Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) spici válasza dptrsk (#62450) üzenetére


spici
tag

Minőséget a Sat TV-hez szeretném hasonlítani, hogy minőségben melyik a jobb?
Gondolok a HD adásokra mivel SD-be nem nagyon lehet különbség :)

Bitráta nagyobb-e IPTV-n vagy SAT TV-n, bár stabilitásban tudom, hogy a SAT TV verhetetlen :D

(#62452) yongman88 válasza spici (#62451) üzenetére


yongman88
csendes újonc

Magyar telecom még nem vett ki osztalékot a szolgáltatásából ? (haza vitte? :) )

(#62453) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Nem tudom, hogy mit lett a Hálózatfejlesztés oldallal, de tegnap délután óta, ha beírom a teleülésem nevét, akkor egy üres oldalt hoz ki. Lepróbáltam a listában lévő pár települést, és 5/4 esetben ugyanez történt. Esetleg frissítenék a hibás információkat, vagy karbantartják?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#62454) MrT válasza mbalint987 (#62453) üzenetére


MrT
csendes tag

Nálam is "üres" oldal jön be most minden létező településre kattintva a listában, szóval csak a "reklámozó oldal" tűnt el, valószínűleg azon változtatnak, de a település lista az semmit sem változott.

(#62455) mbalint987 válasza MrT (#62454) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Komádi (és egyébként Nagykereki) oldala egyébként sem volt jó, mert azt írta, hogy elhozták a szupergyors otthoni internetet, ami nyilván nem igaz (vagy csak nem tudok róla). Jó lenne, ha az új oldal valamilyen konkrétumot is írna, mert itt még hozzá sem kezdtek a "szupergyors" internet kiépítéséhez, pedig az oldal 2015. végére írja a fejlesztéseket.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#62456) MrT válasza mbalint987 (#62455) üzenetére


MrT
csendes tag

Eddig akármilyen településre mentem rá az ország különböző helyeiről (dunántúli, középső, északi rész) mindnél múltidőben szerepelt a kiírás hogy "elhoztuk", szóval szerintem a lista összes településére ugyanaz a reklámoldal jött ki. Lehet most ezt fogják pontosítani, addig meg törölték.

(#62457) MrT válasza mbalint987 (#62455) üzenetére


MrT
csendes tag

Közben az jutott eszembe, hogy szerepelt a reklámoldalon olyan hogy ha XL vagy XXL csomagra előszerződést kötsz akkor 0 Ft-ért (nem részletre hanem ingyen) megkapod a mittudoménmilyen táblagépet vagy olcsóbban vehetsz laptopot meg tévét, szóval arra gondoltam hogy lehet már annyian leszerződtek az egész országban hogy nem lesz nekik elég abból a táblagépből és gyorsan pár kattintással eltüntették a településválasztás után előjövő reklámoldalt így nincs mire hivatkozzanak az ezután szerződők és nem kell nekik táblagépet adni, amit már nem is tudnának mert nem lesz nekik annyi.

(#62458) DJ. Ru$y válasza MrT (#62457) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudod ezt megoldják annyival, hogy "a készlet erejéig" kitételt odaírják. Erősen kombinálsz a dolgok hátterében. :DDD

spici
Többször le lett írva, hogy, hogy az oldal nem 100%-os hívd fel őket, kérdezd meg, lehet simán tudod kötni a 120-at.

yongman88
Hogy, mit is szeretnél pontosan? :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62459) zoli62


zoli62
addikt

Van valakinek tapasztalata arról, hogy egy számhordozás a Telekomtól más szolgáltatóhoz mennyi idő alatt zajlik le?

(#62460) mbalint987 válasza MrT (#62457) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nézd meg Hajdúsámson oldalát a fejlesztési oldalon, na az probléma nélkül bejön, tehát nem érinti az összes települést ez a dolog. Nem tudom, hogy mi folyhat a háttérben, de elég érdekes, hogy a települések fejlesztési oldalának nagy részét eltüntették.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#62461) prozodus válasza zoli62 (#62459) üzenetére


prozodus
őstag

A bluemobilos topikban olvashatsz erről, bár ott ez vjában csak márkaváltás, de egy héten belül meg sozkott lenni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#62462) MrT válasza mbalint987 (#62460) üzenetére


MrT
csendes tag

Megnéztem, Hajdúsámson tényleg bejön és már egy olyan rész is van ha megnyitom (településen belüli oldalon) hogy be lehet írni a pontos lakcímet és leellenőrzi hogy azon a címen elérhető lesz-e az új fejlesztés.

