Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) xmaas válasza cris78 (#28850) üzenetére


xmaas
őstag

Valoszinuleg azert nincs tobb wi-free mert nem mindekinek adtak uborkas modemet sajat wi-fi routerrel nemtudom hogy mukodik egyaltalan a dolog

(#28849) club1 Az is lehetseges

[ Szerkesztve ]

(#28852) mlinus


mlinus
őstag

Korábban kérte valaki..így néz ki a hitron: [link]

(#28853) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#28841) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most ugyan elmegy így, de ehhez az előre irányhoz brutálisan sok a visszirány... dchard is ezt fejtegette a minap a Telekom topikban, sajnos UPC-nél is tendencia, hogy 47-48 körüli adásik vannak mostanában.

(#28854) moonguru válasza mlinus (#28852) üzenetére


moonguru
őstag

Köszi!

És a hátulja?

Monitor Guru!

(#28855) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Azt meg lehet tudni, hogy az egyes csatornák melyik frekvenciákon jönnek?
Kicsit fura, hogy ma az atv pont addig volt rossz, amíg valami érzékeny dolgot feszegettek, és ezzel párhuzamosan még 5 másik csatorna is nézhetetlen volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28856) mlinus válasza moonguru (#28854) üzenetére


mlinus
őstag

tessék: [link]

(#28857) moonguru válasza Intruder2k5 (#28853) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Az enyém szerintem jobb az átlagnál, közvetlenül az oszlopról 3 DB-s csillapítóval (5 DB helyett)

mlinus: Köszönöm! (tehát lehet bele dugni telefont) :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#28858) UnSkilleD válasza mlinus (#28856) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

mennyire melegszik?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#28859) club1 válasza mlinus (#28856) üzenetére


club1
veterán

Gyanúm, hogy ez a patch kábel rendesen szedi össze a környékbeli rádióadásokat. Ekkora sebességnél már célszerűbb lenne kör keresztmetszethez közelebb eső kábellel nyomulni...

(#28860) -=RelakS=- válasza club1 (#28859) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kör keresztmetszet? Ez nem koax kábel.
Abban viszont igazad van, hogy ez nem igazán tűnik CAT6 CAT7 kábelnek, ami ugye csavart, páronként árnyékolt, illetve CAT7 esetén még az egész hóbelevanc is kap egy külön árnyékolást.

Ez eszembe juttatta azt az antenna kábelt, amit még nagymamám használt tizen akárhány éve :D Két, egymástól kb fél centire eltartott réz drót volt, egy a VHF, egy az UHF adásoknak :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28861) moonguru válasza -=RelakS=- (#28860) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Pedig nem árt! :)

Én ilyet használok UTP patch kábel, CAT5e, duplán árnyékolt, 5m ISO 11801 (és elégé gömbölyű)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#28862) donmackó válasza -=RelakS=- (#28860) üzenetére


donmackó
őstag

Az az idő már elmúlt amikor egy darab vezetékkel lehetett fogni az m1-et.

Release the cable hounds!

(#28863) -=RelakS=- válasza moonguru (#28861) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Marha kíváncsi lennék azért, hogy egy ilyen csoda mennnyire teljesíti azt, amit ráírtak :D Mert az alapján ez is jó lenne, cserébe jó messze van a külső részét tekintve kör keresztmetszettől :)
Mert abban gondolom egyet értünk, hogy akármilyen gagyi kábel kör keresztmetszetű lesz kívülről nézve, ha elég külső szigetelést nyomnak rá ;]

donmackó és cserébe semmi mást :Y

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28864) blakey válasza donmackó (#28862) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem, mai tv-vel, tiszta rálátással simán fogod az m1-et egy darab "vezetékkel", digitálisan, szellemképmentesen. :)

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28865) donmackó válasza blakey (#28864) üzenetére


donmackó
őstag

Egyszer (talán tavaly) próbáltam de a lapos tv nem fogott már semmit még pillangóval sem.

Release the cable hounds!

(#28866) kungzi


kungzi
veterán

Samsung tv-nél hogy tudom a csatornalistát rendezni mediacard-nál?

