Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Belba válasza Belba (#25898) üzenetére


Belba
őstag

Mégis megtaláltam : Ubee EVW3226 modem :C

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#25902) Intruder2k5 válasza horush (#25900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is kaptam jelszót, pedig nincs My UPC regem, nincs HGW-m, és perpillanat szükségem sincs erre! Szóval a lényeg, hogy nincs ez MyUPC regisztrációhoz kötve szerintem! :)

(#25903) kabelmania27 válasza Belba (#25898) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Annyi hogy hgw azaz router és wifit tartalmaz, létezik bridge mód azaz használhatsz saját routert ha nem felel meg a router része, ha van mód rá ne add vissza a mostani modemet.

(#25904) gduck válasza v.attis (#25883) üzenetére


gduck
addikt

1. Ha most üzemelted be, idő kell amíg aktiválódik a kártya a boxban.
2. A csatornaszámok 1-500-ig vannak, tematikusan csoportonként. Tehát jó pár hézag van benne, az nem hiba! KATT IDE!

(#25905) v.attis


v.attis
őstag

Na, rendbejött minden, telefonon kellett értekeznem.
Lehet láma kérdések, de:
- Mire való az usb a beltérin?
- Laptopomon van hdmi és a beltérin is. Nem lehet használni második megjelenítőként? Tehát a laptop képét és hangját a beltérin keresztül kiküldöm a tévére.?

(#25906) Belba válasza horush (#25900) üzenetére


Belba
őstag

Akkor várok türelemmel, hátha hamarosan mi is kapunk jelszót... :U

kabelmania27 : Köszi! Akkor ragaszkodni fogok ehhez a modemhez (amíg engedik)...

Nagyon köszönöm mindenki tanácsait, máris okosabb lettem!... :R

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#25907) canniball válasza v.attis (#25905) üzenetére


canniball
nagyúr

- Semmire.
- Mi lenne ebben a logika? Nem egyszerűbb egyből a TV-re kötni a lapost? Amúgy nem megoldható, a kimenetet nem tudod bemenetként használni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25908) gduck válasza v.attis (#25905) üzenetére


gduck
addikt

Nem egy HDMI kimenet van a boxon? Nem világos mit hova akarnál kötni, inkább ne tedd :D

(#25909) facan


facan
tag

Én is megkaptam a Wi-Free jelszót.
Bridge módban megy az Ubi, megy a Wi-Free is rajta szépen.
Én jó dolognak tartom!
(a max feltöltési sebességem mintha csökkent volna mióta megy a szolgáltatás.)

(#25910) Intruder2k5 válasza facan (#25909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk - függetlenül attól, hogy engem jelenleg nem érint - jónak tartanám, ha a HGW-ben lehetne látni, hogy mennyi adatot forgalmaztak a Te AP-don...

(#25911) v.attis válasza gduck (#25908) üzenetére


v.attis
őstag

Ezt nem tudtam, hogy az kiment, vagy bemenet, vagy mi...?
De kaptam már választ.
Ja, a tévémen nincs hdmi, a laptopon meg van. Ezt akartam a box közreműködésével összehozni, de nem kockáztatok, nehogy valamit megfőzzek.

(#25912) facan válasza Intruder2k5 (#25910) üzenetére


facan
tag

Mivel teljesen független a saját előfizumtól ezért engem nem érdekel. Nem én managelem, teljes mértékben a szolgáltató felelőssége.
Ellenben ha nagyon levenne a saját sávszélességemből már elgondolkodnék rajta, de szvsz igazat beszélnek :)

(#25913) riki válasza facan (#25909) üzenetére


riki
senior tag

Én viszont nem. Milyen jogon nyitnak hátsó kaput a modemként működő routeren. Én fizetem az ő szolgáltatásuk villanyszámláját ? Úgy ,hogy a modem nem is jelzi ,hogy aktív a wi-fi rész.Azok akik igénylik a jelszót ok ,hogy aktiválják a szolgáltatást ,de aki nem azt milyen jogon. Szerintem a UPC is számított rá ,mert telecenter menüből is le lehet tiltani a szolgáltatást. :W

(#25914) Intruder2k5 válasza riki (#25913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, ez leginkább fordítva lett volna etikus, de az az igazság, hogy a fórumokat bújó pár száz ember, és néhány száz hozzáértő kivételével, az ügyfelek döntő többsége ezt észre sem veszi!

