Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) szabogabor10 válasza kezo0 (#47949) üzenetére


szabogabor10
veterán

"Nem hittem volna, hogy egyszer még féltett kincsnek fog számítani a Cisco HD DVR box..."

Hát hallod, ezt aztán én se...

Diabo6: tényleg, bocs, a belső kábelmodem hiányát kihagytam a felsorolásból.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47952) szabogabor10 válasza Diabo6 (#47950) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja és kihagytam azt is, hogy nem adnak hozzá univerzális távirányítót se...

Javaslom, hogy mindenki tegyen náluk panaszt, akit hátrányosan érint ennek a hulladéknak a nem létező funkcionalitása. Hátha így elérhetünk valamit (nem). Én már megtettem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47953) ztsoft


ztsoft
őstag

Most akkor ennyi volt a teszt? :F Elméletileg szeptemberig lenne. Akkor ezért nem jön a kérdőív. Komoly! Ezek szerint nem foglalkoznak a visszajelzéseimmel. :W Ha egy hozzáértő kap ilyen "csoda" boxot, kíváncsi lennék az arcára az első használatba vételkor. :))

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47954) szabogabor10 válasza ztsoft (#47953) üzenetére


szabogabor10
veterán

Itt valami nagyon nem stimmel. Máris vége a tesztidőszaknak, és rögtön kukázzák a régebbi boxokat. Valami óriási gáz lehet a UPC háza táján...
Szerintem jóval olcsóbban tudják beszerezni ezeket, mint az összes eddigi típust. A [moderálva] ügyfél meg [moderálva] és tejeljen szépen tovább. Hogy szakadna rájuk az ég. :W
Hajítom ki az utcára, ha [moderálva] ezt a hulladékot meg a HGW-jüket...

[ Módosította: Intruder2k5 ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47955) #54715584 válasza ztsoft (#47953) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megnéztem találomra egy TV csomagot, ott már az új boxot ajánlják.

(#47956) poli27


poli27
veterán

Mediaeszköz:
HD és Felvétel opció + Mediabox
Felvétel opció + Mediabox
Havi díj:2000 Ft/hó

azért nem semmi, 1000ft ért bekapcsolják a felvételt vagy adnak wincsit is hozzá?...

(#47957) ztsoft válasza #54715584 (#47955) üzenetére


ztsoft
őstag

Tudom, én is néztem, ezért nem értem az egészet. Ha már élesben kínálják, akkor minek a teszt, ha még megy a teszt, akkor azt, hogy merik kiadni előfizetőknek. :F

Kezdem azt érezni, hogy egy cseppet sem jobbak, mint az előző szolgáltatók voltak (Vártech, Rubicom), tesznek nagy ívben a felhasználókra. :(((

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47958) Intruder2k5 válasza ztsoft (#47957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Profitorientált, na de nem tudsz olyan távközlési céget mondani, amelyik nem az.

(#47959) szabogabor10 válasza Intruder2k5 (#47958) üzenetére


szabogabor10
veterán

De pl. Csehországban vagy Svájcban is profitorientáltak, ott mégis van normális Horizon box.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47960) Intruder2k5 válasza szabogabor10 (#47959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz. Lehet, hogy ott nincsenek ennyire monopol helyzetben a szolgáltatók mint nálunk, így inkább rá vannak kényszerítve a minőségi szolgáltatásra.

Meg ugye ki tudja, hogy mekkora haszonnal dolgoznak ott. Az árakat ugyan meg lehet nézni a honlapjukon, de a csomagok tartalma nem ugyanaz, más a bekerülési ár, és más az adótartalom is, mint idehaza, így 1:1-ben nem lehet összehasonlítani sem az árakat.

Lehet ott nagyobb árréssel tudnak szolgáltatni, jobban telik fejlesztésre.

[ Szerkesztve ]

(#47961) csabi63


csabi63
senior tag

A cseh és szlovák UPC nemrég egyesült. A szlogen az volt, hogy jobban ki tudják szolgálni az előfizetőket, egyesülve gyorsabbak lesznek az innovatív fejlesztések. Erre fel a szlovákok már anyáznak, mert nem azt a box-ot kapják, amit a csehek. A franc se tudja, mi folyik a háttérben.

