Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130051) szabogabor10 válasza kopa1 (#130050) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nyugtass meg, hogy a DT-s felületen már lehet majd sorrendet állítani. Appból is meg a boxon is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#130052) frenk74 válasza kopa1 (#130050) üzenetére


frenk74
tag

Köszi. Igen a kicsi androidos van. Akkor ezt most hanyagolom. Remélem lesz rá megoldás.

(#130053) IG55


IG55
senior tag

A Kaon CG3000 javult valamit szoftveresen az elmúlt fél évben? Vagy még mindig használhatatlanná válik, ha megadok két statikus IP-t meg három port forwardot?

(#130054) blg válasza IG55 (#130053) üzenetére


blg
senior tag

nekem mindig is használható volt... van portforwardom és fix IP-m is

(#130055) .:ZS:. válasza IG55 (#130053) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Az UPnP valamelyest javult, viszont ha beszarik akkor most már teljes visszaállítás kell a hgw-nek. A többi maradt úgy ahogy van.

[#130054] blg, nálad biztos valami csoda példány van. Az, hogy a dhcp-s fix ip-nel használhatatlan lesz a felület (percekig tart hogy bármit mutasson) egy “known bug” még a T által is…

Mellesleg épp tegnap jártam úgy, hogy Facetimeoltam asszonnyal és veszekedtem vele, hogy menjen már közelebb wifihez ahol van mert szakadozik folyamatosan, kiderült, hogy itthon volt max 5 mbps a letöltés… kellett egy restart a kaonnak…

[ Szerkesztve ]

(#130056) blg válasza blg (#130054) üzenetére


blg
senior tag

mikor megkaptam a Kaont beállítottam rajta amit akartam (wifik átnevezése, wifi jelszó, fix IP a NAS-nak, port forward a NAS-nak), azóta viszonylag ritkán látogatom a felületét, kb. soha

(#130057) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Használ valaki új androidos boxot bluetooth fej/fülhallgatóval?
Minden okés?
Tévémen sajna nincs bt ezért gondoltam a boxal párosítani hogy este ne legyen zavaró ha más pihenni szeretne.

(#130058) kabelmania27 válasza proradeon (#130043) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modem jelszint értékek?

(#130059) adika4444 válasza kopa1 (#130037) üzenetére


adika4444
addikt

Nagyon bírnám, ha itt nálam a D3.0-t váltaná a T optika, ha időben értesülnék, elsőként rendelném:D

boxoslaca az UPN-ről beszélve érdekes a biztonsági érvelésed:D az UPNP ugyanis egyáltalán nem az, az és úgy nyit portot, ahogyan és amikor akar kb.

#130048 kopa1
:DDD;]

üdv, adika4444

(#130060) #46824192 válasza adika4444 (#130059) üzenetére


#46824192
törölt tag

Erre csak annyit tudok mondani , hogy az upnp-vel az nyit portot , aminek én megmondom , hogy portot nyisson.

Fölösleges a vészmadárkodás , mióta az eszemet tudom használom minden gond nélkül.

A biztonsági érvlésem pedig értsd jól! Ha egy ilyen alapvető hibára rábólintanak , ki tudja mi lesz egyszer a motorháztető alatt, ők meg lazán kiküldik , úgy hogy azt sem tudod frissült a cuccod az asztalon.

Nem a saját rendszeremen kell aggódnom , hogy milyen portokat nyitogat , hanem azon , hogy milyen portokat nyitogat nekem majd egyszer a tele-bug-com.

Vicces , hogy a dlna is mindig csak úgy visszakapcsol. Lehet megérne egy kérdést , hogy ezt úgy mégis hogyan gondolják!

[ Szerkesztve ]

(#130061) IG55


IG55
senior tag

Sagemcom 3890V3 HGW. Önújraindulást mennyire válthat ki hálózati hiba? Úgy értem Telekom hálózat, nem saját, belső. Időnként (pl. ma éjjel), néhány órán belül többször is újraindul. Máskor meg napokig semmi. Több hónapja áll fenn ez az állapot. Azóta volt minimum kétszer "hálózat javítás" és kétszer itt nálam is átnézték a hálózatot, nem találtak hibát.

