Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) tomp válasza gduck (#48396) üzenetére


tomp
félisten

Hát igen. Attól mert kicsi nem biztos, hogy jó az neki. Hibás tervezés. Cisco belső tápos, vinyó is van benne. De a box teteje egy szita. Oldala is. Jól meg is van emelve.
Igaz amikor túlmelegedett a tuner benne na akkor a szobában én is túlmelegedtem. Ömlött a víz rólam. A laptop is izzott.
A Horizon box a Cisco-n lesz. Kíváncsi vagyok milyen lesz. :DDD
Levonó? Szevasz földi! 6,5éve élek pesten de 99%-ban még a levonó szót használom. Hát azok a fejek amiket látok ennél a szónál. Mintha kínaiul mondanám. :DDD

(#48402) vadászcsiga válasza Gubek-Einste (#48400) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs

(#48403) ztsoft válasza tomp (#48401) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha a Cisco-ra teszed, akkor sült Kaon lesz belőle, tálalhatod is a UPC-nek. :C

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48404) tomp válasza ztsoft (#48403) üzenetére


tomp
félisten

Hát vagy a Kaon(állandóan Kanonnak olvasom...) kerül a Cisco-ra vagy a Cisco a Kaonra. Na melyik a legjobb opció? :DDD

(#48405) szabogabor10 válasza tomp (#48404) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem próbáld ki a másodikat. Sült Lapos Kaon lesz belőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48406) ztsoft válasza tomp (#48404) üzenetére


ztsoft
őstag

Szerintem teljesen mindegy, ha felül lesz, akkor a Cisco hője is fűti, ha alul, akkor meg nem tud rendesen szellőzni (nem ismerem a Cisco méreteit, de gondolom hasonló a Pace-hez, így letakarja szegénykét). :D

Ép egy T Rex-et boncolnak a Natgeo HD-n. :Y :C

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48407) tomp válasza ztsoft (#48406) üzenetére


tomp
félisten

Hasonló a Pace HD-hez? Igen. A régi Pace SD-hez. :DDD
Pace HD-hoz képest szerintem dupla olyan széles.
De akkor nem csak letakarja hanem össze is nyomja mert azért a Cisconak van súlya is. :D

(#48408) ztsoft válasza tomp (#48407) üzenetére


ztsoft
őstag

Nos, akkor szabogabor10 fórum társnak lesz igaza, Sült Lapos Kaon lesz belőle. :DDD

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48409) tomp


tomp
félisten

Találós kérdés!
Fb-on a Horizon boxos negatív bejegyzésekre miért nem reagál a tisztelt UPC? Bezzeg a "Hogyan tudnék Horizont boxot kérni" kérdésre rögtön reagálnak...
Lehetne az a szlogenjük, hogy "A jövő megérkezett! De tovább is ment" Kaonhoz képest a Cisco a jövő. Azaz vissza a jövőbe. :DDD

(#48410) szabogabor10 válasza tomp (#48409) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azt kéne csinálni, hogy elárasztani az oldalukat, e-mail címüket panaszokkal. De tényleg elárasztani, napi sok ezer ilyen levéllel. Másképp nem lehet hatni rájuk. De szerintem még így se. Tényleg felháborító, amit művelnek. :U
Meglátom a hülye reklámjukat a tv-ben, reflexből kapcsolok el...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48411) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi lehet az okozója a problémámnak?

Ha már betöltött modem mellé (ubee) kapcsolom be a gépemet, akkor betöltéskor a gép már látja, hogy van hálózat, míg ha egyszere (egy elosztó, ha kikapcsolom a gépet, kapcsolódik a router is..), akkor a router felállása után (zöld-kék-kék-zöld ledek, normál működés,<2 perc boot) is percek mire a windows azt mutatja, hogy van internet. Mi okozza ezt a csúszást, hol keressem, vagy ez inkább Win topik?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48412) kabelmania27 válasza ledgeri (#48411) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem bridge vagy router módban müködik?
Milyen windowst használsz?
Szintén hasonlót tapasztaltam, ez nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#48413) gduck válasza szabogabor10 (#48410) üzenetére


gduck
addikt

Semmi értelme, másrészt illegális :) Az hogy a "Horizon-Light"-ot kapjuk rég eldöntött tény, ezen semmi nem fog változtatni. Idővel biztos lesz komolyabb box is (kérdés hány évet kell rá várni) ennek a hibáit kellene egyenlőre kijavítani. Sajnos az is látszik, hogy a tesztelők hibajelentéseit nem vették komolyan, mert ezt ilyen hibákkal nem lett volna szabad kiadni.