(#47962) ztsoft válasza Intruder2k5 (#47958) üzenetére


ztsoft
őstag

Itt nem a profittal van a baj, legyen nekik, amennyit nem szégyellnek (tudom, a határ a csillagos ég :) ), de tegyenek is érte! Ha valamibe bele kezdek, akkor vagy megcsinálom normálisan, vagy bele sem kezdek!
Az előző két cég pont arról volt híres, hogy nem érdekelte Őket az előfizető (elsőnek 3 hónapig voltam előfizetője, az utóbbinak már nem voltam, túl sok "jót" hallottam róla).
Itt az első 1 évet analóg TV-vel húztam le, mondanom sem kell, hogy nagy vissza lépés volt a földfelszíni analóg után! Jelenleg a 2 év digital TV, folyamatosan küzdök velük, de semmi értelme. Most a teszt, szintén semmi értelme (a box több sebből vérzik). Eljött az ideje a váltásnak.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47963) gduck válasza maki1976 (#47934) üzenetére


gduck
addikt

Na a tettek mezejére léptem (mert szeretnék a UPC-nek visszajelzéseket küldeni róla) megrendeltem 3. eszközként 890Ft/hó összegért. :DD Foci EB és OLIMPIA alatt tesztelve lesz és a nyár végén vissza fogom adni... 1900Ft-ot bukok rajta, ez belefér.

Azt hiszem folyamatos levélváltásban leszek velük :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47964) poli27 válasza gduck (#47963) üzenetére


poli27
veterán

sztem pont leszarják, mivel tudják hogy szar, de legalább olcsó ennyi a megfejtése.,.....

(#47965) ztsoft


ztsoft
őstag

Most beszéltem velük, rákérdeztem a tesztre, nos, az még megy, de már mától rendelhető az új box (kevés volt a béta tesztelő?). :F

Mondtam neki, hogy amiket írtam hibákat, még nem javították ki, erre az volt a válasz, hogy nem is volt ilyen hiba jelentve. A kérdőív az egyenlő a nullával, amit ott leírtam hibákat (május 4!), azt a kutya sem olvasta! :W Ennyit az egészről! Valakinek nagyon elgurult a gyógyszer, ááá, inkább nem is írom le!

Persze most felvesz egy hiba jegyet (a scart-on digitális hang, kép közlekedik, szerintük, mivan?), holnap jönnek. Megint jött a fenyegetőzés, hogy ha nem a UPC eszköze rossz, akkor fizethetek. Elmehetnek a ....!

(#47958) Intruder2k5 Látod, pont erről írtam. Most komolyan, van ennek értelme?

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47966) tomp


tomp
félisten

Na akkor gratuláljunk ehhez a fosboxhoz. Ez a jövő?
Nem hittem volna, hogy a júpíszínek van még lejjebb. Hát van. Ha nekem mint Cisco előfizetőnek megpusztul a box akkor mi van? Nekem ne adjanak ilyen hulladékot ugyan úgy felárért...
Ugyan azt a 2felvételi lehetőséget követelném továbbra is. Ahhoz meg fos box+kártya kell.
UPC 2016 fejlesztése: :C :W

ztsoft
Gondolom megy a pezsgőzés, hogy ezaz fejlesztettünk...

A UPC elhozza a televíziózás új korszakát a Horizon HD Mediaboxszal!
Ja el! Horizon HD Mediabox: gyengébb, kevesebb tudás változatlan áron.

[ Szerkesztve ]

(#47967) poli27 válasza tomp (#47966) üzenetére


poli27
veterán

Azt kihagytad hogy legalább nekünk(UPC) sokkal olcsóbb megvenni őket :DD

(#47968) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#47939) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Többség kártyát fog kérni.
Cisco modemet és boxot nem szabad cserélni.

