Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) btz


btz
addikt

Olyan szerintetek létezik, hogy egy utcában mindenhol elérhető vdsl net a Telekomtól, de egy háznál kimennek a Telekomosok, rámérnek a vonalra és azt mondják, hogy nem tudnak egyáltalán netet szolgáltatni? A ház melletti két szomszéd is netelőfizető, nekik stabilan jön a net.
Olyan van hogy az az egy ház egy távolabbi dsl központra van kötve, ez lehetséges?

ⓑⓣⓩ

(#62802) Bile Demon válasza Teko001 (#62800) üzenetére


Bile Demon
őstag

Köszi!

Bruhe

(#62803) Gubek-Einste válasza btz (#62801) üzenetére

Igen, lehetséges. Valaki írta, hogy nála nem megy a 10-es net rendesen, a szomszédban pedig igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62804) btz válasza Gubek-Einste (#62803) üzenetére


btz
addikt

Ebben az esetben a 20/1 is megy sőt, elvileg az 50/16-os csomag is.

ⓑⓣⓩ

(#62805) DJ. Ru$y válasza btz (#62801) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel a közelebbi központban nem volt elég csatlakozási pont így bekötötték egy messzebbire, mivel gondolom azóta sincs hely a közelebbiben, azért átkötni sem tudják, így nem tud mit csinálni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62806) btz válasza DJ. Ru$y (#62805) üzenetére


btz
addikt

Én is ezt mondtam az illetőnek aki az adott ingatlanon lakik, de nem voltam benne biztos hogy ez igy technikailag egyáltalán lehetséges, hogy ugyan azokon a kábeleken megy be hozzajuk a drót, de a központjuk nem ide van kötve ahova nekünk.
Remélem nem azért nincs áttkötve mert nincs hely, hanem egyszerűen ott felejtették, mert 2005-2012-ig mindenki a szomszéd faluba volt bekötve. Aztán akkoriban még külön kellett kérni az áttkötést, de azthittem azóta automatikusan áttraknak mindenkit.

ⓑⓣⓩ

(#62807) btz


btz
addikt

Másnak sem érhető el a Telekom.hu oldal?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#62808) Sasos válasza btz (#62807) üzenetére


Sasos
senior tag

Nálam bejön melóhelyen (T-s ADSL).

(#62809) btz válasza Sasos (#62808) üzenetére


btz
addikt

Nekem folyton csak ezt adja, de nem 404-es hiba hanem valami átirányítási hurok hiba.

ⓑⓣⓩ

(#62810) jansky1


jansky1
senior tag

Kaptam emailben egy reklamációs bejelentés visszaigazolását, bár én nem reklamáltam sehol. Ez mi ?

(#62811) Sasos válasza jansky1 (#62810) üzenetére


Sasos
senior tag

Reklamáld meg, majd arról meg valaki más kap értesítést... ;]

(#62812) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok! Dal netem van.volt egy regi pirelli modemem ,közben kuldtek egy zte t .de én nem csereltem hagytam a régit.1 napja meghalt a Pirelli kipróbáltam a ztet de az is megadta magát.ilyenkor kap az ember új keszuleket ingyen.vagy fizetni kell érte?helyi t home üzletben egyaltalan lehet neg ilyen adsl es kütyü?vagy csak rendelésre lehet hozatni?

(#62813) P_Pro_HW válasza Sasos (#62808) üzenetére


P_Pro_HW
csendes tag

Cookie törlés után is ?

Bocs, ez btz-nek #62807

[ Szerkesztve ]

(#62814) btz válasza P_Pro_HW (#62813) üzenetére


btz
addikt

Már megjavult magától, azóta. Köszi.

ⓑⓣⓩ

(#62815) Teko001 válasza kiki22 (#62812) üzenetére


Teko001
őstag

Jelentsd be hibára.

