Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) kezo0 válasza gduck (#48149) üzenetére


kezo0
addikt

Köszönjük.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48152) tomp válasza gduck (#48149) üzenetére


tomp
félisten

A jövő megérkezett.... de tovább is ment.
Hihetetlen, hogy egy országos cég ilyet behoz...
2013-as technikára rakjuk egy csilivili UI-t és mondjuk rá, hogy megérkezett a jövő? Nane...
Holnap elmegyek én is kérek 1hónapra egy ilyen jövő boxot.

(#48153) gduck válasza tomp (#48152) üzenetére


gduck
addikt

A szerelő csodálkozott hogy maradtak a régi boxok, mert azt mondta hogy máshol cserélniük kellett azokat is. Ráadásul szerinte a többi boxról is el fog tűnni a YouTube apps. (mondjuk ezt nem nagyon hiszem) Ja és persze a hozott Ubee boxot is vissza küldtem velünk, ragaszkodtam a ciscohoz ;)

Azt hogy a távrögzítés nem működik még megértem, hiszen ez alapból nem DVR box.
Azt viszont hogy a fizetős videótár miért nem megy, végképp nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#48154) #54715584 válasza gduck (#48149) üzenetére


#54715584
törölt tag

Lehet lemaradtam időközben valamiről, de ha router után kötöd a boxot, akkor hogyan különböztetik meg a netes forgalmat?

(#48155) gduck válasza #54715584 (#48154) üzenetére


gduck
addikt

Jó kérdés, hivatalosan is router(modem) után kell bekötni.

[ Szerkesztve ]

(#48156) sutszi válasza #54715584 (#48154) üzenetére


sutszi
veterán

A boxból az UTP kábel a modembe kell menjen. Utóbbinak router módban kell lennie, mert bridge módban nem megy. Ezen kívül a szokásos koax megy külön a boxba a szűrő után...

Miért kellene megkülönböztetni a netes forgalomtól?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48157) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Egy kis segítséget kérnék:

Barátomnak Ubee hwg-je van Router módban! (nincs saját router)
A gépére feltettem a teamwiever-t, de az azt mondja "Nincs kapcsolat". Nem tud kapcsolódni.

Kit kellene állítanom az Ubee-n, hogy átengedje a TW-rt?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#48158) AlyrArkhon válasza Bélaaaa (#48157) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

nem a barátodnál a gond, a teamviewer problémája, dolgoznak rajta (több más topikban is felmerült, hogy állnak a szervereik)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#48159) gduck válasza sutszi (#48156) üzenetére


gduck
addikt

Nekem simán a modem (cisco, csak modem!) utáni switchbe megy és működik :) Szerintem a 300GB-os korlátra gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#48160) tjb007 válasza Gubek-Einste (#48080) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi, akkor saját router lesz.

Ha miden igaz pénteken jönnek bekötni mindent, kábelezni is kell majd. Ezért kell külön fizetni?
Meg lenne még egy kérdés. Itt az olvasom, hogy a boxot a modembe is be kell kötni. Na most a helyzet az, hogy én úgy terveztem, hogy a nappaliba megy a modem, a hálóba meg a médiabox, mert tévé egyelőre csak ott van és lesz is egy darabig, meg amúgy sem kell oda még egy box, a PC-t meg, ami a nappaliban van UTP kábellel szeretnék csatlakoztatni. Ezt akkor el is felejthetem?

(#48161) #54715584 válasza sutszi (#48156) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azért kérdeztem, mert nálam még régi modem és box van, a modemben csak egy utp kábelnek van hely. Bár lehet ezt már kérdezték és akkor az volt a válasz, hogy modemet is cserélnek?

(#48162) gduck válasza #54715584 (#48161) üzenetére


gduck
addikt

Modemet is cserélnek!

(#48160) tjb007:
Mehet ahogy tervezed, csak akkor a nappaliból kell egy UTP kábél a hálóba!

[ Szerkesztve ]

(#48163) blakey válasza AlyrArkhon (#48158) üzenetére


blakey
titán

Nálam működik, most is kapcsolodik egy géphez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48164) ztsoft válasza gduck (#48155) üzenetére


ztsoft
őstag

Nekem is azt mondták, hogy a UPC eszközébe kell kötni, mert az megbízható (ezzel vitatkoznék, a 7 éves TP-LINK router-em stabilabban működik).

