Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) blakey válasza mikung (#47400) üzenetére


blakey
titán

[link] :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47402) tomp válasza mikung (#47395) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor ezt optimalizálhatják piros hó esésig, akkor is ilyen lesz.
Szerintem gratuláljunk nekik. Minőségi fejlesztés ez kérem szépen.
Ezt max 0Ft-ért tudják majd adni. Ne várjanak ezért külön havidíjat...

(#47403) gduck válasza mikung (#47400) üzenetére


gduck
addikt

Érthető :R

(#47404) gduck válasza blakey (#47401) üzenetére


gduck
addikt

Ezt hiába linkelgeted, nálunk sajnos nem ez lesz :( Itt csak Horizon-light lesz!

[ Szerkesztve ]

(#47405) mikung válasza blakey (#47401) üzenetére


mikung
aktív tag

(#47406) szabogabor10 válasza mikung (#47395) üzenetére


szabogabor10
veterán

Annyira tudtam, hogy ez lesz. Még a Samsung boxon is akadozott a Horizon felület a beveztéskor kicsit a videók alapján. Iszonyatos baklövést csináltak ezzel a hulladékkal.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47407) tomp válasza gduck (#47404) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy magával a Lájtal semmi gond nem lenne. De miért egy 15éves technikát raknak alá? Ennyire nem lehet a upc sóher.
Kíváncsi lennék majd a teszt végeredményére. Mennyire volt sikeres... Ennél lejjebb már csak a vhs van.
Habár én még reménykedek, hogy a sok panasz miatt és a fórumokon írt vélemények alapján behoznak egy másik boxot is.
Ez a box a Pace HD-t tudja csak váltani. Cisco helyére ez bukó.

(#47408) ztsoft válasza mikung (#47400) üzenetére


ztsoft
őstag

:D

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47409) Intruder2k5 válasza tomp (#47407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Habár én még reménykedek, hogy a sok panasz miatt és a fórumokon írt vélemények alapján behoznak egy másik boxot is."

Csak nehogy az is egy újabb visszalépés legyen, mert eddig ugye, ha megnézed a modemek, HGW-k esetét, CISCO-ból lett Technicolor majd Ubee, aztán az 500-as netnél Hitron-ból Mercury, mindig olcsósítanak.

(#47410) szabogabor10 válasza mikung (#47405) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hehe, ez jó:

"A kiegészítő szolgáltatások közül a HD és HDD a teszt időtartama alatt szintén 0 Ft-ért vehető igénybe"

Tehát fizetős lesz hozzá még külön a HDD is. Az igen. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47411) #54715584 válasza szabogabor10 (#47410) üzenetére


#54715584
törölt tag

Most is fizetős. Mind a HD mind a DVR funkcióért fizetni kell.

(#47412) szabogabor10 válasza #54715584 (#47411) üzenetére


szabogabor10
veterán

De most úgymond az egész Cisco boxért fizetsz 2000 Ft-ot, itt meg csak a nyamvadt HDD-ért kell majd valamennyit. Kíváncsi leszek, mennyi lesz. Ha ezért a Horizon-ért felárat kérnek, az a pofátlanság csúcsa lesz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47413) Zitronensaft válasza szabogabor10 (#47410) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Most is fizetős a hdd.. csak be van építve a boxba. Ugyanúgy feláras a felvétel opció,mi a furcsa a dologban? Ráadásul ha minden a mostani helyzet szerint marad,használható saját adattároló is ,tehát opciós díj nélkül is felvevőssé tehető a box. Ebben mi a vérlázító??

(#47414) 4Grider válasza szabogabor10 (#47412) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én két médiakártyán csak a HD tartalomért fizetek havi 2550 Ft-ot. Ha nem fizetnék érte, akkor maradna ugyanazok a médiakártyák ugyanazokkal az előfizetői kártyákkal, havi 890 Ft-ért csak épp HD adások nélkül. A UPC a HD adásokból is kiscsomagot csinált.

