Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130501) Essejó válasza frenk74 (#130500) üzenetére


Essejó
veterán

Az Androidos tv boxon, ne kábítsd már. Amikor netflixet nem lehet ráhekkelni, akkor majd torrentet igen? Minek?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#130502) frenk74 válasza Essejó (#130501) üzenetére


frenk74
tag

Szerintem nem kábítottam. Azt írtam, hogy hdd ráköthető. Torrentklienst meg telepítsen (ahogy tud), és majd meglátja működik-e. Te kategorikusan mindkét kérdésre nemmel válaszoltál. Ha nem tudod hogy kell rákötni hdd-t, az nem azt jelenti, h nem lehet.

(#130503) csako válasza Essejó (#130501) üzenetére


csako
veterán

[link] Ezt kiadta a Play Áruház keresője :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#130504) #46824192


#46824192
törölt tag

Andorid boxra csatlakoztatott merevlemezre szeretnék belső hálón tartalmat másolni , van erre valami megoldás? Látszólag semminek nincs írási joga a lemezen.

(#130505) kakuk.tamas válasza csako (#130503) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Tökre jó kis app.


(Teszt jellegű torrent…….. :DDD )

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#130506) Essejó válasza frenk74 (#130502) üzenetére


Essejó
veterán

Jó, tehát a hdd rámehet a tv boxra, de torrent kliensnek ott mi értelme lenne? Még ha az ont-ra próbálná, bár szvsz arra sem tud telepíteni külső programot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#130507) Boond válasza Boond (#130482) üzenetére


Boond
addikt

Erre vki?

(#130508) csako válasza Essejó (#130506) üzenetére


csako
veterán

Ha a box is egész nap be van kapcsolva, akkor máris ugyanannyi értelme van, mint egy routerre.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#130509) Essejó válasza csako (#130508) üzenetére


Essejó
veterán

Én azért ilyennel nem szívatom magam. Van egy épített Nas-om, és 70 megával töltök le rá. Na jó, van amikor csak 40-el jön, de felfelé is megy 2-3 Megával.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#130510) janakbacsi


janakbacsi
őstag

telekom routerhez (Magenta Home Box Technicolor FGA 2233) csatlakoztattam az asus rt-ac 86 U routeremet. ftp szerver-t szeretnénk csinálni, hogyan kell a telekomos eszközön az ip címet lefoglalni az asus számára, ill. hogyan kell portforwardot csinálni?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#130511) dkess válasza janakbacsi (#130510) üzenetére


dkess
őstag

Az Asus -od router vagy AP módban van?

Egyébként a Technicolor ONT -on az alábbi módon tudsz DHCP -n IP címet foglalni illetve port-forward -ot beállítani hozzá. Ez két külön menü - csak a képen egymás alá raktam megjelölve az érdekes részeket (képre kattintva az nagyítódik):

(#130512) tobias40


tobias40
veterán

Mi lehet a gond ha az iptv boxban a kép 5-6 mp-ként megáll,minden csatorna váltáskor?
Áramtalanítás,modem is, stb megvolt már.
Telekom optika 2000/1000 net és a régi box van még nem a droidos.

(#130513) barnibooo


barnibooo
tag

Sziaszok!
Valaki utána tudna nézni, mert nem nagyon találtam, hogy az ASUS H110M-A -s alaplapon lévő inteles lan port gigabites csak vagy tudná kezelni 2000 mbit-es netet is.
(Mert akkor arra fizetnék elő)
Előre is köszönöm!

(#130514) csako válasza barnibooo (#130513) üzenetére


csako
veterán

Manual 12. oldala alapján csak 1Gbps.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#130515) cech19960320 válasza barnibooo (#130513) üzenetére


cech19960320
tag

Elvileg a LAN vezérlő az intel I219-V a gyártó honlapja szerint, az intel honlapja szerint pedig portonként gigabit, de ez a lap csak 1 portos

(#130516) barnibooo


barnibooo
tag

És szerintetek érdemes így 2000-es net?

(#130517) qnadam válasza barnibooo (#130516) üzenetére


qnadam
veterán

azt neked kell tudnod. ha az egyik gépen plafonig kihajtod a gigabitet, és emellett még van szükséged sávra, akkor igen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130518) kakuk.tamas válasza barnibooo (#130516) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Felesleges. Hacsak nem akarod több eszközzel wifin használni a gép mellett párhuzamosan.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#130519) janakbacsi válasza dkess (#130511) üzenetére


janakbacsi
őstag

router módban van. nem abban kellene lennie?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#130520) Zeki


Zeki
nagyúr

Az ONT-ban van lehetőség weboldal szűrésre? Sagemcom van

(#130521) barnibooo válasza kakuk.tamas (#130518) üzenetére


barnibooo
tag

Köszi a válaszotok!

