Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) Atomantiii válasza ETOM (#62637) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sebesség emelés történt vagy ugyanúgy maradt?

De a modemmel meg az a bajom, hogy most voipozok a friztbox modememmel, ha cserélni akarják akkor vajon ez jó lenne-e továbbra is nekem?

[ Szerkesztve ]

(#62652) ETOM válasza Atomantiii (#62651) üzenetére


ETOM
addikt

Nem történt. Maradt a legkisebb 10 megás csomag. Sajna más itt nincs csak ez a gagyi ADSL.

(#62653) Atomantiii válasza ETOM (#62652) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sajnos itt is ez a helyzet, csak amiatt aggódom, ha modemet akarnak cserélni akkor hogy fogok voip-ozni.

(#62654) Gubek-Einste válasza Janusz001 (#62642) üzenetére

Digitális kábeltévére már nem lehet előfizetni így kérni sem tudsz box-ot, hivatalosan csak box-ot ad/adott a T DKTV mellé, és mivel nem volt összerendelve a box és a kártya így aki tudta az beszerzett egy CAM modult és azzal használta a tévéjében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62655) OldMike válasza dchard (#62650) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. A pár hónapon belüli bevezetés területileg nyilván valamilyen fokozatosságot jelent, hiszen ahogy írtad a licencen túl eszközöket is igényel. Én mint mezei felhasználó tulajdonképpen észlelhetek a változásból valamit?

42LM660S

(#62656) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hogyan tudnám a fw frissítés kapcsán elérni a tisztelt céget? Email-re 1,5 hete nem válaszolnak. Telefont nem veszik fel.
Mikor érdemes hívni őket?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62657) Gubek-Einste válasza Predator2 (#62656) üzenetére

Milyen firmware frissítésről van szó?
Milyen telefont nem vesznek fel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62658) DJ. Ru$y válasza Predator2 (#62656) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem veszik fel? Ez érdekes. Mikor csomagot váltottunk nem volt fél percig zene és már kapcsoltak is.

Emailre 30 napos határidő van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62659) Predator2 válasza Gubek-Einste (#62657) üzenetére


Predator2
addikt

Itt a fórumban nemrég beszéltünk róla. Van egy Speedport W724V CI HGW-m. Nemrég cserélték, de csinál érdekes dolgokat. Elég régi a fw rajta, itt a fórumon többen is azt tanácsolták, hogy frissíttessem.
Írtam nekik emailt, de nem válaszolnak, hívtam a 1412-es számot, "zenét" hallgatok csak, de nem kapcsolnak ügyintézőt soha.

Esetleg tudnátok segíteni, hogy pontosan melyik menüponton tudom elérni, internet miatt az ügyintézőt?
Lehet, csak rossz menüponton próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62660) btz válasza DJ. Ru$y (#62658) üzenetére


btz
addikt

Faces oldalukon ez az egyik legnagyobb nyűgjük az ügyfeleknek, hogy nem érik el telefonon az ügyintézőket.
Egyszer már sikerült elaludnom nekem is hívás közben és arra keltem fel hogy az ügyintéző jóreggeltezik :D de amúgy nagy átlagban nekem is hamar felvették mindig.

ⓑⓣⓩ

(#62661) VIPowER válasza btz (#62660) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ezért jó ha van a telefonnak kihangosítója. Én pl már kávét is főztem miközben várakoztam. :D

Kérdés hozzáértőktől csak kíváncsiságból. Ebből lehetne többet kihozni, vagy a "20"-as a max : [link]

(#62662) DJ. Ru$y válasza VIPowER (#62661) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

VDSL-esítéssel lehetne igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62663) Blashe


Blashe
aktív tag

Szolgáltatótól kaptam egy új modem/router-t Technicolor TC7200 személyében, viszont nem találok hozzá friss firmware-t h frissítsem az eszközt. Valaki tudja honnan szerezhető ?

(#62664) wmati válasza Blashe (#62663) üzenetére


wmati
addikt

Sehonnan! Távolról frissítjük amikor kell.

(#62665) spici válasza wmati (#62664) üzenetére


spici
tag

Na és ha szabad kérdeznem ez a legfrissebb?

Firmware Name TC7200.20-DC.36.15-141030-F-1FF.bin
Firmware Build Time 09:42:00 Thu Oct 30 2014

(#62666) MajaG válasza Predator2 (#62659) üzenetére


MajaG
senior tag

Hányas FW van rajta?

(#62667) Predator2 válasza MajaG (#62666) üzenetére


Predator2
addikt

.650-körül járnak, nekem viszont elég régi .040-es.

