Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) tomp


tomp
félisten

Jelenleg nálam a wifis Cisco-n nincs Wi-Free de ha aktiválják, azonnal kikapcsolom.
Nem azért mert zavarna, hogy más is rajta van hanem azért mert ha filmet néznék a tv-n akkor a modem csak akkor bírja átvinni a 30-40Mbites hálózati kapcsolatot ha kizárólag csak a tv van a wifin.

(#25952) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

Szívesen bedobom a "közösbe" a 240/20 feletti részt. Ha beaktiválják a cisco-n, és működik bridge módban is.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#25953) Intruder2k5 válasza Mate (#25949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az valami szoftveres virtuális adapter amiről szórja a Wi-Free-t, de nem hinném, hogy két rádió lenne gyárilag a TC-ben, vagy akár az Ubee-ban! Mármint úgy értve, hogy 2 darab 2.4GHz-es rádió...

(#25954) str8 válasza Mate (#25949) üzenetére


str8
tag

De a kijelentés az volt, hogy "központilag bekapcsolunk egy második, egységesen UPC Wi-Free elnevezésű wifi hálózatot, amely teljesen elkülönül és független az ügyfeleink saját otthoni wifi hálózatától, így sem az előfizetett sávszélességre, sem a havi adatforgalomra nincs semmilyen hatással. "

Én ezekből első körben arra gondoltam, hogy a hgw-nek tényleg van egy hardveresen elkülönített komponense erre a "guest" hálózatra, amit eddig kikapcsolva tartottak. De most, hogy hazaértem és látom a saját modem admin felületét, ez itt megdőlt.

(#25955) Mate válasza Intruder2k5 (#25953) üzenetére


Mate
nagyúr

Valószínű.

Ha valaki megadja a belépési adatait, akkor meg tudom nézni, hogy 120/10-es netnél wifin mennyire zavaró.

(#25954) str8 : Szerintem nem hardveresen értették a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#25956) vargalex válasza Mate (#25955) üzenetére


vargalex
félisten

Számomra a kérdés még az, hogy ha valaki 5 GHz-en használja a TC/Ubee HGW-t, akkor a Wi-Free 2,4 GHz-en lesz, vagy 5 GHz-en, esetleg nem fog működni, vagy visszarakja a felhasználó wifi-jét 2,4 GHz-re? Azaz ő tudja-e második radio-t attól függetlenül használni, hogy a felhasználó nem tudja szimultán a kettőt.

Szerk.: Mondjuk engem nem érint, mert EPC3208-am van.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#25957) Mate válasza vargalex (#25956) üzenetére


Mate
nagyúr

Megy egyszerre a 2,4-es és az 5GHz-es. Legalábbis tegnap mintha teszteltem volna.

Bár biztos ami biztos, kipróbálom majd megint.

(#25958) -=RelakS=- válasza Mate (#25957) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

TC-n tuti csak az egyik megy. Legalábbis hónapokkal ezelőtt még úgy volt :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25959) Mate válasza -=RelakS=- (#25958) üzenetére


Mate
nagyúr

Hónapokkal ezelőtt nem volt még wi-free....

(#25960) canniball válasza str8 (#25954) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem dőlt meg, mert a saját modemeden a "saját internetedet" éred el, nem a wi-freet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25961) -=RelakS=- válasza Mate (#25959) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Attól a hardver még nem változott, hogy a UPC bekapcsolt egy új elérést.

Mondjuk így belegondolva hogy a rákban lehet megoldva? O_o ... modem admin oldalra fel! :D

Már bele is néztem, csak a 2,4GHz-s sáv van engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25962) Mate válasza -=RelakS=- (#25961) üzenetére


Mate
nagyúr

A modemek tudják egyszerre 2,4-et és 5-öt. Csak UPC szoftverében le van tiltva.

(#25963) -=RelakS=- válasza Mate (#25962) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Értem. Kár :/

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25964) str8 válasza Mate (#25962) üzenetére


str8
tag

Arról mondjuk beszélhetnénk, hogy mi van letiltva még. Ezeknek az újabb modemeknek van egy USB3-as portja is, amit engedélyezhetnének háttértárnak, vagy akár DLNA-ra, esetleg nyomtatóportnak. Szerintem hasznosabb lenne, mint ez az "ingyenwifihanemvagyotthon".

(#25965) Mate válasza str8 (#25964) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól tudom csak USB2.0-ás, de igen. Elvileg mindent tud :)

Aztán jön UPC és huss, hasznavehetetlen modem/router lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#25966) DS39 válasza riki (#25913) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem a UPC is számított rá ,mert telecenter menüből is le lehet tiltani a szolgáltatást.

a telecenter alatt a 1221-et érted? tegnap még nem volt ilyen menüpont emlékeim szerint, hanem ügyintézővel kellett (volna) beszélni.

