Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) zoli62 válasza ztsoft (#48598) üzenetére


zoli62
addikt

Milyen teszt miatt?

(#48602) tomp válasza zoli62 (#48594) üzenetére


tomp
félisten

Mivel nekem hűség van a dvr-re így jöhet nyugodtan a fosbox de mellékeljenek hozzá egy médiakártyát is, hogy meg legyen a 2tuner...

(#48603) ztsoft válasza zoli62 (#48601) üzenetére


ztsoft
őstag

Az új jövevény, amiről beszélünk.

(#48602) tomp Nézz csak utána, hogy szerepel-e a két tuner a szerződésben? Ha nem, akkor buktad. :D A DVR-t meg tudja.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48604) tomp válasza ztsoft (#48603) üzenetére


tomp
félisten

Abban a szerződésben amit nem írtam alá hanem egy "Igen" szóval nyugtázták telefonon? :DDD
Rögzített irodai beszélgetésben kitértek pontosan a 2 tuner előnyére.
Ne becsülj le engem. Kék mobilszolgához anno az NMHH-val mentem. Második ügynél már nem hanem inkább adtak egy jóóó vastag kötbért. Tudok én ha akarok. :))

(#48605) ztsoft válasza tomp (#48604) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez tetszik! :C Ilyen szempontból hasonlóak vagyunk, én a vízművel rúgtam össze a port, még ki is röhögtek, azóta előre köszönnek, ha bemegyek!
Remélem beszámolsz a fejleményekről, ha sor kerül a harcra, akár privátban is. :R

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48606) Sonja


Sonja
veterán

Regisztrálni akartam anyumat a upc.hu oldalon. Mindent jól adtam meg, de a végén egy "A keresett oldal nem található" üzenetet dobott?! :F Mindegy, mondom akkor belépek a létrehozott felhasználói név/jelszó párossal. Belép, erre közli, hogy "Kérjük, igazolja felhasználónevét" meg sok szöveg, benne egy kékkel írt "küldjön visszaigazoló levelet" linkkel. Oké, rányomok, hogy küldjön. Csak tölt az oldal, csak tölt, majd egy "504 - Gateway Timeout" üzenetet dob az arcomba. :U Akár hányszor próbálom ezt eljátszani, mindig ez van, és persze az e-mail sem jön. :W

Megoldás? :o

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#48607) Skyhigh válasza tomp (#48602) üzenetére


Skyhigh
senior tag

ez nem teljesen van így keresd vissza amit a UPC nekem írt, sehol nincs a 2 tuner feltüntetve

[link]

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#48608) cigam válasza BUKSIKA75 (#48597) üzenetére


cigam
félisten

Digitális előfizetés esetén igen.
Analóg előfizetéskor nem kapsz se box-ot, se kártyát, csak bekötik a koax-ot. Ekkor nem csak az analóg tv adásokat tudod nézni, hanem azt a pár kódolatlan digitálist is (amit egyébként is megkapsz analógban).

Sonja
Tegnap velem is ezt játszotta. Írtam nekik egy levelet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48609) #99546112 válasza zoli62 (#48594) üzenetére


#99546112
törölt tag

Szuper, akkor mindennap mondok egy imát hogy ne legyen baja a boxnak soha :C :W

(#48610) kabelmania27 válasza htc07 (#48567) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha nem használod a wi-freet akkor my upc-ben vagy 1221-en kapcsold ki.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.
Kábeles kapcsolattal tesztelj.

[ Szerkesztve ]

(#48611) hallerlaller válasza Sonja (#48606) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nekem ugyan ez .. majd csak jön az a visszaigazoló email tőlük.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#48612) szabogabor10 válasza #99546112 (#48609) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én már a hulladék bevezetése óta csinálom ezt...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48613) hawyka válasza maki1976 (#48589) üzenetére


hawyka
tag

Neked lenne rá igényed és nekem is. Ez már kemény két ember :) plusz vagyunk még páran, de nem elegen.. A magyar egy 10forintos áremelés miatt is hisztizik. Mindenki saját magából indul ki, a upc pedig a nagy átlagból. Abban egyetértünk viszont, hogy a mostani több tekintetben is visszalépés..