Köszönöm a segítséged ismét! Ha megoldható.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62668) MajaG válasza Predator2 (#62667) üzenetére


MajaG
senior tag

650=050
640=040

x34 az utolsó tényleg stabil.

[ Szerkesztve ]

(#62669) Predator2 válasza MajaG (#62668) üzenetére


Predator2
addikt

Akkor változtattak a számozáson?

Itt a fórumon a többieknek teljesen más, + mint ahogy látod ajánlották is a frissítést.

[link] és [link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62670) MajaG válasza Predator2 (#62669) üzenetére


MajaG
senior tag

Nem változtattak a Speedport fw számozásán.

Mert nem tudják, hogy számoz a telekom. :)

[ Szerkesztve ]

(#62671) Predator2 válasza MajaG (#62670) üzenetére


Predator2
addikt

Hmm így viszont végképp nem értem, hogy lehet ekkora különbség a számozások között.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62672) dchard válasza DJ. Ru$y (#62662) üzenetére


dchard
veterán

A képből arra következtetek, hogy már eleve VDSL2 porton van, mert a régi DSLAM-ek nem tudtak Annex J-t.

És valóban, a 30-as csomag simán, de jó eséllyel az 50-es is menne.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#62673) DJ. Ru$y válasza dchard (#62672) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én csak az ADSL2_plus-ból indultam ki. Köszi a javítást. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62674) MajaG válasza Predator2 (#62671) üzenetére


MajaG
senior tag

Pedig nem bonyolult, az első szám egy jelölő, nekünk nem lényeges!
A második kettő érdekes számunkra.

x34,x40 stb

[ Szerkesztve ]

(#62675) Livius válasza MajaG (#62674) üzenetére


Livius
őstag

Firmware version: 09021601.00.634
Nálam lassan egy éve ez a FW-van, van ennél már újabb? Még mindig nem működik ezeken a Speedportokon az automatikus frissítés maguktól?

Vissza olvastam pár hszt, annyit kérdeznék, hogy jól látom, hogy elérhető már az 50Mb/s-es csomag VDSL-en is? Erről megy mostanában az infócsere?

Nálam a Speedport-ban sajna csak az aktuális szinkron sebességek olvashatók ki, gondolom ebből nem lehet nagyon megsaccolni, hogy mennyi a max ami menne. Még annyit tudok, hogy a központ tőlem 1 km-en belül van szerencsére.

DSL / Link status Online
Downstream: 33021 kBit/s
Upstream: 6015 kBit/s

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#62676) Norbi27 válasza Livius (#62675) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Ezzel meg tudod nézni a többi értéket is:
http://speedport.ip/html/engineer/gmenu.htm

700 méterig adják az 50 mb-et

(#62677) the_one


the_one
tag

Sziasztok!

2 napja rendeltem meg telefonon vdsl2-re az 50/15-ös csomagot. Mitől van az, hogy valakinek 10 percen belül aktiválják, másnak meg 24 óra elmúltával sem. :F Feltételezve azt az esetet, hogy az átkapcsolásnak nincs egyéb műszaki akadálya. (Még bent vagyok a 72 órában, ezért nem akarok feleslegesen telefonálgatni..)

A vonalam most ilyen, jelentősen visszavett adásteljesítménnyel. Szerintem "vidáman" elmegy rajta az 50-es csomag.

(#62678) MajaG válasza Livius (#62675) üzenetére


MajaG
senior tag

Ne haragudj, de olvasni tudsz? /ma valamilyen front lehet, mert eszméletlenek az emberek/

!!!! Feletted van a válasz. !!!!

Pár hozzászólással feljebb pedig a kolléga leírta a legújabb verziót is, én pedig megírtam melyik az utolsó stabil verzió.

(#62679) ETOM válasza dchard (#62672) üzenetére


ETOM
addikt

Nem igazán értek ezekhez, de akkor miért ADSL2_plus-n vagyunk (nekem is Anex J) mi az akadálya a VDSL2-nek?

(#62680) Gubek-Einste válasza ETOM (#62679) üzenetére

Kérni kellene, hogy tegyenek át.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62681) bul07 válasza the_one (#62677) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem megnézik a vonalat ha nincs határon akkor se per alatt aktiválják de ha határon van a sebesség akkor jobban rávizsgálnak a vonalra
De ez az én szerény véleményem

Amúgy jó sok Error van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#62682) btz válasza ETOM (#62679) üzenetére


btz
addikt

Lehet hogy azért nem raktak át, mert nem veszel igénybe olyan csomagot amihez az feltétlenül kellene.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#62683) ETOM


ETOM
addikt

Köszi így már értem. :R NetMániaS csomagban vagyunk. Ha beírom a címünket oldalukon csak az XL-t adja be a többi szürke. Régen csak két legkisebb csomagot lehetett rendelni.
Sajnos a mythome még mindig nem akar működni belép, de korlátozott funkcionalitással érhető el..

