Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) kungzi válasza slashing (#28550) üzenetére


kungzi
veterán

Kösd ki a tap kábelt, ha elmegy a net, akkor az, ha nem, akkor a másik. :D

(#28552) Vesa válasza Intruder2k5 (#28512) üzenetére


Vesa
veterán

Hoho, én meg elendernel 1995-ben 9600baudos betarcsazos rettenettel is toltam. Nem volt ritka a fel óráig tarto felcsatlakozas. Egy 2mb-os file 1 óra alatt jött le, ha lejött egyáltalán.

A tudomány a valóság költészete!

(#28553) Diocles


Diocles
aktív tag

Trio M csomag rendelese soran talalkoztam egy arkepzesi furcsasaggal. Husegido nelkul, Mediacarddal fogom rendelni. Az alapar 9999 Ft.

+ 120 MBit ranyomok: 4 honapig ingyenes, az otodiktol fog tobbe kerulni, a teljes ar valtozatlanul 9999.
+ Digital Gold csatornak, ezt is hozzaadom: 4 honapig ingyenes, az otodiktol fizetek, a teljes ar valtozatlanul 9999.
+ 20 HD csatorna, havidij az elso 4 honapban 0 Ft. Hozzaadom, erre megjelenik egy 1000 Ft-os HD Csomag+Mediacard tetel es a teljes ar felugrik 10999 Ft-ra.

A kerdesem az, hogy most mi lesz nekem rairva a szamlara az elso 4 honapban, es ha igen, miert nem?

[ Szerkesztve ]

(#28554) mlinus


mlinus
őstag

azt hiszem jó pár száz megát elpazaroltam méregetésre.. :DDD a telekom szerver a legjobb, mert az azonnal "megugrik", az összes többi lassan épül fel, max 305 körűl mér.

torrent, steam 42 MB/sec-el szed, stabilan.

Ez lenne hát a modem limit? Router egy wdr3600, ami elvileg a gigabitet is elviszi.

Amúgy így is elég brutális, és még hiányzik több mint 150 mega :DDD

(#28555) Gubek-Einste válasza mlinus (#28554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

INNEN mennyivel tudsz szedni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28556) mlinus válasza Gubek-Einste (#28555) üzenetére


mlinus
őstag

ez upc-n sajnos nem túl mérvadó, hacsak nem több szálon mér az ember (nincs ilyen programom) 10mbyte/sec. Ha többet elindítok akkor összeadódik a 43, de külön külön estélytelen.

(#28557) Gubek-Einste válasza mlinus (#28556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ekkora sebességnél már több szálas mérés kell a megfelelő eredményhez. Szóval akkor meg van itt is rendesen a modem limites sebesség.
Én 13 MB/s felett szedek innen 120-as nettel egy szálon.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28558) mlinus válasza Gubek-Einste (#28557) üzenetére


mlinus
őstag

abszolút igazad van,de a steam, speedtest és torrent is többszálas, és azonos sebességet adnak. A modem eredeti szoftverével lehet, hogy több kijönne, de úgy látom ez a ~350 mega a jelenlegi limit. Pontosan 10x több mint anno a tcm420-am amit egyszer unlockolt egy másik isp egy kis időre :D

az egyszálas letöltés meg sajnos ennyi, akármit csinálok. mindig is ennyi volt, többen is panaszkodtak már erre. van akinél jó, van akinél nem. ez is cmts beálíltás kérdése.

itt már teljesen egyenes csíkot húz a speedtest

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28559) poli27 válasza slashing (#28544) üzenetére


poli27
veterán

Sztem vedd ki a tapot és helyére tedd be a 3as splittert, a 3,5 es részre dugd a modemet és 1 osztással kevesebb van! a két tv meg elfér a 7,5 en!