(#25967) gduck válasza canniball (#25960) üzenetére


gduck
addikt

1. 8/4 frekit tud hardveresen a modem. Bármit mond a UPC, a frekiket közösen használod.
2. A modem Wifi képessége korlátozott, tehát ott is osztozkodsz, hiába logikailag más SSID :D

Szóval jó ez, az előfizetésedtől független, de a hardveredtől nem :D

[ Szerkesztve ]

(#25968) Mate


Mate
nagyúr

Most kipróbáltam. Csontra ugyan úgy ad mind a két wifi. Ha 2,4-re van állítva a modem, akkor 2,4-en ad, ha 5-re, akkor 5GHz-en ad mind a kettő. Ugyan az a csatorna, minden ugyan az.

(#25969) DS39 válasza Mate (#25968) üzenetére


DS39
nagyúr

freki, csatorna száma, és még a mac address is majdnem ugyanaz (a free-é gondolom fiktív, hisz nem lett két wifi router a modemben hirtelen :D). a házban simán be tudom azonosítani hogy melyik Free kihez tartozik.

(#25970) Mate


Mate
nagyúr

Újra bridge módban van a modem, Wi-free továbbra is megy. Viszont most 5 GHz-en maradt, úgyhogy nem zavar be a normál hálózatba :D

(#25971) canniball válasza gduck (#25967) üzenetére


canniball
nagyúr

Hw-sen persze hogy ugyanaz, hiszen egy eszköz dolgozik. De ez független attól, hogy az ember hazaérve látja az admin felületet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25972) tomp


tomp
félisten

Na jelentem a Cisco 3925-ön is bekapcsolták a Wi-Free-t.

(#25973) Storms


Storms
őstag

Én most regisztráltam a My UPC-re, kb. hány nap alatt küldik meg a jelszót a Wi-Free-hez? Mert itt csak a szolgáltatásaimat látom, meg a számlákat. Vagy nekem nem is küldenek ha Atlanta EPC 2203 modemem van csak? Nem igazán értem ezt az egészet... :F Volt egy upcmail-os email cim is most nézem az adataimnál, lehet hogy arra küldték már? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#25974) Georgey117


Georgey117
csendes tag

Kaptak Pestiek is jelszót már??? Mert engem leráz az ügyfélszolgálat, hogy ez Budapesten még nem is működik...

[ Szerkesztve ]

(#25975) kabelmania27 válasza Storms (#25973) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC-s email címre küldik, attól még hogy nincs wifis modemet tudod használni a közelben lévő wi-free-t.

(#25976) DS39 válasza Georgey117 (#25974) üzenetére


DS39
nagyúr

dehogynem megy. tegnap reggel óta szórja a cisco-m a free-t.
jelszót nem kaptam, de ha a upc-s mail-re küldik, akkor sose kapom meg, mert anno mikor pár éve upc-re váltottunk, létrehozták a mail címet "hivatalból", de jelszót nem adtak hozzá :D
(eddig sose hiányzott, mert az összes upc-spam-et megküldik a privátra is)

(#25977) tomp válasza Georgey117 (#25974) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a VII. kerületben most aktiválták. Jelszó nincs sehol, de a modem már nyomja a szabad netet.

(#25978) Mate


Mate
nagyúr

(#25945) Intruder2k5:

"E-mailben küldték ki, mindkét általuk ismert címemre jött ugyanaz a levél! Egy UPC-s, és egy gmail-es! Hogy miért küldték, ne kérdezd, én nem kértem, nem is fogom használni! Felhasználónevet nem is írtak, annyi van ott, hogy "az Ön MyUPC-s felhasználói neve", alatta pedig egy generált jelszó! Azt esetleg el tudom képzelni, hogy az általuk szintén automatikusan és kéretlenül kiosztott upc-s e-mail címem a felhasználónév!"

(#25979) Georgey117 válasza tomp (#25977) üzenetére


Georgey117
csendes tag

Én is VII kerben vagyok.. routeremen már megy de nincs jelszóm .. pedig egész munkába menet elérhető.. nem fogyna a mobilnetem :D

(#25980) tomp


tomp
félisten

Hogyan lehet lemondani a Wi-Free-t? MyUPC-n nem találom. Csak a HD és a wifi opciót tudom lemondani. 1221-en sem hozza fel az automata a lemondási menüpontban.

Georgey117
Na nálam ilyen gond nincs. Havi 30GB mobilnet bőven elég. :DDD

(#25981) pjen válasza tomp (#25980) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk esetleg másnak segithetnél,végeredményben errôl szól.

