Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Clever0 válasza cigam (#48650) üzenetére


Clever0
senior tag

Az oldal címét is linkeld be, mert a képen "leendő" adatokról van szó, vagyis eleve új profil létrehozásáról és nem bejelentkezésről. Azért kéri a jelszót is kétszer. Itt próbáltad? Belépés

[ Szerkesztve ]

(#48652) mlinus válasza ^Boss (#48629) üzenetére


mlinus
őstag

a bix gyakran ausztria felé van routolva upc-n, szóval nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#48653) cigam válasza Clever0 (#48651) üzenetére


cigam
félisten

Igen, belépés után átdob ide: https://www.upc.hu/myupc-profil/tarsitas/profil/frissitve-nincsinternet/

Eddig még a tovább gomb sem működött, ahogy pár hozzászólással korábban más is írta. Ma már működik a tovább gomb, ami ide visz: https://www.upc.hu/myupc-profil/tarsitas/profil/felhasznaloadatok/

És a kör bezárult.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48654) cigam válasza mlinus (#48652) üzenetére


cigam
félisten

Gyakran? Minden UPC forgalom kimegy külföldre, és onnan jön vissza. Sőt, a ProHardver valamiért amerikában kóvájog, és úgy jön vissza :P

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48655) Clever0 válasza cigam (#48653) üzenetére


Clever0
senior tag

Ok. Engem is a "Kérjük hozza létre My UPC Profilját" oldalra küldött.

[ Szerkesztve ]

(#48656) mlinus válasza cigam (#48654) üzenetére


mlinus
őstag

Természetesen nem minden forgalom megy ki külföldre, és a prohardvert se amerikán keresztül érjük el. Ha így lenne, akkor 120-250 ms lenne a válaszidő, és kurva drága lenne a upc-nek a sávszél.

a szerverekhez nincs gps csatolva, így nem mindig megbízhatóak a visualtraceres cuccok. Az ipkhez tartozó geolocation gyakran téves vagy elavult, így megtévesztő lehet.

Tracing route to prohardver.hu [92.61.114.179]
over a maximum of 30 hops:

1 14 ms 12 ms 11 ms catv-80-99-59-254.catv.broadband.hu [80.99.59.25
4]
2 8 ms 14 ms 12 ms catv-89-135-220-78.catv.broadband.hu [89.135.220
.78]
3 24 ms 24 ms 11 ms hu-bud02a-ra4-ae27-2034.aorta.net [84.116.240.38
]
4 13 ms 10 ms 15 ms 84.116.137.82
5 16 ms 15 ms 16 ms bix.iec.hu [193.188.137.145]
6 11 ms 8 ms 64 ms ugyfelportal.ftszv.hu [92.61.114.33]
7 12 ms 11 ms 8 ms r10.prohardver.hu [92.61.114.179]

Trace complete.

a prohardvert belföldi sávon érjük el.

[ Szerkesztve ]

(#48657) cigam válasza mlinus (#48656) üzenetére


cigam
félisten

A 84.116.240.38-es cím Ausztriának van kiadva mit keresne magyarországon, és miért ezeken az osztrák IP-ken keresztül jön vissza a bix-re, és csak onnan a PH-ra?!

Keress vissza 1-2 éve mikor elérhetetlenné vált sok népszerű portál a UPC előfizetőknek, akkor tájt hagyta el a bix-et, és azóta se jött vissza.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48658) hallerlaller


hallerlaller
addikt

myupc-n mikor lehet regisztrálni? jelenleg ugyanis nem működik, kezd már idegesíteni..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#48659) 4Grider válasza cigam (#48657) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt írta, hogy nem minden forgalom megy ki külföldre, és a PH sem megy Amerikán keresztül. Igaza van. Bécs ti. nem Amerika, és van ami nem Bécsen keresztül megy.