(#48156) sutszi A HGW-t nem kötelező router módban használni, működik bridge módban is.

(#48159) gduck Szerintem nem gond a 300 GB-os korlát, úgyis a UPC belső hálózatához csatlakozik, már csak a visszanézés miatt is (legalábbis remélem, hogy erre is gondoltak!?).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48165) BUKSIKA75 válasza Intruder2k5 (#48137) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

nem konkrét box tipus miatt kérdeztem hanem mert szeretném ahogy a régebbinél volt is a dvr-en felvenni tárolni stb a műsorokat és bizony az uj csoda nem kell ezért lennék kiváncsi hogy ettől még rendelhető-e a többi merevlemezes box még..?mindegy hogy cisco v philips csak olyan legyen...

(#48166) gduck válasza gduck (#48149) üzenetére


gduck
addikt

Még az kimaradt, hogy a "régi" DVR boxoknál vissza lehetett tekerni az adást oda, ahonnan elkezdtem nézni az adót (max 2,5 óra). Ennél a boxnál ez csak egy trükkel működik (persze csak ha van HDD), csatornaváltás után pause majd play. De ez macerás, ráadásul soha nem tudni mikor is akarja az ember visszatekerni :D Szóval ez is egy elvesztett funkció...

(#48165) BUKSIKA75:
szerelő szerint már nem lehet csak ezt a boxot adni, persze mindenképp próbáljál régit kérni ;)

[ Szerkesztve ]

(#48167) Intruder2k5 válasza BUKSIKA75 (#48165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nincs hűséged, akkor talán meg lehet őket zsarolni (de csúnya szó ez) még, hogy kapsz "hagyományos" boxot, vagy felmondod a TV előfizetést.

(#48168) vargalex válasza ztsoft (#48164) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem sem a 300 GB korlát a lényeg, hanem inkább az, ha az ember pl. egy FiberPower 30 mellett rendel ilyen boxot. Visszanézés esetén milyen sebessége marad?

Alex

(#48169) Intruder2k5 válasza vargalex (#48168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem tartom valószínűnek, hogy ez a forgalom a net sebességét csökkentené. De ha mégis, akkor azt nagyon elbaltázták...

(#48170) vargalex válasza Intruder2k5 (#48169) üzenetére


vargalex
félisten

Ha a box-ot a HGW/router mögé kell kötnöd, akkor hogy lehetne másként?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#48171) tjb007 válasza gduck (#48162) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak a lényeg marad ki az előbb, hogy miért is kérdezem ezt: nem szeretnék még egy plusz 10-15 méteres UTP kábellel szórakozni. Így is elég bravúros lesz a bejövő kábelt normálisan elvezetni úgy, hogy ne legyen ronda, hogy ne a konyha közepén keresztül menjen végig.

(#48172) Intruder2k5 válasza vargalex (#48170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogyan Telekom ED3 és / vagy optikai hálózaton sem csökkenti a net sebességét az IPTV, szerintem ennek sem szabad. Másik VLAN-ban van, de lehet már a DOCSIS konfigban van ez szabályozva, sajnos annyira nem értek hozzá. xDSL-en nem megoldható az elkülönítés, éppen ezért ADSL és VDSL sebességét csökkenti is a TV stream, de UPC-nél ilyen opció szerencsére nincs.

A videótár sem csökkentette a net sebességet, eddig sem.

[ Szerkesztve ]

(#48173) ztsoft válasza vargalex (#48168) üzenetére


ztsoft
őstag

Erre nem is gondoltam (30-as netem van), holnap megnézem, hogy bridge mód mellett mi a helyzet.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48174) Intruder2k5 válasza vargalex (#48170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ráadásul nem úgy van, hogy a stream DVB-C-n jön már lefelé, csak a visszirányú kérés megy IP alapon? Mert ugye ezek eddig is megvoltak, csak a CISCO-nak és a Pace-nek volt saját beépített modeme.

