Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129451) Essejó válasza #46824192 (#129439) üzenetére


Essejó
veterán

Pár éve, történt. Igen ronda csomag vesztés volt a hálón, pár perc alatt több ezer. Kijött egy agyoniskolázott OKJ szakember. Meglátta a 8 portos cisco switchet a hgw mellett, el kezdte kihúzni a kábeleket, hogy majd jól átdugja őket a hgw-be és meglátom minden probléma elmúlik. Mondom a hgw 4 portos, 1 megy az stb-be, a maradék 3 portba, hogy dug be 7 kábelt? Azt az arcot fotózni kellett volna. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#129452) vampire17 válasza vampire17 (#129342) üzenetére


vampire17
addikt

Na sracok, kesz az Ultimate config :D :D

(kicsit megcsűrtem tudom, de vérszemet kaptam... :D )

Szoval a kovetkezőképpen néz ki most a rendszer:

Az ONT es a switchem kozotti LAN kapcsolatot megszuntettem, mert rajottem, hogy a tuzfalamra kotott WAN fizikai kartyaval is at tudom hozni az ONT-ot es az android BOX-ot. (arra a WAN portra jelenleg "ráül" egy PPPoE, de a passthrough visszafele is passthrough ... :) )

szoval ezen a porton (amin a PPPoE jon) létrehoztam egy uj interfészt, adtam neki egy IPt (192.168.32.1)a neve pedig "IPTV" lett. Illetve meg letrehoztam neki egy sajat DHCP- ranget. Ezen kivul letrehoztam egy uj atjarot az OPNsense alatt, ami 192.168.32.2 lett, vagyis a telekom ONT. Termesztesen az ONT-nak is modositottam erre az IPjet.

Az IPTV interfesz alatt beallitottam, hogy az interfesz elsodleges gateway-e (upstream gateway) legyen az ujonnan hozzadott, 192.168.32.2.

Ez utan mar csak az IPTV interfesznek letrehoztam az "allow all to any" tuzfal szabalyokat (lenyegeben a default szabalyokat copyztam le, csak az uj IPTV interfeszre) es fixaltam a tuzfalban is, hogy gatewaynek a 192.168.31.2 (IPTV gateway)-t hasznalja. Igy a ket subnet (192.168.31.0/24 - 192.168.32.0/24) siman egymasba lat.

Az eredmeny: MInden eszkozom eleri egymast, Multicast nem megy meg csak a switch portjara sem, nemhogy az eredeti subnet-embe, az Android boxon siman megy az IPTV, hiszen az ONT-ra van dugva (van multicast), a gateway megis mindket subnetben az OPNsense-em (tehat ossze tudtam tuzfalazni a ket subnetet) viszont a masodik subnetben az upstream gateway az ONT, tehat van gyors csatornavaltas (Unicast) is!

Megjegyzes: A fontieket egy "jobb" routerrel (OpenWRT, mikrotik...) is meg lehet csinalni, vagy valami tuzfal distroval (OPNsense, PFsense, Vyos, etc...) "sima" TP-link-el elegge eselytelen a dolog sztm....

Itt pedig a rajz:

(#129453) Essejó válasza villamos (#129446) üzenetére


Essejó
veterán

Milyen még egy vezetéket? Eddig is a régi stb vezetékről ment. Csak a multikast mellé már internet is kell az új android boxnak, ugyanazon a kábelen. Viszont ha pstroughtolod az ont-ot akkor az már nem ad netet a multikast mellé az stb felé menő kábelre. Ez a 21-es cspdája.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#129454) vampire17 válasza Essejó (#129453) üzenetére


vampire17
addikt

Ad az, ha az ONT-al is betarcsazol :) (lasd egyel fontebb, meg visszamenoleg a vergodesem.... :D )

(#129455) Essejó válasza vampire17 (#129454) üzenetére


Essejó
veterán

Jogos, de én a plussz kábelre reagáltam.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#129456) dkess válasza vampire17 (#129452) üzenetére


dkess
őstag

Akkor most az on-demand meg visszanézős dolgok is mennek az ONT -ra kötött Android-box -on?

