számolta a százalékokat a kijelzőjén, aztán "Load", aztán újra elölről az egész... Néha közben kiküldött a tévére egy ilyet is:

... ami gondolom, úgy értendő, hogy most még véletlenül se áramtalanítsd a boxot. De hát előbb-utóbb mégis szükség volt erre, mivel ebben az állapotban be sem lehetett kapcsolni egész nap, és közben az előre programozott felvételeket sem hajtotta végre.

Szóval jött a teljes áramtalanítás, majd a "sokujjas" hard reset. A box szépen végigment a "Clear" --> "Set" --> "Done" --> "Init" fázisokon, és visszaállt gyári alaphelyzetbe. Nagyon nem kényelmes, amikor minden saját beállitást végig kell zongorázni újra a nulláról, de ezúttal már nem volt más választásom... Viszont úgy tűnik, ez helyretette a boxot, a mai napon már normálisan működött.
Mindenkinek ajánlom, aki rendellenes működést tapasztal a Cisco HD DVR-en.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#55390) szabi__memo válasza tomp (#55386) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez amúgy szánalmas

(#55391) Clever0


Clever0
senior tag

Olvastam itt korábban, hogy a VPN valakinek lassú, de nekem nem megy egyáltalán. Lehet valamit állítani?

(#55392) 4Grider válasza Clever0 (#55391) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a kérdés elég általánosra sikerült. Kb. mint ha azt kérdezted volna, hogy:
Olvastam itt korábban, hogy az autója valakinek lassú, de nekem nem megy egyáltalán. Lehet valamit állítani?

(#55393) Clever0 válasza 4Grider (#55392) üzenetére


Clever0
senior tag

Korábban nem használtam ilyet, de az egyik távoli számítógéphez csak így tudnék kapcsolódni. Az ottani informatikus elmondta a beállításokat, el is kezdi a folyamatot de a végén 800-as vagy 806-os hibával megáll. Amikor mondtam neki, hogy UPC-s netem van, akkor válaszolta, hogy azzal neki sem sikerült egy ismerősénél. Egy másik fórumban olvastam egy 2015-ös bejegyzést, hogy az új firmverek már nem tudják a PPTP átengedést és vissza kellene kérni a régit, de ennyit nem ér az egész. UBEE HGW-m van, az "Átmenő PPTP-t bepipáltam és a 1723-as portot is kiengedtem, de nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#55394) jety91 válasza Clever0 (#55393) üzenetére


jety91
őstag

nem tudom ki mondta ezt az okossagot de sztem hulyeseg. ha modem modban van a hgw es ugy sem megy akkor nem a upc nettel lesz a baj hanem a beallitassal. Egyebkent halokartya driver valogatja melyik szereti a PPTP-t es melyik nem.

[ Szerkesztve ]

(#55395) zapikanka válasza o.gaby (#55368) üzenetére


zapikanka
tag

@o.gaby
@donmacko
@Levi123

Köszi, ment a upc reg oldallal!

(#55396) BlackDesert


BlackDesert
tag

Rettentő lassú (1mb a 250 helyett) a netem sebessége. Tapasztal valaki hasonlót a VIII. kerület környékén?

(#55397) Miska0330 válasza BlackDesert (#55396) üzenetére


Miska0330
tag

Szia!

VIII. kerületben nálam rendben.

Most csináltam egy speedtest-et:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#55398) unicumnext válasza BlackDesert (#55396) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nálam is rendben van :)

(#55399) Armahun


Armahun
addikt

Urak, a vezetékes telefonnál elérhető valahol hívás részletezés?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#55400) blakey válasza Armahun (#55399) üzenetére


blakey
titán

Kérhetsz részletezést, nekem minden hónapban megküldik, emailen.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.