Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130301) Boond válasza Kaba (#130298) üzenetére


Boond
addikt

online lett csak későn, így majd hívnak... de akkor lehet még jövő héten vagy utána max lesz belőle vmi... az jó :)

(#130302) TeeJay válasza Zeki (#130300) üzenetére


TeeJay
félisten

Haver mondta azt tesz ami van nála. Mondta hogy volt hogy napi 10-12címet átköt és kifogyott a Sagemcom-ból akkor 150-es nethez is Technicolort rakott ki vagy fordítva, annyi 2000-es csomag bekötés ment hogy elfogyott a Technicolor és a következő 1000-2000-es usernek aznap már csak Sagemcom jutott. Mondta hogy legtöbben TV-t néznek 1-2 TV-n, netezni is kevesen használják ki az 1-2gigás csomagot csak presztizs miatt veszik vagy mint öcsém hogy évek óta Telekom mobilos és 1000-es csomag pár száz forinttal került többe mint a 300-as. Hozzáteszem telefonon használják csak szóval jó ha 200-300-at átvisz nekik családi házon belül.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#130303) Kaba válasza Zeki (#130300) üzenetére


Kaba
veterán

Igen az.Korábban ezt adták az 1000/1000-es nethez,amelynek meg is felel.
Jelenleg a Technicolort és az 5670-est adják az ezres nettől felfelé.

(#130304) Zeki válasza Kaba (#130303) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezek valamelyikét lehet mesh rendszerbe illeszteni?

(#130305) Kaba válasza Boond (#130301) üzenetére


Kaba
veterán

Az online rendelésnek ez a hátránya,hogy hoszabb lehet az ügyintézés( kivéve ha valamilyen terméket is vásárolsz hűségre,akkor online kell rendelni az online extra kedvezmény miatt).
Amennyiben sürgős lenne,akkor hétfőn a 1414-en rákérdezhetsz a bekötés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#130306) Kaba válasza Zeki (#130304) üzenetére


Kaba
veterán

Igen,az említett modelleket mind lehet mesh rendszerbe illeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#130307) barnibooo


barnibooo
tag

Sziasztok!
Jövőre elérhető lesz nálunk is az optikai internet és érdeklődnék, hogy az 1000-res nethez adott ONT-t lehet normálisan használni, konfigurálni router módban? Mennyi a Wifi hatótáva vagy érdemes inkább betenni bridge-be és egy jobb router venni hozzá?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#130308) Kaba válasza barnibooo (#130307) üzenetére


Kaba
veterán

Az ONT-nak amit adnak,jó a wifije és a hatótávolsága.
Előbb próbáld ki,routert utólag is vehetsz.

(#130309) Luigi962 válasza barnibooo (#130307) üzenetére


Luigi962
őstag

Nekem 85 nm belvárosi lakást beszórja egész jól pedig itt van konkurencia a szomszédoktól 2.4 GHz-en rendesen. 5 Gigán meg simán megy a 4K streaming Plexről a TV-re. A konyhában van egy Tp-Link extenderem, de a Technicolor óta nem is használom. Kábelesem meg 950 fel, 950 le és ezt fixen hozza.

(#130310) kopa1 válasza Kaba (#130306) üzenetére


kopa1
aktív tag

Nem lehet. Az első egységnek kábelesen kell csatlakoznia hozzájuk, nem támogatnak az ONT-k semmilyen mesh rendszert (pl. EasyMesh)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130311) tobias40 válasza Kaba (#130306) üzenetére


tobias40
veterán

És honnan vesz az ember egy másik 5670-et?
Vagy hogyan kell ezt értelmezni?
A telekomom külön mesh rendszerét ismerem...

(#130312) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Srácok, az természetes jelenség a Telekomnál, hogy egy hét alatt már harmadszor jelentem ugyanazt a hibát? :W
ma azt ígérték hogy újra indítják a hibajegyet és nem kell várnom 24-72 órát, abban bíztam ma megcsinálják, de nem...
van esély szerintetek arra hogy holnap javítják? ok, munkaszüneti nap, de akkor is :D
eddig elégedett voltam a Telekommal, de most eléggé kiábrándultam :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130313) Boond válasza Kaba (#130305) üzenetére


Boond
addikt

1414-en lett rendelve (pontosabban az sms-ben küldött számon, de gondolom ugyan az annyi különbséggel, hogy mindjárt ügyintéző kapcsolt, nem votl szöveg, sem vanda.

Ez az extra online kedvezmény, ez a hűségen (2 év) felül van? Gondolkoztam ilyesmin... de letettem róla... nem tudom van-e értelme 2 évre lekötni magam... Főleg ha voda Ws alternatíva lesz itt id... egy évre sem érné meg 1000 ft-ért... régen volt értelme, értéke a hűségnek... mostanság, már kb egyre megy...

ja a wifit ki lehet gondolom kapcsolni a ruteren igaz? (saját elég).

