Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130601) Essejó válasza Kaba (#130599) üzenetére


Essejó
veterán

Álmodban :DD
Nálam itt porosodik egy +HGW és a kutyát nem érdekli.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#130602) Kaba válasza Essejó (#130601) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet valamikor meglepetésszerűen beszállingózik egy borsos számla a számodra,legkésőbben akkor amikor lemondod a szolgáltatást. :)
Nem kell,hogy a Telekomot érdekelje,az előfizető kötelezettsége az eszközt visszaszolgáltatni.

[ Szerkesztve ]

(#130603) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy a Sagemcom 3890v3 nem "engedi át magán" az ipv6-ot, vagyis a rádugott Huawei AX3 routerbe dugott eszközökön már nincs külső ipv6 cím. Úgy vettem észre, hogy ez a hiba azóta van, mióta frissült a Sagem 5.14.0-ra... Lehet valamit tenni, vagy ezt elcseszték?

(#130604) #46824192 válasza Kaba (#130602) üzenetére


#46824192
törölt tag

Hagyjad már a vészmadárkodást. Sokszor azt sem tudják merre van az előre. A nagy számok törvénye alapján mindig lesz 1-1 elfelejtett eszköz, kiszámlázatlan és átvett eszköz rendelés és hasonló jóságok. Sőt még olyanról is tudok ,hogy évekig a legkisebb net segesség áráért, a legnagyobb elérhetőt tolták a végpontra. Pedig a számlázás ezen része talán automatikusan működik. Valahol mégis megkotlott a rendszer :-)

Kedvenc szerelőmnél meg olyan hgw-t vehettem aprópénzért ,amilyet én választok. Azóta is sajnálom ,hogy elköltözött és helyileg másik területen dgozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#130605) qnadam válasza Essejó (#130601) üzenetére


qnadam
veterán

műholdas szolgáltatás lemondásakor a saját beltérikből a kártyát visszakérték :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130606) Taktoj válasza djalmasi (#130596) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Esetleg megpróbálnám első körben az admin felületen csatornákat leválltani mind 5 mind 2.4ghz en, előtte egy wifi analizerrel nézd meg mely csatornákat javasolja.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#130607) poli27 válasza Kaba (#130569) üzenetére


poli27
veterán

Android boxnál tudtommal trükközés nélkül még nem engedik azonos címre a több előfizetést... Droidosból még sose vittem egyből 3 nál többet... a régi rendszernél volt hogy 7-8 tv re is vittem több előfizetéssel...

(#130608) DevKiller válasza poli27 (#130607) üzenetére


DevKiller
senior tag

Pedig sajnos van rá eset :(
Mint ahogy arra is, hogy 40 megás rézre kitolnak 3 boxot...

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#130609) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok!
Lehet nem szolgáltatói baj, de hátha tudtok segíteni !
2000 -es netre bővítettünk, küldtek is egy új ONT-t valami újfajta technicolort, azóta a TTv , felváltva el el dobálják a netet , kiirva nincs internet kapcsolat , a telekomos ONT-t használom, nem használok utána másik routert, switch -et igen , esetleg van ötlet ?

bandi

(#130610) user12 válasza bandi20 (#130609) üzenetére


user12
őstag

Milyen fajta switch-et használsz?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#130611) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Srácok, holnap szeptember, még mindig nincs ufó a várható szokásos csomag módosításokkal vagy új csomagokkal kapcsolatban? :R
én a koax hálózaton elérhető 1000/200-as csomagot várom mint a messiást :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130612) blg válasza Lacielvtárs (#130611) üzenetére


blg
senior tag

1000/200-as koax csomag most is van, nekem is olyan van. Tehát azt nem kell mint új csomag bejelenteni.
Nem érhető el mindenhol, és úgy tudom már nem is bővítik az elérhetőségét.

(#130613) Lacielvtárs válasza blg (#130612) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nekem anno tavaly év végén azt mondták hogy Szeged azon részén ahol én lakom már ki van építve a hálózat, de még valami engedélyre vár.
legutóbb amikor beszéltem velük talán egy hónapja akkor mondta az ügyintéző nő, hogy valószínűleg a most, szokásos szeptemberi csomag varilásnál fogja elérhetővé tenni a csomagot.
lehet akkor inkább nem titeket kérdezlek ezekről, hanem ismét felhívom őket :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130614) Kaba válasza Lacielvtárs (#130611) üzenetére


Kaba
veterán

Koaxon a 250/10 lesz az új csomag.
1000/200-as az jelenleg is van,de nem mindenhol elérhető.
Optikán akit érint 250/70 és 500/150 lesz új.(A régiek egyenlőre maradnak még nem lesznek kivezetve).

