Hirdetés

2020. április 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-02-05 14:26:42

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#47501) Szlopa

Szlopa
(tag)

Sziasztok!

Analog UPC előfizetésem van, de olvastam, hogy a UPC-nek van kiterjesztett digitális vételezési lehetősége.

Sikerült is megtalálni az összes csatornát, kivéve a HD adókat.

Mit ronthatok el?

A TV egy LG50LF652V.

(#47502) 4Grider válasza Szlopa (#47501) üzenetére

4Grider
(addikt)

Az M1/M2/M4/Duna Tv (közszolgálati) HD csatornák vannak csak rajta. Ezeket sem látod?
Budapesten ezek a 610 MHz-en vannak. Ha nem Büdöspesti vagy, akkor a frekvenciatáblázat itt van, e szerint tedd fel őket kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#47503) kabelmania27 válasza adika4444 (#47500) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Nincs mit.
Kettes osztóból ezt leszámítva bármilyen típus elfogadható amin 5-1000Mhz és CE felirat van.
5méteres kábellel nem lesz gond.
ledgeri: Ezek teljesen jó értékek. Lehet hogy van valahol egy beázott kötés.

(#47504) Szlopa válasza 4Grider (#47502) üzenetére

Szlopa
(tag)

Nekem csak az M4 HD kellene a közelgő foci EB miatt, egyébként nem nézek rajta TV-t :)

Próbáltam kézivel is, de nem talál semmit...

meglévő csatorna áthangolása:

Ami érdekes, hogy a jelerősség néha felmegy 93%-ra, majd vissza 0-ra, de kép sosincs...

A UPC dokumentációja alapján is próbáltam:

(#47505) mrhitoshi

mrhitoshi
(veterán)

Üdv! Csak nálam szokott probléma lenne az internettel ? Mostanában olyat szokott csinálni, hogy nem tölt be oldalakat. A letöltés jó, a maximális sávszélt kapom, viszont van olyan hogy rámegyek egy oldalra, és tölt, tölt, tölt... ki tudja meddig. Most konkrétan ki se tudok jelentkezni a neptunból, mert egyszerűen nem tölti be. Ugyanez volt itt a PH-n is, hogy bejelentkeznék, és csak tölt, semmi reakció, de itt ha ráfrissítettem, akkor kapásból. Facebook totális csőd, használhatatlan.
Valakinek valami ötlet ?

PS4

(#47506) kabelmania27 válasza Szlopa (#47504) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam feliratú csillapító.
mrhitoshi: Üdv! Nézd meg milyenek a modem értékeket+hogy van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#47507) ledgeri válasza tomp (#47499) üzenetére

ledgeri
(veterán)

Köszönöm válaszod, és a nem jó híreket... (ubee volt a régi?)

Ment egy leállítás, 30+ percig állt minden, és most jók a jele, csomag arányok... csak hát ez volt tegnap is... És persze ha kiszálláskorra megjavul, akkor meg tőlem megy az 1500... *enyhe :W *

[ Szerkesztve ]

anti-blockadblock-er// PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#47508) 4Grider válasza kabelmania27 (#47506) üzenetére

4Grider
(addikt)

Ha elosztással van gondja, akkor a többi mux se működne neki...

(#47509) 4Grider válasza Szlopa (#47504) üzenetére

4Grider
(addikt)

A 6900 nekem nem egyenlő a 6903-al. Kézzel 6900 kS/s-t állítottál be?
A linkelt oldalon ott van a mintavételezés és a moduláció is pontosan (felül).

[ Szerkesztve ]

(#47510) Szlopa válasza kabelmania27 (#47506) üzenetére

Szlopa
(tag)

Te egy zseni vagy! Átnéztem a kábeleket és volt egy piros csíkos és egy kék, a Kékkel működik :)

(#47511) kabelmania27 válasza Szlopa (#47510) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Előfordul, hogy korábban szükség volt csillapítóra de már csökkent a bejövő jelerősség ezért nincs rá szükség, vagy már nincs szükség az egyikre. Milyen szám van ráírva?
Ha megnézed a modem értékeket és leírod az osztó tipusát akkor kilehet számolni kb hány dB jön be.

[ Szerkesztve ]

(#47512) tomp válasza ledgeri (#47507) üzenetére

tomp
(nagyúr)

Nem. Wifis Cisco.