(#130522) tobias40 válasza tobias40 (#130512) üzenetére


tobias40
veterán

Természetesen az IGMP-vel volt a gond,miután beállítottam a saját asus routeremben,utána már jó lett! :K

(#130523) dkess válasza janakbacsi (#130519) üzenetére


dkess
őstag

Nem tudom mit szeretnél és, ha nem írod le, akkor nem tudom. Ezért kérdeztem. A viszontkérdésed alapján én sem vagyok biztos benne, hogy Te tudod mit szeretnél.

Nem feltétlenül kell egy saját routernek router módban lennie. Pl. amennyiben a saját routeredet két emelettel feljebb rakod a ház másik végébe, akkor ott célszerűen AP módban mehetne, hogy legyen WiFi ott is.

Amennyiben meg router módba teszed a saját routert, akkor:

- és WAN oldalon 'Dynamic IP' -ba rakod (hogy DHCP -n kaphasson IP -t az ONT -tól az előző hsz -ed alapján) --> akkor minek akarod magadat dupla NAT -olni (pl. port-forward -ot kellene a ONT és routeren is állítani)?
- és megadtad a saját routeren a PPPoE bejelentkezési adatokat --> akkor meg miért akarsz az ONT -on port-forward -ot állítani?

(#130524) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Az Androidos Set Top Box összepárosítható a Telekom Műsorújság App-pal, hogy a távirányító funkciót használhassam?
Ha igen, akkor hogy tehetem meg?

(#130525) blackmajesty válasza Cranberries (#130524) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

nem

(#130526) Cranberries válasza blackmajesty (#130525) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Köszönöm!
Ezek szerint jól rémlett a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#130527) janakbacsi válasza dkess (#130523) üzenetére


janakbacsi
őstag

Hogy mit szeretnék? Van egy külső hdd-m, ami az Asus routeremhez csatlakozik USB-n. Az ezen lévő tartalmat bárhonnan el szeretném érni ftp-n keresztül (írni rá, olvasni róla). Jelenleg az Asus router wan portja van összekötve a Telekomos eszközzel. Az ftp kialakításához kellene egy step by step útmutató. Köszönettel.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#130528) dkess válasza janakbacsi (#130527) üzenetére


dkess
őstag

Amiket most írtál azokban 100% biztos voltam. Ugyanakkor ezek nem lényeges információk ...

Kérlek képzeld bele magad a másik helyébe. Én nem melletted ülök illetve a megadott info -k alapján mire mennél Te? Na ugye ... Úgyhogy kérlek adj meg lényeges info -kat. Mire kell az a saját router? Routerkedni? Avagy csak WiFi -re és teljesen más helyen van az ONT -tól? Amennyiben igen, akkor milyen módban van AP vagy router? Utóbbi esetén WAN oldalon mi újság - Static IP/Dynamic IP/PPPoE (bejelentkezési adatokkal) van beállíva? Az Asus -ra vannak kötve STB -k vagy csak az ONT -ra? Aztán ezek alapján lehet majd variálni az ONT beállításokkal is (ld. legelső kérdésed) ...

FTP step by step útmutató: [link] .

(#130529) #46824192 válasza dkess (#130528) üzenetére


#46824192
törölt tag

Mondjuk most Téged sem értelek. Leírta mit szeretne ,de Te még mindíg egy részletes önéletrejzot vársz tőle. :K

Ilyenkor ha van kedved inkább válaszolj, menjen az ftp azt kész , ha már azt akarja.

(#130530) dkess válasza #46824192 (#130529) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben nézted ezt a 3 kérdés-felelek -et akkor a következőt láthatod:

1. Kérdezett a Technicolor ONT -járól. Megkapta a választ két képernyőképpel és be is volt jelölve hol/mit kell állítani,
2. Kérdezett az Asus routeréről - tűpontos választ kapott,
3. Kérdezett az FTP -ről - kapott linket ahol rahedli képernyőképpel és részletes leírással részletezve van "step-by-step" (ez kérés volt) mit hogyan kell csinálni ...

Namost viszont, ha egyben értelmezed amit a 3 hsz -ében írt, akkor vaskos ellentmondásokat találsz benne. Úgy egyébként pont nem írta le, hogy azokkal a beállításokkal amit megosztott (nem túl sokat). hogy mit akar.

Nem kell az önéletrajza. Részletes meg pláne nem. Viszont ez alapján nem tudom - Te ballábbal keltél fel, vagy mi újság?

(#130531) poli27


poli27
veterán

1000res net wifin S21 ultra, Technicolor ont xd...

