Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#249051) rbalint88 válasza SOAD19 (#249050) üzenetére


rbalint88
addikt

Tippre a “ketajtos legjobbvetel klasszikus meret” :))

(#249052) Veron válasza SOAD19 (#249050) üzenetére


Veron
őstag

Tudor BB36
@rbalint88: kétajtós? :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#249053) fagyalllo válasza Veron (#249052) üzenetére


fagyalllo
őstag

tu dor ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#249054) Veron válasza fagyalllo (#249053) üzenetére


Veron
őstag

báááázzze :DDD
én kérek elnézést, iszom is egy kávét, mert nyilvánvalóan az intellektuális kapacitásom végét járom.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#249055) rozsgyi válasza bigmasterg (#249049) üzenetére


rozsgyi
tag

Kínaiaknál ezt sohasem lehet tudni. Szerintem a Parnis, Debert, Corgeut, Pagani Design kb. hasonló minőséget nyújt, csak más-más svájci órákat másolnak (oppardon, hommageolnak...)

(#249056) BloodRay válasza Veron (#249044) üzenetére


BloodRay
veterán

Hordjad már, kíváncsi leszek a hosszútávú tapasztalatokra. Ha megmarad addig. :DDD
Ha leszűkítem kicsit a készletet erősen elgondolkozom egyen én is majd szerintem. Ha... :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#249057) ans válasza Veron (#249044) üzenetére


ans
aktív tag

Klassz a Serica. Milyen a fémszíj?

(#249058) 5-ös kezelő válasza fagyalllo (#249053) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

:W

Bigmasterg :
Lehet, más szerkezet van benne, vagy nem fizeti ki előre az adót. Vagy akció. Ha segít, én a Trendy Men nevű kereskedőtől vettem az enyém Aliról, és hibátlan. [link] Bakker, mennyit javított Eltolcsy és Vologya /megazaszály/a forinton azóta. Nekem még feléből megvolt. Ennyit már nem adnék érte, hiába jó.

(#249059) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Egy kis nosztalgia 2016-ból:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#249060) hallador válasza fagyalllo (#249059) üzenetére


hallador
addikt

Az alsó középső, és az Orient egész ok, a többi nekem annyira nem jön be. (Kicsit bazári kinézetük van a számomra.)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#249061) pilu01


pilu01
senior tag

Üdv
Kérdezném azokat akik maguk cserélnek elemet óráikban, hogy mi a beszerzési forrásuk, és milyen típus a favorizált?
A webshopokban szállítási költséggel többszörösére jön ki az ár, van ahol meg több ezer a vásárlási limit.
Van pesti oldalon olyan bolt ahol bemegyek és veszek két gombelemet?
Kínai boltok kizárva!
SR626SW, és CR1220 kellene.
XVI. kerületi vagyok.
:R

(#249062) mrbego válasza pilu01 (#249061) üzenetére


mrbego
aktív tag

Én be szoktam menni itt (Debr.) az egyik helyi óráshoz és nála veszek elemet. Asszem legutóbb három félét ajánlott (árban és tartósságban) és ha jól rémlik Renata-t vettem végül. Nem a Tescoban szoktam keresni gombelemet. Meg biztos nem rendelnék a netről egy darab gombelemet, már csak a környezet-tudatosság miatt is.

Üdv, P

(#249063) 5-ös kezelő válasza pilu01 (#249061) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem is hasonló gondjaim vannak. Kis tételben nem éri meg elemnagyker és társai, órásnál jóval drágább. Conrad esetleg az Oktogonnál. 1előre rizikózok Camelion, Mincell elemekkel, ha nincs más elérhető közelségben, de csak ócóbb órákba. Nagyítóval megnézem a tömítésnél, be is mérem, mielőtt berakom - persze kevesebbet bírnak. A helyi favorit márka a Seizaiken. Panasonic, Maxell, Renata, Sony is jó általában. De a jobbaknál is előfordulhat folyás, csak ritkábban. Mondjuk 3V-os lítiumost még nem láttam szivárogni.

(#249064) _csocso_ válasza pilu01 (#249061) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Polusban van pár üzlet ( kis üzlet ügyféltér nélküli talán), ahol árulnak pl GP-t, már vettem korábban belőle.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#249065) xcvbxcvb válasza pilu01 (#249061) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Emagon szokott lenni olcsón, ha pesti vagy bolti átvétel ingyenes szokott lenni v boxba.
Ja és keress rá a másik kódján is mert soxor azon van csak kirakva.
Én maxellt, sonyt, vartát szoktam venni.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#249066) pilu01 válasza _csocso_ (#249064) üzenetére


pilu01
senior tag

Ez érdekes lehet, pontosan melyik üzleteket kell keresnem? Pont ma kell mennem Pólusba

(#249067) @mriya@ válasza pilu01 (#249061) üzenetére


@mriya@
őstag

A Váci úton az Árpád hídnál Varta bolt.