(#47415) maki1976 válasza mikung (#47405) üzenetére


maki1976
tag

Ez szép! Jól levédik magukat az biztos. Valami leírást/használati utasítás emberi nyelven (magyar, angol) nem adtak a készülékhez? Egyébként nem igazán értem, hogy miért is kell ezt tesztelni, mikor már más országokban használják. Illetve lehet, h nem pontosan ezt a típust, de ezek a Kaon készülékek elég gyengék mind HW és SW szinten... Sztem nagyon félnek az itteni buktától!

(#47416) poli27 válasza Zitronensaft (#47413) üzenetére


poli27
veterán

jha ezt tuti nem fogják engedni, hanem lesz egy minimális díj, ami ellenében bekapcsolják a felvétel funciót saját hddre... a upc directnél is így van.... tuti itt is ez lesz! Ingyen nem adnak semmit se!

(#47417) tomp válasza maki1976 (#47415) üzenetére


tomp
félisten

Ha félnek akkor nem a hulladékot kellene tesztelgetni hanem normális boxot adnának.
Országos szolgáltatóként ez szerintem nagy szégyen lesz.

(#47418) szabogabor10


szabogabor10
veterán

De én azt nem értem, hogy miért nem bocsátanak tesztre egy fullos Horizon boxot is? Ez még nem kötelezné őket arra, hogy a tesztidőszak után is megtartsák, de legalább lenne egy gép, amiről pozitívabb visszajelzéseket is kaphatnának.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47419) Zitronensaft válasza szabogabor10 (#47418) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Adhatnának tesztre egy Ferrarit is...max visszavennék..pff. felesleges ez a teszt úgy ahogy van. Olyanok okádnak,akik közelébe nem voltak ilyen boxoknak..

(#47420) Intruder2k5 válasza szabogabor10 (#47418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig ez egyszerű... Felesleges olyan eszközt tesztelni, amit nincs szándékukban bevezetni.

(#47421) #54715584 válasza szabogabor10 (#47418) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem tudhatod, hogy a fullos boxot ki teszteli. Lehet a lakosság csak a legkisebb boxot kapja, ettől függetlenül simán mehet tesztelés más boxokkal is.
Másrészt meg a többségnek úgyis elég a legkisebb doboz, ha az működik, akkor a nagyobbaknak is kellene. De nem hiszem, hogy a nagyobbakat teszt nélkül adnák majd.
Mondjuk egyelőre sajnos feleslegesen pörgünk ezen, mert úgyis csak jövőre jön, ha jön.

Kérdés: AXN HD csatorna milyen Dolbyt nyom? Az erősítőm nem Dolbynak ismeri fel, hanem egyből bekapcsolja a PLCII módot.

[ Szerkesztve ]

(#47422) tomp válasza #54715584 (#47421) üzenetére


tomp
félisten

AXN HD Dolby Digital-t ad 192kbps-el... Lehet a sávszél miatt vált át. 192Kbps nem nagyon Dolby. :DDD

(#47423) hawyka


hawyka
tag

üdv!
olvasom a hozzászólásokat ezzel az új horizon cuccal kapcsolatban, látom, hogy szinte kivétel nélkül mindenki a upc-t savazza (nem mondom, van is miért).
Ebben a tekintetben viszont nem gondolom, hogy elsősorban a upc a hibás, sokkal inkább a magyar fogyasztói szokások. Egyértelműen kimutatható ugyanis, hogy a régióban az előfizetők nagyon nagy része egyszerűen nem hajlandó áldozni extra szolgáltatásokra (interaktív tv, felvétel, OTT tartalmak stb). Már ha egyáltalán ismerik ezeket. Ugyanez ez a helyzet a hd csatornákkal is. Ezt a upc pontosan tudja, merthogy (a hiedelmekkel ellentétben) igenis jól ismerik/figyelik az előfizetői igényeket. Ezeket ismerve pedig egyszerűen nem kifizetődő új fullextrás boxokat berendelni+a szükséges műszaki hátteret kiépíteni. A upc pedig nem jótékonysági intézmény, amíg itt ez éri meg nekik, addig ezt kapjuk. Több százezer előfizetőnek szolgáltatnak, nemcsak néhány tech-függő fórumozónak :)
Valós igényekról pedig arról beszélhetünk, mikor az átlag laikusok bizonyos hányada is hajlandó lesz ezekért a szolgáltatásokért havonta párezret beáldozni. De most azt mondom, hogy még ez a light cucc is csoda...
Én is olvastam vhol, hogy a upc is iptv felé akar elmozdulni pár éven belül.. nem tudom ebből mi valósul meg, de ha a hálózat stabilitását nézzük, hát... persze lehetnek nemsokára e téren is előrelépések.