[ Szerkesztve ]

(#130314) Kaba válasza Boond (#130313) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.A 2 évre kapott hűségen felül jár az online vásárlás miatt.
A wifi az kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#130315) Kaba válasza Lacielvtárs (#130312) üzenetére


Kaba
veterán

Nem természetes jelenség,inkább pech.A hibaelhárítás az folyamatos,így van rá esély,hogy javítva lesz.Ugyanazt a hibajegyet érdemes megújítani a kötbér miatt.(ne egy új hibajegy legyen megnyitva).

[ Szerkesztve ]

(#130316) Lacielvtárs válasza Kaba (#130315) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát én is ebben bízom, mert eléggé bosszantó, eddig mindig még volt hogy szenteste is kijöttek vagy központilag javították, mikor mit kellett, szinte néhány órán belül, max egy vagy fél nap, de ez most kicsit sok, de lehet az a gond hogy itthon vagyok :D
eddig mindig dolgoztam, de tényleg ha már itt vagyok kérdésem lehetne hogy szerinted, mi arra a megoldás hogy ha itthon rossz a térerő, mert mobil internet elfizetése vagy egy rakás, sőt itt van az utcánkban Szeged, az 5G, telefon tudja is, de sajnos a vályog falak annyira leárnyékolnak hogy alig van a házban a térerő.
a WIFIHANG isten áldotta egy találmány, ha van itthon a net akkor minden rendben, de ilyenkor szinte minden halott...
neked mi a véleményed, mi lenne a megoldás erre?
előre is köszönöm a tanácsod :R

ui, nekem nem kell kötbér, csak azt szeretném hogy müködjön :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130317) Boond válasza Kaba (#130314) üzenetére


Boond
addikt

az online kedvezmény fix vagy? gondolom a hűség kedvezmény az változó... lehet látni végleges adatot rendelésnél?

(#130318) Kaba válasza Boond (#130317) üzenetére


Kaba
veterán

Az online kedvezmény az fix(csak online leadott rendelésnél jár és nem minden terméken van).A mértéke termékenként eltérő lehet,az éppen futó akciótól függően.A hűség kedvezmény a kiválasztott csomag nagyságától függ.Az online rendelésnél a végleges összeg az látható.
Telefonos vagy chates rendelésnél is közlik veled mennyi hűségkedvezményt kaptál.

(#130319) Kaba válasza Lacielvtárs (#130316) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben a modem wifije nem megfelelő a számodra,a legjobb megoldást egy saját router jelenti.

(#130320) frovery


frovery
senior tag

Sziasztok!

Portfóliós Tplink Arcer C5 beállításával szenvedek. Beállítottam repetear módba, azután kiválasztom a kaonmedia cg3000 2.4GHz-es wifijét, kapcsolódik de net mégsincsen. Mi lehet a hiba?
Titkosítás wpa2-re állítva, adtam külön nevet a tplinknek, copyztam az ssid-t is, sehogyan sem jó.
Ötlet?

(#130321) Lacielvtárs válasza Kaba (#130319) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az már megvan, most a mobil internet térerejére gondolok :K
lehet rosszul fogalmaztam tegnap, de nem a HGW Wifijére gondoltam, hanem arra hogy amikor nincs itthon vezetékes szolgáltatás, akkor tudom használni a mobil internetet, ami korlátlan.
viszont mivel gyenge itthon a térerő, ezért lassú a mobil internet.
és van e valami olyan kültéri jelerősítő vagy bármi, állítólag a Vodafone-nál van valami olyan kütyü ami tudja erősíteni a házban a mobil térerőt, hogy megfelelő legyen a ház falainak az árnyékolás miatti jel gyengeség

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130322) Kaba válasza Lacielvtárs (#130321) üzenetére


Kaba
veterán

A mobilnettel kapcsolatban kérdezz rá a mobil topikban is,ott biztosan adnak a problémádra tanácsokat.

(#130323) cech19960320 válasza Lacielvtárs (#130321) üzenetére


cech19960320
tag

Vannak hasonlók, de amikkel én találkoztam és minőségi darabok azok a több tízezres kategóriában játszanak :D

(#130324) cyber86 válasza kopa1 (#130253) üzenetére


cyber86
őstag

A router azért kell, mert 3 tv van az ontre kötve és 3 pcnek kéne kábelen mennie de tegnap valszeg megdöglött a router, mert mikor haza mentem csak a power led világított halványan és hiába indítottam újra vagy kapcsoltam be kb fél óra pihenés után nem megy :O

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#130325) adika4444 válasza frovery (#130320) üzenetére


adika4444
addikt

Ha rámész a TP-LINK hálózatára, milyen IP-t kapsz? Repeater módban kábelen ad ki netet, vagy ott milyen IP-t ad?

