Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Peltár válasza kabelmania27 (#25350) üzenetére


Peltár
aktív tag

Van notv szűrő mert nincs TV. A hirtelen bőségben lehet majd én is 8/2 helyett átkerülök 8/4-be vagy független, az "üres" csatornák számától a 8/4 vagy ha jól értettem 16. Tudod volt RubiCom terület.

[ Szerkesztve ]

(#25352) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Az oké, hogy nincs netem, de miért? Van valami karbantartás? Hétker, bözsiváros. Ültem a gép előtt, és egyszer csak minden következmény nélkül eltűnt. Factory reset megvolt.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#25353) szab.tam válasza Cucuska2 (#25352) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én mindig fel szoktam hívni a 1221-et, mert ha központ hiba van, a gépi néni rögtön csiviteli...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25354) daniel2121 válasza kabelmania27 (#25345) üzenetére


daniel2121
senior tag

De amúgy meddig kell várnom a reklamációval, mert ugye a szerződés az szerződés.

(#25355) kabelmania27 válasza daniel2121 (#25354) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet köze van a silver megszűntetéshez, akár most is bejelentheted a problémát.
Cucuska2: Tévéadás van?

[ Szerkesztve ]

(#25356) Intruder2k5 válasza daniel2121 (#25354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semeddig sem kell várnod, akár már most is reklamálhatsz, ilyen kikötés nincs!

(#25357) Cucuska2 válasza kabelmania27 (#25355) üzenetére


Cucuska2
őstag

Felhívtam a 1221-et, mondták holnap reggelre megoldják, de már van net. És nincs tévém.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#25358) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Tegnap változhatott valami mert van Discovery Channelem és National Geographics TLC, Boldog vagyok, mert a két kedvencem visszajött :) Most már néha tv-zni is fogok.

(#25359) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Mivel sikeresen kinyírták az analóg kábeltv-t, nézegetem az lehetőségeket. A Trio M-el kapcsolatban lenne kérdésem (ebben Digital Bronze tv, Fibernet 120, és Nonstop S telefon van).

1. Az online felületen van, hogy 4 hónapig ingyenes a +32 darab Digital Gold csatorna, illetve a 240-es Fibernet. Ha ezt bepipálom, akkor a 4 hónap lejárta után automatikusan átvált a drágább csomagba, vagy marad az eredeti Bronze, illetve 120-as Fibernet?

2. Ehhez a csomaghoz mindenképp kell mediabox? Három tv van a lakásban, két CRT, és egy HD ready plazma, plusz HD csatorna és a műsorrögzítés nem kell. Ebben az esetben a mediaboxit 0 Ft-ért adják. Három tv-hez három mediabox kell? Ha igen, ennek mi a felára? Vagy hogy van ez?

(#25360) club1 válasza Hauptmann (#25359) üzenetére


club1
veterán

Mivel bepipáltad, le kell mondanod időben, ha nem akarod a következő hónaptól fizetni az árát.
UPC-nél a digitális csatornák kódolva vannak, ezért minden tv-nél kell egy-egy box vagy médiakártya. HD nélkül a 2. tv-től 890 Ft talán a box. Ha HD-t is akarsz nézni, akkor az tv-ként plusz 1000-1000 Ft.
Mint a katonatiszt....

(#25361) Hauptmann válasza club1 (#25360) üzenetére


Hauptmann
addikt

Aha, szóval a plusz 2 box még 1800 Ft. Biztos nem direkt nyírták ki az analóg adást. Leszívhatnak. :(

(#25362) club1 válasza Hauptmann (#25361) üzenetére


club1
veterán

Nagyjából egyetértünk. Sajnos nálam UPC konkurenciának csak csodás Telekom iptv van, ami dettó ugyanez, megfejelve azzal, hogy a második-harmadik boxon még HD-t sem igazán lehet egy időben a többiekkel nézni. No ilyen konkurens mellett, vígan találják ki ezeket a dolgokat.

(#25363) F_Zolee válasza Hauptmann (#25361) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ettől független a csomagok ára is úgy alakul évről évre, hogy hosszabbítás után is drágábban adják ugyanazt a szolgáltatást vagy épp azért drágul, mert "véletlen" megszűnt az a termék amire előfizettél.
És még most külön öröm lesz az új adó ezzel együtt...