(#129457) vampire17 válasza dkess (#129456) üzenetére


vampire17
addikt

Minden megy :)

Egyet vettem eszre, ha ujrainditom a tuzfalat amikor megy az android box, akkor az rossz gateway-t vesz fel/ elvesziti a netet. ilyenkor kb egy sima home gombot megnyomva ujraindul a telekom launcer es mar jo is. De ez csak akkor van tenyleg, ha ujrainditom a tuzfalat. (valszeg a tuzfal ilyenkor meg rossz szabalyokat ad es kell egy olyan csatlakozas, amikor mar teljesen bebootolt)

(#129458) Dewo


Dewo
aktív tag

Üdv!

Az OKOS WIFIT (amihez CAT5-ös kábelt adnak.. :(( ) nem ajánlom senkinek sem! Akkora kamu hogy az nekem fáj!
Röviden: Beköltöztünk az új lakásunkba ahol csak TELEKOM-os net van ami 2GIGÁS. (eddig Digis volt)
Egyik nap kijöttek bekötni a net-et de kértem hogy húzzák be egy másik szobába is és erre azt a választ kaptam hogy ők hivatalosan nem foglalkoznak ilyennel..maximum maszekba csinálják meg nekem. Jó akkor mondom legyen maszekba elkezdték csinálni és sajnos olyan szarul lett megcsinálva a gégecső hogy nem tudták át húzni rajta a kábelt. :W

Na mind1 ekkor jött az hogy rendeljem meg a OKOS WIFIT mondom jó oké megrendelem.
Tegnap hozta futár be üzemeltem stb. Okos wifi 2 részből áll 1.átadó és a vevő modem.
A vevő modemet ugye a szobámba tettem ami routertől kb 9-10 méterre van.

Rá kötöttem a Xbox-ra és a PC-re is és lemértem mert azt mondták hogy ez képes átvinni 2-Gigából 1,70Gigát átvinni. Mondom oké próba cseresznye. És kur@ra nem így volt. DW speed 500-600 körül volt UP speed 180-320 körül. De amikor közvetlenül a routeről csatlakoztattam a CAT 6-os(amit én vettem) ethernet kábelem Xbora akkor nagyon jó eredmények voltak.

Letöltési Sebesség: 1393,69 Mb/s [kép]
Feltöltési Sebesség: 690,44 Mb/s [kép]
Késés/Ping 28 MS [kép]

Én pórul jártam ezzel a készülékkel de nagyon,és nem ajánlom senkinek. :(

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#129459) poli27 válasza Kaba (#129440) üzenetére


poli27
veterán

Ez nem igaz, mert ha optika van, akkor nem megy, mert nincs a multicast kiengedve, addig amíg nincs rajta iptv előfizetés... :) Koaxnál megy....

(#129460) poli27 válasza Dewo (#129458) üzenetére


poli27
veterán

Sztem menj vissza a Digihez, ilyen hozzáállással :D Ott tuti jobb volt minden :D Sose tud 1,7gigát, ezt nem tudom honnan vetted... Pláne hogy Gigabites a port rajta... :W

(#129461) Krinyo válasza Dewo (#129458) üzenetére


Krinyo
senior tag

Hűha. "Azt mondták". Speckót megnézni vásárlás előtt smafu...

(#129462) Abel-0101 válasza Dewo (#129458) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

A telekomtól mi mást lehet várni, azok a szerelők, akik a hálozati kábelt is tűzőgéppel csinálják, nehogy elvárd, megbízd véséssel fúrással, kábelezéssel...

Alapból 2GB-es netre Cat5öt elfelejteném, a GB es netnek a határértéke...

(#129463) #46824192 válasza Dewo (#129458) üzenetére


#46824192
törölt tag

Elhiszem , hogy annyit írt az xbox ,hiszen ott a fotó. De ugye azzal tisztában vagy hogy gigabites port van benne. Tehát amit látsz az kamu. A napi használatban pedig az ms store letöltés nem fog 350 megabit fölé menni.