[ Szerkesztve ]

(#47424) gduck válasza szabogabor10 (#47418) üzenetére


gduck
addikt

Most írom le ezeregyedszer... hogy Szlovákia, Magyarország és Románia = Horizon-light! :)

(#47425) tomp válasza hawyka (#47423) üzenetére


tomp
félisten

Nem kell fullextrás box. A 100éves alavult Cisco modernebb box mint amit be akarnak hozni.
Ha hardveresen olyan lenne mint a régi Cisco már annak jobban örülnénk.
Autópályán 130 a max. Opel Astra lazán tudja. De tiltsunk be minden autót és adjunk egy 2ütemű Trabantot. 120-at bírja hátszéllel akkor az is megfelel.
Na a upc ugyan ezt csinálja. Miért kell egy minimum 10éves technikát behozni ami a jelenlegi boxnál is rosszabb? Miért fáj nekik egy használható box? Dvb-c is drága. Akkor miért nem állunk vissza analógra?

(#47426) szabogabor10 válasza gduck (#47424) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tudom, csak nehezen törődöm bele.
Bár régóta tudjuk, hogy aki nem a hulladékot akarja kapni (szinte mindenben), az menjen nyugatra. Most sincs ez másképp. Menthetetlen ez az ország.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47427) gduck válasza szabogabor10 (#47426) üzenetére


gduck
addikt

Gondolom nem vagyunk akkora piac, hogy megérje itt bevezetni a drága Horizon beltérit. Én azért reménykedek hogy még optimalizálnak a szoftveren. Bár nagyon úgy néz ki hogy ez felvételre nem lesz használható. Vagy ha felveszek vele, akkor addig nem TV-zek XD... Hát nem egy 2106-os technológia, az biztos :D

(#47428) blakey válasza szabogabor10 (#47426) üzenetére


blakey
titán

Nem az ország tehet róla ráadásul központi döntés.
Menthetetlenül pesszimisták vagytok ráadásul nem csak ez a box lesz. :) Amiről nem tudunk az nem fáj.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47429) ztsoft válasza #54715584 (#47421) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam az erősítő Dolby Digital 2.0-át ír.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47430) hawyka


hawyka
tag

értem amit mondasz, de ez sajnos egy szükséges kompromisszum.
Világos, hogy a régi boxok lassúak, epg, sokszor lefagynak, a felületük sem épp modern (nekem legalábbis ez a tapasztalatom). Az újak ebben a tekintetben valószínűleg javulást hoznak, de csak úgy kifizetődő a bevezetésük, ha pár dolgot - amire kevésbé van igény - kispórolnak belőlük. Rossz, de ez van sajnos. Egyébként nem tudom, h egyáltalán kötelező lesz-e ezeket választani, szerintem maradhatnak a régiek még egy jó ideig. Azt meg nem mondom, h vissza kell térni régi technológiákhoz, fejlődni kell, de erre fele ez látod, h nem egyszerű, ezért lassabban megy :/ és ez az élet sok területére igaz.

(#47431) szabogabor10 válasza gduck (#47427) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem az fáj, hogy Csehországot nagyobb piacnak látják, pedig nem sokkal többen laknak ott. Persze fejlettebb ország, az biztos.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47432) #54715584 válasza ztsoft (#47429) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megnéztem megint, nálam most maradt sztereó. Fura.

(#47433) kezo0 válasza #54715584 (#47432) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam sem DD. Sem az eredeti nyelvű, sem a magyar hangsáv. Sima sztereó hang. Az erősítőm kijelezné, ha DD lenne, mint ahogy pl. most is kijelzi a Filmbox Extra HD-nál vagy a Discovery Showcase HD-nál.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47434) tomp válasza kezo0 (#47433) üzenetére


tomp
félisten

2csatornás Dolby. MTV Live HD már 2.1-es Dolby igaz az kicsit jobb minőségben ad.
Filmbox Extra HD szerintem 5.1-ben megy.