[ Szerkesztve ]

(#130532) janakbacsi válasza dkess (#130528) üzenetére


janakbacsi
őstag

A saját router arra kell, hogy a rá csatlakoztatott 5 db nagy kapacitású hdd-ről a lakás különböző helyiségeiben lehessen filmeket nézni wifin vagy kábeles kapcsolattal, ill. szükség van a 2,5 GHz-es wifijére is, mert a Telekomos eszközre a termosztát és a robotporszívó nem tud csatlakozni. Az Asus eszköz jelenleg vezeték nélküli router módban van. Az OTN-ból megy két UTP kábel a tévékhez, egy kábel pedig az Asus router WAN portjába.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#130533) janakbacsi válasza janakbacsi (#130532) üzenetére


janakbacsi
őstag

ezek az asus wan beállításai:

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#130534) barnibooo


barnibooo
tag

Sziasztok!
Valaki használja a Telekom OkosWifi rendszert?
Lenne néhány kérdésem.
- Megéri?
- Mennyire gyengűl le a jel az ont és az eszköz között?
- Milyen sebességet hoz wifin (2,4 és 5 GHz-n)
- Lan portján milyen sebességet produkál?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#130535) sziszi-fuszi válasza barnibooo (#130516) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha veszel hozzá 10 k körül egy USB-s 2,5-es LAN kártyát akkor már meg is oldódott a kérdés. Persze, hogy érdemes előfizetni a 2 gigásra! Ez kifejezetten csak példa! Érdemes körül nézni!

Mi alá kell írás?

(#130536) #46824192 válasza sziszi-fuszi (#130535) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ez inkább erősen egyénfüggő. Nem mindenki van ráfagyva ,hogy egy 30gb mkv percek alatt legyen letöltve.

Én a gigás netet kukáztam és 150 -reléptem vissza, mert ez is elég mindenre. Igaz a speedtest így szarabbul néz ki.

(#130537) sziszi-fuszi válasza #46824192 (#130536) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Egyetértünk. Én is csak a saját véleményem írtam le, akárcsak te. Ez nem speedtest (és kuki méregetés) kérdése. Én szeretem, ha nem kell várni semmire. Türelmetlen vagyok. Így ott van minden azonnal, mint a lokális hálóban. Ennyi. Lóval és autóval is oda lehet érni ahova elindulunk, meg akár gyalog is. De azért messzire a repülő lényegesen jobb megoldás lehet, hacsak nem nézegetni akarom a tájat, hanem a cél elérése a fontos. Ráadásul nálam árban nincs 1000 HUF különbség.

Mi alá kell írás?

(#130538) #46824192 válasza sziszi-fuszi (#130537) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nálam ott bukott el a gigabit , hogy egységnyi idő alatt lejön egy tartalom , de azt a tartalmat elfogyasztani ennek az időnek a sokszorosa. Magyarul még a fogyasztás megy , addig értelmetlenül pénz megy ki a zsebemből.

Ha abból indulok ki , hogy a nas úgyis megy 24/7 , akkor jobban megéri a letöltést és a tartalom fogyasztást egyensúlyban tartani és így majdnem 3000ft a zsebemben marad.

(#130539) Essejó válasza #46824192 (#130538) üzenetére


Essejó
veterán

Én még a kétezrest is kifizetném, ha erre optika jönne, de csak koax van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#130540) frovery válasza Essejó (#130539) üzenetére


frovery
senior tag

Mi a gond a koax ezres netével? Mennyivel tud többet az optika a koaxal szemben?

(#130541) #46824192 válasza frovery (#130540) üzenetére


#46824192
törölt tag

A koaxon a max feltöltés 25 megabit/sec. 1-2 helyen van nagyobb ,ahol fejlesztették a visszirányt is. De ezzekkel a fejlesztésekkel is már elvileg leálltak. Magyarul optika nélkül a fel irány botrány lassú.

Az a vicc hogy nekem még dsl-en is (bonding nélkül) nagyobb volt a feltöltés mint 25 megabit/sec :C

Most 150/5 (lefelé nem kell több nekem) a csomagom és gyakorlatilag a fel irány miatt használhatóbb netem lenne ha visszaraknának dsl-re. Már bonging is lehetne ,mert biztosan lenne felszabadult érpár.

[ Szerkesztve ]

(#130542) dkess válasza janakbacsi (#130533) üzenetére


dkess
őstag

Értem - jelenleg akkor dupla-NAT van. Az ONT is routerkedik meg az Asus is és az ONT DHCP -n ad IP -t automatikusan az Asus -nak (legelső kép).

