Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130251) Boond válasza DevKiller (#129567) üzenetére


Boond
addikt

tvgo + net és meg van oldva. Amúgy nyaralókban sokan antenna hungáriától vesznek mindigtv-t. úgy hallottam.

DE lenne egy kérdésem is, nálunk, mostanában vált elérhetővé a gigabit, net. Ezzel kapcsolatban van vmi promóció, egyedi árak vagy ilyesmi? A másik a bekötés, hogy müködik? mennyi időn belül történik meg? (még jó lenne a covid hullám előtt)

[ Szerkesztve ]

(#130252) DevKiller válasza Boond (#130251) üzenetére


DevKiller
senior tag

Időközben továbbra is értékesíthető marad a SAT TV.

A hálózat engedélyeztetése után, ha minden kész adható be az igény.
Ha olyan településre kéred, ahol van konkurencia, jellemzően olcsóbb árat kapsz majd.
Keress rá a honlapon a címedre.
Feladod az igényt, és hívnak még aznap vagy másnap időpontegyeztetés miatt.
Szerelő jön, és beköti a megbeszélt időablakban. Kapsz egy ONT-t(feltételezem, ha új hálózat akkor optika) és ha kérsz TV-t akkor az android boxokat.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#130253) kopa1 válasza cyber86 (#130250) üzenetére


kopa1
aktív tag

Elrontani már nem kell. ONT-ben Passthrough kapcsoló be, a WAN connection-t pedig manual-ra állítod.

Amúgy ha semmi különös oka nincs a saját router használatának, akkor maximum a lakás másik végebe AP-ként tenném le ha kell, elég erős WiFi-je van a gyári ONT-nek és nem is hajlamos megadkadni vagy befagyni :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130254) djalmasi válasza kopa1 (#130253) üzenetére


djalmasi
tag

+1 Egy Technicolor majdnem teljesen lefed egy kétszintes családi házat (esetünkben) itt-ott már elmegy, de hozzátenném, hogy eléggé vastag 1-2 ponton a fal a házban, oda majd wi-fi extendert tervezek :DD

(#130255) Boond


Boond
addikt

ismerős pl nem akar iptv-re váltani - pedig be van vezetékezve a lakása ethernet kábellel, koax helyett... biztos sok rosszat hallott, vagy én nem tudom...

(#130256) Beniii06 válasza Boond (#130255) üzenetére


Beniii06
őstag

"ismerős pl nem akar iptv-re váltani"

Én sem szeretnék "HD" csatornaként feltüntetett, valójában SD csatornákért fizetni/nézni azokat.

"Got any other secret weapons?"

(#130257) Abel-0101


Abel-0101
aktív tag

Sziasztok!
Gondoltam gyors megkérdem, egyszerűbbnek tűnik.

Ha vettem egy Univerzális távirányitot egy üzletből személyesen, mennyi ideig lehet visszavinni, elállni a terméktől? Online 14Nap, személyesen csak 3nap?!
Illetve ha csak 3 nap, van e valamilyen más alternatíva, hogy visszatudjam vinni?!

Ha nincs akkor itt eladó egy Hama 4in1

[ Szerkesztve ]

(#130258) adika4444 válasza Abel-0101 (#130257) üzenetére


adika4444
addikt

Ha a termék hibás, akkor három napon belül kötelesek cserélni vagy visszatéríteni az árát személyes vásárlás esetén. Ha jól értem, nem hibás a termék, ilyen esetben hivatalosan nincs semmiféle elállás, maximum a bolt jóindulatában bízhatsz.

üdv, adika4444

(#130259) cyber86 válasza kopa1 (#130253) üzenetére


cyber86
őstag

Ezt kell?
Wan kapcsolot hol állítom manuálra?
Nem szeretném az rt-ac86u-t nyugdíjba küldeni, mert nagyon jó kis router meg használom rajta a ddns szolgáltatást rajta hogy elérjek mindent. És a wifije is nagyon jó az asusnak 🙂

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#130260) Boond válasza AnonymusX (#130236) üzenetére


Boond
addikt

na ez én is néztem, hogy vmi megint nem stimmel a számlán... 200 ft-vel kevesebb... de akkor ezek szerint ez ingyenes lett? Mert akkor lehet igénylem én is :) a vezetékesre :)

(#130261) Kaba válasza Boond (#130260) üzenetére


Kaba
veterán

Ingyenes lett.

