Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) ripla


ripla
őstag

átdolgozták az oldalt, végre ki is néz valahogy. :)

(#28402) Intruder2k5 válasza canniball (#28397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most hazakerültem, nekem is jó! Hogy napközben mi lett volna itthonról, azt nem tudom...

(#28403) UnSkilleD válasza wjbhbdux (#28398) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nekem a 60/6 nettel is disk overloadot nyom néha utorrent, el se tudom képzelni 500 milyen lehet :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#28404) F_Zolee válasza UnSkilleD (#28403) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szar a program, nem a winyó a kevés.

(#28405) Intruder2k5 válasza F_Zolee (#28404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

3,2GB-os Quantum Fireball... :)

(#28406) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Nálam (XII. kerület) teljesen korrektül megy a net. 30-as csomagom van, de a letöltés 30-40 Mbps között van.

(#28407) kezo0 válasza Intruder2k5 (#28232) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, ez sajnos valóban előfordulhat...

De addig is, míg ideér (?) a Horizon, hátha tud valaki megoldást a problémámra.

Tehát adott 2 db egyforma Cisco HD DVR box, egymás tetején, közvetlenül a tévé alatt (és máshova - pl. egymástól jó messzire - nem is tudom őket tenni), plusz ugye adva van mindkét box távirányítója.
Hogyan lehetne megoldani, hogy mindig csak azt a boxot vezéreljem a távokkal, amelyiket épp szeretném? Magyarul: ne kelljen mindig odacaplatnom a tévéhez, és FIZIKAILAG (konkrétan: egy félbehajtott névjegykártyával) eltakarnom annak a boxnak az infra-ablakát, amelyiket épp nem szeretném vezérelni?
Régóta használok különböző Sony és Panasonic szórakoztatóelektronikai termékeket, és ezekben rendszerint van olyan lehetőség, hogy 2 vagy 3-féle távirányító-kód között is választhatok, épp azért, hogy ha egy szobában több azonos gyártmányú készülék is van, akkor azok távirányítói ne zavarják egymást, és mindegyik távirányító csak a hozzárendelt készüléket irányítsa. Esetleg a Cisco-kban is van ilyen rejtett lehetőség, ami mondjuk valami titkos szervizkóddal hívható elő...?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28408) adika4444 válasza UnSkilleD (#28403) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!
F_Zolee-nak igaza van, nekem utorrent 3.1.3 120/10-et kihajtja, és USB-s hdd-re sincsen gáz.
(#28406) balaaa8: UPC-s, vagy más DNS-t használsz?

üdv, adika4444

(#28409) Intruder2k5 válasza kezo0 (#28407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem tudok róla, sőt mi több, szerintem még a többi boxnak is ugyanilyen távirányítója van, cserélhetők is egymással, tehát ha más típust is kérnél az egyik helyett a UPC-től, akkor is ugyanez lenne a gond!

(#28410) kezo0 válasza adika4444 (#28408) üzenetére


kezo0
addikt

Hát nem tudom, nekem is 120/10, nekem is utorrent 3.1.3, és egy nem régi, belső 2 GB-os SATA HDD-nél a torrent indításakor először 1-2-3 percig a "lemez terheltsége 100%"-ra felszalad állandóan, ilyenkor a sebesség - nyilván - azonnal visszaesik, ekkor a lemez terheltsége is csökken, ekkor a letöltési sebesség megint elkezd emelkedni, ekkor a terheltség megint felugrik 100%-ra stb. stb. stb. - és mondom, ez így megy pár percig, aztán "megnyugszik", és végre elkezd teljes sebességen tölteni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28411) kezo0 válasza Intruder2k5 (#28409) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, régebben Philips box volt az egyik szobában és egy Thomson a másikban, külsőre teljesen más távokkal, és még azok is teljesen ugyanazon a frekin működtek... De akkor legalább nem kellett két box ugyanabba a szobába, mert a Philips tudott szimultán rögzíteni két műsort is.
Említettem már, hogy ezért várom a Horizont? ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28412) Intruder2k5 válasza kezo0 (#28410) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a "lemezterület előre lefoglalása" opció miatt van, ha kikapcsolod nem lesz ilyen jelenség, ellenben akkor töredezettebb lehet a letöltött tartalom a lemezen...

