Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) Diabo6 válasza Gubek-Einste (#47850) üzenetére


Diabo6
senior tag

Router:
Készülék neve EMTA 3.0 WIFI
Készülék típusa TECHNICOLOR TC7200
A telefonom Lenovo P70 és előtte minden hibátlanul működött. Azon kívül, hogy szoftvereket cserélgettem párszor a telefonon, ezáltal többször is újracsatlakoztam a wifire semmit nem állítottam, se a upc-nél, se a routeren se a telefonon.

(#47852) Scale válasza Gubek-Einste (#47850) üzenetére


Scale
őstag

Próbáltam azzal is ami a szerződésben volt az ügyfélszám alatt, illetve azzal is próbáltam amivel myupc-re belogolok, nem jó. :F

(#47853) Sleek válasza pjen (#47841) üzenetére


Sleek
senior tag

Szia a netem 120as fiber power. A sebesség tökéletes. Minden böngészővel szétesik a kép. Az upc technikus srác is elkérte a jelszavam stb ő is mondta telefonba , látja a gondot mert nála is ezt csinálja.
Erre rá két nap múlva ezt a levelet kaptam az upc től.
A gépemben gtx 750 es kártya van és ssd.
4 magos Amd A8 5600K processzor

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#47854) Skyhigh válasza Sleek (#47853) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Ubee routerem van, de nem találok benne DLNA támogatást, szerintem nincs is benne.
Van valakinek DLNA tapasztalata UPC rendszeren?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#47855) Skyhigh válasza Skyhigh (#47854) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Bocsi az előző nem válasz akart lenni, félre kattintottam.
Most meg floodolok...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#47856) zsolosi válasza Gubek-Einste (#47801) üzenetére


zsolosi
újonc

Sziasztok,
Elnézést de hátha tud valaki segíteni. Upc router szülői felügyleteben tud valaki tanácsot adni? Ugyanis az UPC ben benne vannak az opciók be is lehet állítani, de azt moondták az ügyfélszolgálaton, hogy a jelenlegi SW miatt ez nem működik. Nem is értem,..
Nem gép szinten szeretném megoldani a problémát hanem router szinten.
Tud valaki ötketet adni ?
Köszi előre is - nem tudom ezzel zavarhatom e fórumot, ha nem akkor elnézést.

(#47857) Uthenger válasza Skyhigh (#47854) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ezek alapbol tiltva vannak akkor is ha tudja a modem
Szokasos ok: felesleges hibaforras, nem akarnak supportalni a user/hw errorokat

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#47858) lacora5


lacora5
tag

Sziasztok! Nem tudom, ti talalkoztatok-e mar ilyennel, de nem szeret olyan programokat a UPC wifi, mint a Badoo vagy Play, ezeket egyaltalan nem tolti be, plusz Messengerben is neha kesobb kuldi el az uzenetet, "megváratja". Mi lehet a gond? eddig annyival probalkoztam, hogy wifi csatornat allitottam, de semmi valtozas.

szerk.: latom Diabo-nal is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#47859) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Látom itt egyre többeknek van kellemetlenség az UPC hgw+saját kütyü egyes dolgokat nem ér el témában.
DIGI topikban is volt ilyen, ott saját router oldotta meg...
Szerintem a DNS szerver is ludas lehet, ezért telefonban meg kéne próbálni átírni a Google (8.8.8.8 és 8.8.4.4) párosára, hátha megoldaná...
Illetve aki tudja saját routerrel is próbálja meg...

üdv, adika4444

(#47860) pjen válasza Sleek (#47853) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom mért,net 30as és a lapos wifi n lóg.A Tv egy 82cm Samu.Nálam mint az analóg.

