Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) blakey válasza str8 (#25785) üzenetére


blakey
titán

Logikátlan, hiszen egyhez csatlakozol, miért kéne látnom az összeset? AP-ként viselkednek, úgy ahogy egy lakásban 3 router ami egy SSID-t bíztosít.

(#25789) mate3553
Ez így oké, azt erősíti meg szerintem, hogy egy van, az hogy azon belül hogyan oszlik meg, a felhasználó szempontjából lényegtelen

(#25784) DS39
És te látod, hogy van hotspot-od, mert én semmi változást nem látok.

(#25791) proradeon
Ha jobban megnézed akkor az 1 hálózat, ott van bal oldalon a kis háromszög.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25802) Mate válasza blakey (#25801) üzenetére


Mate
nagyúr

Senki nem vitatta, hogy felhasználó szempontjából lényeges lenne. Nyilván elfelejtetted már, hogy miért kellet beraknom a képet.

Más: Kapott már valaki kódot?

[ Szerkesztve ]

(#25803) Kari1


Kari1
aktív tag

Akinek esetleg már működik az megnézné az alábbiakat:
-wifi-free-ről el lehet érni a router admin felületét?
-a saját és (saját) wifi-free hálózat külső ip címe egyezik vagy különbözik?

(#25804) blakey válasza Mate (#25802) üzenetére


blakey
titán

Nem felejtettem el, a kép alapján 1 Wi-Free van (azon belül mutatja, hogy mely eszköz(ök) biztosítja), csak a "fő" Wi-Free-hez tudsz csatlakozni. Nekem a gépen és a programban is csak egyet mutat, tehát nem tudom biztosra, hogy melyik biztosítja. Lehet, hogy 2, lehet, hogy csak az egyik, az enyém egyelőre nem biztosít hozzáférést.

Szerintem nem sokan kaptak jelszót mivel még el sem indult a szolgáltatás, legalábbis csak részben működik. Lehet, hogy az új regisztráció során azonnal küldenek, de én évek óta regisztrálva vagyok, így idővel fogom megkapni.

(#25805) DS39
Mutasd, mert nekem nincs. :)
Változott a firmware? Enyém 2013. dec. 30-i.
A másoké nem érdekel, csak az epc3925-ös felületén szeretném látni. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25805) DS39 válasza blakey (#25801) üzenetére


DS39
nagyúr

a routeren belül (192.168.1.1) igen látszik hogy van hot spot, és a laptopon az elérhető hálózatoknál is.
(de van a házban több upc előfizető, és wifi hálózat, tuti nem csak általam van biztosítva annak elérhetősége)

szerk: nem az nem változott, viszont több új menüpont lett wireless-en belül, van egy GuestNetwork is ahol egy nem bekapcsolt hálózat is van, UPC_MultiMedia vagy mi fene.

(teszek be mindjárt képet)

[ Szerkesztve ]

(#25806) DS39 válasza DS39 (#25805) üzenetére


DS39
nagyúr

szóval van egy ilyen:

és a hot spot

(#25807) blakey válasza DS39 (#25806) üzenetére


blakey
titán

Nálam ennyi van:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25808) DS39 válasza blakey (#25807) üzenetére


DS39
nagyúr

itt nálam is. a második képem ahol a hot spot látszik a legfelső menü: Status majd azon belül a Wireless fül alatt található.
(de ahogy nézem nálad nincs Guest Network fül a képeden, szóval lehet még nem kaptad meg ezt az "update"-t)

[ Szerkesztve ]

(#25809) blakey válasza DS39 (#25808) üzenetére


blakey
titán

Azt itt tettem be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25810) DS39 válasza blakey (#25809) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor egyértelmű, te még nem vagy hot spot.

ami érdekes, hogy nálad még engedélyezve van a TKIP + AES, nálam a TKIP már kb. 3 hónapja nem választható opció, csak az AES.