(#48614) vargalex válasza Skyhigh (#48607) üzenetére


vargalex
félisten

2 tuner valóban nincs feltüntetve, de a webarchive szerint még április 30-án is ez állt a honlapon a műsorrögzítés alatt (a linkből egyértelműen látszik, hogy az oldal 2015.11.06-tól 2016.04.30-ig nem változott). Tehát, aki május előtt kötött szerződést felvétel opcióval akkor lényegében ezt a szolgáltatást rendelte meg.
Ami ebből lényeges (korábban már más is idézte):

"Mostantól nem maradhat le egyetlen pillanatról sem, hiszen rögzítheti az egyik műsort, mialatt nézi a másikat"

ez a Horizon box-al nem lehetséges.

Alex

(#48615) szabogabor10 válasza vargalex (#48614) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pontosan. És ha elromlik a Cisco, pont ezért akár a fogyasztóvédőkig vagy a békéltetőig is el fogok menni, ha kell. Nem érdekel, hogy nem volt benne az ÁSZF-ben. Reklámozták, és kész.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48616) htc07 válasza kabelmania27 (#48610) üzenetére


htc07
addikt

Szia!

-kábelen mértem
-nincs elosztó, a koax egyből megy a modembe
-myupc-re sajnos nem tudok regisztrálni mert gateway timeoutot ír az upc oldala regisztrálás közben, de a wifi AP-k amúgy is le vannak tiltva + a wifree 5 ghz-n szór csak ha jól tudom, a routerememel pedig 2,4-en vagyok.

Szerintem tuti az eszközzel lesz a gond.

Mértem egyet most:

Ping statistics for 193.239.149.210:
Packets: Sent = 30, Received = 30, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 25ms, Maximum = 127ms, Average = 76ms

Kihúztam-visszadugtam az upc modemet:

Ping statistics for 193.239.149.210:
Packets: Sent = 30, Received = 30, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 24ms, Maximum = 29ms, Average = 25ms

kezdjek el pattogni nekik telefonon, hogy szar az eszközük?

Vagy próbáljak meg rajta egy factory resetet? (utána fel tud állni magától?)

[ Szerkesztve ]

(#48617) kabelmania27 válasza htc07 (#48616) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók a modemnél és a toldásnál.
Előfordul, hogy kikapcsolt wi-freevel stabilabb a modem, egy próbát szerintem megér ha használod akkor tárgytalan.
Lehet átmeneti probléma volt, bridge módban kikapcsol wi-freevel nem szokott gond lenni az ubee modemmel.

(#48618) Gubek-Einste válasza atyca (#48585) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan ez alatt mit értesz?
Mivel ez nem szolgáltató specifikus téma (annak ellenére sem, hogy a TC a szolgáltatói eszköz) így inkább ITT kellene ezt a témát folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48619) htc07 válasza kabelmania27 (#48617) üzenetére


htc07
addikt

Ja igen, azt elfelejtettem mondani, technistar tc7200.u modem.

A kábellazulás nem hiszem hogy ahhoz vezetne, hogy újraindítás után egy fél óráig-óráig rendesen megy, aztán elszáll a latency random (minden harmadik pingnél).

Kapott egy factory resetet, aztán hátha megszűnt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#48620) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

A Microsoft is megszűnteti a DVR támogatást. A UPC kitaposta a jövő útját :K

/s

(#48621) kabelmania27 válasza htc07 (#48619) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet stabilabb lesz.
Volt már arra példa hogy kilazult F csatlakozó netproblémát okozott ezért érdemes ránézni.

(#48622) zoli62 válasza szabogabor10 (#48615) üzenetére


zoli62
addikt

Tegyük hozzá, hogy a DVR Cisco is visszalépés a DVR Thomson képességeihez képest.