Javaslom az Asus routeren állítsunk be PPPoE bejelentkezést (ehhez kelleni fog PPPoE felhasználónév és jelszó - ha nincs kéznél, akkor kérd el a ügyfélszolgálattól).Ebben az esetben nem lesz dupla-NAT és az ONT -on nem kell állítani port-forward -ot (csak az Asus routeren, ha kellene valamihez).

Ehhez első körben a Technicolor ONT -on ellenőrizd, hogy a PPPoE Passthrough (PPPoE PT -nek van rövidítve a menüben ld. alább) engedélyezve van-e. Legyen az:

Ezután Asus routerben a legelső képeden az 'Automatikus IP' -t állítsd át PPPoE -re. MEg kell majd adnod a PPPoE felhasználónév és jelszót.

Azt nem írtad, hogy az Asus router után van-e STB (vagy csak az ONT -on), de feltételezem nincs vagy be van állítva ami ehhez kell (IGMP Proxy/Snooping - de ezt nem kell állítani, ha nincs az Asus -on STB).

Az FTP server beállíását pedig akkor az előző hsz -ben kitárgyaltuk ...

(#130543) sziszi-fuszi válasza #46824192 (#130538) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem csupán weblap létezik és torrent mint tartalom, és van ami így lényegegesen barátibb, mint 150-esen. Persze lehet élni akár 10 Mbit-tel is, ha nincs más, de ha van, akkor minek? Tudod, ha van BKK és áll a garázsban egy Trabant és egy Mercedes limó, ráadásul én választhatok, hogy mikor mit használjak, akkor én leginkább a merdzsóval közlekedek. De a Trabant is elvisz a célhoz. Az biztos, hogy a világon a legolcsóbbak között adja a gigás, 2 gigás netjét a Telekom. Számomra kifizetődő és megéri. Gyorsabban tudom igénybe venni a világháló szolgáltatásait, s így kényelmesebb dolgozni is! Vedd úgy, hogy én támogatom a szolgáltatót a magasabb díj igénybevételével. S mint írtam ez nekem nem kerül szinte semmibe. Pár száz forinttal kapom drágábban, mint a 150-est.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#130544) lali303 válasza sziszi-fuszi (#130543) üzenetére


lali303
tag

Nálunk most kötik a 2gigás netet,magenta csomagban 7020 ft. Nem Nem nevezném baráti árnak.

(#130545) TeeJay válasza sziszi-fuszi (#130543) üzenetére


TeeJay
félisten

D-nél 3ezer az 1000/300-as net, ahhoz képest a T-nél ha csak netet akarsz sokkal többet fizetsz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#130546) sziszi-fuszi válasza lali303 (#130544) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Talán nézzél lécci körbe a világban, hogy hol kapsz 20 Euróért 2/1-es netet. Nekem pedig 5010 HUF-ba kerül havonta úgy, hogy nincs hűség csak van mellé egy 300 Ft-os telefon előfizetés is. (Drótos!) Csak nézd meg, hogy a kugli mennyiért is adja a gigás netet az USA-ban úgy, hogy nem is korlátlan. Rájössz, hogy ebből a szempontból itt Kánaán van!

Mi alá kell írás?

(#130547) Zeki válasza sziszi-fuszi (#130546) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az USA-ban a kábeltv is horror a mi árunkhoz képest, mondjuk ott nem, az ottani fizetéssel.

(#130548) dkess válasza lali303 (#130544) üzenetére


dkess
őstag

Mondjuk D -nél TV, vezetékes telefon, 1000/300 -as net + 1 hang SIM előfizetés 15 GB adattal is majdnem ennyi.

Itt meg 2000/1000 -es netet kapsz ... Ez azért már összemérhető ...

(#130549) sziszi-fuszi válasza TeeJay (#130545) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Hogyne! Fapad összevetése a normális szolgáltatással. A nemzetközi sávszélességről nem is beszélve. Jó a Digi, nem vitatom, de ár/teljesítmény, megbízhatóság, ügyfélszolgálat szempontjából - szerintem - a T jelenleg verhetetlen. S mondhat bárki bármit, nemzetközi összehasonlításban nagyon, nagyon olcsón kapjuk a valóban korlátlan netet. Persze lehet mondani, hogy szubjektív a véleményem, de attól még ez marad. :)

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#130550) sziszi-fuszi válasza Zeki (#130547) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Kénytelen vagyok veled is vitába szállni, az ottani fizetéssel is horror ára van. Nem véletlenül csökken -- az utóbbi időben -- drámai mértékben az előfizetők száma. De nem csak az USA létezik, más földrajzi területtel összevetve is olcsók a vezetékes szolgáltatások itthon. Nem úgy, mint a mobil.

Mi alá kell írás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.