Amúgy a tesztelőknél is ez a verzió van?

MINFS - HS_14.0.29.f-PRD-LIVE
SWIFT - HS_14.3.29.m-PRD-LIVE
USRLIB - HS_14.3.29.m-PRD-LIVE
SETUP - HS_14.0.29.o-HU

(#48414) ledgeri válasza kabelmania27 (#48412) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bridge, W7, Ok!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48415) tomp válasza gduck (#48413) üzenetére


tomp
félisten

De a sok panasz után is boldogan mennek haza a főnökök, hogy "na ma is keményen dolgoztam"?
Nyilván igen mert a pénzt ugyan úgy megkapják havonta.
De a DVR Light miatt esetleg a hirtelen beinduló lemondási hullám is jól mutatna a grafikonon?
Ha csak DVR Light boxot adnának az esetleges elromló Cisco helyett akkor miért is fizetném tovább a upc-t ha elérhető az iptv ami ugyan azt tudja? Az alacsonyabb sebességű vonal miatt ugyan úgy 1csatornát néznék ott mint a hájtek upc-n. Na sok embernél ugyan ez a helyzet ahol elérhető az iptv vagy a 4betűs. Miért fizetnénk tovább a upc-t?
Kétlem, hogy a Liberty Global azt mondta volna egy esetleges "nem vezetjük be a light-ot" kijelentésre, hogy de bizony be fogjátok. Itthon a magenta elég erős iptv-ben. Érdekes ott miért nem hoznak be egy ultra fapados boxot? Gondolom nem merné felvállalni az itthoni vezetés a dolgot.
UPC elindítja a tesztet majd rá pár héttel berakja publikusba. Nagyon érdekli őket a teszt...
Jött a fél éves zárás, kellett valami nagy dolog. Fúú kezdjük el reklámozni és árulni a Horizont. Oké.

(#48416) csabi63 válasza szabogabor10 (#48410) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem gondolod komolyan. Kaphatnak akármennyi email-t, nem fognak visszaküldeni több tízezer STB-t. Több százezer is lesz, ha az 1,6 millió lefedett háztartást nézem. Egyre több a kártya, de ha csak minden 3. előfizetőnél van 1 db. box, az már félmillió. Ez az üzlet meg lett kötve, ennyi. És ez egy jó üzlet. A 22 ezres árát a havidíj bő 1 egy év alatt visszahozza, utána meg profitot termel a cégnek, ahogy illik.

Arra talán van esély, hogy egy jobbat is behoznak mellé, magasabb bérleti díjjal. Bár olyan magas csak nem lehet, mert a fapapucsosoknál a csili-vili Horizon bérleti díja 5€. Alig több mint itt a matuzsálemek, vagy a Kaon. Mondjuk a tévécsomagjaik a duplájába kerülnek, nem beszélve az extra csatornákról. És ott még a visszanézést is sarcolják. Sport, film, XY HD csatornákon még külön elkérnek 50 centet a visszanézésért. Bár kit érdekelne egy rakás tuner mellett a fizetős replay...

(#48417) tomp válasza csabi63 (#48416) üzenetére


tomp
félisten

Nem kell megszüntetni a Kaont. Eddig is 2 box volt. Alap és egy "prémium" aki hajlandó volt fizetni és akinek kellett. Hozzanak be a Kaon mellé egy másikat is. Legyen ugyan úgy 2 box.
Mert ez így most a prémium azaz a "drágább" ügyfelek semmibe nézése.

Durcás lett a Cisco-m. Olykor kihagy a hangja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48418) csabi63 válasza tomp (#48417) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem is mondtam. Szerintem lesz itt is kétféle box. Mindenhol van. A cseheknél is ott a Kaon mellett egy 4 tuneres. Idő kérdése.

