Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#47900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tényleg :)
Abból indultam ki hogy a CI+ képes box drága, viszont a kódolatlan adásokra lehet kapni elfogadható áron dvb-c vevőt.
Tied lett a 47900-as hsz.
Rainman05: DVB-C vevőnek van hdmi kimenete.

[ Szerkesztve ]

(#47902) Rainman05


Rainman05
tag

Köszönöm mindenkinek! Akkor körülnézek mik vannak.

(#47903) gduck válasza DNS4 (#47883) üzenetére


gduck
addikt

Na már nem is lepődök meg :( Jelentsed le a megfelelő helyen, hátha nem kezdik el terjeszteni ezt a "vírust" az előfizetők között :DDD

(#47904) szabogabor10 válasza gduck (#47903) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem ez még a Pace HD leváltására is alkalmatlan.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47905) DNS4 válasza cigam (#47886) üzenetére


DNS4
csendes tag

De csak nem veszik fel a telefont.

(#47906) DNS4 válasza ztsoft (#47885) üzenetére


DNS4
csendes tag

Nem találtam tesztelős topikot ezért írtam ide

(#47907) ztsoft válasza DNS4 (#47906) üzenetére


ztsoft
őstag

(#47905) DNS4 Tesztelőknek külön telefonszám van hiba jelentésre, azon jelentsd, nekem mindig felveszik (eddig csak egyszer kellett várnom).

A bünti nem a fórumról jön, hanem a szolgáltatótól, gondolom Te is megkaptad a titoktartási pdf-et. :F

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47908) kezo0 válasza DNS4 (#47906) üzenetére


kezo0
addikt

Persze örülünk, hogy beírtad ide, de neked egész véletlenül nem kellett aláírnod egy szerződést, amely szerint a tapasztalataidat csak a UPC-vel osztod meg, máskülönben megbüntetnek...? A UPC felé meg bizonyos rendszerességgel (amikor ők kérik), írásban kell beszámolnod?
Tesztelős topik már csak ezért sem valószínű, hogy lesz. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47909) poli27


poli27
veterán

Mondjuk azt megnézem honnan tudják meg ki áll a nick mögött,nem hatóság... :D

[ Szerkesztve ]

(#47910) kezo0 válasza poli27 (#47909) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk ha UPC-s netről jelentkezik be, nem lennék benne biztos, hogy nem tudják kideríteni. ;)
Bár az igazat megvallva nem nagyon értem ezt a fene nagy titkosságot, ami a tesztelést övezi...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47911) gduck válasza szabogabor10 (#47904) üzenetére


gduck
addikt

Hát azt hittem ezt a tekerés tiltás dolgot csak teszt jelleggel rakták be, de úgy látszik komolyan gondolják. Ez azt jelenti, hogy pl. a reklámot se tudod átugorni XD

(#47910) kezo0: mert ez egy szupertitkos-korszakalkotó újítás lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#47912) kezo0 válasza gduck (#47911) üzenetére


kezo0
addikt

Ha letiltják a felvett műsorokban a reklámok áttekerését, az mindenképpen forradalmi lesz. :P Én pl. azért nézek meg egy csomó műsort inkább felvételről, mint "élőben", hogy átugorhassam a reklámokat, és ezzel időt spóroljak magamnak...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47913) mikung válasza kezo0 (#47912) üzenetére


mikung
aktív tag

A UPC -nél majd rendelhetsz a HD, felvétel, myprime, visszanéző, ... csomagok mellé egy "Tekerés" vagy "AdBlock" csomagot is csak neked csak most, 2 év húséggel akcióban +2k -ért. :DDD

(#47914) kezo0 válasza mikung (#47913) üzenetére


kezo0
addikt

Ne adj nekik ötleteket! :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47915) gduck válasza kezo0 (#47912) üzenetére


gduck
addikt

Dettó! 10 éve 1db reklámot nem láttam :D

(#47916) mikung válasza kezo0 (#47914) üzenetére


mikung
aktív tag

Különben mi értelme lenne a tiltásnak ? :U

(#47917) Salex1


Salex1
senior tag

Az miért lehet, hogy a UPC routert használva az internet megy rendesen, de két wifis eszköz egymással nem tud megfelelően kommunikálni? Ha teljesen leállítom a letöltéseket akkor is 1200mbitps-al tudok másolni.