(#48623) Gubek-Einste válasza zoli62 (#48622) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Philips-re gondoltál ami 3 tuner-rel rendelkezett, a Thomson-ből kétféle SD DVR volt és mind a kettő 2 tuner-es.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48624) zoli62 válasza Gubek-Einste (#48623) üzenetére


zoli62
addikt

Nekem kéttuneres szürke Thomsonom volt, ami készenlétben egyidőben valóban két sd adást tudott rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#48625) Gubek-Einste válasza zoli62 (#48624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a kettőt nem lehet olyan könnyen összehasonlítani mivel az egyik HD-s, addig a másik csak SD-t tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48626) zoli62 válasza Gubek-Einste (#48625) üzenetére


zoli62
addikt

Annyiban össze lehet hasonlítani, hogy egy újabb, később gyártott, elvileg fejlettebb HD DVR box felvétel szempontjából kevesebbet tud, mint egy régebbi SD DVR box.

(#48627) szabogabor10 válasza zoli62 (#48622) üzenetére


szabogabor10
veterán

Oké, de itt konkrétan arról van szó, hogy egyáltalán nem tudsz mást nézni, amíg valamit felveszel.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48628) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Még egy dolog eszembe jutott: be lehet állítani műsoremlékeztetőt a jövőboxon?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48629) ^Boss válasza htc07 (#48619) üzenetére


^Boss
őstag

megnéztem újra, nekem is a bix.hu 24-27 ping. eddig 10 alatti volt főleg. valami elcsesződhetett valahol :C
eközben index.hu 7-9ms. :F

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#48630) Zitronensaft válasza ztsoft (#48595) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ugye ezzel a hozzászólással csak vicceltél? Ki a franc fog informatikai gyorstalpalót tartani többtízezer előfizetőnek minden egyes szerződésmódosításkor?

(#48631) gduck válasza szabogabor10 (#48627) üzenetére


gduck
addikt

Pontosabban más élő adást a DVB-C tunerrel. De felvett a műsor lejátszása, a videótár és a műsorvisszanézés azon a pár csatin működik felvétel közben is.

(#48628) szabogabor10: igen

[ Szerkesztve ]

(#48632) szabogabor10 válasza gduck (#48631) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, erre gondoltam.

Köszi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48633) ztsoft válasza Zitronensaft (#48630) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem viccnek szántam! Csak annyit kell mondani, hogy gigabites hálózati kártya kell hozzá, ha nem tudja, hogy mi az, akkor gondolom nem fog egyből rábólintani, majd utána jár, vagy megkérdez egy ismerőst. Ha mégis rábólint, akkor már nem lehet hibáztatni az ügyintézőt. Csak ennyi kell, nem kell gyorstalpaló.
A szóban forgó esetben, rábeszélték Őt a gyorsabb netre (elmondása szerint), de arról nem esett szó, hogy mi kell az igénybevételhez.

(#48628) szabogabor10 Van, de nem kapcsol át magától a beállított csatornára, csak egy szöveget tesz ki, OK gomb átvált, EXIT gomb eltünteti a szöveget.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48635) tjb007


tjb007
nagyúr

Lassan egy hete annak, hogy áll a bekötés. Kicsit bosszantó, mert a tévé nélkül ugyan kibírom, de az internetre már szükségem lenne. Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy méréseket kell még végezni, majd szólni fogbak. Mondtam, hogy nem tudok egész nap rájuk várni, mondta az ügyfélszolgálatos, hogy nem is kell, mert nem a lakáson vagy a társasházon belül végzik ezeket a méréseket. Hülye voltam, hogy nem kérdeztem meg mégis milyen méréseket kell végezni a házon kívül, amikor mind a másik 23 lakásban be van kötve és megy is a szolgáltatás, egyedül csak itt nem, ami valószínűleg a folyosón futó kábel hibája, de ez már csak személyes tipp. Érdemes kötözködni, vagy várjak türelmesen?

(#48636) ztsoft válasza Intruder2k5 (#48634) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez igaz. De! Ne értsetek félre, nem kötözködni akarok, csak egy dologra rávilágítani.

Most a saját szerződésemet átnézve (e-mail, pdf), sehol nem szerepel benne a linkelt oldal (pedig e-mail beállításokon keresztül a modem regisztrációig minden benne van, szereld magad csomag).