(#47969) tomp válasza poli27 (#47967) üzenetére


tomp
félisten

Azért ez még viccnek is rossz. Kaonnál tavaszi nagytakarítás volt? A raktárban kifakult dobozokat eladták a upc-nek?
Az tuti még a héten írok nekik egy gratulációs levelet. Ezt illik megköszönni...
Elmúlt 20évben ilyen fejlesztést egy cég sem végzett. Ennél csak jobbat.

kabelmania27
Nem szabad oké. Én sem cseréltem a Cisco modemet csak amikor már haldoklott. Szerencsémre a Tc erősebb. Na de mi van ha bedöglik a Cisco boxom? Pár napja sokadik nekifutásra bírt bekapcsolni mert folyamatosan újraindult végül "Init" majd országválasztó fogadott... Adhatnak nyugodtan Horizont de akkor mellékeljenek hozzá médiakártyát is és úgy már rendben lesz a felár. Mármint a dvr díja.

[ Szerkesztve ]

(#47970) gduck válasza tomp (#47969) üzenetére


gduck
addikt

Én is fogok nekik szépeket írni az biztos :)

(#47971) kabelmania27 válasza tomp (#47969) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ez addig működik amíg a régi eszköz el nem romlik.

(#47972) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ez az, írjunk nekik sokan. Árasszuk el őket panaszokkal. Ezt érdemlik.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47973) tomp


tomp
félisten

Azt már csak hab a tortán, hogy ha valakinek elég csak a visszanézhetőség de instabil ott nála a net hálózat na az keményen reklamálni fog. Ilyenkor mit fog lépni a upc?
"Nem feláras a szolgáltatás így havidíj jóváírásra nincs lehetőség" sablont fogja írni/mondani? Mert hát mivel feláras a jövő box hulladéka így a visszanézhetőség nem működésekor bizony jóváírást kell adnia a szolgáltatónak mivel a boxhoz tartozik a szolgáltatás.
Hmmm szééép lesz ez kérem szépen mély tisztelettel. :DD
Nem lennék meglepve ha most pár hétig "külföldi üzleti úton van" állapot lenne a upc-nél a megfelelő osztályon. Még véletlenül se olvassák a reklamálásokat.

(#47974) ztsoft


ztsoft
őstag

Lehet ez is közre játszott a hirtelen elérhető új "csoda" box-ra [link]. :C

Nem baj, jó lesz ez! Már várom a visszajelzéseket itt a fórumon (sajnos, én nem írhatok, pedig szívesen kitálalnék), szerintem hamarosan pezsegni fog a topik. :DDD

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47975) tomp válasza ztsoft (#47974) üzenetére


tomp
félisten

A pdf-ben egyik oldalon usb 2.0-t írnak a másik oldalon 3.0-t. Akkor most mivan? :DDD
A boxon fekete vagy kék az usb port? Fekete esetén 2.0, kéknél 3.0.
Még ezt sem tudták pontosan leírni.

(#47976) kezo0


kezo0
addikt

Érdekes lesz, amikor pár előfizető egy olyan eszköz ill. szolgáltatás miatt reklamál, ami még nincs is neki, a reklamáció tárgya pedig az lesz, hogy még véletlenül sem szeretne ilyet kapni...
Nem tudom, mit mond ilyen esetekre az ÁSZF, de gyanítom, hogy reklamálni eleve csak egy konkrét, nálad fellépő hiba miatt lehet, szóval sejthető, hogy ezt a hisztit mennyire fogják komolyan venni. Amikor láthatóan semmibe veszik a saját maguk által indított tesztet is, az abba bevont előfizetők véleményével egyetemben.

tomp: hát nem k*va mindegy, hogy milyen az az USB-port? Amire használni lehet, arra a 2.0-ás szabvány is elég.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47977) szabogabor10 válasza tomp (#47975) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kép alapján kék.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47978) Intruder2k5 válasza kezo0 (#47976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Horizon tesztnek lett álcázva az első CISCO boxok visszavonása. :)