(#47918) adika4444 válasza Salex1 (#47917) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Lehet az apró file-ok miatti sebességesés, wi-fi sajátosság, meg ezernyi más ok...
Ha másolgatni akarsz akkor akaszd össze kábelen őket:)

üdv, adika4444

(#47919) Salex1 válasza adika4444 (#47918) üzenetére


Salex1
senior tag

Egy nagy fájl volt. Illetve a stream-elés sem megy rendesen tabletre.

(#47920) ztsoft


ztsoft
őstag

(#47909) poli27 Nálam egy kedves technikus osztotta meg kollégáival, meg ki tudja még kivel, hogy ki van a nick mögött. Tudom én voltam a buta, hogy bejelentkezve maradtam arra az időre. Azt is technikustól tudom, hogy nagyobb figyelmet fordítanak a fórumra a teszt alatt.

Persze, ennek az egésznek az igazság tartalma nagyban megkérdőjelezhető, mindenki azt mond, amit akar. :) Már egy pár dologról kiderült számomra, hogy nem is úgy van, ahogy azt állítják.

Már elegük van a sok hibabejelentésből, nem mondták, de érzem, tudom (állítólag, csak én teszek hibabejelentést az utcából), ha már fizetek érte, akkor legyen élvezhető a szolgáltatás. Nem tehetek róla, hogy rossz a rendszer, nincs olyan nap, hogy legalább egyszer ne menne el a hang (két különálló eszközön is jelentkezik, analóg, digitális), vagy ne kockásodna a kép, persze kiszálláskor nincs hiba, vagy ha van is, nincs reakció rá. Már nem is merek telefonálni, mert még a végén rám verik a kiszállási díjat.

Más, az, hogy mi (tesztelők) visszajelzéseinket, javaslatainkat hogyan kezeli a kedves UPC, az kérdés, mert még most is nagy a fejetlenség (pl. számla, 3000 Ft helyett, 9025 Ft, technikai problémára hivatkoznak, majd utólag jóvá írják, a többit nem írhatom le :( ).

Ezek fényében már várom augusztust (akkor telik le a hűség), teszek egy próbát csak az internetre (többi nem kell), ha nem megy, akkor megválunk egymástól. Mindez, csak 3 év tapasztalata.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47921) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok lehet tudni hogy mikor érkeznek apple készülékek a mobil választékba?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47922) Gubek-Einste válasza aram01 (#47921) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen ilyen info, a többi szolgáltatónál sem lehet az ilyesmit tudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47923) aram01 válasza Gubek-Einste (#47922) üzenetére


aram01
nagyúr

valamelyik nap voltam bent érdeklődni egy üzletben azt mondták hogy volt ígéret. az a baj hogy nekünk az összes készülék T-s. ez meg vodás hálózat ha jól tudom.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47924) Gubek-Einste válasza aram01 (#47923) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a Vodefone hálózatát használja a UPC.
Akkor hiszek az ilyen ígéretnek ha majd rendelhető az adott készülék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47925) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#47924) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, sajnos az ügyfélszolgálatok - és itt nem csak a UPC-re gondolok -, hajlamosak elejteni teljes bizonytalansággal olyan információmorzsákat, amit az érdeklődő hallani szeretne.

(#47926) aram01 válasza Gubek-Einste (#47924) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor vennem kell függetlent és csak előfizut teló nélkül

Intruder2k5: lehet hogy igazad van, de felesleges ez a részükről. Én a helyükben próbálnám rábeszélni a vevőt hogy vegyen valami robotos csodát.
most látom modi lettél grat ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47927) Treck


Treck
aktív tag

Csak nekem nem mukodik napok ota a UPC Phone app, vagy megint vmi globalis problema van vele?

http://google.treck.hu

(#47928) aram01 válasza Treck (#47927) üzenetére


aram01
nagyúr

Nekem most véletlenül működik

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47929) PonPon


PonPon
senior tag

Sziaszok!

A Hitron kütyüt a bridge modba állítottam, nem tudjátok véletlen milyen IP-n lehet elérni?
A mögötte lévő routeren van olyan opció hogy "Route Modem IP". 192.168.0.1 -el próbáltam, nem jo.