(#28413) UnSkilleD válasza adika4444 (#28408) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ő pont azt mondta hogy szar az utorrent ellenben veled aki azt mondja jo... akkor most mi van ? :D mind1...

nekem 3.2.3 van és általában egy 3TB toshibára töltök, általában az elején szokta nyomni az overloadot aztán később megnyugszik, egyébként volt olyan hogy annyi ideig overload volt hogy felzabálta az összes ramot a gépben (16GB) és resetelni kellett :D azóta 1 max 2 cuccot szedek egyszerre

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#28414) kezo0 válasza Intruder2k5 (#28412) üzenetére


kezo0
addikt

Ki van kapcsolva ez az opció, és mégis van a jelenség...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28415) RBJ


RBJ
addikt

Akkor úgy írom 2 napja nálam tetű lassú lett a net. Speedtest szerint rendben van de sima böngészés tetű lassú. Firefox startlap behalt ezek szerint?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#28416) Spancho


Spancho
őstag

De gyönyörűen megy a net pár napja Zuglóban...
Alig töltenek be az oldalak ,a netes játékok kidobálnak.
(Pedig a sebesség megvan)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#28417) Treck válasza RBJ (#28415) üzenetére


Treck
aktív tag

Valoszinuleg azzal van osszefuggesben, hogy a Firefox alapertelmezett keresoje a Yahoo lesz nem pedig a Google.

http://google.treck.hu

(#28418) Intruder2k5 válasza RBJ (#28415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Google Removes Old Firefox Start Page

Én is ezt használtam, ezért sajnálom, hogy megszűnt! Most áttértem a Firefox alap kezdőoldalára, ez kicsit hasonlít az eddig használtra, viszont megvan az a jó tulajdonsága, hogy offline, ebből kifolyólag nem keres már beírás közben, ergo normálisan végig tudom írni amit akarok, mert azt rohadtul utáltam, amikor nem figyeltem oda a képernyőre, és gépelés közben átírta a keresendő szöveget a Google!

(#28419) mlinus


mlinus
őstag

aki panaszkodik a lassú oldalbetöltésre, nézze meg google dns-el, vagy ha már az van, írja le! mert úgy érzem hogy kétféle probléma van a háttérben, dns meg valami más. ha google dns-el se jó, akkor viszont jelentsétek hibára mert különben nem fog semmi se történni.

(#28420) blakey


blakey
titán

DNS problémára ez megoldás lehet, megkeresi a "legjobb" DNS-t, nem mindig a google a legjobb, nálam nem az az elsődleges. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28421) RBJ válasza Intruder2k5 (#28418) üzenetére


RBJ
addikt

Attól függetlenül mi a startlapja az embernek az nem befolyásolja a többi keresendő, nézendő oldal sebességét.
Most hirtelen a bing re állítottam. Linkelnéd a firefox alap kezdőoldalát.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#28422) xmaas


xmaas
őstag

Nalam is van valami a netel tegnap delutan ota nagyon rosszul nyitja ki a bongeszo a lapokat sokszor kell 3 szor frissiteni amig bejonn egy lap de van amikor bejonn pocre .
Magan a modemen is az aktivitas jelzo led megakadozik par masodpercenkent es lefagy egy fel/1 masodpercre szoval nincs rendben valami a kapcsolattal. A speedtest szerint tokeletes a ping es a sebesseg is megprobalom majd a google dns t hatha heylrejon a net mert ez igy baromi idegesito mar

(#28423) Vesa válasza Gubek-Einste (#28360) üzenetére


Vesa
veterán

Fogalmam ninsc, de valószínűleg szolgáltatóit, mert nem gyári beállítások vannak.
Próbálkozom a google DNS-el bár nem tudom, hol kell beállítani (win-ben vagy routerben)?

A tudomány a valóság költészete!

(#28424) Intruder2k5 válasza Vesa (#28423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet itt is, meg ott is! A routerben jobban jársz vele, mert az érvényes lesz minden eszközre, beleértve telefonokat, tableteket is...