(#48419) tomp válasza csabi63 (#48418) üzenetére


tomp
félisten

Na de kérdés miért vezették ki addig a Cisco-t? Miért nem maradhatott addig amíg nem lesz valódi Horizon DVR box?
Felmérik mekkora igény van a Cisco ügyfeleknél a valódi dvr-re?
Leváltjuk a Pace HD-t, de csesszünk ki a DVR ügyfelekkel mert miért ne. Tipikus magyar megoldás...
Ha behozunk egy "forradalmi új" dolgot akkor ne úgy hozzuk be, hogy felét tudja és abból is csak a felét mert a többi része bugos.

(#48420) gduck válasza tomp (#48415) üzenetére


gduck
addikt

Akinek nem kell a több tuner, az simán el lesz vele. (persze ha a hibákat kijavítják.) Legtöbb felhasználó a jelenlegi box funkcióinak feléről nem is tud :)

(#48418) csabi63: Cseheknél egy éve kezdtek el frissíteni Horizon-Lightra (Kaon 700-ast), a 4 tunerest meg mostanában kapták. Ha ezt veszem alapul, akkor mi meg jövőre kapjuk meg...

[ Szerkesztve ]

(#48421) szabogabor10 válasza gduck (#48420) üzenetére


szabogabor10
veterán

De pont nemrég volt egy felmérés, hogy a magyarok szeretnek felvenni műsorokat. Gondolom akinek Cisco-ja van, az ki is használja a képességeit, hiszen fizet érte.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48422) tomp válasza gduck (#48420) üzenetére


tomp
félisten

De a Cisco ügyfelek az összes funkcióról tudnak hiszem pont amiatt fizettek rá elő.
Akinek nem kell több tuner az lesz vele. Akinek kell több tuner az meg kénytelen ellenni vele mert hát ez a jövő. Jóó sötét jövő.

(#48423) gduck


gduck
addikt

Na 17 percet tudtam megnézni a filmből (visszajátszás), azután kimerevedett és kb 2 perc múlva VOD041. Jelenleg a visszajátszás nem működik VOD033 hibával elszáll.

Igaz hogy jelentkeztem tesztre, de nem vettek be :) Picit elsiették ezt a bevezetést, mert ez minden csak nem stabil szolgáltatás...

UPDATE: na most elindult (windows update volt? :DDD ), pici szépséghiba, hogy hang az nincs :(

UPDATE2: na most 3-5mp mozgókép hanggal, 1mp állókép és ez így ismétlődik :W

UI: jövő héten elküldöm az összegyűjtött hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#48424) csabi63 válasza szabogabor10 (#48421) üzenetére


csabi63
senior tag

A németek is szeretnek rögzíteni. Főleg lementeni. :D Ezért annyi a saját box, mint égen a csillag. Hiába van modern Horizon box (havi 10€, de egyben is megvehető 400-ért), rengetegen nem kérik. Abból a felvételt ki nem szedik, a torrent miatt jön a csekk, visszaesőnél a Polizei, így kézenfekvő a saját box. Van is piacon 50€-tól 500-ig mindenféle.

(#48425) szabogabor10 válasza csabi63 (#48424) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam a lementés nem fontos, nem szoktam archiválni ilyeneket. Egyszer-kétszer megnézem a felvételeket, azt törlöm.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48426) Gubek-Einste válasza vadászcsiga (#48402) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor IPv6 módban vagy, hívd a 1221-t és kérd vissza az IPv4-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48427) vadászcsiga válasza Gubek-Einste (#48426) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Rendben, este megpróbálom. Majd beszámolok.

(#48428) ztsoft válasza gduck (#48413) üzenetére


ztsoft
őstag

Igen, ugyan az a verzió. Elérhetőnek írja a H3.1.01-es verziót, de keresés után is marad az eredeti.

(#48423) gduck jövő héten elküldöm az összegyűjtött hibákat. ezt én is megtettem, de változás nem történt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48429) maki1976 válasza tomp (#48417) üzenetére


maki1976
tag

Nem mind a 21sd+5HD csatorna nézhető vissza az összes csomagban! A kisebb/olcsóbb csomagokban még a 26 csatornából is korlátoznak párat, holott a weblapjukon (upc.hu) az össze csomagnál az van reklámozva, h mind a 26 csatorna visszanézhető, pedig ez csak a gold csomagban lehetséges. Ezzel is jól átb@ssza az embereket ez a kedves cég, aki a jövőt hozta el nekünk!