(#47979) kezo0 válasza szabogabor10 (#47977) üzenetére


kezo0
addikt

Na ugye, milyen modern ez a box! :P

Intruder2k5: Miért, a teszt után már vissza sem kaphatják a régi Ciscojukat a szerencsétlen delikvensek? Akkor sem, ha világosan megírták, hogy ez az új box nem tetszik nekik? Szép lenne.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47980) szabogabor10 válasza Intruder2k5 (#47978) üzenetére


szabogabor10
veterán

Amúgy pont erre gondoltam én is. :)

kezo0: ha teljesen kivezetik a Cisco-t (nagyon úgy néz ki), akkor ez a helyzet...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47981) ztsoft


ztsoft
őstag

(#47975) tomp Mit vársz tőlük, idézet a pdf-ből "Kijelző 4 karakterből álló háttér megvilágítással rendelkező LCD kijelző", aha, persze, jó az még 4db 7 segment fehér LED kijelzőnek is (ugyan olyan, mint a Pace HD, csak nem zöld, mellesleg hangulat világításnak is tökéletes éjszaka :D ). Amúgy nem lehet, hogy a 3.0-át HDD-nél láttad? A box 2.0-ás (a pdf-ben is így szerepel).

(#47979) kezo0 Már nem kapjuk vissza a régi boxot, le is kellett adni.

Még egy gyöngyszem a pdf-ből "A készülékben mozgó alkatrészek vannak, ezért stabil sík helyen tárolja / helyezze el azt. A készüléket ne helyezze instabil felületre! (Javasoljuk, hogy ne tegye üreges tárgyra, mert
megnövekedhet a készülék zajszintje.)"! Kis UPC dolgozók mozognak benne? Semmilyen mozgó alkatrész nincs benne, ha mégis, akkor már nem nevezhető működőnek. :C

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47982) ztsoft válasza ztsoft (#47981) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt én is benéztem, itt az ideje az alvásnak. :O

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47983) spici


spici
tag

Amúgy ha valakinél csak UPC TV csomag van, vagy azt rendel felvétel funkcióval és megkapja ezt a nagyszerű Horizon boxot, de internet előfizetése nem a UPC-nél van (rosszabb esetbe nincsen) akkor mit fog lépni?
A box többi szolgáltatását a TVzésen kívül nem tudja nyújtnai net nélkül akkor az nekik jogilag megengedhető?

(#47984) Intruder2k5 válasza spici (#47983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A box szerintem nem használ internetet, az egy másik címtartományban működik, egy UPC belső, zárt hálózaton. Az persze más kérdés, hogy kell neki HGW, na de hát ez nem újdonság, VoIP-hoz (telefonhoz) is kell, akkor is ha nem rendelsz mellé netet.

(#47985) kezo0 válasza ztsoft (#47981) üzenetére


kezo0
addikt

Hát ez nagyon fasza. Szóval teszteljetek egy készüléket, amit akkor is meg kell tartanotok, ha nem válik be...
Ha erősen sejthető volt, hogy nem fog beválni (hiszen előre tudtunk erről a boxról már kb. mindent, és lám, nem tévedtünk), akkor mégis, miért vállalták be ezt így a tesztelők? Puszta mazochizmusból?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47986) mikung válasza kezo0 (#47985) üzenetére


mikung
aktív tag

Meg lehet ezt indokolni. ;) Pl. :

- Kíváncsiság
- Ingyen TV arra az időre - ha má' úccse' nézed, legalább legyen ingyé' pár hónapig :D
- Új modem szerelővárós noobulás nélkül - pl. mert a régi döglődik de nincs időd 18 -ig várni a szerelőt hogy aztán 18:30 -kor megkérdezze megjavult vagy kijöjjön ? :C
...

(#47987) 4Grider válasza ztsoft (#47981) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs benne se hdd, se hűtőventilátor?

(#47988) ztsoft


ztsoft
őstag

(#47985) kezo0 Nálam az ingyen TV teszt alatt, meg a Pace HD hülyeségei. A videótár nem érint, mivel az "ingyenes" filmek is pénzbe (előfizetés) kerül, apps (youtube) hol megy, hol nem, ezekhez képest kaptam 1080i felbontást (az új boxal megy HDMI-n keresztül). Összességében nem volt veszteni valóm, ja meg augusztusban lejár a hűségem.

(#47987) 4Grider Ezt én is hasonlóan benéztem, mint tomp fórumtárs, nem csak a boxról szól a pdf, hanem a HDD is szerepel benne, így annak a leírásából sikerült másolnom. Amúgy magában a boxban nincs mozgó alkatrész (HDD, ventilátor).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47989) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Nekem most járt le a hűségem május elején,de ezeket a dolgokat olvasván nem biztos hogy annyira ragaszkodom majd elfogadni az esetleges új ajánlatukat,legfeljebb csak a netet.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#47990) kabelmania27 válasza Dan-szan (#47989) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, hogy a meglévő boxot nem kell cserélni, vagy egyet cserélnek a többi marad.