(#62816) DJ. Ru$y válasza kiki22 (#62812) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Felét értem csak amit írsz, de hívd fel őket, hogy nem működik megfelelően az eszköz, kijönnek, majd cserélik, ha tényleg az a hibás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62817) tibibi


tibibi
őstag

sziasztok koax internet thomson modemmel tplink router idáig működött. Üzemeltem be 2 ip kamerát no.ip dns-sel kipróbáltam jó volt aztán 5 perc múlva elment a net :Y Az internet led villog a pclink szintén a többi led nem .Lehet a noip okozza a hibát vagy csak véletlen .

(#62818) Teko001 válasza tibibi (#62817) üzenetére


Teko001
őstag

Véletlen, ha mást nem állítottál el.

[ Szerkesztve ]

(#62819) Re4zOon


Re4zOon
csendes tag

Üdv!
Az lenne a nagy kérdés, hogy lehetne egy DCM-704-es modem wifijét repeatelni egy tp-linkkel. A ház szélén van a Dlink és középen még egész jó a jel, de másik szélen vacak. Kábel kihúzása nem jön szóba. Tp-link-eket brigdeltem már egész sokszor, sosem volt gondom, de most akárhogy igyekszek a D-Link menüjében (gondolom) kéne még valamit szórakozni. A gond az, hogy nem találom, mit. Ötletek? :/

(#62820) tibibi válasza Teko001 (#62818) üzenetére


tibibi
őstag

reméltem én is :R bejelentettem hibára.

(#62821) #32577792


#32577792
törölt tag

(#62822) btz válasza Re4zOon (#62819) üzenetére


btz
addikt

WDS üzemód?

ⓑⓣⓩ

(#62823) Re4zOon válasza btz (#62822) üzenetére


Re4zOon
csendes tag

jap, WDS bridge-t kéne. Engedélyeztem a wireless bridge-inget, de attól elszállt (még maccím nélkül is) a teljes wifi.

(#62824) Gubek-Einste válasza Re4zOon (#62819) üzenetére

INkább ITT érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62826) sonix


sonix
csendes tag

sziasztok, leírom a problémám ide is háthat valaki tud segíteni:

2db adb 5800s settopbox van jelenleg nálam, mind2 produkálja a következőt:
A probléma a távirányítóval van. Bekapcsoláskor reszponzív, minden gomb minden rendben. 10-20p elteltével elkezd kevésbé reagálni a gombokra. Minden 4-5 ik gombnyomást érzékeli, mintha "lagolna".

Valami elképesztő idegesítő, és mindkettő csinálja. (2 hete van nálam az első, 2napja a második)
Elképzelhető, hogy hibásak? Vagy mi okozhatja ezt?

(#62827) DJ. Ru$y válasza sonix (#62826) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudom triviális kérdés. Megpróbáltál benne elemet cserélni? Nem írtad, így hátha.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62828) sonix válasza DJ. Ru$y (#62827) üzenetére


sonix
csendes tag

valóban gondoltam rá hogy beleírjam e a posztba, de nem tettem :) természetesen nem távirányító probléma. 3 távirányítóval is próbáltam, mindnek a sajátja + 1 univerzális.

(#62829) the_one


the_one
tag

Meggyűlt a bajom az új VDSL2 50/15-ös csomag megrendeléssel, amit 1412-őn adtam le még 09.28-án. 72 óra elteltével nem kaptam semmilyen értesítőt, ezért újra hívtam az ügyfélszolgálatot. Hosszas várakozás után (felhívta egy másik kollégáját) közölték, hogy "informatikai" probléma miatt állt le a dolog, ami jelezve lett az informatikai osztály felé. Ez kb. olyan, mintha az orvos azt diagnosztizálná, hogy magának egészségügyi problémája van, ezért nem láttam értelmét a további ügyfélszolgálatos bohóckodásnak. Ismerős körzetszerelőtől megtudtam, hogy a rendszerükben nem szerepel sebességprofil átállítási megrendelés.