Szerintem ez a "visszanézés" ugyanúgy működik, mint a videótár, nem generál IP alapú forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#48175) mikung válasza Intruder2k5 (#48172) üzenetére


mikung
aktív tag

A UPC oldaláról nincsen külön VLAN -ban, ugyanúgy a sajáton megy mint a gép.

(#48176) Intruder2k5 válasza mikung (#48175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De tovább gondoltam, szerintem minimális az IP alapú forgalom, konkrétan csak a kimenő kérések azok. Ha jól értem legalábbis... A lefelé irányuló stream DVB-C formátumban jön.

(#48177) mikung válasza Intruder2k5 (#48176) üzenetére


mikung
aktív tag

Az élő TV adás továbbra is kábelen jön DVB-C -ben, a visszanézés, videótár, ... jön UTP -n.

(#48178) Intruder2k5 válasza mikung (#48177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha így van, akkor mellélőttem, ez esetben sorry! Minden esetre kíváncsi leszek, ha valaki leméri, hogy lesz-e kimutatható sebesség csökkenés.

(#48179) mikung válasza Intruder2k5 (#48178) üzenetére


mikung
aktív tag

120 -as net mellett meg sem érzed. ;)

(#48180) sutszi


sutszi
veterán

(#48159) gduck: Nekem Ubee van. Korábban bridge módban volt, és a saját routerem kapta az IP-t... de ilyen módban a box nem tud kilépni a netre... De lehet nekifutok még egyszer... (Ja routeren openwrt van...ha ez számíthat)

(#48161) monstre: Ja, értem. Akkor tuti a csere.

(#48164) ztsoft: Lásd fentebb amit gduck-nak írtam.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48181) Bélaaaa válasza AlyrArkhon (#48158) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszi

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#48182) vargalex válasza Intruder2k5 (#48174) üzenetére


vargalex
félisten

Pontosan ez a lényeg. A Cisco-nak és a Pace-nak van külön beépített modeme. Viszont a HGW/modem 1 config-ot tölt le, abban 1 modem van, az nem tud 2 külön sebességet kezelni. VLAN-ozással természetesen megoldható, de akkor az a HGW firmware-nak támogatnia kell, sima modem esetén nem megoldható és a mediabox-hoz dedikált LAN kimenetet kellene rendelni. Illetve a config-ot is úgy kellene letölteni a HGW-re, hogy a sebesség limit=előfizető sebessége+visszanézéshez szükséges sebesség. Majd a VLAN-okban korlátozni ismét.

Nem hiszem, hogy DVB-C-n jönne, mert akkor minden egyes visszanézéshez külön-külön kellene modulálni a stream-et. Ugye itt nem folyamatos adásról van szó, hiszen akkor nem tudnád bármikor visszanézni.

Alex

(#48183) Intruder2k5 válasza vargalex (#48182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, biztosan igazad van. Majd meglátjuk a mérés kimutat-e számottevő sebességcsökkenést. Remélem a kint lévő CISCO-kat és Pace-eket nem akarják majd lecserélni, amíg azok mennek.

(#48184) gduck válasza Intruder2k5 (#48183) üzenetére


gduck
addikt

M1 HD visszanézés:

Videótár HBO film:

[ Szerkesztve ]

(#48185) kabelmania27 válasza gduck (#48184) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor is működik a box ha kihúzod az utp-t?

(#48186) ztsoft


ztsoft
őstag

Ez a jövő, egy nyamvadt tesztet nem lehet megcsinálni! :W Ki teszi a visszanézést jelző ikont, de a menüben nincs benne a visszanézés. Amikor nagy nehezen sikerül előhozni, akkor meg elszáll hibával. :O