(#62684) the_one válasza bul07 (#62681) üzenetére


the_one
tag

Köszi a választ!
Szerintem az FEC hibák száma az alacsonyra állított letöltési adásteljesítmény miatt növekedett meg, de szerintem ez nem zavarja a vonal stabilitását.

Bővebben a FEC-ről.

Mielőtt még nem vették le a jelszinteket, így nézett ki a vonal:

Ez egy másik (ZTE) HGW volt, amit egy közeli villámcsapás tönkrevágott.

[ Szerkesztve ]

(#62685) petoth


petoth
csendes tag

Sziasztok,

Van valakinek infója arról, hogy Csepel Királyerdőnek hívott kertes övezetében mikor várható Telekom fejlesztés? (VDSL vagy netán optika)

Jelenleg csak ADSL elérhető ezen a részen, vannak utcák ahol manapság is csak 2 megát tud adni a Telekom.

2015-öt írunk, Budapestről beszélünk!!!! Ugyanakkor 2 ezres, nem fizetőképes lakosságú kisfalvakban ott van az optikai net 120 megával!!! Abszúrd!!!

[ Szerkesztve ]

(#62686) xigris válasza petoth (#62685) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Bocs de hidd el mi a kisvárosiak jobban fizetünk mivel nincs konkurencia még a havidíj is magasabb s nem gondolnám hogy mindennek pestről kellene szólnia ahol a upc és a digi is jelen van. :(((

(#62687) Atomantiii válasza petoth (#62685) üzenetére


Atomantiii
őstag

"Ugyanakkor 2 ezres, nem fizetőképes lakosságú kisfalvakban ott van az optikai net 120 megával!!! Abszúrd!!!"

Boldog lennék, ha így lenne. Én is kis településen lakom, a környéken van még jó néhány ilyen kistelepülés, de sehol sincs más lehetőség a 10 megás ADSL-en kívül.

(#62688) 313313 válasza 313313 (#62609) üzenetére


313313
addikt

btz és aki kíváncsi volt a fejleményekre.
1412-n be lett jelentve, hogy 20-as net csak 13-al megy, és adsl2_plusz van. Nem-e lehetne vdsl és hogy hozza a vonal a névleges teljesítményt. Vettek fel róla hibajegyet.

Ma volt kint szerelő, elvitte a ZTE csodát, hagyott Speedport w724 ci-t (Ebben hol lehet megnézni, hogy mit birna a vonal?). Átállították VDSL-re a vonalt, azóta stabilan 22/1,5m a net. Rámért, 30-as netet is simán bírná még elmondása szerint ipt-vel is...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#62689) btz válasza petoth (#62685) üzenetére


btz
addikt

Nem tudom te hol laksz, de felénk nagyon sokan fizetőképesek.

ⓑⓣⓩ

(#62690) Livius válasza MajaG (#62678) üzenetére


Livius
őstag

Bocs ezért, csak augusztus végén hosszabbítottuk meg a 30Mb/s-es VDSL csomagunkat még 1 év hűséggel, és volt kint egy technikus is amikor a Digitális telefonra áttértem e-mellett, és a privát beszélgetés során ő kategorikusan azt mondta hogy VDSL-en nem várható hogy lesz magasabb csomag. Így most elsőre azt hittem, hogy káprázik a szemem attól amit itt olvasok.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#62691) petoth válasza xigris (#62686) üzenetére


petoth
csendes tag

A UPC és a Digi Budapesten és más nagyvárosokban is csak a lakótelepeken húzza ki a kábelét. (Nyilván gazdaságossági okokból.) Ott is vannak minden csepeli lakótelepen. Viszont Csepel kertes részét úgy kezeli a Telekom, mint egy falut...nem is volt azóta fejlesztése mióta egyszer még az elődje (Posta, MATÁV) úgy 25 évvel ezelőtt kihúzta a rézdrótot oszlopokon, légkábelen.

(#62692) btz válasza petoth (#62691) üzenetére


btz
addikt

Én tudok már olyanról is hogy kertvárosi övezetben is kihúzták az optikát. Tehát hogy az optika panel luxus legyen ez már nem "feltétlenül" van így, már a Diginél sem.

ⓑⓣⓩ

(#62693) petoth válasza btz (#62692) üzenetére


petoth
csendes tag

Igen, elvétve akad ilyen település. Pl. Százhalombatta. Jó fizetéssel elátott MOL dolgozókkal. Azért húzta ki ott kertesben is. Azért túl sok példát nem találsz rá.