(#129464) kakuk.tamas válasza Dewo (#129458) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Szerintem ahhoz képest, hogy az adó kábelen csatlakozik az ONT-hoz, és az vezeték nélkül szórja a netet a vevőre, elég jónak számít a 600/300 wifin. Főleg úgy, hogy csak 1000/1000-et “vesz fel” max az adó.
Nálunk agyon van terhelve a wifi, és mégis stabilan megmarad az összes mesh-en ekkora érték. És a ping is csak 4ms. Mi ez, ha nem királyság?

(Ha valaminek nem lenne elég ekkora sebesség, még mindig ott a vezetékezési lehetőség. De szerintem ez bőven elég mindenre IS)

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#129465) st3v3np3t3r válasza kakuk.tamas (#129464) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez sem semmi...

A kiválasztott szerver 18088km-re van, Új-Zéland északi sziget. Ez a legtávolabbi teszt szerver a Speedtest appban :))

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129466) kopa1 válasza Dewo (#129458) üzenetére


kopa1
aktív tag

Szia!
Hol és ki mondta neked, hogy 1,7 gigát átvisz?

Gyakorlatilag az XBOX 1400-as sebessége nagyon jó!!! gondolom AX és az ONT-re csatlakozik a box, a többinél pedig a kliensek a szűk keresztmetszet (pl. csak ac 80 mhz)

De a legfontosabb:90 napig visszaadhatod. Ingyen. Vidd be egy üzletbe az okoswifit.
Illetve privibe ha van infód a fusiról és a tájékoztatásról várok valami azonosítót, megkeresem a partnert :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#129467) Caboose válasza dkess (#129448) üzenetére


Caboose
tag

Amennyire én meg tudom állapítani mezei gépészmérnökként, igen ugyan azok a beállítások.

Közben kipróbáltam fent, közvetlenül a modembe dugva működött rendesen. Úgyhogy ez alapján leszűkítettem a hibát a switch / access point kombóra. Aztán sikerült működésre bírni, úgy hogy az access pointot teljesen kiiktattam, tehát közvetlen a switchbe dugva, de akkor is csak úgy működött, ha csináltam egy teljes resetet mindenen. Ha csak simán átdugtam és nem reseteltem a switchet és a boxot is, akkor maradt a probléma. Szóval most működik, csak wifi nincs a fél házban :D.

Gyerekek el se hiszitek, hogy milyen szörnyű szinte 0 komoly számítástechnika tudással ezeket mókolni. Csak az a baj, hogy ha én nem csinálom meg akkor senki. Na megvolt a napi "rant" is :DDD

Egyébként már amúgy is be akartam szerezni egy új routert (TP-Link AX20-at néztem ki), a kérdés csak az, hogy azzal működni fog-e...

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#129468) dkess válasza Caboose (#129467) üzenetére


dkess
őstag

Miért nem mesh (ethernet backhaul -al) adott esetben? A T ONT a router, ha jól értem. Akkor mondjuk egy XD4 Duo pakk ( [link] )? Persze ekkor az AiMesh AP módban kell beállítani - aztán ethernet backhaul. Az ONT WiFi -jét akkor ki is lehetne kapcsolni ...

(#129469) andrew911 válasza Caboose (#129467) üzenetére


andrew911
tag

Én a helyedben vennék egy Access Pointot, ha csak WiFire van szükség, egy 20000 Ft-os mindenttudó router helyett, amit úgysem használsz ki. A boxok meg maradnának a switchben, ha a kábelezés engedi.

(#129470) dkess válasza andrew911 (#129469) üzenetére


dkess
őstag

Csak egy kérdés - miért nem jó egy "mindent tudó router" AP -nek használva. Ugye akkor pl. a LAN portjai segítségével még egy plussz switch -et is kiválthatunk. Avagy tudsz 20K HUF alatt egy jobb Access Pointot?

A másik, hogy szerintem Nála az van, hogy van az egyik emeleten az ONT WiFi -je - a másikon meg az N -es routerének a WiFi -je. Azaz "elegáns" módon egy mesh WiFi -vel (ethernet backhaul -al - megy kábel oda) tudnánk kiváltani az egész hóbelevancot ...