(#47513) tomp

tomp
(nagyúr)

Szeretnénk tájékoztatni, hogy 2016. július 5-étől a Universal Channel a médiaszolgáltatóval kötött szerződéses jogviszony megszűnése miatt kikerül az analóg és digitális csatornakínálatból. A Digital Gold csomagban a csatorna jelenleg az 59-es csatornahelyen érhető el. Megértését köszönjük.
Minden bizonnyal maga a csatorna szűnik meg mert a cseh és szlovák piacról kivonulnak. A magyar nincs megerősítve de a UPC-ből kikerül.
Megszűnhet a Universal Channel
A médiaszolgáltató E! csatornája háááát. Remélem nem rakja be a upc. Szenny csatorna. Nézhetetlen. Inkább HD-t rakjon be. Most -1 csatorna. Azaz spórolnak is. Van egy jóó pár HD amivel nagyon le vannak maradva....

(#47514) szabogabor10 válasza tomp (#47513) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

Szerintem direkt örülnek, hogy végre kivehetnek megint egy csatit. Csodálkoznék, ha pótolnák. A BBC Entertainment helyére se rakták be a BBC Earth HD-t, pedig nagyon elférne. Ezt a csatit kizárólag HD-ben szabad berakni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro Max -- iPad Pro 10.5” -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro

(#47515) tomp válasza szabogabor10 (#47514) üzenetére

tomp
(nagyúr)

Sőt kikerül és majd emelnek havidíjat mert miért ne. :DDD
Na igen a BBC Earth HD. Sok szolgánál van. Még a mobilos tv szolgáltatáson is elérhető. HD-ben! Országos upc-n természetesen nem.
Na majd szeptemberben nagy hírt fognak bejelenteni, hogy bővítjük a kínálatot. Természetesen csak a törvényileg kötelezően továbbított M5-ről lesz szó...
Hátha beraknak valamit az Universal helyére. Esetleg egy Hangulat Channel 2? :) Vagy Logo Channel ahol folyamatosan forog a logó.

(#47516) szabogabor10 válasza tomp (#47515) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

Ne adj nekik tippeket, mert ezek simán megcsinálják. :DDD
Amúgy érdekes, hogy a BBC Entertainment-et kivették, az Európa csomag ára viszont nem csökkent...

[ Szerkesztve ]

(#47517) _Karesz_

_Karesz_
(tag)

Észrevettem egy érdekes dolgot:
Eddig a 4 betűs szolgáltatónál a DVB-C adásokhoz tartozó EPG adatokat kezelte a tv és miközben böngésztem a műsort, a bal felső sarokban ment az aktuális adás így (képek nem sajátok), most viszont a UPC adásnál csak ennyit látok. Miért van ez?

(#47518) blakey válasza _Karesz_ (#47517) üzenetére

blakey
(veterán)

TV (és némileg szolgáltató) hiba, nem mindegyik tv-vel 100%-osan kompatibilis a kártya, nálam van kis ablak (Panasonic)

[ Szerkesztve ]

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#47519) _Karesz_ válasza blakey (#47518) üzenetére

_Karesz_
(tag)

Bocsánat, azt nem írtam, hogy nincs kártyám. Analóg csomaggal kódolatlanul fogható digitális adásról van szó.

(#47520) blakey válasza _Karesz_ (#47519) üzenetére

blakey
(veterán)

Akkor másképp írom, a modullal. Nálam van kártyával is és nélküle is a Pana tv-n. LG-nél kártya nélkül van kis ablak, kártyával nem próbáltam, de olyat olvastam, hogy Samsunggal, LG-vel lehetnek ilyen gondok UPC hálózatában.

[ Szerkesztve ]

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#47521) tomp

tomp
(nagyúr)

Upc behozza a Horizont Lájtot de a T már tervezi az itthoni iptv 2.0-t. Azaz továbbra is elavult lesz a upc kábelese a tervezett boxal.
Gondolom a teszt időszak alatt beérkező negatív visszajelzéseket is "átalakítják" pozitívra, hogy milyen szuper.

(#47522) maki1976 válasza tomp (#47402) üzenetére

maki1976
(csendes tag)

Szerintem az UPC a Telecom lépésére akarja a 7 napos fejlesztést...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47523) maki1976 válasza tomp (#47521) üzenetére

maki1976
(csendes tag)

:DD Pont most linkeltem!

(#47524) tomp válasza maki1976 (#47522) üzenetére

tomp
(nagyúr)

Azaz ha nem akarná a T akkor kapnánk egy brutál gagyi boxot nulla tudással?
Még így is visszalépés lesz a box akinek most cisco van.
Remélem lesz 2tuneres box is.
Vagy ha felvétel közben lehet mást nézni a 7napos visszanézhetőséggel pár perces csúszással akkor okés. De gondolom nem ilyen lesz mert miért is lenne ilyen.