(#62694) 313313 válasza petoth (#62693) üzenetére


313313
addikt

Kecskeméten is van optika kertvárosi (kertesházas) övezetben, igaz Digi, de van...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#62695) MajaG válasza Livius (#62690) üzenetére


MajaG
senior tag

Nem kell egy szerelőnek tudnia a stratégiai terveket!

Pont az információ áramlás miatt ok is csak utolsó pillanatban/egy időben tudjak meg.

[ Szerkesztve ]

(#62696) petoth válasza btz (#62689) üzenetére


petoth
csendes tag

Nem akartam senkit sem megbántani, de azért nézzél rá, hogy milyen falvakban van VDSL (és akkor még nem optikai netről beszélek.)

http://www.telekom.hu/rolunk/szolgaltatasok/nagykereskedelem/belfoldi_vezetekes/szelessavu_hozzaferes/megvalositott_fejlesztesek_vdsl#v

Pl. Vaja - mondjuk nem 2 ezer, hanem 3-4 ezer fős falu. Elmaradott szabolcsi térség, brutális munkanélküliséggel, a fiatalok évtizedek óta elvándorolnak. Nem hinném, hogy ebben a faluban tömegével veszik majd az emberek a combo vagy triple play csomagokat.

Elhunyt nagyanyám volt címét beírva a Telekom keresőjébe, 120 megás netet kínál (tehát az nem VDSL, hanem inkább optika.) Majdnem a falu szélén lakott.

Persze lehet, hogy a Telekom keresője szar.

Félreértés ne essék. Senkitől nem sajnálom a gyors netet. (Nem azért írtam, hogy a szomszéd tehene is megdögöljön.) Csak ha ott megérte kiépíteni, akkor egy budapesti kertes övezetben miért nem?!?!?!

[ Szerkesztve ]

(#62697) Sasos válasza petoth (#62693) üzenetére


Sasos
senior tag

Meg a XVIII. XIX. XX. XV. XVI. és talán a XXIII. kerületek. Én a XX.-ban vagyok, kertvárosi rész, (Szabó telep, Gubacsipuszta) teljes Digi optikai lefedettség.
Értem az elégedetlenségedet, de nem igaz amiket állítasz.

[ Szerkesztve ]

(#62698) DJ. Ru$y válasza 313313 (#62688) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Belépsz a speedportba az alap speedport.ip címen, ha bejelentkezett, akkor nyisd meg ezt. Aztán printscreen jöhet ide.

bul07
Nekem határon van az 50-es csomag, és nem néztek rá, azonnal átállították.

petoth
Kicsit nagy az arc erre a pesti és vidéki dologra, meg az abszurditásra. A T ott fog fejleszeni, ahol kap rá támogatást. Gondolod saját pénzből megy? Állami és EU-s pénz a nagy része...
Hadd kérdezzem meg, felhívtad egyáltalán őket? Arról, hogy van VDSL2 nem fognak felhívni, hogy már pedig most már van. Fel kell őket hívni és meg kell kérdezni.

Sasos
Nyugi, csak dobálózik a szavakkal.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62699) petoth válasza DJ. Ru$y (#62698) üzenetére


petoth
csendes tag

A kérdésem a következőképpen indult:

"Van valakinek infója arról, hogy Csepel Királyerdőnek hívott kertes övezetében mikor várható Telekom fejlesztés? (VDSL vagy netán optika)".

Erre szeretnék választ kapni, mert egy ilyen fórumon lehetnek olyanok, akik közelebbi belső infóval bírnak.

Nem hívtam, hanem írtam nekik...válasz is jött...szokásos általános blabla, semmi konkrétum. A szomszédomban ADSL van, ugyanarról a telefonpoznáról kapnánk a netet - kemény 2200/400 kbit/s-os sebeséggel szinkronizál a net a központtal.

Digi és a UPC amikor nulláról kiépítette a hálózatát milyen állami és EU-s támogatást kapott? El is vitte az előfizetők többségét a Telekomtól.

(#62700) skroy válasza petoth (#62696) üzenetére


skroy
senior tag

Én is ebben az elmaradott szabolcsi térségben élek, és hidd el qrvára lenne igény fejlesztésre minden téren. Nem idióták laknak erre, hogy ezeknek felesleges. Az elmaradottság és az elvándorlás pont annak köszönhető, hogy nagy ívben le van szarva ez a térség, "minekazoda" hozzáállás a jellemző. De elhiheted, te is olyan büdöset 'arsz, mint az itteniek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.