(#129471) vampire17 válasza dkess (#129470) üzenetére


vampire17
addikt

Ez egy eleg jo AP (es olcso is, viszonylag) [link]

vesz belole kettot, minden mas wifit kikapcsol es kesz van. (kontroller opcionalis, nyilvan mondjuk Roaming miatt nem artana...) Mesh wifit ethernet backhaul -al nem nagyon kap ennyiert (a deco M9 is 60e es akkor meg TP-link rol beszelunk mindig....)... amiket en neztem, azok eleg horror aron voltak...

Fonti AP-bol ketto, meg egy OC200-as Omada controller meg mindig kb par ezerrel tobb, mint egy darab M9-es deco...

A fontiek viszont ertelmuket vesztik, ha pl egy ilyen kaliberu Deco is tud ethernet backhaul -t

https://compker.hu/termek/101646

[ Szerkesztve ]

(#129472) Caboose válasza dkess (#129470) üzenetére


Caboose
tag

Így van jól látod, jelenleg az emeleten van az ONT működő wifivel. A földszinten az épület átellenes oldalában, a nappaliban volt/lenne az access point, ami egy padláson lévő switchből kapja a netet.
Egyébként azért gondoltam a "mindentudó" routerre, mint AP, mert így van egy jó routerem amit használni tudok, ha valami úgy adódna. De nagyon is megfontolandó ez a mesh wifi. Mondjuk eddig szerencsém volt, mert pont úgy jött ki a két wifi jelerőssége, hogy a mobilok kvázi "seamless" módon, automatikusan kapcsolódtak az erősebb wifire, ahogy átment az ember az épület egyik részéből a másikba. Szóval ilyen szempontból nem volt szükség a mesh hálózatra. Ha jól értelmezem az általad linkelt asus-nak is van egy UTP portja amire rá lehetne dugni az iptv boxot?

(#129473) andrew911 válasza dkess (#129470) üzenetére


andrew911
tag

A miért nem jó a router kérdésre számtalan válaszom van: nem esztétikus, fizikiailag nehezen installálható, nem támogatja a PoE-t, általában gyengébb WiFi képességekkel rendelkezik, mint egy dedikált AP.
Cserébe drágább, én sem tudok 20k közelében sem értelmes cuccot, de nem évente vesz belőle az ember általában.
A mesh az valóban jó megoldás, de egy használható pár abból sem 20k.

(#129474) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Ezen az új csoda Mediakind TV box-on - mivel ha jól tudom Droidos - van HBO GO app? Csak mert nemsoká költözünk családi házba, ahol Telekom van, így új szolgáltatásaim lesznek, és gondolom már ezt az új TV-t fogják bekötni. És venni akarok majd a mostani 49"-os TV-nk helyett egy 65"-t, pl. a Hisense U8QF-et, amin HBO Go nincs. Nem probléma, mert eddig még nem használtuk, de ki tudja, hogy a jövőben nem fogjuk-e. Szóval ha a T-s eszközön van rá app, akkor nem számít.

(#129475) Kaba válasza Gabesz87 (#129474) üzenetére


Kaba
veterán

Működik az új boxxal a HBO GO.

[ Szerkesztve ]

(#129476) vampire17 válasza Gabesz87 (#129474) üzenetére


vampire17
addikt

Minden van, ami egy sima Android TV-n. (kiveve Netflix... :O :O )

(#129477) villamos válasza vampire17 (#129476) üzenetére


villamos
őstag

De miért legyen netflix, ha van téka? Persze lehet hogy kisebb a választék, de ne várjuk már el, hogy most nekiálljanak a "konkurencia" szekerét tolni...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#129478) vampire17 válasza villamos (#129477) üzenetére


vampire17
addikt

HBO Go, Apple TV+, Amazon Prime lehet? Azzal nem tolja más szekeret?

Sztm nem ez az ok.... (En ugy tudom a Voda felol fuj a szel, allitolag valami kizarolagos szerzodest kotott a netflixel 2021-es évre, vagy mi...)

[ Szerkesztve ]

(#129480) Gabesz87 válasza Kaba (#129475) üzenetére


Gabesz87
addikt

Remek, köszi!

#129476 vampire17: az mindegy, Netflix már minden TV-n van.

