Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) Gubek-Einste válasza jansky1 (#62749) üzenetére

Másodlagos eszköznek a beüzemelésével meg lehet növelni a lefedett terület nagyságát.

#62750 aprokaroka87
Kapni fog egy HGW-t a koax kábelre, abból fog majd menni a box-okhoz 1-1 UTP kábel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62752) aprokaroka87 válasza Gubek-Einste (#62751) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tehát elvileg nem fognak fúrni?
2 tv lesz eggyik lcd a másik katodsugárcsöves.
Ezzel amúgy technikailag internet is lesz?

(#62753) Gubek-Einste válasza aprokaroka87 (#62752) üzenetére

Ha van behúzva a koax mellett UTP kábel is akkor nem fognak de ha nincsen akkor kell fúrni.
Mivel az IPTV internet alap ((Internet Protocol Television a jelentése) így természetesen lesz net is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62754) #36313600 válasza aprokaroka87 (#62750) üzenetére


#36313600
törölt tag

Üdv.!

Ha Telekom analóg kábel TV-je volt, akkor az IPTV, internet, telefon ebben az esetben is koax kábelen érkezik. Hasonlóan, mint munkatársamnál is.

(#62755) aprokaroka87 válasza Gubek-Einste (#62753) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

akkor is ha az illető nem kérte külön az internetet?

(#62756) Gubek-Einste válasza aprokaroka87 (#62755) üzenetére

Használni nem fogja tudni de technikailag lesz netje az IPTV miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62757) #36313600


#36313600
törölt tag

A napokban már mi is nézelődünk Telekom irányba, mivel a másik szolgáltatónknál már lemondtuk a szolgáltatást. A címünkre - hasonlóan, mint páran itt jelezték - csak az 50-es netet engedélyezni megrendelni a honlap, semmi mást. Ha aktuális lesz, rákérdezünk, hogy most csak azt lehet mostantól, vagy lehet esetleg 20Mbit/s is, mivel nekünk az is elég lenne. Az 50Mbit/s net elérhetősége arra enged következtetni, hogy nálunk is VDSL2 van.

(#62758) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Más is tapasztalta, hogy egyre instabilabb a Cisco EPC3925 router? Utóbbi időben csomószor megszakad a vezetékes kapcsolat, és a gép azt érzékeli, hogy nincs a kábel bedugva. Egy ki-bekapcs és helyreállt. Tegnap meg a wifi vacakolt, a telefonomat hol felengedte, hol nem, majd amikor kitöröltem a telefonomból az ssid-t, és újracsatlakozni próbáltam a hálóhoz, nem tudott csatlakozni. Egy ki-bekapcs ezt is megoldotta. Ha sokat szarakodik még így a router érdemes bejelentenem, hogy cseréljék ki, vagy ilyenek?

(#62759) Gubek-Einste válasza Mr. Teddy (#62758) üzenetére

Mindenképpen jelentsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62760) M_AND_Ms válasza MajaG (#62747) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Másfél éve jelentették be a kb 1500 embert. Annak nagy (kb 900) része még csak most lesz elbocsájtva január 1-től

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#62761) TomKiss


TomKiss
tag

Esetleg valakinek ismerős ez a távirányító?
Hogyan lehetne rávenni, hogy a tv-t is kezelje?

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#62762) prozodus válasza TomKiss (#62761) üzenetére


prozodus
őstag

Megvenni hozzá a megfelelő tévét v elemet tenni bele :))

Mi baja?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#62763) TomKiss válasza prozodus (#62762) üzenetére


TomKiss
tag

:Y hogy erre nem gondoltam :W
Mindössze annyi a baj, hogy ezt adták a box-hoz, azt szépen kezeli is, de a tv-gomb nem vezérli az LG tv-t. Gondolom valahogy lehet programozni, de sehol nem találok róla semmit, de még csak azt sem, hogy esetleg milyen tv-hez lenne jó :(

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#62764) taki01 válasza aprokaroka87 (#62750) üzenetére


taki01
őstag

Alkalmas csak kell a koax végére egy enthernet koax átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#62765) btz válasza TomKiss (#62763) üzenetére


btz
addikt

Ezzel azthiszem csak ki be kapcsolni lehet a TV-t, aztán ennyiben ki is merül a funkcionalitása.
Ami nekem van sathoz azt úgy lehetett betanítani hogy szembefordítottam a tv távirányítóval, de azon volt egy study gomb.