(#130062) adika4444 válasza #46824192 (#130060) üzenetére


adika4444
addikt

Az, hogy nem lehet bekapcsolni az UPNP-t, lényegesen kisebb probléma, mint annak kikapcsolhatatlansága. Egyébiránt pedig az, hogy neked évek óta nincs vele gondod, még nem jelenti azt, hogy biztonságos ez a megoldás. Kicsit túldramatizálod ezt a bugot, noha értem, mire gondolsz, voltak ennél azért cifrább problémák is kiengedve előfizetőkhöz.

Saját router, amire nyitsz egy DMZ-t nem játszik? Azon bizonyára nem lenne gond az UPNP működésével.

üdv, adika4444

(#130063) #46824192 válasza adika4444 (#130062) üzenetére


#46824192
törölt tag

Természetesen magamból indultam ki. Ugyanakkor nem én vagyok az egyetlen aki használja , mert azért van , hogy használjuk. Továbbra is az a véleményem , (egy hülye példával élve) hogy az ajtódon akkor fog valaki bemenni ha közkincsé teszed hol a kulcs. De ha a kulcshoz csak három ember fér hozzá, akkor az a három tudja kinyitni.
Kinőttem már a googlevel keressünk mindenhez is exe cracket dologból, és inkább odafigyelve ésszel használom a saját rendszerem.Ugyanakkor én még nem sírtam tele egy topikot sem , hogy vitték a bankkártyám , vagy bitcoint szeretne valaki tőlem egy feloldó kódért. :)

Ismerek olyat is aki 2 linux tűzfal , meg 2 router mögött is fetreng álmában, az ilyen paranoiáson csak nevetni tudok.
Szóval nem vagyunk egyformák és ez így is van rendjén.

Visszatérve a témára , valamit ki kell okosdodnom , mert ez a v3 így kuka. (és ki tudja milyen meglepi lesz következő) Teljesen életszerűtlen , hogy egy alapvető beállítás miatt majd a 1414-et hívjam és 1bites vandát hallgassam, aki mire nagynehezen megérti mit akarok , majd ezért hogy biztosan agyf...okozzon még bekérdez egyet , hogy rtl most+ kód miatt telefonáltam?

Egyébként két variáción gondolkodom.

1. 2db android tv lan marad a sagemban , minden más saját routerbe és a sagemben dmz. De ezesetben arra kellene rájönnöm , hogy a tv chromecast funkcióját hogyan érem el a saját router mögül.

2. Minden a saját routerbe és az igmp-t elintézi a ddwrt vagy openwrt, +1 switch mert így már hiányozna a két port amit a tv elvesz.

[ Szerkesztve ]

(#130064) woodworm válasza #46824192 (#130060) üzenetére


woodworm
veterán

"Erre csak annyit tudok mondani , hogy az upnp-vel az nyit portot , aminek én megmondom , hogy portot nyisson."

Tévedésben vagy! Az upnp annak nyit portot, aki kéri tőle.

(#130065) #46824192 válasza woodworm (#130064) üzenetére


#46824192
törölt tag

Tényleg ennyire nehézet írtam , hogy nem érted a lényeget?

aki kéri tőle.

A szoftvernek aki kéri tőle , én vásároltam , én töltöttem le ,én telepítettem és én kértem a szoftert meg , hogy kérjen magának port nyitást. Így világos?

Már tudom is a következő (szokásos) választ erre is. "Pedig biztos , hogy nyitott már portot kártevő vagy random program , csak nem tudsz róla" :) csak leírtam hogy ezzel már ne faradjon senki :D

(#130066) prisz válasza IG55 (#130061) üzenetére


prisz
aktív tag

(#130067) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Sziasztok. Megérkezett a telekom okoswifi csomagunk. Beüzemeltem, párosítottam. Minden jól működik, megmértem a felső és a földszinti mesh-en is a sebességet. A fenti mesh-en alacsonyabb a sebesség, mint a lentin. Ez mindenkinek ilyen, vagy én nem állítottam jól be valamit. Az okostelók hol a lenti, hol a fenti között ingáznak, úgymond mindig átcsatlakoznak?
Segítséget előre is köszönöm.

(#130068) matteo90 válasza Túzok22 (#130067) üzenetére


matteo90
csendes tag

Szia, amennyiben a földszinti eszközt csatlakoztattad kábellel a HGW/ONT-hoz, az emeleti pedig wifin kapcsolódik a földszintihez, úgy normális hogy azon alacsonyabb a sebesség. Egyébként nálam is teljesen random, hogy épp a közelebbi vagy a távolabbi mesh-hez csatlakoznak a kütyük.