(#25915) Mate válasza riki (#25913) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen. Ezt mondtam én is. Legalább szóljanak, hogy mi történik.

(#25916) riki


riki
senior tag

Eddig nagyon meg voltam elégedve a szolgáltatóval ,minden téren ,de ez a hozzáállás rettenetesen felháborított. :U

(#25917) HofiZoli válasza riki (#25913) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ha nem használod húzd ki.. Úgy nem kell fizetned a villanyszámlájukat.. :W

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#25918) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként azt megnézte már valaki (sorry, de meló miatt nem olvastam végig az utóbbi két nap sok száz hsz-ét), hogy milyen IP címet oszt ki a guestnek? Publikus címet kapnak? Illetőleg tuti nem érhető el a 192.168.0.1, 192.168.1.1, és a 192.168.100.1 címek egyike sem?

(#25919) Mate válasza Intruder2k5 (#25918) üzenetére


Mate
nagyúr

Elég kevés jelszót küldtek még ki, úgyhogy tapasztalat nem sok van. Akinek meg küldtek, az csak sajátját látja, így nem tud csatlakozni :D

(#25920) Intruder2k5 válasza Mate (#25919) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ezt tudom, de volt aki írta, hogy lakótelepen van, és lát néhány UPC AP-t... Meg aztán hátha valaki járt már kint az utcán is az elmúlt két napban! :)

[ Szerkesztve ]

(#25921) gduck válasza Intruder2k5 (#25920) üzenetére


gduck
addikt

Én most látok négyet: -87,-88,-91 értékekkel (hopsz a negyedik már el is tűnt). Szóval ebből a pozícióból használhatatlan. Jobb lett volna ennek a "Szomszéd-Wifije" elnevezést adni, Wi-Free helyett :D

(#25922) TIT válasza szab.tam (#25862) üzenetére


TIT
veterán

De megtörtént mert én ugyanazokkal a feltételekkel kötöttem szerződést és ez nem az.
A diginél is volt balhé az axn miatt és visszarakták.
Több meg nem lett a digitális csati csak kevesebb(filmcafé,universal.lifenetwork)analógot meg mindenki ad pluszba.Az,hogy a gagyi elavult net miatt elveszik ahhoz semmi közöm és átteszik a goldba,hogy még többet fizessek.
Majd az nhh eldönti.

(#25923) Đobostorta válasza TIT (#25922) üzenetére


Đobostorta
tag

De akkor miért itt füstölögsz és miért nem a legelső pillanatban a fogyasztóvédelemnek írtál? :)

(#25924) gduck válasza TIT (#25860) üzenetére


gduck
addikt

Jah, hát ezt mindenki másképp látja :D

[ Szerkesztve ]

(#25925) TIT válasza Đobostorta (#25923) üzenetére


TIT
veterán

Már írtam de nem annak,füstölögni meg lehet azért van,főleg,hogy kamuznak.
Szerencsére nem mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#25926) kaszaf válasza Intruder2k5 (#25918) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

5.184-el kezdődő ip-t kaptam.

(#25927) donmackó válasza TIT (#25922) üzenetére


donmackó
őstag

Olvasd el az Ászf ezen pontját -> 9.2.2.1 A Szolgáltató az Előfizetői Szerződést az alábbi esetekben módosíthatja egyoldalúan. Elérhetőség: [link]

5.)
ha a szerződéses jogviszonyok, szerzői jogi okok, az előfizetői igények, a jelszolgáltatás körülményei vagy egyéb érdekek, körülmények figyelembe vételével (ide értve az Előfizetői igények, valamint a műsordíjak gazdasági hatásának és a műsorok minőségi jellemzői adatainak összevetését is) a programválaszték, a programcsomagokban található csatornák, vagy a programcsomagok száma, összeállítása módosul;

Release the cable hounds!

(#25928) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nem mintha lenne úgy gond de nem alacsonyak az értékek?