[ Szerkesztve ]

(#25364) cris78


cris78
őstag

Van valakinek tapasztalata, hogy a posta futár milyen napszakban küldi az sms-t, hogy másnap szállítják ki a upc-s terméket?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25365) |AP| válasza cris78 (#25364) üzenetére


|AP|
veterán

nekem csak annyi tapasztalatom van, hogy okt. 15 óta várom a postást a mediacarddal....

(#25366) pimmi


pimmi
senior tag

upc sd boxhoz milyen kábeleket adnak? köszi

(#25367) canniball válasza pimmi (#25366) üzenetére


canniball
nagyúr

Scartot.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25368) kungzi


kungzi
veterán

Mindenre fel van csatlakozva a modem, de még sincs net, mert nem oszt ki ip-t a gépnek. Egyszer csak elment a net és azt mutatja, hogy nincs ip cím. Na ez mi a rákért van?

(#25369) szab.tam válasza cris78 (#25364) üzenetére


szab.tam
nagyúr

amikor a hd boxot hozták, nem jött sms. a gyökér kb. fél órával előtte próbált meg felhívni.
én le voltam halkítva. egy óra múlva amikor visszahívtam, akkor közölte, hogy már volt kint.
úgyhogy mehettem a postára.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25370) Out válasza szab.tam (#25369) üzenetére


Out
addikt

Ez tényleg szemétség, hogy annak ellenére, hogy nem vetted fel a telefont, ő mégis kiszállitotta volna neked a csomagot és utána nem volt hajlandó visszamenni hozzád. Micsoda egy világ :F

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#25371) Intruder2k5 válasza Out (#25370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért tegyük hozzá, hogy a Posta rengeteg embernek szállít csomagot, nem lehet mindenkihez külön-külön igazodni, megpróbálta felhívni őt, nem vette fel, megpróbálta kézbesíteni, sikertelenül, ennyi! Mások is várják a csomagot, van egy felállított sorrend, megtervezett útvonal, ha valaki miatt ez bukik, akkor sok minden borulna utána, ha egy valakihez visszamegy, lehet másik három fog anyázni, mert később ér oda, vagy oda sem ér aznap! Mondanom sem kell, hogy ott is igencsak létszámhiányosan, túlterhelve dolgoznak, minden kézbesítő több körzetet visz, felénk már szombaton is be kell menniük, szóval nem feltétlen hibáztathatók! Ha valaki csomagot vár, és tudja, hogy hívni fogják, akkor ne kapcsolja ki, némítsa le a telefonját, ennyi konstruktivitás elvárható a másik oldalról is, vagy legalábbis aztán ne gyökerezze le a postást!

[ Szerkesztve ]

(#25372) gorkmc válasza cris78 (#25364) üzenetére


gorkmc
tag

Nekem is csak előző nap jött sms, hogy holnap hozzák. Sőt, az UPC szerint más át se vehette volna, csak ha van meghatalmazása. Ehhez képest egyszer csak ott volt a doboz az asztalomon (céghez kértem, nem a lakásra). A posta nyomkövetésen se látszik több infó, csak hogy melyik postahivatalban van épp a csomag.

(#25373) Treck válasza Intruder2k5 (#25371) üzenetére


Treck
aktív tag

Sztem nem jott at neked az ironia a kommentbol... :) O is pont arrol beszelt, mint amirol te :)

http://google.treck.hu

(#25374) Out válasza Treck (#25373) üzenetére


Out
addikt

Köszönöm, hogy nem kell magyarázkodnom :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#25375) Intruder2k5 válasza Treck (#25373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát így utólag lehet kicsit felületesen olvastam!

Out, sorry akkor, de végül is egy véleményen vagyunk! :)

[ Szerkesztve ]

(#25376) riki


riki
senior tag

Sziasztok !
Sajna én is beálltam az Ubee gyűlölők népes táborába. Aki csak nettezni akar arra még jó,de pld.Wot-ra alkalmatlan. Elméletileg nem volt csomagvesztésem,de a tankom időnként teleportált. Érdekes az első héten minden rendben volt. Aztán felment a ping a 12 ről 38 -120-ra. Azóta így is maradt . Ment vissza a tp.link a régi helyére. Azóta minden szárnyakat kapott. Modemnek tényleg jó /lehet jobb is, mint a cisco volt / ,mert azóta a ping 8 ! wi-fi-n. Azért mégis nagy csalódás volt ez a doboz. :W

[ Szerkesztve ]

(#25377) cris78 válasza gorkmc (#25372) üzenetére


cris78
őstag

De amíg a posta nem küldi az sms-t addig a ragszámot sem tudom, hogy utána nézzek...