Ebből arra tudok következtetni hogy ezt a továbbléptető oldalt az üres helyére folyamatosan sorban fogják engedélyezni egyenként minden olyan településen ahol már hiánytalanul megvannak a pontos fejlesztési címek teljes és végleges tervei.

Konkrétan: akinek a településén előjön az új oldal és a saját pontos címét beírva kidobja a gép hogy nyert, annál már biztos lesz nagy fejlesztés. Akinek azt dobja hogy nem nyert, annál meg biztos hogy egyáltalán nem lesz. Akinek meg rajta van a listán a települése de még nem jön elő az új oldal az még várhat és izgulhat.

(#62463) DEJVID válasza kabelmania27 (#62424) üzenetére


DEJVID
őstag

Az mit takar, hogy nézzem meg a modem értékeket? :B

Egy helyen sajnos analóg adás meg, de megnézem, mit tehetek.

(#62464) kabelmania27 válasza DEJVID (#62463) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Belépsz a modembe és megnézed a downstream és upstream értékeket.
Milyen osztóval van elosztva a koax?

(#62465) DEJVID válasza kabelmania27 (#62464) üzenetére


DEJVID
őstag

Az osztókról fogalmam sincs. Lehet csak egy van, lehet több is. A kábel nagy része sem túl fiatal már. Az internet egyébként érzésre, és speedtesten mérve is hibátlan.

Ezekhez a hálózati eszközökhöz baromira nem értek semmit, merre kéne ezeket keresnem? Cisco EPC3925-ről van szó.

(#62466) kabelmania27 válasza DEJVID (#62465) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.0.1 címen tudsz belépni, jelszó felhasználónév üresen marad.
Azért kérdezem az osztót mert lehet cserével javíthatsz az értékeken.

[ Szerkesztve ]

(#62467) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Amikor bekapcsolom az IPTV boxot, mindig a következő felirat fogad:

Betöltési hiba
Részletek: Kérése átmenetileg nem végrehajtható. Kérjük, próbálja újra később!

Mi ez a hiba?
Másutt is előfordul, vagy én szúrtam el valamit a belső hálózatom konfigurációjában?

(#62468) Teko001 válasza Pizzafutar (#62467) üzenetére


Teko001
őstag

Próbáltad teljesen kikapcsolni majd visszakapcsolni?

(#62469) zoli62 válasza prozodus (#62461) üzenetére


zoli62
addikt

Nem mobilszámot, hanem vezetékest szeretnék hordozni.

(#62470) Pizzafutar válasza Teko001 (#62468) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Megpróbáltam, áramtalanítottam a készüléket, ami után gond nélkül elindult.
Majd a távirányítóval kikapcsoltam készenlétibe. Bekapcsoláskor ismét megjelent az üzenet...

(#62471) zoli62


zoli62
addikt

Volt, akinek már sikerült ADSL2+ vonalon IPTV DVR szolgáltatásnál egy eszközre egyedi elbírálás alapján három SD streamet kérni?

[ Szerkesztve ]

(#62472) Teko001 válasza Pizzafutar (#62470) üzenetére


Teko001
őstag

A TV adás elindul? Előfordulhat, hogy az ajánló alkalmazás hülyül. Ki tudod kapcsolni?

(#62473) Pizzafutar válasza Teko001 (#62472) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Igen, van TV adás, van guide, időnként bekapcsoláskor egy ajánlat is megjelenik. Szóval működik minden,
csak ez az felirat jelenik meg minden bekapcsolásnál.

(#62474) Teko001 válasza Pizzafutar (#62473) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem az ajánlat alkalmazás hülyül központilag, és nem nálad lesz a hiba (a hálózatban biztosan nem legalábbis).