Vegyük azt, hogy nem értek hozzá, az ügyintéző nem tájékoztat, én nem fogok tudni róla, így nem is tűnik fel, hogy feleslegesen fizetek 40Mb-ért (olyan, mint a technikus mutatta a műszeren, hogy minden jó, mondtam neki, hogy felesleges, nem értek a koax hálózathoz, azt mutat, amit csak akar).

Az meg nem életszerű szerintem, hogy az ügyfél át fogja túrni a UPC oldalát, olyan információk után, amit még nem tud (pláne, hogy még nem is érti, ami ott le van írva. Gigabites, UTP csatlakozási felület, hálózati kártya, RJ45).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48637) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

UPC házatáján komoly gondok vannak,
Levelezgetek velük a HorizonBox miatt, mármint hogy milyen alternatívát tudnak ajánlani, ha nekem 2 felvételt kell egyszerre rögzíteni lehetőleg egy box áron, ugyanis még 1-1,5 évig hűségben vagyok.
Ugye jelezték, hogy az új Box "limitáltsága" az nem szerződésszegés a részükről, plusz felhívták a figyelmemet hogy nem is vagyok hűségben.
Ezen kissé ledöbbentem, mert Augusztus- szeptember környékén kötötték be magukat hozzám (Trio M) és akkor tényleg nem vállaltam hűséget, majd kb 1 hónappal később amikor úgy döntöttem hogy maradhatnak és rendeltem egy plusz mediacardot és kissé sokalltam az árukat és ekkor felajánlották, hogy ha kötök 2 év hűséget mindenre (a Trio M csomagra) akkor olcsóbb lesz és az is lett.
Mivel a UPC kb egy hete a válaszukban jelezte, hogy nem vagyok hűségben és bmikor lemondhatom a BOX-omat ha majd Horizonra cserélik, csak visszaírtam nekik, hogy nincs igazuk, mert én 2017 szept-ig kb hűségben vagyok és igenis adjanak alternatívát a Horizon box-ra.

Most visszaküldte az ügyfélszolgálat a legelső első szerződésemet, hogy nézem csak meg, hogy nincs benne hűség.
Ezt most hivatalos levélnek vettem így most a UPC szerint nem vagyok hűségben és ~10000Ft-ot fizetek Trio M + felvétel Cisco + HD-ért illetve +1 extra Mediacard +HD-ért...

Gyorsan megnéztem mit lehet a neten kalkulálni 2 évvel 11550-re jön ki (4. hónaptól ha nincs saját HDD-d a horizonhoz), hűség nélkül meg ~14000-re...

Én ennek mondjuk csak örülök, de elszomorít, hogy ennyire jó a rendszerük....

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#48638) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Egy kérdés, az új 21. 19.századi Horizonboxban, lehet a csatorna sorrenddel játszani, vagy ott is fix?
Illetve ha van vkinek HD csomagja akkor ott is megvan ugyanazon csatorna HD-ben és SD-ben is?

Ezt amúgy sosem értettem, a CISCO alatt, hogy ha megvan az adott csatorna HD-ben is akkor miért nincs letiltva az SD, hiszen kvázi úgy értelmetlen hogy a csatorna listában legyen...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#48639) ztsoft válasza Skyhigh (#48638) üzenetére


ztsoft
őstag

A kedvencekben lehet módosítani a sorrendet, csak körülményesebb használni a kedvenceket (nem egy gomb nyomás).
Igen, mind két verzió megtalálható.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48640) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
T-Kom Netmania M.-ről (20/1) jönnék át UPC Trio M-re! (120/10) Valamire kell figyelni? Az ÜSZ-n annyit mondtak 3 hónap letöltési átlaga ne haladja meg a 300Gb/hó-t! (most átlag 100Gb/hó-nál tartunk átlagba a T-komnál)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#48641) kabelmania27 válasza Faterkam (#48640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Már nem alkalmazzák a gyakorlatban a lassítást.
Bekötéssel nem szokott gond lenni, mert jófajta kábeleket és osztót használnak, ha valami gond van megfogják csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#48642) 4Grider válasza Faterkam (#48640) üzenetére


4Grider
nagyúr

Arra kell csak ügyelni, hogy ha több tv-n is akarod nézni a HD adásokat (kivéve közszolgálati HD adások), akkor minden egyes tv-n fizetni kell érte, nem kevés pénzt.
Arra kell ügyelni, hogy ha a netet több eszközön és normális minőségben akarod használni, akkor az ócska szolgáltatói eszközt bridge módba kell tenni, és normális saját routert kell használni.
Arra kell ügyelni, hogy ha az új Horizon box-ot kapod, akkor olvass vissza, hogy mi várható.
Ezeken kívül a többi már csak apróság (már amire ügyelni kell)...