(#48660) kabelmania27 válasza hallerlaller (#48658) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

upconline@upc.hu címen kérdezd meg

(#48661) cigam válasza 4Grider (#48659) üzenetére


cigam
félisten

Ok, a grafikus random rajzol valamit, de mi nem megy bécsen keresztül?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48662) 4Grider válasza cigam (#48661) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most megfogtál. Próbáltam pár Inviteles, Enternetes, Telekomos ip-t, és mind Bécsen keresztül volt elérhető. Ez mondjuk nem zárja ki, hogy a routing táblájukban vannak hazai ip címek is. Bár azon röhögök, hogy a www.upc.hu is kimegy, mert a germánoknál hostolt. Ez mondjuk a céget minősíti...

(#48663) ztsoft válasza cigam (#48650) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam is ugyan ezt játszotta el. Ami nálam működött.
A régi MyUPC-ból kijelentkezni! Fontos, mert különben nem fogadja el a régi e-mail címet!
Regisztráció, belépés ügyfélszám, vezetéknév (régen anya neve volt).
Így már simán tudtam regisztrálni a régi e-mail címemet.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48664) cigam válasza ztsoft (#48663) üzenetére


cigam
félisten

Ha kijelentkezek, akkor nem ajánlja fel az új profil létrehozását, ha bejelentkezek, már foglalt az ímél.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48665) tomp


tomp
félisten

No a 2. irodában csak sikerült megkapnom a Horizon boxot. Kaptam hozzá kábelezési csomagot is.
Kifogtam pont egy őszinte ügyintézőt. 2x is megkérdezte, hogy biztosan kell e a box mert háát.... a cisco többet tud. Nagyon alap box. Lényeges infó, hogy tavaly év végén még nem ez a box volt a tervben. Nagyon nem! Nem érti az ügyintéző végül miért ez a fapad lett. Nagyon reméli ő is, hogy lesz egy jobb box...

HDMI-n nincs Dolby, kicsit gyengébb a kép, próbaként az M4 HD-n elindítottam az épp futó műsort az elejétől. Hiába HD, kockásodik. Eddig valahogy nem érzem, hogy megérkezett volna a Jövő.

(#48666) cigam válasza kabelmania27 (#48660) üzenetére


cigam
félisten

Íme a válasz:
Tisztelt Ügyfelünk!

Felhívjuk figyelmét, hogy ezen az e-mail címen nincs lehetőség ügyintézésre. Kérésével kapcsolatban, kérjük, forduljon kollégáinkhoz a www.upc.hu/email oldalon található elérhetőségek valamelyikén.

Köszönettel:
UPC Online Csapat

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48667) ztsoft válasza cigam (#48664) üzenetére


ztsoft
őstag

Kijelentkezel, majd MyUPC, ott regisztráció, majd a linkelt képen látható oldalra jutsz. Az a lényeg, hogy ne az e-mail címmel legyél bejelentkezve. [kép]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48668) cigam válasza ztsoft (#48667) üzenetére


cigam
félisten

Igen itt jelentkezek be. Be sem enged e-mail címmel, csak user/pass párossal.
(És a kezét törném el annak aki letiltotta a beillesztés funkciót az oldalon :((( )

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48669) gduck válasza cigam (#48666) üzenetére


gduck
addikt

Ma én is pont ezt a levelet kaptam a Horizon "hibajelentésemre". Úgy látszik megszűnt ez az e-mail lehetőség :(

(#48670) ztsoft válasza cigam (#48668) üzenetére


ztsoft
őstag

De miért nem úgy jelentkezel be, mint írtam, nem user/pass párossal? A képen is látni, hogy ügyfélszámot kér.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48671) ztsoft válasza ztsoft (#48670) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez lemaradt. A régi MyUPC-hez hozzá van rendelve az e-mail cím, azért nem fogadja el az újnál. De ha ügyfélszám/vezetéknév párossal jelentkezel be, ahhoz már nincs hozzá rendelve. Sajnos ilyen jól dolgoznak az informatikusok a UPC-nél.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48672) szabogabor10 válasza cigam (#48666) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam is ez jött vissza a jövőboxos panaszomra. Csak weben keresztül lehet mostmár írni nekik.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48673) cigam válasza ztsoft (#48670) üzenetére


cigam
félisten

Mert akkor nem megy tovább.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48674) kezo0 válasza cigam (#48673) üzenetére


kezo0
addikt

Az ügyfélszolgálatra is megérkezett a jövő. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48675) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nagyon megcsapkodta a jövő szele a UPC-t mostanában, az már biztos. :D :U
Csak azt tudnám, mi jött közbe hirtelen, hogy ezt a hulladék jövőboxot hozták be egy normális helyett...

