Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) Intruder2k5 válasza mikung (#48500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért növelték volna? Volt erre ígéret, benne van ilyen a szerződésben, vagy le van írva valahol? Ez csak ideiglenes, valami akciós dolog, vagy végleges emelés lenne a Horizon működése miatt?

(#48502) donmackó válasza Intruder2k5 (#48501) üzenetére


donmackó
őstag

hwsw cikkben benne van

"A UPC-nél egyébként arra is van megoldás, ha valaki nem szeretne a tévé mellé UPC internetre előfizetni, és nincs semmilyen egyéb internetelőfizetése: A szerelők valójában ilyenkor is bekötik az internetet a nézőhöz, ezt az amúgy 30 Mbps sávszélességet biztosító (egyébként ingyenes) csatlakozást azonban csak a Horizon médiabox használhatja. Akiknél van már UPC internetelőfizetés, ott a szolgáltató ezt a 30 Mbps sávszélességet automatikusan hozzáadja a csomagban maximálisan elérhető letöltési értékhez.,,

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#48503) gduck válasza mikung (#48490) üzenetére


gduck
addikt

Hát ha a tesztelőknél kisebb a verziószám, akkor igen :) Szerintem ez több mint furcsa XD

(#48504) Treck válasza donmackó (#48502) üzenetére


Treck
aktív tag

Ertelmezes kerdese. Hozzaadjak, lehet, de azt mar nem irjak, h ezt netezesre is hasznalhatod, amikor nem mennek a boxok.

Szerintem ez hasonlo megoldas, mint a T-nel. Amikor naluk volt IPTV-m, 20 megas nettel, dsl-en, akkor a profil 30 megara volt beallitva, hha megy a teve, ne lassuljon a net. Ugyanakkor, hha nem ment a teve, akkor ezt az extra 10 megat nem tudtad kihasznalni netezesre, tehat nem kaptal 20 helyett 30 megas netet :)

http://google.treck.hu

(#48505) ztsoft


ztsoft
őstag

Nálam nem lett gyorsabb egy kicsivel sem a net, de még a konfig-ot sem tudom megnézni (Ubee, bridge mód, log-ban nincs ilyen bejegyzés). SD adás visszanézésekor nem lassul a net, speedtest szerint, valamit biztos kompenzál.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48506) mikung válasza Intruder2k5 (#48501) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem, nincsen ilyen a szerződésben (majd a következő ászf -el :D), a már linkelt HWSW -s cikkben is írják hogy +30 Mbps -al növelik a sávszélt - gondolom véglegesen - a dobozka miatt. :)

Tudom hogy 120-240, no pláne 500 -as netnél nem akkora was ist das, de aki a kicsit nem becsüli ...

UPC -nél nincsen VLAN -olva a, külön dedikált porton a box, hanem a saját sávszélből tápol, innen gondolom hogy a teljeset növelik.

Persze ettől még lehet hogy csak és kizárólag a "horizon.tv" felé lesz meg a +30, de magának az emelésnek elvileg a modem paramétereinél is meg kéne jelennie (123 -=> 153). A kérdés erre vonatkozott, hogy ma hajnalban úgyis volt egy országos karbantartás, mely eredményeképp minden modem újracsatolt, s hogy van e valaki akinél már a "+horizon" sávszeles konfig jött le.

(#48507) Intruder2k5 válasza donmackó (#48502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

+ mikung

Jahh, nem olvastam a cikkeket, de köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#48508) Treck válasza mikung (#48506) üzenetére


Treck
aktív tag

Lehet ezert volt orszagos karbantartas? :)

[Nemzeti Kibervedelmi Intezet - Ubee EVW3226 router serulekenysegei]

http://google.treck.hu

(#48509) ztsoft válasza Treck (#48508) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt a kedves UPC orra alá kellene dörgölni!

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48510) vargalex válasza mikung (#48506) üzenetére


vargalex
félisten

Teljesen igazad van, ahogy korábban én is írtam.
Viszont egyre inkább azon a véleményem vagyok, hogy ez ugyan úgy csak marketing duma lesz, mint a wifree esetén. Ott sincs elkülönített sávszélesség ugyan ezen okokból, bármennyire is mondják. Pedig a legutóbbi méréseim szerint (jó régen volt már) 10 Mbps letöltési sebesség érhető el vele.

Alex

(#48511) #99546112


#99546112
törölt tag

De most őszintén emberek, megérte váltani a jó cisco-ról a horizon-ra? Őszintén! Kitudja a gyermeteg hibákat mikor javítják és bővitik a csatonákat. Szerintem pár hónapot én ezzel várok még. Szeretném én is, de nem ilyen hiányosságokkal.