Szintén a Váci úton, de a Dózsa és a Lehel között az akkubolt.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#249068) arn


arn
félisten

Retro gepeknel van egy olyan mondas, varta nem marta :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#249069) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#249063) üzenetére


@mriya@
őstag

Azt a két kínai szart én nem erőltetném. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#249070) parloc


parloc
csendes tag

sziasztok!
Futáshoz keresek órát ami nem okosóra :) Amit kinéztem az a G-Shock GBD 200 (ebből már elég keveset kapni). Van valakinek konkrétan ezzel a típussal tapasztalata? Előnyők/hátrányok stb..
Futáskor sosem viszem magammal a telefonom, úgy is lehet használni a benne lévő GPS-t? Ha párosítom a telefonnal később akkor az adatok rajta lesznek a telefonon is?
Esetleg más típus ami jó futáshoz?
Hobbi szinten futok (heti 3-4x) csak jó lenne látni is a megtett km-ert, elégetett kalóriát, stb...
Köszi előre is a segítséget!

(#249071) kovsol válasza parloc (#249070) üzenetére


kovsol
titán

Nekem a kék verzió van belőle. Maga az órában nincs GPS, se pulzus mérés. Lépést tud számolni, meg gyorsulást.
casio gbd h1000 amiben van már GPS és telefon nélkül is tudja rögzíteni merre jártál. Ebben már van pulzus mérés is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#249072) bigmasterg válasza parloc (#249070) üzenetére


bigmasterg
addikt

Okosórával mi a baj?
De léteznek kifejezetten sportórák is, amik nem okosórák. Polar, régebbi/ kisebb garminok, suuntok. Ezekhez általában mellkaspántot is lehet csatalkoztatni, úgy valóban pontos infót tudnak adni a pulzusodról.
Esetleg itt és itt is felteheted a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#249073) rozsgyi


rozsgyi
tag

Érdekes színösszállítás

Innen: [link]

(#249074) arn


arn
félisten

Seiko merulesi teszt 3000+ meter :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#249075) arn válasza parloc (#249070) üzenetére


arn
félisten

Vegyel garmint pl, eg es fold, annyi minden plusz informacioval szolgal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#249076) kovsol


kovsol
titán

Mai friss szerzeményem. Két hét múlva lesz az esküvőm így jó ürügy volt egy új órára :D

ORIENT BAMBINO II FAC00009W0
(48e Ft a fashiondays.hu-n, máshol drágábban láttam csak)

May the Force be with you!

(#249077) parloc válasza kovsol (#249071) üzenetére


parloc
csendes tag

Köszi a választ. Igen azt láttam hogy pulzust sem mér. Viszont bejön az egész óra úgy ahogy van. Lehet ez a pár adat is elég lenne futashoz. Azt kibírom ha nincs benne gps. Majd még alszok rá egyet.

(#249078) rozsgyi válasza kovsol (#249076) üzenetére


rozsgyi
tag

Nagyon jó ár volt.

(#249079) parloc válasza arn (#249075) üzenetére


parloc
csendes tag

Nézegettem azokat is. De valahol azt olvastam hogy ha erősen izzad a csuklód, akkor a szenzorok már nem mérnek úgy. De lehet ez csak egyéni eset volt. Az tény hogy a g shock nagyon Bejön, a garmin viszont biztos Több adattal szolgál.
köszi neked is!

(#249080) Veron válasza kovsol (#249076) üzenetére


Veron
őstag

sok boldogságot!
ez a 40 mm-es ugye?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#249081) kovsol válasza Veron (#249080) üzenetére


kovsol
titán

Köszi.
Igen, 40.5 mm tok átmérő.

May the Force be with you!

(#249082) djeperto válasza parloc (#249070) üzenetére

G-SHOCK G-LIDE GBX-100
nézz rá erre is
LINK LEÍRÁS

"there are more jacks then one at the fair..."

(#249083) arn válasza parloc (#249079) üzenetére


arn
félisten

Vegyel mellkaspantot pulzusmeresre. Edzesnel a legfontosabb adat az eltelt ido mellett. A tavolsag csak az eredmeny.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#249084) _csocso_ válasza pilu01 (#249066) üzenetére


_csocso_
senior tag

Sajna így kapásból nem megy, de ha jól rémlik tintapatront is árulnak, és fel vannak akasztva állványra az elemek is, meg a patronok is. ( De van MM, EMAG is ott is rákérdezhetsz. )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#249085) Richee11 válasza kovsol (#249076) üzenetére


Richee11
senior tag

Én is nagyon szemezgetek vele. Mennyire megbízható ez az oldal, illetve mi a véleményed eddig erről az óráról?

Első autómata órámat szeretném megvenni, és az Orient árazása elég baráti.