(#28867) Mate válasza kungzi (#28866) üzenetére


Mate
nagyúr

Simán, tv-n. Viszont legegyszerűbb lementeni pendrivera és pc-n megszerkeszteni.

(#28868) v.attis


v.attis
őstag

Miért ugrik vissza a Kedvenc csatornalista a minden csatorna módra?
Sima médiabox, semmi felvétel, meg ilyesmi.
Még nem figyeltem, hogy mikor teszi, de gyanús, hogy a ki-be kapcsolás sztornózza az aktuális beállítást.

(#28869) gduck válasza mlinus (#28768) üzenetére


gduck
addikt

EuroDOCSIS 3.0 spec szerint a 8 csatin max 400-at tudna. ELMÉLETBEN :D Tiszta vicc ez az 500-as bekötés :D

[ Szerkesztve ]

(#28870) mlinus válasza UnSkilleD (#28858) üzenetére


mlinus
őstag

Nem nagyon. Mondjuk van benne anyag bőven, szóval nem csodálom.

A képen látható ethernet kábel 5e, és nem ezt használom, csak próbának raktam be tegnap, de ugyanaz volt az eredmény.

(#28871) moonguru válasza gduck (#28869) üzenetére


moonguru
őstag

Storno!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#28872) -=RelakS=- válasza v.attis (#28868) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nem váltasz véletlenül olyan csatornára bekapcsoláskor, ami nincs a kedvencekben?
Ugyanis, ha begépelsz egy csatornaszámot, ami nincs a kedvenc listán, akkor átvált a box minden csatorna módba

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28873) v.attis válasza -=RelakS=- (#28872) üzenetére


v.attis
őstag

Elméletileg nem, hisz épp ezért használnám a kedvenceket. De megfigyelem jobban, hogy is megy az átváltás. 3 beltérink van ebből csak az egyik jegyzi meg a beállítást.

(#28874) eight válasza wjbhbdux (#28760) üzenetére


eight
senior tag

Üdv!

Félreértettél. Ahhoz hogy 5-6K folyamatosan fel tudjál tolni, tapasztalatom szerint a max 10Mbit-es feltöltés nem elég, hiszen a lakossági előfizetéseknél nem dedikált sávszélességről van szó (még akkor sem ha sokaknál szinte mindig megvan a max). Én 120/10-ről nem tudok mindig 5.5k-t stabilan feltolni, de egy másik helyről ahol 240/20 van, onnan viszont igen. Ezért mondtam, hogy a stabil 15Mbit-es kapcsolat amire legalább szükség van szvsz.

A VPN meg ugye olyan gyors amennyire a leglassabb irány engedi (és szinte mindenhol a felfelé a lassabb), szóval azért is jól jönne egy kis plusz ( arról már nem is beszélve, mi van akkor ha éppen streamelsz és a családból meg valaki belép távolról a LAN-ra :)) )

(#28875) kezo0 válasza cris78 (#28850) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem mivel egy és ugyanaz az SSID-je az összes, wifree-t sugárzó routernek (mármint természetesen a wifree-s rész SSID-je), és te is csak ugyanazzal az egy user/password párossal tudsz csatlakozni a wifree-hez, ezért sosem fogsz több, különálló wi-free adót látni. Épp az a lényeg, hogy bárhova mész, ha van a közelben bekapcsolt wifree-s router, nálad megjelenik 1, azaz egy db wi-free nevű hálózat is. Hogy ezt ténylegesen, _fizikailag_ hány db modem sugározza a környéken, azt te nem tudhatod.
Még ha a legsűrűbben lakott, sok-sok UPC-s routerrel ellátott lakótelepen sétálok is, akkor is mindig csak 1 db wi-free SSID-t látok, miközben mellette külön-külön megjelenik az összes, ezt sugárzó router egyéni SSID-je is (meg persze azoké is, akik nem engedélyezték a wifree-t, de ez most mellékes). De wi-free hálózat az virtuálisan mindig csak egy van.
Legalábbis szerintem így működik, de szóljatok, ha tévedek.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28876) kungzi válasza Mate (#28867) üzenetére


kungzi
veterán

De mivel szerkesztem meg?