[ Szerkesztve ]

(#48512) mikung válasza vargalex (#48510) üzenetére


mikung
aktív tag

WiFree -nél még meg lehet oldani, ott úgyis létrejön egy külön SSID -jű AP.

Az új dobozkánál viszont semmi ilyesmi nincs. Ugyanazt a kapcsolatot használja mint amit az előfizető.

WiFree -nél sem a sebességgel van probléma hanem a folyamatos megszakítgatással.

(#48513) csabi63 válasza #99546112 (#48511) üzenetére


csabi63
senior tag

Lesz második box, nem is érdemes ebbe most még belevágni. Remélhetőleg rendeződnek majd a visszanézés technikai problémái is. Alapjában véve az egy használható szolgáltatás, ha rendben működik. Nyilván nem a felvételeket halmozóknak. Nekik főleg érdemes várni. Nem tudom elképzelni, hogy ne legyen 2. box, hiszen mindenhol legalább kettő van. A kérdés az, milyen lesz. Cseh és Lengyelországban 4 tuneres van. Szlovákiába már csak 2 tuneres jutott, egy másik Kaon. Meg a Handan, amit a csehek kidobtak. :) Nagyobb esély van rá, hogy ide is valami low end vacak kerül, de a 2 tuner is több mint az 1.

(#48514) Gubek-Einste válasza #99546112 (#48511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én erősen gondolkodok, hogy rendelek egyet de szigorúan csak harmadik számú eszköznek. Természetesen technikusi beüzemeléssel, kell vagy 30-40 méter UTP kábel a box és a HGW/router közé :D

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48515) Treck


Treck
aktív tag

Masnak is van problemaja jelenleg a UPC Wi-Freevel? Nem tudok csatlakozni sehol sem, mindig hitelesitesi hibat ir...

http://google.treck.hu

(#48516) ztsoft válasza Treck (#48515) üzenetére


ztsoft
őstag

Én egy hónapig próbálkoztam vele, de rájöttem, hogy itt használhatatlan (gyenge jel az utcán, lassú kapcsolódás, mire sikerülne kapcsolódni, már nincs mihez), pedig a reklámban is falun használják (csak UPC kábel hálózat van).
Ezek után töröltem a telefonról, majd ki is kapcsoltam. :D
Jelenleg egyet látok (MAC cím alapján listázva), de annyira gyenge a jele, hogy nem lehetne hozzá kapcsolódni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48517) gduck válasza csabi63 (#48513) üzenetére


gduck
addikt

"Szlovákiába már csak 2 tuneres jutott, egy másik Kaon."
Ez az infó honnan van? Mert ugyanazt kapták amit mi, másik boxról nem tudok ;)

Amúgy egyetértek, jelenleg csak azoknak érdemes megrendelni akik szeretnek "játszani" a boxakkal :D Ha ennek a "teszt időszaknak" vége lesz, akkor egész használható lesz ez a box annak aki nem akar felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#48518) Treck


Treck
aktív tag

2:08-nal latni a tv kepernyon magyarul az 'Udvozoljuk' feliratot :) Ezek szerint mar a Samsung boxnal megvolt magyarul a rendszer?

[Horizon Installation]

http://google.treck.hu

(#48519) vargalex válasza mikung (#48512) üzenetére


vargalex
félisten

Wi-Free-nél meg lehetne oldani, de nincs megoldva, különben a HGW nem ugyan azt a config-ot kapná, mint normál esetben, hanem wi-free-vel emelt sávszélességűt. Csak arra akartam rámutatni, hogy nincs így. A sebességet pedig úgy értettem, hogy a fentiek miatt, ha az előfizetőnél használják a wi-free-t, akkor az ugyan úgy a saját sebességéből jön le.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#48520) csabi63 válasza gduck (#48517) üzenetére


csabi63
senior tag

2 Kaon, és 2 Handan box van a tótoknál. Íme. A Handan cselák "import" ők használták korábban. Szerintem azt éppúgy kivezetik mint tőlünk Cisco és társait, és marad a két Kaon.

(#48521) #99546112


#99546112
törölt tag

Az miért lehet hogy nemtudok belépni a myupc-be, csak a profilba enged belépni, de ezt nem is értem, hogy ez mi :DD

(#48522) gduck válasza csabi63 (#48520) üzenetére


gduck
addikt

A másik Kaon gyári szoftverrel üzemel, nincs rajta Horizon...

