Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#28249) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Tényleg... pont van előttem egy tölthető ceruza akksi.. megvuduzott a rajta látható 2700 mAh..

(#28252) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#28249) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Azért a 24 /8 rf csatorna is igényel energiát Na.. majd ha ennek a tápját cserélik fel a nagyi hallókészülékének a töltőjére...mer belemegy a lukba..

(#28253) str8 válasza Zitronensaft (#28250) üzenetére


str8
tag

Nem. Annyira jó egy ilyen szolgáltatás, amennyire képesek a túloldalon ülő informatikusok a kodeket kiválasztani és beállítani.

(#28254) Zitronensaft válasza str8 (#28253) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

oké. akkor meg azér..

(#28255) str8 válasza Zitronensaft (#28254) üzenetére


str8
tag

Pont ezért várom a UPC-set. :)

(#28256) TeeJay


TeeJay
félisten

azért az a pár ember aki írta hogy nem érdekli a feltöltési sebesség majd nézze meg amikor 500megabitet próbálja éppen kihajtani és közben mi marad majd a 22megabitből a válaszcsomagok miatt...
továbbra is azt mondom 3700-ért verhetetlen a DIGI 100/50 és biza nagy torrentes vagyok de a 100megabitet se nagyon tudom kihajtani, viszont a felfelé 50megabit ami a gyakorlatban 54megabit 24/7 az elég komoly...

nem kell szívni fotók videók átküldésekor, telefonon vígan toljuk őket zenével mindennel együtt
mégsem 10-20megabit hanem 54... 100megabittel (100-as switch miatt gyakorlatban 94megabit max) 1óra alatt meg 42giga cuccot lehet lehúzni, azt hiszem fenének kell ettől több :D

ja a DVB-C meg lehet fapados itt de legalább csak rádugom a TV-re és megy mindegyiken 126csatorna mindenféle box meg kártya nélkül, UPC-nél meg lehúznának még további bérleti díjakkal meg feláras HD csomagokkal...
szóval a UPC sem mindenhol arany :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28257) balage25 válasza Intruder2k5 (#28173) üzenetére


balage25
senior tag

Horizon GO néven fut egy ilyen szolgáltatás a UPC-nél is, remélem hamarosan nálunk is elérhető lesz.

(#28258) HofiZoli válasza Zitronensaft (#28235) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ebben is van bridge mód?

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#28259) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#28258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van eszük akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28260) blakey válasza tomp (#28238) üzenetére


blakey
titán

Akkor nálad van a hiba. Nekem működik wdben is és az app is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28261) Klikodesh válasza kabelmania27 (#27942) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem engedett belepni a modem ujrainditottam es most mar latom. Ilyen lett:

Downstream Channel Status
Receiver # Channel ID Lock Status Frequency Modulation Symbol Rate SNR Power

1 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 6.33 dBmV
2 1 Locked 354000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 7.95 dBmV
3 2 Locked 362000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 7.73 dBmV
4 3 Locked 370000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 7.35 dBmV
5 4 Locked 378000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 6.99 dBmV
6 5 Locked 386000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 6.63 dBmV
7 6 Locked 394000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 6.30 dBmV
8 7 Locked 402000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 6.18 dBmV

Upstream Channel Status
Transmitter # Channel ID Lock Status Frequency Modulation Symbol Rate Channel Type Power

1 5 Locked 59800000 64QAM 5120000 ATDMA 49.75 dBmV
2 1 Locked 33200000 64QAM 5120000 ATDMA 49.50 dBmV
3 2 Locked 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 49.75 dBmV
4 3 Locked 46600000 64QAM 5120000 ATDMA 49.00 dBmV

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#28262) Gubek-Einste válasza Klikodesh (#28261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak a jelszintek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28263) mlinus válasza mackosajt (#28242) üzenetére


mlinus
őstag

most komolyan. még hányszor kell leírni? :D
ubee, TC, cisco mind 8/4-es modem... fizikailag nem tudja egyik se kiszolgálni az 500 megát, mert nincs elég csatorna ahhoz hogy kinyomja.

(#28264) Intruder2k5 válasza balage25 (#28257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, de hát én magyar vonatkozásban írtam, amit írtam!