(#25811) pippin12


pippin12
tag

Én remélem minnél többen engedélyezik, legalább a belvárosban lenne "ingyen", megbízható wifi. Egyébként jött már vkinek jelszó ? Nekem baszik küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#25812) hodostamas válasza Mate (#25768) üzenetére


hodostamas
addikt

Előbb olvasni, aztán sírni: " A UPC Wi-Free által kínált sávszélességet a UPC minden esetben az Engedélyező előfizetésén felül biztosítja a Felhasználóknak a kábelmodem egy olyan csatornáján, amely teljes mértékben elkülönül az előfizetésben érintett csatornától. "

(#25813) Mate válasza hodostamas (#25812) üzenetére


Mate
nagyúr

Fantasztikus, hogy ezt bemásoltad. Csak legközelebb olyannak címezd, akit érdekel és emiatt háborog.

(#25814) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy Sport1 hd nálatok van-e. Analóg megy.

(#25815) HofiZoli válasza Mate (#25813) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Jól van na, jól megakarta mondani, hát megmondta! :D :D ;)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#25816) Pharaoh válasza pippin12 (#25811) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Nekem küldtek már jelszót, viszont a modemem még nem Hotspot -os

(#25817) proradeon válasza bozsozso (#25814) üzenetére


proradeon
őstag

Nálam megy szépen. (XIII. kerület)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#25818) bozsozso válasza proradeon (#25817) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, Miskolcon nem megy de csak a HD. Analóg és a sima van. Nem találok sehol semmit, hogy esetleg frekvencia változás lett volna.

szerk.: azt nem írtam, hogy médiacarddal

[ Szerkesztve ]

(#25819) Pharaoh válasza bozsozso (#25818) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Miskolcon ma vagy tegnap vagy 20 csatornát új helyre tettek így nekem újra kellett hangolni a TV-t ( mediacard)

(#25820) LÁZ válasza bozsozso (#25814) üzenetére


LÁZ
addikt

van, vitorláznak :D BP

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#25821) bozsozso válasza Pharaoh (#25819) üzenetére


bozsozso
őstag

múlt héten vagy azelőtt is keverték a "lapokat" már megint? Meg tudja valaki mondani, hogy Miskolcon melyik frekvencián van a sport1 HD? az 594-en nincs, eddig ezen volt és a upc honlapon is ezt írja.

(#25822) adika4444 válasza pippin12 (#25811) üzenetére


adika4444
addikt

Hát, ha rajtam múlik, én biztosan engedélyezem, ha tőlem külön IP, nem érik el a modem management panelt, hát egészségükre legyen.
Még valami, ez adatforgalom korlátlan? Torrent megy rajta? Ha én netezek rajta, akkor más sávszélje csökken?

üdv, adika4444

(#25823) poli27


poli27
veterán

Amúgy ez annak is menni fog akinek csak modeme van?

(#25824) adika4444 válasza poli27 (#25823) üzenetére


adika4444
addikt

Nem fog menni, mert a sima modemben nincs Wi-fi, se DHCp szeró. Tehát butuska hozzá. Ennek a használatához igényelni kell wi-fi--s modemet, amit aztán bridge módba is tehetsz, a szolgáltatás menni fog.

üdv, adika4444

(#25825) Thoty válasza vg (#25800) üzenetére


Thoty
senior tag

ok, az stimmel, az nem volt világos - mert nem olvastam vissza a topicban -, hogy a router felületén is látszik ez a menü :)
Délután kikapcsoltattam, most néztem, nekem eltűnt a Wifi4All menüpont.

(#25826) Intruder2k5 válasza poli27 (#25823) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem küldtek jelszót, és csak modemem van! Mondjuk engem nem érdekel, így felesleges volt! :)

(#25827) blakey válasza adika4444 (#25824) üzenetére


blakey
titán

Ha a wifis modem bridge módban van és ki van kapcsolva a wifi akkor hogyan megy a Hotspot? :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25828) Lacko87


Lacko87
tag

Jó estét!
Az elmúlt 2 hétben többször is előfordult, hogy az esti órákban elment a net és csak valamikor hajnalban jött vissza. Nem tudom, hogy valamilyen karbantartás miatt, vagy nálam lévő hiba miatt történt ez. Kimásoltam a router oldaláról az adatokat, kérdésem, hogy ezek alapján látható-e valamilyen probléma?