Itt a táblázat, h melyik csomagban, mely csatornákat lehet visszanézni az egyébként is kevés tv csatorna közül.

[ Szerkesztve ]

(#48430) ztsoft


ztsoft
őstag

Úgy látom, a "film vége lemarad" kérdést megoldották, addig megy a visszanézés, még meg nem állítom, de a hang szinkron még mindig nincs rendben (el van csúszva az M2-n). Nyomtam egy stop-ot, már dobta is a "Nincs ethernet kapcsolat", meg, hogy dugjam be (nos, ha én bedugom, az nem fog tetszeni ;] ). :W

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48431) bogabi válasza maki1976 (#48429) üzenetére


bogabi
senior tag

Fasza. Gyakorlatilag jelenleg csak a 4 közszolgálati nézhető vissza HD-ben (hogy HD-ben vajon, azt nem látom a táblázatban), a többi 21 pedig - ha jól értelmezem a táblázatot - csak SD verzióban érhető el. Ráadásul a 25 "visszanézhető" csatornából csak 9 esetében korlátozás mentes a visszanézés, a maradék 17-nél pedig benne van a pakliban, hogy pont azt a műsort nem lehet majd visszanézni,amit szeretne az user. Ha saját felvételt szeretnél, akkor vagy bérelsz HDD-t vagy rádugsz egy sajátot.

Kicsit összefoglalva a jövőt:

- van az új box, amiben nincs modem, tehát az interaktív szolgáltatásokhoz kell neki külön UTP-n net
- csak egy tuner van benne, tehát vagy azt veszed fel, amit nézel, vagy nem nézel semmit, és akkor felvehetsz - talán - bármit
- nincs benne HDD, ha kell a rögzítés, akor vagy bérelsz, vagy rádugsz egy sajátot
- visszanézni csak az elmúlt 7 napot lehet, de csak 25 csatorna esetében, ráadásul csak a 4 közszolgálatinál van HD visszanézés (ez még nem biztos), a többi SD, plusz a 25-ből csak 9 esetében korlátozás mentes a visszanézés, a többinél előfordulhat, hogy nem engedélyezett az adott műsor visszanézése
- reklámok a visszanézésnél nem minden esetben léphetők át (kíváncsi vagyok, ha HDD-re rögzít az új box, akkor vajon mi a helyzet ezzel)

Ezzel ellentétben a múlt:

- van benne modem, nem kell neki külön UTP-n net
- két tuneres (Cisco), tehát amíg nézel, vehetsz fel mást is, vagy egyszerre mehet két felvétel (ha nem nézel semmit)
- van benne HDD, nem kell bérelni, vagy sajátból adni
- a felvételek bármeddig megtarthatóak, a visszajátszáshoz nem kell net, az összes csatorna felvehető, a HD csatik is, nincs minőségromlás
- reklámok áttekerhetők

Ja, az új box menüje "szebb", mint a régieké.

Hát így nagy vonalakban, valahogy az az érzésem, hogy itt egyáltalán nincs szó a jövőről - illetve nem a felhasználók esetében, hanem a cég esetében jött el a jövő, mert sokkal olcsóbban tud valami hasonlót adni, mint amit a régi boxok már jó ideje tudnak. És így hosszú távon több a nyereség. Nincs is ezzel gond, csak ne úgy kommunikálják, hogy a jövő elérkezett, mert az már itt volt egy pár éve, és épp most kezd csomagolni és indulni valahová máshová.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#48432) tomp válasza bogabi (#48431) üzenetére


tomp
félisten

Ezzel ellentétben a múlt:
Hogy szól a mondás?
A régi szép idők!
UPC-nél ez tökéletesen igaz.
A jövő szerintem is csak nekik jött el. Ugyan annyi havidíjért több bevétel azaz nyereség lesz.

(#48433) #54715584 válasza bogabi (#48431) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ebből a saját hdd a legkisebb baj. Szerintem olcsóbban kijön, ha veszel magadnak egyet, mint ha évekig fizetnél egy hdd-ért bérleti díjat.