(#28265) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdeklődöm, hogy van-e tapasztalat az Örs vezér tere / Füredi út környéki lakótelep UPC-s szolgáltatási színvonalával kapcsolatban. A család jelenleg 60 Mbps-ot használ, és tartanak attól, hogy a 240 a nagy zsúfoltság miatt nem igazán menne stabilan.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#28266) gduck válasza TeeJay (#28256) üzenetére


gduck
addikt

"500megabitet próbálja éppen kihajtani és közben mi marad majd a 22megabitből a válaszcsomagok miatt..."

Ha nem értesz hozzá, inkább ne írj hülyeséget! KÖSZI!

(#28267) ^Boss válasza kungzi (#28227) üzenetére


^Boss
őstag

ez mennyire biztos? Hitron-ért a TC, megérne egy egyszeri 4k-t, és akkor 1 hónapig a net is bika. :C

(#28268) TeeJay válasza gduck (#28266) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor csak mérd meg és meg ne lepődj...
sőt úgy nézd majd meg hogy torrentezel és felfelé csutka 22megabitet tolsz, meg ne lepődj hogy lefelé nem lesz közelében sem az 500-nak
ja és nekem ne jöjjön itt senki azzal hogy neki index.hu olvasáshoz kell az 500megabit
ezt már a 120-as csomagnál se hiszi el senki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28269) wmati válasza TeeJay (#28268) üzenetére


wmati
addikt

Akkor te meg hasonlítsd Digi optikás lanos internetét Upc koaxhoz nagyon nem ugyan az.

(#28270) mlinus válasza TeeJay (#28256) üzenetére


mlinus
őstag

most nem azért, de tőlem akár ingyen is adhatná a digi a csomagjait, akkor se tudnám igénybe venni őket. Tehát, így, engem annyira nem érdekel hogy miért meg mennyire jó a digi, ha egész egyszerűen nem tudom használni őket.

Azért 20 megán is ugyanúgy tolom fel a fotókat és a videókat, meg melóba a psd fájlokat minden nap. Igen, lassabb, de azért nem olyan kevés az, főleg ha azt nézem a legtöbb helyen még mindig csak adsl érhető el, aminek a letöltési sebessége átlagban 10 mega, tehát a jelenlegi feltöltésem fele :) a digisek még pár hónapja a topnetes 25 megával verték a mellüket hogy milyen jó az, most hogy van 50-100 mega már rögtön szar? :DDD

az meg szerintem egy teljesen irreális elképzelés hogy én egyszerre töltsek fel és le max sebességen - bár igen, előfordulhat, de ez a megintcsak az aszinkron technológia sajátossága, és már a docsis 2 idők óta így van, miért pont most válozna? D3,1 se hozza el a szinkron kánaánt, ott is 10:1 körül lesz az arány kezdésnek mint D3.0-nál, majd később megint elszáll, egész egyszerűen könnyebb a letöltés bővítgetni, ennyi.

nyilván nem minden arany amihez a upc hozzáér, ezt szerintem mindenki tudja, de most hiába mondogatja az ember hogy digi digi digi, amíg nem alternatíva addig fölösleges zaj a háttérben.. ez most olyan mint amikor adsl topikban (amikor régesrég az volt nekem) jöttek azzal, hogy a upc bevezeti a 120 megát, tök jó hú de olcsó bla bla bla. És? nyilván vátlottam volna, de nem lehetett, vagy adsl vagy semmi. Akinek meg van digi elérhető, az meg váltosan arra, és kész. Bár szerintem nem sok ilyen hely van.

[ Szerkesztve ]

(#28271) mackosajt válasza mlinus (#28263) üzenetére


mackosajt
addikt

bots
az ubee-t nem tudtam, hány csatornás, de közben már megvilágosodtam

A kétkedő kedves digis kollégának megnyugtatásul közlöm, hogy a jelenlegi 240/20-al néha előfordult, hogy a cfosspeed ábrája fullos felfelét mutatva fullon jön lefelé is az adat.
Pláne amikor a torrent megy a háttérben, az egyik játék meg frissítést tölt le a gépre.
Eközben a fiaim nem panaszkodnak a másik gépnél, tabletnél, és asszony sem a telefonján. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#28272) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Sziasztok! Sikerült már valakinek beállítani a Wi-Free-t symbianra?