(#48523) hallerlaller válasza kezo0 (#48495) üzenetére


hallerlaller
addikt

És van aki kételkedik a fizetett cikkekben, elég durván nyilvánvaló jelen esetben.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#48524) Okosandroid válasza csabi63 (#48465) üzenetére


Okosandroid
tag

Nálam a Digital Gold csatornák vannak igy hogy a nagy részük jön a Horizon GO-val. Már tavaly október óta,pedig Bronze előfizum van.
Egyébként volt egy olyan infó hogy hamarosan ezt a 7 napos visszanézési dolgot bevezetik a netes Horizon GO-ban is. Erről hallottatok valamit? Csak mert ez jó lenne igy nem lennék a gagyi boxhoz kötve és bárhol visszanézhetnék műsorokat.

(#48525) #54715584


#54715584
törölt tag

Valakinek most hoztak a cégünkhöz egy új boxot. Ki volt az? :D

(#48526) kezo0 válasza csabi63 (#48465) üzenetére


kezo0
addikt

Biztos, hogy a HBO HD? Nálam csak a sima SD-s HBO van a Horizon Go-ban, pedig amúgy HBO MaxPak-ot fizetek, tehát a koaxon kapom a HD változatot is.
A másik, hogy a Horizon Go nekem nem engedi a MyPrime-os filmeket lejátszani, mondván, ehhez előfizetés szükséges. Pedig szerepel az előfizetésemben a MyPrime is, boxon keresztül le is játszhatók ezek az anyagok.
(Egy iPad minire van feltelepítve a Horizon Go, tehát iOS-re.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48527) blakey válasza kezo0 (#48526) üzenetére


blakey
titán

A másik, hogy a Horizon Go nekem nem engedi a MyPrime-os filmeket lejátszani, mondván, ehhez előfizetés szükséges. Pedig szerepel az előfizetésemben a MyPrime is, boxon keresztül le is játszhatók ezek az anyagok.
(Egy iPad minire van feltelepítve a Horizon Go, tehát iOS-re.)

Ha figyelmesen olvasol, akkor én már jeleztem, pár napja nálam sem működik, központi probléma, hibaelhárítás folyamatban. :) Gondolom az új boxok betettek a Horizon Go-nak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48528) kezo0 válasza blakey (#48527) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, nekem nem pár napja, hanem sosem működött a MyPrime a Horizon Go-ban. Sem egy éve, sem fél éve, sem pár napja, sem most. Kb. három hete csak úgy mellékesen be is jelentettem, amikor személyesen voltam ügyintézni (más ügyben) egy UPC kirendeltségen. Azt mondták, utánanéznek, és majd értesítenek. Azóta is...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48529) blakey válasza kezo0 (#48528) üzenetére


blakey
titán

Nekem pár napja nem megy, rosszul vannak rögzítve az előfizetéshez tartozó eszközök, tehát a Gold csomagot pl. egy boxhoz társítva engedélyezi a MyPrime elérését más eszközön is, amint kérsz egy kártyát, a kedves üfsz-es elrontja, tudatosan vagy tudatlanul nem tudom, de egyik sem meggyőző. Hozzáértő üfsz-est meg nehéz kifogni, szerencsére ilyen is van, nekem pár hónappal ezelőtt megcsináltálk, péntekig minden oké volt, akkor lett még egy kártya aktiválva, azóta nem jó, de most nincs időm zaklatni őket, 3x már megtettem az elmúlt pár napban. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48530) mikung válasza blakey (#48529) üzenetére


mikung
aktív tag

Myprime itt sincsen, viszont minden csatorna elérhető, az HBO is megy (nincsen HBO csomagunk). Persze a visszanézés ...

(#48531) kezo0 válasza mikung (#48506) üzenetére


kezo0
addikt

Az én Compal HGW-m nem indult újra, a log szerint 25 napja van folyamatos kapcsolatban (kb. azóta van nálam). Lehet, hogy az "országos karbantartás" csak az Ubee-kra vonatkozott.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48532) ztsoft válasza kezo0 (#48531) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam sem volt újraindulás az Ubee HGW-n (A rendszer hasznos üzemideje 5 nap 05h:59m:35s), 2.-án volt áramszünet.

Nálam egy pár csatorna nézhető a Gold csomagból, de ez nem mostani.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48533) csabi63 válasza kezo0 (#48526) üzenetére


csabi63
senior tag

Lőni akartam egy screenshotot, de eltűnt az összes. Délelőtt még megvoltak. Valaki a cégtől olvassa a fórumot, és eltünteti a bűnjeleket. Akkor innen üzenek...kérem a DoQ HD-t!!!