(#28560) mackosajt válasza mlinus (#28558) üzenetére


mackosajt
addikt

Akkor gondolom várod a hitron modemet.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#28561) spider80 válasza mlinus (#28554) üzenetére


spider80
őstag

Azért egyszer próbálj rá router nélkül is. Sok ilyen "elvileg a gigabitet is viszi" cucc van. Bár a vége úgyis modem csere lesz,kicsi az esély,hogy ezzel jó legyen.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#28562) Uthenger válasza mlinus (#28558) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Majd azert csekkold router nelkul is ha nem lesz meg az 500mbit modemcsere utan :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#28563) géeles válasza Intruder2k5 (#28500) üzenetére


géeles
aktív tag

Valaki homályosítson már fel miért gond nálam-nálatok, ha megy ez a WiFree???
Miért gond az, ha feljelentkezik egy telo vagy tab????
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#28564) Intruder2k5 válasza géeles (#28563) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem maga a wifree gond, hanem állítólag a legtöbb hgw instabil lett tőle! Legalábbis sokan ezt jelezték, a tiltás után megszűnt...

[ Szerkesztve ]

(#28565) LauraFell


LauraFell
újonc

Sziasztok!

Tegnap délelőtt beszéltem az ügyfélszolgálattal, hogy Fiber 30-ból 60-ba lépnék, rögtön kaptam is az új csomagról visszaigazolást mailben, stb., és azt mondta a hölgy, hogy még aznap megemelik a sebességet.

Mivel ez mindeddig nem történt meg, érdekelne, hogy lassan őrölnek-e a malmok vagy esetleg a pcreg.upc.hu-n kell-e valamit csinálnom (vagy utóbbi csak modemregisztrációnál releváns).

Érdemes őket újra felhívni vagy várjak türelemmel?

Előre is köszönet a reflexióért,

Eszter

(#28566) kabelmania27 válasza slashing (#28550) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fogadd meg kungzi és poli27 tanácsát.

[ Szerkesztve ]

(#28567) mlinus válasza LauraFell (#28565) üzenetére


mlinus
őstag

hívjad - > hibabejelentés

ha hozzáértőt fogsz ki, helyben átrak az új csomagba

(#28568) kabelmania27 válasza mlinus (#28554) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nemsemmi:)

(#28569) canniball válasza LauraFell (#28565) üzenetére


canniball
nagyúr

A malmok őrölnek lassan; regisztrálnod nem kell semmit, legfeljebb egy modem újraindítással megpróbálkozhatsz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28570) mlinus válasza Uthenger (#28562) üzenetére


mlinus
őstag

Kipróbáltam. Modemet is újraindítottam és más 8 csatornát fogott be úgyhogy szerintem mindent megtettem az ügy érdekében. Ennyit tud :D

(#28571) kabelmania27 válasza mlinus (#28570) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Több ds frekivel meglesz.

(#28572) mlinus válasza kabelmania27 (#28571) üzenetére


mlinus
őstag

Ja, több mint valószínű. 8 csatival ~250 megát hoz átlagban csúcsidőben, szóval 16-al meglesz az 500, minden esetben.

(#28573) kabelmania27 válasza mlinus (#28572) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, majd ha kevesebb analóg adás lesz akkor 354 alatt belehet tenni új frekiket így több 500-as előfizetés esetén sem lesz lassulás csúcsidőben.

[ Szerkesztve ]

(#28574) blakey válasza LauraFell (#28565) üzenetére


blakey
titán

Esetleg indísd újra a modemet, lehet, hogy az kell neki, általában 72 órán belül teljesül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28575) club1 válasza mlinus (#28572) üzenetére


club1
veterán

Ha ezt így folytatják, lassan már a Digi utáni rohanás/sebességverseny miatt nem marad frekvencia a tv adásoknak sem. Nem tudom, ennek így mi értelme van. Bérelt vonalakat használunk nagy forgalmú weboldal és levelezőszerver kiszolgálásához, 500 Mbps-hoz képest töredék sebességgel, és egyáltalán nincs performancia gondunk. 20-30 db 4K videó egyidejű nézésére ugyan mi szükség van már? Az USA-ban az átlagos használt sávszélesség 8 Mbps körül van. Ez nem frekvenciagazdálkodás, hanem pazarlás... :(((

(#28576) Intruder2k5 válasza LauraFell (#28565) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elviekben azt hiszem 72 óra van az aktiválásra...