(#48434) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!

Horizon GO-t nézek Firefox böngészővel.
Windows 10 van a gépemen és be van állítva hogy 10 perc tétlenség után a monitor kapcsoljon ki.
Roppant zavaró, hogy ha teljes képernyőn nézek valamit akkor kikapcsol. Miközben másik szolgáltató ugyanilyen szolgáltatásánál automatikusan bekapcsolva marad a monitor.
Úgy tudom hogy Microsoft Silverlight bővítményt használ a Horizon Go.
Be lehet ezt állítani, hogy ennél se kapcsoljon ki?
Vagy marad a legfapadosabb megoldás és amíg GO-t nézek addig kikapcsolom a Windowsban, hogy ne kapcsoljon ki a monitor?

(#48435) Miska0330


Miska0330
tag

Ma reggel 9 -re hozta a Postás futár a Horizon Boxot. Június 2.-án kértem a cserét. Beüzemeltem. Az elején nem ment jó pár TV csatorna. Aztán észrevettem, hogy a UPC-nél fordítva rakták bele a kártyát. :-)
A 7 napos visszanéző még nem működik. Azt mondta a UPC szerelő telefonban, hogy amiatt nem megy még mert ma lett üzembe helyezve. Elméletileg már holnap működni fog.

Az eszközről annyit, hogy meglepődtem milyen kicsit. Ami nem hátrány. Elején a kijelző jól olvasható. Sokkal gyorsabban lehet beüzemelni mint a régit. Sokkal gyorsabban találta meg a TV csatornákat. Egy hátrányt találtam rajta. Tényleg gyengébb a HDMI kimenete, mert a képminőség kicsivel gyengébb lett. :-(

(#48436) BUKSIKA75


BUKSIKA75
csendes tag

sziasztok a sok kitünő horizon tapasztalat miatt egy sunnyogo kérdés..ha 2.beltérinek kérek hd dvr boxot(ami még rendelhető mint meg tudtam9akkor mivel amugy nem kell 2 box majd utána visszaadom a meglévő sima pace-t akkor marad a felvevős?mert most irt az upc és nem enged már dvr beltérit rendeli csak horizon-t ami nem kell semmi esetre sem..ezért gondolnék átverős megoldást még ha csunya dolog is..

(#48437) tomp válasza Miska0330 (#48435) üzenetére


tomp
félisten

Ha minden igaz akkor a hdmi azért rosszabb mert hardver digitális zaját is ráküldi a kimenetre. Igazi jövő minőség.

Amúgy a Horizon box hozta a Horizon Go minőségét. Go egy több éve halott bővítménnyel megy. Kb 1éve "dolgozunk a leváltásán" állapotban van azaz valójában nem csinálnak vele semmit. Fapados Go-hoz jött egy fapados box. UPC fejlesztés=visszafejlődés
Ez nagyon hasonlít a híres országot jobbnak feltűntető valótlan kijelentésre. Na ez a upc edition. A jövő megérkezett. :DDD

(#48438) Intruder2k5 válasza BUKSIKA75 (#48436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem "sima" HD-DVR-t, vagyis CISCO-t már sehogyan sem fogsz tudni rendelni, erről lecsúsztál. Egyébként igen, ha úgy lenne ahogy mondod akkor szerintem megtartható lenne a HD-DVR box, de tök mindegy mit rendelsz, vsz így is, úgy is Horizon-t fogsz kapni már.

[ Szerkesztve ]

(#48439) BUKSIKA75 válasza Intruder2k5 (#48438) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

értem és a weboldal my upcnél az igaz és mit jelent hogy ott azt irják viszont hogy lehet ugy kérni a horizont hogy biztosit külső felvevőst..most akkor ad az upc hozzá?mert ahogy irva van igy is lehet érteni

(#48440) tomp válasza BUKSIKA75 (#48439) üzenetére


tomp
félisten

Extra havidíjért adnak egy Seagate külső merevlemezt amit ráköthetsz a boxra de csak azt lehet felvenni amit nézel. Mást nem.

(#48441) BUKSIKA75 válasza tomp (#48440) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

akkor ezeket kihagyjuk köszönjük nem gondolkodunk a felvételben...semmi baj marad a sima box..