[ Szerkesztve ]

(#48534) kezo0 válasza csabi63 (#48533) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk amiket itt írunk az új boxukról, én nem is bánnám, ha tényleg lenne itt valaki tőlük, aki olvassa...;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48535) adika4444 válasza kezo0 (#48534) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Régebben említette valaki, hogy olvassák a fórumot. Régen még jelen is voltak, de ma már csak olvasnak.

üdv, adika4444

(#48536) kezo0 válasza adika4444 (#48535) üzenetére


kezo0
addikt

De ha nem adnak életjelet, akkor honnan lehet tudni, hogy olvassák...? :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48537) ztsoft válasza adika4444 (#48535) üzenetére


ztsoft
őstag

Én is említettem a tesztel kapcsolatban, de lehet, hogy csak ijesztés volt.

Engedjétek meg, hogy egy FB üzenetet bemásoljak (természetesen név nélkül, publikus), külső linkek már csak bejelentkezett felhasználóknak jelenek meg. Ez egy órája jelent meg a UPC FB oldalán, kíváncsi vagyok mi lesz a válasz rá.

Mily meglepő, hogy a UPC továbbra is tisztességtelen üzleti magatartást folytat és sorozatosan szerződéseket és törvényi kötelezettségeket szeg meg, és a szokott módon az ügyfél nyelje be. Kérdem én, ha a szolgáltató szerződést szeg, akkor ugye nekem se kötelességem onnantól a hűségnyilatkozathoz és havidíj fizetéshez tartanom magam? Vagy ez csak az ügyfél kárára "engedélyezett"???

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48538) szabogabor10 válasza ztsoft (#48537) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én is ilyesmit írtam nekik a 2. levelemben a felvétel opcióra vállalt hűségemmel kapcsolatban. Ezúttal jóval keményebb hangnemben, mert úgy néz ki, nem érdemes velük finomkodni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48539) -Maujuri-

Sziasztok.
Tegnap megemelte 120 ról 240 mbit re a netem a UPC.
120 assal nem volt modem fagyásom. de most 2 napja szinte 2 óránként lefagy.
A modemen típusa: Cisco EPC3212
Elvileg bírnia kellene.
Mikor dobja a netet a ds led villog.
Nem szívesen cseréltetném ki ezt a modemet.
Vagy lehet stabilizálódik idővel? Még csak a második napja az emelésnek.
Tipp?

(#48540) BUKSIKA75


BUKSIKA75
csendes tag

sziasztok egy ujabb kérdésem:ha ismerős/szomszéd a upc boxot nem kérné de a netes előfizetése megmarad attol még a kábelen jövő huszon..valahány analog és digitális csatorna meg marad mint ingyen ,lehet ilyen mert hallomásbol volt aki azt mondta igen ?

(#48541) cigam válasza BUKSIKA75 (#48540) üzenetére


cigam
félisten

Ha felmondja a tv előfizetést, akkor egy "noTV" szűrőt kötnek be, ami csak a modem által használt frekiket engedi át, a TV adásokat kiszűri.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48542) kabelmania27 válasza -Maujuri- (#48539) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek, indítsd újra a modemet és a routert, ha router nélkül stabil akkor nem a modemmel lesz gond.
Előfordul hogy a tápegység rendetlenkedik.
Ettől független nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók modemnél és az osztónál.

[ Szerkesztve ]

(#48543) maki1976 válasza ztsoft (#48537) üzenetére


maki1976
tag

Itt a UPC válasza a jobb boxról feltett kérdésemre:

Köszönjük visszajelzésed!
A UPC-nél meghallgatjuk Ügyfeleink igényeit és törődünk azokkal. Folyamatosan azon dolgozunk, hogy szolgáltatásaink minden Előfizetőnk számára vonzó és elérhető legyen, ezért jövőbeni fejlesztéseink lévén a UPC Horizon Mediabox és vele együtt a UPC digitális kábeltelevízió szolgáltatásai még színvonalasabbá és egyszerűbben kezelhetőbbé válnak majd. Innovatív szolgáltatóként egy új típusú televíziós platform bevezetésén vagyunk túl, ami a jövőben Ügyfeleink teljes körű kiszolgálását hivatott kiszolgálni. A televíziós platform tudását és képességét még tovább bővítjük, és bízunk benne hogy jövőbeni fejlesztéseink téged is elégedettséggel töltenek majd el. Köszönjük, hogy minket választottál, és a jövőben is állunk további rendelkezésedre.