(#28577) kabelmania27 válasza club1 (#28575) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, ha így folytatják lesz 750Megabites vagy gigabites csomag is:D
Arra tippelek, hogy UHF-ről lekapcsolják majd az analóg adásokat, muxok 300-ról átkerülnek 470-750-850re (attól függ hány mhz-s az adott hálózat) , 354 alá pedig bekerülnek az új ds-ek.

[ Szerkesztve ]

(#28578) mlinus válasza club1 (#28575) üzenetére


mlinus
őstag

kényelem :)
50-60 gigás játékok, blu rayek idejében azért már jól esik a nagy sáv.
És igen, nem "szükséges" semmihez az 500 mega, de igazából a 240 se.

amerikai ismerősöktől meg mást se hallok, csak azt hogy milyen szar a comcast és hogy mennyire szar a net, szóval lehet hogy 8 mega az átlag, de absz nincsenek megelégedve, az is biztos :DDD

(#28579) kabelmania27 válasza mlinus (#28578) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

+ a felhasználói szokások megváltozása, ha csak a youtube-ot és videótelefonálást már komoly sávszélesség igény változásról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#28580) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Trio L csomagom van 2év hűséggel -amiből 1 év telt el-, 120-as nettel. Látom az új csomagban már 240-es net jár hozzá. Kérdésem, hogy hogy kaphatnám meg én is az aktuális 240-es sebességet?
Meg kell hosszabbítanom a hűségidőt -szerződésmódosítás? Ebben az esetben gondolom változik az ár is -a mostani 8490 helyett lesz 10499?
Mielőtt hívnám őket kérem valaki "homályosítson" fel, nem szeretném ha félretájékoztatnának!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#28581) Intruder2k5 válasza Kami11 (#28580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt leginkább úgyis mindig a UPC dönti el, hogy mit ad, és sajnos még területenként, egyénenként is változhat! Lehet olyan megoldás is esetleg, hogy kérsz +120Mbps sebességet rá... Ez elvileg megtehető csomagbontás és hűség nélkül is, tehát a plusz sebesség bármikor lemondható!

[ Szerkesztve ]

(#28582) club1 válasza Kami11 (#28580) üzenetére


club1
veterán

Sajnos ahány ügyintézőt hívsz, mind más árat fog mondani. Ha nem tetszik, akkor pedig jönnek a horribilis listaárakkal. Ezeknél pofátlannak kell lenni, és lemondással kell fenyegetőzni (persze csak ha van konkurencia, mert azzal eléggé tisztában vannak, ha nem tudsz tőlük lelépni).

(#28583) blakey válasza Kami11 (#28580) üzenetére


blakey
titán

Egyrészt megteheted neten is a váltást, de szerintem nem éri meg a +2000Ft-ot. Nekem XL csomagom volt 120-as nettel, olcsó telefonnal, de nyáron bevezették a 240-es netet és sokkal jobb telefonnal, gyakorlatilag 1000Ft-tal kevesebbért (legalábbis az én költségeimet tekíntve), neten 5 perc alatt megtörént a váltás és 1 napon belül meg is történt az átállás.
Szóval ha 2000Ft-os többletet neked megér +120Mbit akkor nygodtan megteheted neten is a váltást (ha engedi), de ha nem ér anyyit akkor szerintem ne válts. Én csak azért váltottam, mert olcsóbban jöttem ki mint a régivel, de a 120-as net is bőven elég lenne nekem, pedig én munkára használom.

Amúgy a hűség újraindul, tehát ha 2 évre kötöd, akkor a megkötés (aktiválás) pillanatától 2 év a hűség.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28584) Kami11 válasza Intruder2k5 (#28581) üzenetére


Kami11
őstag

Intruder2k5, club1, blakey Köszönöm a válszt :R ezek szerint telefonálnom kell egyet aztán majd kiderül.
A 120-as net valóban elég mindenre, legalábbis lefelé irányban, a feltöltés miatt lenne jobb a 240-es.
Jelenleg egy EPC3925-ös modemem van, ez elég lenne a 240-es nethez?
Az új Hitron modemekről mik a tapasztalatok?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#28585) kabelmania27 válasza Kami11 (#28584) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

3925 simán viszi a 240-est, mlinus ha megkapja az új modemet lefogja írni a tapasztalatait, csak 500-as csomagba adnak új modemet, blakey tanácsát fogadd meg.