(#130262) Boond válasza DevKiller (#130252) üzenetére


Boond
addikt

ja időközben olvastam én is...

"A hálózat engedélyeztetése után, ha minden kész adható be az igény."
sms-t kaptam róla, elérhetőséggel, hol kell jelezni - mert már elérhetővé vált. Ezért is kérdeztem, hogy mi a helyzet ezzel kapcs. Közben ránéztem az oldalon, és már ott is mutatja, hogy minden csomag elérhető... eddig itt csak réz hálózat volt.

Konkurencia akad... de nekik még nincs optikájuk, csak koax 500-as net, bár az is igaz, hogy 1-2 éve amióta van már ez, többen átmentek hozzájuk állítólag. Nekem nem lett volna értelme... feltöltésben nem lett volna több... fizetésben sem érte volna meg, annyira. Viszont tv-t meg csak tőlük, mert ott meg a telekom nem tudna olyan ajánlatot tenni :)

"Kapsz egy ONT-t(feltételezem, ha új hálózat akkor optika) és ha kérsz TV-t akkor az android boxokat."
Ont van, vagy ilyen digitális elosztó... de nem elképzelhetetlen, hogy majd cserélik... (réz hálózat miatt ugye).
Saját ruter viszont pár éve már gigabites...

Bekötésnél, egyébként hogy megy? Mert nekem, nem utcai frontra kellene, és a jelenlegi az falban megy, de ez meg nyilván nem ott menne... Lehet kérni, hogy kívülről vezessék el, vagy?

Amúgy vezetékes telefon+net van. (otthoni szolgáltatások közül). Bekötés kb mennyi idő 1 hét? kevesebb reális? vagy inkább hetek, hónap?

(#130263) Boond válasza Beniii06 (#130256) üzenetére


Boond
addikt

nála szerintem ez nem szempont... de aztán kitudja... nem tudom műhold, vagy iptv jobb-e... nekem dvb-c, kábel van (nem telekom).

Még egy kérdés, ha vodának jobb ajánlata van pl 2 hónapig ingyen net, és van másik szolgáltató is, igaz csak 500-as nettel, koax. Akkro van esély, hogy kedvezőbb, vagy hasonló ajánlatot kapjak a telekomtól is?

bár látom még nem elérhető voda címlistában... + csak tv-vel... úgy hogy ez tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

(#130264) kopa1 válasza Boond (#130262) üzenetére


kopa1
aktív tag

Cserélni cserélik, a saját routeredet továbbra is használhatod.

Bekötésnél a műszakiakkal a helyszínen egyeztethetsz, általában ugyan ott viszik ahol eddig is ment, de ha nagyon nem bonyolult elvezetni pl. az eresz alatt akkor megcsináljákm de a fél kertet nem túrják fel :)

A bekötés meg átlagban 1 hét, ha szerencséd van hamarabb is van időpont, 1414-en rögtön adnak is ha tudnak

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130265) Boond válasza kopa1 (#130264) üzenetére


Boond
addikt

köszi. kedvezményről tudni vmit, hogy ilyenkor van vmi promóció? vagy egyéb?

(#130266) Kaba válasza Boond (#130263) üzenetére


Kaba
veterán

Kiválasztod a Telekom weboldalán azt a szolgáltatást amit szeretnél,akkor látod a lakcímeden érvényes árat,vagy a 1414-en is rákérdezhetsz.Alkudozni elvileg nem lehet.A Telekom is tudja milyen konkurencia van a lakhelyeden.

[ Szerkesztve ]

(#130267) AnonymusX válasza kopa1 (#129961) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Nálam a rendszer Sagemcom 5655-öt foglalt le a raktárból a TV+Telefon szolgáltatásra, aztán bekötéshez Huaweit hoztak (mert hogy minek a Sagem TV+Telefonhoz), amit még a központ sem tudott életre lehelni (meg is jegyezték a szerelőknek, hogy Sagemcomot kéne felrakni). A megoldás az lett, hogy turkáltak a kocsijukban és egy Technicolor került elő szegről végről.