(#48643) tomp


tomp
félisten

Nekünk kell jelezni, hogy a upc oldala nem friss?
Írtam pár napja, hogy a több tv készüléknél még a régi boxok szerepelnek. Na most már oda is megérkezett a teszkós jövő szele.

(#48644) Faterkam válasza kabelmania27 (#48641) üzenetére


Faterkam
addikt

:R
Jövő kedden meglátjuk!

(#48642) 4Grider: Köszi a tippeket!
1, sajnos olyan kicsi a lakás, hogy 1db. TV van, az is Mediacarddal, Box nincs!
2, több eszköz lesz, egy Pc, Noti, tabok, több telo :/
3, nem lesz box

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#48645) 4Grider válasza Faterkam (#48644) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mediacard jó választás (én is azt használom). Azt leszámítva, hogy max. egy nap a műsorújság, és nem éred el vele a videotárt, my prime-ot, meg az interaktív szolgáltatásokat.
Ha rájössz, hogy milyen szép a hd adások képe, egy tv esetében is havi plusz 1000 Ft lesz a HD tartalom ára. (Második tv-n még drágább.)
Az eszközeidhez már vegyél inkább saját routert.

(#48646) tomp


tomp
félisten

Ma vártam 12-16óra között a Horizon box kiszállást. Semmi. Az ember nem tudott jönni. Előfordul, megértő vagyok de basszus meg van adva a telefonszámom, telefon is létezik. De miért nem hívják az embert fel....
Következő időpont jövőhét szerda... Így holnap inkább elhozom az irodából aztán a mellékelt kábelekkel megoldom én az osztást. Vagy összejön vagy nem. :DDD

Pozitív élmény következik! ( :D )
Miután 15perc után sem kaptam élő embert telefonon ránéztem a 15perce megnyitott MyUPC oldalra. Bontottam a vonalat és vele egy időben felugrott egy ablak, hogy Chat. Eddig nem láttam ilyet. Chaten rögtön kaptam embert és tökéletesen megbeszéltük a dolgot. Nagy pacsi az ügyintőnek. :)

(#48647) BUKSIKA75 válasza cigam (#48608) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

értem tehát ha uj tvre ráköti a koaxot akkor azon jobb minőségben jön mint a régi tv analog adása(nálam igy van csak ismerős problémázik mert neki sima analog van..)

(#48648) kabelmania27 válasza BUKSIKA75 (#48647) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg bronze adások jönnek kódolatlanul digitálisban is ezért új tévénél érdemes digitális keresést csinálni.

(#48649) cigam válasza 4Grider (#48645) üzenetére


cigam
félisten

Az eszközeidhez már vegyél inkább saját routert.

Vagy inkább próbáld ki a UPC eszközét mielőtt egy fillért is költenél routerre. Nekem is van rajta kábeles, és wifi-s eszközök vegyesen, de eddig semmi gondom vele. Pedig egy Raspberry Pi folyamatosan tolja a torrentet. Igaz nem is vagyok gyüjtögető (nem nézem meg a sorozatot, de megvan az összes évad), és nem seedelem vissza az egész internetet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48650) cigam


cigam
félisten

Valami nagyon nem kerek. Hiába jelentkezek be a UPC oldalára, egy új profilt akar velem létrehozni, de nem fogadja el a régi e-mail címem.

Miért nem fogadja el a régi címem? Csak nem képzelik, hogy ezért majd regisztrálok egy új címet?!
Miért nem migrálták az eddigi user/pass párost ebbe az új rendszerbe?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.