Bridge mode-ban van a Hitron, de megy rajta a wifi :) valahogy ki kéne kapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#47930) kabelmania27 válasza PonPon (#47929) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
192.168.100.1 címen mindkét módban elérheted a modem oldalát.
wi-freet my upc-ben vagy 1221-en tudod kikapcsolni.
cisco 3925-ös hgw kivételével az összes típusnál megy 192.168.100.1

[ Szerkesztve ]

(#47931) Intruder2k5 válasza PonPon (#47929) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#47932) PonPon válasza Intruder2k5 (#47931) üzenetére


PonPon
senior tag

köszönöm!

sikerül! csak brigde módban már nincs wifi opció, de azért megy :)

[ Szerkesztve ]

(#47933) bogabi válasza PonPon (#47932) üzenetére


bogabi
senior tag

Valószínűleg a WiFree megy rajta. Le kell tiltani/tiltatni, ha zavar.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#47934) maki1976 válasza kezo0 (#47912) üzenetére


maki1976
tag

[link]

Na, itt az UPC már csepegteti az infót a Horizon boxról...

(#47935) szabogabor10 válasza maki1976 (#47934) üzenetére


szabogabor10
veterán

"A jövő megérkezett"

Hehe, jó vicc...

Viszont levették az összes többi mediaboxot új megrendelésnél. Most nem mondják komolyan, hogy csak ezt az ipari szart fogják ezentúl adni? :W :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47936) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#47935) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt továbbra is írja az eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#47937) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#47936) üzenetére


szabogabor10
veterán

Remélem nem csak az van, hogy még nem frissítették ezt az oldalt...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47938) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#47937) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Most beírtam véletlenszerű címet webshopba, csak horizon box és dvr horizon box vagy médiarcard van első eszköznél.

[ Szerkesztve ]

(#47939) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#47938) üzenetére


szabogabor10
veterán

Akkor tényleg az van...

De hogy gondolják ezt? Ezek tényleg ezt a hulladékot akarják minden ügyfél torkán lenyomni? És miért volt szükség az összes eddigi box eltüntetésére? :W
Sík hülyének néznek minket, és ezt nagyon nem értékelem...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47940) Skyhigh válasza szabogabor10 (#47939) üzenetére


Skyhigh
senior tag

update: úgy is kerestem őket a UPC Phone miatt, hát rákérdeztem, csak ez a box lesz felvételre az év-végétől (érdekes, mert mintha vki említette volna, hogy halomba állnak a CISCO-k, lehet elpasszolták az Alkukirálynak :)) )
A Régi box-ok és az új boxok árképzése eltérő lesz a nyártól, kihámozni nem tudtam hogy melyik lesz a drágább, de szvsz aki két felvételt akar a fizessen többet...

Kishölgy javasolta, hogy ha kell extra Cisco box akkor még most kérjek (lehet csak az értékesítő szólt belőle)

Arra a kérdésre, hogy ha tönkremegy a CISCO januárban akkor mi lesz, hiszen pont a két tuner miatt van a box-om, nem tudott válaszolni...

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#47941) szabogabor10 válasza Skyhigh (#47940) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tömegesen a tudtukra kell adnunk, hogy NEM kérünk ebből a hulladékból.
Az biztos, hogy ha nekem egyszer is megemlítik ezt a szart, akkor az az övék lesz, amit tőlem kapnak, és nem fog érdekelni, hogy az ügyintézők nem tehetnek semmiről.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47942) maki1976 válasza szabogabor10 (#47939) üzenetére


maki1976
tag

Én sejtettem, hogy ezt a hulladékot simán ráerőltetik az előfizetőkre és új eszközként (box) már csak ezt fogják adni. Vélhetően a régi csereszavatos boxok helyett is már csak ezt akarják adni, ha azok esetleg meghibásodnak. Remélem, h a fő box helyett nem akarják szép fokozatosan lecserélgetni, mint a hgw-k esetében! Egy jobb boxx bevezetése is feltétlenül szűkséges e-mellé az értéktelen nulla tudású vacak mellé!!!