(#130268) kopa1 válasza AnonymusX (#130267) üzenetére


kopa1
aktív tag

Gondolom pár hónapos a sztori, akkor valóban volt a Hua felszerelésével egy probléma és egy hibás beállítás miatt foglalt 5655-öt. Mondjuk a központban meg sajna már sokan nem is ismerik a huát, másképp kell felkonfigolni :(

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130269) AnonymusX válasza kopa1 (#130268) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Akkor lehet a Huawei nem ismerete volt a gond, egyébként frissebb a sztori, múlt héten szerelték és néhány nappal előtte rendeltem.

(#130270) Boond


Boond
addikt

na közbe rákérdeztem... lényegébe 7250 ft körül lenne az 1 gb net, ami kb a mostani számla, vezetékessel együtt (valami hasonló epackal). így 10k körül lenne az 1 gb optikai... (- talán 600 forint epac nem tudom bele van-e kalkulálva.) októberig/végéig még van hűség.

Viszont azt néztem, hogy vodánál - ugyan nálunk még nincs, de közeli településnél már igen, ott kb kijönne a tv+internet az árból, ha levonom az epack kedvezményt, ami ott 1000ft.(és akkor első 2 hónap ingyenes)

Ha csak netet nézek, akkor - 2000 lenne kb /hó, mert 6000 valamennyi a net -1000 ft epack, ha jól értelmezem.

Egyébként tv-nél még vannak olyan dolgok is, ami nálunk nincs is, de talán még telekomnál sem feltétlenül.

A kérdés, csak az megér ennyit a telekom?

itt van elvileg kapcsolat kártya,
meg egy-két ilyen kedvezmény, talán, néha.
+ ha van mobil, akkor belehet jelentetni, hogy nincs net, és pár napra ad.
ja és 20% kedvezmény... de ez már benne van...

van még vmi érv a telekom mellett? :D

vezetékes tel helyi szolgáltatónál olcsóbban vagy kb ugyan ennyire jönne ki. mert úgy látom vodánál nincs.

Még egy kérdés, ha 150/50-re váltanék, akkor ha később 1000/1000-re lenne akkor kellene eszköz csere, emberi beavatkozás?

Vagy érdemesebb várni, hátha hűség vége előtt megkeres a telekom és megdob egy jobb ajánlattal?
pl 100-asra váltás esetén 200-400 ft-al kevesebb volt, mint az előző csomag ára, és jobb sebesség, igaz max feltöltésben, a rézhálózat miatt.

mik a tapasztalatok? amúgy ilyenkor nem szokott lenni promóció váltás kapcsán? úgy értem technológiai váltás kapcsán? Gondolom 2000 ft kedvezmény nem... de kevesebb talán...

[ Szerkesztve ]

(#130271) st3v3np3t3r válasza Beniii06 (#130256) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Mondjuk egy 42 vagy 55" UHD tv-n azért van némi különbség SD és HD csatorna képe között. Ha gagyi a TV, azon elhiszem, hogy nem látni különbséget. Egy ekkora TV már kihozza a differenciát a 2 minőség között.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#130272) kopa1 válasza cyber86 (#130259) üzenetére


kopa1
aktív tag

Hétfőn lesz előttem ilyen ONT, de valahol meg lehet benne szakítani a kapcsolatot az biztos :) Ha valami miatt később használni akarod, ebben is van DynDNS

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130273) kopa1 válasza Boond (#130270) üzenetére


kopa1
aktív tag

Az árak alapján ez piaci terület, nem lesz olcsóbb, külön akció nem szokott lenni. Ha megjelenik a Voda is talán Spec I.-be kerülhet a terület és olcsóbb lesz a versenytárs miatt

A Voda nem tudom mit épít ott, de ha Koax vs. Optika, akkor optika.
Itt nem kell jelszinteket figyelni meg hasonlók, csak megy és kész :) Ha meg bejön pl. a 10 Giga pár év múlva, a két oldalon cserélik az eszközt és menni fog. Koaxnál meg a teljes hálózatot ki kellene cserélni, amit kevés szolgáltató csinál meg és szimmetrikus nem nagyon lesz a net.

Viszont ha a Wholsesaleban jön a Voda (Telekom optikát használják) akkor az ár miatt simán a Voda felé billenhet a mérleg, mert ugyan az a hálózat. Egyedüli különbség, hogy a Voda Sagem 5655-öt ad (AC wifi), a Telekom pedig már AX-et. De a havidíj különbségből simán kijön egy jó router :)

Ha pedig egyszer bevittük a kábelt, akkor a jövőben ha bármi miatt cserélni kell az eszközt (pl. Gigára váltás) az futárral fog menni

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130274) Beniii06 válasza Boond (#130263) üzenetére


Beniii06
őstag

Dvb-c legjobb, arról ne váltsd ha megteheted.