(#28877) Medve_papa válasza kezo0 (#28875) üzenetére


Medve_papa
csendes tag

Pedig lehet látni minden wifree ssid-t.

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#28878) vorosp válasza nagyrobert06 (#26960) üzenetére


vorosp
csendes tag

Sikerült ez ügyben megoldást találnod? Nálam is hasonló lenne a probléma....

(#28879) adika4444 válasza kezo0 (#28875) üzenetére


adika4444
addikt

Nézz körül a témában Inssider 3-mal, rögvest látni fogod, hogy kapásból van 5-10 darab, ha nem több!

üdv, adika4444

(#28880) kabelmania27 válasza moonguru (#28857) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem is kellene csillapító.
kungzi: Lehet ügyfélmegtartó módban van:D

[ Szerkesztve ]

(#28881) kungzi


kungzi
veterán

Mivel tudom szerkeszteni pc-n a csatorna sorrendet?

(#28882) Mate válasza kungzi (#28881) üzenetére


Mate
nagyúr

(#28883) kungzi válasza Mate (#28882) üzenetére


kungzi
veterán

Köszi. Melyik az ajánlott?

(#28884) Kami11 válasza kungzi (#28883) üzenetére


Kami11
őstag

Nálam egyik sem működött megfelelően (UE40ES6800), de ha találsz olyat ami jó, kérlek írd meg!
E kettőt próbáltam:
- SamsChannelEditor
- Samsung Channel List PC Editor

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#28885) Mate válasza kungzi (#28883) üzenetére


Mate
nagyúr

Tökmindegy. Kezd az elsővel. Én használtam azt is, nem volt vele gond. Ami fontos, hogy pendrive fat32-es legyen, azt hiszem ntfs-el nem megy.

(#28886) vg


vg
addikt

bp blaha környéke, itt kurva szar a net most

(#28887) kezo0 válasza Medve_papa (#28877) üzenetére


kezo0
addikt

Nem inSSIDer-rel gondoltam, azzal nyilván látsz mindent, hanem ha pl. a telefonodon nézed az elérhető wi-fi hálózatokat, amelyekre kapcsolódni lehet.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28888) kezo0 válasza adika4444 (#28879) üzenetére


kezo0
addikt

lásd #28887 :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28889) Treck válasza kezo0 (#28887) üzenetére


Treck
aktív tag

Halozat monitorozo programok termeszetesen mutatjak, hiszen az a dolguk. De a felhasznaloi eszkozok csak egyet fognak lattatni, hiszen azonos az SSID. Igy lehet nagy teruleteket lefedni tobb AP-vel.

Ez olyan mint a mobilhalozat. Teljesen mindegy melyik toronyra csatlakozik a telefonod, ugyanazon halozatot fogja latni, ugyanazon nevvel es ezek kozott tud lepegetni, ugy hogy eszre sem veszed.

Igy van ez nagy kiterjedesu / lefedettsegu wifi halozatokkal is (mint pl ez a upc-s). Ugyanazt az SSID-t szorja az osszes eszkoz, mig a felhasznalok eszkoze a legerosebbet fogja erzekelni, es arra csatlakozik. Igy lehetseges az, hogyha - tetelezzuk fel - van egy utca, ahol mindenhol van upc wifi, es pl. a telefonod az utca elejen levo hazbol sugarzo eszkozre felcsatalkozik, akkor te ugy vegigsetalhatsz az utcan, hogy eszre sem veszed, hogy mar a 4. hazbol sugarzo eszkozon vagy valojaban. A telefonod szepen lepeget az AP-k kozott, mint ahogy mobilhalozatnal teszi a tornyokkal.

http://google.treck.hu

(#28890) kezo0 válasza Treck (#28889) üzenetére


kezo0
addikt

Hát hiszen ezt mondom én is. :)
Lásd #28875

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28891) kungzi válasza Mate (#28885) üzenetére


kungzi
veterán

SamsChannelEditor tökéletesen működik! Kösz a segítséget :R

(#28892) HofiZoli válasza mlinus (#28832) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nálam még cisco van, most karácsonyig nem is nagyon vergődök, nem kavarok még elszúrnak valamit. Utána asztalra csapok, addig tesztelj csak :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#28893) mlinus válasza HofiZoli (#28892) üzenetére


mlinus
őstag

épp gondolkodom hogy írok egy levelet a upc-nek megosztva a tapasztalataimat. bár attól tartok nem jut el a hálózatkezelőkig. kisebb szolgáltatónál ugyanezt megcsináltam és pár hét alatt teljesen befoltoztak mindent.