[ Szerkesztve ]

(#130615) Lacielvtárs válasza Kaba (#130614) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, neked is köszönöm a választ :R
lehet akkor felhívom őket, hátha ők is tudnak biztosabbat mondani, mert akkor nem újdonság lesz az általam várt csomag, hanem opcionális lesz a lakhelyemen környékén

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130616) Renwick válasza Lacielvtárs (#130611) üzenetére


Renwick
őstag

Lesznek új csomagok, ha minden igaz három, ebből 1 HFC-s és 2 GPON-os lesz. Lásd: [link]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#130617) Lacielvtárs válasza Renwick (#130616) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130618) Boond válasza Boond (#130584) üzenetére


Boond
addikt

Erre valami illetékes tudna mondani vmit?

(#130619) Kaba válasza Boond (#130618) üzenetére


Kaba
veterán

Nem illetékes,de válaszolok.Egy lakcímen,egy előfizetőnek csak egy vezetékes szolgáltatása lehet,így nem tudod a más nevén futó vezetékest átiratni,mivel te már rendelkezel egy vezetékes telefonnal ezen a lakcímen.

[ Szerkesztve ]

(#130620) Abel-0101 válasza Boond (#130618) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szerintem nem kapod meg a +kedvezményt, nem véletlen írják mindenhova, hogy Telefon+Internet/TV =20%.
Mennyire ki lehetne játszani a rendszert nem?! veszek 3db otthoni telefoncsomagot, megkapom magenta1 et, és lemegy havonta 10-20K, a 30%miatt.

(#130621) Kaba válasza Abel-0101 (#130620) üzenetére


Kaba
veterán

Nem probléma ,lehet több otthoni előfizetésed akár három különböző lakcímen is.A 20%-os kedvezményt is megkapod,ha teljesíted a feltételeket,azaz legalább két különböző otthoni előfizetéssel rendelkezel mindenhol és az összes előfizetés egy folyószámlán van.
Ugyanez vonatkozik a Magenta 1-re is.

(#130622) Boond válasza Kaba (#130619) üzenetére


Boond
addikt

Családon belül van, azért kérdeztem. Sőt, jelenleg egy telekom fiók alatt is, csak ugye, más azonosító, név (az volt előbb). Internet miatt kellett a másik tel később... - de ugye már optika van.

#130620) Abel-0101
Nem erre gondoltam, mert nem teljesülne a kitétel. 2 otthoni+ egy mobil kell megentához. Tehát 30% sehogy sem lenne. De esetleg, annak az ára (ami egyedi telefon), lemenne 20% kedvezménnyel. Ennyi értelme lenne max.

De akkor ezek szerint nem kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#130623) barnibooo válasza Kaba (#130621) üzenetére


barnibooo
tag

4 vagy több (6) STB vagy Telekom Tv úgy lehet igényelni, ha mégegyszer előfizetek rá?

(#130624) degec


degec
senior tag

Tiszteletem,
Lejárt hűség után újra szerződtem Magenta Business csomagra, ahol optikás150/50 es net +mobil+info+stb szolgáltatásaim vannak. Két éve még járt a FIX ip a csomaghoz, most már csak az ezreshez jár, amire nincs szükségem, és a FIX ip-re sem..
Kérdésem: Átáll a végponti eszköz magától, vagy a login részt át kell majd írjam, vagy távolról ezt is átírják, jelenleg a 5655v2-es végpontiba a ""betárcsázós"" login rész így néz ki: felhasznevemakárkivagyok@fixip és ehhez egy jelszó is van.
Nem szeretnék net nélkül maradni, van teendőm? vagy pont nincs. Ebben kérnék szépen segítséget, amit előre is nagyon köszönök szépen ! Természetesen kértem telós segítséget, de nem volt valami meggyőző, hiába kértem szuper műszaki kollégát :D oda nem jutottam el.. :U

(#130625) bandi20 válasza user12 (#130610) üzenetére


bandi20
aktív tag

szia Sima snassz tp-link 8 portos gigabites portokkal. a TTv -k közvetlen az ONT-be dugva , mint előtte!

bandi

(#130626) Boond válasza barnibooo (#130623) üzenetére


Boond
addikt

nem pár hsz-el feljebb írták.