#48665 tomp: Azért az durva, hogy az ügyintézők beszélik le a jövőboxról az embereket. Ez azt hiszem mindent elárul. Még ebben az évben jönnie kell egy normális boxnak, nincs más választásuk.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48676) tomp válasza szabogabor10 (#48675) üzenetére


tomp
félisten

Új céges autóflotta? :DDD
Bekötés óta nyúzom. (pár órája) Háááát. Lemegy az első hónap aztán dobom is vissza... Ha ez a jövő akkor inkább maradok a múltba. A box tuner oldala kb 70fokos lehet. Sikeresen megégettem a kezem amikor megemeltem a boxot. Csilivili a UI de kb ennyi előnye van csak. Pár napja volt a Duna HD-n az egyik 007-es film. Visszanézővel nézem HD-ben. Háááát kockásodik szépen.
Az egy dolog, hogy mi nem értjük miért ez az ipari hulladékot hozták be. De az, hogy az utolsó pillanatig egy másik box(minden bizonnyal jobb) volt a tervben na az már meredek. :W
Ahol átvettem a boxot egy hatalmas halomban álltak a horizon boxok. Volt aki már vissza is vitte...

[ Szerkesztve ]

(#48677) szabogabor10 válasza tomp (#48676) üzenetére


szabogabor10
veterán

Várható volt, hogy ez a hardver nem fogja elbírni a Horizon-t. Nem erre tervezték. Nagyon nem. Gyakorlatilag elmondhatjuk, hogy nem tudja normálisan ellátni a feladatát.

"Ahol átvettem a boxot egy hatalmas halomban álltak a horizon boxok. Volt aki már vissza is vitte..."

Helyes, ez nagyon jó visszajelzés nekik.

Egyébként meg merem kockáztatni, hogy ha a Telekom behozza az IPTV 2.0-t (ami nem lite lesz), előfizetőket fog veszteni a UPC. Akik megszokták a több tuner kényelmét, a távrögzítést, nem könnyen válnak meg tőle.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48678) tomp válasza szabogabor10 (#48677) üzenetére


tomp
félisten

Az is vicces, hogy a youtubeon fentlévő Horizon beüzemelési videóban látható fehér dobozos kábelezési pack valójában szinte alig van 1-2irodában 1-2 példányban. Először csak a box járt volna aztán elmondtam, hogy a videó alapján van hozzá "TV csomag" is. Van is egy rakás zacskós kivitelben. 1,5+1,5+5m-es koaxok osztóval, átalakítóval minden izével.

Horizon box tunere nem valami penge. Cisco box szerint a jelerősség 93%. Horizon boxnál az erősség a "Low" mezőben van. Ha ugyan azt a kábelt átrakom a tv-be akkor azon is 93%. Na ennyire jó a box? "Low" mezőben van de a dvb-c vétellel nincs gond.

ha a Telekom behozza az IPTV 2.0-t
Behozza.