"Got any other secret weapons?"

(#130275) Atomantiii válasza AnonymusX (#130236) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ezt hol lehet bekapcsolni?

(#130276) Kaba válasza st3v3np3t3r (#130271) üzenetére


Kaba
veterán

Az SD adást egy jobb tv sem tudja úgy felskálázni,hogy abból minőségi adás legyen.A nagyobb tévéken még rosszabbul mutatnak az SD adások,mint a kisebb tévéken.
A HD stream minősége jobb lett a Telekomnál .Az új androidos boxok képfeldolgozása is javult a korábbi boxokhoz képest,így a képminőség a HD tekintetében jónak mondható.

(#130277) Kaba válasza Atomantiii (#130275) üzenetére


Kaba
veterán

Ahhoz,hogy a hívó fél telefonszáma megjelenjen a telefonodon a hívószámkijelzőszolgáltatást igénybevétele szükséges.Megrendeled 1414-en,vagy emailben(szkennelt formában,az aláírt igény csatolásával).

[ Szerkesztve ]

(#130278) kakuk.tamas válasza Kaba (#130245) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem. Ezalatt a szöveg alatt a törlesztők vannak.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#130279) Kaba válasza smiti (#130241) üzenetére


Kaba
veterán

Rendeződött a probléma a számláiddal?

(#130280) Boond válasza kopa1 (#130273) üzenetére


Boond
addikt

Egyébként ha már itt tartunk telekom WS-ben lehet vodától venni netet? Már mint 1000-est Vkit itt azt mondja, azt nem, csak voda saját hálóján (ws-ben t-től nem)... de én kétlem, hogy ez saját lenne, ami közeli településnél, mondhatni szomszéd van... az tuti telekom hálózat. múltkor fel is hívtam őket, és mondták ,hogy erre is van már igény leadásuk... már mint a vodának...

A másik versenytárs, meg helyi kábeltv ami épít optikát... de az gondolom kevésbé zavarja telekomot.
Voda szerintem direktbe nem épít semmit.

"Egyedüli különbség, hogy a Voda Sagem 5655-öt ad (AC wifi), a Telekom pedig már AX-et. "
Mivel írtad, hogy lehet sajátot, így mind1.

"Ha pedig egyszer bevittük a kábelt, akkor a jövőben ha bármi miatt cserélni kell az eszközt (pl. Gigára váltás) az futárral fog menni"

Aha szuper :) Tehát ha most rendelek vmit, akkor, lényegében csak eszköz csere lesz - már mint ha később lenne váltás csomagok között. Akkor 300-hoz, és 1000-hez is más kütyü van ezek szerint.

"Dvb-c legjobb, arról ne váltsd ha megteheted."
arról nem tervezek. - tv-t illetően... csak pl-nek írtam, hogy az is kijönne...

[ Szerkesztve ]

(#130281) Beniii06 válasza st3v3np3t3r (#130271) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem értetted az iróniát. Én arra céloztam, hogy ami az iptv-n "HD" adás, az másik szolgáltatónál, másik technológián (dvb-c), ugyanazon a tv-n SD-nek néz ki. :U

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#130282) st3v3np3t3r válasza Beniii06 (#130281) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

De értem, de ezt se mondanám... pl. a diginél a Digitális SD adások szebbek mint analógon. A HD adások élesek, nem homályosak... Bár mondjuk egy Voda-UPC-nél el tudom képzelni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#130283) TeeJay válasza Beniii06 (#130281) üzenetére


TeeJay
félisten

Kódolás és bitráta amitől függ. D-nél DVB-C 10-12 megabit a HD ha jól tudom Telekomnál kevesebb lesz de lehet jobb kódolás ezt majd valaki megírja itt.
Faternak 55" LG 4K TB van néztem az android boxot és jó képet ad HD adóra. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#130284) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok.

Állítólag postai csekken kapott havidíjat belehet úgy fizetni a postán hogy elektronikus gyorsasággal érkezzen be. Valaki tudja ennek a módját?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#130285) szemesi69 válasza Taktoj (#130284) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia! MT számmal lehet, én is azzal szoktam rendezni, azonnal jóváírják.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#130286) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Vezetékes internet és TV előfizetést hogy a legegyszerubb lemondani / megszűntetni (hűség már lejárt) ? Webes felületen nem találtam opciót de lehet hogy csak vak voltam.