(#47861) Diabo6 válasza lacora5 (#47858) üzenetére


Diabo6
senior tag

De érdekes dolog ez, mert pl feleségemnél nincs ilyen probléma, és előtte nekem se volt. Viszont megnyugodtam, mert már kaptam a p.fámra otthon, hogy minek kell ennyit mókolni a telefonom, azért nem működik. :) Úgy látszik a hiba nem az én készülékemben van, hanem a upc routerében.

adika4444 hol tudom ezt állítani telefonban?

Mellesleg 2 napja kértem visszahívást hibabejelentés témában a neten a upc-től... már letelt a 2 nap...

(#47862) rkakoma


rkakoma
csendes tag

Hali,

Az lenne a kerdesem hogy a https hostolas tiltva van?
Par napja beallitottam egy kis raspberry pi-t webservernek stb minden mukodott el lehetett erni a dynamikus dns-el stb. Most meg 404-es oldalakat dobal akarmit csinalok. Mar ujratelepitettem, mindent kiprobaltam eloszor ugye arra gondoltam hogy nalam van a gond.
Most atfutottam az aszf-et amiben ez szerepel: Internetszerver-szolgáltatás üzemeltetésére ebben a csomagban nincs lehetőség.

Ez most akkor azt jelenti hogy aktivan tiltjak atiranyitjak ezeket a portokat?

Elore is koszi a valaszokat :)

Friendly Neighborhood IT Guy

(#47863) Intruder2k5 válasza rkakoma (#47862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs tiltva, nekem is fut a routeren HTTPS és HTTP webszerver is. Az ÁSZF-ben lévő tiltás az üzletszerű, ipari méretű szerverszolgáltatásra vonatkozik, nem arra, hogy ha nagyival, vagy uncsitesókkal meg akarsz osztani 50 fotót, vagy felteszel 5 html file-t, amit naponta hatan megnéznek. Ha viszont észreveszik, hogy nagyobb forgalmú szervert futtatsz, akkor üzleti csomagot fognak "javasolni" neked.

404-es hiba különben sem protokoll tiltásra utal. hanem arra, hogy a szerveren nem található a megadott file. Vagy rossz url-t írsz a böngészőbe, vagy rosszul van konfigurálva a szerver.

(#47864) Gubek-Einste válasza Diabo6 (#47851) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen csatornán dolgozik az eszköz? 1 és 11 között lenne a legjobb de ez függ a vétel körzetben elérhető más wifi hálózatoktól.
SSID/jelszó csak angol abc betű és/vagy számok?

#47861 Diabo6
A Google DNS-t inkább a router-ben kellene beállítani mint a telefonban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47865) rkakoma válasza Intruder2k5 (#47863) üzenetére


rkakoma
csendes tag

koszi a valaszt :)
Igen tudom mire utal a 404 csak nagyon ugy tunt hogy nem itt a gond +amikor beallitottam elsore azonnal ment es aztan egyszercsak nem, mintha valahogy atiranyitanak a web forgalmat egy ures webserverre :)
Akkor meg turrom egy kicsit ezt a kis raspberry-t...

Friendly Neighborhood IT Guy

(#47866) Gubek-Einste válasza rkakoma (#47865) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszközt használsz (modem/HGW, saját router ha van)?
Milyen DDNS-t használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47867) cigam válasza rkakoma (#47865) üzenetére


cigam
félisten

Localhost-al/helyi IP-vel működik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47868) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#47805) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben van a netkapcsolat?

(#47869) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Az egyik boxon kockásodik a kép.
-Áramtalanítás,gyári visszaállítás meg volt a jelenség nem javult szinte semmit. :U

Kérdés mi légyen?

-Jelentsem be? :F

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#47870) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#47868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen köszi, másnap reggel már minden rendben volt.

(#47871) Gubek-Einste válasza Atesz 666 (#47869) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van net előfizetés akkor milyenek a modemben/HGW-ben a jelszintek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47872) kabelmania27 válasza Atesz 666 (#47869) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modem értékek?
Nézd meg milyen tipusú osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Intruder2k5: Okés.