[ Szerkesztve ]

(#25829) blakey válasza Lacko87 (#25828) üzenetére


blakey
titán

Igen, probléma van, de majd jön kábelmánia és felteszi a szokásos kérdéseket. :)

De felhívhatod a 1221-et, hogy nézzék meg.

(#25830) DS39
A kérdésemnek az a lényege, hogy valaki azt állítja, bridge módban is van hotspot, de aki bridge módban használja a modemjét miért hagyja bekapcsolva a wifit, tehát ha kikapcsolja akkor hogy van hotspot? - ez a kérdésem lényege. :)
Tiszta sor, hogy nincs ilyenkor, de azt "állítják", hogy van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25830) DS39 válasza blakey (#25827) üzenetére


DS39
nagyúr

sehogy, de máséra rá tud csatlakozni, mert "hivatalosan" nem kapcsoltatta ki a szolgáltatást, ami ugye egyet jelent azzal hogy te sem veheted igénybe.

(#25831) adika4444 válasza blakey (#25827) üzenetére


adika4444
addikt

Külön csatornán megy. Ezért el tudom képzelni, hogy a bridge-be tett cucc is tud szórni, mert üfsz-en kell kikapcsoltatni. És tudtommal nem lehet kikapcsolni csak úgy a ketyere admin felületéről, csak a saját otthoni wi-fi-t.

üdv, adika4444

(#25832) Arolotifar válasza adika4444 (#25831) üzenetére


Arolotifar
őstag

De akkor látni kellene a wlan hálózatok között, nem?
A házban szinte mindenki UPC-s, mégsem találok egy aktív Wi-Free-t sem.
Pedig aktiválva lett nálunk is, de mivel bridge módban üzemel, saját routerrel, nehezen tudom elképzelni, hogy így is megy.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#25833) adika4444 válasza Arolotifar (#25832) üzenetére


adika4444
addikt

Biztos még nem engedélyezték. Egyébként csak egyet fogsz látni Windows 7, iOS, Android. Azért, mert a név egyezik. Valami MAC alapú listázó tudná csak mutatni mennyi van...
összegezve: Ha 1 db van, vagy 30, akkor is csak 1x fogod látni a SSID-jét, különböző jelerőséggel, a hozzád legközelebbinek a jelerősségével.

üdv, adika4444

(#25834) poli27


poli27
veterán

Pedig megy bridge módban is ez tuti, hotspot módon megy, azaz a jelszavak egy központi szerveren vannak oda azonosít.Teljesen független a saját wifitől, nem is tudod konfigolni a HGW felületén, mivel csak távolról lehet menedzselni...

[ Szerkesztve ]

(#25835) D@ni88


D@ni88
addikt

Hol lehet majd kikapcsolni a wilfree opciot?

(#25836) DS39 válasza poli27 (#25834) üzenetére


DS39
nagyúr

elképzelhető, hogy ilyen sunyin van megoldva. remélem, ha kihúzom a dugót, akkor áramot termel magának, és úgy is szór :DDD

D@ni88: 1221-et kell felhívni és kérni hogy kapcsolják ki. 72 órán belül végrehajtják. egyébként minden infó elérhető ezzel kapcsolatban a upc.hu/wifree oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#25837) ripla


ripla
őstag

üdv, az lenne a kérdésem, hogy nagykanizsa-palin térségében szolgáltat a upc?
mert azt tudom, hogy nagykanizsa, és nagykanizsa-miklósfa helyeken, ott igen.
de nagykanizsa-palin nevű településen mi a helyzet?

(#25838) Mate válasza ripla (#25837) üzenetére


Mate
nagyúr

(#25839) horush válasza ripla (#25837) üzenetére


horush
addikt

A honlapon könnyen meg tudod nézni, egyébként igen.