(#25929) facan válasza Mate (#25915) üzenetére


facan
tag

A kommunikációs részével én sem értek egyet (mármint a kommunikáció hiányával), attól függetlenül hogy maga a szolgáltatás tetszik. Még. :)

(#25930) D@ni88


D@ni88
addikt

Ez mennyire minőségi osztó?

(#25931) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Amúgy egyszer már regisztráltam a MyUPC-re. Hol lehet belépni egyáltalán? :F

(#25932) Mate válasza F_Zolee (#25931) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt kérdezem már mióta, de még nem érkezett válasz :D

Mindenhol csak regisztrálni lehet.

Egyszer sikerült eddig belépnem, mikor regisztráltam.

Illetve google kereséssel be tudtam lépni, de értelmét nem láttam. Gyakorlatilag egy lebutított ügyfélszolgálat menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#25933) gduck válasza F_Zolee (#25931) üzenetére


gduck
addikt

(#25934) bozsozso válasza F_Zolee (#25931) üzenetére


bozsozso
őstag

[link]

szerk.: Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#25935) sushika válasza F_Zolee (#25931) üzenetére


sushika
tag

Ügyfélszolgálat>saját upc profil

(#25936) blakey válasza Mate (#25932) üzenetére


blakey
titán

Azért annyira nem lehet nehéz. :)
upc.hu majd ógyfélszolgálat és ott rámész a szolgátatásaim (vagy személyes adatok) menüpontra és máris feldobja a kis ablakot. :) Ha külön oldalon szeretnél belépni akkor, úgyfélszolgálat és "Saját UPC profil" fülre kell kattíntanod.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25937) Mate válasza blakey (#25936) üzenetére


Mate
nagyúr

Saját UPC profilt nem találtam meg magamtól.

Viszont továbbra se értem mi értelme az egésznek? Gyakorlatilag semmit nem lehet ott csinálni. Ügyfélszolgálat menüpontnak van értelme, de oda meg nem kell regisztrálni.

Nem néztem meg külföldi UPC honlapokat, de gyanítom ott my upc-hez pakolták azokat, amiket nálunk az ügyfélszolgálat menüpontba.

[ Szerkesztve ]

(#25938) adika4444 válasza kabelmania27 (#25887) üzenetére


adika4444
addikt

Nekünk mint Telekomosknak van IP-passtrough...:))
de tényleg kincs, ahol UPC-t használok ott is olyan van, soha nem szakad szinte.

üdv, adika4444

(#25939) blakey válasza Mate (#25937) üzenetére


blakey
titán

A myupc a régi regisztráció során megdott elérés, mikor én regisztráltam mlég nem myupc volt. :)
Az úgyfélszámos belépés az új , kb 2-3 éves dolog.

Lassan ideje lenne egyeségesíteniük. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25940) Mate válasza blakey (#25939) üzenetére


Mate
nagyúr

"Lassan ideje lenne egyeségesíteniük."

Igen, erről beszélek. Mert így semmi értelme a myupc menüpontnak.

(#25941) blakey válasza Mate (#25940) üzenetére


blakey
titán

Azért van, mert azzal a regisztrációval lehet beállítani telefonon, neten a felvételt (ha van rögítős boxod), Adatokat is tudsz módosítani a másiknál meg szolgáltatást, stb-t tudsz csinálni, tehát érdemes együtt kezelni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25942) kabelmania27 válasza F_Zolee (#25928) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#25943) Storms válasza Intruder2k5 (#25902) üzenetére


Storms
őstag

Neked hol küldték a jelszót? De miért küldtek kódot neked, ha nincs My UPC reged? Akkor milyen Felhasználói névvel fogsz csatlakozni egy Wi-Free AP-re?

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#25944) eight válasza Gubek-Einste (#25864) üzenetére


eight
senior tag

Nincs nagy baj az értékekkel, de ide lyukadunk ki minden évben már a kezdetek óta. Értékek rendben, ti mondjátok hogy ne hagyjam magam és telefonáljak nekik, UPC kijön, és nem talál semmit, modem csere nem segít, a hozzáértő kollégák figyelik bentről és nem látnak hibát, stb.... A net meg csak hajnalban jó már vagy tíz éve, amikor nem használja rajtam kívül senki.