[ Szerkesztve ]

(#47873) Diabo6


Diabo6
senior tag

lacora5
Megvan a megoldás a wifi problémámra. Ugye nem akart otthoni wifin playbe belépni, meg viberen képet küldeni. Felhívtam a hibabejelentőt, az ipv6 protokollra frissült a routerem, ami nem tud még mindent. Visszaállította az ipv4re. Decemberben ismét frissülni fog, valszeg akkor megint telefonálnom kell.

[ Szerkesztve ]

(#47874) lacora5 válasza Diabo6 (#47873) üzenetére


lacora5
tag

köszi! siker

(#47875) DNS4


DNS4
csendes tag

Nem találtam más relevánsabb fórumot, így előre is bocs ha ot.

Másnál is akadnak az élő csatornák ? Már kb. egy hete be-beakad a kép, pl az M3 -on régi filmeknél elég idegesítő tud lenni. Illetve a napokban vettem észre hogy a visszanézésnél nem lehet beletekerni a felvételbe mert le van tiltva. :F

(#47876) cigam válasza DNS4 (#47875) üzenetére


cigam
félisten

Box-ot használsz? Önteszt lefut rendben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47877) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Érdeklődnék hogy mitől lehet a következő hibajelenség. A Cisco hd-dvr boxon fogja időnként a kép és megakad, majd pár másodperc múlva végigfut egy vertikális csík a tévén és látszik hogy meg tovább a kép. Mint a régi játékoknál, amikor beakadt és rá szinkronozta a monitorra a helyes képet. Jelszintek szerintem jók, műszaki teszt lefutott rendesen és volt gyári visszaállítás is, megnéztem az antenna kábelt is a csatlakozókkal együtt. A Pace sd boxon nem jelentkezik. Több ötletem nincs.

Release the cable hounds!

(#47878) tomp válasza donmackó (#47877) üzenetére


tomp
félisten

Mennyire meleg a box? Nekem tavaly nyáron hűteni kellett a boxot mert ha túlságosan forró volt akkor akadt, megállt a kép. A felvett műsorok jók voltak. A DVB-C tuner nem bírja a túl nagy meleget.

(#47879) donmackó válasza tomp (#47878) üzenetére


donmackó
őstag

A szoftvere 60 °C mutat a hdd-re, de érezhető is hogy meleg. Egyszer már megjártam evvel, amikor kijött belőle a működtető füst. :D A hűtésről szvsz nem nekem kellene gondoskodni (a feltételeknek megfelelően jól szellőző helyen van, többen nem teszek vele).

Release the cable hounds!

(#47880) tomp válasza donmackó (#47879) üzenetére


tomp
félisten

Nekem most 47fokos a vinyó.
60fokos nekem nyáron szokott lenni a brutál meleg szobában.
Nálam mostanában felvétel indításakor kockásodik be egy kicsit az adás 1-2mp-re ha x% alatt van a szabad tárhely. Ez szerintem a vinyó hibája mert a múltkor a felvett műsornál fagyott be a box. Darált a vinyó majd újraindult a box. Tuti bad sectoros lett és lett pár gyenge szektor is amire még ír.

(#47881) szabogabor10 válasza donmackó (#47879) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem is 59-60 fokot jelez hőmérsékletnek, ha bizonyos ideig be van kapcsolva. Kicsit rámijesztettél ezzel a füsttel. Tud szellőzni, nem értem, miért lesz ilyen meleg. Mitől lehet? Visszavigyem nekik, hogy túl forró? Nem akarom, hogy nálam füstöljön el.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47882) szabogabor10


szabogabor10
veterán

De nem értem: ezek miért nem kapcsolnak le automatikuan, ha túlmelegedtek? Lehet egyáltalán ilyen védelem nélkül az EU-ban műszaki cikket forgalmazni?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47883) DNS4 válasza cigam (#47876) üzenetére


DNS4
csendes tag

Horizon HD. Jelszint ok nettel nincs gond, de visszanézésnél is akad a kép a hang okés.