[ Szerkesztve ]

(#28586) blakey válasza Kami11 (#28584) üzenetére


blakey
titán

Elég a cisco, ne engedd, hogy lecseréljék. :)
Miért nem nézed meg neten, hogy mire enged váltani? Teljesen mást fog ajánlani, mint amit az üf-en mondanak. Előtte mindenképp megnézném. [link]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28587) Intruder2k5 válasza Kami11 (#28584) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg ha van facebook-od ott is rákérdezhetsz, aztán majd meglátod, hol milyen ajánlatot kapsz...

(#28588) Kami11 válasza blakey (#28586) üzenetére


Kami11
őstag

240-re enged váltani, de mint írtad +2000Ft. Ennyit nem ér nekem, de ha csak a hűség indulna újra akkor meglépném, konkurencia nincs, de meg vagyok velük elégedve és ha már ez a sebesség jár a csomaghoz miért ne?
Szóval mindenképpen telefonálnom kell.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#28589) Intruder2k5 válasza Kami11 (#28588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaa, mindenféle ráfizetés nélkül kétlem, hogy bármit is engednének, mlinus is azt hiszem, hogy +4k-ért kapott +260Mbit-et...

[ Szerkesztve ]

(#28590) mlinus


mlinus
őstag

ingyen, konkurencia nélkül, max szorólapot kapsz 240mbitről sajnos!

(#28591) Kami11 válasza mlinus (#28590) üzenetére


Kami11
őstag

:))

Intruder2k5: Írtam nekik facebook-on meglátjuk mit válaszolnak!
Mindenkinek köszönöm mégegyszer a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#28592) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Egy kis nosztalgia azok számára akiknek lecserélték a webstart.

[ Szerkesztve ]

(#28593) mackosajt válasza Intruder2k5 (#28589) üzenetére


mackosajt
addikt

Várjál, még nem kapta meg, csak egy részét.
Úgy 110-120 megabitet :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#28594) Intruder2k5 válasza mackosajt (#28593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, ezt tudom, elvben írtam a fentebbieket, papír szerint megadták neki...

(#28595) kungzi válasza mlinus (#28578) üzenetére


kungzi
veterán

ja és azt tegyük hozzá, hogy ott fele vagy harmad áron vannak a blu-ray filmek és a nézésükhöz szükséges hardverek :)

(#28596) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok!

Nekem csak egy kérdésem van ezzel az új "csoda" modemmel:

Hova dugjam a telefonom? (ha váltanék az 500-as csomagra)

Mert az ügyfélszolgálat szerint a modembe kéne... :)

Monitor Guru!

(#28597) Intruder2k5 válasza moonguru (#28596) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#28598) mackosajt válasza moonguru (#28596) üzenetére


mackosajt
addikt

hmmm....

érdekes probléma, de teljesen jogos, hisz nincs rajta csatlakozási lehetőség (ha hietünk a képeknek.... persze ha van Voip változat, akkor más, ahogy Intruder írja)

Tulképp akkor most az a helyzet, hogy vehetsz 500-as netet, de akkor telefon kilőve, vagy beéred 350 Mbittel, de akkor minek fizetsz 500-ért...

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#28599) kabelmania27 válasza moonguru (#28596) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kell rajta lenni telefon csatlakozónak de biztos ami biztos alapon mlinus a jövőhéten úgy is le fogja írni hogy van-e rajta telefon csatlakozó.

(#28600) moonguru válasza Intruder2k5 (#28597) üzenetére


moonguru
őstag

Köszönöm, így már gondolkodom rajta...

Monitor Guru!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.