Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130901) Kaba válasza szaboi6512 (#130898) üzenetére


Kaba
veterán

Megrendelheted a tévét.Jól fog működni még wifin is.Nézd meg a 130797-es hszt.Tv+net 20%-os kedvezményt ad,amennyiben mobilelőfizetésed is lenne,akkor Magenta1-ben 30%-ot kapnál.

[ Szerkesztve ]

(#130902) Krinyo válasza Pubszon (#130850) üzenetére


Krinyo
senior tag

Pont ezt akartam írni, hogy nem mindegy, mit pingelsz. Nekem 5-7 ms a város másik részén levő szerveremre a ping, míg a Telexre 27.

(#130903) Kaba válasza david199801 (#130897) üzenetére


Kaba
veterán

Milyen eszközről van szó és milyen hálózaton?

(#130904) szaboi6512 válasza Kaba (#130901) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszönöm.
Magenta 1-es vagyok már.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#130905) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! 700 lakosú településen kiépült a Telekom optikai hálózata, kaptunk egy csomó szórólapot. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

1.) Internet és IPTV esetében hogy történik a bekötés? Behúznak egy kábelt az épületbe, ami megy egy központi modembe és az IPTV kábelei ebből mennek az androidos boxok felé vagy a padlásról kábelvezetőben le tudják húzni adott szobába a tévé kábelét és egy másik helyiségbe a modem kábelét külön?

2.) Ezekre a jelerősítőkre mindenképp szükség van, amit a szórólapokon ajánlanak? Én pl. saját már meglévő routerrel nem tudok rácsatlakozni, hogy ezeket helyettesítsem, ha esetleg szükséges lenne?

3.) A net esetében én mennyire tudok belepiszkálni a dolgokba? Jelszó, SSID, esetleg MAC-szűrés beállítása menne?

4.) Félek attól, hogy előfizetek és aláírok egy olyan csomagra, ami nem hozza közel sem a névleges teljesítményt. Pl. rokonéknál a 2000Mbites csomagban 800-900Mbittel jön, ami okés is. De pl. Ha 1000Mbitet kérek, akkor arányosan az is lassabb lesz, tehát pl. fele akkora értékkel sem jön majd a net?

5.) Hűség nélkül vagy 1 év hűséggel hogy alakulnának az árak?

6.) Net+tv+mobil Magenta egyesítése esetén, ha aláírok hűséget, akkor az milyen hatással van a mobilos helyzetemre kedvezmények terén? Jelenleg nincs hűségem, de majd valamikor hoznék ki telót, részletre, kedvezménnyel. Ha ezt most aláírom és nem hozok ki telót, akkor buktam? Hogy működik ez?

Bocsi a sok kérdésért, de ha ebbe beleugrom, akkor nekem a jelenlegi net és tévés szolgáltatómat fel kell majd mondanom. Ha jönnek bekötni esetleg, akkor ugye le kell szerelni az eszközöket stb. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#130906) Balkezes12


Balkezes12
újonc

Üdv mindenki.

Egy idegesítő problémához szeretnék kérni segítséget.

Még augusztusban vásároltam a Telekomtól korlátlan SIM kártyás előfizetést és routert hozzá. Minden beüzemeltem, megy nagyon jól de a router sajnos néha semmilyen ok nélkül csak úgy leválasztja a SIM kártyát és be kell lépjek a routerbe beírni ismét a PIN kódot. Utána minden működik megfelelően.

Tegnap angol fórumon is kértem segítséget, válaszolván: - ne legyen kitéve napsütésnek, ne melegedjen túl, legyen legalább egy méterre minden eszköztől. Ennek én eleget is tettem, ám ahogy ma reggel felébredtem, ismét látom a routeren, ez nem segít. Ismét kéri a PIN kódot.

A SIM kártya új, a router új, az ethernet kábelt amellyel a számítógépemhez kötöm szintén új.
A számítógépem Realtek Ethernet Drivere a legfrisebb. Próbáltam frissíteni a routert is de elméletileg a legújabb verziót használja.