[ Szerkesztve ]

(#48679) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

UPC vs Telekom témát legyetek szívesek ITT folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#48680) tomp válasza kabelmania27 (#48679) üzenetére


tomp
félisten

Nincs valami tipped miért mutatja "Low" mezőben a Horizon box a jelerősséget miközben a valóság 93% azaz az nagyon nem Low?
UPC vs. T téma részemről nincs. :)

(#48681) kabelmania27 válasza tomp (#48680) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Box által kiírt értékekkel nem kell foglalkozni ha nincs vételi probléma főleg ha másik készüléknél elfogadhatóak az értékek, régi sd box kiírt 25%-os értéket is mégis stabil volt a vétel, lehet az új fw-vel jobb lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#48682) tomp


tomp
félisten

Visszanézhetőség használhatósága: most ment az EB nyitó koncertje. HD-ben visszanézve nálam totál kudarc. Kocka tenger minden. Néha van 1-1 éles kép kocka aztán újra szétesik minden.
Az egyik hazai mobilszolga tv szolgáltatásán Chromecaston ugyan ez a koncert visszanézve tökéletes. Sehol 1 kocka. Inkább akkor reklámozza ezt a upc ha már használható lesz.

kabelmania27
Akkor rendben. Hát igen magával a vétellel semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#48683) brmaci


brmaci
csendes tag

Valaki meg tudná mondani, hogy a Horizon box műsorújságjában lehet-e előre látni, hogy melyik műsor lesz később visszanézhető?
Csak mert én nem látom, az upc meg nem tudja. :W

"Mocskos idők, szeretned kéne, a jövő itt van és sose lesz vége!"

(#48684) canniball válasza nandow (#45812) üzenetére


canniball
nagyúr

Engem most raktak át FP120-ba.

Tesztelnék; ismerünk olyan publikus FTP szervert ahol nincs sebességkorlátozás?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48685) Clever0 válasza canniball (#48684) üzenetére


Clever0
senior tag

Árváltozás nélkül? Milyen csomagod volt / van?

(#48686) canniball válasza Clever0 (#48685) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, változatlan ár mellett. Eddig FP60 volt a trio csomagban, de azt ugye kivezették, ide pedig most ért el a "változás szele" (a csomag többi része természetesen változatlan maradt).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48687) Intruder2k5 válasza canniball (#48684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#48688) canniball válasza Intruder2k5 (#48687) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!

Valami nem kerek, de ezzel már a hálózatos topikba megyek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48689) ztsoft válasza brmaci (#48683) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam a visszanézést jelentő ikonok csak az aktuális és az elmúlt műsoroknál jelenik meg, a leendő műsoroknál még az információnál sincs róla semmi, egyedül emlékeztető van.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48690) brmaci válasza ztsoft (#48689) üzenetére


brmaci
csendes tag

Köszi! Ez a helyzet nálam is, csakhogy így teljesen értelmetlen az egész. Honnan tudjam, hogy egy filmet rögzítsek-e, vagy majd úgyis visszanézhetem? Egy (kiejtése alapján feltehetően kolozsvári) upcos hölgy azt állította telefonba, hogy előtte van egy box és ha megnyomja a replay gombot a távkapcsolón, akkor előjön egy olyan műsorújság, amin előre is meg van jelölve a visszanézhetőség. Küldtek egy technikust szoftvert frissíteni, de semmi eredmény. Viszont ezután az ügyfélszolgálaton egy újabb hölgy vmi mérnöki osztály megkérdezése után azt állította, hogy a mérnökök szerint ennek működni kellene. :O

"Mocskos idők, szeretned kéne, a jövő itt van és sose lesz vége!"

(#48691) cigam válasza brmaci (#48690) üzenetére


cigam
félisten

Meg kellett volna kérdezned, hogy amin látja előre az infókat, azon milyen verzió fut. Lehet nekik már valami új teszt verzió van.
Vagy példát vettek a Microsoft-tól, és van egy publikus teszt verzió gyors és lassú körrel ;]

A horizon box-nak van valami reset kombinációja/rejtett menüje mint a cisco-nak?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48692) ztsoft válasza brmaci (#48690) üzenetére


ztsoft
őstag

A Replay gomb nálam nem csinál semmit, még az EPG-ben sem, a vissza nézhető adáson. A használati útmutató szerint, Azonnali visszajátszás gomb, lehet a szoftver még nem tudja, majd a közel jövőben. Az komoly, hogy még a mérnök sincs tisztában a box tudásával, szoftverével. :C
Lehet minden így készül a UPC-nél? Annak működni kell, de valahogy mégsem az történik, amit Ők szeretnének. :F Egyre jobban tetszik ez a cég! Összedobunk valamit, oszt majd lesz belőle valami. :))