(#47525) szabogabor10 válasza tomp (#47521) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

Az egyetlen dolog, ami visszatart az IPTV-től, az a jelenlegi képminőségbeli hátránya a DVB-C-hez képest. Egyébként sokkal nagyobb potenciál van benne.

(#47526) maki1976 válasza tomp (#47524) üzenetére

maki1976
(csendes tag)

hát, ha 1 tuneres, akkor ameddig egy felvételt készít, addig nem lehet másra használni az eszközt... Már a jelenlegi IPTV-s boxai is a Telecomnak tudásban sokkal jobbak, mint az állítólagos új UPC-s (Horizon Lite) box.

(#47527) kabelmania27

kabelmania27
(Topikgazda)

Szolgáltatók összehasonlításával kapcsolatban IDE írjatok!

(#47528) tomp válasza maki1976 (#47526) üzenetére

tomp
(nagyúr)

Még a visszanézhetőségre sem? Az ip kapcsolaton megy. Vagy emnyire leterheli a csúcs boxot a felvétel?
A "nincs rá igény"-re: döntsük már el mi előfizetők, hogy van e rá igény vagy nem. Egy dvb-c kőkorszakából megmaradt box bevezetése nem fejlesztés akárhogyan adják el.
Hűség alatt megadja magát a cisco és már csak horizon van ami box tudásban visszalépés. Akkor az ügyfél is mondhassa, hogy oké akkor nem fizeti tovább a box havidíjat mert nem azt kapja.
Örülök, hogy fejleszt a upc. De ne így!

(#47529) 4Grider válasza szabogabor10 (#47525) üzenetére

4Grider
(addikt)

Engem az tart tőle vissza, hogy muszáj box az iptv-hez.

(#47530) szabogabor10 válasza 4Grider (#47529) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

Igazából pont azért van benne nagyobb potenciál. Egy mezei TV csak tévézésre van elsősorban.

(#47531) maki1976 válasza szabogabor10 (#47525) üzenetére

maki1976
(csendes tag)

Nekem volt IPTV a Telekomtól kb. 2-3 éve, de akkor még a régi telefonvonalak, meg a rendszer kiforratlansága miatt (meg ki tudja, hogy mi miatt még) rendszeresen problémák voltak nálam a szolgáltatással. A kép minőség (HD és SD is) teljesen rendben volt, és a szolgáltatások (felvétel, videótár, csatornasorrend szabadon állíthatósága, csatornakínálat, mindig hozzájuk kerültek be elsőként az új tv csatik, stb)is jók voltak. A gond a megbízhatóság, a tendelkezésre állás volt, Állandóan lefagyott (napi szinten), sokszor volt adáskiesés (naponta), és a routert, meg az összes boxot újra kellett indítani minden nap. Amikor akár egy pillanatnyi hiba volt a stream-ben (pillanatnyi kiesés a net szolgáltatásban) az IPTV boxok nem nem álltak helyre maguktól, a kép lefagyva maradt, amíg a boxot , illetve szinte mindig a router-t is újra nem indítottam.

A másik nagy probléma maga a T -volt! mindígy túlszámláztak! A kedvezményeket szinte minden számlán (havonta) elfelejtették levonni, a rég lemondott kedvezményes prémium szolgáltatásokat (HBO MaxPak) még a lemondás után négy hónappal is TELJES ÁRON számlázták, a negyedszeri reklamációm és ígéretük ellenére. A havi számlám minden egyes hónapban a 2,5 év alatt + 5-8 ezer forinttal több volt, mint amennyi járt volna nekik, alig akarták jóváírni. A teljes szolgáltatás lemondása, hűség lejárta után, és eszközök visszaadása után még 8 napot kiszámláztak a semmire, mert hogy annyi idő alatt szünteti meg a rendszer a szolgáltatásomat szerintük.

Akkoriban max. 3db Boxot adtak, egyben volt csak (a központiban) HDD, és a másik kettővel egy hálózatban voltak, azokról indított felvétel, vagy lejátszás a központin (fő box) keresztül történt, tehát be kellett, hogy legyen kapcsolva a fő box a felvételekhez! Ja és akkoriban a HD csatikat maximum csak egyetlen eszközön lehetett lejátszani a három közül...

(#47532) maki1976 válasza tomp (#47528) üzenetére

maki1976
(csendes tag)

én nem teszteltem IP kapcsolattal, de ezeket a Kaon boxokat (olcsóbbakat legalábbis) ki is kell kapcsolni a HDD-re történő felvétel idejére...