(#28273) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Az új UPC-s csodadoboz úgy tűnik nálunk hibás. Már nem egyszer csinálta, hogy lekapcsolta magát. Egy led sem világított. Áramtalanítás néha segített, de ma reggel is eljátszotta ezt.
Nálatok volt hasonló?
Elég betotyogni az ügyfélszolgálatra és cserélik helyben vagy szívatják a népet és várni kell szerelőre/egyébre?

Semper fi!

(#28274) Mate válasza inferno88 (#28273) üzenetére


Mate
nagyúr

Milyen új csodadobozra gondolsz?

Neked új, mindenkinek új? Modem vagy STB? Kicsit szűkíthetnéd a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#28275) club1 válasza Mate (#28274) üzenetére


club1
veterán

Gondolom az uborkára gondol.

(#28276) inferno88 válasza Mate (#28274) üzenetére


inferno88
őstag

Bocs. Abba nem gondoltam bele, hogy van akinál STB és egyéb eszközök is vannak.

Szóval az új home gateway-re gondoltam(modem+router kombináció).

Semper fi!

(#28277) Mate válasza inferno88 (#28276) üzenetére


Mate
nagyúr

Kicsit szűkítettük a dolgot :D

Ő az csak UPC logóval?

A modem admin oldaláról másold be a jelszinteket. Lehet nem a modem a rossz. Szerelő telepítette vagy postán küldték?

(#28275) club1: Gondolni én is gondoltam, de lehetett volna az új 500-as modem, vagy egy új STB is.

[ Szerkesztve ]

(#28278) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy csak abban a szobában van eleg jó net, wifi kapcsolaton ahol a router van. Cisco routert adtak. A szomszédos szobában már kevesebb, a konyhában meg semmi. 55 négyzet méteres lakas. Valahogy tudok én otthon jelet mérni telon vagy laptopon? Az upc mit tud ezzel a helyzettel csinálni? Vennem kéne egy wifi routert és rákötni? A család már panaszkodik, hogy nem jó, szerződés bontas lesz. Van egy laptop az különösen rosszul fogja a jelet! Lehet, hogy a vevője már rossz?

(#28279) Mate válasza KD6-3.7 (#28278) üzenetére


Mate
nagyúr

Mikor adtak Cisco modemet (routert)?

UPC nem fog semmit kezdeni vele, nem is az ő dolga.

Vagy megpróbálod áthelyezni a modemet, ahonnan jobban lefedi a lakást, vagy veszel saját routert.

Jelméréshez rengeteg app létezik, legegyszerűbb talán telefonnal ezzel.

(#28280) blakey válasza KD6-3.7 (#28278) üzenetére


blakey
titán

Ez érdekes. Most az lehet, hogy a gyengébbik cisco van nálad, vagy gyenge a tápja vagy valami nagyon leárnyékol, ugyanis nekem is epc3925-öm van (második, első nagyon hasonlóan viselkedett, azaz a másodikhoz képest gyengébb volt) és a 90nm-en mindenhol van jel, lehet netezni. Megoldás lehet egy AP (Access Point) ami tovább erősíti a jelet és vélhetően minden sarokban biztosítani fogja a netet.

Telefonon az inSSIDer-rel tudnád mérni az erősséget és esetleg megmutatja, hogy mely csatornák a jobbak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28281) inferno88 válasza Mate (#28277) üzenetére


inferno88
őstag

Igen, így néz ki.(Már értem az uborkázást)

Postán küldték, én szereltem be. Átállítottam bridge módba, mert pár nagyságrenddel butább, mint az openwrt-s routerem. Még ha a jelszint is rossz, egy állapotlednek azért illene működnie rajta. Szerintem a tápáramkörrel lehet valami, de este megnézem, hogy el lehet-e érni egyáltalán az admin felületet.

Semper fi!

(#28282) KD6-3.7 válasza Mate (#28279) üzenetére


KD6-3.7
őstag

A modem tavalyi.
Ez az acces point mit takar? Ehhez mit kell tennem otthon?
Ha veszek egy routert azt csak a cisco utan tudom kötni? A bolti routereken tudtommal nincs koax bemenet. 120Mbps nethez már komoly routert kell beszereznem?

(#28283) Mate válasza inferno88 (#28281) üzenetére


Mate
nagyúr

Ügyfélszolgálatra nem lehet bevinni. Szólsz nekik és küldik a technikus kollégát.