(#28894) adika4444 válasza kezo0 (#28887) üzenetére


adika4444
addikt

HA sima gyárival nézem, akkor Windows 7-ben a rendszertálcás csatlakozással, az iPhone-nal, meg a táblával se látok mást. Viszont wi-fi analyzerrel lehet látni telón is. De most már legalább értem, hogy mire gondoltál...:)
(#28889)Treck: Hát, ha neked így megy, akkor szerencsés vagy. Nekem nem h egy utcában, de egy lakásban se megy rendesen, lakás egyik végében már szakad a wi-free.

üdv, adika4444

(#28895) Uthenger


Uthenger
aktív tag

Milyen jelerosseg kell ahhoz hogy tenylegesen mukodjon wifi v. akar a upc wifree-jen a kapcsolat
70 alatti? 90-nel mar a kapcsolat se nagyon epul ki
Koszi

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#28896) club1 válasza Uthenger (#28895) üzenetére


club1
veterán

Én most -84 dBm-esre csatlakoztam. Ugyanez a készülék (S5) egy csomó helyen nem tud erősebbre csatlakozni, azaz helyfüggő, hogy hol lehet ténylegesen felcsatlakozni, hol pedig csak elméletileg.

(#28897) gduck válasza Uthenger (#28895) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem -80 alatt már necces. -70-nel már stabilnak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#28898) mlinus válasza gduck (#28897) üzenetére


mlinus
őstag

Nos, fogta magát a modemem és magától újraindult a semmiért (log nem mutatott semmit, nem volt központi restart, nem volt szoftver frissítés)

úgyhogy kicsit utánaolvastam a modemnek:

román upc-nél ugyanez van, ugyanezzel a firmware-el de náluk van bridge mód :F ugyanazokra panaszkodtak mint én, de a bridge módban rendben van.

rogers (kanada talán legangyobb kábel szolgáltatója) cgn3-at használ ami (szerintem) ugyanez, csak telefon nélkül, hitron gyári firmware-el és baromi sokan panaszkodnak lomha gui-ra, irreálisan nagy lan pingre, beragadó wifi beállításokra, stb... szóval itt is visszaköszön jó pár panaszom.

szóval érdekes, nem hittem volna hogy pont az egyik legelismertebb modemgyártó csúcsmodellje lesz az, ami miatt hiányolni fogom a sokat szidott TC7200-at :DDD

szóval aki csak modem miatt akar 500mbitre előfizetni, az inkább használja tovább az ubee-t bridge módban, mivel, legalábbis egyelőre, kb egy szinten van mindkét eszköz.

(#28899) Mate válasza mlinus (#28898) üzenetére


Mate
nagyúr

Jól hangzik a dolog :D Hollandoknál és környékén szintén panaszkodnak rá?

(#28900) Peak


Peak
addikt

Tisztelt Szakértők!

Mennyi a UPC digitális kábelTV adásán a pontos Symbol rate érték?
Ez csatornánként, vagy frekvenciánként változik?
A TV-m alapértelmezett Symbol rate értéke 6900, az automata csatornakeresésnél 6945 értéket állit be.
MediaCardom van a TVbe dugva, hibátlanul működik is, csak a TVm nem minden csatornát talál meg, ezért kézzel kell hozzáadnom jópárat, viszont igy ezen adók villóznak, kockásodnak, 1mp-re elmegy az adás, majd visszajön 1mp-re és igy szakadozik.

Köszönöm szépen a választ!
Üdv,Peak

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.