Inkább lenne csak 10 Mbit de az minőségi. Egyébként azért is vettem 60-as netet anno (120-ra emelték valamikor) mert ahhoz már többcsatornás modem/net járt. Jó is volt pár hónapig az igaz, csak ámuldoztam, de gyorsan vége lett a mesének. Gondolom már annyi felhasználót kötöttek rá a környéken a nodra hogy a negyedét se bírná el napközben.

Nem sírok vagy csodálkozom, mert már a kezdetektől tudom, hogy évente (összeadva) kb. 3 hónapig van net és 9 hónapban meg fizetem a betárcsázós minőséget, csak az elmúlt két hétben tényleg padlót fogott megint a dolog (hát talán ez egy kicsit túlzás volt, mert mondjuk a sebesség tényleg 60 Mbit felett van többnyire, de mivel én nem töltök le, ezért ez nekem nem nagy segítség). Szóval eddig 4 csatornám volt felfele, és gondoltam rákérdezek hogy van e info miért modosították.

A két kerülettel arrébb lakó (szintén UPC-s) keresztfiammal akartam egy kicsit minecraftozni, és 150-200 volt pingje szegénynek, de többnyire inkább csak végtelen (telefonomról is annyi volt a ping hozzám, hozzá viszont 40ms, szóval itt volt a hiba és nem nála). Arról, hogy a haverokkal mondjuk valamit 3-4-en játszunk, és én indítsak egy szervert már a múlt évtized óta szó sem eshet, mert két házzal odábbról is reménytelen a dolog, nemhogy egyszerre több ember, és van aki akár a város másik feléből.. áh!

Egyébként ezek az értékek:

(#25945) Intruder2k5 válasza Storms (#25943) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

E-mailben küldték ki, mindkét általuk ismert címemre jött ugyanaz a levél! Egy UPC-s, és egy gmail-es! Hogy miért küldték, ne kérdezd, én nem kértem, nem is fogom használni! Felhasználónevet nem is írtak, annyi van ott, hogy "az Ön MyUPC-s felhasználói neve", alatta pedig egy generált jelszó! Azt esetleg el tudom képzelni, hogy az általuk szintén automatikusan és kéretlenül kiosztott upc-s e-mail címem a felhasználónév!

(#25946) Mate


Mate
nagyúr

Azért jófejek, hogy azoknak akik nem akarják használni a szolgáltatást illetve nem is vesznek részt a megosztásban a modemük miatt, akiknél meg már első perctől megy a cucc nem kapnak :D

(#25947) kabelmania27 válasza eight (#25944) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#25948) str8


str8
tag

A UPC-nek az az állítása, hogy az előfizető eddigi szolgáltatása semmilyen módon nem változik/lassul az ott megbukik, hogy az Ubee eszközök Wi-Free hálózatának MAC címe és frekvenciája megegyezik az eddigi wifijével és így egyazon fizikai közeget használja a Wi-Free-re és a UPCxxxxxx hálózatra kötött eszköz, tehát igenis lassul a meglévő wifi hálózat, ha használják a Wi-Free-t.

(ez egyelőre nem 100%, mert a saját Wi-Freen nem tudom tesztelni, de erős a gyanúm, hogy így van)

(#25949) Mate válasza str8 (#25948) üzenetére


Mate
nagyúr

Tegnap néztem és nálam külön MAC címe volt.

(#25950) Intruder2k5 : Ez azért lényegtelen, mert ubee modem sima upc netre is alkalmatlan :D Minimális feltöltés és ki is nyiffant az a *ar.

[ Szerkesztve ]

(#25950) Intruder2k5 válasza str8 (#25948) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, ez teszt nélkül is 100%! Persze, egy 30Mbps netet ettől függetlenül tud jelenleg is továbbítani teljes egészében, de, ha mondjuk 120-as, vagy 240-es csomagod van, és rákapcsolódik 1-2 kliens a guest hálózatra, akkor bizony simán megérezhető a csökkenés! Ugyanez igaz WiFi-n LAN<->LAN irányban történő nagyobb másolás esetén is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.