(#129481) vampire17 válasza Gabesz87 (#129480) üzenetére


vampire17
addikt

Nyilvan van, (meg lehet venni masik sticket, pl Google Chromecast Google TV) csak amikor ott van egy teljes értékű Android, egy egesz turheto hardverel es pusztan egy egyszeru szoftveres/licenszelesi dolog akadalyoz meg abban, hogy mukodjon, az eleg bosszanto...

Nekem pl van Google Chromecast Google TV -m is, de pont azert gorcsoltem mar para hete a telekomos Boxal, hogy ha majd lesz ra netflix (ha.... ) akkor egyetlen eszkozzel, egyetlen taviranyitoval tudok kezelni kb mindent...

nalam ez ezeket jelenti:

Plex
Spotify
HBO GO
Netflix
Built in Chromecast
Youtube
Youtube kids
Geforce Now
Telekom TV

(#129482) Abel-0101 válasza vampire17 (#129481) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Univerzális kapcsoló?

(#129483) vampire17 válasza Abel-0101 (#129482) üzenetére


vampire17
addikt

Az egy taviranyitot kepletesen ertettem :)

A Google Chromecast Google TV-t eladnam, ha lenne Netflix, mert minek... Meg HDMI bemenetet sem valtanek, hiszen az Android box tudna mindent.

[ Szerkesztve ]

(#129484) Abel-0101 válasza vampire17 (#129483) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Nincs otthon pc/laptop otthon? Vennél egy HDMI high speedes kábelt, aztán mehet minden.

(#129485) qnadam válasza villamos (#129477) üzenetére


qnadam
veterán

annyira konkurencia, hogy német telekomnál netflixet tartalmazó csomag is van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#129486) vampire17 válasza qnadam (#129485) üzenetére


vampire17
addikt

Kerdeztem mar magyar telekom supportnal, ez teljesen A netflixen mulik, a telekom akarja, a netflix nem adja...

(#129487) Dewo válasza kopa1 (#129466) üzenetére


Dewo
aktív tag

Sziasztok! Megpróbálok mindenkinek válaszolni.

Nem magamtól mondtam azt a 1,70Gigát bent a Telekomba az eladó mondta ezt nekem.
Mondom egy próbát megér. (rendben akkor írok priviben)

És igen CAT6-os kábelt használok természetesen és nem a hozzá kapott CAT-5ös kábelt.
Amit nem is értek hogy miért azt adnak hozzá.
De hétfőn jön egy új emberke aki szintén telekomos és maszekba csinálja a dolgot.

Az összes Telekomos maszekot megtalálom! :DDD :DDD

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#129488) Abel-0101 válasza Dewo (#129487) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Inkább referencia képes, Telekomon kivüli szakembert hívnál, ezek csak mókolni fognak, megszokták, hogy 1ház max 1 óra, sietnek, kapkodnak, hanyag munkát végeznek...

(#129489) Abel-0101 válasza vampire17 (#129486) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

A neflix is tudja, hogy a Telekom egy hulladék

(#129490) ReFleXx válasza madagaszkar (#129016) üzenetére


ReFleXx
addikt

Most én is hasonlo cipoben jarok. A dolog szepsege, hogy egy Blackfriday akcios TV romlott el, kaptam csereutalvanyt, de ilyen TV mar nincs a Telekom kinalataban, sőt semmilyen Panasonic TV-t nem látok 43"-os méretben a Telekom webshopjan. Majd megyek valamelyik Telekom üzletbe es kivancsi vagyok mi lesz, de biztosan jobban járok bármilyen helyettesito keszulekkel, mint a vetelár visszaszerzesevel, mert ha az eredeti árát adnák vissza abból max egy fél TV-t tudnék csak venni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#129491) sziszi-fuszi válasza Abel-0101 (#129489) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Tudsz te marhaságokat írni! Az eszedbe sem jut, hogy esetleg kizárólagos szerződést kötött a vodkával?

Mi alá kell írás?