(#48442) Intruder2k5 válasza tomp (#48440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosítsunk, egyszerre egy adást lehet felvenni, de azt nem kell feltétlenül nézni is közben.

(#48443) tomp válasza Intruder2k5 (#48442) üzenetére


tomp
félisten

Najó hát csúnya lenne ha kikalcsolással leállna a felvétel.
Amúgy kb 4éve vettünk vidékre dvb-t boxot, hogy ha otthon vagyunk legyen valami. 6ezer volt. Ha kötünk rá vinyót az is fel tudja venni a HD-t. Az nem forrósosik. Épp, hogy meleg lesz.
Azaz lehet az jobb box mint ez a Kanon? :DDD

(#48444) #99546112


#99546112
törölt tag

Naés ha pl horizon boxot kapok, de csak 4-5HD csatorna müxik vele a visszanézési funkcióval,mattól a többi HD csatorna működik vele tehát mind a 26, de ebből csak 5csarornát lehet visszanézni, plusz egyet felvenni külső vinyóra?! Vagy csak 5HD csatorna van es jóccakát? :DD
Más. Ha pl valakinek ilyen boxa van és szeretne felvenni az rtl klub hd-n egy műsort, néz i is kell ahhoz vagy lehet mást nézni közben?! Mert végülis pár csatoena van amit nezek de hd-ben nem lehet visszanézni mert mg nincs a listában. Szóval igy kiküszöbölhető, dee ez hogy a vinsóért fizetni kell plusszba meg rosszabb a kélminőség?! Ne is haragudjatok de ez vidc.. :C
Nem azért vettem full hd tv-t, inkább maradok a jó kis Cisco boxnál, ekkora visszafejlődést... Nagyon látható a képminőség romlása?!

(#48445) vg válasza Miska0330 (#48435) üzenetére


vg
addikt

Hogy lehet gyenge a hdmi kimenet? Nem 0 és 1 számokat küldözget?

(#48446) Miska0330 válasza vg (#48445) üzenetére


Miska0330
tag

Igen ezt sajnos én sem értem miért lett gyengébb. Nem biztos hogy a HDMI az oka, hanem a box. De sajnos minőségben rosszabb lett. persze nem annyira, hogy nézhetetlen a TV adás de nekem feltűnt. A másik, hogy míg a PACE boxhoz ferrit szűrős HDMI kábelt adtak. A Horizon boxhoz amit adtak azon már nincs ferrit szűrő. Mondjuk egyszerű a megoldás. A HDMI -t nem cserélem ki és a Horizon HDMI kábelét viszem vissza a PACE box-al együtt.

(#48447) tomp válasza vg (#48445) üzenetére


tomp
félisten

De 1-es és 0-s. Csak sajnos a zaj is ebből áll. Így a szerencsétlen tv azt is "feldolgozza".
Rossz konstrukció és tervezés miatt kerül a kimenetre a zaj. Kérdés hosszabbtávon a tv-k mit szólnak hozzá...

(#48448) vg válasza Miska0330 (#48446) üzenetére


vg
addikt

Ezt a ferrit szűrős dolgot nem tudtam, lehet ezért sem ment nekem más hdmi kábellel a PaceHD cuccom. Érdekes.

(#48449) blakey válasza vg (#48448) üzenetére


blakey
titán

A ferrit szűrőnek nem sok köze van a jel minőségéhez, a hiánya nem okoz problémát ha megfelelő minőségű a kábel, egy ferritgyűrűtől nem lesz jobb a kábel, de amiért esetleg gyengébb az új box képminősége az inkább a tuner miatt lehetséges, tehát a kimeneten és a kábelen az megy tovább amit a tuner kiküld. Valószínűleg gyengébb a tuner minősége pl. a ciscohoz vagy a Pace-hez képest, egyébként a régebbi boxoknak sem kiváló a képminőségük.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48450) csabi63 válasza Ladislaoca (#48434) üzenetére


csabi63
senior tag

Workaround: Elindítasz egy videót. (vlc, bármi). Pause, tovább foglalkozni nem kell vele. Mehet a Horizon Go teljes képernyőn. Amíg a lejátszót nem lövöd ki, nem alszik el a képernyő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.