(#130069) Túzok22 válasza matteo90 (#130068) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Köszönöm a válaszodat. :)

(#130070) Essejó válasza #46824192 (#130065) üzenetére


Essejó
veterán

Hagyd el. Van a Felhasználók egy csportja aki álmából ébredve is fújja a mantrát, hogy az upnp káros, és veszélyes, és nem szabad használni! A Felhasználó az egy SysOp gyüjtő név az ilyenekre.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#130071) #46824192 válasza Luigi962 (#130001) üzenetére


#46824192
törölt tag

Megint megpróbáltam , nem működik. Feltelepül , lefagy , nem jelenik meg az alkalmazások között. Ezt szerintem elintézte valami frissítés.

(#130072) DevKiller válasza kopa1 (#130046) üzenetére


DevKiller
senior tag

Olyat nem tud, hogy kiküld valakit eszközcserére, merthogy frankón kikerült az ág.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#130073) Lajcsika válasza #46824192 (#130071) üzenetére


Lajcsika
tag

Szar nekem is. Elindul, de nem lehet semerre sem lapozgatni a tartalmak között. Az első ajánlott filmet lejátsza és ennyi. Kuka. Különben nekem is csak az ATV launcherbe jelent meg.

(#130074) Kbali válasza Lajcsika (#130073) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mivel android tv van a boxon és ez nem kompatibilis alkalmazás, ezért nem látszódik, ezért kellhet külső launcher az indításhoz

(#130075) #46824192


#46824192
törölt tag

Egyébként kodi pluginnal megy, de csak SD felbontásban. Gondolom widevine gondjai vannak... :O

azért ez is több ,mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

(#130076) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Srácok, jó reggelt.
A Telekom szokásos szeptemberi csomag változás idén is lesz majd?
Valaki tud esetleg valami infót róla? :R
pletyka is érdekel ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130077) Renwick válasza Lacielvtárs (#130076) üzenetére


Renwick
őstag

Egyelőre semmi, viszont októbertől emelkedik (nem is kicsit) a home gateway és a set-top box kártérítési díja. :D

[ Szerkesztve ]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#130078) Lacielvtárs válasza Renwick (#130077) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az nem baj, mivel mindig visszaadom nekik ha cserélni kell :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130079) IG55


IG55
senior tag

Hibajegye lezárása után mennyi ideig van lehetőség az újranyitásra? A 72 órát a lezárástól, vagy az én bejelentésemtől kell számolni?

(#130080) kopa1 válasza IG55 (#130079) üzenetére


kopa1
aktív tag

Lezárástól

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130081) #46824192


#46824192
törölt tag

Úgy néz ki festés után , kicsit átrendezzük a lakást.
Ha lehet már elhagynám a kábeleket és azok átrendezését.
Az android boxok tudnak működni ugyanilyen gördülékenyen a hgw 5ghz wifiről? Értem ezalatt a letölthető appokat is , yt,hbogo,kodi,plex (nas-al kiszolgálva)
Az egyik 4méterre lenne tőle ,úgy hogy nincs semmi a jel útjában. A második kb. 5 méterre, itt útban van 1 szekrénysor meg a két szoba közötti "vékonyabb" fal.

[ Szerkesztve ]

(#130082) Livius válasza #46824192 (#130081) üzenetére


Livius
őstag

Jobban jársz ha inkább megtervezed a kábelezéseket a szobákba. Soha de soha nem fogod tudni helyettesíteni a stabil és megbízható és 1 gigabit feletti sebességre is képes kábeles hálózati kapcsolatot Wifi-vel.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#130083) DevKiller válasza Livius (#130082) üzenetére


DevKiller
senior tag

Osztom a véleményed!
Jó a wifi, de nem mindenre.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#130084) #46824192 válasza Livius (#130082) üzenetére


#46824192
törölt tag

Őszintén szólva , nem gondolnám ,hogy a boxoknak kellene a gigabit. Főleg abból kiindulva ,hogy a legjobb 1080p film is nas-ról max 30 megabit/sec. Max majd 4k lehet érdekesebb, de az még a jövő és most még abszolút nem tervezek 4k tv-t vásárolni. A kérdéses fal túloldalán telefonnal 250megabit simán mérhetó 5ghz-n.