(#28282) petike666: Az a cisco nem router, hanem modem. Boltban hiába vennél modemet, nem tudnád használni, mert UPC-s kell. Úgyhogy igen, ha veszel egy routert, azt csak mögé tudod rakni.

Úgyhogy vagy veszel egy routert, vagy akár ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#28284) mlinus


mlinus
őstag

Eddig az 500 megabites mizéria nem valami sikeres.. :D
Hétfőn amikor megrendeltem kb 1 órát kellett várni, elöszőr nem tudták hogy létezik, aztán 240+240-et akartam adni 260 helyett, aztán az árat nem tudták megmondani... :DDD de végül nyögvenyelősen sikerült, modemet mára ígérték.

Felhívtam őket hogy mi újság, mivel a futár még nem hívott. Hát most telefonon azt mondták sehol sincs az hogy szerda, és egyébként is minek új modem? :Y

Szóval valahogy nem sikerült még az ott dolgozókkal sem nagyon tájékoztatni a dolgok menetét azt hiszem... mindenesetre úgy tűnik ma nem lesz új modem. :(

(#28285) blakey válasza KD6-3.7 (#28282) üzenetére


blakey
titán

Első körben az inSSIDer-rel (most látom, hogy már fizetős, nekem mikor volt akkor igyenes volt, uh marad ez) nézd meg mik a lehetőségek, lehet, hogy egy csatornaváltás segít. Érdemes gigabites routert venni és igen, csak a hgw után kötheted, ebben az esetben Bridge módba kell tenni. AP meg akár egy router is lehet ami alkalmas arra, hogy a wifi jelerősséget további lefedetlen helyeken is biztosítsa.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28286) Mate válasza blakey (#28285) üzenetére


Mate
nagyúr

Korábban linkeltem már neki ezt. Teljesen felesleges az inSSIDer.

(#28284) mlinus: Nekem is írták, hogy jó a mostani modem. Ekkor írtam nekik, hogy nem, nem jó. Azóta írtak, hogy valóban elnézték, tényleg új modem kell.

Amúgy futár viszi vagy szaki?

[ Szerkesztve ]

(#28287) mlinus válasza Mate (#28286) üzenetére


mlinus
őstag

Futár, a TC-t is nekem kell majd visszavinni.

(#28288) ^Boss válasza mlinus (#28287) üzenetére


^Boss
őstag

és akkor végülis mikorra ígérték a hitront?

(#28289) mlinus válasza ^Boss (#28288) üzenetére


mlinus
őstag

Nem ígértek most semmit, de még a héten meg kell, hogy érkezzen.

(#28290) Mate válasza mlinus (#28289) üzenetére


Mate
nagyúr

Aztán kézhez kapsz egy Ubee-t :D

(#28291) ^Boss válasza mlinus (#28289) üzenetére


^Boss
őstag

franc, pedig hú de szívesen cserélném én is a TC-t...

kérdés:
nálam felejtettek egy azóta döglött Cisco-t, és van a TC is.
a netes felületen CSAK a TC-t jelölik.

gondolom az nem játszik, hogy ha kiküldetném ezt a Hitront, akkor a Cisco-t vinném vissza, és megmondanám hogy valamit elnéztek? :D azért 2 működő jobb lenne, mint 1 működő, 1 halott..

(#28292) Mate válasza ^Boss (#28291) üzenetére


Mate
nagyúr

Egy halott cisco jobb, mint egy működő TC :D Cisco megjavíttatható és máris van egy jó modemed, míg TC nem egy világbajnok szerkezet. Bár Ubee-nál klasszisokkal jobb.

(#28293) ^Boss válasza Mate (#28292) üzenetére


^Boss
őstag

hol javítanak Ciscot? 3212-esről van szó, a jelenség, hogy nem kapcsol be. (amikor meghalt, mire hazaértem, ki volt lőve, előtte minden kafa volt)

(#28294) Intruder2k5 válasza ^Boss (#28293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg másik táppal! Bár az eredetije 15V-os, de megy 12V-al is... Többnyire az szokott megmakkanni, de úgy, hogy sokszor még a megszakítót is levágja!

[ Szerkesztve ]

(#28295) Uthenger válasza ^Boss (#28293) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ha másik táppal működik, akkor csak a táp hibás,
ügyfélszolgálati irodába cserélik a régi leadását követően.