Ez volt a kérdésem:

Kedves UPC!

Alternatív megoldásként egy prémium minőségű, nagyobb tudású boxot is tehetnétek a kínálatba, mert rajtam kívül biztos sokan hajlandóak lennének többet is fizetni egy ilyen eszközért. Ez a mostani Horizon box maximum a digitális szolgáltatás belépő szintjéhez ingyenesen adható, de nem nevezhető a jövőnek, és ez így nem prémium szolgáltatás. Ha 'fapados' szolgáltatás kell, akkor az olcsósága miatt sokan a 'négybetűs' szolgáltatót fogják inkább választani, ott a hasonló tudású box (nincs rajta Horizon rendszer/menü, 7napos visszanézési lehetőság) 300Ft, de az sem kötelező, (saját tévével is nézhető a TV csatornák kártya és box nélkül) mivel az összes csatorna kódolatlan. A prémium és extra szolgáltatások (Wi-Free, UPC Phone, Horizon Go, pár tv csatorna, ami csak itt érhető el) különböztették meg a UPC-t az olcsóbb szolgáltatóktól, de ezzel a Horizon box-szal sikerült alulmúlni magatokat. Ráadásul a csatorna bővítés is akadozik alig került be új csatorna (szinte az összes nagy szolgáltató bővített több tv adással), sőt mi több, több volt a kikerülő tv adás. Várható egy normálisabb paraméterekkel rendelkező box a közeljövöben, amiben több tuner lesz, rca csatlakozó, nem csak egy scart csatlakozó, képes az otthoni hálózatról/usb- ről (külső HDD, pendrive) lejátszani médiafájlokat (film, zene), lesz benne HDD (winchester) stb, olyan melyik nem a legolcsóbb kategóriába tartozó ipari hulladék, hanem valóban prémium kategóriát képvisel?

http://www.hwsw.hu/hirek/49035/upc-horizon-set-top-box-belteri-mediacenter-kiprobaltuk-teszt.html

Valami hasonlóra számíthatunk a közeljövőben?

[ Szerkesztve ]

(#48544) szabogabor10 válasza maki1976 (#48543) üzenetére


szabogabor10
veterán

A Samsung-ot tuti nem hozzák be ide...
De most pár évig úgysem lesz új box. Nem ilyen nagy dirrel-durral harangozták volna be a Kaont, ha mégis lenne.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48545) BUKSIKA75 válasza cigam (#48541) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

értem bár olvasni más forumon azt olvastam közben hogy az analog v digitális adások maradnak amik ugymond ingyen jönnek akkor ha nem lesz más csak net(valahol tán még upc oldalon is ilyesmit irtak)mert hogy hasonlo volt a kérdés hogy nem szükséges boxot kérni a tvhez az a 29 kb csatorna marad ami a kábelen jön..

(#48546) ztsoft válasza maki1976 (#48543) üzenetére


ztsoft
őstag

De milyen szépen megválaszolták a nagy semmit! :C Főleg ez, "A UPC-nél meghallgatjuk Ügyfeleink igényeit és törődünk azokkal", na igen, valahogy nem tűnt fel az a fene nagy törődés.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48547) szabogabor10 válasza ztsoft (#48546) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egy gyönyörű, jó hosszan megfogalmazott nagy semmi, jól mondod.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48548) kezo0 válasza BUKSIKA75 (#48545) üzenetére


kezo0
addikt

Miért kérdezed meg itt, ha úgyis jobban hiszel annak, amit máshol olvastál?
A UPC-nél nincs ingyenes tv-szolgáltatás. (Sőt, úgy is fogalmazhatnék, hogy csak drága van. :P )

maki1976: várható volt, hogy semmilyen konkrét igéretet nem tesznek. Nem szokásuk, de ez nagy cégként valahol érthető is.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48549) BUKSIKA75 válasza kezo0 (#48548) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

nem nem hiszem el hanem tanakodok ha szabad..mert azért érthetetlen picit ha amugy a kábelen jön a 29 ingyen csatorna és az alapboxot visszaadom akkor miért nem maradhat amugy a kábelen nyitva az a pár csatorna(tudom pénz stb..)..kérdezni amugy baj?mármint neked?nem kértem hogy válaszolj ha zavar de kösz

(#48550) kezo0 válasza BUKSIKA75 (#48549) üzenetére


kezo0
addikt

Az a 29 csatorna sem ingyenes, így talán jobban érthető.
Remélem, nem baj, ha megint én válaszolok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.