(#130627) user12 válasza degec (#130624) üzenetére


user12
őstag

Helló

A HGW letölti az új bejelentkezési adatokat.
Esetleg egy újraindítás fog kelleni majd neki ha nem indulna újra.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#130628) Kaba válasza barnibooo (#130623) üzenetére


Kaba
veterán

Igen, a régi plattformnál lehetséges,IPTV(STB),
Az újnál androidtv(smartbox),még nem lehetséges.

(#130629) dkess válasza bandi20 (#130625) üzenetére


dkess
őstag

Mindenkit a pontos típus érdekelne. Annyit segítek, hogy az IGMP Snooping funkció lenne az ami érdekes - az, hogy mennyire "snassz" az nem érdekes most.

Egyébként az a switch korábban is ott volt az STB -k előtt vagy csak most kötötted így be?

Egyébként közvetlen ONT-STB összekötésnél az ONT portbeállításai környékén néznék körül ...

[ Szerkesztve ]

(#130630) user12 válasza bandi20 (#130625) üzenetére


user12
őstag

Ja ha közvetlenül a HGW-ből mennek, akkor az más tészta.
Esetleg zárd ki a kábelhibát úgy, hogy egy laptopot vagy számítógépet csatlakoztatsz ugyanazon kábelen keresztül. Ha azzal nem dobálja el a kapcsolatot, akkor minden bizonnyal a box vagy valami szolgáltatói beállítás lesz a ludas.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#130631) bandi20 válasza user12 (#130630) üzenetére


bandi20
aktív tag

Az az érdekes, hogy felváltva a 3 ból , hol ez , hol az, gondoltam hogy a modem az ip címeket osztogatja esetleg 2 eszköznek is ugyan azt?
Vannak fix ip.-n eszközeim, ami az osztási tartomány alá címeztem be , hogy tutira ne akadjon, és a modem tartományát csökkentettem, mert ez az újabb már 192.168.1.2- től osztott 254.-ig Ezt lecsökkentettem neki 101-254-ig , és a 100 alá benyomtam a fix ip-s eszközöket !
Ritkábban , de még mindig csinálja

bandi

(#130632) barnibooo válasza Boond (#130626) üzenetére


barnibooo
tag

Na ez nagyon érdekes mert beszéltem velük és írták, hogy úgy lehetséges.

(#130633) Abel-0101 válasza Boond (#130622) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

a Magenta 1 et, inkáb viccnek írtam, mintsem komolynak.
Magenta 1 be vagyok, nyilván tudom a feltételeket, de ha az lenne amit írtál, 2vezetékes telefon 1néven mindenki visszaélne ezzel.
Inkább azt szokták, hogy TV/Internet és mellette még a telefont, így jönnek ki legolcsóbban, és megkapják a magentát is.
De ezt mondani is szokták, a vezetékes telefont, csak a kedvezmény miatt veszik fel, bekötik, papíron ott van és kész.

(#130634) bandi20 válasza Kaba (#130628) üzenetére


bandi20
aktív tag

nekünk is kellett volna egy 4. TTv. , egy előfizura nem lehett, de mostmár lehet 1 létesítési címen több előfizu is, ezt a 1414 és az üzletben lévő értékesítő is megerősítette.
Az más tészta , hogy ismét alap internetet is kellett volna kötni , illetve uj optikát is behúztak volna , ezért voda lett a 4. tv-n mert legalább nem kellett új net hozzá

bandi

(#130635) Boond válasza barnibooo (#130632) üzenetére


Boond
addikt

Akkor Jó. (androidra elvileg nem).
De ezek szerint még fut az iptv is, már mint nem kötelező átállni.

"de ha az lenne amit írtál, 2vezetékes telefon 1néven mindenki visszaélne ezzel."
Továbbra sem ezt írtam. Hanem két külön vezetékes mellé +ként, hogy arra is vonatkozhatna a már megszerzett kedvezmény.

De amúgy nem értem miért ne lehetne. hiszem pl van akinek van 2 internet/+ 2 iptv előfizetése. Akkor gondolom ott is mindre vonatkozik, az egyik nem lista ár nem?

[ Szerkesztve ]

(#130636) Kaba válasza Boond (#130635) üzenetére


Kaba
veterán

Még egy jó ideig nem lesz kötelező a váltás,sőt jelenleg még az új ügyfelek is választhatnak a régi és az új plattform között.