(#47435) blakey


blakey
titán

Most néztem, AXN HD és DD 2.0 ír ki az erősítő, NCIS LA megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47436) kezo0 válasza tomp (#47434) üzenetére


kezo0
addikt

Jogos, de a lényeg, hogy csak két csatornás. És igen, az erősítőm csak akkor jelez ki Dolby Digitalt, ha 5.1-es a hang, más esetekben ő maga próbál többcsatornás hangot varázsolni abból, ami a rendelkezésére áll (de ilyenkor nem is ír ki DD-t).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47437) blakey válasza kezo0 (#47436) üzenetére


blakey
titán

Ettől még a bejövő jelnél ott kell lennie a DD-nek, mert ugye azt kap, ha nincs akkor nem azt kap.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47438) #54715584 válasza kezo0 (#47436) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az erősítőm nálam is átvált DD-re, ha sztereó DD akkor is. De az AXN HD-nál ez nem működik.

(#47439) blakey válasza #54715584 (#47438) üzenetére


blakey
titán

Nézd át az eszközök beállításait, nálam DD a bejövő jel. Pana tv-nől Denon HM-be optikain.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47440) kezo0 válasza blakey (#47437) üzenetére


kezo0
addikt

Ez egy Onkyo TX-NR828, és ha csak kétcsatornás a DD, akkor azt ő a választásom szerinti módon felkonvertálja többcsatornássá, és a kijelzőn is azt a módot (pl. "All Ch Stereo") jeleníti meg. Ilyenkor ha akarnám, se tudnék vele olyat kiíratni, hogy "Dolby Digital 2.0", egyszerűen nincs ilyen opció. Csak azt tudja kiírni, hogy "Dolby Digital", de ezt csak akkor írja ki, ha 5.1-es a hang.

Szerk.: persze a menüjében mutatja a részletes infóban, hogy az AXN HD-nál a bejövő jel "Dolby D 2.0 ch 48kHz".

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47441) Zitronensaft válasza hawyka (#47423) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Le is írtad a lényeget.. Bármely szolgáltató üzletpolitikai döntéseiben nem meghatározó 2-3000 igen harsányan fórumozó ,elitista ember véleménye.
A statisztikai hibahatárt sem éri el a számuk. A szolgáltató az átlagot veszi alapul.
Ráadásul nem tilt be senki semmit,az igazán igényes,európához tartozni akarók vehetnek nyugodtan 6 tuneres ,ci+-os boxot hálózati lejátszóval,beépített ssd-vel ,síppal dobbal nádihegedűvel ,amibe beletolják a médiakártyát.
Vagy vehetnek 200 hd adót biztosító szolgáltatótól műholdas vagy egyéb tv adást.
Senki nem kényszerít senkit,nincs benne az alkotmányban hogy csak a upc-től lehet vásárolni.

(#47442) #54715584 válasza blakey (#47439) üzenetére


#54715584
törölt tag

Denonom van nekem is, a tévé nem ARC képes, STB-ból egyenesen megy HDMI az erősítőbe.
Ha az infót lekérem az erősítőn, ott is sztereót ír. Ezért furcsállom.
Beállítási lehetőség nem sok van, de így működnie kellene. Nálam mondjuk sosem írt ki Dolby 2.0-át, annyi fér ki, hogy Dolby D. :)

(#47443) gduck válasza Zitronensaft (#47441) üzenetére


gduck
addikt

Ha jól gondolom a kiépítendő/kiépített technikai háttér a Horizon-Lighthoz simán elbírná a Horizon-t is, szerintem szolgáltatói oldalról annak nem kell több. És hidd el, ha 7 éve fizetem a havi 2000Ft-ot a UPC beltériért (ezt már ennyi idő után simán elengedhetné a UPC, de ez megint más tészta) Akkor az általad "harsányan fórumozó ,elitista" (nem tudom ez a lealacsonyító jelző hogy fogalmazódott meg benned) kifizetné a Horizon box "bérleti" díját is :D

És nem értem miért az előfizetőket okolod azért, mert a UPC 7 év óta egyre kisebb tudású beltériket ad az előfizetőknek (persze bérleti díj ugyanaz!)