ⓑⓣⓩ

(#62766) kisapa válasza TomKiss (#62761) üzenetére


kisapa
senior tag

Elvileg a boxhoz kellet kapnod egy kezelési útmutatót. Abban benne van az is hogyan kell a távirányítót be állítani a tv-hez. Ha nem találod itt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#62767) TomKiss válasza kisapa (#62766) üzenetére


TomKiss
tag

Kaptam leírást, de az a felvevős boxhoz adott távirányítót mutatja be, azon meg van egy "tv/stb" gomb, amivel át lehet váltani. Azt be is tudtam állítani, azzal nincs probléma. (köszi a linket, de ezek mindegyike egy másik távirányítót mutat be, nem azt amit a képen mutattam :( )

@62765 - nekem az is jó lenne, ha ki/be kapcsolni tudná, de sehogyan sem sikerül rávenni. Próbáltam az eredeti távirányítóval szembefordítani, de nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#62768) prozodus válasza btz (#62765) üzenetére


prozodus
őstag

A miénk is csak ennyit csinált, a programot már a boxról váltotta.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#62769) M_AND_Ms válasza taki01 (#62764) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezt komolyan gondoltad? Mert a szmájlikat nem látom.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#62770) prozodus válasza M_AND_Ms (#62769) üzenetére


prozodus
őstag

Pedig lehet, bár nem néztem rendesen, csak a régi társasházban is úgy volt, h nem tudták a tévét külön lekapcsolni az adott kábelezés miatt, úh ha volt neted, nézhetted azt is előfizu nélkül is. A másik irányt visoznt nem próbáltuk :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#62771) kisapa válasza TomKiss (#62767) üzenetére


kisapa
senior tag

A tv távirányítóját nekem sem sikerült a boxhoz hangolni. Az STB-hez kapott távirányítók meg általában csak ki-be kapcsolásra jók esetleg még hangerő szabályozásra mint az enyém is.

(#62772) M_AND_Ms válasza prozodus (#62770) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A gond ott van, hogy a koaxon utazó jel nem tud utazni utp kábelen.
A koax egy jelvezeték plusz a meghatározott fizikai elrendezésű (meghatározott sugarú körben a jelvezeték körül) árnyékolás.
Az utp meg több vezeték, páronként meghatározott módon egymás köré csavarva.

Mindkét kábel teljesen más fizikai jellemzőkkel bíró jel továbbítására alkalmas, amik egymással nem csereszabatosak

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#62773) DJ. Ru$y válasza taki01 (#62764) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha ezt dchard meglatja. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62774) prozodus válasza M_AND_Ms (#62772) üzenetére


prozodus
őstag

Ez világos, kösz. Az átalakító nincs meg, h mit tud, amit berakott képet, ha azt megmondanád, kérlek.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#62775) DJ. Ru$y válasza prozodus (#62774) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt tekerj lejjebb, ott lesz a leírás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62776) M_AND_Ms válasza prozodus (#62774) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt én egy kép alapján honnét tudjam? (Megjegyzem sok más hülyeséget lehet találni a neten - pl RCA-HDMI átalakítót, csodamatracot, wifi térerő erősítő sprayt, vagy akár pénisznövelőt)