(#47884) szabogabor10 válasza DNS4 (#47883) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem egyszerűen nem bírja a kiképzést a box. Ez várható volt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47885) ztsoft válasza DNS4 (#47883) üzenetére


ztsoft
őstag

Csak óvatosan, mert még a végén bünti lesz! :D

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47886) cigam válasza DNS4 (#47883) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem ezt a kapcsolattartó tiszteddel beszéld meg :D

Béta tesztelőknek nem adták meg, hogy kinek, hogyan küldjenek visszajelzést?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47887) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Az új albérletembe szeretnék majd beköttetni tv-t/internetet, mi ennek a folyamata? (kell valami papír a tulajtól hozzájárulásképp?)

(#47888) kabelmania27 válasza htc07 (#47887) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Telefonon vagy irodában rendeled akár másnap befogják kötni.

(#47889) Intruder2k5 válasza htc07 (#47887) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, nyilatkoznod kell, hogy milyen jogcímen használod az ingatlant, és amennyiben nem Te vagy a tulajdonos, kérhetnek hozzájáruló nyilatkozatot. Persze családtag esetén ettől el szoktak tekinteni, de albérletnél jó eséllyel nem fognak. Sőt, itt még szokott olyan buktató is lenni, ha esetleg korábban is volt már bekötve oda UPC szolgáltatás, előző bérlőnek, aki ott hagyott némi számlatartozást, akkor lehet el is hajtanak, amíg az nincs rendezve.

kabelmania27, szerintem 30 napos határidővel vállalják a bekötést, és bár lehet eddig nem húzódik, de a másnapi bekötés szerintem ritka mint a fehér holló. Az meg már csak mellékes, hogy nem is ez volt a kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

(#47890) htc07 válasza Intruder2k5 (#47889) üzenetére


htc07
addikt

+ (#47888) kabelmania27

köszi, van ehhez esetleg valami formanyomtatvány az upc-nél?
(jelenlegi albérletembe digi van behúzva, ott csak alá kellett íratni a tulajjal egy doksit a weboldalról)

(#47891) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#47889) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én is 30napot tudtam, de itt 15-öt írnak.
Ügyintéző mondta, hogy sokszor akár másnap van időpont.
htc07: Irodában szerintem adnak ilyen papírt, de lehet nem lesz rá szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#47892) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Egy kérdés? A Horizon go megy Magyarországon kivül is?????

üdv

(#47893) Gubek-Einste válasza nagyfejü (#47892) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47894) 4Grider válasza nagyfejü (#47892) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem megy.

(#47895) nagyfejü válasza 4Grider (#47894) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

(#47896) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Analóg egyszerű upc kábel tévém van bekötve. De szeretnék egy monitort beüzemelni tévének.
Van valami beltéri egység vagy külső tuner vagy nemis tudom hogy hívják amibe bele tudom dugni a kábelt, és ami van vga vagy hdmi kimenet?

(#47897) AlyrArkhon válasza Rainman05 (#47896) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Szerintem amit keresel, az egy tv box, valami ilyesmi: Analog tv box

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#47898) Rainman05 válasza AlyrArkhon (#47897) üzenetére


Rainman05
tag

Köszönöm lehet ez lesz az akkor :) De mit érdemes keresni ezt a RF input: 47 ~ 870MHZ?
Ezen megy a sima analóg kábel?

(#47899) kabelmania27 válasza Rainman05 (#47898) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Az a lényeg, hogy CATV tuneres ( catv hyperband ) legyen vagy a másik lehetőség hogy digital bronze csomagot kérsz kapsz egy boxot amin lesz hdmi kimenet amit már rá tudsz kötni a monitorra.

[ Szerkesztve ]

(#47900) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most vicceltek? Ha van TV előfizetése, akkor nála is elérhetők a szabadon fogható DVB-C csatornák, amihez bár szintén boxot kell venni, de akkor már csak célszerűbb lenne arra indulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.