(#28425) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Problémáim:

1. Nem jön be a modem beállítási oldala a böngészőben.
2. Átállítottam a csatornát a tizenhármasra, mert azt kb. senki sem használta. Telómon, Xboxon jó a net, de az anyós laptopján és telefonján kb. nincs. A szomszéd szobában van. Lemértem telefonomon a jelerősséget és simán jó! Alig csökken többel mint 10dB!
Mi a franc lehet a probléma? Ledobál folyamatosan a laptop a másik szobában. Mozgatva nem nagyon van. Ha van is net, azt írja csatlakozva, de a böngészőben semmi sem jön be! Telefonja meg rá sem csatlakozik!
Az én telefonom az egész lakásban hibátlanul veszi a jelet kivéve ahová már nem ér el.

Komolyan már nem tudom mi lehet a probléma és kezd az agyamra menni az anyós, hogy mindig jön, hogy nincs net, nem tud böngészni és akkor jön a modemhez közel a kezében a lapossal és fogja a jelet. :W

(#28426) club1 válasza KD6-3.7 (#28425) üzenetére


club1
veterán

Gondolom a 13-as csatorna. Merthogy azt egy csomó eszköz nem támogatja.

(#28427) KD6-3.7 válasza club1 (#28426) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Standard Channel és a Wide Channel közt mi a különbség? Mind a kettőt lehet állítani, de a wide-ot a standard függvényében. :F

(#28428) Uthenger


Uthenger
aktív tag

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels oldalon van szepen illusztralt abrakkal hogy az egyes szabvanyoknal milyen csatornak es hol mukodnek

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#28429) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Sziasztok!
Látom itt is panaszkodnak arról, hogy valami van a UPC szolgáltatásával.
Ezen a héten folyamatosan az a jelenség fogad, hogy lapok megnyitása után a böngésző nem tudja betölteni az oldalt. Na mondom lehet a gépemmel van a baj. Elővettem egy másik notebookot, ott is ugyan ez a probléma. Ma felhívtam az ügyfélszolgálatot, a Routert kiiktattam, közvetlen kötöttem a modemhez a gépet.
A probléma maradt. Ügyfélszolgálattal beszéltem 2 órát. Kiderítették, hogy nem látnak problémát, újraindították, gyári beállításokat visszaállították a modemre, de semmi.

Ügyfélszolgálatos felajánlotta, hogy 1500 ft kiküldi a technikusukat, majd ő megnézi. Kössz nem.....
Én a több mint 10 éves rendszergazda tapasztalatommal nem látnám a phibát?

Továbbra is maradt a problémám, kicseréltem az összes kábelt....
Ti hogy álltok?

(#28430) kungzi válasza kzolee216 (#28429) üzenetére


kungzi
veterán

upc írta face-n:

Kérjük, a következő lépéseket végezd el, hogy a hiba elháruljon.
1. Kattints a Start Menüre.
2. A kereső mezőben írd be a services.msc parancsot.
3. Keresd meg a DNS-ügyfél sort.
4. Indítsd újra a felsősorban található gomb segítségével (újraindítás).
5. Böngésző újraindítása.

(#28431) v.attis


v.attis
őstag

Windows 8.1 64 bit és Internet Explorer.
Többször észrevettem, hogy nincs netem néhány másodpercre. Semmi ikon, vagy üzenet nem jelenik meg, de megnyitnék néhány oldalt egymás után és egyik sem nyílik meg, majd az újabb próbánál meg mind simán.
Nem vettetek észre ilyesmit? Most ez akkor a rendszer, vagy a UPC hibája lehet?

(#28432) kungzi


kungzi
veterán

UPC-nél van gond!

Váltsatok Google DNS-re! leírás
És csináljátok meg ezt utána:
1. Kattints a Start Menüre.
2. A kereső mezőben írd be a services.msc parancsot.
3. Keresd meg a DNS-ügyfél sort.
4. Indítsd újra a felsősorban található gomb segítségével (újraindítás).
5. Böngésző újraindítása.

Ezzel így nekem eddig jónak tűnik :)

(#28433) géeles


géeles
aktív tag

El nem kiabálnám, de jobb így.
:K

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#28434) v.attis


v.attis
őstag

Remélem megjavult. Nekem is jobbnak tűnik.

(#28435) RBJ


RBJ
addikt

Látom lassan országos probléma. És linux on milyen a megoldás lépése? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#28436) rayoliviero


rayoliviero
veterán

De szeretem a UPC-t, lemaradtam emiatt egy vizsgáról. :((( :W

(#28437) Zirowe válasza Zirowe (#28369) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Most értem haza.