[ Szerkesztve ]

(#130637) Boond válasza Kaba (#130636) üzenetére


Boond
addikt

oks, amúgy szerkesztettem a hsz-t. Ha tudsz arra iv válaszolhatnál - felvétésre, példára köszönöm :)

(#130638) Boond válasza Abel-0101 (#130633) üzenetére


Boond
addikt

Biztos vannak olyanok is. Akiket én ismerek, azoknak régóta van, nem net vagy tv kedvezmény miatt lett eredetileg, hanem több évtized óta, vagy generációk óta meg van. Akkor még akár mobil sem volt, feltétlenül... mobil szolgáltatás, ha jól tudom csak a 90-es évek óta van. Itt a környéken szinte mindenkinek van vezetékes is (használatban, működőképesen).

(#130639) Abel-0101 válasza Boond (#130637) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

kaba fentebb írta, hogy "Egy lakcímen,egy előfizetőnek csak egy vezetékes szolgáltatása lehet"- Így nem értem mi a kérdés.
És igen, nincs olyan, hogy egyik lista áras másik pedig kedvezményes (kivéve ha másik néven van/másik folyószámlán), ha egy folyószámlán, azonos néven vannak a csomagok, az összes csomagra tartozik a kedvezmény ami a folyószámlában benne van. Ha nem vagy elégedett a válaszokkal, hívd fel a 1414-et, ott biztos forrásból fogják mondani, hogy mit/hogy lehet csinálni a kedvezmény érdekében.


Érdekességként: "Az előfizetők túlnyomó többsége csak azért rendel vezetékes telefont a szolgáltatójától, mert úgy olcsóbban jut a csomagkedvezmények miatt más szolgáltatásokhoz, derül ki egy hatóság által rendelt felmérésből."

(#130640) Kaba válasza Boond (#130637) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben egy ügyfél előfizet dupla net+tv-re,akkor mindkét előfizetésére megkapja a 20%-os kedvezményt.
A te esetben rendelkezel otthoni előfizetéssel amelyben vezetékes telefon is van és ebbe vonnád be (ha be tudnád vonni,de nem tudod),egy másik előfizetőnek az azonos lakcímen levő vezetékes telefonját,arra nem járna amúgy sem a 20%,mivel az csak egy szolgáltatás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#130641) Boond válasza Abel-0101 (#130639) üzenetére


Boond
addikt

Mondjuk ez:

"De amúgy nem értem miért ne lehetne. hiszem pl van akinek van 2 internet/+ 2 iptv előfizetése. Akkor gondolom ott is mindre vonatkozik, az egyik nem lista ár nem?"

Javítsd ki ha tévednék, de az internet, és a tv is vezetékes szolgáltatásnak minősül, mégis lehet, vagy kell több. Akkro a telefonnal miért kell kivételezni? A poén, hogy egy számláról van fizetve... és ezért gondoltam átíratni egy névre...

Nem mondtam, hogy nem vagyok elégedett.. .vagy nem szabad kérdezni? Eszembe jutott, hogy van ilyen opció, a különbség, gyakorlatilag nincs. Mert normális esetben, nem lehet vagy nincs értelme két internetnek ugye... míg telefonból simán van/lehet.

"derül ki egy hatóság által rendelt felmérésből."
Nyilván, ez a fiatalokra vonatkozik inkább. Akiknek már a mobil az alap. És vagy albérletbe stb költöznek, nem saját lakás.

Akiknél már van bekötve telefon, azok nem mondják le, vagy szerelik le a készülékeket, még akkro sem, ha mindenkinek van már mobilja.

Amúgy a digitális átállás előtt, ha áram szünet vagy bármi volt, a telefon még mindig működött, nyilván amióta digitális, ez már nincs így.

De ilyen alapon mondhatnád, azt is, hogy mobilra sincs szükség igazából, mert "sokan" vmilyen web-es appot használnak telefonálásra, alacsony perc díjjal, vagy csak szimplán internetet használva. Ugye akár fb-ről is felhívhat vki...

Ettől még a másik kettőnek ugyan olyan létjogosultsága van.

[ Szerkesztve ]

(#130642) degec válasza user12 (#130627) üzenetére


degec
senior tag

:C :C :R :R kb hány nap szerinted ? köszönöm !!! ezerrel !

(#130643) Baaraanz


Baaraanz
tag

Sziasztok!