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25378) kabelmania27 válasza kungzi (#25368) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sajnos ezek a hgw-k hamar felmondják a szolgálatot.
Modem újraindítás nem segít?

[ Szerkesztve ]

(#25379) mlinus válasza riki (#25376) üzenetére


mlinus
őstag

szar a firmware, a hardver ennél többet tud. megnézném gyári firmware-el mondjuk, a tákolt upc helyett...

(#25380) gduck válasza Intruder2k5 (#25371) üzenetére


gduck
addikt

+1

(#25381) kungzi válasza kabelmania27 (#25378) üzenetére


kungzi
veterán

Gép ujrainditas kellett.

(#25382) gorkmc válasza cris78 (#25377) üzenetére


gorkmc
tag

Az előző napi sms-ben ott lesz a ragszám. A UPC ügyintézője szerint a kiszállítás napján is küldenek smst, hogy mikor jönnek. Na ez nem történt meg.

(#25383) szab.tam válasza Out (#25370) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem értitek.
ha fél órával a kézbesítés előtt felhív, hogy hozza a csomagot, akkor olyan, mintha fel sem hívott volna.
ha előző nap, vagy akár reggel jön egy sms, az ér valamit.
ez így csak egy alibihívás volt, (mert ugye meg kellett ejtenie, ha benne van a szolgáltatásban), de a gyakorlati haszna a nullához konvergált.
ilyen erővel a ház elöl is felhívtatott volna, mielőtt becsönget.

sehol nem kifogásoltam, hogy nem volt hajlandó visszajönni hozzám.
írtam ilyet?
ezt csak te találtad ki...

****

(#25371) Intruder2k5
"Ha valaki csomagot vár, és tudja, hogy hívni fogják, akkor ne kapcsolja ki, némítsa le a telefonját,"
a upc csak ezt adta meg:
a kézbesítés várható időponntja: 2014.10.17-11.04.
ez egy több, mint 2 hét.

ti ezt tényleg nem értitek.... :N

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25384) |AP| válasza szab.tam (#25383) üzenetére


|AP|
veterán

én veled értek egyet.
Rengeteget szívtam már a különböző futárszolgálatokkal, kézbesítőkkel. Ha az embernek olyan munkája van, hogy nem ül egész nap az irodában/otthon, akkor agyalhat azon, hogy hogy szervezze meg.
Tudom, be lehet menni ügyfélszolgálatra is, dehát az sem egy időtakarékos megoldás...
Ha szólnak, hogy másnap hozzák az már könnyebb, az ember igyekszik úgy szervezni a napját. Manapság ez ne legyen már akkora science-fiction, hogy egy automata üzenet jön (számtalan webshop is képes rá, akkor a posta miért nem?)

Másik megoldás lehet még a Pick-Pack pont, amit én nagyon szeretek, mert kényelmes, nem kell miatta felborítani a napot. T-mobil webshopban vettem például telefont, nem kellett várni a futárt, csak simán felkaptam hazafelé.

(#25385) D@ni88


D@ni88
addikt

Másnál nem szaggat a tv adás?

(#25386) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#25371) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Jééé..így is lehet beszélni egy szolgáltatóról..???
Akkor tényleg csak a upc-nél dogozik gyökér banda...

(#25387) kabelmania27 válasza D@ni88 (#25385) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mindegyik vagy csak egy-egy adó szakad?

(#25388) tomp


tomp
félisten

Újraindulhat úgy a modem, hogy ne aludjanak ki a LED-ek rajta?
Cisco EPC3925-ön megálltak a ledek villogása(lan és wifi) majd a tv közölte, hogy nem tud csatlakozni a modemhez. Laptop kábellel összekötve kiírta, hogy a modemhez van csatlakozva de nem volt net. Még ha a net ment volna el az oké, de otthoni megosztás sem ment a modemen keresztül mert a tv-t ledobta a wifiről. 1perc után helyrejött magától.

(#25389) szab.tam válasza D@ni88 (#25385) üzenetére


szab.tam
nagyúr

érdekes.
nálam is.

de csak a hd csatornák.
az előbb a tv2hd tények, eurosport2 hd snooker.

a jelenség olyan, mint amikor a pc-n a játék procilimites, és microlag.
tipikusan, mint anno a dirt 1-ben...