Bementem a közeli T-Pontba, ahol kiderült, hogy azért nem került tovább a műszaki osztályra mert az ügyfélszolgalati rendszerben nem szerepel választható csomagként XL-s csomag az én MT azonosítóm alatt. (Gondolom ez lehetett a korábban említett "informatikai" hiba) A 09.28-i megrendelésem szöveges megjegyzésként lett feladva, így meg a kutya nem foglakozik vele.

A több mint 1 év alatt korlátozott funkciókkal bíró rendszerré fejlesztett mythome fiókban, viszont csak ezt az XL csomagot engedi választani. Megrendelés indításnál ez a hibaüzenet fogad: "bejelentkezve nem folytathatja a rendelést. A rendelés folytatásához kérjük jelentkezzen ki, és bejelentkezés nélkül folytassa a rendelést."

A kérdésem, hogy megpróbáljam-e kijelentkezve megrendelni, hogy legalább a műszaki osztályig eljusson? Attól tartok, hogy teljesen új előfizetésként fogják elindítani, és utólag nagyon macerás lesz a jelenlegi MT azonosítóm alá behozni. A mostani L-es csomagomat pár hónapja hosszabbítottam meg újabb 2 évre.

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#62830) btz válasza the_one (#62829) üzenetére


btz
addikt

Új előfizetésként elindítani és behozni a régi MT alá? Hát nem tudom de abból biztos jó nagy katyvasz lenne. Bátor ember aki ilyennek nekivág! :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#62831) tibibi válasza btz (#62830) üzenetére


tibibi
őstag

Én most rendeltem a nyaralóba és simán társították az újat a másik MT azonosítóhoz .
:U Mondjuk csak korlátozottan érhető el mindkettő. :D

Viszont lenne két kérdés a koaxos internet ugyan olyan megbízható mint a vdsl? Mert jelenleg elég érdekesen működik van ,hogy 2-3 órán keresztül próbál csatlakozni mire sikerül . :U
A másik kérdés iptv a beltéri random állitgatja a felbontást időnként 4:3 ba ugrik majd vissza ez normális ?

[ Szerkesztve ]

(#62832) btz válasza tibibi (#62831) üzenetére


btz
addikt

Azok alapján írom amiket olvasok és amiket már olvastam más fórumokon is ilyen szolgáltatás átköltözteési, MT azonosító közi mozgatás témában, de örülök hogy van ilyen pozitív példa is.

MÁS:
Múltkor itt olvastam valahol hogy valakinek a 20/1 netjét áttrakták vdsl-re, mert nem volt túl jó a sebessége, kiderült hogy vdslesíthető a vonala és át is rakták neki.
Nekem ugyan teljesen jó a vonalam, de ha kérem hogy áttrakjanak vdslre úgy hogy nm váltok 30/5-re akkor nekem is megoldják, vagy csak probléma esetén teszik meg?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#62833) btz válasza 313313 (#62688) üzenetére


btz
addikt

Ehhez hogy áttállítsanak, ki is kellett jönniük vagy csak a HGW kihozatal miatt jöttek ki?

ⓑⓣⓩ

(#62834) 313313 válasza btz (#62833) üzenetére


313313
addikt

Nem tudom, de a szerelő rá is mért a vonalra, hogy birja-e...
Nekünk hibajegyre vették fel, lehet azért is jött a szerelő.
1-2 éve is be lett jelentve, akkor annyit mondtak, ennyit bir a vonal. Lehet az adsl/vdsl említése miatt kezdtek el valamit tenni az ügy érdekében...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#62835) btz válasza 313313 (#62834) üzenetére


btz
addikt

Nekem nincs mire hibajegyet felvetetni, mert így is 18 megabit kijön az adsl2+ modulációban, de megpróbálom a vonalam vdslesítését, sokat nem veszítek vele, max nem adják meg, viszont most még kivárok, de nemsokára váltok díjcsomagot, akkor majd automatikusan adják úgy is a vdslt, csak addig megnéztem volna, hogy mit bír a vonal, anélkül hogy új csomagra váltok.