A kint lévő eszközöket (kábel modem+set top box) mennyi időn belül kell ilyenkor visszavinni?

[ Szerkesztve ]

(#130287) Kaba válasza -FreaK- (#130286) üzenetére


Kaba
veterán

Lemondhatod a 1414-en vagy a chaten.
Az eszközök visszaküldésére a lemondás visszaigazolásától kezdődően 14 napod van.

[ Szerkesztve ]

(#130288) frenk74


frenk74
tag

Sziasztok. Létezik működő Rtl most app androidos stb alá? Ha igen, hol?

(#130289) st3v3np3t3r válasza frenk74 (#130288) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

[link] Van hivatalos app a Play Áruházban.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#130290) kopa1 válasza st3v3np3t3r (#130289) üzenetére


kopa1
aktív tag

Csak ez mobilra van, AndroidTV-re nincs kiadva, azon csak chromecasttal lehet nézni

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130291) st3v3np3t3r válasza kopa1 (#130290) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hát, elég tré a fejlesztőtől. Külső forrásból telepítve sem megy?

Ha más nem, akkor boxon böngészőből...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#130292) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Nézegetem egy új készüléket, de otthonira nagyon minimális kedvezmény van. :((
A mobil oldalról ha nem használom ki a magasabb hang+adat combot akkor minek.

(#130293) Boond


Boond
addikt

Azt mondta az ügyintéző, hogy a 150-300 hoz, egy ruter jár, és az 1000-hez, már mást adnak. Na most, ha visszaváltanák a jövőben, akkor nem kell csereberélni igaz? maradhat ami van/lesz?

A másik a 14 nap elállás, ha túl sokáig nem szerelnék. Az hontantól indul?

Ja még egy, ha szeptember olcsóbb lenne (kétlem), az adott tartalmú csomag, akkor át lehet váltani igaz?

(#130294) Kaba válasza Boond (#130293) üzenetére


Kaba
veterán

150-300 net valószínű Sagemcom 5655,
1000-2000 net vagy Technicolor,vagy Sagemcom 5670,
Amennyiben a később visszaváltasz marad a kapott ONT,
Elállni addig nem szükséges amíg nem kötik be,
a bekötést követő 14 napon belül el lehet állni,
újab csomagra mindig lehet váltani,
kisebb,olcsóbb csomagra hűségben kötbér megfizetésével.

[ Szerkesztve ]

(#130295) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok!
Hamarosan váltanék telekomos vezetékes netre és tévére , a kérdésem az lenne , hogy az 1000Megás nettel lehet torrentezni vagy korlátozzák ezt is mint a mobilnetnél?
A másik kérdésem az volna , hogy az androidos boxra lehet Kodit telepíteni?
Válaszokat előre is köszönöm.
További szép napot!!

(#130296) Boond válasza Kaba (#130294) üzenetére


Boond
addikt

Akkor gondolom ugyan olyan csomagra is, csak újabb pl 2020-as helyett 2021- ha úgy alakulna... (tartalmában ugyan olyan pl sebesség).

És ha a bekötés, túl sokáig tartana, pl megvalósitani? jövő héten derül ki, mikorra kapok időpontot.

köszi.

[ Szerkesztve ]

(#130297) Kaba válasza gringoka (#130295) üzenetére


Kaba
veterán

Nincsen korlátozva,
a kodi megy rajta.

(#130298) Kaba válasza Kaba (#130297) üzenetére


Kaba
veterán

A bekötés az gyorsan megy,ha a 1414-en rendelsz általában egyből kapsz időpontot.A bekötés a legtöbb esetben napokon belül megvan,maximum egy hét.

[ Szerkesztve ]

(#130299) szaboi6512 válasza Boond (#130296) üzenetére


szaboi6512
őstag

És ha a bekötés, túl sokáig tartana, pl megvalósitani? jövő héten derül ki, mikorra kapok időpontot.
Személyesen voltam bent, másnap délelőtt bekötötték.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#130300) Zeki válasza Kaba (#130294) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az jó. Nekem az 1000/1000-res nethez F@st 5655-öt ír a 192.168.1.1
Gondolom ez a Sagemcom 5655 lehet akkor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.