Olyankor is ki tudja kapcsolni a SIM-t ha a gép és a telefon sem használja a netet, lásd az éjszakai órák. Nem is melegedik túl, nap nem éri. Semmilyen antivirus programot nem használok, a Win Defenderem is nagyrészt ki van kapcsolva.

A router egy Alcatel Linkhub HUB71 modell.

Előre is köszönöm a válaszokat.
Budapesten lakom, 13 kerületben, így nem hinném a jellel lenne baj.

[ Szerkesztve ]

(#130907) Kaba válasza tylerddd (#130905) üzenetére


Kaba
veterán

Az optika lesz behúzva az ONT-ig,onnan a te dolgod,vagy megbeszéled a szerelővel,
Az eszköz wifije jó,saját router használható,jelerősítő nem kell,
netnél állíthatsz és módosíthatsz az igényeidnek megfelelően,
1000/1000-es csomag jól hozza a teljesítményt,de a 2000/1000 kb.csak 400 Ft-tal drágább,
1 év hűségnél az első hónap kedvezményes és nincsen bekötési díj(5100Ft),
Net+tv=20%;Net+tv+mobil=30%
Készüléket bármikor vásárolhatsz,(utólag is módosíthatod a szerződésedet)de 2 év hűség szükséges hozzá,

[ Szerkesztve ]

(#130908) btudos válasza Balkezes12 (#130906) üzenetére


btudos
veterán

Kapcsold ki a PIN kód kérést, ha úgyis routerben van a SIM, nem sok értelme van.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#130909) st3v3np3t3r válasza Balkezes12 (#130906) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Esetleg a logot nézd meg, hogy nem-e jegyzett be hibát. Meg ahogy btudos is írta, a sim pin-nek nem sok értelme van egy routerben ha helyhez kötött.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#130910) Balkezes12 válasza st3v3np3t3r (#130909) üzenetére


Balkezes12
újonc

Szia. A router logját hol találom? A menüjében nem látok ehhez hasonló opciót.

(#130911) st3v3np3t3r válasza Balkezes12 (#130910) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

általában system vagy administration vagy valami hasonló menüben szokott lenni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#130912) prisz válasza Kaba (#130900) üzenetére


prisz
aktív tag

És ennek meg mi értelme, ha ott van mellette a 300/20? :F

(#130913) Kaba válasza prisz (#130912) üzenetére


Kaba
veterán

Az optikánál is lesz egy 250/70 holott van már 150/50 és 300/75 is.
Az értelme annyi lehet,hogy valamit kivezetnek,de inkább az esetleges áremelés lehetősége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#130914) Boond válasza szaboi6512 (#130898) üzenetére


Boond
addikt

"Mennyire ajánlott a Telekomnál előfizetni a tévére is? "
Digi mellett vagy helyett? Mellett ha vannak olyan csatornák ami kell... lehet értelme, úgy elvileg megenta1-es is lehetsz talán (3 otthonival - ha még így van).

Helyett, attól függ, hogy neked mennyire fontos az amit a koax - korlátlansága jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#130915) Boond válasza tylerddd (#130905) üzenetére


Boond
addikt

1.) egy kábelt húznak be, egy optikát. Nekem kivitelről van, a fa burkolathoz rögzítve, és az ablaknál jön be. Nagyjából ott ahol eddig is volt a ruter. Csak msot adsl helyett optika van. A falra felszerelnek egy kis dobozt kb akkora, mint egy konnektor, abból fog kijönni az optikai kábel a ruterbe. A ruterből, pedig megy a tv-be (ha már akinek van előfizetése). Vagy ahogy olvasom lehet még wifi-s megoldás is. Tehát a tv-be, lényegében már utp megy, nem optika.

2.) Saját rutert használhatsz ahogy eddig tetted, de a tárcsázást, kapcsolatfelvételt a telekom eszköznek kell kezdeményeznie.

3.) Saját ruter esetén amit akarsz telekomosnál gondolom korlátozva van.

4.) Nem feltétlenül, 800-900-as érték simán lehet. Nekem első mérésre is közel 800-as értéket mért a speedtest. 1000-es net van pár hete.