Majd később még próbálkozok. Már reklámozzák a 7 napos visszanézést, most láttam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48187) Skyhigh válasza kezo0 (#48145) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nem kezo0 nem az nálam is többször egy héten megy 3 felvétel egyszerre...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#48188) o.gaby válasza gduck (#48149) üzenetére


o.gaby
tag

Sikerült belefutnom ebbe a Horizon-nak csúfolt beltéribe. A már leírtak alapján ami nálam a helyzet volt.
Hazavittem, és nem működtek a csatornák. 1 nap alatt tudták megoldani, hogy miért nem látja, hogy Gold csomagom van. A hibabejelentőnek semmi fogalma nem volt az új dobozról, és folyamatosan visszahívtak.
2 napja van nálam de a visszanéző funkció és a videotár még mindig nem működik rajta, és egyszer sem sikerült működésre bírni. Elvileg központi hibájuk van, ezért nem működik.
A tárvirányító csak a boxot kezeli, semmi mást, és a minősége is a legolcsóbb kategóriába tartozik.
Az 5.1-es hangot nekem nem sikerült belőle kiszednem, tehát nem kezeli. 16 gigás pendrivval nekem is működött, bár az élő adás megállítása nem. Ott mindig azt a választ kaptam, hogy a háttértár megtelt, pedig teljesen üres volt.
Így 2 nap után rettenetesen csalódott vagyok és aki komolyan fontolgatja, hogy boxot cserél, az mindenképpen várjon még vele, vagy addig amíg a jelenlegit rendesen használhatóvá teszik, vagy megjelenik egy másik típus.

(#48189) ztsoft válasza o.gaby (#48188) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam optikán megy az 5.1, HDMI-n nem tudom tesztelni, mert nincs.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48190) o.gaby válasza ztsoft (#48189) üzenetére


o.gaby
tag

A Cisco beltérin azon is működik. Bár nem értem, hogy egy ennyire bug-os cuccot, hogy a fenébe engedtek ki az ügyfelekhez.

(#48191) ztsoft válasza o.gaby (#48190) üzenetére


ztsoft
őstag

Mondj olyan szolgáltatás a UPC-nél, ami rendesen működik (most nem ritkán előforduló hibákra gondolok). És még nem is értik, hogy az ügyfelek miért mérgesek, hiszen náluk minden tökéletesen működik (saját tapasztalat).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48192) vg válasza ztsoft (#48191) üzenetére


vg
addikt

Nálam tökéletesen, legalábbis amikor otthon vagyok szinte mindig hiba nélkül megy a net (cisco 3208) és a tv (Pace HD). Bp, belváros, 8ker széle. Saját vélemény: a cisco hd merevlemezes box egy ipari hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#48193) kabelmania27 válasza ztsoft (#48191) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálunk is jól működik a net pedig 50körül van az adási, tévé adásokkal sincs gond.

(#48194) blakey válasza ztsoft (#48191) üzenetére


blakey
titán

Tessék. :)
Mivel 1 db HD PVR box van nálunk és lassan megjön a 2. kártya is (tehát 3 tv) valamint a net és a telefon is adott így nálam minden működik, mondhatni tökéletes, minden igényt kielégít, ha akarok akkor fel is tudok venni, médiatár, Horizon Go működik, net (egyelőre) atomstabil, telefonnal sincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48195) csabi63 válasza o.gaby (#48188) üzenetére


csabi63
senior tag

A Kaont be nem engedem a lakásba. Ha behozzák a 4 tuneres Pace-t, majd ajtót nyitok. Talán ideér az is egyszer, mint jövőbe mutató fejlesztés. Pár év múlva.

(#48196) maki1976 válasza tomp (#48152) üzenetére


maki1976
tag

Gyorsteszt: kipróbáltuk a UPC új tévés platformját

http://www.hwsw.hu/hirek/55671/upc-horizon-teve-kabelteve-mediabox.html

[ Szerkesztve ]

(#48197) maki1976 válasza kezo0 (#47912) üzenetére


maki1976
tag

Fizetős TV2, fizetős RTL Klub? Köszi, nem kell!

http://valasz.hu/itthon/fizetos-tv2-fizetos-rtl-klub-koszi-nem-kell-118871

(#48198) ztsoft


ztsoft
őstag

Egy kicsit félre értetettek, nem a net-tel van gondom, hanem a csoda box internet elérésével, szerinte nincs internet, miközben itt fórumozok. :D

A másik, amire én gondoltam:

Wi-Free, elhiszem, hogy panelben, nagyvárosban tökéletes, de itt vidéken, már csak a hardver adottságai miatt is, használhatatlan, ergó, nem gondolták át, de agyba-főbe nyomatják.