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48693) ztsoft válasza cigam (#48691) üzenetére


ztsoft
őstag

Van valami, nálam mókoltak a technikusok benne, nem volt jó a frekvencia "kiosztása", folyamatos reboot volt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48694) brmaci válasza ztsoft (#48693) üzenetére


brmaci
csendes tag

Igaz, azt kellet volna, mert azóta soha többet nem kacsoltak vissza oda. A technikus viszont akit a szoftver frissítés miatt küldtek, nem ismerte fel a külső hdd-t sem. Megkérdezte van-e olyan eszközöm, amire rögzíteni lehet. Mondtam neki, hogy ott van előtte az az aprócska doboz, épp most törölt le róla minden felvételt. a hölgy, aki tegnap a mérnökökkel beszélt, ígérete ellenére nem hívott vissza, a koma, akivel ma beszéltem nem tudta, hogy tegnap mit akart intézni a hölgy, mert elfelejtette rögzíteni. Káosz, teljes káosz.
Ma visszamondtam az egész Horizon izét a francba. küldik a régihez hasonló boxot futárral. Egy héten belül, így kb. két hét alatt megszabadulok ettől a rémálomtól. :C

"Mocskos idők, szeretned kéne, a jövő itt van és sose lesz vége!"

(#48695) brmaci


brmaci
csendes tag

Bocs, az előző Cigamnak szólt. :)

"Mocskos idők, szeretned kéne, a jövő itt van és sose lesz vége!"

(#48696) tomp válasza brmaci (#48694) üzenetére


tomp
félisten

Sikerült kérned a jövő box helyett a régiből?
Remélem sokan viszik vissza ezt a fapadot.

Gyors indításon van a box azaz nem ECO-ben. Gyorsan bekapcsol, habár bekapcsolás után feljön 1-2mp-re a PIN kód ablak de eltűnik. Netet látja eddig minden bekapcsolás után. Habár bekapcsolás után jó pár mp-ig nem jó hozzányúlni mert szaggat mindene. Azt hittem csak bekapcsolva izzik a box de kikapcsolt állapotban is. A kijelzője pedig vibrál gyengén. :DDD

(#48697) cigam válasza brmaci (#48694) üzenetére


cigam
félisten

Ez érdekes. Eddig arról volt szó, hogy ezentúl csak horizon box-ot adnak. Hogyan intézted el, hogy visszakapd?
Melyik box-ot kapod vissza?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48698) kezo0 válasza brmaci (#48694) üzenetére


kezo0
addikt

"Mondtam neki, hogy ott van előtte az az aprócska doboz, épp most törölt le róla minden felvételt." – bocs, de nagyon röhögök. :D

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48699) brmaci válasza cigam (#48697) üzenetére


brmaci
csendes tag

Igen, én is úgy tudtam. Pontosan csak annyit mondtak, hogy az előző box tudásával megegyezőt adnak. Ha mégsem, azt is visszaadom, de szerintem már elegük van belőlem. Egy hét alatt minden nap felhívtam őket legalább kétszer. :DD

"Mocskos idők, szeretned kéne, a jövő itt van és sose lesz vége!"

(#48700) nandow válasza canniball (#48684) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi az infót!

Engem még mindig nem raktak át.

Tavaly decemberben kérdeztem rá, akkor azt mondták, hogy a mostani év első negyedév végéig megtörténik a váltás. Nem történt meg, ezért április elején érdeklődtem, a válasz az volt, hogy "folyamatos a migráció, megkérdezik az illetékeseket, és visszajeleznek". Hát azóta is várom a visszajelzést...
Gondolom mivel most nyáron lejár a hűségem, ezért már nem akarják megemelni, mert akkor az lenne már a tárgyalási alap a továbbiakra, és csak megy a köntörfalazás.

Neked mikor jár le a hűséged?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.