5.) Felesleges a hűség, szerintem max 1000 ft kedvezmény -egy év esetén 2. év esetén készülék kedvezmény... neked kell eldönteni megér-e ennyit. Ellenben, ha több szolgáltatásod van, akkor 20- vagy 30% kedvezményed is lehet... Vagy ha spec területen laksz, az befolyásolja még meg az árakat (lefelé jobban)

6.) "Ha ezt most aláírom és nem hozok ki telót, akkor buktam? Hogy működik ez?"
Úgy tudom igen. Ezért érdemesebb később hűséget vállalni, amikor veszel is vmit.

(#130916) Boond válasza tylerddd (#130905) üzenetére


Boond
addikt

Tv-t amúgy nem kötelező váltani... Csak ha nagyon akarsz. Nálam pl a tv maradt, mert kábeltv-vel az iptv nem versenyképes. (ráadásul egyéb bonyodalom is lenne).

"(#130907) Kaba "
Látom egy két dolgot pontosított :) köszi.

A wifit én is írtam az 1-es esetében, hogy van olyan opció is, itt olvastam.
5.) Jogos, nekem már volt szolgáltatásom, így ez nem volt szempont, kérdés...
6.) köszi a kijavítást, pontosítást :)

[ Szerkesztve ]

(#130917) qnadam válasza Boond (#130915) üzenetére


qnadam
veterán

*router

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130918) Kaba válasza Boond (#130915) üzenetére


Kaba
veterán

1.)Androidos box megy wifin is
3.)?
5.)1 év hűség esetén a kedvezmény mellett bekötési díja sem lesz
6.)nem bukhatja,mivel 2 évet nem is írhat alá készülékvásárlás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#130919) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Kb mennyi idö amíg hívnak a bekötés miatt? Péntek reggel rendeltem, azóta semmi. Üf szerint 30 nap lesz kb.

(#130920) Kaba válasza Tamas1982.1 (#130919) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd a 1414-et és kérdezz rá,az ügyintéző adhat egyből időpontot.
Online rendelésnél elvileg 30 napja van a Telekomnak,de általában egy héten belül megoldják.

[ Szerkesztve ]

(#130921) Boond válasza Tamas1982.1 (#130919) üzenetére


Boond
addikt

Én kb pénteken rendeltem, este, mondom ebből max hétfőn lesz vmi időpont... erre már szombaton keresett a rendszer, majd vasárnap is. Tehát jó eséllyel bármikor, hívhatnak.

(#130922) szaboi6512 válasza Tamas1982.1 (#130919) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem másnap bekötötték, igaz én személyesen kötöttem szerződést.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#130923) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Köszi mindenki, telefonon mondták, hogy nem tudnak bekötni mert nincs elég érpár vagy mi. Ami érdekes mert a szomszédaimnak be tudták mindnek kötni. Azt mondják hozzánk ki kéne ásni az utat meg mindent hogy behúzzák azt az egy vezetéket.

(#130924) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Rendelkezem olyan csomaggal amibe beletartozik a TVGO szolgaltatas. Azt szeretnem kerdezni, hogy tud valaki olyan androidos mini pc tv boxot amin fixen jol működik a TVGO? Sajnos csak SAT tv lenne megoldhato a lakasnal, de ott nem engednek semmit se a tetőre se az erkélyen kívülre.. azaz game over. És ez jutott eszembe hogy tvgo még megoldás lehet. Valakinek van ötlete?
Windowson tudom hogy megoldható de jó lenne android tv box erre a celra taviranyitoval.

(#130925) Kaba válasza Tamas1982.1 (#130923) üzenetére


Kaba
veterán

Előbb utóbb elfogynak a csatlakozások(a szomszédoknak még jutott).
Egy másik oszlopról sem tudják behúzni(vagy túl messze lenne).

(#130926) tylerddd válasza Boond (#130916) üzenetére


tylerddd
veterán

"a tv maradt, mert kábeltv-vel az iptv nem versenyképes"

Nálam vagy mindigtv vagy műholdas lehetőség van. Ahhoz képest is gáz az IPTV? Mire gondolsz, mi a probléma vele?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#130927) Kaba válasza tylerddd (#130926) üzenetére


Kaba
veterán

Optikán választhatsz IPTV és androidos tv (jobb a képminőség)között.A legtöbb ügyfél elégedett velük.Műholdas lehetőség optikán nincsen(vagy az egy másik szolgáltatótól lenne?).