UPC Phone, bejövő hívás esetén egyet csörög, majd azt jelzi, hogy nem fogadott hívás, miközben a nyomógombos telefon tovább csörög. Kimenő hívás esetén vagy én nem hallok semmit, vagy engem nem hallonak. lásd, előző.

Horizon Go, nincs összhangban az előfizetésemmel, azaz, amit a box-on meg tudok nézni, azt itt nem, és fordítva. Egy módosítás után teljes káosz az egész rendszerben ([kép], számomra ez elfogadhatatlan! :Y ).

Tudom, ezek ingyenes szolgáltatások, garanciát nem vállalnak rá, de ha lehet, több erőforrást kéne rááldozni.

UPC szoftver, tökéletes hálózat esetén hibamentesen működik (lásd. blakey), de ha valami pici hiba is van a hálózatban (amit észre sem kellene vennie, technikus szerint, értéken belül van), már lefagy, összeomlik (lásd. EPG).

Hardver, olyan szolgáltatásokat erőltetnek, amit a hardver nem képes hiba mentesen ellátni (lásd. Wi-Free, Horizon Box).

Lehet, hogy maximalista vagyok (zseni egyáltalán nem), de ha ilyen munkákat adnák ki a kezem közül, akkor a kutya sem jönne hozzám. Sokszor olyan munkát is elvállalok, aminek kétséges a kimenete. Ha nem jön össze, akkor az az én saram, persze térítés mentesen, de a következő munkánál biztos, hogy hozzám jön!

Ismét közlöm, ez az én személyes véleményem.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48199) bogabi


bogabi
senior tag

Igazából én sem tudok sok rosszat mondani az UPC-re. Egy esetben volt probléma a HorizonGo-val, azt nagy nehezen megoldották. Az viszont biztos, hogy ha esetleg a meglévő, tökéletesen működő Cisco HD+PVR boxot valamiért cserélni kell majd, és ezt a mostani csoda Horizon izét fogják adni, azonnal megszüntetem az előfizetésemet, és megyek át a Digihez. Amiért eddig nem léptem, az a plusz, amit az UPC nyújt a Digihez képest (PVR-es HD box, távoli rögzítés beállítás, pár olyan csati, ami Diginél nincs), ezek gyakorlatilag megszűnnének a box cseréjével - kivétel az a pár csatorna, de az meg nem ér annyit, amennyivel többe kerül a UPC a DIgihez képest.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#48200) blakey válasza ztsoft (#48198) üzenetére


blakey
titán

A Horizon Go-t nekem végül egy hozzáértő üfsz-es 2 perc alatt megcsinálta (7 hónapig nem volt jó és nem nagyon értették, hogy mi a gond), azóta (kopp-kopp) minden összhangban van, már akkor is tudtam és végül ő is mondta, hogy a sorrend is fontos, hogy mi szerepel elől, mert többnyire ahhoz tartozik az előfizetés. Szóval nálam normálisan működik a Horizon Go és a médiatár is minden eszközön.
UPC Phone-t eddig nem állt szándékomban használni, nem tudom, hogy milyen, majd kipróbálom.

Azért nem írok véleményt az új boxról, mert nem érdekel, nem vagyok akkora tv-zős, hogy ennyit rögzítsek, visszanézzek, nincs annyi időm, akkor nézem amikor nézhető vagy ha lekéstem róla akkor letöltőm, megnézem, stb. Olvastam, hogy van aki egyszerre 4 műsort vett fel, 5-iket meg nézte, ez nálam nem életszerű, mindegyik műsort meg lehet nézni később is, le is tölthető (megnéztem :) )

A net és a telefon teszi a dolgát, nincs gond, wi-free-t kikapcsoltattam az első adandó alkalommal, ipv6-ot is visszaállítattam, saját routert használok. Amúgy szerencsére én is kertvárosban lakom, szóval nem vagyok elkényeztetetve szolgáltatókkal, viszont a maximalistánál is maximalistább vagyok, minden szerelési anyagot, szerszámot beszereztem, hogy ne kelljen technkust hívni, én megoldom, mert nem minden technikus ért hozzá ill. máshol keresi a hibát mint ahol kéne és ez nem csak itt, máshol is eza helyzet, szóval én már elég sok szakmát elsajátítottam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.