(#62475) ezüsthátú


ezüsthátú
tag

Tegnap bekötteték!Első tapasztalatok:20-as net 3 telefon wifin+tv youtube megy simán,viszont a második setup nem felvevős mert állítólag azt nem bírja a rendszer?????,mivel nem optika még,ezért nem full hd hanem hd ready de nem vészes,de ha a T nem tud kábelen full hd-t,akkor lehet hogy a upc is az volt.?Kérdés elvileg egy tipusú boxuk van már csak ez egy kis méretű cucc,ez vajon igaz,illetve hány gb.-os mert erre nem kaptam választ a szerelőtöl??????? :R

(#62476) DJ. Ru$y válasza ezüsthátú (#62475) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az optikán kívül van ám még 2 technológia, attól, mert "kábel", az még lehet koax vagy rézpár (DSL), gondolom UPC előbbin, míg a T most nálad (a 20 Mb-es korlát miatt gondolom) rézen szolgáltat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62477) wmati válasza ezüsthátú (#62475) üzenetére


wmati
addikt

Felvevős doboz 320Gb. Alvállalkozó volt kint nálad ? Esetleg nevére nem emlékszel ? ;]

(#62478) ezüsthátú válasza wmati (#62477) üzenetére


ezüsthátú
tag

Nem voltam itthon,ezek szerint tényleg csak ez a box van?

(#62479) Teko001 válasza ezüsthátú (#62475) üzenetére


Teko001
őstag

Kicsit kusza amit írtál, de 1db felvevős boxot kapsz, a maradék maximum két box (vagy ahány lehet) azt használja, így azok sima boxok.

(#62480) ezüsthátú válasza Teko001 (#62479) üzenetére


ezüsthátú
tag

Látszólag ugyan olyan. :R

(#62481) kgymac válasza Teko001 (#62479) üzenetére


kgymac
őstag

@ ezüsthátú:
Max 1 felvevős boxot adnak, de ha több boxod van, azokról is elindítható a felvétel. Nálam 3 stream-et ad (1 felvevő+1 lejátszó, 1 hd + 2 sd stream), ezekből egyszerre 2 is felvehető (akár a lejátszóról is indítható - ezen meg is lepődtem :Y ) . Ha egy 4. stream-et (másik műsort) néznél, akkor figyelmeztetés után megszakítható az egyik felvétel.

A cisco 2281-es elvileg 320GB-os (2,5" hdd)

szerk: a lejátszó 2001-es cisco, méretre ugyanakkora mint a felvevős

[ Szerkesztve ]

(#62482) ezüsthátú válasza kgymac (#62481) üzenetére


ezüsthátú
tag

Köszönöm. :R

(#62483) Gedeon31 válasza wmati (#62477) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az nincs tervben vajon ,hogy ennél nagyobb tárhelyű boxokat adnának a közeljövőben? :U

(#62484) wmati válasza Gedeon31 (#62483) üzenetére


wmati
addikt

Tudtommal nincs tervben.

(#62485) Gedeon31 válasza wmati (#62484) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :) Eléggé baj.

(#62486) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#62485) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Saját vélemény lesz...

Ezek nem arravalók, hogy évekig tartogasson rajta valaki felvételeket, ha egyszer elszarja magát a HDD úgyis mindent elbuksz, vagy valamiért boxot cserélnek, arra a legjobb, ha nem vagy otthon vegye fel vagy 2 műsort néznél egy időben, de nem tudsz, akkor az egyiket felveszed. Arra meg a 320 GB még "sok" is. :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62487) #32577792


#32577792
törölt tag

Nos, szeptemberre ígérték telefonos visszahívás alkalmával kb 3 hónapja sem

"Köszönjük megkeresését és elnézését kérjük a késedelmes válaszadás miatt.

Illetékes műszerész csoportunkkal való egyeztetés után sajnálattal tájékoztatjuk, hogy az optikai hálózat átadása 2016-ban várható.

Számunkra is kellemetlen, ha Ügyfeleink igényeinek nem tudunk maradéktalanul eleget tenni, azonban a műszaki lehetőségek és a gazdasági források nekünk is határt szabnak.