[ Szerkesztve ]

(#130928) tylerddd válasza Kaba (#130927) üzenetére


tylerddd
veterán

Telekom Smartbox-ot ír a szórólap, akkor az az androidos, gondolom. Lehet felhívom a srácot, aki a szórólapot adta és kifaggatom ezekről. Csak remélem utána ha mégsem kell, nem fogja tukmálni a szolgáltatást! :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#130929) Kaba válasza tylerddd (#130928) üzenetére


Kaba
veterán

A smartbox az androidos box.Rendelheted online is,akkor jár a 14 napos elállás,amennyiben nem tetszene.

(#130930) Boond válasza Tamas1982.1 (#130923) üzenetére


Boond
addikt

Neked optika kell nem? Ott nincs érpár szerintem... (bár vezeték biztos van, de az másik történet, azt nem az oszlopról szedték le...) Ha új a hálózat, akkor ennyire alul méretezték volna?

#130924) kkdesign
"Windowson tudom hogy megoldható de jó lenne android tv box erre a celra taviranyitoval."+

Tablet, vagy telefon, összekötöd hdmi-n pc-vel, vagy egyéb módon, és kész. Távirányítónak meg az adott eszközt tudod használni... (de ennyi erővel akár laptop vagy pc is lehet).

"Nálam vagy mindigtv vagy műholdas lehetőség van. Ahhoz képest is gáz az IPTV? Mire gondolsz, mi a probléma vele?"

Ott szerintem nincs akkora különbség. Én a DVB-C-re gondoltam, ami kábeltv. Ott nem kötelező sem box, sem egyéb. Műholdas más tészta kicsit... de ez ugye egyéni preferenciákon is múlik, kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#130931) Tamas1982.1 válasza Kaba (#130925) üzenetére


Tamas1982.1
tag

& Boond:
Nem tudom, ezt mondták. Nincs érpár. Pedig optika lett rendelve. Vicces pedig a szakaszunkon 8 ház van összesen, tovább nincsen Telekomos net, nem is volt réz se régebben.

(#130932) Kaba válasza Tamas1982.1 (#130931) üzenetére


Kaba
veterán

Az oszlopokon levő elosztó boxokba a legtöbb esetben négy felhasználó
tud csatlakozni,8-as elosztó is van,de az ritkább.Ezek szerint azon a szakaszon ahol laksz már nincsen beköthető szabad hely.

(#130933) Tamas1982.1 válasza Kaba (#130932) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Érdekes, pont 8 ház van. Elvileg kéne nekünk is helynek lennie. Mindegy mert nem akarnak segíteni, technikussal nem tudok beszélni.

(#130934) frenk74


frenk74
tag

Sziasztok. Próbáltam az androidos stb-t a lakásban repeater-ként működő plusz routerrel wifin üzemeltetni. Hát kb 1 mp után megakad a kép, szaggat. Ha utp-n kötöm össze őket, akkor semmi sem történik, még a képet is leveszi a tv-röl, mintha lefagyna. Semmi gombra nem reagál. Van megoldás arra, hogy ne kelljen 30 méter utp-t végighúzni a házon. Egy szobával arrébb kell költöztetnem a tv-t, és ott már nincs térereje a gyári routernek.

(#130935) kakuk.tamas válasza frenk74 (#130934) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Telekom okoswifi (mesh). Azon megy wifin.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#130936) frenk74 válasza kakuk.tamas (#130935) üzenetére


frenk74
tag

Mennyivel jobb az 1600-as mesh, mint az 1800-as wifi6 képes routerem?

(#130937) andrew911 válasza frenk74 (#130936) üzenetére


andrew911
tag

Megy rajta a TV. :-)
Van rá esély, hogy ha bekapcsolsz minden IGMP funkciót, meg engedélyezed a wifi multicastot, akkor simán megy routerrel is, de ugye a Telekom nem supportálhat minden létező hardvert.