ⓑⓣⓩ

(#62836) 313313 válasza btz (#62835) üzenetére


313313
addikt

Milyen díjcsomagod van? 20 Mbit?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#62837) btz válasza 313313 (#62836) üzenetére


btz
addikt

Igen jelenleg 20/1. HGW 20 megabiten szinkronizál adsl2_plus_anxJ modulációt ír, ebből kijön úgy 18-19 kábelen, wifin sajnos már csak 17-18, néha 16 a router teljes közelében. De ezt nem tartom hibának, tudom hogy ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#62838) 313313 válasza btz (#62837) üzenetére


313313
addikt

Mióta Vdsl-re lett állítva anyuék nete 24 Mbitre van állítva a vonali letöltés, amiből 21-22 Mbit meg is van stabilan. Szintén 20 Mbites netük van.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#62839) btz válasza 313313 (#62838) üzenetére


btz
addikt

Akkor mindenféleképp érdemes megpróbálnom a dolgot.

ⓑⓣⓩ

(#62840) Gubek-Einste válasza tibibi (#62831) üzenetére

Viszont lenne két kérdés a koaxos internet ugyan olyan megbízható mint a vdsl? Mert jelenleg elég érdekesen működik van ,hogy 2-3 órán keresztül próbál csatlakozni mire sikerül . :U
Ez nem normális, be kell jelenteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62841) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ismét jól működik a weboldal jót nevettem egy megrendelhető csomag van a címemen. :)

(#62842) btz válasza Gedeon31 (#62841) üzenetére


btz
addikt

Vdsles vagy?
Én igen. Én is azt hittem elősször hogy hiba, aztán kiderült hogy

Persze az hiba hogy az előtte lévő csomagok nem látszanak.

ⓑⓣⓩ

(#62843) Gedeon31 válasza btz (#62842) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez nem újdonság nekem ,hogy lehet rendelni 50-es csomagot ,hanem csak azt az egyet. Erre gondoltam :U

(#62844) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#62843) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azóta bolondult meg, amióta betették VDSL2-re az 50-es csomagot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62845) Gedeon31 válasza DJ. Ru$y (#62844) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam előtte is bolond volt 30-as csomagom van és csak 20-ast engedett volna rendelni.

(#62846) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#62845) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen tudom. Arra gondoltam, hogy azóta írja csak az 50-es csomagot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62847) the_one válasza btz (#62835) üzenetére


the_one
tag

"de nemsokára váltok díjcsomagot, akkor majd automatikusan adják úgy is a vdslt,"

Bár nem írtad, hogy mi miatt vársz a váltással, de ha nagyobb díjcsomagra váltasz, akkor nem kell megvárnod a hűségidő végét! Ha most váltasz, akkor innentől indul újra az újabb hűségszerződés, ami ugye előbb le is fog járni, mintha kivárnád a hűségidő végét!

(#62848) DJ. Ru$y válasza the_one (#62847) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Így van, ahogy mondod. Jól beszélsz. :K És már nem most halogatja már írogatja egy ideje, hogy váltani akar, nem is értem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62849) btz válasza the_one (#62847) üzenetére


btz
addikt

Igen ezt tudom. Már volt lehetőségem ilyesmivel élni mikor 1 megabitről váltottam fel 20/1-re.
Egyenlőre családi és költségvetési okok is közrejátszanak abban hogy fontolgatom a döntéshoztalt.

(#62848) DJ. Ru$y
Többen élünk egy háztartásban én vagyok a döntéshozó, de ettőlfüggetlenül nem csak rajtam múlik.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#62850) Narris


Narris
csendes tag

Sziasztok,

Az normális, hogy Telekom IPTV 50 Mbit/s csomagban a D-Link (Telekom által biztosított) routerrel a WiFi-n mért sebesség 12 Mbit/s, viszont az asztali gép ami kábellel van a routerre csatlakoztatva 56 Mbit/s sebességet produkál teszten?

Nagyon nagy különbségnek érzem, pedig a router elvileg 150 Mbit/s sebességen tud menni wireless.

köszi előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.