(#47991) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Baránőmnél UPC van. Társasház, és mindenkinek ugyan olyan upc által adott routere van, ezért nagyon keserves a wifi. Vettem egy Tplink WDR4300-ast ezért. Hogy kell beállítani hogy működjön normálisan?

Gondolom a UPC féle cuccban wifiket kilövöm, aztán rádugom LAN portra, és ennyi?

(#47992) Diabo6 válasza hkari (#47991) üzenetére


Diabo6
senior tag

Szia!
Kérdésedre kérdésem, szóval megoldást nem tudok. De! Hogy lehet, hogy rossza a wifi? Anno én is laktam társasban, ahol több upc is volt és semmi problémám nem volt vele. Sőt. Még a folyosó másik végén is volt wifreem, meg liftben is.

(#47993) hkari válasza Diabo6 (#47992) üzenetére


hkari
őstag

Hát ezt sajnos nem tudom. Méregettem inSSIDer-el, és több mint 40 darab upc-s wifit talált. Sajnos szabad csatorna nincs, folyamatosan szakadozik, és a ping az meg 50-60 környéke. Egyszerűen mintha gyenge lenne a jel. Kábelen teljesen jó, szóval már csak ezt tudtam kitalálni. Vagy ez a 50-60-es pong nem is sok? Az a baj, hogy én meg digis vagyok, szóval eléggé hozzászoktam az 1-2-es pinghez :)

[ Szerkesztve ]

(#47994) Intruder2k5 válasza hkari (#47993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A ping UPC kábelen 8-10ms körül normális, de 40 WiFi hálózat közt vezeték nélkül mérve DIGI-s ping se lenne 1-2ms.

[ Szerkesztve ]

(#47995) hkari válasza Intruder2k5 (#47994) üzenetére


hkari
őstag

Köszi, akkor este ránézek kábelen is, de ha jól rémlik úgy rendben volt. Remélem valamennyi előrelépést várhatok azért a tplinktől. :)

[ Szerkesztve ]

(#47996) Intruder2k5 válasza hkari (#47995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Célszerű akkor a UPC HGW-t bridge módba állítani, vagy ha erre nincs lehetőség a menüben, akkor az ügyfélszolgálat meg tudja csinálni, hogy ne legyen kettős NAT a hálózaton.

Aztán célszerű a WiFi-t is kikapcsolni benne, sőt ha nem használják, akkor szintén az ügyfélszolgálaton a WiFree-t is.

Aztán inSSIDer-el megkeresed a legmegfelelőbb csatornát, illetve ha vannak eszközök amik támogatják az 5GHz-et, akkor azokat érdemes oda átállítani, jó eséllyel ott nincs még zsúfoltság.

(#47997) Dan-szan válasza kabelmania27 (#47990) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Addig ok,de ugye ha esetleg megadja magát akkor már csak az új boxot fogom kapni.

B verzió : Upc szól hogy régi box csere az újra záros határidőn belül mert csak így tudja továbbra is biztosítani a "színvonalat" :U

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#47998) kabelmania27 válasza Dan-szan (#47997) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetsgées.
B verzióval kapcsolatban: Sokaknál van sima ed3-as cisco 3208 vagy 3212-es modem, ha elromlik a táp szokták cserélni.

(#47999) hkari válasza Intruder2k5 (#47996) üzenetére


hkari
őstag

Értem, Köszi a segítséget! Dualba lesz, mert egy laptopjuk nem tud 5ghz-et, viszont minden más igen. Sajnos ezért eddig 2,4 en ment, szóval már csak ezért is várok jelentős javulást.

(#48000) Skyhigh válasza kabelmania27 (#47990) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Reméljük,

Hivatalosan is megkérdeztem tőlük, most várhatok 30 napot a válaszra, mert hogy levélben fognak válaszolni...
Döbbenet 2016

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.