(#130938) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Hali!

Tegnap kaptam egy csomagszámot a Telekomtól (1-
1895......), beírom a GLS csomagkeresőjébe, de egy 2 évvel ezelőtti csomag állapotát mutatja. :Y Lengyelországban... :DD

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#130939) kakuk.tamas válasza frenk74 (#130936) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A telekom által adott router (ONT) nem IGMP képes, ami ugye alapfeltétele a TV-nek. A mesh viszont IGMP-s, így arról megy simán.

Annyit tehetsz, hogy veszel egy megfelelő routert, és azzal teszel egy próbát. De a mesh biztosabb (tapasztalat).

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#130940) zozek


zozek
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Koax tv+net csomagom van egy csodás sagecom 3890v3-as eszközzel. A szokásos problémám van,wifi-n nem érem el a NAS-t. Újraindítgatások után ideig-óráig megy. Sőt ma WiFi a net sem volt jó csak laptop telefon újraindítás után. Ha ez a leírás alapján bekötnék egy routert akkor a sagecom-ot elhagyhatom és csak a STB maradhat rajta? Az eszközeim mehetnénk a tplink routeren lan-on és wifin? Kábelen egy nas,tv,xbox lenne. Wifin telefonok,laptop.

(#130941) tuto558 válasza zozek (#130940) üzenetére


tuto558
tag

Szia,

A leírt problémát elvileg egy korábbi szoftverfrissítéssel már megoldották. A Sagemcom menüjében Wifi beállítások "Alap" fülön mindkét wifi frekvenciasávhoz kapcsold ki az "STA elkülönítés" opciót, illetve ugyanitt a "Haladó" fülön szintén ki kell kapcsolni mindkét frekvencia esetében az "AP izolálása" funkciót. Ezekkel a beállításokk nálam már jó ideje folyamatosan látható a NAS wifiről is.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#130942) andrew911 válasza kakuk.tamas (#130939) üzenetére


andrew911
tag

Már hogy a kék égbe ne lenne a Telekomos ONT IGMP képes?

(#130943) zozek válasza tuto558 (#130941) üzenetére


zozek
tag

Szia,
Ezek ki vannak kapcsolva,most is hogy hazaertem melóból megint nem tudok belépni a NAS-ra,pedig este ment :(((
Úgy hogy inkább vennék egy routert,nem szenvednék.De egyébként szerintem frissítés előtt nem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#130944) poli27 válasza kakuk.tamas (#130939) üzenetére


poli27
veterán

ez így nem igaz... nem minden ont megy wifin... azon nem megy jól az igmp de csak wifin!... de dolgoznak ennek a javításán...

(#130945) Brogyi


Brogyi
senior tag

Egy kis ingyen reklám a 2000/1000-nek. Több szálas létöltésnél is elértem a plafont egy 6000Ft-s kinai kártyával. :)

[ Szerkesztve ]

(#130946) Corleone33


Corleone33
aktív tag

egy olyan kérdésem lenne hogy magenta 1 es csomagban még mindig korlátlan adatforgalommal elérhető a TVGO? Illetve be kell-e ezt külön külön kapcsolni Telekom alkalmazásban?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#130947) st3v3np3t3r válasza Brogyi (#130945) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:C

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#130948) user12 válasza Brogyi (#130945) üzenetére


user12
őstag

Emlékszem, a nem is olyan távoli múltban még 250 MB letöltése nem egy másodperc volt, hanem hosszas órák....
Aztán még lehetett CD-re vagy később DVD-re írni :C

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#130949) Kaba válasza Corleone33 (#130946) üzenetére


Kaba
veterán

Igen,még mindig korlátlan.A Telekom fiókodban nézd meg.A díjmentes korlátlan Tv és film opciónak aktiválva kell lennie,amennyiben nincs aktiválva,akkor aktiváld.A mobil előfizetésnél találod meg a testreszabás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#130950) HTomee válasza Kaba (#130883) üzenetére


HTomee
tag

Simán sikerült chaten.
Igazán indokolni sem kellett. Megkérdeztem lehet-e. Ennyi. :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.