Kérjük, fogadja megértéssel álláspontunkat."

(#62488) Zimi91 válasza #32577792 (#62487) üzenetére


Zimi91
tag

Szeptemberre ígérték, és most azt küldték, hogy jövő év? Amúgy nálam meg semmit nem ígértek mostanság, és felkerültem a listára. Érdekesen működnek a dolgok. :)

(#62489) #32577792 válasza Zimi91 (#62488) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát ja

(#62490) Fooler89


Fooler89
őstag

Van egy Cisco EPC3925 router a Telekomtól és után egy tp-link 1043nd router.
Cisco 192.168.0.1 ip cím, tplink 192.168.1.1. Ciscoból lan1 port-> tp-link wan portba.
Cisco routerben DMZ-be raktam a 192.168.0.13-as címet. A tp-linkben network->wan beállításnál most dhcp van és itt kap egy 192.168.0.13. címet.

Szeretném átállítani static-ra de átállítva elmegy a net.
Beállításaim:
IP Address:
192.168.0.13
Subnet Mask:
255.255.255.0
Default Gateway:
192.168.0.1
DNS1: 84.2.44.1, DNS2: 84.2.46.1

Kell valamit a ciscon így állítani?
Vagy mi nem tetszik neki?

(#62491) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

Pár napja online ügyfélszolgálatra bejelentkezéskor az alábbi üzenet fogad:

Nincs hiányzó kapcsolattartói adatom, a jelszócseréhez is megadtam már rég e-mailt, telefont.

Másnál is csinálja ezt?

(#62492) #32577792 válasza Fernet (#62491) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nálam ugyanez.

Eddig meg a biztonsági választ kérte.

[ Szerkesztve ]

(#62493) Nooeca válasza Zimi91 (#62488) üzenetére


Nooeca
senior tag

Csak hogy a lista nagyrésze is átcsúszik 2016-ra :)

Én se gondoltam volna de maga az ügyfélszolgálat, vagyis pontosabban a műszaki osztály mondta ezt.

(#62494) Gubek-Einste válasza Fooler89 (#62490) üzenetére

Miért akarod átrakni statikusra?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62495) Fooler89 válasza Gubek-Einste (#62494) üzenetére


Fooler89
őstag

Hát mivel dchp osztja egy esetleges áramszünet esetén új ip-t kaphat.
A másik, nem akarom hogy naponta eldobja, hogy újra ossza.

Intruder2k5: köszönöm, akkor jó lesz így is :R

[ Szerkesztve ]

(#62496) Teko001 válasza Fooler89 (#62495) üzenetére


Teko001
őstag

Amíg nem csinálsz gyári beállítást, nem fog változni.

[ Szerkesztve ]

(#62497) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#62495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kétlem, hogy más IP-t osztana neki, mert azt valamilyen módon a MAC címből kalkulálja ki. A DHCP lease time lejárta pedig nem okoz szakadást a kapcsolatban, ez egy tévhit. És végül, talán a CISCO-ban is hozzá lehet kötni MAC címhez az IP-t, így tuti mindig ugyanazt fogja kiosztani.

A DHCP egyébként úgy működik, hogy a kliens a lease time felének lejártakor megkérdezi a DHCP szervert, hogy használhatja-e tovább a jelenleg is nála lévő IP címet, ebből kifolyólag nem nagy eséllyel sosem fogja azt lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#62498) Teko001 válasza Fooler89 (#62495) üzenetére


Teko001
őstag

Ha nagyon mégis ilyesmire vágysz, itt találod: Setup-->Lan Setup-->Pre-assigned DHCP IP Addresses

(#62499) studiod1 válasza Fernet (#62491) üzenetére


studiod1
tag

Működik a fiókod, sajna én is csak ezen keresztül tudok belépni. Belépés után minden adatot ellenőriztem kitöltve ok,legalább kb 1év után újra működik.

[ Szerkesztve ]

(#62500) mbalint987 válasza Nooeca (#62493) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szóval ha nálunk még nem kezdtek hozzá, az nem azt jelenti, hogy a lista hibás, csak azt, hogy nem lesz kész időben?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.