Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55108) kezo0 válasza b.vr (#55105) üzenetére


kezo0
addikt

Egyrészt jogos a bosszúságod, másrészt a UPC feltehetően azzal fogja hárítani az ügyet, hogy a műsorvisszanéző egy "ingyenes" szolgáltatás, amit az előfizetésed mellé kapsz, de ugye külön ilyen tétel nem szerepel a számlán, ezért nem is igazán lehet őket megfogni ebben az ügyben.

Tévébe vagy saját boxba dugott kártyával nem mennek az interaktív szolgáltatások, így a műsorvisszanéző sem, ráadásul elég kevés box van a piacon, amelyek megeszik a UPC-s modult+kártyát, és azok is elég drágák... Plusz a tévébe/saját boxba dugott kártyához csak 1 napos EPG-t kapsz, míg a UPC-s box EPG-je egy teljes hetet lát előre. További előnye a UPC-s boxnak (értsd: a Cisconak!), hogy két kábeltunere van, és a hozzá párosított kártyával egyszerre tudsz nézni egy kódolt csatornát, miközben rögzítesz egy másik kódolt adást. Ha tévével vagy saját boxszal akarod ugyanezt megvalósítani, ahhoz egyrészt szintén dupla tuneres készülék kell, másrészt olyan, aminek 2 db CI+ szabványú kártyafogadó slotja van, és mindkét slotba be kell tenned egy-egy UPC-s modult+kártyát. Ugyanis nem UPC-s eszközben 1 db kártya egyidejűleg csak 1 db csatornát kódol ki.
Következtetés: akkor jársz a legjobban, ha valahogy kisírod, hogy adjanak egy Cisco HD DVR-es boxot a Horizon hulladék helyett. Ez papíron nem lehetséges, de ahogy a UPC ugyanazokért a szolgáltatásokért kb. minden előfizetővel más és más összeget fizettet, aszerint, hogy ki mit tud magának kialkudni, úgy egy Cisco box megszerzése is kizárólag attól függ, hogy milyen ügyintézőt fogsz ki...
Az én módszerem az lenne, hogy hónom alá kapom a Horizont, besétálok vele egy nagyobb ügyfélszolgálatra, és ott a lehető legkedvesebb modoromban letenném a pultra, mondván, ez a box sajnos nem felel meg az én felhasználói szokásaimnak, és mivel tudomásom szerint van másmilyen is, "valamilyen Cisco", ami többet tud, ezért ha lehet, kérem szépen, cseréljék ezt most ki nekem egy olyanra. Ha szerencséd van, megoldják "okosba'". :) Ha pedig ellenállásba ütközöl, akkor még mindig lehet keményebb hangot megütni, és/vagy megpróbálkozni egy másik üfsz-on. Budapestiek értelemszerűen előnyben vannak: én pl. először a Duna Plázába mennék (ott már párszor elég rendesek voltak velem), aztán a Westendbe, mivel mindkettőhöz viszonylag közel lakom. Azért javallott a nagyobb kirendeltség, mert ezeknek rendszerint van raktáruk is, ahonnan akár prompt elő tudnak hozni egy olyan eszközt, amilyet kérsz. Én így kaptam pl. egy Compal HGW-t (amit most már Connect Boxnak hív a UPC), mikor bementem panaszkodni a Ubee-re...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.