UI: "6 tuneres ,ci+-os boxot hálózati lejátszóval,beépített ssd-vel ,síppal dobbal nádihegedűvel", sajnos ilyen nem létezik, de ha igen nyugodtan linkeljed be ;)

[ Szerkesztve ]

(#47444) szabogabor10 válasza Zitronensaft (#47441) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, amivel nem tudom kihasználni se a Replay-t, se a távoli felvételprogramozást, se a videótárat, se a 8 napos EPG-t. Mert ugye arról is én tehetek, hogy a UPC ezeket csak a saját eszközeihez biztositja...
Amúgy meg "elitista", ez valami degradáló jelző akar lenni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47445) blakey


blakey
titán

Srácok a bejövő jel DD 2.0, ezt kapja az erősítő, hogy utána miként továbbítja az rajtatok és az erősítő beállításain múlik.
Szerintem az onkyonál is be lehet állítani, hogy a 2.0-ás hang az is maradjon és ne keverje 5.1-re.
Denonnál is meg lehet nézni hogy mi a bejövő jel, ha PCM akkor a tv-ből vagy a boxból azt kapja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47446) kezo0 válasza Zitronensaft (#47441) üzenetére


kezo0
addikt

Csak egy apróság: a hat tuneres boxhoz sajnos nem igényelhetünk 6 db kártyát, így viszont hiába is vennénk saját hat tuneres boxot. Mert ugye az csak a UPC saját boxában működik, hogy egy kártya egyszerre több csatornát is kikódol. Így lehet nézni egy csatornát, míg közben egy másikat rögzítünk (na, majd ez szűnik meg a Kaon csodával). De az előfizető saját készülékébe betett mediacard egyszerre csak egy csatornát tud kikódolni...
De tegyük fel, hogy a UPC adna egy előfizetőnek 6 db kártyát, akkor meg érdekelne, hogy melyik az a box, amelyikben a hat tunerhez 6 db modulfogadó is van. :P
Persze azzal mindig lehet érvelni, hogy akinek nem tetszik a rendszer, az menjen más szolgáltatóhoz, csak nem túl ügyfélbarát hozzáállás. Mindegy, tőled megszoktuk. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47447) Zitronensaft válasza szabogabor10 (#47444) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ezek szerint mégis vannak jó szolgáltatások a upc kínálatában?? Amik nem tizenéves technológiák...meg a lenézett keleteurópai előfizetőknek szólnak?

(#47448) csabi63 válasza szabogabor10 (#47431) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem látják nagyobb piacnak, mert nem az. A cseh+szlovák piac együtt is kisebb, mint a magyar. Előfizetőben, lefedett háztartásban, bevételben is jelentősebb a magyar piac, mint a cselák és a tót együttvéve. A Liberty Global oldalán az adatok elérhetők, ezek tények. A cég kiadásairól nincs egyedül adat, gondolom itt többet is költenek. De tényező vagyunk a régióban, az nyilvánvaló. Csak éppen az előfizető ebből mit lát? Évekkel elmaradó technikai fejlesztéseket, kevesebb csatornát. Hogy ennek mi az oka, ahhoz én kevés vagyok, hogy megfejtsem.

(#47449) Zitronensaft válasza gduck (#47443) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én is kifizettem már több gázóra árát a gázműveknek,mégse lett az enyém. Sőt,egy fillérrel sem fizetek kevesebbet,mint az aki tegnap köttette be..

(#47450) szabogabor10 válasza Zitronensaft (#47447) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egy szóval nem mondtam, hogy ezek rossz szolgáltatások. Csak annyi kéne, hogy ezek kihasználásához ne egy hulladék boxot kelljen használnom, ami laggol, 1 tuneres, modem nélküli, wifi nélküli és HDD nélküli.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.