(#129492) #46824192 válasza vampire17 (#129486) üzenetére


#46824192
törölt tag

Szerinted mennyi esély van rá, ha esetleg a telekom nem hajlandó erre pénzt áldozni (mert szerintem ez van a háttérben) ,akkor majd a saját ügyfelének azt mondja ,hogy bocs de ez a mi hibánk? Abba a hitbe senki ne ringassa magát ,hogy majd mindent elmondanak. A nagykutyák tologatják a bábúkat , Az utolsó kis ügyfélszolgálatos porszemeknek a cégnél ugyanúgy semmit nem fognak elmondani. Maximum annyit amit robot módjára kell a telefonban napinta 1000x továbbadni.

Még szép ,hogy a másikra fogja,hiszen pontosan tudja ha a netflixet kérdezed ,akkor három választ kaphatsz
1, nem is válaszolnak
2, a magyar telekom miatt nincs
3, üzleti titkot nem adnak ki

[ Szerkesztve ]

(#129493) Abel-0101 válasza sziszi-fuszi (#129491) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Mit érdekel hogy a 70esel kötött szerződést, lényeg hogy a Telekom egy sz*r, ugyanugy mondhatom, hogy akkor miert nem a Telekommal kotott?!!!!! :C :C

(#129494) poli27 válasza Abel-0101 (#129462) üzenetére


poli27
veterán

Mi a fax köze lenne a telekomos szerelőnek a te vésésedhez csövezés kiépítésedhez ?... Picit átesel a ló másik oldalára sztem...

(#129495) Renwick válasza #46824192 (#129492) üzenetére


Renwick
őstag

Egyrészről van a voda exkluzivitás, másfelől a Netflix a saját SVoD-nak, a Moziklubnak a konkurense, amire egy valag pénzt költött a Telekom, amit nyilván nem az ablakon akar kidobni, szóval egyik részről sincs egyelőre komoly késztetés. De ebben a relációban a pálya sztem nagyon nem a Telekomnak lejt.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#129496) sziszi-fuszi válasza Abel-0101 (#129493) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Szerintem bátran hagyd itt ezt a szolgáltatót, ha csak fikázni vagy képes. Van választék bőven.

Mi alá kell írás?

(#129497) Dewo válasza Abel-0101 (#129488) üzenetére


Dewo
aktív tag

Igen már kerestem másik emberkét. :)

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#129498) vampire17 válasza Renwick (#129495) üzenetére


vampire17
addikt

Tul fontos szereplo ahhoz a Netflix a piacon, hogy teljesen ignoralja a Telekom... Erdekes amugy, hogy a Nemet anyavállalatnal kisse mas a helyzet...

[link]

Netflix and Deutsche Telekom have announced an international partnership enabling all Deutsche Telekom subsidiaries to benefit from Deutsche Telekom’s partnership with Netflix.

[link]

Combination tariffs with a Netflix subscription are also new: MagentaTV customers signing up for the offer, pay less for the streaming service than with a regular subscription,

[link]

Konkretan van kombinalt dijcsomagja az anyavallalatnak a netflixel...

(#129499) Renwick válasza vampire17 (#129498) üzenetére


Renwick
őstag

A német piac nagyon sok szempontból nagyon más, mint a magyar. Mások a piaci szereplők, az egész piac mérete, a fizetőképes kereslet, illetve a Netflixnek is komolyabb múltja van ott, mint nálunk.
Itthon a Netflix még most is rétegszolgáltató, de már látszanak a jelei annak, hogy ez idővel változni fog.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#129500) Abel-0101 válasza sziszi-fuszi (#129496) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Nem tudom, hogy szerelő vagy-e ott dolgozó, de elég elfogultnak tűnsz velük kapcsolatban.
'Sajnos nekem is, összes ismerősnek aki a T-nél van, negatív véleménye van.

Lehet, hogy csak mi fogtunk ki, illetve a fórumozók 95% sz*r munkatársakat, de a legtöbbjüket, szerintem 8általánossal vették fel.
(Tudások alapján.)

'Vidanettol jöttünk át Telekomhoz
, gondotuk jobb lesz.(mobil csomagok alapján 10/9).
utána kellett volna nézni, hogy a Telekom konkrétan a Vidanettől veszi az internetet... Ugyan az sz internet csak más boxal, más modemmel stb...'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.