Hétvégén váltottam Android TV-re és 2000/1000-es netre.
Technicolor FGA2233 és DV8519B SmartBoxom van.
Az a gondom, hogy állóképnél szép éles a kép, de amint mozgókép van kockás lesz.
Ez főleg akciófilmeknél és sportközvetítéseknél látszik, de sima filmnél is, ha beszél az ember akkor a szája már homályos, míg a tőbbi éles.
Olyan, mintha alacsony lenne a bitrate, vagy béna a kódolás.
Ha nézem közben a hgw grafikonját, a használt sávszélesség 4-8 Mbps között mozog.
Kérdésem, hogy ez normális így? (Szerintem nem)
2Gb-tel azért nem ezt várná az ember, hogy ilyen alacsony bitrate-et használ a tv stream.
Van erre valami beállítás amit nem találtam meg, vagy ismert dolog, mindenkinél ilyen és várjak míg javítanak rajta?

Köszi előre is.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#130644) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Az androidos beltéri tudja a műsor emlékeztetők beállítását? Sehol nem találom.

(#130645) Füst mester


Füst mester
csendes újonc

Valaki tud már, hogy lesz-e android tvre telekom tv go?(tudom, hogy van box, de én nekem mi boxra kell tv go, mivel itt csak ez van)

(#130646) kali válasza Baaraanz (#130643) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem normális, bár nekem csak 1000/1000 net van (papíron, amúgy több az), de korrekt 4K UHD TV-n nézve sincs ilyen gond.
Más kérdés, hogy a használt bitráta nem a net sebességének a kérdése ilyen szinten.

(#130647) djalmasi válasza Taktoj (#130606) üzenetére


djalmasi
tag

Köszi a tippet, megpróbáltam de sajnos ma már rosszabb mint tegnap volt. Most már egyre gyakrabban szakadnak meg a kapcsolatok és bizonyos eszközöket egyáltalán nem enged visszacsatlakozni (az extendert kvázi kitiltotta saját akaratára). A családban ma megint többen szóltak, hogy használhatatlan és kissé indulatosan felhívtam az ügyfélszolgálatot megint, akik közölték, hogy "a wifi egy kényelmi funkció és nem jár alapból ha rossz akkor rossz ha nincs akkor nincs, nem áll módunkban ezért eszközt cserélni, kiküldhetjük a szerelőt 5000 Ft ért és 3600 Ft / fél óra díjért megvizsgálhatja a problémát"
Úgy érzem, hogy nem voltam vele túl kedves mert most nem kaptam meg a szokásos értékelje az ügyfélszolgálatos sms-t ;] komolyan mondom amíg nem robban fel valami kondenzátor a routerban le sem fognak szarni engem, addig meg hallgathatom, a családtól hogy megint és megint és megint elrottyant a wifi, kénytelen leszek beruházni egy saját routerre, puszi a telekomnak. Egyébként nem tudom miért ennyire inkompetensek az állítólagos technikusok, 10x mondtam el neki, hogy itt van minden naplófájl a routerből és eltudom küldeni őket arról az időről amikor ezek a hibát jelentkeztek, de konkrétan ignoráltak és le sem szarták csak megkérdezték, hogy egyébként itt a wifi csomagunk, érdekli? :C

[ Szerkesztve ]

(#130648) kali válasza djalmasi (#130647) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Azt esetleg kitesztelheted, hátha valamelyik ellenoldali eszköz okozza a random problémát, bizonyos időszakban ne legyen felcsatlakoztatva az egyik eszköz és ezt eljátszani mindegyikkel külön, más és más alkalommal, hátha megfogható a probléma forrása.

(#130649) djalmasi válasza kali (#130648) üzenetére


djalmasi
tag

Hali, azt hiszem mondhatjuk hogy ez kb félig-meddig megtörtént mert ugye sokszor változó, hogy ki van itthon így változóak az eszközök is. Amik fixen rajta vannak az 1-2 okos tv, okos izzó és kb ennyi, de ezekkel kizárt hogy probléma kellene, hogy legyen. Volt olyan hogy csak a tv volt rajta egymagában (ugye az izzó ha nincs áram alatt nincs rajta) és azt is csak úgy levágta.

(#130650) Baaraanz válasza kali (#130646) üzenetére


Baaraanz
tag

Köszi a választ.
Igen, az tiszta, hogy nem a sávszél a szűk keresztmetszet.
Akkor ebből holnap ügyfélszolgálat lesz azt hiszem.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.