(#25840) kabelmania27 válasza Lacko87 (#25828) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen, van probléma. Az a gond hogy az adási szint elérte a tűréshatárt.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.

(#25841) zsoltyy


zsoltyy
tag

Nekem wifiall menüpont nincs, de már beszálltam én is buliba :)
Már csak jelszó kell.

(#25842) ripla válasza Mate (#25838) üzenetére


ripla
őstag

ezt már próbáltam, de eléggé használhatatlan. :p ezért is a kérdés. :)

fezlergabor: köszi.

na ezt mondom, a upc oldalán az a kereső egy vacak (már bocs), de pl. Palin irányítószáma sem szerepel benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#25843) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, azt mi okozhatja hogy néhány adónál, pl: m1, m2, stb iszonaóyat erősek a színek, máshol a többségnél ok, de szeknél olyanok a fejek mintha kipirultak volna, olyan mintha a szín tul lenne vezérelve vagy mi.

(#25844) Uthenger


Uthenger
aktív tag

5. Kik vehetik igénybe a UPC Wi-Free szolgáltatást?
A szolgáltatást UPC kábelinternet és UPC mobilinternet ügyfelek vehetik igénybe. A használat feltétele a My UPC regisztráció és egy UPC Wi-Free jelszó, amellyel kapcsolódni lehet a publikus vezeték nélküli hálózathoz.
--
tehát myupc regisztráció kell hozzá, meg megvárni a jelszót.
Akinek nem wifi-s modeme van, az is tudja használni a más kapcsolatát ezek alapján annak ellenére, hogy az övét nem tudja senki...
majd biztos jól lecserélik azt is :)

A 29-es körzet ez alapján megint kiesik a buliból, hiszen ők nem tudnak regisztrálni oda...

Érdeklődve a 1221-en elmondták, hogy
-a saját modem által szórt wi-free kapcsolatra nem tud senki felcsatlakozni a saját név-jelszavával, hogy ne a lassú netre csatlakozzon, ha a telefon/laptop arra csatlakozna hamarabb.

-Csak ubee és tc7200 modemeken érhető el ez a wifi, a cisco 3925-ös modemen nincs bekapcsolva.

-Aki újraindítja a modemet, annak már bekapcsolódik a modemen a wi-free, aki meg nem indítja újra, annak majd megteszik tömegesen...

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#25845) Mate válasza Uthenger (#25844) üzenetére


Mate
nagyúr

DS39 mitha azt írta volna, hogy cisco-n is megy neki.

(#25846) poli27


poli27
veterán

(#25847) proradeon válasza Uthenger (#25844) üzenetére


proradeon
őstag

"a saját modem által szórt wi-free kapcsolatra nem tud senki felcsatlakozni"

Mindez tök jó, de mi van a szomszédok Wi-Free hálózataival? Ha belövöm, hogy automatikusan csatlakozzon a Wi-Free-re, akkor hogy fogja eldönteni a telefonom, hogy most az én itthoni privát WiFi hálózatomra csatlakozzon, vagy a szomszéd Wi-Free hálózatára? (Mert gyári androidban jelenleg nincs priorizálási lehetőség.)

Költői kérdés. :B

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#25848) Treck válasza proradeon (#25847) üzenetére


Treck
aktív tag

Az altalanos "szabaly" az, hogy amelyik wifi halozatot / jelet erosebbnek, stabilabbnak erzekeli, arra csatlakozik fel. De ez kb. minden wifi-s eszkoznel igy van.

[ Szerkesztve ]

http://google.treck.hu

(#25849) mlinus


mlinus
őstag

nos, végre nálam is felcsatlakozott a modem az új frekikre. és valóban, tényleg stabilabb a 240mbit.a wifree nálam úgy tűnik nem megy, de a státuszban látszik, hogy megvan. bridge módban megy a tc7200, wifi nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#25850) kabelmania27 válasza mlinus (#25849) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, ezek szerint (feltöltést leszámítva) lehet optikai szinten koaxon szolgáltatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.