(#47943) szabogabor10 válasza maki1976 (#47942) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha küldenek nekem egyet, küldöm vissza postafordultával...
Szégyelljék a mocskos pofájukat. Azért hülyének nem kell nézni az embert...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47944) Diabo6 válasza szabogabor10 (#47943) üzenetére


Diabo6
senior tag

Nekem sima boxom van, nem HD-s. Nem értek ezekhez (még :) ) Miért sz.r ez az új? Csak röviden fel tudnátok vázolni nekem?
Köszönöm

(#47945) mikung válasza Diabo6 (#47944) üzenetére


mikung
aktív tag

Olvasd el a fentebb linkelt pdf -eket, amúgy pl https://www.upc.hu/pdf/mediabox/Horizon_HD_Welcome.pdf 21. oldal alja :

"A Műsorvisszanéző által lejátszott műsorok
megtekintése során a felvételek előre-, illetve
hátratekerése, megállítása csak bizonyos csator
-
nák esetében lehetséges"

Tehát nincs reklám áttekerés. :W

[ Szerkesztve ]

(#47946) szabogabor10 válasza Diabo6 (#47944) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mivel neked nem rögzítős boxod van, nem fognak feltűnni a súlyos hiányosságai. Ami viszont feltűnhet, hogy szoftvere szerintem jóval laggosabb, és nem lehet filmet kölcsönözni a videotárból. Van benne 7 napos visszanézhetőség bizonyos csatikon, viszont nem tekergethetsz se előre, se hátra.

Írok nekik egy szép levelet, melyben rakérdezek, hogy mi van akkor, ha tönkremegy a mostani boxom (vagy benne a HDD). Ugyanis nem egy ilyen hulladékra fizettem elő, amikor kértem a HD+felvétel opciót.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47947) Diabo6 válasza szabogabor10 (#47946) üzenetére


Diabo6
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Egyértelmű akkor, hogy egy rosszabb termékre cserélik le a régieket. Ezt mindig is gusztustalannak tartottam. Anno alap analóg előfizum volt és sorra vették ki a csatornákat (nyilván azért, hogy motiválják az embereket a digitális előfizetésre). Gondolom ha reklamáltam volna, hogy én nem erre fizettem elő, akkor előszednek valami apróbetűs részt és azt mondják, hogy ha nem tetszik, akkor (esetleg) büntetés nélkül leléphetek és menjek ahova akarok.
Sajnos biztosra veszem, hogy megvannak számukra a kiskapuk, amikkel a panaszokat le tudják kezelni.

(#47948) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nem véletlenül adják az egyedi csomagajánlatokat kizárólag 2 éves hűséggel...
Ja és ugyanúgy havi +2000 Ft-ért adják ezt a trágyadombot meg mellé a HD-t és a HDD-t. Ez már tényleg a pofátlanság teteje.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47949) kezo0 válasza Diabo6 (#47944) üzenetére


kezo0
addikt

Azt is tegyük az eddig felsoroltak mellé, hogy ehhez a boxhoz el kell vezetni a lakásban/házban egy külön UTP-kábelt, mert nincs benne saját modem, mint a mostani boxokban.
Ha rádugsz egy külső HDD-t, arra ugyan tudsz műsort rögzíteni, de csak azt, amelyiket éppen nézed – ennek pedig nem sok értelme van.
Ezt a hiányosságot pedig csak nagyon korlátozottan pótolja a 7 napos műsorvisszanézési lehetőség, mivel az csak huszon-valahány csatornánál működik, melyek döntő többsége nem is HD-csatorna. Vagyis leegyszerűsítve: hiába van előfizetésed mondjuk az RTL Klub HD-ra, ha nem tudod éjjel fél 1-től kezdve megnézni rajta a Grace klinika aktuális epizódját, akkor utólag már csak SD-ben nézheted vissza.
Nem hittem volna, hogy egyszer még féltett kincsnek fog számítani a Cisco HD DVR box...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47950) Diabo6 válasza kezo0 (#47949) üzenetére


Diabo6
senior tag

Na hát ezzel az infoval most már tényleg egy rakás sz.r ez a box. Engem már valszeg nem is érint, mert ha pl rögzítős csomagra váltanék, akkor nincs választási lehetőségem, hogy régi vagy új boxot kérek-e hozzá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.