A tény, hogy csak úgy utp-koax konverziót nem lehet elvégezni. Persze ha a kábeleket csak arra használod, hogy egy zsebtelepet és egy zseblámpaizzót összeköss, akkor igen, használhatod (valahogy), ott csak az a lényeg, hogy két vezeték össze legyen kötve.
De értsd meg a koax kábel kialakítása, átmérője, mérete, és minden egyéb fizikai paramétere nem véletlenül úgy van, ahogy van. Ugyanúgy nem véletlen az UTP kábel kialakítása sem
Koax kábel
UTP kábel

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#62777) DJ. Ru$y válasza M_AND_Ms (#62776) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Olvasd el amit linkeltem ott van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62778) M_AND_Ms válasza DJ. Ru$y (#62777) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Míg írtam, addig linkelted ide. Azért én megnézném mennyire korrekt megoldás ez így.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#62779) DJ. Ru$y válasza M_AND_Ms (#62778) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szintén, és nem mondom, hogy szentírás, de ért hozzá az ürge az biztos. De inkább behúznék egy Cat6-ot, aztán egy darabig nem kell hozzányúlni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62780) bopeti98


bopeti98
őstag

A Telekom igazán áttérhetne HTML5-ös lejátszóra a TV GO webes felületén, mert ez a mostani megoldás elég bugos.
Negyed óra után függetlenül az internet kapcsolat minőségétől elkezd akadni az egész, vagy egyszerűen csak kilép az élő adásból.
Tegnap is néztem, majd a műsor kellős közepén magától leállt az adás, és csak egy böngésző restart után indult el újra, de aztán pár perc után újra leállt. Így nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#62781) M_AND_Ms válasza bopeti98 (#62780) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kénytelen lesz áttérni, mert a böngészőkből szépen kivezetik a jelenleg használt API-kat.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#62782) DJ. Ru$y válasza bopeti98 (#62780) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pont annyi értelme van, mint ezt ide beírnod. :) Miért nem a hivatalos e-mail címükre vagy TVGO support-ra írsz, hogy térjenek át? :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62783) bopeti98 válasza DJ. Ru$y (#62782) üzenetére


bopeti98
őstag

Én úgy tudtam hogy ez egy Telekommal foglalkozó topik, ahova le lehet írni a céggel, és annak szolgáltatásaival kapcsolatos véleményedet, észrevételed, vagy problémádat.
Tisztában vagyok vele hogy nem hivatalos ügyfélszolgálati elérhetőségre írtam, és természetesen nem is ettől a hozzászólásomtól fogom várni a megoldást, de nem láttam akadályát hogy puszta észrevételként kiírjam a dolgot.
Majd írok nekik hivatalos elérhetőségre is, bár valószínűleg már most is tudják hogy át kéne állni HTML5-re.

(#62784) DJ. Ru$y válasza bopeti98 (#62783) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem bántásnak szántam: Elmondtam, hogy annyi értelme volt ide írni, és, hogy itt érdemi választ/reakciót nem kapsz rá... Erről ők tudnak nyilatkozni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62785) btz válasza bopeti98 (#62783) üzenetére


btz
addikt

Már írtam nekik ez ügyben, a válasz hogy tervbe van véve, ugyan úgy mint a windows phoneos app. Várjak türelemmel, majd csak lesz valami.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#62786) takikacska


takikacska
csendes tag

Sziasztok

Az a kérdésem lenne hogy a ZTE Zxdsl 931VII v2.0 router vdsl helyett képes kezelni az adsl szabvány is vagy csak vdsl-re alkalmas?

(#62787) DJ. Ru$y válasza takikacska (#62786) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az nem egy router, hanem egy HGW (Home GateWay) és igen, visszafelé kompatibilis.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62788) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Sziasztok!
Adsl netem van, pstn telefonnal a Telekomtól. Dlink modem+dlink routerrel, szűrővel, 10 Mbps.
Vettem egy TP-Link TD-W8961ND router+modem kombót, de nem tudom beüzemelni.
A felhasználónév+jelszó jó, a régi cucc megy vele. De az új 651-es hibát ír.. A szűrőből a modem szál van csatlakoztatva a router kombó telefon bementéhez, ahogy lennie kell.
Mi lehet a baj? A TP-Link menüjében be kellene még állítanom valamit?
Mall.hu-tól vettem, de nem nagyon akarnám visszaküldeni.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#62789) Gubek-Einste válasza M_AND_Ms (#62776) üzenetére

T hivatalosan forgalmaz EoC eszközt is.