Ha másik táppal sem ok, akkor a modem halt meg, akkor 1221, technikusra várás

bár nem tudom melyik a jobb...

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#28296) ^Boss válasza Uthenger (#28295) üzenetére


^Boss
őstag

üfsz irodában akkor is cserélik a tápot, ha hivatalosan nincs nálam ilyen modem? szóval kérdezgetnek, papírozgatnak sokat, vagy ez ilyen add ide a régi, adjuk az újat csere?

(#28297) gduck válasza TeeJay (#28268) üzenetére


gduck
addikt

Össze-vissza beszélsz! Bármilyen UP sebességet 100%-is kitömsz, természetesen megfekteted a kommunikációt és ez az általad favorizált Diginél is így van! És te sima kommunikációról beszéltél, azzal meg 500-as letöltésnél nem fogod kitömni a 22-t, amit magyaráztál. És jó lenne már végre felfogni, hogy nem csak torrentre lehet használni a szupergyors Internetet. :W

[ Szerkesztve ]

(#28298) Mate válasza ^Boss (#28296) üzenetére


Mate
nagyúr

Ne vidd UPC közelébe. Simán vegyél egy tápot hozzá.

(#28299) Martin Eden válasza ^Boss (#28296) üzenetére


Martin Eden
tag

Én pont a múlt héten cseréltettem egy ugyanilyen Cisco ugyanilyen tápját a Teréz körúti ügyfélszolgálaton. Ez előzmény annyi volt, hogy vagy két hete reggel arra keltem, hogy nincs net, a Cisco meg rendellenesen világít. A 15V-os táp cincogott, mint egy egér, és 35V volt a kimenő fesze, amikor rámértem. Kicsit paráztam, hogy lehet a modemet is megfektette, de miután összebarkácsoltam egy nagyjából megfelelő kimeneti feszt adó nagyjából megfelelő csatlakozójú tápot, azzal rögtön talpra állt. Nagyjából egy hétig így is használtam, nem is volt vele semmi gond, de aztán ráérő időmben végül benéztem az ügyfélszolgálatra, mert mégiscsak jobb azért a gyári táp.
A sorszámhívó mellett állt egy kedves/szimpatikus fiatal hölgy, kérdezte milyen ügyben. Miután mondtam miről van szó, nem is kellett semmi sorszám, nevemet sem kérdezte, csak elkérte a tápot, elment hátra és 1-2 percen belül hozott egy másikat és már mentem is a dolgomra. Bár amikor a tápot odaadtam neki, megkérdezte, hogy a modemet hoztam-e, mondom nem, mert annak semmi baja. Mondta nem is azért kérdezi, csak ha nincs náluk épp Cisco raktáron, akkor azt a tápot, amit nekem idead, nem fogja tudni kipróbálni, szóval lehet hogy a rossz tápomért cserébe egy másik rosszat kapok. Ez mondjuk így kicsit vicces, de aztán hátrament és hozott egy tápot, aminek semmi baja, ha minden igaz ki is tudta próbálni egy ciscoval abban a rejtélyes hátsó szobában. Hazavittem, azóta is azzal üzemel a verda. :))
Előtte azért nézegettem, hogy mennyire lenne nehéz önállóan beszerezni a tápot, nem tudom ez a hirdetés aktuális-e, de ha igen, ez a bolt csak pár száz méterre van az említett ügyfélszolgálattól és csak pár száz forint a táp. [link]

U.i. én rohadtul vigyázok magára a modemre. Már legalább 6 éve megy folyamatosan, igaz én úgy használom jó ideje már, hogy a fedlapot leszedtem, a hűtőbordára felcsavaroztam egy kisméretű ventit, ami valamikor talán egy északi hídon lehetett. A modem nyákján meg van egy kihasználatlan 4 tűs csati, aminek 2 lábáról pár voltot le lehet emelni. Épp arra elég, hogy elinduljon csak a venti szép alacsony fordulaton. Míg gyári állapotában szinte forró volt kívül a műanyag burkolat, így meg gyakorlatilag hideg a borda/proci. Egy usb b-s csatival még kulturáltabban meg lehetne oldani a venti tápját, de nem volt kedvem szétvágni emiatt egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#28300) ^Boss válasza Martin Eden (#28299) üzenetére


^Boss
őstag

köszi, kimerítő válasz volt, megpróbálom elintézni ott akkor :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.