(#47533) szabogabor10 válasza maki1976 (#47531) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

Tudom, hogy ez itt OFF, de hadd tegyek hozzá még egy gondolatot: igazából IPTV-nek optikán és koaxon van igazán értelme.
És hogy ON is legyek: én akár el tudok képzelni a UPC-től IPTV-t új, korszerű boxokkal, háttérszolgáltatásokkal. Mindenképp előnyben vannak a Telekomhoz képest, mivel a 29-es körzetet leszámítva nincs xDSL hálózatuk. Mondjuk ehhez megbízhatóan kell biztosítani a netet.

[ Szerkesztve ]

(#47534) 4Grider válasza szabogabor10 (#47530) üzenetére

4Grider
(addikt)

Az nekem nem potenciál, hogy a szolgáltató eszközétől függök. Inkább veszek sokat tudó tv-t. Viszont iptv-hez nincs sokat tudó tv...

(#47535) szabogabor10 válasza 4Grider (#47534) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

Az a baj, hogy akármilyen csoda TV-t vehetsz, a 7 napos műsorvisszajátszást és a videótárat sehogy sem fogod tudni elérni. Ahogy a távoli felvételprogramozást se.

(#47536) tomp válasza maki1976 (#47532) üzenetére

tomp
(nagyúr)

Az igen. :DDD
Tuti ilyen a horizon box is. A legolcsóbb a legjobb. Mármint nekik.
Kell majd akkor egy osztás, hogy a tv is kapjon kábelt amivel szintén menne a felvétel kártyával.

(#47537) gduck

gduck
(őstag)

Hát a szlovákok nem sokat tesztelgettek :)

HORIZON (Lite)

Minden le van írva és google fordítóval "tökéletesen" olvasható (már akit érdekel ;) )

[ Szerkesztve ]

(#47538) kali válasza gduck (#47537) üzenetére

kali
(legenda)

itt sem fog sokáig tartani, ha minden igaz.

(#47539) #54715584 válasza kali (#47538) üzenetére

(törölt tag)

Volt valami doksi. Április 1-től szeptember 1-ig, vagy január 1-ig. Ez kicsit hosszú. Nekem.

(#47540) tomp válasza #54715584 (#47539) üzenetére

tomp
(nagyúr)

Szeptember 1-ig.

Háát a szlovák oldal alapján ez a fejlesztések csúcsa...
Anno írták, hogy az eredeti horizon nagyom drága és már dolgoznak egy olcsóbb horizonon. De basszus ez lett belőle? Tesco-s boxra rácsapták a szoftvert és annyi.

(#47541) canniball válasza 4Grider (#47529) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Dettó.

Új, garis infrapanel szett eladó: https://tinyurl.hu/rO6X/ *** Only the good die young...

(#47542) gduck válasza tomp (#47540) üzenetére

gduck
(őstag)

Eddig ha ismerősök kérték a véleményemet, hogy X vagy Y:
- X olcsóbb
- X-nél kódolatlanok a digitális adók
- Vannak olyan csatornák amik érdekelnek és csak Y-nál vannak?
- Y-nál sok prémium szolgáltatás van, esetleg érdekel valamelyik?
- Y-nál 3 TV oszt annyi, a nagyi nem fog digitális TV-t nézni

De most hogy elindult Y is a fapados boxok felé, már nem kell ennyit beszélnem :D

Bár az is igaz, hogy jó kinézettel bármilyen szart el lehet adni :D

[ Szerkesztve ]

(#47543) kali válasza #54715584 (#47539) üzenetére

kali
(legenda)

ősz rémlik, de nem csodálkoznék különösebben, ha akkor már élesben menne.

(#47544) sutszi válasza gduck (#47537) üzenetére

sutszi
(addikt)

Ilyen box van most valakinél?

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47545) adika4444

adika4444
(addikt)
LOGOUT blog

Hali!

Trio XL-t ha 120-as netről váltunk rá csomagban kb. mennyi idő alatt aktiválják?

üdv, adika4444

(#47546) Gubek-Einste válasza adika4444 (#47545) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Max 72 óra ha nem kell kiszállás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-AC65P

(#47547) adika4444 válasza Gubek-Einste (#47546) üzenetére

adika4444
(addikt)
LOGOUT blog

igen ez megvan, de a gyakorlatban általában mennyit kell várni?

üdv, adika4444

(#47548) Gubek-Einste válasza adika4444 (#47547) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Változó, van amikor néhány óra, van amikor 1-2 nap.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-AC65P

(#47549) ztsoft válasza sutszi (#47544) üzenetére

ztsoft
(őstag)

Az titok! :P

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#47550) gduck válasza sutszi (#47544) üzenetére

gduck
(őstag)

A tesztelőknél.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.