(#249086) kovsol válasza Richee11 (#249085) üzenetére


kovsol
titán

Mivel ma lett meg így még csak kezdeti benyomásom van róla. Biztos marad azt már most látom.
Az internet tele van bambino tesztekkel, és árkategóriájában egy nagyon jó vételnek tartotta minden tesztelő.
A szíj a gyenge pontja legtöbb teszt alapján, és ezzel egyet is tudok érteni. A gyári szíj belső fele puha, de a külső fele elég kemény, gondolom egy kis használat után kicsit betörik majd a bőr.

fashiondays.hu egy sok éve üzemelő webshop. Eddig csak ruhát, cipőt rendeltem innen, de nem volt gond soha. 30 napos visszaküldés is van. [link] Képen a V1 van (Water Resist felirat), de a leírásban is látszik, hogy a V2 ről van szó, és valóban V2 -t küldenek. Ez a szerekzet miatt fontos, mert a V2 már kézzel is felhúzható + ha kihúzod a koronát megáll a másodperc mutató.

May the Force be with you!

(#249087) 5-ös kezelő válasza kovsol (#249076) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sok szerencsét mindkettőhöz. És ugye tudod, van 14 napod még, ha meggondolnád magad. Elállási jog, vagy ilyesmi... ;]

(#249088) Veron válasza 5-ös kezelő (#249087) üzenetére


Veron
őstag

házasságkötésre is érvényes az elállás? :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#249089) SOAD19 válasza 5-ös kezelő (#249087) üzenetére


SOAD19
addikt

El kell olvasni a kisbetűs részt, ugyebár az ördög a részletekben leledzik. Lehet ott figyel benne, hogy pénztártól, ezesetben oltártól való távozás után reklamációt nem fogadnak el. :D

(#249090) bigmasterg válasza Veron (#249088) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ott azt hiszem 3 napod van :D

(#249091) arn


arn
félisten

Amazonon 30 nap, lehet probalgatni :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#249092) Veron


Veron
őstag

Bambinoról jut eszembe: régi kedvenc olcsó, all-dial style, elengásabb.
[link]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#249093) 5-ös kezelő válasza SOAD19 (#249089) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Két hét múlva lesz az esemény, az 14 nap elállási jog. Amúgy nem nagy kaland, kár izgulni miatta. Egy csomót láttam már.
Mriya :
Én is kerülöm a gyengébb minőségű elemeket, amíg van jobb itthon. És nem 9F árkategóriás kvarcokba teszem. Ezen felül szem előtt vannak, ha jelentősen eltérnek a pontos időtől, már nyitom is a hátlapot.

(#249094) skt


skt
tag

Sziasztok,
Szeretnék egy automata órát, a keret 40-50 lenne, nézegettem seiko-kat, orienteket újonnan, valamint itt aprón is, tetszettek a búvárok, meg a field watchok is. A legjobban a Seiko SNK809K1, 5-ös seikok, orient bambino, ray, mako, tetszett. Esetleg mi a véleményetek, vagy tudtok ajánlani valamit, vagy esetleg tudtok valami megérős akcióról? Van B opció is, ecipőn láttam 27-ért mdv106-ot, de még nem nagyon hajlok afelé, hogy lemondjak az automatáról :R

(#249095) @mriya@ válasza skt (#249094) üzenetére


@mriya@
őstag

Jól meggondoltad, hogy automatát akarsz? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#249096) Šolaire válasza skt (#249094) üzenetére


Šolaire
veterán

Szia volt már automata órád? Én nagyon szeretem és kicsit nagyobb odafigyelést igényel mint pl egy quartz óra.

“Praise The Sun” \[T]/

(#249097) arn válasza skt (#249094) üzenetére


arn
félisten

Ekkora osszegnel ne felejtsd ki, hogy a mechanikus szervizeltetese nem lesz olcso.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#249098) bigmasterg válasza kovsol (#249086) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszi a fashiondays tippet.
Tegnap egy unalmas punnany koncert közben, enyhén italosan :DDD berendeltem én is egy bambinot. ezt:[link] FAC0000EW0, Bambino II

Öltöny órám úgysincs, ennél olcsóbban meg nemigen találok normálisat. Ahogy néztem, automatából a kínai alternatívák sem nagyon olcsóbbak ennél. Annyi hogy ott sokszor már van zafír, viszont általában saját szerkezet, amit nem biztos hogy itthon simán szervizelnek.

Jövőre nekem is lesz esküvőm, oda is jó lesz, meg 1-2 hetente azért inget kell vennem, oda sem árt egy elegánsabb óra.
Mivel alkalmi óra, nem akartam sokat költeni rá, inkább napi hordós búvárra(?) költenék többet.

(#249099) sid87


sid87
senior tag

Segítsetek kérlek, Longines Hydroconquest kék 41mm órához milyen bőrszíjat érdemes venni és hol? Köszönöm!

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#249100) Tsebacsi válasza bigmasterg (#249098) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aszfaltbúvárnak egy új Seiko "SKX"? SSK001 vagy mi a kódja, szerintem ez az egyik legjobb belépő automata búvár.
Vagy a kistesója, az SRPD5* sorozat, feleannyiért.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.