(#25982) tomp válasza pjen (#25981) üzenetére


tomp
félisten

Na de már leírtam, hogy miért akarom kikapcsolni! Ha wifin keresztül nézek egy filmet tv-n akkor ha még egy eszköz csatlakozik a modemhez, a film elkezd akadni mert nem bírja a modem(~40Mbps). Még akkor is gondot okoz ha nem forgalmaz a másik eszköz csak a modemre fellépett. Egy Wi-Free illető miatt használjam LAN kábellel a tv-t? Ha kibírná a modem akkor hagynám bekapcsolva.

(#25983) blakey válasza tomp (#25982) üzenetére


blakey
titán

Igen, használd LAN kábellel és ne a Wi-Free miatt hanem, mert sokkal stabilabb. Minden eszközt kábellel etetek, kivéve a laptopokat és a telefonokat. A Wi-Freenek szerintem nincs beleszólása a belső hálózatba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25984) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Ugyanazt a wifit használja a saját meg free hálózat is...viszont én olyat sehol nem olvastam,hogy a upc bármilyen sebességet garantálna a modem vezeték nélküli részét használva.Tehát nincs egy egzakt referencia,amihez képest lassulna a saját wifi ,ha valaki lóg közben a free-n. Nyilván ha nekem eddig 28 mb jött wifin és ha használják a free-t akkor 26-ot mérek akkor az lassulás,csakhogy a 28-at se garantálta senki.

(#25985) tomp válasza blakey (#25983) üzenetére


tomp
félisten

Ok te kábellel eteted. Nálam kábellel csak a pc van összekötve. De had döntsem már el én, hogy a tv-t mivel használom.
Csak annyi beleszólása van, hogy a hardver 1! Egy és ugyan az a hardver szolgálná ki a belső magas átvitelt és a wi-free kapcsolatot is ami már gondot okoz.

(#25986) blakey válasza tomp (#25985) üzenetére


blakey
titán

Nem arról van szó, hogy ne dönts, hanem arról, hogy sokkal stabilabb a kapcsolat. Nyilván nekem aztán mindegy, hogy miként eteted. Ha nem tetszik kapcsoltasd ki, ennyi.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25987) szab.tam válasza horush (#25900) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Nekem pl. ma hajnalban jött meg."
ez több infó volt, mint amire számítotttunk.
(reméljük tampon vagy betét volt készenlétben.) :U :DDD

hová küldik?
tudják a telefonszámomat, e-mail címemet.
hová várjam elsőre?

***

ja, most nézem, hogy némi fáziskésésben is vagyok.
:DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25988) horush válasza szab.tam (#25987) üzenetére


horush
addikt

:W Hát te tudod, hogy neked telefonon szokott megjönni, vagy emailben. :DDD

Amúgy emailben küldik.

(#25989) szab.tam válasza horush (#25988) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

***

thx.
majd lesem.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25990) handrash


handrash
őstag

Milyen türelmetlenek vagytok!

"Azoknak akik (2014. november 5-ig) már My UPC regisztrációval rendelkeztek, legkésőbb november 16-áig automatikusan elküldjük a UPC Wi-Free jelszavukat e-mailben."

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#25991) Gubek-Einste válasza tomp (#25980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én a 1221 netes hiba bejelentőjében mondtam le azonnal amint értesültem a használati "lehetőségről".

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25992) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#25991) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Lehet tudni miért?

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#25993) bozsozso


bozsozso
őstag

Valaki megmondaná, hogy jelenleg cisco epc3212-es modemem van saját wifi routerrel. Így is működik a szolgáltatás?

(#25994) kabelmania27 válasza bozsozso (#25993) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így is tudod használni ha a közelben valakinél van wifis modem.

(#25995) Storms


Storms
őstag

Megváltoztattam a upc-s webmail jelszavam tegnap este , azóta se enged belépni az új jelszóval. Hány nap alatt lép érvénybe?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#25996) riki válasza DS39 (#25966) üzenetére


riki
senior tag

Igen 1221 lehet a szolgáltatást megszüntetni. Pontos lépésre már nem emlékszem /kissé feszült voltam /de saját kiegészítő szolgáltatás felsorolás ,majd némi szünet, akkor mondja az automata Free Wi-Fi kikapcsolása, még egyszer kéri ,hogy biztos vagyok e benne ,majd jelzi,hogy 72 óra a művelet végrehajtásának max. ideje. :U

[ Szerkesztve ]

(#25997) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Budafokon nincs internet.. Másnál nincs hiba?

(#25998) club1 válasza Carlos73 (#25755) üzenetére


club1
veterán

Ugyanez a gondom Budapesten, csak nekem a frekvenciatáblázat szerint a 682 kHz-en kellene lenniük. Valaki tudja hol van a VH1/MTV Rocks/MTV Live HD/Nickelodeon HD Budapesten?

(#25999) paulikg válasza club1 (#25998) üzenetére


paulikg
csendes tag

698 MHz

(#26000) _Csaba_ válasza _Csaba_ (#25997) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Na visszajött..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.