Az említett eszközt nem ismerem, de régebbi TP-LINK-eken sokat küzdöttem azzal, hogy elvileg ugyan ment a WDS, de kézzel kellett kinyomni a DHCP-t, meg a LAN címet berakni az előtte lévő eszköz tartományába, h elérhető legyen később is a TP.

üdv, adika4444

(#130326) Boond válasza Kaba (#130318) üzenetére


Boond
addikt

köszi.

(#130327) Boond válasza Lacielvtárs (#130321) üzenetére


Boond
addikt

Esetleg ablakba vagy vhová rakni a telefont, és megosztani a netet. Esetleg érdemes kipróbálni.

(#130328) gorje


gorje
senior tag

Nem biztos hogy teljesen ide illik de kérdeznék.

Sziasztok!
Ismerősömnek szeretnék segíteni tv vásárlásban és van pár kérdőjel jelen esetet illetően.
A legfontosabb... Adott 1 telekomnál részletfizetéssel vásárolt TV amit szeretne megvenni. Lehet ebből bármi problémája? Tegyük fel ha az eladó nem fizeti a részletet? Garancia megvonással járhat? Le tudják tiltani? Meg szabad venni?
Mire érdemes még figyelni? A garanciajegy és számla már át lett küldve neki. Okozhat garanciavesztést ha nincs meg a doboza?
:R

(#130329) frenk74 válasza frovery (#130320) üzenetére


frenk74
tag

Van egy főroutered, ami osztja a netet. Van egy alroutered, esetedben a C5. Ha a fő router IP címe pl: 192.168.0.1,akkor a C5 IP címét írd át 192.168.0.2-re (1-el több legyen). Mented, megvárod míg újraindul. Belépsz az új IP-vel, majd wds bekapcsolása(survey-el megkeresed a fő hálózatodat, kiválasztod, kitölti), az így betallózott fő router wifi jelszó megadása. Ezután C5-ben DHCP ki. SSID vagy megegyezik, vagy nem, nálam eddig mindegy volt. C5 újraindít. Előfordul, hogy nem wifi jelszót kér csatlakozásnál, hanem wps jelszót (ott a router hátoldalán). Röviden ennyi.

(#130330) Kaba válasza gorje (#130328) üzenetére


Kaba
veterán

Tévét nem tiltanak le.Amennyiben nem fizeti a részleteket az eladó azt rajta fogják behajtani.A garancia szempontjából a doboz nem lényeges,a jótállási jegy és a számla megléte szükséges.Általában listaáron vásárolt termékeket érdemes megvenni,de ha jóáras a tv akkor megveheti.

[ Szerkesztve ]

(#130331) Lacielvtárs válasza cech19960320 (#130323) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az ár egyelőre relatív csak működjön amikor kell :B

Kaba: köszönöm megteszem :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130332) Lacielvtárs válasza Boond (#130327) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

már kipróbáltam, tegnap is úgy használtam, mert úgy volt némi net, de az messze nem annyi mint amennyit az utcán tud a telefon, gyakorlatilag csak ott működik normálisan a mobilnet, az ablakban :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130333) Boond válasza Lacielvtárs (#130332) üzenetére


Boond
addikt

Hát attól függ hol laksz, akár kívülre is helyezheted a telefont... Nálunk ilyen probléma kevésbé van...
Nálam az a furcsa, hogy 2 simből az egyiknek jó a térereje, a másiknak kevésbé... legalábbis beltéren... nem tudom mitől függ... mert ha ugyan attól a szolgáltatótól 2 kártya van benne, akkor is van ilyesmi :D

Viszont azon rendesen meglepődtem, hogy a telefonnak mekkora hatótávja van, több falon lépcsőn, szinten keresztül is ment a dolog, akadás mentesen, Simán volt olyan mint a ruter, vagy jobb... (pedig ott van a ruter is a közelben, tehát még az is bezavarhatna).

(#130334) barnibooo


barnibooo
tag

PSTN vonal van még valakinek vagy már mindenkit átraktak Voip-ra?

[ Szerkesztve ]

(#130335) qnadam válasza Boond (#130333) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem dual 4g a telefon, akkor valószínűleg nem ugyanazon a frekin lóg a két kártya, de lehet, hogy még nem is ugyanazon a tornyon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130336) kabelmania27 válasza barnibooo (#130334) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul még, főleg akinél nincs internet előfizetve.