Wifi szempontból pedig jó helyen lakom. 2-3 nagyon gyenge 2.4ghz mérhető ,5ghz-n meg abszolút semmi , csak én magam. És ahogy a szomszédokat ismerem , nem is fogják teleszemetelni a frekit 😀 Meg azárt távol is vannak (szerencsére)

(#130085) kopa1 válasza #46824192 (#130084) üzenetére


kopa1
aktív tag

Előtte próbáld ki, hogy egyáltalán megy-e WiFi-n. Koaxon nem vagyok biztos, hogy melyik HGW (ha egyáltalán bármelyik) kiengedi jól a multicastot

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130086) csako


csako
veterán

Érdekes dolgok történtek: rájöttünk, hogy 2 box helyett elég 1 is, és akkor már azt átváltottam az új androidosra, meg az alap díjcsomagra, ma megérkezett, kipróbáltam, de még a végleges helyére nem tudtam éppen odarakni, közben egy telekomos emberke hívott, vázoltam neki ezt a helyzetet, hogy "működik, de..." kapom az sms-t utána, hogy "későbbi időpontban telepítjük a rendelt szolgáltatást...". Ezzel hirtelen nem tudtam mit kezdeni.
Kicsit később összeraktam a helyére a dobozt, felhívom a 1414-et az sms-ben kapott azonosítóval, hogy kész, ügyfélszolgálatos utasított, hogy a 0680404050 számot is keressem fel, mert akkor lesz végleges. Ezután jön a következő sms: "...szolgáltatásának létesítése *** azonosítóval sajnos sikertelen volt, így a megrendelt eszközt sem tudjuk átadni a futárcégnek..." Ezt sem értettem, de jól van :D
Felhívom a 80-as számot, hogy ide irányítottak, kész vagyok, minden megy, üfsz emberke is már csak a visszaküldésről beszélt röviden, és hogy nincs további teendő, értékelés után vége a hívásnak.
Na, 15 perc múlva megint hív a Telekom, hogy "valami baj van a rendelésemmel, igaz?" (valahogy így fogalmazott), elmondtam neki, hogy eddig kivel mit beszéltem, a szolgáltatás, doboz működik stb. Ő pedig a rendelési folyamatot végigvitte megint, mert valamiért törlődött és majd belsőleg megoldják, hogy ne küldjenek ki egy újabb boxot... Egyelőre ez a történet vége, telekom fiókban gyártódott néhány extra dokumentum, annyit látok :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#130087) villamos válasza #46824192 (#130081) üzenetére


villamos
őstag

Kábel, kábel, kábel... :Y
ha van rá lehetőség, akkor kábel... és akkor is ha nincs...
stabil kapcsolatot csak azzal lehet kialakítani...
Ha egy eszközön van utp (alias: rj45; lan) csatlakozó akkor lehetőleg hasznájuk is azt.

A wifi arra alkalmas, ha a nappali közepén ülsz a kanapén egy tablettel...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#130088) Renwick válasza #46824192 (#130084) üzenetére


Renwick
őstag

FYI az androidos boxon fast ethernet csatlakozó van csak, azt a linksebességet nem lesz nehéz felülmúlni a beépített ac-s wifivel. :)

I see you blaming each other -- And I love you still

(#130089) #46824192 válasza Renwick (#130088) üzenetére


#46824192
törölt tag

A nagy kérdés inkább a multicast kontra wifi.
Rájöttem ,hogy 5ghz-n ilyen közelről gyakorlatilag nem kell aggódnom.

Majd hétvégén letszetelem. Ha meg kábel, akkor az egyik már adott, a másikat meg valahogy kitalálom hogy vezessem el.

(#130090) Abel-0101 válasza #46824192 (#130089) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A több hónapon át tartó probléma lehetséges, hogy megoldódhat, mindössze, egy Cisco ISB2001 univerzális távírányitó párosító kód kellene, amit sehol nem találok, (1414/1422/online ügyintezők sem)megvettem a kapcsolót, de egyenlőre bizonytalan vagyok, ha valakinek ötelete, infórmációja az STB-vel kapcsolatban szívesen várom, illetve a kódot.