A "javítás" után ezek az értékek:

Gyakorlatilag csak matatott a lenti dobozban, semmi mást nem csinált.
Arra, hogy a telefon azóta, amióta 1 napra elment a net egy hulladék lett, az volt a szerelő válasza, hogy a telefonkészülék a hibás.
Megjegyzem, hogy előtte semmi baj nem volt vele.

Azóta továbbra is nagyon halk, recseg és 10-15 percenként csenget egyet, az oldalak betöltési sebessége meg továbbra sem a legjobb.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#28438) kabelmania27 válasza Zirowe (#28437) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#28439) xmaas


xmaas
őstag

A DNS kliens ujraninditasa ringyozbol ugy nezz ki megjavitota a problemat egyelore hibatlanul mukodik a net ahogy ilik neki

(#28440) rayoliviero válasza kungzi (#28432) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi. :R

(#28441) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Egy hete regisztráltam Wi-Free-re, azt hazudták két munkanapon belül küldik emailben a belépéshez a jelszót. Mondanom sem kell, nem jött semmi, ez most megint valami átverés hogy kicsalják a telefonszámom és email címem hogy kéretlen levelekkel és hívásokkal zaklassanak?

Let the Zone take me if I am.

(#28442) ztsoft válasza RBJ (#28435) üzenetére


ztsoft
őstag

Írd át a DNS-t a modemben. Most már kezd helyre állni nálam Google DNS-el. :)

@asound Én két levelet is kaptam tőlük, az egyikben küldték a jelszót, majd egy nap múlva küldtek még egyet, hogy regisztráljak. :F Egyenlőre még nem tudtam kipróbálni, hogy működik-e.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#28443) Gyurka6 válasza kutga (#28441) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Nem valószínű, legalább is részemről nem kaptam semmi mást, néhány nap alatt meg érkezett.

Gyurka

(#28444) donmackó válasza mlinus (#28363) üzenetére


donmackó
őstag

Bammeg a #28350-ben TE dobálóztál a másodpercekkel. -> Tessék

Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#28445) mlinus válasza donmackó (#28444) üzenetére


mlinus
őstag

milyen másodpercekről beszélsz? az ugye megvan hogy a ping miliszekundumban van mérve? és hogy 9 és 10 illetve 6 és 9 közötti különbséget még akkor sem érzed ha nagyon nagyon megerőlteted magad?

idézet tőled:
Az hogy meg az első a szolgáltatós, az meg logikus, mert nyilván az a leggyorsabb válaszoló, hisz először úgyis a upc rendszerén megy keresztül.

erre én:
a upc dns-ével nem az a baj, hogy nem működik, hanem hogy szar. a válaszidőkről meg annyit, hogy
6 ms a google dns-e
9 ms a upc

ugye nem olyan nehéz felfogni, hogy nincs különbség válaszidőben a kettő között, és a fórum is nagyon szépen bizonyítja, hogy igen, ROSSZ a upc dns-e, mert egész egyszerűen szelektíven működik néha. De forrjon csak a fejed (nekem is így volt amíg upc dns-t használtam :D )

[ Szerkesztve ]

(#28446) busman


busman
addikt

Azt hallottam, hogy Wi-free regisztrációhoz wifis modem kell.
Ha így van akkor mi a csere menete?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#28447) poli27 válasza donmackó (#28444) üzenetére


poli27
veterán

Nekem ezt mondja a linkedre:

(#28448) adika4444 válasza busman (#28446) üzenetére


adika4444
addikt

Nem kell hozzá wi-fi-s modem! My UPC reg kell hozzá! Amúgy is... Ha Cisco EPC3212 vagy 3208-add van, akkor nagyon vigyázz rá, mert igen jó fajta modem, a helyette adott Ubeee nevét pedig egy másik négybetűs szóval tudnám helyettesíteni..
Ha atlanta, Webstar, vagy Thomson modemed van, azt meg majd úgy is cserélik Uborkára, a docsis3-as átállás miatt...

üdv, adika4444

(#28449) mlinus válasza poli27 (#28447) üzenetére


mlinus
őstag

trollkodni akart egy youareanidiot linkkel. :)

(#28450) bhonti


bhonti
tag

Hello! Valaki tudna nekem 1 UPC Wi-Free hozzáférést esetleg? Kösz!

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.