(#130337) Lacielvtárs válasza Boond (#130333) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gondolom telefon függő is a dolog, mert nálam pl a Fold 2 alig van térerő, az almás 12 pro maxon, meg fullon van a térerő :U
de befejeztem mert sehajon rúgnak engem a sok OFF miatt ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130338) Boond válasza qnadam (#130335) üzenetére


Boond
addikt

hm, hát ez lehet... De amelyiken van lte(4g), annak van kisebb térereje bent, legalábbis csíkokat tekintve. sebességet tekintve nincs gond, akadás nélkül mentek a videók. 3G-n már nem.(E vagy milyen jelölése van mobilnetnél)

(#130337) Lacielvtárs , lehet ez sony középkategória.

(#130339) gorje válasza Kaba (#130330) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi szépen!

(#130340) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

A héten váltottam IPTV díjcsomagot a Szuper Családi HD 2019-ről 2020-ra. Most fedeztem fel, hogy a 3 beltériből csak 2 egységen meg egyszerre a HD adás, a harmadikon ez a hibaüzenet fogad:

Az elekronikusan küldött szerződés összefoglalóban is van egy ilyen sor a szolgáltatások részletezése között: IPTV 1 SD 2 HD stream

Ez a korábbi csomagban is volt, vagy új dolog? Megoldható, hogy mindhárom beltérin menjen?

Az internet 300/75 Mbit-es optika, a tv-boxok még a régiek, nem éreztem szükségét az androidosra váltásnak.

B.Cs.

(#130341) Kaba válasza bollokcs80 (#130340) üzenetére


Kaba
veterán

A 1414-en kérheted a harmadik HD-t,az ügyintéző aktiválja neked.
Régebben csak 2 HD ment egyszerre, már egy ideje 3 HD nézhető egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#130342) Jack@l


Jack@l
veterán

Tapasztalt valaki olyat t-home kábeles netnél, hogy a letöltés huzamosabb ideig (az utobbi fél évben) töredéke a szerződésnek?
Elvileg 500 mbit körül kellene hogy menjen, de gyakorlatilag általában csak 27 MByte/sec körüli a max, ma meg ez stabilan leesett 15-17-re. Sagem modem, nem tölt senki más, nincs érdemi feltöltés mérés közben.
Elcseszhetik ennyire a statisztikus multiplexálást?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#130343) nafikra


nafikra
tag

sziasztok.

Telekom TV-m van android box-szal.

Viszont van egy Hama 8 az 1-ben univerzális távirányítóm. mivel tudnám betanítani neki az android tv-hez kapott távirányt? mert itt ebben a hamában egy több ezres kódlista van tehát elvileg nem tudom manuálisan két távirányt egymás felé fordítva betanítani? valaki próbálkozott már ugyanilyen típussal?

másik:
TV2 comedyn pl a rém rendes család az eredetileg 4:3 arányú viszont kihúzza 16:9-re a box és értelemszerűen szétnyúlnak az arcok, nem találtam sehol sem olyan beállítást hogy az eredeti arányt megtartsa. van ilyen?

előre is köszönöm

(#130344) bollokcs80 válasza Kaba (#130341) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi! :R

B.Cs.

(#130345) barnibooo válasza Kaba (#130341) üzenetére


barnibooo
tag

Felhívtam én őket azán mondák 150/50 -es netnél optikán, hogy nem tudják beaktiválni valamiért nem futott le a folyamat.
Valami ötlet?

(#130346) Kaba válasza barnibooo (#130345) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd őket újra.3 HD nézhető egyidejüleg(amennyiben a műszaki feltételek és a díjcsomag lehetővé teszi), másik ügyintéző meg fogja oldani.Optikán és koaxon menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#130347) Szpisti válasza Kaba (#130346) üzenetére


Szpisti
addikt

Nekem is csak a harmadik ügyintéző tudta bekapcsolni, első szóra pikk-pakk, az első kettő, azt mondta nem lehet nálam. (Szerintem csak nem tudta hogy kell...)

(#130348) frenk74


frenk74
tag

Kb 9 nap után megadta magát a modem (nincs benne áram, így nem tud semmit osztani a stb felé). Adapterében van áram, mert ha szétválasztom őket, akkor az adapter zölden világít.
Van valami trükk, amivel újraindítható?
Vagy megvárom az ígért 72 órás szervizt?

Azt már csak félve említem meg, hogy a hiba előtt kb 1 órával reklamáltunk telefonon. Remélem nem bosszúból nyomták le.

[ Szerkesztve ]

(#130349) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Sagemcom 5670 távolról (külső hálózatról) elérhető valahogy?

(#130350) csako válasza nafikra (#130343) üzenetére


csako
veterán

Az android tv beállításai között van távirányítókra vonatkozó, esetleg ott próbálj meg valamit, hátha hozzá lehet adni csakúgy, mint a hozzákapottat.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.