(#130091) dkess válasza Renwick (#130088) üzenetére


dkess
őstag

A gond nem ez lesz. Hanem általában az, hogy gyakran mást is szeretnének WiFi -n is használni. Hovatovább előfordulhat, hogy a "mindent is".

A WiFi meg - a kábellel ellentétben - a kliensek számának emelkedésével baromi szoáré módon tud skálázódni ...

(#130092) tuto558 válasza #46824192 (#130089) üzenetére


tuto558
tag

Sagem 3890v3 a június végi frissítés óta tökéletesen kezeli wifin is a multicastot, mindkét boxom wifiről megy, semmi gond nem volt, sőt... a 2 box közül az egyik 4k tvhez csatlakozik és hiába van másfél méterre a HGW-től, kábelen a 100 Mbps picit karcsú is lenne amikor a nasról egy hdr 4k remuxot nézek, de így nem kell aggódnom, wifin 350 mbps-nél még nem mértem kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#130093) taki01 válasza Abel-0101 (#130090) üzenetére


taki01
őstag

(#130094) #46824192 válasza dkess (#130091) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ez megoldható nálam egyszerűen. A 2 box mellé , még az xbox megy 5ghz sávra a hgw-re , minden más (ahogy eddig is) marad 2.4 -en egy saját routerről vagy kábelen. A lakás átrendezés miatt a 2 box és tv-k helye változik ,minden más marad.
Mivel 150/5 csomagra váltottam így még az sem áll fenn ,hogy az xboxot nagy sebességgel kell kiszolgálni.

@tuto558

Köszi ! Ez mindenképpen jó hír!

[ Szerkesztve ]

(#130095) R3laX


R3laX
addikt

Sziasztok!

Végre Telekom FTTH-val köszönök be :). A sok késedelem és hiba miatt 38.000 díjlevonással kárpótolnak. Lehetett volna több is, csak a várakozás felénél egyszer már lemondtam a megrendelést, de ez legyen a legkevesebb :). A Digi régi hálózatát (MAX 4Mbps) amint lemondtam, rá két napra kiraktak a lépcsőházba egy "fejlesztenek" papírt. Azóta, vagyis majdnem 1 hónapja semmi mozgás ezügyben.... :U

Android TV bejön, végre nem szétszakadozott képet és akadozó hangú adásokat nézek. A net szakít 950/950 :) stabil, nagyon frankó . A ping lehetne kicsit alacsonyabb itt Dorog belvárosában, erre nincs vmi trükk, vagy valamilyen terhet levenni a hálózatról? Szüleimnél a város legutolsó legszélső utcájában a trehány Digi 2ms-eket mér speedtestben, szelessav.net-en 2-4ms. Nálam ugyanez 9-15ms-ek, szervertől függően.

DNS szerver-ből most ezt használom:

(#130096) Abel-0101 válasza taki01 (#130093) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Nem ilyen univerzális távom van, hama 4in1, a Tv-t egyből összetudtam kapcsolni kód segítségével, a kézikönyvben minden 'szar' is van de Cisco pont nincs....
Neten nem találtam az stb kódját...
Ha potyára vettem most egy u.távot már kajak szétverem az IPTV-t..., Telekomba azt mondták, nem tudnak semmilyen kódot, csak az alap (0000/1234{ami baromság}) és hogy nem vállalnak garanciát arra, hogy működik az u. táv-val, amit megértek, de az már tényleg lehoz az életről, hogy ennyire körülményes legyen valami...

(#130097) enginev3.0 válasza R3laX (#130095) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tényleg elég magas a pinged, nekem 2ms, van mikor 1

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#130098) #46824192 válasza Abel-0101 (#130096) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én pl. xiaomi telefonnal próbáltam , ugyebár ebben van infra. Szutyok képcsöves régi tévét is tudok távirányítani , de az iptv-t cisco boxokat ezzel sem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#130099) R3laX válasza enginev3.0 (#130097) üzenetére


R3laX
addikt

Igen ezt kicsit furcsállom. Az Invinetwork VDSL-lel is ennyi volt, ami szávszélben meg sokkal gyatrább pedig. 240Hz-es rendszerhez jobban dukálna vmi minimál. Az utolsó kis ms is számít :D. Pár KM-re vagyok BP-től pedig.

Ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#130100) HTomee válasza R3laX (#130099) üzenetére


HTomee
tag

Nálam is ennyik a pingek.
7-8 alatt sose volt. Szintén optika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.