***

de nálam nem folyamatos, hanem fél - 1 percenként pár mp-ig.

***

viszont a kockázódás elég sűrűn jön.
de ez is csak a hd csatornákon.
a kép bizonyos területein, rövid ideig.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25390) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

üdv!

nem vagyok nagy hálózatis, le tudná nekem valaki írni részletesen, hogy hogy lehet ezt az Ubee modemet bridge módba rakni? köszi :R :R

(#25391) cris78


cris78
őstag

Ma sem jött box amit mára ígértek. Felhivtam őket, erre azt mondja oda sem adták még a futárnak.
Csak azt tudnám, hogy a upc nem készült fel, hogy többen fognak második boxot kérni itt a nagy átállásban?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25392) |AP| válasza cris78 (#25391) üzenetére


|AP|
veterán

én is most kérdeztem rá 16 nap után, hogy mikor kaphatom meg a kártyát, amit már egy ideje megrendeltem. Azt mondják valahol a postán akadt el, küldenek egy másikat... talán még egy hét és meg is érkezik :U

(#25393) cris78 válasza |AP| (#25392) üzenetére


cris78
őstag

Kértél vigaszdijat? ;)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25394) club1 válasza cris78 (#25391) üzenetére


club1
veterán

Fogalmuk sem volt, hogy hányan nézik az analóg adásaikat. A semmire pedig nehéz tervezni, főleg, hogy az első jópár hónapban ez nekik elég nagy költség, persze később elég jó plusz bevétel is.

(#25395) cris78 válasza club1 (#25394) üzenetére


cris78
őstag

Mi az hogy fogalmuk sem volt? Akkor mi alapján küldték ki a boxokat? Meg a levelet?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25396) club1 válasza cris78 (#25395) üzenetére


club1
veterán

Digitális előfizetők esetén a UPC pontosan tudja, hogy hány tv-n nézik a csatornákat. Analóg esetében előfizetőnként egy tv a biztos, a többiről fogalmuk sincs. Ugyanez igaz azoknál a digitális előfizetőknél, akik pl. 1 tv-n nézik a digitális adásokat, és 3 másikon az analógokat (mint pl. az én családom). Mindebből következik, hogy nem kiszámítható, hogy egy analóg csatornaszűkítéssel, 0, 1 vagy 2, esetleg 3 tv-re fognak digitális előfizetői kártyát és médiakártyát vagy boxot igényelni. Ez több tízezer előfizetőnél több tízezres bizonytalansági tényező, amit gondolom nem akartak pluszban megfinanszírozni. A befektetőik nagyon nem nézték volna jó szemmel, ha 10-40 ezer box és előfizetői kártya a hazai UPC nyakán marad.

(#25397) |AP| válasza club1 (#25396) üzenetére


|AP|
veterán

ez az érem egyik oldala. A másik oldalán meg vannak a felhasználók/előfizetők, akik kapnak egy levelet, hogy az analóg csomag meg lesz vágva. Erre még időben reagálva rendelnek egy plusz boxot/kártyát, amit aztán 3 hét alatt sem sikerül nekik kézbesíteni, miközben az analóg csatornák nagy része már megszűnt.

Most nem arról van szó, hogy nem bírom ki pár csatorna nélkül 2-3 hétig, csak valahogy ezt az egészet nem ártott volna kicsit jobban előkészíteni/megoldani, ha már egyszer úgy hívják magukat, hogy "szolgáltató"

(#25398) picur10


picur10
aktív tag

Szerda délután megrendeltem, tegnap jött az sms, hogy ma jönnek és délben itt volt a postás a modemmel.
Sikerült belőnöm mindent, tv megy viszont a nettel szenvedek.

Itt a mai sebességmérés, a legalsó még a 30Mbit-es nettel, a többi az új modemmel.
Hogy a fenébe ugrálhat ennyire a sebesség? Ráadásul a 240-től mind elég messze van, bár ez a legkevesebb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25399) kabelmania27 válasza picur10 (#25398) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem jelszint értékeket.

(#25400) mlinus válasza picur10 (#25398) üzenetére


mlinus
őstag

mert. ez ilyen... még nem minden területen szabadítottak fel extra downstream csatornákat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.