#62788 Sanzaa
Sajnos belefutottál az ilyen kombo eszközök hibájába.
Milyen beállítási lehetőségek vannak az eszközben?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62790) DJ. Ru$y válasza Sanzaa (#62788) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyanítom nem Annex B-t használ ezért nem megy a T Annex B-s hálózatán. Vissza a feladónak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62791) kisapa válasza Sanzaa (#62788) üzenetére


kisapa
senior tag

Annak idején én is vettem egy saját modemet de csak akkor működött ha valamit átállítottak a központban. Be kellett telefonálnom és kérni kellett,hogy én a sajátomat szeretném használni. Persze lehet ,hogy a te általad vásárolt modem nem is tud működni a telekom hálózatán.

(#62792) Sanzaa válasza Gubek-Einste (#62789) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Advanced Setup/ADLS Mode alatt: ADSL2, ADSL2+, G.DMT, T1.413, G.lite
Advanced Setup/ADSL Type alatt: Annex A, Annex I, Annex A/L, Annex M, Annex A/I/J/L/M

Interface Setup alatt:
Virtual Circuit: PVC0-tól PVC7-ig
VPI:1
VCL:32
PPPoA/PPPoE, Dynamic IP, Static IP stb...

Ezen kívül még jócskán vannak beállítások, persze, de ezeket tartottam fontosnak.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#62793) DJ. Ru$y válasza Sanzaa (#62792) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mindent tud, csak Annex B-t nem amin a Telekom ADSL2+ hálózata működik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62794) Sanzaa válasza DJ. Ru$y (#62793) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Ezt akkor a 1412-n sem tudják átállítani nekem? Illetve gondolom egy router frissítés ezt nem oldja meg? :D

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#62795) dr.bubo válasza Sanzaa (#62794) üzenetére


dr.bubo
őstag

Két lehetőséged van:
1.Elköltözöl a 29-es körzetbe és előfizetsz a UPC ADSL-ére, az Annex A-t használ, ott tudod használni a cuccodat.
2. Neten vetted a routert? Küld vissza 14 napod van rá. Vagy cseréltesd ki olyanra, ami tudja az Annex B-t.

A webshoppokat ismerve lehet, hogy az 1-es egyszerübb megoldás. :DDD :P

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#62796) Sanzaa válasza Sanzaa (#62794) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Köszönöm szépen srácok a segítséget!
Szuperek vagytok! Hát így akkor sajna élnem kell a 14 napos elállási jogommal :(

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#62797) Gubek-Einste válasza Sanzaa (#62796) üzenetére

Ami neked kell az a TP-Link TD-W8961NB verziós eszköz.
Vagy ha jobb képességűek is szóba jöhetnek akkor szintén TP-Link-ből: TD-W8970B/W8980B/Archer D7b

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62798) Bile Demon


Bile Demon
őstag

üdv,

DVB-C vételnél milyen "hálózat azonosítót" kell beállítani? Csatorna kereséshez kéri a TV (2010-es Pana).

Bruhe

(#62799) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Speedport Home Gateway, Speedport W 724 Type Ci van az egyik ismerősömnél. Frissen kötötték be, a telefonja csatlakozik a wifijére, a laptop nem. Mitől tud ilyet csinálni a router? Pár nap múlva megyek hozzá belenézni, de addig is ha valaki tudna tippet adni, akinek már van tapasztalata, megköszönném.

Köszi előre is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#62800) Teko001 válasza Bile Demon (#62798) üzenetére


Teko001
őstag

100

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.